Szolnok Megyei Néplap, 1974. december (25. évfolyam, 281-304. szám)

1974-12-03 / 282. szám

■ SZOLNOK MEGFEJ NÉPLAP ÍS74 december i Biztató játék az idénvzárón Szolnoki MTE—Volán SC 1 0 (10« , Szatmári fejese végül is a Tiáióbai! kötött ki Fotó: Novak Szolnok, 1000 «., v.: Som­lai. SZMTE: Fekete — Öze, Simon, Árvái, Kovács, Gál- •*. olgyi. Bar an, Garics, Szat­mári. Szolnoki, Vitéz. Edző: Kiss János. Volán: Szegedi — Molnár F., Szepesi, Ratt- mann, .Márkust Bodó (Törők űz SS. percben). Urbán. Mol­nár Gy., Földes. Vigh, Bar- tosi. Edző: Preiner Kálmán. A csúszós játéktérhez alat­tomos szél is járult, így meglehetősen mostoha körül­mények között került sor a két csapat találkozójára. A mély talajon meglepően fris­sen kezdtek a csaDatok, és bár a színvonal nem volt túl magas, a lelkes, odaadó já­tékra nem lehetett panasz Az MTE irányított, az 5. percben Baran mellé lőtt, a 10. percben Gál völgyi be­adását Szatmári melléfejel­te. Három perc múlva Sze­gedi Garics fejéről ütötte le a labdát, majd még ebben a percben Simon lesgólt fe­jelt Az első negyedóra vi­tathatatlanul az MTE-é volt ebben az időszakban úgy tűnt, hogy a Volán rnég a támadás lehetőségét is fel­adja. Tizenöt perc után feljöttek a közlekedésiek, és bár gól­veszélyt nem teremtettek Fe­kete kapuja előtt, elsősorban jobb szárnyuk révén vezettek néhány tetszetős akciót. A félidő hajrájára ismét a ha­zaiak vették át az irányítást e a 25. percben Simon kapu­ra csúsztatott labdáját csak üggyel-bajjal tudták mente­ni a Volán-védők. A 28. perc hozta meg az MTE ve­zető gólját Gálvölgyi har­cosan ütközött a középpá­lyán, Vitézhez továbbított akinek átadását Garics az alapvonalról fejelte vissza, és Szatmári másodszorra a kapuba továbbított 1:0. Szá­mos meleg pillanatot élt át a Volán védelme, ám az MTE nem tudta növelni elő­nyét az első játékrészben. A második félidőben a fő­városiak feladták a minden­áron való védekező taktiká­jukat, nyíltabb sisakkal ját­szottak, s ekkor már néhány sikeres vendégrohamnak is tapsolhattak a nézők. Az 55. percben Molnár Gy. lefutotta Árváit, s beadását Simon szögletre vágta. A beívelt labdát Fekete biztosan ök­lözte el a gólra éhes csatá­rok elől. A 70. percben egy léc alá tartó labdát tenyereit a kapu fölé hideg vérrel az MTE kapuvédője. Szoronga­tott az MTE, előbb Vitéz, majd Szolnoki tette próbára Szegedit, aki ezen a napon jól vizsgázott A 78. percben Vitéz Miiére emlékeztető át­adással indította Szatmárit, aki alaposan a kapu mellé durrantott. Két perccel a be­fejezés előtt Szatmári egye­dül iramadhatott el, alsósar- kos lövését Szegedi kitenye- relte. Az MTE a szezonzáró mér­kőzésen nagy becsvággyal küzdött, és bár a magas szín­vonalú támadó játékkal adós maradt, védelme jóvoltából végül is biztosan szerezte meg a két, pontot az előkelő helyen álló Volánnal szem­ben. Az MTE védelme meg­bízható jó teljesítményt nyújtott. Fekete, öze. Simon, Arcai és mintegy 60 percig Gálvölgyi is jól játszott. A csatársorban már kevés jó teljesítmény akadt, elsősor­ban Vitéz játékára kellett felfigyelni, aki harcosan és olykor szellemesen is vezé­nyelte a támadóakciókat. A vendégek közül Szegedi, Ratt- mann és az ügyes Földes játéka érdemel dicséretet. — Pb — Asztalitenisz Táblázatok labdabügas ne n. líeiui bá natok: a Szolnoki' Volán férfi, a Szo'uoki MÁV női és a Lebe! SC ifjúsági fiú csapata Véget értek a megyei asz­talitenisz csapatbajnokság 1974. évi küzdelmed, a finá­léban a megyei férfi csapat- bajnokság „A” és ,3” cso­portjának első. második he­lyezettjei. valamint az ifjú­sági csapatbajnokság ..A” és ,3” csoportjának tavaszi 1— 2. helyezettjei és a meghívott női csapatok vettek részt A férfiaknál kimagaslott a me­zőnyből a Szolnoki Volán együttese: minden mérkőzé­sét megnyerve, 100) százalé­kos teljesítményt nyújtva nyerte a megyei bajnokságot A győztes csapat Simó. Szathmárí. Bodor. Balatoni összeállításban játszotta a befejező mérkőzéseket Eredmények. Szolnoki Vo­lán—Kisújszállási Egyetértés SS 9:0. Szolnoki Volán — Karcagi S2SE 9:0. Jászapáti TSZ SK—Kisújszállás 9:0. Jászapáti—Karcag 9:2, Vég­eredmény: 1. Szolnoki Volán SK. 2. Jászapáti TSZ SK. S. Karcagi SZ SE. 4. Kisújszál­lási Egyetértés S3 A nő* csapatbajnokságot magabi z­gyed ifjúsági fiú csapatbaj­nokság igen szoros és szín­vonalas mérkőzéseket hozott Aj ifjúsági csapatbajnoksá- got a kiegyensúlyozottabb játékerőt képviselő Lehel SC Bene. Gaál, Fábián össze­állítású csapata nyerte. Eredmények: Lehe! SC—Se. Volán 5:4. Lehel—SZMÁV 5:2, Lehel—Sz. Vízügy-Dózsa 5:4. Sz. Volán—SZMÁV 5:3, Sz. Volán—Sz. Vízügy-Dózsa 5:2, SZMÁV—iSz. Vízügy- Dózsa 5:3. A bajnoksás vég­eredménye: 1. Lehel SC. X Sz. Volán SK. 3. Sz. MÁV SE. 4. Sz. Vízügy-Dózsa SE. A férfi és a női felnőtt csa­patbajnokság győztese képvi­seli megyénket a december közepén sorra kerülő NB III-ba illetve NB II-be ju­tásért folyó osztályozó mér­kőzéseken A totó 48. heti eredménye 1. SZEOL 19 11 4 4 35-29 26 2. Rákóczi 19 * 5 9 • 5 29-17 23 3. MÁV D„ 19 6 10 3 24-16 22 4. Bp. Sp, 19 7 8 4 32-26 22 5. Komló 1 19 8 6 5 a3-21 22 6. Volán 19 9 3 7 31-23 21 7. KKFSB *19 S 5 6 23-22 21 3- Budafok 19 7 6 6 28-24 20 9. Dorog 19 8 7 6 18-20 19 19. Fő SPED 19 8 S 8 25-32 19 11. Szekszárd 19 7 5 7 23-35 19 12. Kanizsa 13 6 6 7 32-29 18 13. Várpalota 19 7 4 8 24-24 13 14. Oroszlány 19 4 10 5 17-23 18 15. SZMTE 19 6 5 8 21-22 17 18. Ganz-M. 19 4 9 6 18-19 17 17. D.-újv. 19 5 7 7 23-28 17 18. DVSC 19 S 5 9 22-28 15 19. ózd 19 5 5 9 18-29 13 20. Eger 19 4 3 12 16-32 11 Eger—Ganz MA VÁG 1:1 (1:0) Oroszlány—K. KESE 3:3 (2:2) Szeged—ózd 1:0 (0:0) Deb. VSC—Kaposvár 2:1 (1:0) Nagykanizsa­—Komló 1:1 (1:1) Dunaújváros—Dorog 0 !l (0:1) FŐSPED Sz.—-Várpalota 2:2 (2:0) Szekszárd—Bp. Spart. 3:1 (1:1) Budafok—MÁV DAC 2:0 (2:0) NB m. 1. Izzó 19 14 4 1 45- 8 12 Z Sz. MAtr 19 14 1 4 46-18 29 a. ksc 19 10 6 3 28-14 26 4. Szarvai 13 11 3 5 35-24 25 S. KTE 19 8 8 3 35-25 24 6. EPGÉF 19 8 7 4 34-28 23 7. SZVSE 19 8 4 6 23-21 22 8. S VT Sít 19 10 — 9 33-37 2Ó 9. Szabó SB 19 8 4 7 22-22 2C 10. Sz. Dózsa 19 8, 2 9 34-21 18 11. Jánosh. 19 7 4 8 24-21 18 12. EGSZÖV 19 7 4 9 33-81 18 13. Láng IS 8 2 9 28-29 18 14. KELTEK 19 6 4 9 27-34 ld 15. K.-halas 19 4 7 8 19-32 15 16. Cegléd 19 3 8 8 25-37 14 17. FSMTK 19 6 1 12 29-40 13 !8. Mezőt! 1.9 4 4 11 9-32 12 19. Gyula 19 4 3 12 22-51 ll 20. Kilián 19 2 2 15 16-53 6 Vasas Izzó—KELTEK 441 Békéscs. VTSK—Szegedi VSE 2:1 Gyula—Szarvas 2:2 Szegedi Dózsa—Ceglédi VSE 1 :i Jánoshalma—Kecskeméti. SC 1:1 Mezőn SE—Kiskunhalas C :0 Kecskémén TE—EGSZÖV UL i:0 toe versenyzéssel averte a Szolnoki MÁV Szöllősi. Er- délyj és Lajos összeállítású csapata Eredmények: Szol­noki MÁV I.—Törökszent- miklós 5:0, Szolnoki MÁV I.—Szolnoki MÁV II. 5:1. Szolnoki MÁV II-—1Török­szentmiklósi Dózsa TSZ SK B :2. (Abádszaiók csapata nem 1el*nt meg ) A mérkő­zéseket háromfős csapatok játszották- Végeredmény: 1, SZMÁV I.. 2. SZMÁV XI.. 3 Tm Dózsa TSZ SK- A me­V Budafok—MÁV DAC ■ 1 f. Dunaújv.—Dorog 2 0:1 8. DVSC— K. Rákóczi 1 2:1 4. Kanizsa—Komló z 1:1 5. Siófok—BKV Előre a: 0:0 A Máza-Sz.—PVSK X 1:1 7, Kaposv. V.—Bp. fip. t 1:3 A Szigetvár-—D.-újv. fip. i 8:0 9. m. kér.—Törekvés i 1* 10. Aseoii—Florentine 2 Oil 11. Inter—Juventus 1 l 0:1 12. Bema—Lazic l \X 1Á Toris»—Milan »1 X id *4 F»íff!a—Gsa®s i 1* 1. Gyöngyös 19 12 3 4 39-21 27 2. Nagybátor.y 19 10 6 2 32-18 26 3. Kazincbarc. 19 10 4 5 39-22 24 4. Nyiregyh. 19 9 6 4 36-21 24 5. DMTE 19 10 4 5 35-29 24 6. MVSC 19 s 5 5 39-26 23 7. Rudabánya 19 7 8 4 26-20 22 8. Leninváros 19 6 8 5 26-14 20 9. SKSE 19 8 4 7 39-32 20 10. Lehel SC 19 9 2 8 31 29 20 11. Záhony 19 9 2 8 35-35 20 12. Kisvár da 19 7 5 7 31-30 19 13. Hajdú V. 19 6 4 9 24-38 14. S.-újhely 19 6 8 10 15-26 15 15. Borsodi V 19 4 7 8 21-33 13 16. Kistérenye 19 5 4 10 26-36 U 17 Borsod: 3 S| 4 S 9 20-34 14 18. H- Bocskai 19 5 4 10 18-35 14 19. Tuzsér 19 4 4 11 24-37 12 V) DEAC 15 5 s 11 24-44 U Labdarúgó \B III Kikapott a MÁV a fővárosban VASAS LÁNG—SZOLNOKI Budapest, Rozsnyal u. 300 n. v.: Farkas. L. Vasas: Le­si—Szabó, Varga, Mihalovics, Bognár, Antal, Mészáros, Horváth. Kiss, Ságvári, Ács. Edző: Gulyás Géza. Sz.MÁV: Fehér—Csontos, Repka, Tóth Gy., Géczi (Varga S.) Föl­dest Pagonyi, Kalmár, Mol­nár, Szabó Gy., Papp. Edző: Himer István. Ködös, hideg időben a Vasas kezdte a játékot. Mindkét csapat igyekezett kikeresni ellenfele gyenge pontjait. A 6. percben Pa­gonyi nagyszerűen kiugrott a Vasas-védők közül, egyedül tört kapura, és a 11-es pont tájáról a megdermedt kapus mellett a jobb sarok mellé lőtt. Rövid időre a MÁV nagy fölénybe került és a kapkodó hazai védők jóvol­tából három szögletet rúgha­tott. A 12. percben újabb kettős szögletrúgás maradt kihasználatlanul. A válasz sem késett soká: a 14. és 18. percben Fehér kapott „gól- szagú” lövéseket. Hullámzó mezőnyjáték alakult ki, de a védelemnek sikerült szét­tördelni a támadásokat, így fokozatosan elszürkült a mérkőzés, s csak Csontos két eredménytelen szabad­lett a játék. Előbb Szabó rúgása jelentett némi izgal-' mat. A szünet után élénkebb Gy. szabdrúgása jelentett eseményt, de a jól irányzott lövést, szögletre mentették. LEHEL SC—TUZSÉRI MED Jászberény, 500 n. v.: Fe­hér II. Lehel SC: Vasas— Karkusz, Sárközi, Kátai — Kelemen, Hajdú I. — Sánta, Urbán, Gergely (Bugyi) Lu­kácsi, Bacher. Edző: Bíró István. Tuzsér: Révész S., — Révész Z., Tóth A., Gyüre, Szűcs, Hegedűs, Kazuska, Tóth J., Révész D., Jvlártha,' Révész B. Edző: Birinyi Jó­zsef. JÓI kezdődött a LeheJ szá­mára a találkozó, már a 7. percben megszerezte a ve­zetést. Lukácsi baloldali be­adását Urbán lőtté a háló­ba, 1:0. A gyorsan szerzett vezetés eTbizakodottá tette a hazai csapatot A rendkívül nagy akarással játszó vendé­gek ezt kihasználták és a 15. percben Révész D. nagy ere­jű balfelső sarkos lövésével kiegyenlítettek, 1:1. Sőt a 28. percben Mártha a veze­tést is megszerezte, 1:2. A gól után rákapcsolt a Lehel, három kihagyott gólhelyzet után, a 44. percben Sánta— Kelemen—Gergely akció után Gergely kiegyenlített, 2:2. IAV 2:0 (0:0) Az 53. percben Molnár és Kalmár előtt csillant fel a gólszerzési lehetőség, de a hazai védelem hárított. Az 57. percben zavar támadt a MÁV-kapu előterében, Fehér csak kivetődéssel mentett. A hazaiak vették át az irá­nyítást, több kemény össze­csapás után a 65. percben Ács a balszárnyon a 16-os vonaláról lövést küldött a felső lécre, és a levágódó labda a hájóba került, 1:0. A 70. percben szabdrúgáshoz jutott a hazai csapat a 16-os oldalvonaláról, a beívelt lab­dát az állva maradt MÁV védelem mellett — Horváth bombafejessel küldte a jobb sarokba, 2:0. A hátralévő időben jobbára a MÁV tá­madósora rohamozott, ds képtelen volt áttörni a vé­delem gyűrűjén. A 88. perc­ben Csontos nagy erejű sza­badrúgását védte a Vasas kapusa. A két csapat talál­kozója közepes iramú és színvonalú mérkőzést hozott. A szolnoki együttes nem tudta megismételni lendüle­tes csatárjátékát, helyzeteit rendre kihagyta. Néhány já­tékosnál a sérülések okozta fáradtság jelei mutatkoztak. A felfrissített és jó erőkből álló Láng Vasas csapata ügyesen kihasználta a MÁV csapatánál mutatkozó gyen­ge pontokat, és megérdemel­ten nyert. H, Gy. ŐSZ 4:3 (2:2) Szünet után gyorsan meg­szerezte a Lehel a vezetést: a 46. percben Lukácsi bom­bázott a léc alá, 3:2. Az 55. percben a sportszerűtlenül viselkedő Szűcsöt és Mgczkót (Tuzsér) a játékvezető kiállí­totta. A kilenc főre olvadt vendégek hősies küzdelmet vívtak a Lehel támadóival. Révész S. ebben az időszak­ban nagyszerűen védeti A 80. percben Sánta pontos be­adását Kelemen fejelte a bal sarokba. 4:2. A 88. perc­ben Vasas elhúzta Mártha lábát, és a játékvezető li­est ítélt. Tóth A. büntető­jét Vasas kiütötte, és a be­rohanó Mártha a hálóba- lőtt, 4:3. Küzdelmes mérkő­zésen a Lehel könnyelműs- ködése miatt vált szorossá a mérkőzés a nagyarányú győ­zelem helyett. Jók: Sánta, Urbán, Lukácsi, ilL Révész S., Hegedűs, Mártha. — László -» fiPGÉP—SZABÚ L, SE 2:1 (1:1) Mezőtúr, 400 n v.: Nyári, ÉPGÉP: Jentner — Domon­kos, Kölkedi, Papp, Kovács, Tímár, Szalai, Postás, Dé­nes, Bleicher, Ligeti. Edző: Németh László. Szabó SE: Kovács — Neumann, Jancsa, Kirshner, Papp, Czifra. Gu- gyerás, Fekete (Lakatos I.), Kálmán, Gáspár. Edző: Ben- csik Gyula. Váltakozó iramban kezdő­dött a találkozó, mezőtúri fölénnyel. A 17. percben Fe­kete Kálmánt indította a jobb szélen, akinek- beadá­sát Gáspár a hálóba fejel­te, 1.0. Továbbra is mezőtú­ri támadások gördültek az ÉPGÉP csapata is vezetett azonban a fővárosi védők túl keményen szereltek. Az első félidő 30. perce után az ÉPGÉP csapta is vezetett néhány támadást. A 32. perc­ben Bleicher III. kicselezte a mezőtúri védelmet, és be­adását Postás értékesítette, 1:1. A 2. félidő nyomasztó hazai mezőnyfölénnj-el kez­dődött. Az 52. percben Gás­pár ellökéséért a játékveze­tő 11-est ítélt, a büntetőt Kovács a kapu mellé rúgta. Ezután is támadásban ma­radt a mezőtúri csapat, s az 57. percben Gugyerás a lest reklamáló védők között ki­ugrott, a kapust is kicselez­te, és a 16-osról az üresen maradt kapu — mellé gurí­tott. A két kihagyott gól­szerzési alkalom letörte a mezőtúri csapatot A 81. percben Kölkedi négy me­zőtúri védőt i§ kicselezett, labdájával Ligeti kiugrott, és laposan a hosszú sarokba lőtt, 2:1. Nyugodtabb játék­kal Mezőtúron tudta volna tartani a két pontot a Sza­bó Lajos SE. Jók: Gáspár, Kálmán, Tóth I. illetve Bleicher XII. Postás, Kovács. ERZSÉBETI SPARTACUS MIK—KILIAN FSE 5:1 (2:5) A.dy Endre u. 400 n. vy Héder. EMTK: Lázi — We­ber, Steinbeiszer, Kiss, Du­dás, Sáfrán, Erdei, Szalai, Gyurováth (Hentes), Szeke­res, Matin (óberfrank). Ed­ző: Molnár Péter. Kilián: Varga — Kántor, Nagy I., Nagy A., Holler, Fehér, Pla- ysin, Csordás, Török, Hegye- si, (Horváth), Tóth. Edző: Halász József. A minden ré­szében jobb erzsébeti csapat sok szép támadást vezetett. G.: Sáfrán (2), Szalai, Szeke­res, Erdei, ill. Fehér. Jók: Sáfrán, Erdei, Szalai, Sze­keres, ill. Varga. Reggeltől estig csattogtak a pengék va­sárnap a Szolnoki MÁV hatalmas csar­nokában. öt megye száz versenyzője vett részt a serdülő és ifjúsági területi vívó seregszemlén. Eredmények: Serdülő leány tőr: 1. Takács Mariann (Szegedi Postás), 2. M. Tóth Irén (Szánk), 3. Deák Sára (Sz. MÁV), ifjúsági leány tőr: 1. Tolna Zsuzsa (Sz. MÁV). 2. Nagy Andrea (Bé­késcsabai VTSK). 3. Bonc Julianna (Sze­gedi Postás). Serdülő fiú tőr- 1. Szelei István ( SZMÁV), 2. Mészáros Péter (Szen­tes), 3. Dezső Tibor (DVSC). ifjúsági fiű tőr: 1. Hajdú Lajos (SZMÁV). 2. Rába* István (Kecskemét). 3.' Mosonyi Attila (SZMÁV). Serdülő kard: 1. Ludescher Ló­ránt (HÓDIKÖT). 2. Székely János (Sze­gedi Postás). 3. Mészáros Péter (Szentesi Ifjúsági kard: 1. Ancsin László ("Békés­csabai VTSK). 2. Gaál Endre (HÓDIKÖTV 3. Mosonyi Attila (SZIL-””)