Szolnok Megyei Néplap, 1975. április (26. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-29 / 99. szám

© SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1975. április 29. Túrkeve lyerte a Hagykuii Kupát Megyei labdarúgó bajnokság Idegenben győzött a Tisza Cipő 'Jászberényi Vasas—Mező­túri AFC 2:1 (0:1). Jászbe­rény, 200 n. v.: Mézes (He­ves megye). Kezdés után a 'hazai csapat támadott, s ne­gyedóra elteltével már a har­madik biztos helyzetet hagy­ták ki csatáraik. A 20. perc­ben a vendégek Kupcsók ré­vén vezetést szereztek. A gól után a hazaiak elkeseredet­ten rohamoztak, ezeket azon­ban a vendégek védelme há­rította. Szünet után a Vasas nagy iramban támadott, s a 47. percben Dorók kiegyen­lített. Az 55. percben Bén­ikét a 16-oson belül buktat­ták, a megítélt büntetőt Bu­da értékesítette. A játékidő hátralévő részében a mező­túriak elkeseredetten roha­moztak, ezeket azonban a Vasas védelme hárította. A 83. percben a játékvezető ítéletére Kupcsok legyintett, amiért kiállították. G.: Do­rók, Buda (11-ből) ill. Kup­csok. Ifi: Vasas—Mezőtúr 3:2. Tisza Cipő—Rákőczifalva 2:1 (1:0). Rákőczifalva, 200 n. v.: Fodor (Csongrád me­gyéből). Nagyiramú mérkő­zésen a gólhelyzeteiket ismét nem tudták kihasznláni a hazaiak. Az első félidő vé­gén a vendégek vitatható 11- esből szerezték meg a veze­tést Fordulás után hazai ro­hamokkal folytatódott a já­ték, és megszületett az egyenlítés. Néhány perc múl­va a vendégek egy szeren­csés góllal vezetéshez jutot­tak. A mérkőzésen a hazai védők és csatárok egyaránt sok hibát vétettek. A rákó- czifalvi együttesből senkit sem lehet megdicsérni. G.: Szolnoki (11-esből), Nyitrai, ill. Csaba. A vendégek leg­jobbjai: Szolnoki, Mészáros, Kosa, Kovács I. Ifi: Tisza Cipő—Rákóczi­falva 2:1. Fegyvernek—Túrkeve 3:2_ (2:1). Fegyvernek, 600 n. v.: Szabó (Hajdú m-ből). Végig jó iramú, izgalmas változatos mérkőzést láthatott a szép számú közönség. Az I. fél­időben a szél támogatásával a hazaiak sok helyzetet dol­goztak ki, de azok közül csak kettőt sikerült értékesí­teni. A 15. percben szép jobb oldali támadás végén Faragó L. nagy gólt lőtt a jobb fel­ső sarokba. A 38. percben Barta—Faragó L. volt a láb­Vívás Masaayi nyert; az orszáps III. osztályé Hírversenyt Vasárnap a Szolnok me­gyei Vívó Szakszövetség a MÁV sportcsarnokában or­szágos harmadosztályú férfi tőrversenyt rendezett. Nyolc egyesület 32 vívója indult, közöttük 15 harmadosztályú vívó. Sokáig öten állottak az élen, és csak az utolsó asz- szókban dőlt el az elsőség kérdése a végig szívósan küzdő Mosonyi Attila, a Szol­noki MÁV versenyzője javá­ra. Az aranyjelvényt jelentő második helyet további ne­héz küzdelemben négyes holtverseny után találat­aránnyal a salgótarjáni ko­hászok versenyzője, Kron­berger szerezte meg a szol­noki Csák előtt. Eredmények: 1. Mosonyi (SZMÁV) 7 gy., 2. Kronber­ger (Salgótarjáni Kohász) 5, 34 kt., 3. Csák (SZMÁV) 5, 39, 4. Kovács (SZMÁV) 5, 41, 5. Csurgai (Pápai MÁV) 5, 43, 6. Szelei (SZMÁV) 3, 31. da útja, és az utóbbi kapás­ból szerezte meg a hazaiak 2. gólját. A félidő végén egy ártalmatlan támadásból Vi- tóris szép gólt lőtt. A II. félidőben továbbra is a ha­zaiak támadtak. Az 55. perc­ben bal oldali szöglet után Molnár J. talált kapuba, 3:1. A vendégek nem adták fel a harcot. A 75. percben vá­ratlanul 30 méterről Vitóris kapura lőtt, és az idegesen védő kapus alatt becsúszott a labda a hálóba, 3:2. A ha­zaiak az utolsó negyedórá­ban is több helyzetet terem­tenek, de Ipacs majd később Faragó L. sem talált közelről a hálóba. Az eredmény a vendégek számára hízelgő. Jó: Csontos, Szabó J., Né­meth, Faragó L., ill Fórizs, Vitóris. Ifi: Fegyvernek—Túrkeve 1:1. Üjszász—Tószeg 2:3 (9:1). Űjszász, 200 n. v.: Hossó. A mérkőzés nagy részében a hazaiak irányították a játé­kot, dj fölényüket nem tud­ták gólokra váltani. A ven­dégek viszont csak két alka­lommal jutottak el a ha­zai kapu előterébe, és mind­két alkalommal eredménye­sek tudtak lenni. Egyik csa­patban sem volt kiemelkedő teljesítmény. Ifi: Üjszász—Tószeg 2:L Törökszentmiklósi Vasas— Jászjákóhalma 7:0 (2:0). Tö­rökszentmiklós, 400 n. v.: Lajkó. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, de csatáraik nem boldogultak a jól záró vendégvédőkkel. A 8. percben egy támadás vé­gén Boda megszerezte a T. Vasas vezetését. Ezután a vendégek hagytak ki nagy helyzetet, az üres kapu mel­lé gurították a labdát. A 30. percben egy ártatlannak lát­szó hazai támadásnál a ven­dégek kapusa elnézte a lab­dát, és a hálóba került. A második félidőben a jó erő­ben lévő T. Vasas a szél tá­mogatásával egyre nagyobb fölénybe került és az 55. percben Boda növelte góljaik számát. A 65. és a 70. perc­ben ismét Boda volt ered­ményes. Már 5:0-ra vezettek a hazaiak, amikor a 75. percben Stummer, majd a 88. percben Boda állította be a végeredményt . Boda öt góljával és jó játékával első számú részese a győzelem­nek. Jók: Boda, Frikker, Kriston, ill. Balogh, Fejes, Nagy, Kovács. Ifi: Törökszentmiklósi Va­sas—Jászjákóhalma 0:0. Női. Szolnok, Mátyás király úti pálya. V.: Bekéri. MTE: Auemé, Kovács, Kenyeres, Fekete, Péterné, Kodó, Csere: Tálas, Farkas, Balázs, Edző: Vasicsek János. A teremben lejátszott mérkőzésen a szol­noki lányok végig magabizto­san és jól játszottak. A salgó­tarjániak nem tudtak ellen­állni a nagyobb ütőerővel Férfi. Szolnok, v.: Gyenes. TITÁSZ: Szabó, Surányi, László, Kiss, Cseresznyés, Balázs, Csere: Pénzes, (Ta­kács, Vigh, Mészáros, Edző: Jáger István. A nagy szélben lejátszott mérkőzésen nem alakulhatott ki szép játék, csak küzdelem. A nyíregyhá­ziak a férfi NB II. élmezőnyé­ben állnak és jó játékerőt képviselnek. Ennek ellenére a TITÁSZ végig közel egyen-» rangú ellenfélnek bizonyult, és szorossá tudta tenni a találkozót. A harmadik játsz- I Középtiszai MEDOSZ— Szolnoki Vegyiművek 3:1 (1:0) Kenderes, 250 n. v.: Pa- rádi. Végig erős szélben, kö­zepes iramú találkozót ví­vott a két együttes. A hazai­ak az első félidőben széllel szemben játszottak, és a sok kihagyott helyzetük elle­nére egygólos előnnyel for­dultak. A második játékrész­ben egy szögletrúgásból érintés nélküli gólt szerez­tek, majd egy szép bomba­góllal biztosan győztek. (Ki­állítva a Vegyiművekből Laczkó a 14. percben) G.: Losáczki, Agócs, Süveges ill. Laczkó. Jók: Berényi Agócs, Baktai ill. Farkas. Ifi: MEDOSZ—Vegyimű­vek 1:0. Olajbányász—Sz. Cukor­gyár 3:3 (2:3). Mátyás király úti pálya, 200 n. v.: Szabó J. (Békés m-böl). A korai sé­rülések megzavarták az Olaj­bányász védelmét; a 8. perc­ben Varga, a 27. percben pe­dig Gyémánt sérült meg. Le is kellett őket cserélni. A mérkőzés úgy kezdődött, hogy a Cukorgyár simán nyer. A 12. percben már 2:0- ra vezettek. Az Olajbányász játékosok küzdöképességből jelesre vizsgáztak, mert a 30. percben már, 2:2-re sike­rült egyenlíteniük. A máso­dik félidőben az Olajbányász került f«lénybe, jól használ­ta ki a cukorgyári védelem megingásait, — és 3:3 után öt esetben csak a szerencse mentette meg a cukorgyária­kat a vereségtől. G.: Pénzes II. (egy 11-esből), Hangodi S. ill. Márton Vereb. Ifi: Olajbányász—Cukor­gyár 2:2. Jászfényszaru—Tiszaföld- vár 0:0. Jászfényszaru, 400 n. v.: Kovács. A hazaiak végig fölényben voltak, három ka­pufát lőttek és számos hely­zetet hagytak ki. A vendégek szórványosan, de veszélye­sen támadtak. Játékukat óri­ási akarás és lelkesedés jel- lemzete. Jók: Farkas I., (a mezőny legjobbja) Gál, Se­bők ill. Tukarcs, Blaskó, Szűcs. Ifi: Jászfényszaru—Tisza­földvár 2:2. Megyei bajnokság állása: 1. Tisza Cipő 22 14 4 4 46-23 32 2. Sz. Cukor. 22 12 7 3 35-20 31 3. Mezőtúr 22 12 6 4 40-22 30 4. Tm. Vasas 22 12 5 5 40-13 29 5. Fegyvern. 22 11 6 5 28-16 28 6. Jb. Vasas 10 5 7 36-24 25 7. K. MED. 22 8 7 7 28-26 23 8. Túrkeve 22 6 8 8 27-36 20 9. Jászjákóh. 22 5 10 7 24-38 20 10. Tószeg 22 7 5 10 21-31 19 11. Üjszász 22 5 8 9 22-30 18 12. Rákóczii. 22 6 5 11 24-31 17 13. Jászfény. 22 6 5 11 21-32 17 14. Tiszaföldv. 22 5 6 11 23-36 16 15. Sz. Olajb. 22 5 6 11 20-34 16 16. Sz. Vegyi. 22 2 7 13 28-51 11 rendelkező és technikailag is képzettebb MTE-nek. Ko­dó és Kovács játéka kiemel­kedett a mezőnyből. Ezzel a győzelmével az MTE a női NB II. Középcsoportjában az élmezőnyben foglal helyet, s legközelebb, április 30-án Budapesten játszik a MAG­NEZIT ellen. mában a TITÁSZ-nál „rövid­zárlat” következett be, és ez elegendő volt ahhoz, hogy a vendégek fölülkerekedjenek, s a maguk javára fordítsák az eredményt. A lelkesen és sportszerűen szurkoló közön­ség 100 pérces, ötjátszmás, igen izgalmas mérkőzésnek le­hetett szemtanúja. A szolnoki együttesből kiemekedett: Cseresznyés, Takács, de fel­felé ível Balázs formája is. Április 30-án a TITÁSZ Öz- don az özdvidéki Bányász, el­len lép pályára. Az elmúlt hét végén 513 diáksportoló versengett Kar­cagon a Nagykun Kupáért. Az ifjúsági köztársasággal egyidőben rendezett ver­senysorozaton Kisújszállás, Túrkeve, Kunszentmárton, Kunhegyes gimnazistái, szakközépiskolai tanulói, va­lamint a karcagi gimnázium, a mezőgazdasági szakközép- iskola és a szakmunkáskép­ző intézet diákjai mérték össze erejüket több sport­ágban. A rendkívül lelkes és nagy számú közönség előtt megrendezett mérkőzések, versenyek igen színvonala­sak voltak. Eredmények. Kézilabda. Leányok: 1. Túrkeve, 2. Kunszentmárton, 3. Kisúj­szállás. Fiúk: 1. Túrkeve, 2. Karcag. Mezőgazdasági Szak- középiskola, 3. Kisújszállás. Kosárlabda. Lányok: 1. Kis­újszállás, 2. Kunszentmár­ton, 3. Karcag, Gimnázium. Férfi: 1. Karcag, Mezőgzd. Szakközépisk., 2. Karcag, Gimnázium. 3. Kunszentmár­ton. Kispályás labdarúgás: 1. Karcag, Mezőgazd. Szak­közép., 2. Túrkeve, 3. Kun­szentmárton. Röplabda. Lá­nyok: 1. Kunhegyes, 2. Kis­újszállás, 3. Karcag, Gimná­zium. Fiúk: 1. Kunhegyes, 2. Karcag, Mezőgazd. Szak­középisk., 3. Karcag, ITSK. Lövészet. Csapat, fiúk: 1. Karcag, Mezőgazd. Szakkö­zépisk., 2. Kunszentmárton, 3. Kisújszállás. Csapat, lá­nyok: 1. Karcag, Gimná­zium, 2. Kisújszállás, 3. Karcag, ITSK. Egyéni fiúk: 1. Egedi J. Karcag, Mg. Szakközépisk., 2. Kálmán L. Karcag, Mg. Szakközépisk., 3. Rusvári P. Kunszentmár­ton. Egyéni lányok: 1. Ma­darász E.. Karcag, Gimná­zium, 2. Kovács J. Kunhe­gyes, 3. Kun E. Karcag, Kosárlabda N8 n. EGRI VOLÁN SC— SZOLNOKI MTE 67:76 (37:28) Női. Eger. V.: Zsíros, Simó. Szolnok: Rádiné (24), Ech- bauer (22), Czitán (21), Tö- rös (6), Hán (2), Ónodi (1), Szekeres, Szántó, Hudu, Her- czeg. Edző: Balogh Gyula. Egri Volán SC: Varga (17), Gollai (13), Csirmaz V. (11), Csirmaz K. (10), Keresztes (8), Szikla (4), Lesó (3), Kó- csai (1), Szakálas, Dobi. Ed­ző: Galambos Sándor. Az Egerben lejátszott mér­kőzés a tavaszi forduló hete­dik mérkőzése, egyben a szolnoki lányok ötödik győ­zelme volt. Az MTE lányai az I. félidőben a megszokott formájuk alatt játszottak, így az egriek a félidő végére 9 pontos vezetésre tettek szert. Fordulás után a csapat nyu- godtabban, ponterősebben játszott, és percről percre dolgozta le a hátrányát. A II. félidőt mindvégig a szol­nokiak irányították, így meg­érdemelten szerezték meg a győzelmet. EGRI FINOMMECHANIKA —SZOLNOKI OLAJ­BÁNYÁSZ 85:75 (41:37) Férfi. Eger, 100 n. v.: Tí­már, Aranyosi. Szolnok: Majzik (14), Pál Szabó (16), Szabó (14), Csató (18), Mé­száros (9), Csere: Acsay (4), Béres, Zádori. Edző: Acsay Attila. Az első félidőben felvált­va estek a kosarak. Távolról mindkét csapat jól dobott, de az egriek palánk ' alatt határozottabbak voltak. A második játékrész elején rá­kapcsolt a hazai együttes, és 16 ponttal elhúzott. A szol­nokiaknak sikerült újítani ok, de már csak a hátrány csök­kentésére volt idő. Labdarúgó (eívsIÉ tárgyalások A megyei labdarúgó szak- szövetség e heti fegyelmi tárgyalása, a május elsejei ünnep miatt, csütörtök he­lyett szerdán, 30-án délután lesz. Gimnázium. Asztalitenisz. Lány egyéni: 1. Pallagi I., Kisújszállás, 2. Valkó K., Karcag, 3. Tóth K. Karcag, Fiú egyéni: 1. S. Nagy J. Karcag, G., 2. Andrási Sz. Karcag, 3. Kántor J. Kar­cag. Leány páros: 1. Szabó E.—Imre Gy., Kunhegyes, 2. Somodi—Bóta Kunhegyes, 3. Vájó—Fekete Karcag. Fiú páros: 1. Sarkadi Nagy— Andrási Karcag, 2. Kovács G.—Csíki J. Karcag, 3. Kis- ari S.—Simon Z. Karcag. Vegyespáros: 1. Andrási Sz. —Vajó K. Karcag, 2. Zimá- nyi Z.—Pallagi 1. Kisújszál­lás, 3. S. Nagy J.—Fekete J. Karcag, Torna, leány, talaj: 1. Tollas K. Karcag, 2. Sza­bó R. Karcag, 3. Mihályi I. Karcag. Gerenda: 1. Kun E. Karcag, 2. Mihályi I. Kar­cag, 3. Tollas K. Karcag. Felemás korlát: 1. Szendrei B. Karcag, 2. Tollas K. Kar­cag, 3. Nagy I. Karcag. Szekrényugrás: 1. Tollas K. Karcag. 2. Szabó R. Karcag, 3. Kinyik É. Karcag. Atléti­ka, 100 m síkfutás. Fiúk: 1. Mészáros J. Kisújszállás, 2. Dajka S. Karcag, 3. Pataki T. Kunhegyes. Lányok: 1. Siklódi E. Kunhegyes, 2. Borsos M. Túrkeve, 3. Ki­nyik E. Karcag. 200 m sík­futás, fiúk: 1. Sánta G. Kar­cag, 2. Hontos J. Kisújszál­lás, 3. Bognár Gy. Túrkeve. Lányok: 1. Deák J. Túrkeve, 2. Fábián I. Kunhegyes, 3. Z. Kovács M. Kisújszállás. 400 m-es síkfutás, fiúk: 1. Nagy A. Túrkeve, 2. Szabó B. Karcag, 3. Csala O. Kar­cag, lányok: 1. Nyitrai R. Túrkeve, 2. Rácz E. Kun­szentmárton, 3. Balta J. Kis­újszállás. 800 m síkfutás, fiúk: 1. Szabó S. Túrkeve, 2. Kádár J. Kisújszállás. 3. Lá­zár Zs. Karcag, lányok: 1. Szabó M. Kisújszállás, 2. Martfű, 300 n., v.: Katona és Kondor. Tisza SE: Csató, Keliger (1), Boros (1), Szabó (4), Beke (1), Juhász (11), Kazinczy, Miklósy, Novák, Csordás, Ágoston, Gulyás. Edző: Ruják Endre. A két veretlen csapat ta­lálkozója hatalmas iramú csatát eredményezett. A gyorsan mozgó hazaiakat a vendégek csak szabálytala­nul tudták feltartani: Juhász két büntetőt értékesített és a vagongyáriak ugyancsak büntetőkből egyenlítettek, sőt egy ragyogó átlövésből a ve­zetésre is szert tettek. A cipőgyáriak elhúztak, aztán tartani is tudták a kétgólos előnyüket. A második fél­NB II. Férfi: Szarvas. V.: Kovács, Urbán. Olajbányász: Ludvig — Cseh (1), Vass N. (7), dr. Szász (2), Szolnoki (2), Ratkai (5), Antal, dr. Szűcs, Sánta, Vass G. (1), Varga (2), Danyi. A mérkőzés esélyese a szarvasi csapat volt. Mellet­tük szólt egyrészt, hogy az elmúlt évben még az NB I B-ben játszottak, másrészt az Olajbányász az elmúlt hé­ten gyengébb teljesítményt nyújtott. Az I. félidő kezde­tén a papírforma látszott igazolódni. Egy-két gólos ha­zai vezetés után azonban feljött a szolnoki csapat és NB II. Női: Jánoshalma, 150 n., v.: Hegedűs, Kiss. SZMTE: Jandázsik — Cseh É. dr. Bessenyei, Králik, Fa­zekas A. (1), Fazekas Á. (2), Knerczer M. (2), Németh, Kovács S., Farkas E. (5). Ed­ző: Domonkos Lászlóné. Hűvös, szeles időben ke­rült sor a két újonc össze­csapására. Az MTE lőtte az első gólt, Jánoshalma erre az irányító játékosok követő emberfogásával válaszolt. Ez Dunyai J. Túrkeve, 3. Ko­hón V. Karcag. 1500 m sík­futás. Fiúk: 1. Nagy L. Kar­cag, 2. Csikász L. Túrkeve, 3. Juhász Z. Kisújszállás. 3000 m síkfutás. Fiúk: 1. Varga I. Karcag, 2. Németh G. Karcag, 3. S. Kovács S. Karcag. 4 x 100 m-es váltó. Fiúk: 1. Túrkeve, 2. Kisúj­szállás, 3. Karcag. Lányok: 1. Kunhegyes, 2. Karcag, Gimn., 3. Kunszentmárton. Hármasugrás. Fiúk: 1. Mé­száros J. Kisújszállás, 2. Ká­dár J. Kisújszállás, 3. Trom­bitás V. Karcag, Mg. Szak­középisk. Diszkosz. Fiúk: 1. Egri Gy. Karcag. 2. Bene P. Karcag, 3. Pál S. Túrkeve. Lányok: 1. Sallai E. Túr­keve, 2. Tisza I. Túrkeve, 3. Kovács M. Karcag. Gerely. Fiúk: 1. Farkas L. Karcag, 2. Horváth F. Karcag, 3. Kó- ródi S. Kunszentmárton. Lá­nyok: 1. Sallai E. Túrkeve, 2. Varga M. Kunszentmár­ton, 3. Szabó M. Kisújszál­lás. Távolugrás. Fiúk: 1. Mé­száros J. Kisújszállás, 2. Trombitás V. Karcag, 3. Tóth Z. Karcag. Lányok: 1. Nyitrai R. Túrkeve, 2. Bor­sos M. Túrkeve, 3. Z. Kovács M. Kisújszállás. Súlylökés. Fiúk: 1. Egry Gy., Karcag, 2. Kóródi S. Kunszentmár­ton, 3. Farkas L. ITSK, Kar­cag. Lányok: 1. Sallai E. Túrkeve, 2. Kovács M. Kar­cag, 3. Száll K. Kisújszállás. Magasugrás. Fiúk: 1. Egri Gy. Karcag, Mg. Szakközép­isk. 2. Sánta G. Karcag, Gimnázium, 3. Faller P. Kunszentmárton. Lányok: 1. Balga K. Kunszentmárton, 2. Széli K. Kisújszállás, 3. Fábián I. Kunhegyes. Az összesített pontverseny állása: 1. Túrkevei Ványai Ambrus G., 2. Kisújszállási Móricz Zs. G., 3. Karcagi Mezőgazd. Szakközépisk. időben ha lehet, még foko­zódott az iram és ez a cipő- gyáriaknak kedvezett jobban. Juhász a kapu felső, míg Szabó az alsó sarkát vette rendre eredményesen célba. Beke beállósként sok zavart okozott a vendégek védelmi falában, és ezek egyikéből látványos bevetődéses gólt lőtt. A Riba-partiak elszán­tan küzdöttek, de a jól védő Csató kapuját csak három ízben tudták bevenni — ab­ból is kétszer csak büntető révén. Az eddigi legjobb tel­jesítményt nyújtó hazai csa­pat megérdemelten nyert, és újra előbbre lépett a baj­noki táblázaton. egyenlített. A félidő hajrája kiegyenlített küzdelmet és 8:8-as eredményt hozott. A második játékrészben az az Olajbányász lényegesen jobban játszott ellenfelénél. Ezt jelezte a 12:9-es, majd a 14:10-es vezetés is. Ügy tűnt, hogy a mérkőzés biz­tos vendégsikert hoz, ami­kor a szarvasi csapat újítani tudott, és 15:15-nél egyenlí­tett. Izgalmas utolsó negyed­órában az Olajbányász min­den tekintetben felülmúlta ellenfelét. Az egész mérkő­zésen fegyelmezett és jó vé­dekezéssel értékes két pontot szerzett a szolnoki csapat. megzavarta a vendégek tá­madójátékát, így szorossá vált a mérkőzés. A szünet­ben rendezte sorait az MTE, és négygólos előnyre tett szert. Egy utolsó fellángolás­sal megközelítette a hazai csapat az MTE-t, de ez a mérkőzés kimenetelét nem befolyásolta. A találkozóra elsősorban a küzdelem volt jellemző, ebben jeleskedtek az MTE-lányok. Igazán jő játék nem alakult ki. NYÍREGYHÁZI SPARTACUS—SZOLNOKI TITÁSZ 3:2 (-11, 5, 10, 16, 13 ) Röplabda RBII. Eyy győzelem — egy vereség SZOLNOKI MTE—SALGÓTARJÁNI ÖTVÖZET 3:0 ( 8, 4, 2, ) OLAJBÁNYÁSZ—SZARVAS 20:17 (8:8) SZOLNOKI MTE—JÁNOSHALMA 10:8 (5:4) Kézilabda RB I. B. női Pazar győzelem a helyosztón TISZA CIPŐ—RÁBA ETO 18:10 (9:7)