Szolnok Megyei Néplap, 1975. március (26. évfolyam, 52-76. szám)

1975-03-25 / 71. szám

1975. március 25. ( SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 íilabda Kupagyőztes a Viziigy-Dúzsa Győztek a serdülők és az ifjúságiak is Hárít a Dózsa sánc Rövid megnyitó után kel- netten, hideg időben kez­dőit szombaton a Szolnoki zügy-Dózsa jubileumi ví- abda-tornája Szolnokon, a imjanich uszodában. Az ;ri Dózsa, a Bp. Spartacus a BVSC a szolnoki csapat ■zvetlen riválisai az OB I zépmezőnyében — már ak ezért is érdemes volt gi gdideregni a találkozó­it. j. Spartacus—Egri Dózsa 1 V.: Samu. Kíváncsian vár- k az Egri Dózsa „csikó- apatának” bemutatkozását, ’ócsik és Katona nem ját- ott). Nos, nem okoztak alódást. A változatos já- kot hozó mérkőzésen jel- gzetes idényeleji produk- ókat láttunk. Egymást vál- gatták a szellemes megol- ísok, a technikai bravúrok és az elemi hibák. A na- mbb tapasztalat és az ösz- ;eszokottság döntött a Bp. oartacus javára. minőid Vízügy-Dózsa— vsc ns V.: Ferenczy. VD: Ugrál, intér, Kozák, Urbán, Cseh, ecsei dr., Pásztrai. G.: Pin- :r, 3. Urbán 2, Cseh, Pászt- ú, ilL Kiss 3, Heltai, Gém. Két huszáros rövidvágtá- il kezdett a Dózsa. Ered- tény: két tiszta helyzet, ly-egy találat kapuson és apufán. Elkövették: Cseh és ásztrai. Gyors fordulás — 5 2:0 helyett 0:1. Pezsgő, áltozatos volt a játék, fel- ínt Cseh mozgékonysága, Ö obta az egyenlítő gólt is. rdekes, meglepően színvo- alas volt a találkozó. Pászt- ai hagyott ki abszolút gól- elyzetet, majd Urbán do- ott nagyon okos gólt Kiss saba értékesített, Kozák ihagyott egy büntetőt. Pin- ir és Urbán pancei követ- eztek, felváltva lőtték a ólokat Látszott, hogy már em lehet baj, a Dózsa na- yon magabiztosan nyerte a lérkőzést, Bp. Spartacus—BVSC 5:4 V.: Ferenczy. Sok dulako­dás, kevés vízilabda. Egy­más hibáiból éltek a játéko­sok. Nem tudott kialakulni folyamatos játék. A Bp. Spartacus határozottabb volt a kapu előtt és ezzel nyert. Szolnoki Vízügy-Dózsa— Egri Dózsa 5:4 V.: Samu. A két csapat játékosai alaposan ismerik egymást és ez meglátszott a játékon. Kiegyenlített küz­delemben kétszer is kétgó­los hátrányt dolgozott le az egri csapat. Már elkönyvel­tük a döntetlent, amikor Be­csei dr. szemfülessége eldön­tötte a találkozót. BVSC—Egri Dózsa 4:1 V.: Samu. A két nyeretlen csapat elég nehezen lendült játékba Az egriek kihagy­tak három holtbiztos helyze­tet, ötször ellenfélnek adták a labdát, és ezek után már nem volt esélyük. Szolnoki Vízügy-Dózsa— Bp. Spartacus 6:5 V.: Ferenczi. A véletlen kifogástalan rendezőnek bi­zonyult. A torna utolsó mér­kőzésén a két veretlen együttes csapott össze a vég­ső győzeleméit Kemény 4 m-esből szerezte meg a ve­zetést. 1:0. Hecsei dr. szin­tén büntetőből egyenlített Pintér remekül szerelt egy támadást, jó labdával indí­totta Cseh-t, aki a tiszta helyzetben lévő Pásztraihoz játszott. 2:1. Remek támadás volt A második negyed ele­jén Hecsei dr. egyedül tört kapura, Kökény hanyattfe- füdt a vizen és lábbal el- pöckötte előle a labdát Ra­gyogó megoldás! Az akció folytatásaként Deákhoz ke­rült a labda — s 2:2. Pászt­rai szép ívelésével folytató­dott a gólok sora 3:2. Volt még a negyedben remek Ur­bán cselsorozat, Pintér sze­relés és négyszer a kapufát is eltalálták a szolnoki já­tékosok. A másik oldalon Takó nagyszerűen védett, s maradt az egygólos előny. A folytatás is jól kezdődött: Pásztrai góljával 4:2, Takó sokat „gimnasztikázik”, sike­re van. Negyedik negyed. Egy perc telt el és 4:4! Kol­ler és kemény formálták vi­haros gyarsasággal az ered­ményt. Kökény későn indul, Cseh nem hibázik 5:4. Barsi lövését védte Takó. Ellentá­madás, Kökény Cseh elé üti a labdát 6:4. Még Borsi dob időn túl egy gólt, és vége 6:5. A kupagyőztes Vízügy-Dó- zsának Daróczi András a sportkör társelnöke adta át a díjakat. Szolnoki Vízügy-Dózsa— Bp. Spartacus 2:1 Serdülő. V.: Ferenczy: VD: Bors, Andrássi, Horváth, Föl­di, Tóth I., Tóth Cs. Halmos. Az elmúlt fordulóban nagy fölénnyel győzte le a KSI együttesét a serdülők vízilab­da bajnokságában a Szolnoki Vízügy-Dózsa. A Bp. Sparta­cus elleni találkozóra csak az összeállítás nem változott: ezúttal sok hibával játszott az együttes. Az egyénieskedő játék csaknem megbosszulta magát: csak a legminimáli­sabb különbséggel sikerült Szolnokon tartani a két baj­noki pontot. Szolnoki Vízügy-Dózsa— Vasas 10:4 Ifjúsági. V.: Samu. VD: Sándor, Dudás, T. Nagy, Re- kita, Bozsó, Szarvas, Bokon- di. G.: T. Nagy 1, Rekita 5, Bozsó 2, Szarvas 2, ill. Mű­szer 1, Jámbor 1, Misky 2, A most látott játékot vár­tuk már jó ideje a kitűnő ké­pességű játékosokból álló szolnoki ifjúsági csapattól. Bízunk abban, hogy végre magára talál az OB I-es csa­pat közvetlen utánpótlását jelentő gárda. A szolnoki uszodában egyébként vala­mennyi vízilabdacsapat győ­zött, amelyik a Vízügy-Dózsa színeiben vízbe szállt a hét végén! Röplabda NB I. Szolnoki Vízügy-Dózsa— Zalaegerszegi TE 3:2 (7, —11, —6, 6, 11) Szolnok, Véső utca, 200 n. V.-Dózsa: Zsolt, Tövis, Mé­száros, Nyári S., Boross, Nyári E. Csere: Farkas, Ko- lozsi, Pelei. Edző: Lantos Csaba dr. Ügy kezdett a Dózsa — ahogy eleddig ellene szok­tak. Okosan, látványosan tet­ték-vették a labdát, 5:0-ra és 6:1 -re vezéttek. Felocsú­dott a ZTE, láttunk néhány szép labdamenetet, maradt a rgyorsan szerzett előny, de már csikorgóit a szolnoki gé­pezet. A második játszában 0:3 után 7:4, nagy küzdelem minden pontért; 11:11, jó egerszegi hajrá, sima játsz­mavesztés. Lélektelen, szét­eső játék a folytatásban. A szolnoki csapat játékosai csak lézengtek a pályán. A negyedik játszma modelljé- ül — szerencsére — az el­sőt választották 6:1, 11:5 és 15:6! Ismét nem volt jó já­ték, de már küzdöttek a le­gények. A ZTE az elején ki­csit kiengedett és azután nem tudott újítani. A váratlanul ismét felcsillanó lehetőség meghozta a közönség hang­ját. Az ötödik játszma első pillanatától zengett a terem a biztatástól: 0:2, 3:2, 3:6, 6:6, 9:8, 11:10 — hatalmas küzdelem volt! Ä nézők tom­boltak, s szinte hajszolták előre az óriási becsvággyal küzdő Dózsát. A győzelmet jelentő utolsó pontot köve­tően majd összedőlt a csar­nok a hangorkántól. Nagyon sok hibával, időnként kimon­dottan gyengén- játszott * a hazai együttes ezen a talál­kozón. Sorozatban rontottak adogatásnál, sáncolás, tá­madás után bennmaradtak a hálónál, és tehetetlenül néz­ték a mögéjük hulló lab­dákat. A dicséretes küzdő- szellem és a remek közön­ség — ezek voltak a győ­zelem tényezői. — rai — Lehel SC— Kaposvári Vasas Izzó 34 (4, 8, 11) Kaposvár, 200 n., v.: Schu­macher. Lehel: Zsidai, Nagy, Lankus I., Móri, Sza­bó, Szathmári. Csere: Pak­si, Lankus M. A hazai szurkolók harsány biztatása közepette kezdő­dött a két vidéki együttes mérkőzése. A jászberényiek már a játszma elején tete­mes előnyre tettek szert, s ezt a játszma befejezéséig tartották. A második játék­rész is Lehel-fölénnyel in­dult. 8:1, majd 12:5 arányú vezetés után a kaposvári csapat javított, de az egysé­gesen és magabiztosan ját­szó vendégcsapat 12 perc alatt nyerte ezt a játszmát is. A harmadik szett is ugyanúgy kezdődött, mint az előző kettő. A Lehel pillana­tok alatt ll:3-ra elhúzott, s mindenki gyors befejezést várt. Pillanatnyi rövidzárlat azonban elég volt a lelkes hazai gárdának a felzárkó­záshoz. 11:10 után a Lehel ismét rákapcsolt, s erőteljes ütései ellen nem volt ellen­szere az újonc vidéki együt­tesnek. A jászberényi lányok jó átlagteljesítményt nyúj­tottak ezen a mérkőzésen. Egyénileg Szathmári, Lan­kus I. és a nyitósarokban Nagy Edit játéka emelhető ki. Reméljük, az eddigi rap- szódikus teljesítményt fel­váltja a Kaposvárott látott higgadt, magabiztos játék. A juniorok mérkőzésén is 3:0 arányú Lehel-győzelem szü­letett (A juniorok eddigi négy bajnoki mérkőzésüket mind megnyerték.) — sárközy — Élen a Tisza Cipő és a Cukorgyár itlétika Vasárnap Szegeden mint- gy félezer vasutas atléta ersenyzett az országos me~ ei futó bajnoki címért. A íolnokiak jól szerepeltek, árom eiső helyezést értek i. Az ifjúsági fiúknál a két alogatott, a szegedi Ver és aróczai a 4500 méteres tá- on az utolsó 200 méterig riási versenyt vívott. A cél lőtt aztán a szolnoki fiú lát- ányos hajrával előzte meg agy vetélytársát. A serdülő B” kategóriás fiuknál két zolnoki, Csajbók Illés és lihályi György volt harc­án a dobogó legmagasabb fkáért, melyet végül is 'saj bóknak sikerült megsze- ezni. Ebben a korcsoportj­án a csapatversenyt is a zolnokiak nyerték. Fedőmé, ’ásztor Zsuzsa ugyancsak áiogatott ellenfelekkel küz­A megyei sakkbajnokság 2. és fordulójának az eredményei. ' . forduló: Kiss L.—Lőrínczi 1:0, [iés—dr. Horgosi 0.5:0.5, Nagy ,s.—Rithnovszki 1:0. Szász J,— ádas 0:1, Tóth—Pete függő, •ánczi—Fodor 0:1. 3. forduló: odor—Kiss L. 0,5:0,5, Kádas— óth 1:0, Rithnovszki—Szász 0:1, Paréczai és Csajbék győzött Szegeden dr. Horgosi—Nagy Zs. 8,5:0,5, Lőrinczi—Illés függő, Pete—Bán­czy függő. A bajnokság állása: Kádas 3. Kiss, Fodor 2,5—2,5, Szász 2, Nagy Zs., dr. Horgosi 1,5—1,5, Rithnovszki 1, Illés, Lőrinczi 0,5 —0,5, Pete (2 f), Tóth (1 f), B ánczi (1 í) 0—0 pont. R tóté 12, heti eredménye 1. Lazio—Roma 2 0:1 2. Cagliari—NapoS X 1:1 3. Milan—Torino 1 2:0 4. Temana—Bologna X 0:0 8. Budafok—Volán X 1:1 6. Bp. Spart.—MÁV DAC 1 4:2 7. FÖSPED—D.-újvároS X 0:0 8. ÉRDÉRT—Pécsi VSK X 1:1 9. Véménd—BKV Előre X 0:0 10. Lőrinci Fonó—BVSC X 1:1 11. III. kér.—Táncsics 2 1:2 12. Dunakeszi—Vác 2 0:1 13. Arezzo—Verona 2 0:1 + 1 14. Atalanta—Avellino ! í 2:1 Szolnokon, a Tiszaligetben került sor a kézilabda szak- szövetség jubileumi verse­nyére. A versenysorozat — amely két fordulóból állt — célja az volt, hogy az után­pótlás számára 'játéklehető­séget biztosítson. Sajnos, sem a Tisza Cipő SE, sem a Tí- szaföldvári Tsz SE nem in­dított ifjúsági együttest a második fordulóban, így ele­ve kizárták magukat a kupa elnyerésének lehetőségéből. A nők mezőnyében a várt eredmény született, ám fel­tűnt, hogy a versenysoroza­tot néhány együttes nem vette komolyan, A Szolnoki Tisza Cipő—Tűrkeve 2:1 (1:1). Martfű, 200 n. v.: Asz­talos. Az első félidő hazai fö­lénnyel telt el, de a martfűi csatárok a legjobb helyzetek­ben is hibáztak. A 25. percben Novák megszerezte a hazaiak­nak a vezetést. A vendégek szórványos támadásai is igen veszélyesek voltak, s a 45. percben F. Kiss révén ki ­egyenlítettek 1:1. A második félidő első felében a vendégek játszottak jobban, majd a ci­pőgyáriak átvették az irá­nyítást és végig rohamoztak. A 75. percben büntetőhöz ju­tott a hazai csapat, amit Báli a jobb kapufa mellé lőtt. A győztes gól a 87. percben esett, amikoris Vass jól elta­lált lövése a hálóban kötött ki, 2:1. Jó iramú és színvona­Traktor például az utolsó pillanatban visszavonta ne­vezését. Az összesítés alapján a Jubileumi Kupa gazdája a nőknél Jászboldogháza, a férfiaknál a Szolnoki Olaj­bányász együttese lett. A második forduló sor­rendje. Férfi felnőtt: 1. Sz. Olajbányász, 2. 'Tisza Cipő SE, 3. Lehel SC, 4. Tisza- földvári Tsz SE. Férfi ifjú­sági: 1. Székács SE, 2. Sz. Olajbányász, 3. Lehel SC. Női felnőtt: 1. Tisza Cipő SE, 2. SZMTE, 3. Jászbol­dogháza, 4. Tanítóképző, 5, Sz. Traktor SE. lú mérkőzésen, kitűnő bírás­kodás mellett, a hazaiak meg­érdemelten győztek. Ifi: Tisza Cipő SE—Túrke- vé 4:0. Törökszentmiklósi Vasas— Jászberényi Vasas 1:0 (0:0). Törökszentmiklós, 300 n. v.: Daróczi, Hajdú m-böl. Mind­két csapat nagy erővel kez­dett. Hamarosan a hazaiak vették át a játék irányítását. A 30. percben gyors támadás­ból Boda szépen perdített Bukta elé, aki a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba. Ekkor még nem gondolta senki, hogy ez lesz a mérkőzés egyet­len gólja. A gól, felrázta a vendégeket, és több veszélyes támadást vezettek. A máso­dik félidőben hazai fölény alakult ki, azonban a csatá­rok jobbnál jobb helyzetek­ben is hibáztak. A két csapat végig sportszerű mérkőzést vívott. A játékvezető műkö­dése sokszor kifogásolható volt, felesleges beavatkozásai­val nem engedte kialakulni a játékot. Jók: Frikker, Nagy, Bukta, Kocsis, ill. Csik, Buda, Sándor, Menyhárt. Ifi: Tm. Vasas—Jb. Vasas 2:1. Szolnoki Olajbányász— Kenderesi MEDOSZ 0:0. Szol­nok, Mátyás kir. út 50 n. v.: Busa. A vendégek játékstílusa nem kedvezett ( az erőtlenül jásztó Olajbányász támadó sorának. Alacsony színvona­lú, csapkodó játék folyt, s egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jók: Szokolai, Varga, ill. Friec, Korpás, Be- rényi. Ifi: Kenderes—Olajbányász 1:0. Szolnoki Vegyiművek—Tó­szeg 1:2 (1:1). Vegyiművek- pálya, 250 n. v.: Parádi. Igen alacsony színvonalú, csap­kodó mérkőzésen a lényege­sen lelkesebb Tószeg megér­demelten nyert a biztos hely­zeteit is kihagyó Vegyiművek ellen. A sportszerű mérkőzés jobb játékvezetést érdemelt volna. G.: Horváth (öngól), Vágó ill. Buzi II., Jók: Kor­mos, Vágó, Földi, ill. Nyikos. Hotz.­Ifi: V egy iművek—Tószeg 3:1. Rákóczifalva—Fegyvernek 0:0. Rákóczifalva, 250 n. v.: Sári. Kitűnő játékvezetés mellett alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A második fél­időben gólratörőbb, okosabb játékkal a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Mihályi, Molnár, ill. Kiss, Csontos, Németh, Hermann. Ifi: Rákóczifalva—Fegyver­nek 3:1. Szolnoki Cukorgyár—l’j- szász 2:0 (0:0). Szolnok, Cu­korgyári pálya. Színvonalas, sportszerű mérkőzést vívott a két együttes. A vendégek igen tartalékosán álltak ki, s így a második félidőben visszaestek. A cukorgyáriak jelentős fölénybe kerültek és megszerezték a győzelmet. Az újszászlak két százszázalékos gólhelyzetet hibáztak. Jók: Csői Iák, Tóth, ill. Mérés? a mezőny legjobbja, Kálózi, Terék. I f i: Ű j szász—Cukorgy ár 1:0. Mezőtúri AFC—Tiszaföld- vár 6:2 (1:1). Mezőtúr, városi sporttelep. Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hoz­ta. Fordulás után a MAFC magához ragadta a játék irá­nyítását, a hazai csatársor ek­kor ragyogóan játszott, me­lyet az elért öt góljuk is fé­nyesen bizonyít. A második félidei játéka alapján a hazai együttes ilyen arányban is megérdemelten győzött. Ifi: Mezőtúri AFC—Tisza- földvár 2:1. Jászjákóhalma—Jászfény-- szaru 1:1 (0:1). Ifi: Jászfényszaru—Jászjá- kőhalma 1:0, m Kádas (Olajbányász) a negyei egyéni bajnokság élén Kézilabda Jászbaidngbáza és az Olajbányász nyerte a Jnbilenni Kapát dött, így harmadik helyezé se jó eredménynek számi Harmadik lett a serdülő „B leánycsapat is, melyet Költői úti általános iskol nyolcadikosai alkottak, Wai kó, ötvös és Szűk Beát összeállításban. A Szolnok megyeiek ered ményei; ifjúsági fiúk 450 m: 1. Paróczai 13:28.8 (Szt MÁV), serdülő fiúk, 2000 nd 1. Csajbök (Sz. Sportisk 6:33.4, 2. Mihályi (SZSi 6:37.5. Csapatban: 1. Szói nők Sportiskola (Csajból Mihályi, Grohony, Nagy; Felnőtt nők, 2000 m: 3. Fe dorné, Pásztor Zsuzsa (Szt MÁV) 6:25.6, serdülő leán ,.B”: 3. Szolnoki MÁV Sport iskola (Walkó, Szűk, ötvös 4 SZMAV női ifjúsági csa pata.