Szolnok Megyei Néplap, 1974. november (25. évfolyam, 256-280. szám)

1974-11-05 / 259. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1374. november 5. PONT.RABLaS BUDAFOKON Küzdelmes mérkőzésen szolnoki siker Budafoki MÍE—Szolnoki MTE 2:2 (11) Budafok. 100Ö n„ v.: Fehér IX. Budafok: Fatér — Szállási (Sárközi, a 37. perc ben). Kapitány, Eleki, Tóth Pető, Kalmár II-, Néll — Fazekas, Kalmár I. (Nap, a szünetben)'. Vízi. Edző: Mészöly Kálmán. Szolnok: Fe­kete — Ráez. Simon, Árvái, Kovács — őze. Köböl ' (Czirnák. « 68: percben), Gálvölgyi — Szatmári, Szolnoki, Gárics. Edző: Kiss János. A hazaiak az esélyesek biztonságával kezdtek, s az első 20 percben alig; enged­ték szóhoz jutni az MTE-t. A 7. ■ percben Fekete elvé­tette a labdát.. Simon azon­ban a gólvonal előtt lestop­polta.' A 17r. percben Vízi í-el be szögletet. Pető fejesé Köbölről kipattant, s Elek! kapásból védhet étien gólt lőtt 1:0. A 25. percben Ko­vács Gyula lopakodott fel a partvonal mentén, élesen belőtt labdáját a kapufa tö­vénél álló Szatmári belsővel a lécre helyezte, maid is­mételhetett. ám másodszorra mellé lőtt. Mindinkább ma- gáratalált a piros-fekete együttes, s 10 perccel a fél­idő befejezése előtt a talál­kozó egyetlen akcióaóliával egyenlített. őze Garicsot szöktette, aki az alapvona­lig húzott le. máid beívelt, s Szatmári Fatér kezei előtt ligv nyesett a labdába, hogy aa védhetetlenúl vágódott a hosszú sarokba, 1:1. A második félidőben az iram nagyot esett, különösen a. hazaiak lelkesedése hagyott alább, s az MTE időnként 'mezőnyfölénybe került. Vá­ratlanul született a budafo­kiak vezető gólja. A 65. perc­ben Vízi egy távoli szabad­rúgást ívelt Fekete kapuja elé. Nell ügyesen ismerte fel a helyzetet, s a védők között fejjel a hálóba csúsztatta a labdát. 2:1, A 75. percben' Szolnoki gyilkos erejű bom­bát küldött kapura, melyet A Szolnok városi Sport- fetügvelóség tömegsport bi­zottsága, a szakszervezetek tömegsport bizottsága és a szolnoki Nyomda. Vállalatai idén is kiírta az 1967-ben alapított Nyomdász Kupa kispályás labdarúgó tornát. A selejtező mérkőzések befe­jeződtek. a döntőkre ma dél­után 15.30-kor kerül sor a Fatér szemmel is alig tudott követni. 2:2. A 83, percben Szatmári és Vízi összefejelt, a budafoki fiú fejbőre felrepedt, s mert mindez a befejezés előtti percekben a szolnoki kapu előterében történt, a közönség érthetően . büntetőt reklamált. Fehér természete­sen nem látott szabálytalan­ságot. s döntése alaposan felborzolta a kedélyeket. MÁV sporttelepen. Az első- második helyért a MÁV Jár­műjavító és a TIGAZ, a har­madik-negyedik helyért a Betonelemgyár és a Tiszá­mén ti Vegyiművek csapata küzd majd. A mérkőzések egyidóben kezdődnek, díjki­osztásra1 a találkozók után kerül sor a helyszínen. Asztalitenisz Serdülő és ifjúsági „UzelT Szolnokéi A Szolnoki Kilián FSE csarnokában bonyolították le vasárnap megyénk aszta­litenisz utánpótlásának se­regszemléjét, a serdülő és ifiúsági tízek bajnokságát. Kimagaslott a mezőnyből Horváth László, aki mind­össze egyetlen játszmát vesz­tett a serdülő fiúk mezőnyé­ben. Eredmények. Serdülő fiúk* 1. Horváth László (Jászapá­ti) 9 gy. 2. Borbás István (Jászapáti) 8, 3. Szappanos I ászló (Szó. Kilián) 7, 4. Vi­da Imre (Mezőtúr) 5, 5. Fá- löp Gábor (Karcag) 5, 6. Nagy László (Jászapáti) 4, 7. Major Zoltán (Karcag) 3, 8 Luttenberg László (Szó. Kilián) 3, 9. Fülöp Tamás (Vizügy-Dózsa) 1, 10. Füzesi Gyula (Szó. Volán) 0. Ifjúsá­gi leányt 1. Erdei Ilona (Szolnoki MA VT) 9, 2. Kiss Anikó (Jb. Lehel) 7, 3. Ko­vács Dalma (Szó. MÁV) 7. 4. Horváth Ildikó (Jászapáti) 6, 5. Lajos Erika (Szó. MÁV) 6, 6. Vaió Katalin (Ka-cag) 4, 7. Menkó Erika (Szj. MÁV) 3, 8. Tóth Katalin (Karcag) 2, 9. Rajli Judit (Szó. Kilián) 1, 10. Szabad­kai Márta (Szó. Kilián) 0. Ifjúsági fiúk: 1. Hegyi Ist­ván (Mezőtúr) 8, 2. Sím í József (Szó. Volán) 8. 3. Orosz Zoltán (Vízügy-Dózs-) 7, 4. Bene László (Jb. Lehal) 5. 5. Turcsányi István (Szó. MÁV) 4, 6. Szathmáry T bor (Szó. Volán) 4, 7. Korbélv Gyula (Vizügy-Dózsa) 3, 8. Gál László (Jb. Lehel) 2, 9. Egyed József (Jászapáti) 2. 10. Boros József (Szolnoki MÁV) 1. — raf — A két csapat küzdelmes mérkőzést vívott, melynek végén igazságos eredmény született. A huszárosán kezdő hazaiak nem tudtak jelentős előnyt szerezni az első 20 percben, amikor pedig nyomasztó ■ fölényben voltak. Később az MTE magáratalált 8 értékes pontot szerzett. Jók: Kapitány, Pető, Nell. ill. Simon. őze. Szalmáid. Garics. — pb — 31 a i !\Tomdá^ I* a na labdarúgó döntő Labdarúgó >b Tii w•• * ' ~~ “ .• • ____ A Szabó Lajos SE győzelme Cegléden Szabó Lajos SE~Ceg!édi VSE 2:1 (1:1) Cegléd, 200 n... v.: Nagy B. Szabó -Lajos SE: Kovács —» Neumann, Jancsa, Kirschner, Fap, Kálmán, Lakatos 1., Gugyerás, Tóth II.. Fekete. Tóth I. Edző: Bencsik Gyu­la. CVSE: Rétfalvai — Cseh.. Oláh, Tóth, Kresják (Záto­nyi), Varga, Gál. Vágó, Fe­kete. Jurás. Hörömpő. Edző: Darányi Miklós. Orkánszerű szélben kezdő­dött a játék. A választás a hazai csapatnak kedvezett, így őket támogatta az erős szél. A hazai csapat táma­dásait a Szabó SE védelme ügyesen szűrte meg, a ceg­lédiek sokáig nehezen bol­dogultak a jól védekező ven­dégvédelemmel. A 17. perc­ben azonban egy hibát kö­vettek el Janesáék, amit' Ho- römpő ki is használt. 0:1. A gój után továbbra is vál­tozatos volt a játék, jobbára azonban a mezőnyben folyt a küzdelem. A 26, percben s hazaiak védelme szabály­Szolnoki MŐV—Bp MÁV sporttelep, 1500 n., v,:: Mézes. SZMÁV: Fehér — Csontos, Repka, Tóth Gy.. Varga S; Földest — Pago­nyi, Molnár; Géczi, Szabó Gy. Papp Edző: Himer Ist­ván. Bp- KELTEK: Kábel — Túri, Potvkievicz. Kovács l* Cseh, Pvorék, Mészáros (Ödor), Urbán, Kiss. Ivitz, Kerekes, Edző: Cserjés Ist­ván­Heves szélrohamok köze­pette jó iramban indult a játék, a 2. percben Papp jól eltalált lövését védte Rábel. A következő percben szög­lethez jutott a KELTEX. de csakhamar felszabadult a szolnoki kapu A vasutascsa­pat kombinációs játékkal egyre többször került kapu- köaelbe: a 12. nereben. Pa­gonyi nagy lövését űav tűnt védeni tudja a pesti kapus, végül nagy ..zűr” tirpadt a kapu előtt és a szemfüles Pagonyj közelről megszerez­te a vezetéss. 1:0. Molnár lö­vése kapuián csattant a 17, talankodott mintegy 23 mé­terre Rétfalvi kapuja előtt, A megítélt szabadrúgásnak Lakatos i. futott neki és jól eltalált lövéssel megszerezte a Szabó Lajos SE-nek az egyenlítő gólt. A hazai csa­pat rohamozott ezután ■— eredménytelenül. a második félidőben meg­fordult a játék képe: most már az erős szél a mezőtú­riakat támogatta. A 70. pferc­hen góllá’ érett a fölénye; Tóth IX, egy kapu előtti ka­varodás végén a hálóba ta­lált. 2:1. a hátralevő időben jobbár» mezőnyjáték folyt, rtilndkét védelem nagyon vi­gyázott. A mezőtúriak győ­zelmüket fegyelmezett lel­kes játékuknak köszönhetik, és annak, hogy a helyzetei­ket jobban kihasználták. Jók: Kálmán, Jancsa. Gu­gyerás ill- Zátonyi, Kresják, Varga. — sind«! — KEL I EX 4:1 (2:1) percben szögletet harcolt ki e Vendégcsapé; a beível1 labdát Fehér rosszul találta ej és a lésen levő Kereke? a hálóba vágta. 1:1. Kemé­nyebb lett a játék. A 25. percben — keze zésért 11-est ítélt a játékvezető; a bün­tetőt Pagony! 3 balra moz­duló kapus mellett nagy erő­vel lőtte a jobb sarokba. 2:1. Szünet után nagyon rákap­csolt a KELTEX és több gólt ígérő akeiót vezetett: a MÁV gyors támadásokkal vála­szolt. Az 59. percben Szabó Gv vezette a labdát a iobb szárnyon: a 16-os táján.szo­rongatott helyzetben a fel­futó Géczi elé tálalt, aki vil­lámgyors lövéssel a jobb sa­rokba lőtte a harmadik gólt 3:1. Egy pere múlva Géczi Úiabb Jövése a felfő lécet talált» el. maid Csontos 30 méteres bombája a felső sa­rok felett suhant el. A 80. percben egy jól sikerült KELTEX rajtaütésnél Fehér már verve volt, de Csontos kifejelte a léc alá tartó Jab- dát: A MÁV tovább táma­dott, Géczi nagy lövése alig ment kapu fölé. A 88. perc ben szöglethez jutott » szói noki csapat és a jól íveit beadást Repka fejessel a há­lóba juttatta. 4:1. A két jó Szolnok, 100 n., v.: Király. Kilián: Varga — Kántor. Nagy I. (Horváth) Nagy A., Holler, Fehér, Hegyesi, Plánéin. Tö­rök. Tóth A, Csordás. Edző: Halász József. Kecskemét: Gór — Kecskés, Kurucsai (Puskás), Herbály. Diószegi, Pasek. Kókai. Oláh, Szabó, Losoncai, Oskoláé (Simon). Edző; Bányai Nándor. Széltől támogatva a ven dégcsapat veszélyeztetett az első percekben. _a nagy szél­ben. a ropsz talajú pályán míndkét oldalon sok volt a pontatlan átadás, a 15. perc­ben egy szögletrúgásnál Ku­rucsai megsérült és helyette Puskás állt be- A 25. perc­ben egy kecskeméti támadás során a Kilián kapusához került a labda. Varga az 5-ös vonalától a földön gurította s 11-as pontig, majd fölvette Hartmann. DMTE: Répánsz- kí — Németi, Szulvovszky, Csathó. Szaboloei. Pál. Ko­vács (Szolga). Mózsa. Kere­kes, Lakatos. Farkas. Edző: Szentmarjav Tibor. Lehel: Vasas — Karkusz. Sárközi, Kátai, Lukácsi. Benke (Haj­dú AJ Orosz (Hajdú I) Ur­bán, Kelemen. Kovács. Bu­gyi. Edző: Bíró István. Az MTE kezdte a játékot az igen erős széllel szemben. A 15. percben nagy védelmi hibából Kerekes törhetett kapura és a kifutó Vasas mellett a bal sarokba gurí­tott 1:0. ,A vendégek job­ban alkalmazkodtak s szél­hez. a Lehel viezont nem ta­lált magára- A 25, percben formában levő együttes ta­lálkozója változatos, élveze­tes mérkőzést hozott. Egyé­nileg Repka, Géczi és Papp játszott a megszokottnál job­ban. a vendégeknél Futykie- vicz és Kerekes 'volt a leg­jobb, v »! Gy. Kecskeméti SC—Honvéd Kilián tbE 10(1:0) Debreceni MTE—Lehel SC 3:1 (2:0) Jászberény, S00 n.. v.: és egy lépés után kirúgta. A játékvezető közvetett szabad­rúgást ítélt. Először a sor­falba lőtték ezt a kecskemé­tiek ám a játékvezető meg­ismételtette. Pasek kapta a labdát, kapura lőtt, 3; egy Kilián játékost érintve ke­rült a hálóba a labda. Szünet után is sok volt a pontatlan átadás. A Kilián- csatárok a helyzeteiket nem tudtál- értékesíteni, a 75. percben a kapura törő Hol- lert a büntetőterületen belül két kecskeméti védő szabály­talanul ezeréit» — a játék­vezető nem 11-est, hanem közvetett szabadrúgást ítélt Nagy Aladár centiméterek­kel fölé rúgta a labdát. A játék képe alapján a dön­tetlen igazságosabb lett vol­na. G-: Pasek, Jók: Gór, Dió- Regi, in Nagy a Holler Tóth A Urbán beadását Kelemen közelről mellé fejelte. A 44. percben Mozsa góljával már 2:0-ra vezetett a Debrecen csapata. Szünet után sem változott a játék képe: az 58. percben Szolga a tétovázó védők között laposan a ka­puba gurította a labdát. 3:0. A 72. percben Lukácsit sza­bálytalanul szerelték az ötös­nél és a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Vasas a bal sarokba lőtte. 3:1. A 86. percben gólhelyzetben Luká­csi a kapusba lőtte a labdát. Az erősen tartalékos Lehelt a jobban játszó debreceniek megérdemelten győzték le. Jók: Szabolcsi, Pál, Kerekes, a Lehelből senki nem érde­mel dicséretet Röplabda NB IC 1ier< az MIE-ióIiáúíoU a TTÍsI Szoltoki M1E—Gyomai fK. 3 1 —9,13f Női: Szolnok, Mátyás ki­rály úti pálya, v.: Varga. MTE: Kenyeres, Fekete, Ba­lázs, Kodé. Péterné, Cser­kész. Csere: Karsai, Szudi, Mészáros. Edző: Vasicsek Já­nos. A kiesés veszélyétől már megmenekült MTE-lányok az elmúlt hetinél lényegesen - nyugodtábban és jobban ját- , szottak. 1 Magabiztos játékkal. megérdemelten fektették két- vállra a középmezőnyhöz tar-, tozó gyomaiakat. Az MTE- bői Kenyeres. Balázs és Ke- dó játéka emelkedett ki. ''Debreceni E4C—Szolnoki TITaSZ 3:2 (—13, 14, Férfi, v.: Radovics. 'TI- TÁSZ: Szabó. Mészáros, Kiss, Cseresznyés, Balázs, Vígh. Csere: Pénzes. Takács. Ed­ző: Jáger István. Változatos játszmák után a csoport lis­tavezetője jobb erőnlétével ■"> 7 7» (, i) is csak az utolsó két játsz­mában tudta a maga javára - fordítani a mérkőzést A lá­tottak alapján kevés hiány­zott a meglepetéshez. A TI- TÁSZ-ból Balázs, Cseresz­nyés és Szabó játszott jól. ííosár’abda Szolnoki MTE —czolnoki M \V 8?:4'2 (3018) NB II női. Szolnok, MÁV csarnok, v.: Perjési, Molnár. MTE: Herczeg (15), Ónodi (15), Echbauer (14), Rádine (22), Czitán (6). Csere: Toros (6), Szekeres (2), Hu du (—). Edző: Simon János. MÁV: Szántó (—), Kovács (13), L5- rincz (10), Palatínus (2), H il­lő (6). Csere: Klimó (4), Do­bos (2), Pólyák (2), Németh­ié (—), Balogh (—)., Edző; Lőrincz Andor. Az első félidő álmos, ké­nyelmes játszadozást hozott. Ezt bizonyítja a kevés pont is. Fordulás után rákapcsolt az MTE és a piros-feketék az 5.. perében már 49:18-» vezettek. A hazái kék-fehé­rek továbbra is a "játék rit­musának lassítására töre­kedték és szórványos táma­dásaikat — pontatlan dobá­sok miatt — csak váltakozó sikerrel ludták befejezni. Az MTE főleg a javuló forrná ban játszó Radiné vezérletö­vei és a távolról is ponterős Herczeg. játékával biztosait szerezte meg a győzelmet. — Jó játékvezetés mellett sportszerű mérkőzésnek le­hettek szemtanúi a nézők. ?a gótaríáni Kohász — Olajbányász 83 6') (41:28 NB II férfi. Salgótarján, vezette: Hável, Buday. Szol­nok: Pál-Szabó (2), Csató (14) , Ladányi (2), Verovszky (9), Majzik (7). Csere: Szabó’ (15) , Mészáros (2), Acsav (7). Kollár (2), Vidra. —. Edző: Acsay Attila. Egyhetes kényszerpihenő után lépett ismét pályára a bányász' Salgótarjánban.' Á kihagvás nem tett'jót ä csa­patnak. Mindkét együttes, kapkodva kezdett: a hazai­aknak a vereség a kiesést jelentette volna, a szolno­kiak esetleges győzelmükkel biztos bentmaradók. A sal­gótarjániak az első félid ■ közepétől vezettek és a mér kőzés végéig meg is őrizték előnvüket. A játékvezetők sok büntetőt ítéltek indoko­latlanul mindkét oldalra. A szolnoki csapat egyik kulcs- játékosa Pál-Szabó sorozatos büntetések miatt a két fél-, időben mindössze 11. percet játszott. Ladánvi Zoltán az. első féliáŐ elején bokaséni > lést “szenvedet? és nem foly­tathatta a játékot. AzJÜ'ai- bánysz hátralévő "mérkőzé­sei, hazai pálván: Nvíregv-,. láza. Diósgvőr, Szegedi Pos tás. Kőbányai Sörgyár. Ide­genben: Zalka FSE, Állator­vosi SE. I izVnbda Lgabb szolnoki győzelem a Kom'ádi Kupában Szolnoki Vizügy-Dózsa— Bp. Spartacus 10:1 (3:0, 2:0, 2:0, 3:1) Budapest, Nemzeti spor t- uszoda. Szolnok: Takó — Agócs, Dudás. Pécsik. Ber­kes, Kelemen, Varga, c^ere: Bozsó, Rekita. Szarvas, Sán­dor. Edző: Bozsó István. G.: Dudás, Varga (3—3), Bozsó, Kelemen. Pécsik. Rekita. Ki­állítások aránya: Szolnok (4). Bp. Spartacus (2). A Vizügy-Dózsa győzelme ilyen arányban is megérde-. melt. A fővárosiak góljukat emberelőnyből érték el. előt­te 4 méterest hibáztak. Az egész szolnoki csapat jól ját szott. . SS . I nne ni fűié ver eny < j Jól sikerült a városi sport­felügyelőség által november 7-e tiszteletére rendezett fu­tóverseny. A kellemetlen idő­ben megtartott versenyen a következő eredmények szü­lettek. Női 200 m: 1. Búzás Erzsébet (T.-miklós Gimn.), 2. Török Ilona (Székács), 3. Molnár Erzsébet (Székács). S00 m: 1. Búzás Erzsébet (T.-miklós). 2, Gál Erzsébet Torok zeníraikléson (Székács), 3. Pólya Erzsébet (Székács). Férfi 400 m: 1 Karakas Ferenc (Gépgy. Szv 2. Kocsis Gábor (Székács). 5 Markóth László (Tm MSK). 800 m: 1. Karakas Ferenc (Gépgy. Sz_), 2. Már­ton Lajos (Székács), S. Kis# József (Székács). 1500 to: I. Sipos Ferenc (Székács), 2. Ferges Mihály (Thru ITSK), 3. ' Zamba Gvula (Székács). Cselgáncs Szép sikerek az űttörö-serdülő bajnokságon Szombaton és vasárnap az olimpiai csarnokban rendez­tél; meg az 1974. évi csel­gáncs egyéni Magyar Baj­nokságot úttörő és serdülő korcsoportokban. Eredmények, úttörők, íí kg: 2. Mihály! Sándob (Hon­véd Kilián FSE). 5. .Sólyom Albert (Honvéd KFSS), 6. Kormány Zoltán (Honvéd KESE), 41 kg: 5. Janó Jó­zsef . (SZMTE), 45 kg: 5. Mí­hálycsik Tibor (SZMTE), 53 kg: 6. Miháléi János (Hon­véd KESE). 58 kg: 5. Tóth Ervin (SZMTE). 68 kg: ?. Pintér János (KFSE). Ser- dülS; 44 kg: 6. Szigetvári Sápder (KFSE). 68 kg: 5 Kovács Ferenc (KFSE). He- hézsúly: 8. Balogh János (SZMTE), 9. Borbély Imre (SZMTE). á