Szolnok Megyei Néplap, 1975. március (26. évfolyam, 52-76. szám)

1975-03-18 / 65. szám

IO I SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1975. március 18. Táblázatok Nemcsak győzött, már jól is játszott az MTE Szolnoki MIÉ—Kaposvári Rákóczi 2:0 (1:0) Garics az MTE második gólját lövi Szolnok, 3500 n. v.: Pádár. SZMTE: Fiedler — öze, Arany. Simon, Kovács, Ár­vái, Gálvölgyi, Czirnák, Ga­rics, Fürtös, Szolnoki. Edző: Czibulka Mihály dr. Kapos­vári Rákóczi: Hegedűs — Márton, Ágíalvi, Petró, Hoff­mann, Nagy (Karasz a szü­netben), Burcsa (Németh a 78. percben), Konrád, Túrái, Kováts, Duschák, Edző: Mathesz Imre. Az MTE már az első perc­ben lehűthette volna a ka­posváriak felfokozott becs­vágyát : Szolnoki hatalmas partdobása mindenkit meg­lepett, még Garicsot is, aki így a kapust találta telibe fejesével. A kaposváriak tá­voli lövésekkel kísérleteztek, de az irányzókkal rendre baj volt. Mindkét csapat játékát a görcsös igyekezet jellemez­te, s az első negyedóra szinte valamennyi emlékezetes ese­ménye a hátvéd Kovács ne­véhez fűződik, aki bátor fel­futásaival, remek cseleivel zilálta szét a vendégek had­rendjét. A 16. percben Fürtös a kaposvári védőfalban re­mekül vette át Szolnoki lab­dáját, a lövés pillanatában azonban elcsúszott. Helyette a feltartózhatatlan Kovács javított: Gálvölgyi átadását 25 méterről zúdította a jobb felső sarokba. Az év gólja volt, 1:0. A 20. percben Ga­rics indította Kovácsot, aki az oldalvonal mellől reme­kül ívelt a kapu elé, ám Czirnák fejese centiméterek­kel suhant el a felső sarok fölött. A vendégek nem tudták igazolni a táblázaton elfog­lalt előkelő helyüket, a piros­feketék viszont úgy játszot­tak mintha ők állnának a bajnoki tabella második he­lyén. Feltűnt Czirnák nagy játékkedve, aki szinte az egész pályát a hátára vette, de társaira sem lehetett • pa­nasz, hiszen a küzdelmes mérkőzésen valamennyien nagy odaadással küzdöttek. A második félidőben az addig gyengélkedő Szolnoki magárá talált, s néhány ügyes alakítása gólveszélyt is jelentett Hegedűs kapujá­ra. Az 50. percben ellopott egy átadást, beadására azon­ban a kaposvári kapuvédő merészen kivetődött Ezután ismét Hegedűs nagy percei következtek; egy alkalom­mal a 16-oson kívülre futva cselezésbe bonyolódott az MTE csatáraival, s védőtár­saival együtt csak szerencsé­vel tudott felszabadítani. Az 55. percben Szolnoki kapott remek labdát, kapura húzha­tott volna, ám önzetlenül középre játszott, ahol a jó helyzetben levő Garics esté­ben is a hálóba talált, 2:0. A biztos vezetés tudatában az MTE könnyedén, felsza­badultan, szemre is tetszető­sen futballozott. Némi sze­rencsével akár tovább is nö­velhette volna góljainak szá­mát. A hajrá utolsó 10 per­cében mégegyszer fellángolt a vendégegyüttes, de a csa­tárok veszélyt alig jelentet­tek Fiedler kapujára. Az MTE győzelméhez ez­úttal jó játék is párosult. Az őszi idényben vert hadként vergődő csapat ezúttal har­cosan, szervezetten játszott, s ez mindenképp biztató a jövőre nézve. A hazaiak kö­zül Czirnák, Kovács és Si­mon játszott kiemelkedően. A vendégek legjobbja Ágfal­vi, Karasz és Túrái volt. — palágyi — NB U: 1. SZEOL 22 13 4 5 40-24 30 2. Volán SC 22 12 1 7 36-25 27 3. K. Rákóczi 22 10 5 7 32-21 25 4. MÁV DAC 22 7 11 4 31-20 25 5. Komló 22 8 9 5 24-22 25 6. Oroszlány 22 6 11 5 20-23 23 7. Szekszárd 22 8 7 7 31-37 23 8. Bp. Spartac. 22 7 8 7 35-32 22 9. Várpalota 22 8 6 8 29-26 22 10. SZMTE 22 8 6 8 26-24 n 11. KKFSE 22 8 6 8 24-27 22 12. Dorog 22 7 8 7 21-25 22 13. Olajbányász 22 7 7 8 36-33 21 14. Budafok 22 7 7 8 30-28 21 15. Dunaújv. .22 7 7 8 29-32 21 16. DVSC 22 7 6 9 29-29 20 17. Szállítók 22 8 4 10 27-38 20 18. g.-mavag 22 5 9 8 20-23 1!) 19. Ózd 22 5 6 11 20-35 16 20. Eger 22 5 4 13 20-36 14 NB ni: 1. V. Izzó 22 15 6 1 50-11 36 2. Sz. MÁV 22 16 2 4 53-20 34 3. KSC 22 12 6 '4 32-16 30 4. Szarvas 22 11 5 6 39-29 27 .5. SZVSE 22 11 5 6 34-24 27 6. KTE 22 8 9 5 37-31 25 7. BTASK 22 12 1 9 42-38 25 8. ÉPGÉP 22 9 7 fi 36-32 25 9. ÉGSZÖV 22 8 6 8 37-32 22. 19. Szabó L. SE 22 8 6 8 26-27 22 11. Jánoshalma 22 8 5 9 27-26 21 12. Szegedi D. 22 9 2 11 37-26 20 13. V. Láng 22 9 2 11 31-33 20 14. KELTEX 22 6 7 9 29-36 19 15. Cegléd 22 4 10 8 31-42 18 16. ESMTK 22 7 3 12 35-44 17 17. Kiskunh. 22 5 7 10 21-37 17 18. Gyula 22 6 3 13 27-54 15 19. Mezőfi SE 22 4 6 12 10-35 14 20. Kilián FSE 22 2 2 18 17-58 6 1. Gyöngyös 22 14 3 5 45-25 31 2. Nagybátony 22 12 7 3 35-18 31 3. DMTE 22 13 4 5 44-32 30 4. MVSC 22 12 5 5 47-28 29 5. Kazincbarc. 22 11 5 6 43-25 27 6. Nyíregyh. 22 9 7 6 38-23 25 7. Rudabánya 22 7 10 5 29-25 24 8. Záhony 22 11 2 9 41-41 24 9. Lehel SC 22 10 3 9 33-32 23 10. Lenin város. 22 7 8 7 30-20 22 11. SKSE 22 9 4 9 44-39 22 12. Kisvárda 22 7 6 9 32-35 20 13. S.-újhely 22 7 5 10 21-29 19 14. Borsodi V. 22 5 9 8 27-37 19 15. Hajdú V. 22 7 5 10 28-44 19 16. Borsodi B. 22 5 8 9 25-37 18 17. Kisterenye 22 6 5 11 31-38 17 18. H. Bocskai 22 5 6 11 20-40 16 19. Tuzsér 22 4 4 14 29-46 12 20. DEAC 22 3 6 13 29-52 12 A MEGTEI BAJNOKSÁG Állasa 1. Tisza Cipó 36 10 3 3 35-16 23 2. Sz. C.-gyár ifi 10 3 3 26-14 23 3. Mezőtúr ifi 8 5 3 24-16 21 4. Fegyvernek 16 8 5 3 17-11 21 5. Tm. Vasas 16 8 4 4 26-10 20 6. Jb. Vasas 16 8 4 4 27-17 20 7. Túrkeve 16 6 7 3 22-24 19 8. K. MEDOSZ 16 7 4 5 23-20 18 9. J.-jákóh. 16 3 9 4 18-21 15 10. J.-fénysz. 16 5 3 8 18-24 13 11. Üjszász Ifi 3 6 7 13-18 12 12. R.-falva 16 5 2 9 19-25 12 13. Sz. Olajb. 16 4 4 8 15-24 12 14. Tószeg 16 3 4 9 12-25 10 15. T.-földvár 16 2 5 9 16-26 9 16. Sz. Vegyim. 16 1 6 9 21-41 8 Labdarúgó NB ül Csökkent a MÁV kátránya! Szolnoki MÁV—Kecskeméti TE 3:1 (1:0) Kecskemét, KTE-pálya, v.: Jaczina. SZMÁV: Fehér — Csontos, Repka, Tóth Gy., Földesi, Tóth J., Pagonyi (Kalmár), N. Szabó, Géczi (Varga S.), Molnár, Papp. Edző: Himer István. Kecske­méti TE: Nagy — Görbe, Bende, Virág, Komáromi, Kovács, Zubornyák (Csur- ka), Mányoki, Csordás, Por- handa, Horvát. Edző: Varga Béla. Borongós időben, hátszél segítségével a KTE lendült támadásba. A MÁV nehe­zen bontakozott ki, de a 7. percben már a gólvonalról mentettek a hazaiak! Mind­két csapat nyílt sisakkal ját­szott, és ritkán látható gyors, változatos küzdelem alakult ki, szinte percenként terem­tődött gólhelyzet hol az egyik, hol a másik kapunál. A 20. percben Pagonyi be­adásába Nagy bedobta ma­gát, és sikerült mentenie. A KTE akcióit a MÁV-véde- ' lem és a kitűnő formában levő Fehér rendre ártalmat­lanná tette. A 34. percben Molnár váratlan fejese alig ment az üres kapu fölé; a 37. percben Pagonyi beadá­sánál a hazaiak kivártak, és Szabó T. biztosan lőtt, a hálóba, 1:0. A gól utáni he­ves KTE-támadások ered­ménytelenek maradtak. Szünet után a KTE min­dent megtett az egyenlíté­sért, de a kék-fehér védelem a mezőny legjobbja, Repka vezényletével átvette az irányítást, és az 56. percben Varga S. nagyszerű lövése utat talált a KTE kapujába, 2:0. Az újabb szolnoki gól után elcsendesedett a néző­tér, de a KTE így is fergete­ges hajrába kezdett. Közben a MÁV a gyors Molnár és N. Szabó révén rohamozott, és egy alkalommal csak a bal kapufa mentett: szöglet­hez jutott a MÁV, és Papp kapu elé ívelt labdáját N. Szabó a hálóba sodorta, 3:0. Újabb hazai rohamok köz­ben a 80. percben a 16-os vonal sarkánál egy beadás­nak szánt, rálőtt labda Tóth Gy. karját érintette, a játék­vezető túl ''szigorúan 11-est ítélt; Porhanda büntetőjét Fehér csak érinteni tudta, 3:1. — A két régi rivális ta­lálkozója végig sportszerű, élvezetes mérkőzést és a hig­gadtabban, tervszerűbben játszó kék-fehérek megérde­melt győzelmét hozta. H. Gy. Mezőtúr, 500 n., v.: Hart­mann. Honvéd: Frák, — Neumann, Jancsa, Kirschner, Papp, Gugyerás (Kálmán), Mondi (Czifra), Fekete, Sza­bó, Gáspár, Tóth. Edző: Ben- csik Gyula. A Honvéd támadásaival indult a mérkőzés. A ven­dégcsap;^ szívósan védeke­zésre rendezkedett be, így gólhelyzet nem igen akadt a hazai csatárok előtt. Az első támadást az ÉGSZÖV a 14. percben vezette, és majdnem gólt kapott a ha­zai együttes, szerencsére a labda szögletre pattant. A 35. percben megszerezhette volna a vezetést a Honvéd, Tóth fvelte be a szögletet és Kirschner egy méterről nagy helyzetben fölédurrantott. A 40. percben a szabálytalan­kodó vendégvédelem szabad­rúgáshoz juttatta a hazai csapatot. Tóth állt a labdá­nak és hatalmas lövése a vendégcsapat középhátvédje kezén irányt változtatva ke­rülte el a kaput. Szünet '% '-y- - -■ '' után Is a hazaiak irányítot­ták a játékot, de csak me­zőnyfölényt tudtak kiharcol­ni. Küzdelmes mérkőzést láthatott a közönség, jó já­tékot azonban nem. Jók: Jancsa, Szabó, Kirschner, Papp, ill. Fejes, Tóth, Pa- gella, Polgár. — slndel — Miskolci VSC—Lehel SC 2:0 (1:0) Miskolc, 2000 n., v.: Kuti. MVSC: Serfőző — Szabó Z., Locher, István, Dulibán, Gal- ló, Lukács, Szabó P., Dem- kó, Kiss, Fekete. Edző: Vi­rág István. Lehel: Vasas — Karkusz, Benke, Kátai, Haj­dú, Sárközi, Bacher, Kele­men, Ambrus L., Urbán, Bu­gyi (Kovács). Edző: Bíró István. Rendkívül csúszós, mély talajú pályán kezdődött a találkozó, és az első percek­ben a Lehel kezdeménye­zett többet. Az első kapura lövés a 10. percben esett: Kelemen labdáját védte a miskolci kapus. Két perccel később Ambrus szögletét Bu­gyi fölé fejelte. Negyedóra után fölénybe kerültek a vasutasok, s óriási erejű balfelső sarkos lövést ütött szögletre Vasas. A 23. perc­ben Kis 18 m-es szabadrú­gását tette ártalmatlanná a Lehel kapusa. Ebben a já­tékrészben nagy nyomás ne­hezedett a Lehel védelmé­re, de mindig sikerült tisz­táznia. A 42. percben egy jobb oldali hazai támadás után Dulibán kapura lőtt és a labda Vasas kezét érint­ve a jobb sarokba gurult, 1:0. Szünet után folytatódott a nagy iramú küzdelem. Az utolsó 20 percben is jó volt az iram. A 87. percben Demkó vezette fel a jobb oldalon a labdát, és jól eltalált 20 méteres lövé­se a kapufáról a hálóba pattant. 2:0. Jók: Vasas, Ben­ke, Sárközi, ill. Dulibán, Fe­kete, Szabó Z., Szabó Gy. — lászló — Jánoshalmái Spartacus—Honvéd Kilián FSE 2:1 (1:1) Jánoshalma, 600 n., v.: Singel. Jánoshalma: Cser­mák — Faddi, Németh, Hor­váth, Maróczi, Angeli, Ádám II., Bucsi, Urbán (Burányi), Ádám I., Fenyvesi. Edző: Gacs Tibor. Kilián: Varga — Tóth M., Nagy I., Czinkos, Holler, Hegyesi, Baran, Kiss, Csordás, Moldván, Plausin (Terjéki). Edző: Keserű László. A 6. percben Csordás el­futása jelentette az első helyzetet a hazaiak kapuja előtt, ez azonban kimaradt. A 19. percben egy újább jobb oldali támadás végén ■Csordás lőtte a labdát a ka­pu elé, s Moldván higgad­tan helyezett a bal sarokba, 0:1. Tíz perccel később óri­ási potyagólból szereztek egyenlítést a jánoshalmiak. A 70. percben Varga bravú­rosan hárított, ám hiába, mert a kipattant labdát Maró­czi a jobb sarokba vágta. 2:1. A Kilián csapatában elsősor­ban a csatároknak kell so­kat javulni a helyzetek ki­használásában. Jók: Faddi Ádám II., Angeli, ill. Kiss, Moldván, Hegyesi. 1 h‘ — Keserű — Vízilabda Bors nyerte mei a rangadót! Szolnoki Vízügy-Dózsa—KSI 6:3 (1:1,1:1,1:0,3:1) Szolnok, Damjanich uszo­da, 200 n. v.: dr. partin. VD: Bors, Andrássy, Horváth, Földi, Tóth I., Halmos, Tóth Cs. Edző: Hasznos István. A hét egyik kiemelkedő sporteseménye volt a két re­mek csapat rangadója a ser­dülők vízilabda-bajnokságá­ban. Alig kezdődött el a ta­lálkozó, és máris 4 méteres­hez jutott a Dózsa. A bünte­tőt Halmos magabiztosan vágta a hálóba. Többet tá­madott a KSI, és előbb Fe­kete góljával egyenlített, majd Sztanoj emberelőnyből a vezetést is megszerezte. To­vábbra is a pesti csapat ro­hamozott, Tóth Cs. gólja pe­dig már a Dózsa számára je­lentett vezetést. A KSI óriá­si lendülettel támadott. Bors előbb egy büntetőt védett bravúrral, majd egy egészen ritkán látható reflex-mozdu­lattal a kapu fölé tolt egy felsősarkos bombát. A kapus remek teljesítménye felvil­lanyozta a Dózsát, és a ne­gyedik negyedben ellenállha­tatlanul játszó csapat fölé-; nyesen győzött. KSI—Szolnoki Vízügy-Dózsa 5:0 Hiába játszik a szolnoki ifjúsági csapatban a tavaly bajnokságot nyert serdülő­gárda három legjobb játéko­sa: Bozsó, Dudás, Rekita —• az egész mérkőzésen nem tudtak összehozni egy ép­kézláb akciót. — rai — Megyei labdarúgó-bajnokság Kiépít! a MfiFC Tószege» Pontot vesztett a Cukorgyár Jászíéiiyszaniii Tószeg—Mezőtúr AFC 1:0 (1:0). Tószeg, 300 n. Az első perctől a megfiatalított tó­szegi csapat lépett fel táma­dólag. Számos gólhelyzete közül a 40. percben egy min­taszerű Vágó II. Papp ak­cióból az utóbbi szép fejes­sel szerezte meg a vezetést. 1:0. A második félidőben a mezőtúriak is vezettek né­hány veszélyes támadást, de a jól záró hazai védelem minden esetben tisztázni tu­dott. A tószegi csapat lelkes játékával megérdemelten győzött. Jók: Tószeg vala­mennyi játékosa, ill.: Orosz, Iglódi, Forrai, Rácz. Ifi: Tószeg—Mezőtúr 1:8 Jászfényszaru—Szolnoki Cu­korgyár 0:0. Jászfényszaru 500 n. v.: Ary. A mérkőzés magasszínvonalú játékot, iz­galmas jeleneteket, kemény, de sportszerű küzdelmet ho­zott. Kitűnő játékvezetést láttak a nézők. Mindkét csapat óriási lelkesedéssel játszott, az eredmény igaz­ságos. Jók: a hazai csapat minden játékosa, ill. Feny­vesi, Márkus, Bakk, Kovács. Ifi: Jászfényszaru — Szol­noki Cukorgyár 2:2 Tisza Cipő SE—Tiszaföld- vár 2:1 (2:1) Tiszaföldvár, 300 n. v.: Bognár. Már a 15. percben vezetést szereztek a hazaiak. A 30. és a 32. perc­ben nagy védelmi hibából megfordították az eredményt a vendégek, sőt növelhették volna előnyüket, de Novák 11-esét Burján gyors vető­déssel hárította. A második félidőben is szinte végig a hazaiak támadtak. Rékasi révén gólt értek el, amit a játékvezető kezezés címén nem adott meg. A játék ké­pe alapján a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Jók: He­gedűs, Szűcs, I., Németh F. Makó, ill. Bali, Mészáros Kontér, Kosa, kiállítva: Nagy János Tisza Cipő, (a 78. p.) Ifi: Tisza Cipő—Tiszaföld­vár 2:1 Fegyvernek—Szolnoki Ve­gyiművek 1:0 (0:0). Szolnok, Vegyiművek pálya, 200 n. v.: Pató. Közepes színvonalú, de jó iramú volt a mérkőzés. A Fegyvernek többet, a Ve­gyiművek veszélyesebben tár- madott. Az első félidő 20. percében Fegyvernek kapu­fát lőtt, a másik oldalon pe­dig Terjéki fejese saját já­tékosában akadt el. A gól a 86. percben gyors fegyverne- ki akcióból esett. Végered­ményben a jobb erőnlétű, és lelkesebb csapat győzött. G.: Barta. Jók: Az egész fegy­vernek! csapat, ill. Horváth, Kormos, Buzi. Jó játékveze­tés. Az ifjúsági mérkőzés el­maradt. Túrkevc—Jászjákóhalma 2:2 (1:0). Túrkeve, 300 n. v.: Gergely. Kitűnően előkészí­tett játéktéren, nagy lendü­lettel és becsvággyal kezdték a csapatok a tavaszi fordulót. Túrkeve az első húsz perc­ben nagy iramot diktált, es F, Kiss révén szabadrúgás­ból vezetést szerzett. Ezután feljöttek a vendégek, es többször veszélyeztettek. A második félidőben megis­métlődött az első félidő já­téka. Az első negyedórában a hazaiak kitűnően játszottak, s a sok helyzetből Kormos szép góllal növelte az előnyt, 2:0. A második félidő husza­dik percétől a vendégek dik­tálták az iramot, és előbb Kozmóczki, majd három percei a befejezés előtt Sán­dor szerzett gólt. Sportszerű mérkőzésen igazságos ered­mény. G.: F. Kiss, Kormos, ill. Kozmóczki, Sándor. Ifi: Túrkeve—Jászjákóhal­ma 2:0 Szolnoki Olajbányász—Új- szász 1:0 (0:0). Üjszász, 300 n. A tartalékkapussal kiálló hazaiak a mérkőzés 80. per­céig fölényben játszottak. A vendégek egyetlen akciójuk­ból, a 81. percben szerezték győzelmet jelentő góljukat. G. : Mező. Ifi: Sz. Olajbányász—Űj- szász 4:1. Középtiszai MEDOSZ—Tö­rökszentmiklósi Vasas 0:0. Kenderes, 300 n. v.: Mák. Végig változatos iramú volt a játék. Mindkét kapu előtt •akadtak gólhelyzetek, de azokat a csatárok kihagyták. A játékvezetői hármas jól látta el feladatát. Jók: An­tal, Pádár N., Korpás, Sü­veges ill. Frikker, Kriston, Nagy. Ifi: Törökszentmiklósi Va­sas—Kenderes 2:1 Jászberényi Vasas—Rákó­czii alval :0 (1:0). Jászberény, 200 n. v.: Pálinkás. A hazai csapat kezdte a játékot, de az első tíz percben a vendé­gek is több veszélyes táma­dást vezettek. A hazaiak fö­lényt harcoltak ki, több helyzetet teremtettek, ezek azonban rendre kimaradtak. A 27. percben Muhari vitte fel a jobb szélen a labdát, az alapvonalról begurított, és a jó ütemben érkező Szöllősi megszerezte a vezetést. A gól után is a hazaiak tá­madtak, de a kemény ven­dégvédelem hárítani tudott. Szünet után az iram fokozó­dott, a kapuk percenként ke­rültek veszélybe. A vendé­gek elszántan küzdöttek az egyenlítésért, akcióikat azon­ban a Vasas védelme, Lász­lóval az élen, biztosan hárí­totta. A játékvezetői hármas mintaszerűen működött. G.: Szöllősi. Ifi; ..Vasas—Rákóczifalva Mezőtúri Honvéd—ÉGSZÖV 0:0