Szolnok Megyei Néplap, 1975. február (26. évfolyam, 26-50. szám)

1975-02-25 / 47. szám

e I SZOLNOK MTKGTKI NÉPLAP 1975. február 25. Labdarúgás Szolnoki MÁV—iászberéiyi Lehel 2:2 (2:0) MÁV-sporttelep, 800 n. v.: Gergely. SZMÁV: Fehér — 'Csontos, Repka, Tóth Gy., Tóth J., Földesi, Kovács {Varga), N. Szabó, Géczi (Kollár), Molnár, Papp. Ed­ző: Himer István. Jb. Lehel: Vasas — Karkusz, Benke, Sárközi, Kátai, Kovács (Bu­gyi), Ambrus, Hajdú, Kele­men, Urbán, Bacher. Edző: Bíró István. Bár csapataink MNK-sze­­treplése befejeződött, a me­gyei labdarúgó szakszövetség kupájáért azonban — melyet a legjobban játszó együttes­nek ajánlott fel — még meg­vívtak a legtovább jutók. Nagy iramban indult a talál­kozó, melyet időnként ke­mény összecsapások tarkítot­tak. A MÁV támadott töb­bet, és a 10. percben Papp szögletrúgása után nagy za­var támadt a kapu előtt, ám a MÁV-csatárok lövéssoro­zata nem hozott eredményt. A 32. percben aztán óriási kavarodás közepette N. Sza­bó lövése vágódott védhe­­tetlenül a hálóba, 1:0. A vás­­utasok fokozták az iramot, a Lehel kapkodva védekezett. Egy perccel a félidő lefúvá­­sa előtt Papp nagyerejű lö­vése a b^l oldali kapufáról a jobb oldalira, majd a há­lóba perdült, 2:0. Szünet után a herényiek kezdtek jobban, s fölényt harcoltak ki, ám Fehér két ízben is jó ütemben hárí­tott. Közben a MÁV is nö­velhette volna előnyét, de Papp elhibázta a holtbiztos­nak látszó helyzetet. A 77. percben egy szöglet során Urbán bombafejese kötött ki a hálóban, 2:1. Egy kiha­gyott MÁV-helyzet után az utolsó percben Bacher ki­egyenlített, 2:2. Ezután nagy izgalmak közepette 11-es rú­gásokra került sor. A MÁV 4:2 , arányban nyerte a bün­tetőpárbajt. s ezzel az MNK megyei vándor serlegét is. A Lehel játékosai sem mentek haza tiies készei, mivel a Jubileumi Kupa eredmény­­hirdetését is ekkor tartották, és a Szolnoki MÁV vándor­serlegét nagyszerű teljesít­ményükkel — az NB-s csa­patok közül csak a Kilián ellen nem sikerült győzni — a hűtőgépgyáriak nyerték el. Bár a Jubileumi Kupából egy találkozó még hátra van, ez a Lehel elsőségét már nem veszélyezteti, mindösz­­sze a góllövő listát nem si­került még véglegesíteni, s a Néplap által felajánlott tisztelfetdíj így még gazdára vár. H. Gy. Mezőtúri Honvéd— Debreceni MIÉ 1:0 (1:0) Mezőtúr, 250 n., v.: Lacz­­kó. Mezőtúr: Frák — Laka­tos II., Jancsa, Gugyerás, Papp, Szabó, Neumann, Szá­lai, Kálmán, Fekete I., Tóth I. Edző: Bencsik Gyula. Még egy perc sem telt el a találkozóból, s már is a vendégek hálójában táncolt a labda. A 16-osról szabad­rúgáshoz jutott a mezőtúri csapat, s Tóth I. lövése véd­­hetetlenül vágódott a felső léc alá. A DMTE-t megza­varta a gyors gól, s csak ne­hezen tudott kibontakozni a debreceni gárda, így jobbá­ra a mezőtúriak voltak fö­lényben. A . félidő hajrájá­ban a vendégek is vezettek néhány formás támadást, ám a hazaiak Jancsával az élen jól álltak a lábukon. Szünet után fordult a kocka: feljöttek a vendégek és ők voltak a többet kez­deményezők, csatáraik azon­ban idényeleji formában ját­szottak. A 87. percben még büntetőből sem tudtak gólt elérni: Dósa 11-esét Frák ki­védte. Az NB III. Északke­leti csoportjának egyik baj­nokjelöltje és a Mezőtúri Honvéd olyan küzdelmes, ta­lálkozót vívott egymással, ami akár bajnoki mérkőzés­nek is beillett volna. Jók: Tóth, Jancsa, Szabó, Frák, illetve Magyar, Sulyovszki, Patai. Röplabda MNK A legjobb 16 közölt .a két NB l-es csapat Az Áchim utcai iskola tor­natermében játszottak szom­baton megyénk még állva maradt csapatai a röplabda MNK-ban a legjobb 16 kö­zé jutásért. A zsebkendőnyi területen nem alakulhatott ki színvonalas játék. Jászberényi Lehel-wSzolnoki MTE 3:0 (6, 7, 5) A jászberényi női csapat az NB I-ben a legjobbnak is méltó ellenfele. A második vonalban játszó Szolnoki MTE lelkes játékosaival szemben jelentős magassági, fölényük mellett kifogásta­lan technikai képzettségük is hozzájárult a fölényes győ­zelemhez. Erőteljes támadó­játékkal, valósággal lehenge­relték a szolnoki csapatot. Hatalmas lendületűk miatt a legfőbb gondot a sérülések elkerülése okozta számukra a rosszul világított pici te­remben. Szolnoki Vízügy-Dózsa— Szolnoki TIT ASZ 3:0 (2,6,7) ötletes , kombinatív já­tékkal alkalmazkodott a kö­rülményekhez az NB I-es csapat, és mindössze 50 perc­re volt szüksége, hogy meg­szerezze a jogot a további szerepléshez. Vitás , Búzás harmadik A megyei vívó szakszövetség Vasárnap a MÁV sportcsarnoká­ban országos női II. osztályú tőrversenyt rendezett, ahol ll egyesület ' harmincnyolc vívója indult. A Budapesti Honvéd ví­vója, Kovács Éva bizonyult a legjobbnak és megérdemelten nyert az egri Tomsóné előtt. A törökszentmiklósi Búzás Margit S. helye dicséretes, jó pengeve­zetésével, kizáró szúrásaival több ellenfelét meglepte. A szolnokiak közül Dimó jutott a döntőbe, de Tolna sem sokkal maradt el et­től. A Szolnokon rendezett vívó­­versenyek vonzó ereje egyre na­gyobb. mind több versenyző ke­resi fel örömmel a MÁV mun­kacsarnokát. Eredmények: 1. Kovács (Bp. Honvéd) 7, 2. Tomsó (Egri Qó­­zsa) 5, 5 kapott t., 3. Búzás (T.-miklósi Kinizsi) 5, 6 kt., 6/ Dimó (SZMÁV). Búzás Margit harmadik he­­v lye kellemes meglepetés Tollaslabda Magyar bajnokságot nyertek az MIÉ serdülői Vasárnap Budapesten, a Spar­tacus tornacsarnokában az MTliSZ rendezésében került sor az 1975. évi serdülő egyéni ma­gyar bajnokságra. A fővárosi és a vidéki legjobbak mérkőztek meg kieséses rendszerben a bajnoki címért. A versenyt a vidékiek előretörése jellemezte. Mint az várhátó volt, a jól fel­készült szolnoki fiatalok kitű­nően szerepeltek, mind a fiúk, mind a lenyok verseiiyén ser­dülő magyar bajnokságot nyer­tek. A leány egyesben a négy szolnoki lány közül hárman 2—2 győzelemmel a nyolcas döntőbe jutottak. Ott Farkas klubtársát, Kunstárt, Dargai pedig Bottlikot győzte le, és a döntőbe kerül­tek. A döntő első játszmájában Dargai ll:l-re nyert, a máso­dikban pedig Farkas győzött ll:3-ra; a harmadikban fej-fej melletti küzdelem után Dargai 12:11 arányban győzött, s ezzel serdülő magyar bajnok lett. — Kunstár a harmadik szolnoki leány bronzérmet szerzett. A fiú egyesben Bozsó percek alatt ütötte el ellenfeleit a to­vábbjutástól, és három győze­lemmel a négyes döntőbe került. Ott Kiss ellen nyert két játsz­mában és döntős lett. A döntő első játszmájában a fővárosi Petrovics igen makacsul ellen­állt a szolnoki fiú támadásai­nak, de a másodikban Bozsó el­lenállhatatlan . volt és végered­ményben 15:11, iá :3 arányban győzött. Győzelmével ő is meg­nyerte az év legrangosabb ver­senyét, magyar bajnokságot nyert. Jól versenyzett a Kilián FSE újonca, Kökény is, aki az 5. helyet szerezte meg. Um\ futóverseny Martfűn Vasárnap népes verseny-* zó gárda gyülekezett Mart­fűn a futópálya környékén. A szolnoki járás martfűi körzetének idei mezei futó­bajnokságára rekordszámú nevezés érkezett: 117 lány és 75 fiú vágott neki a külön­böző hosszúságú távnak. A csapatverseny végered­ménye: 1. Tiszaföldvár Gimn. (4 'első, 3 második, 4 harma­dik helyezés), 2. Martfűi Szakiskola és Tiszaföldvár belterületi Ált. Isk. (2 első, 1 második helyezés), 3. Tisza­földvár Öszőlői Ált. Isk. (1 első, két második és 1 har­madik helyezés). A toló 8. heti eredménye 1. Ascoli—Juventus X 0:0 2. Bologna—Inter 1 2:1 3. Fiorentina—Cesana X 2:2 4. Milan—Roma X 1:1 5. Napoli—Sampdoria 1 2:0 6. VareSe—Cagliari 2 0:1 7. Atalanta—Palermo X 0:0 8. Avellino—Brescia 1 2:0 9. Brindisi—Verona X 0:0 10. Como—Novara 1 1:0 11. Parma—Samben 1 2:0 12. Pescara—Foggia 1 2:0 13. Taranto—Arezzo X 0:0 + i 14. Perugia—Alessandria X 1* Asztalitenisz Erinek az országos Vidék Bajnokságról A hét végén Szegeden ren­dezte meg a Csongrád me­gyei Asztalitenisz Szakszö­vetség az országos vidék if­júsági, serdülő- és újonc baj­­noságot. A Vasútforgalmi Technikum tornatermében tíz asztalon zajlottak a küz­delmek. A Szolnok megyei fiatalok jó benyomást kel­tettek, és néhány szép ered­ményt értek el. A serdülők­nél Kiss Anikó, a Jászberé­nyi Lehel versenyzője, Hor­váth László , Jászapáti és Abonyi János, a Vízügy-Dó­­zsa asztali teniszező je . hívta fel különösen magára a fi­gyelmet. Kiss Anikó az első 8 között nagy meglepetésre legyőzte Répásit, a Miskolci ÉMTE versenyzőjét, a dön­tőbe jutásért vívott csatá­ban azonban vereséget szen­vedett a kecskeméti Bíró 41- től. Horváth László megbíz­hatóan, jól játszott, és a dön­tőig jutott, ahol Kriston Zsolt mögött a 2. helyre szo­rult. A Horváth—Abonyi pá­ros is kiemelkedő eredményt nyújtott. A döntőbe jutot­tak, ahol ismét Kristori nagy­szerű teljesítménye kellett ahhoz, hogy leszorítsák őket a dobogó legmagasabb foká­ról. Az ifjúságiaknál már nem sikerült megismételni Benének a Kelet-bajnoksá­gon véghezvitt bravúrját, amikor is Kriston Zsoltot verte. Ezúttal a győri Tol­naitól kapott ki a nyolc kö­zé jutásért vívott küzdelem­ben. A mérleg így is kedve­ző, hiszen a Szolnok megyei versenyzők két ezüst- és há­rom bronzérmét szereztek. Eredmények, serdülő le­ány egyéni: 1. Bolvári (Tol­na), 2. Bíró II. (Kecskemét), 3. Kiss Anikó (Jb. Lehel) és Dudás (Szekszárd). Serdülő' fiú egyéni: 1. Kriston Zsolt (MÉMTE), 2. Horváth Lász­ló (Jászapáti), 3. Abonyi J. (Vizügy-Dózsa) és Szőkeden­­csi (MÉMTE). Serdülő fiú páros: 1. Kriston—Szőkeden­­csi (MÉMTE), 2. Horváth— Abonyi (Jászapáti, Vízügy- Dózsa), 3. Sándor—Horváth (Nagykálló). Ifjúsági fiú pá­ros:. 1. Losonczi—Kriston (MÉMTE), 2. Szita—Kaiser (Pécs), 3. Faragó—Szőlek (SZMÁV, DVSC). — Lesskó — Hosszú évek után először volt alkalmuk az MHSZ , Szolnok megyei repülő klub tagjainak február dere­kán' levegőbe emelkedni. Az elmúlt vasárnap az idő­járás lehetővé tette, s így a klub tapasztaltabb sport­repülőknek: Magyar Miklós, Stifter András és többek­nek alkalmuk nyílt Molnár István parancsnok előtt el­lenőrző repüléseket végezni. A klubtagok meggyőződ­tek a téli kisebb gépjavítások sikerességéről, s így megkezdődött az ez évi sportrepülő üzem • Q Szolnoki Papírgyár felvesz érettségivel rendelkező nődolgozókat 3 műszakos laboráns munkakörbe. Jelentkezés: a gyár munkaügyi osztályán Hirdessen a Néplapban! Ingyenes Házgyári és räStaBäsios Bc&mnyügeiplcezeio TINFOLYUM IBUDUL az ÉVM által korszerűsített követelményeknek megfelelően. j JELENTKEZHETNEK: női és férfi segédmunkások, akik vonzalmat éreznek a különböző típusú építőipari, házgyári gépek kezeléséhez. t A tanfolyam vizsgája országos érvényű. Költségeit a vállalat fizeti. A tanfolyamra jelentkezők a tanfolyam elvégzése után 1 évig kötelesek a vállalatnál dolgozni. HELYE: KECSKEMÉT, (Házgyár) KEZDETE: 1975. MÁRCIUS 17. TARTAMA: 10 hónap FELTÉTEL: 18—45 éves életkor, általános Iskolai végzettség. A tanfolyam ideje alatt és után folyamatos munkát, jó kereseti lehetőséget, munkásszállást és ebédet biztosítunk. Különélés! pótlékot és utazási hozzájárulást fizetünk. Minden héten szabad szomb at. JELENTKEZÉS személyesen vagy írásban. BACS MEGYEI ÁLLAMI ÉPÍTŐIPARI VÄLLALAT 6000 KECSKEMÉT. Klapka utca 34. FELNŐTT DOLGOZÓK RÉSZÉRE SZAK- ÉS BETANÍTÓ TANFOLYAMOKAT INDÍTUNK. SZAKMUNKÁSKÉPZŐ: 10 hónapos tanfolyamra betanított munkások jelentkezhetnek. KŐMŰVES, ÁCS-ALLVÁNYOZÖ, ASZTALOS, KQZPONTIFÜTÉS­SZERELÖ, CSÖHALÓZAT-SZERELÖ, HIDEGBURKOLÓ, VASBETONSZERELŐ, LAKATOS, TAPÉTÁZÓ, MÜANYAG­­BURKOLO, VILLANYSZERELŐ, HEGESZTŐ. KÖNNYŰGÉPKEZELÖ: (hagyományos ép. ip. gépek) 6 hónapos tanfolyamra férfi és női segédmunká­sok és kubikosok jelentkezhetnek. BETANÍTÓ TANFOLYAMOK Beépítettbútor-szerelő és házgyári ajtóelhelyező. Gépi mázoló, ajtóüvegező. A szak és könnyűgépkezelt tanfolyamok vizsgája országos érvényűek. A tanfolyamok helye: Kecskemét. Kezdési idő: 1975. március 10. A jelentkezőkkel a vizsga utáni időre 1 éves szerződést kötünk. A tanfolyam ideje alatt jó kereseti lehetőséget, munkásszállást, üzemi étkezést, különélési pótlékot biztosítunk. Minden héten szabad szombat. Részletes tájékoztatást személyesen vagy írásban: \ Bács megyei Állami Építőipari Vállalat 6000 Kecskemét, Klapka utca 34. I