Szolnok Megyei Néplap, 1975. március (26. évfolyam, 52-76. szám)

1975-03-25 / 71. szám

© SZOLNOK WFGYEI NÉPLAP 1975. márdn* Ä Táblázatok NB H: Szolnoki MIÉ—Kossuth KFSE 2:1 (0:1] Szentendre, 1000 n. v.: Tátrai. SZMTE: Fiedler — Rácz (öze a szünetben) Arany, Simon, Kovács — Árvái, Czirnák, <Siklósi a 73. percben) Gálvölgyi— Garics, Fürtös, Szolnoki. Kossuth KFSE: Szendrei — Palicskó, Dudás, Stier, Gálhidi — Répási, Zentai — Rimbacher, Bartha, Lipták (Hídvégi a 74. percben), Jónás (Pagonyi a 78. percben). Borús idő, élénk szél és hószállingózás fogadta beme­legítéskor a pályára lépő csapatokat. Kezdésre elállt a hóesés, s időnként a nap is előbújt. Az időjárás hirtelen változása úgy látszik nagy hatással volt a csapatokra, mert a játék első szakaszá­ban inkább a napfénynek örülhetett a nézősereg, mint a játéknak. Az egyenetlen pályán az első 20 percet ke­vés elgondolás, csapkodó já­ték, és némi hazai fölény jellemezte. A 3. percben Bartha fejese Ráczról került szögletre, az 5. percben pe­dig Lipták fejelt közelről fö­lé. A 15. percben Arany hi­bájából közvetett szabadrú­gáshoz jutott a hazai csapat .a kaputól 13 méterre, me­lyet tisztázott az MTE vé­delme. Feltűnő volt a szol­noki csapat védelmének bi­zonytalan ideges játéka, a középpályások álmos, lassú gondolkodása, a csatárok passzivitása. Az elmúlt he­tekben mutatott csupaszív, lelkes játékból keveset lehe­tett felfedezni ebben az idő­szakban. Az első félóra után némileg feljavultak a szol­nokiak, amit Árvái remek kitörése, Fürtös mellélövése jelzett. A 37. percben ismét a hazaiak előtt nyílott száz- százalékos helyzet: egy jobb­ról belőtt labda Ráczról az 5-ösön álló Lipták elé ke­rült, aki nagy helyzetben fö­lé emelt. A 4L percben meg­született a hazaiak vezető gólja. Lipták 20 méterről lö­vésre szánta el magátT a p attagó, kellemetlen labda meglepte Fisdlert, melléről Zentai elé pattant, aki kö­zelről nem hibázott, 0:1. A szünetben kapott „fejmosás” úgy látszik ébresztőt jelen­tett. A második félidőben ismét az elmúlt hetek csapata volt a pályán. Igaz az 50. perc­ben még Józsa lövése fog­lalkoztatta Fiedlert, de ez­után már csak a vendégcsa­pat volt a játéktéren. Előbb Szolnoki szabadrúgása szállt a kapu mellé, majd az 55. percben megszületett az egyenlítő gól. Jobb oldalról belőtt szögletnél két hazai védő akadályozta Szendreit, a labda egyikükön irányt változtatott, magasan a ka­pu 1elé perdült, s a jókor érkező Simon fejéről a ka­pu közepébe vágódott, 1:1. Az esetnél Szendrei összeüt­között hátvédjével, s rövid ápolásra szorult. A hazai csapat reklamálása ellenére a kitűnően bíráskodó Tátrai határozottan középre muta­tott. A gól után a szolnoki együttes fokozta az iramot, egyre-másra gördültek a tá­madások a hazaiak kapuja felé. Az 57. percben Szolnoki nagy partdobása után Czir­nák fejese egyik védőről ke­rült kevéssel a kapu mellé, majd a 63. percben a végig lelkesen játszó Árvái lövése kerülte el Szendrei kapuját. A 68. percben eldőlt a mér­kőzés: a második félidőre erősen* feljavult Garics re­mekül húzott el, lövésszerű beadása Stieren irányt vál­toztatott, s a kapujából ki­mozduló Szendrei a levágódó labdába már csak beleütni tudott, s így az a bal sarok­ba jutott, 2:1. A 77. percben Garics tört ki de Szendrei nagy bravúrral mentett. A 82.' percben Fürtös lövését védte a szentendrei kapus. A hétralévő időben a hazaiak térfelén pattogott a labda. A szolnoki együttes számára tanulságos mérkőzést ho­zott a találkozó. A szakvezetés egész héten azon fáradozott, hogy az elmúlt hetek nagyszerű sorozata nehogy elbizako­dottságot. megelégedést szüljön a játékosok körében. A mér­kőzés első félideje a vezetés előrelátását igazolta. A csapat játéka meg se közelítette az előző mérkőzéseken nyújtott tel­jesítményt. Hiányzott belőlük a tűz, a lendület. Szerencsére a hazai együttes nem tudta kihasználni a szolnokiak bizony­talankodását. A második félidőben fordulat történt. A véde­lem határozottan igyekezett megakadályozni a hazai táma­dások kibontakozását, középpályások jól szűrték meg az el­lentámadásokat, s egyre gyakrabban tudtak felzárkózni a támadáshoz is. A csatárok állandó helyváltoztatásokkal sok­szor sakk-matt helyzet elé állították a hazai védelmet, ösz- szességében a két félidő alapján az MTE megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet. A csapatból a mindvégig lelkesen játszó Árvái és Simon nyújtót); az átlagosnál jobb teljesít­ményt. A hazai együttesből Palicskó és Zentai teljesítménye érdemel említést. Tátrai mindvégig kitűnően bíráskodott. Szekeres József 1. SZEOL 23 14 4 5 44-24 32 2. Volán SC 23 12 4 7 37-26 28 3. K. Rákóczi 23 11 5 7 36-22 27 4. Komló 23 8 10 5 25-23 26 5. MÁV DAC 23 7 11 5 33-24 25 6. Bp. Spartac. 23 8 8 7 39-34 24 7. SZMTE 23 9 6 8 28-25 24 8. Dorog 33 8 8 7 32-38 24 9. Szekszárd 23 8 8 7 22-25 24 10. Olajbányász 23 8 7 8 37-33 23 11. Oroszlány 23 6 11 6 20-27 23 12. Budafok 23 7 8 8 31-29 22 13. Várpalota 23 8 6 9 29-27 22 14. DVSC 23 8 6 9 30-29 22 15. Dunaújv. 23 7 8 8 29-32 22 16. KKFSE 23 8 6 9 25-29 22 17. Szállítók 23 8 5 10 27-33 21 18. G.-MAVAG 23 5 9 9 21-27 19 19. Ózd 33 5 6 12 20-36 16 20. Eger 23 5 4 14 20-37 14 NB in: 1. V. Izzó 23 16 6 1 51-11 38 2. Sz. MÁV 23 17 2 4 55-20 35 3. KSC 23 13 6 4 34-16 32 4. Szarvas 23 11 6 6 39-29 28 5. SZVSE 23 11 6 6 34-24 28 6. BTASK 23 12 2 9 42-38 26 7. EPGEP 23 9 8 6 36-32 26 8. KTE 2 2 8 9 6 37-32 25 9. EGSZÖV 23 8 7 8 37-32 23 10. Szegedi D. 23 10 2 11 39-27 22 11. Szabó L. SE 23 8 6 • 9 26-29 22 12. Jánoshalma 23 8 5 10 27-29 21 13. V. Láng 23 9 2 12 31-34 20 14. KELTEX 23 6 8 9 30-37 20 15. ESMTK 23 8 3 12 38-44 19 16. Cegléd 23 4 11 8 31-42 19 17. Kiskunhalas 23 5 7 11 22-39 17 18. Gyula 23 6 4 18 28-55 16 19. Mezőfi SE 23 4 6 13 10-37 14 20. Kilián FSE 23 3 2 18 18-58 8 1. Nagybátony 23 13 7 3 37-18 33 2. DMTE 23 14 4 5 47-32 32 3. Gyöngyös 23 14 3 6 46-27 31 4. MVSC 23 12 6 5 48-29 50 5. Kazincbarc. 23 12 5 6 46-26 29 6. Nyiregyh. 23 9 7 7 39-31 25 7. Lehel SC 23 11 3 9 35-32 25 8. Leninváros 23 8 8 7 32-20 24 9. Rudabánya 23 7 10 6 29-27 24 10. Záhony 23 11 2 10 41-44 24 ll. SKSE 23 9 5 9 45-40 23 12. S.-újhely 23 8 5 10 22-29 21 13. Kisvárda 23 •7 6 10 35-39 20 14. Borsodi B. 23 6 8 9 27-38 20 15. Borsodi V. 23 5 9 9 27-39 19 15. Hajdú V. 23 7 5 11 28-46 19 17. H. Bocskai 23 6 6 11 21-40 18 18. Kisterenye 23 6 5 12 31-39 17 19. Tuzsér 23 5 4 14 33-49 14 Ö0. DEAC 23 3 6 14 29-53 12 »tesye! bajnokság: 1. Tisza Cipő 17 2. Cukorgyár 17 3. Mezőtúr 17 4. Tm. Vasas 17 5. Fegyvernek 17 . 6. Jb. vasas 17 7. K. MEDOSZ 17 8. Túrkeve 17 9. J.-ják6h. 17 10. J.-fényszaru 17 M. R.-lalva 17 12. Sz. Olajb. 17 13. Üj szász 17 14. Tőszeg 17 15. T,-földvár 17 16. Vegyiművek 17 11 3 3 37-17 25 11 3 3 28-14 25 953 30-18 23 944 27-10 22 863 17-11 22 845 27-18 20 7 5 5 23-20 19 874 23-26 19 3 10 4 19-22 16 548 19-25 14 539 19-25 13 458 15-24 13 368 13-20 12 449 14-26 12 2 5 10 18-32 9 1 6 10122-43 8 Jó napja volt az NB lll-asikaak Szolnoki MÁV—Mezőfi SE 2:0 (1:0) rúgott a Lehel. A második­nál Kátai beívelt labdáját Kelemen fejelte hálóba, 2:0. Jók; Kátai, Sárközi, Amb­rus L., Kelemen, ill. Faze­kas, Previtzer, Farkas. Roíivéd Kilián FSE—Kecskeméti TE 1:0 (1:0) Kosárlabda NO II. ß nők győztek — a férfiak kikaptak Szolnoki MTE—Duna Cipő 54:50 (38:27) Női. Szolnok, 100 n. v.: Há- vel, Virik. SZMTE: Önódi (16), Herczeg (5), Rádiné (12), Echbauer (5), Czitán (12), Csere: Toros (2), Szekeres (2), Szántó (—), Lőrincz (—), Hu- du (—). Edző: Balogh Gyula. Duna Cipő: Kocsis (4), Pro­kop (—), Sötér (14), Tóth (9), Szepesi (12). Csere: Fodorné (7), Czirlak (4), Borka (—), Árva (—), Híres (—). Edző: Brandi János. Nagy riválisát fogadta az első hazai mérkőzésén a pi­ros-fekete gárda. Az elmúlt évben több alkalommal is ta­lálkoztak a csapatok, és min­dig a cipőgyáriak bizonyul­tak jobbnak. Érthetően nagy volt a mérkőzés tétje, és így az idegesség mindvégig rá­nyomta bélyeget a játékra. Az első percben az MTE szer­zett vezetést, majd 5:0-ás ál­lásnál, a negyedik percben értek el pontot a vendégek. A hazaiak igen sok ziccert hagytak ki, főleg a középjá­tékosok ponterősségének hiá­nya volt szembetűnő. A ci­pőgyáriak' 12:8-as vezetésre tettek szert. A vendég előnyt fokozatosan ledolgozták az MTE-lányok és 11 pontos előnnyel fordultak. A máso­dik félidő sem hozott jó já­tékot. Ebben a játékrészben főleg a küzdelem és a takti­kai csata került előtérbe: 52:47-es MTE-vezetésnél Ónodi majd Rádiné és Her­czeg is a kipontozás sorsára jutott. Az MTE a vezetés bir­tokában végül is megszerezte a fontos győzelmet. A hazai­ak nem tudták megismételni múlt heti jó játékukat, de győzelmük feltétlen megér­demelt. Rádiné pontot szerez Bp. ŐSE—Szolnoki Ölajirényősz 58:48 (25:29) MAV-sporttelep, 2000 n„ v.: Drigán. SZMÁV: Fehér — Csontos, Repka, Tóth Gy., Földesi, Tóth J., Pagonyi, N. Szabó, Géczi, Molnár, Papp. Edző: Himer István. Mezőfi SE: Horváth — Szabovik, Gubacsi, Nagyhegyesi, Kovács, Fehér, Szabó Magyar, Radics (Patyi), Némedi (Miklós), Nagy. Edző: Krivi Ottó. Nagy iramban kezdtek a csapatok, s csakhamar ki­derült, hogy a vendégek el­sősorban a védekezésre fek­tetik a fő súlyt. Az első per­cekben Pagoriyi a jobb­szárnyról ívelt a kapu elé, de a beadás lesen találta a belső csatárokat. A 6. perc­től meddő vasutas mezőny­fölény jellemezte a mérkő­zést. A tervszerű játékot ese­ménytelen percek, csapkodó, szabálytalanságokkal' tarkí­tott küzdelem követte. A 35. percben szabadrúgáshoz ju­tott a MÁV a balszámyon. Az alapvonal közeléből Pa­gonyi keresztbe lőtt labdája elsuhant a védők között, és a jobbról befutó N. Szabó közelről a bal sarokba to­vábbította a vezető gólt, 1:0. Szünet után nagyon rákap­csolt a MÁV, a vendégek védőfalán egyre többször át­törtek a vasutas csatárok, de a gólszerzés nem sikerült. Sőt a honvédek kettős cse­rével felfrissített csapata el­lentámadásokat is kezdemé­nyezett, ám a néhány pró­bálkozás a hazai csapatnak nem okozott problémát. A hajrában ostromgyűrűvé vál­tak a MÁV támadásai. A 75. percben Molnár lefutot­ta a védőket, és éles szög­ből küldött lövése centimé­terekkel elsuhant a jobb ol­dali léc mellett, öt perccel később ismét a lesen álló Molnár tört át a védők kö­zött, és egy lövőcsel után — nagy erővel a jobb sarokba bombázott, 2:0. A két jó formában levő együttes ta­lálkozója a vártnál nagyobb küzdelmet és izgalmas játé­kot hozott. Jók: Csontos, Repka, Tóth J. és a góilü- vök. H. Gy. Leiig! SC—Borsodi Volán 2:0 (1:0) Jászberény, 700 n., v.: Balogh. Lehel: Vasas — Kar- kusz, Benke, Kátai, Sárközi. Hajdú I„ Sántha (Bacher), Ke­lemen, Urbán, Ambrus, Bugyi. Edző: Bíró István. Volán: Szakos — Fazekas, Takács, Previtzer, Farkas, Körösi, Pet- rovcsik, Kertész, Vasvári, Tóth, Pálur. Edző: Penderik György. Kellemetlen, hűvös idő­ben, jó iramban kezdődött a találkozó. Az első esemény a 2. percben adódott, Farkas nagyerejű bal felső sarokba tartó lövését Vasas szöglet­re ütötte. A 9. percben meg­szerezte a vezetést a Lehel: Ambrus Lászlót szabályta­lanul szerelték a kaputól mintegy 20—25 méterre. A szabadrúgást Kátai a jobb alsó sarokba lőtte, 1:0. Szü­netig változatos volt a já­ték, a csatárok mindkét ol­dalon sokat hibáztak. For­dulás után a 61. percben Bacher nagyszerű tempóban szöktette Bugyit a jobb ol­dalon, aki remekül ment el az alapvonalig, visszaját­szott, de a védők tisztáztak. Az ellentámadásból Vasvári fölé fejelt. Az utolsó 20 percben már jobbára a Vo­lán térfelén folyt a játék. A 76. percben két szögletet MÁV-pálya, 300 n., v.: Király. Honvéd KFSE: Kupái — Tóth, Kántor, Czinkos, Kiss, Hegyesi (Nagy I.), Moldván (Terjéki), Plausin, Csordás, Baran, Holler. Edző: Keserű László. Kecskeméti TE: Sebestyén — Nagy J., Bende, Vi- rágh, Komáromi II., Kovács, Zubomyák (Komáromi I.), Mányoki, Csordás, Bohács, Porhanda. Edző: Varga Béla. Kezdés után rögtön a Ki­lián ragadta magához a kez­deményezést. Előbb Hegyesi hosszan előrevágott labdáját Earan, lövés helyett közép­re gurította, majd Csordás pattogós lövését védte Se­bestyén. A 8. percben Tóth a saját térfélről hosszan elő­revágta a labdát, Holler re­mekül húzott el a jobb szé­len, laposan begurított, és Csordás egyből a bal alsó sarokba lőtt, 1:0. A 26. perc­ben nagy Kilián-helyzet ma­radt ki; Holler ragyogóan húzott el a bal oldalon, de az elfekvő kapusba lőtte a labdát. A 30. percben ismét Kupái védte parádésan Ko­máromi II. lövését. A 33. percben Csordás már Sebes­tyént is kicselezte, a 16-oson belül azonban elhúzták a lábát, ám a bíró sípja né­ma maradt. A félidő utolsó tíz perce is a Kiliáné volt. A második félidő kezdetén ismét a Kilián lépett fel tá­madólag. A 48. percben előbb Baran elől mentett merész kivetődéssel Sebestyén, majd Csordás beadását a védelem szögletre hárította. A siker­telen Kilián-akciók fellelke­sítették a kecskeméti csa­patot. Előbb Mányoki lőtt kapu mellé, majd a 64. perc­ben tűzijáték alakult a Ki­lián kapuja előtt — végül Plausin fejjel hárította szög­letre a gólba tartó labdát. A KTE tovább küzdött az egyenlítésért. Eredménytele­nül. Jók: Kupái, Kiss, Kán­tor, Tóth, ill. Mányoki, Csor­dás, Porhanda. Kecskeméti SC—Mezőtúri Honvéd 2:0 (0:0) Kecskemét, 500 n„ v.: Barna. KSC: Gór — Kecskés, Diószegi, Szegő, Herbály, Ónodi, Pasek, Simon, Oskolás, Szabó, Kókai (Feleki). Edző: Bán Nándor. Honvéd: Frák — Neumann, Jancsa, Kirschner, Papp, Gugyerás, Gáspár, Czifra, Fekete (Lakatos), Mondi (Szabó), Tóth. Edző: Ben- csik Gyula. Kecskeméti rohamokkal indult a játék, de a Hon­véd-védelem biztosan hárí­tott a 16-os előtt, majd ki­egyenlített mezőnyjátékkal folytatódott a mérkőzés. Az első 45 percben szinte nem akadt gplveszály: jó védel­mek — gyenge csatárjáték jellemezte az első félidőt. Szünet után megváltozott a játék, mindkét csapat tel­jes erőbedobással küzdött. Az 50. percben a KSC meg­szerezte a vezetést. Jobb ol­dalon futott a hazaiak tá­madása, és a rutinos óno­di mintaszerű beadását a kitűnő ütemben felugró Sza­bó védhetetlenül fejelte a hálóba, 1:0. A gól után egy ideig még élénk volt a já­ték — a vendégcsapatnak két esetben is volt gólszer­zési lehetősége, de a csatá­rok hibáztak. A 85. percben eldőlt a mérkőzés. * Egy be­ívelt labdára Frák kifutott kapujából, de összeütközött Kirschnerrel, igy az aján­dékba kapott labdát Szabó ez üres kapuba továbbította, 2:0. Jók: Diószegi, Ónodi, Simon, Szabó, ill. Kirschner, Gáspár, Gugyerás. — sindel — Férfi. Közgazdasági szak- középiskola, 100 n. v.: Hável, Biri. Szolnok: Szabó (7), Pál Szabó (6), Csató (10), Majzik (8), Mészáros (8). Csere: Ve- rovszki (1), Acsay (8). Edző: Acsay Attila. Hazai vezetéssel kezdődött a mérkőzés, de jelentős előnyt nem tudott a bányász kiharcolni. A második félidő­ben fokozódott a bizonyta­lanság mindkét oldalon. A hazaiak több ízben biztos helyzetben hibáztak. Az egyetemisták feljöttek és ha kis pontkülönbséggel is, de megszerezték a győzelmet. Az Olajbányász mélyen tudása alatt játszott. flszlalitsaisz NB 11. férfi Honvéd Kilián FSE—Mállói KSE 22:3 Az elmúlt bajnoki évben még az NB I-ben szereplő' nagykállóiak sem tudták megakadályozni a Honvéd Kilián FSE immár negyedik nagyarányú győzelmét. A nagykállói csapatban az 1960- as évek többszörös magyar válogatottjának, Kovács II- nek a nagy tapasztalata sem volt elegendő a nagyarányú vereség megakadályozásához. Biztonsága megkopott, hiszen Báli Zoltán elleni mérkőzésén 19:13-ra vezetett, és mégis vesztesként hagyta el az asz­talt. A Honvéd versenyzői a felkészültségüknek megfele­lően tartják jó formájukat, korszerű támadó játékkal, győztek a többségükben vé­dőjátékosokat felvonultató vendégek ellen. A győzelme­ket a következők szerezték: Kilián FSE: Nozicska. Gyenes (5—5), Rózsa—Bartha—Bah (4—4). Nagykálló: Kovács II. (2), Vajda L. (1), rajtuk kívül a csapat tagjai voltak Vajda S, Kelemen és Csatári. Szolnoki Vízügy-Dczsa—Bp. MSFÍ 15:13 Szolnok, Tallinn körzeti Ált. Isk. A vendégeknek ked­vezett á kezdés, és az első fordulóban még 3:2-re vezet­tek. Kovács Imre a Markovits elleni 2:0-ás győzelme azon­ban fordulatot jelentett. Győri küzdeni akarása ezúttal nem volt elegendő, és így csak 7:6- ra vezetett a Vízügy, s végig igen szoros küzdelem alakult ki. Lukács ellenállhatatlan volt: az egész mérkőzésen csupán Záhonyinak ajándé­kozott egy szettet. Végül ha nehezen is, de megszületett a Vízügy-Dézsa győzelme. A győzelmeken Lukács (5), Ko­vács (4), Szabados (3), Győri (2), Fehér (1), illetve: Zom- bori (4), Záhonyi (3), Schnei­der (2), Markovits (1) osz­toztak. Ba'cnú — Léte! SC !9:3 A fővárosban lejátszott mérkőzésen a tartalékosán ki­álló Lehel még megszorítani sem tudta a jó formában lévő Betonút csapatát. A Lehel győzelmeit Reisz 4, Hájos— Gyurkó 1—1 szerezte. Második félidei játékával győzött az MIÉ