Szolnok Megyei Néplap, 1974. október (25. évfolyam, 229-255. szám)

1974-10-08 / 235. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1974. október 8. 4& Labdarúgó NB III Nagyszerű küzdelemben győzött a MÁV Szolnoki MÁV—Szarvasi höiskola Spartacus 3:0 (0.0) Kollár a MÁV első gólját 15 vi MÁV-sportbelep. 1500 n. v.: Kulimár. SZMÁV: Fehér— Csontos. Repka. Tóth Gy., Földest. Varga S.. Pagonyi, Kalmar. (Kollár). Molnár, fcizabo Gy., Papp. Edző: Hi­mer István, tíz. Főiskola Spartacus: Pocsai—Kerekes, Gajdos. Loncsa, Szelják. Ma- Kvar Gy.. Linka. Szabovik (Makai). Magyar I.. Plástyik, Orovecz. Edző: Bánáti Rezső. Erősen felázott, vizes ta­lajon nagy iramban kezd* tek a csapatok. Az első ió lövést a MÁV küldte a bal felső sarokra, de Po- csai helyén volt. Néhány perc múlva Csontos szabad­rúgása suhant el a vendé­gek kapuja mellett. A 9. perctől a szarvasiak is táma­dásba lendültek és főként a balszárnyon vezettek gólve­szélyes támadásokat a 12. percben Magyar lövése az oldal halóban kötött ki. A kemény mezőnybeli küzdel­met változatossá tették a gyakori elfutások, távoli tö- \ esek. de ewedmcuy nem született. A 2(j. percben jó akció befejégéséként Pago­nyi éles szögből leadott ha­talmas lövést a jól helyezke­dő Pocsainak sikerült kiüt­nie az alapvonalon túlra. Fokozódott a MÁV nyomása, a 35. percben a nagy kedv­vel iálszó Szabó lövése a jobb kapufa mellett suhant el. a 40. nercben Szabó biz­tos gólnak látszó lövését bra­vúrosan védte a szarvasi ka­pus. Szünet után folytatódott a hullámzó küzdelem. Szarvas rajtaütésekkel próbálta át­törni a szolnoki védőfalat, ám a MÁV tervszerűbb, sze­leken vezetett akciókkal i-gv- re több zavart okozott. Az 55. percben Pagonyi io be­adását Molnár a gólvonal előtt csak érinteni tudta; az 58. percben Szabó a iobbszé- len felbukkanó Papnőt szök­tette. akinek beadását Kollár közelről a hálóba továbbí­Szolnok. 150 n. v.: Kuti. Kilián: Varga—Kántor, Nagy I.. Nagv A.. Holler. Tóth M. (Fehér). Plausin. Török. Hor­váth. Hegyes!. Csordás. Edző: Halász József. Mélytálam pályán a ven­dégcsapat kezdte a játékot. Kézilabda NB I B női, Martfű, 100 n., v.: Szabó és Veszter. Tisza SE: Nagy ne, Keiiger (1), Lukácsné (1), Juhász (4). Szabó, Novák(l), Beke, Filákné, Ágoston, Pappné. Edző: Ruják Endre A két csapat úgy indult a küzdelembe, hogy a cipő- gyáriak a bentmaradásért, a fővárosiak a feljutásért har­colnak. A víztócsákkal sű­rűn borított játéktéren en­nek megfelelően ádáz harc folyt. Kellemetlenül hatott Borsos fegyelmezetlen távol- maradása és Szabó korai kiválása ujjtörés miatt. A hazaiak a múlt héten elma­radt lelkesedést 100 százalé­kosan bepótolták, és végig óriási akarással küzdöttek. 3—3 után átvették a yeze* tóttá, 1 :ö. A vezető gól fel­hozta a szolnoki gárdát. Zú­gott a ..Hajrá Szolnoki”, de Csontos szabadrúgását a ka­pus a felső sarokból tolta ki. A 09. percben Csontos előre tört a jobbszárnyon, s a rá­rohanó védőket kicselezve ballábbal a iobb felső sarok­ba bombázott. 2:0. Az újabb gól felrázta a vendégeket, akik fergeteges rohamokkal beszorították a szolnoki védelmeit, de a kék­fehérek önfeláldozóan küzd­ve. megakadályozták a gól­szerzést. A 85. percben Mol­nár átjátszotta n szarvasi vé­delmet, keresztbe lőtt labdá­ja elsuhant a vendégek ka­puja előtt. Izgalmas jelene­tek közepette a 89. percben a balszélső Papp a iobbszár- nyon megszerezte a labdát, remek beadását Pagonyi le­fejelte a befutó Molnár elé és a csatár most nem hibá­zott; belsővel biztosan lőtte a kapuba n harmadik szol­noki ,(íjójt. 3:0. Amikor a já- tékvezeíő a mérkőzés végét jelezte, a nézősereg ritkán látható meleg ünneplésben részesítette a két nagyszerű­en küzdő csapatot és a min­taszerűen bíráskodó játékve­zetőket. A két jól felkészült csapat rangadó találkozója a kedve­zőtlen időjárás ellenére is vérbeli küzdelmet, végig iz­galmas nagyiramú játékot hozott. A hazai környezet előnyével a MÁV többet kezdeményezett, de csak a Hajrában sikerült megtörnie a szarvasiak szívós ellenál­lasát; helyzetei alapján ezen a mérkőzésen a MÁV volt iobb és a győzelmet feltétle­nül megérdemelte. Kellemes meglepetés volt „ csapat szá­mára a MÁV-szurkolók üte­mes biztatása. Ez különösen a nehéz percekben segítette a játékosokat. H. Gy. Az első veszélyes helyzetet a Kilián dolgozta ki. A 10. percben szöglethez jutott az ÉPGÉP, a bal oldalról be­ívelt labdára Kilián védő nem ugrott fel így Tímár akadálytalanul fejelt a háló­ba. 0:1. A gól felrázta a Ki­‘tést, és azt végig meg is tartották. A mérkőzés befe­jezése előtt 10 perccel két ellentétes értékű parádés ala­kításnak lehetett szemtanúja a közönség: Novák szinte le­hetetlen szögből juttatta a hálóba a labdát az egészen a büntető területig kivetődő, végig nagyszerű teljesít­ményt nyújtó vendég kapus felett. Röviddel utána Nagy- né játékvezetői sípszót re­mélve hanyag eleganciával lábbal pöcintette saját ka­pujába a vendégek utolsó gólját. Mivet a legnagyobb rivális, a debreceni csapat vereséget szenvedett, a martfűiek két ponttal ismét eltávolodtak a kieséstől.- rfc — liánt. Egymás után két szép támadást vezeteti, de ered­ménytelenül. A 18. nercben Holier a bal oldalon felfu­tott. s lövésé a kan utóról a hálóba pattant. 1:1. Szünet után a Kilián kapusa két vá­ratlan lövést tett ártalmat­lanná. Az 55. percben Halász lefutotta védőit. keresztbe lőtte a labdát, de Szalai nagy helyzetben az oldalhátoba lőtt. Később a csereként be­állt Fehér jobb oldalún el­futott, hosszan-szöktette ma­gát. íav oda lett a nagy hely­zet. A 89. percben egy re- ■ méjivtelcn labdára rácsapött Plausin és megszerezte a ha­zai csapat számára a vPze- , tést,, 2:1. A 73. percben Csor­dás az 5-ös és az alapvonal találkozásánál beadás helyeit kapura lőtt. az ÉPGÉP kapu­sa azonban vedelt. Óriási helyzet volt! A «5. percben az -alapvonal környékéről — mintegy 21) méterre a-kapu­tól — szabadrúgáshoz jutot­tak a vendégek. A beívelt labdára felugró Törököt sen­ki nem zavarta és hálóba ;fé- jelte a pontot jelentő egyen­lítő gólt, 2:2. Nagv küzde­lemben. rossz talajon szeren­csés góllal vitték el az egyik pontot a vendégek. G.: Hol­ler. Plausin. ill. Tímár. Tö­rök. Jók: Kántor. Nagy A., Holler. Plausin. ük Papp. Tímár. Gyöngyös Spartacus Lehel SC 2.1 (1:0) Jászberény. 700 n.. v.:* Al­berti. Gyöngyös: Kovács— Nagy. Forgács. Réthy—Acs, Horváth—Krivanek. Adonyi, Bágyi. Gáspár. Sármány. Edző: Pallagi Róbert. Lehel SS: Vasas—Karkusz. Berthe, Kátai—Sárközi. Ilaidu L. Santa. Lukaqf§. „Kelemen.^, Bányai - (Kovács)., Bágiier (Bugyi). Edző: Bíró Tstváji,..' Zuhogó esőben RezdodöU á, találkozó és már az 5. nerc­ben megszerezte a vezetést a Spartacus. Jobb oldali szög­letrúgás után naßv kavaro­dás támadt a Lehel kapuja előtt, végül Bágvi juttatta hálóba a labdát. 1:0. A 25. percig a vendégcsapat terv­szerűbben és fölényben is játszott. Ezután kiegyenlített lett a küzdelem, a játékveze­tő a 35. percben lefújta a félidőt, maid a partjelző fi­gyelmeztetésére tovább folyt az ádáz küzdelem. Fordulás után ismét a gyöngyösieknek ^Került dóit szerezni. Az 50. percben vé­delmi hibából Bágyi húzha­tott kaPUpa a jobbösszekötő helyén, és n kifutó Vasas mellett a hálóba gurított,, 2:0. Az utolsó húsz percben kapcsolt rá a Lehel, de már csak szépíteni tudott a 80. percben Sárközi révén. 2:1. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen az érettebb csapatiá- tékot mutató gyöngyösiek megérdemelten nyertek. Jók: Forgács. Bágyi. Sármány, ill. Sárközi. Kelemen. — lá-szló — Vízilabda Komjádi k upa Szolnoki VD-Yabas Uzó 7:2 (0;0, Irt, 3:l% 3:0) Szolnok: Takó— A_gócs. Varga, Dudás. Poczik,' Bartos. Csere: Hekita. Bogdán. Pintér F. Edző: Bozsó István. G.: Varga (3), Agócs (2), Bartos. Bozsó. , Nehezen lendült játékba a szolnoki csapat. Az első két ne­gyedben a lelkesen iátsző fővá­rosiak még szorossá tudták tenni az eredményt de a foly­tatásban érvényesült a jobb erőnlét, és ez eldöntötte a min­den szem non tb'M kö^eoes szín- színvonalú találkozót. — A biztos győzelem ellenére sem akadt említésre méltó teljesít­ményt nyújtó látékos. A cso­portban még az Ű jpesti Dózsa, a MAFC, és az Egri Dózsa játszik. Bozsó István edző elmondta, hogy a MAFC.—. komplett pB n-es csapatával szerepel! -2-, biz­tos további utónak látszjk. jÁ*. utolsó csoportmérkőzésén;, -áz. Újpest) Dó#isa ‘^elleti- vt&ga döntetlent kell e}érní; 'hpg£yt ' a, Vízügy Dózsa' ts' a legjóbp ttyólc''1 közé kerüljön; • <v. ­Honvéd Kil án FSS—ÉPGÉP 2:2 (11) Ifjabb reméliysugár... Tisza Cipő SE—Bp. Postás 7:5 (2:3) Táblázatok NB II. I. Sr.eg^d '■ IJ ­7 ;> V 22-11 16 2. Volán ii 6 3 2 19-11 15 3. Komló it 6 3 2 14-12 15 4. Bp. Sp. 11 5 4 2 22-15 14 5. MÁV D. 11 4 6 1 16r 9 1 \ 6. N.-kanlzsa 11 5 3 3 19-13 13 7. Kaposvár 11 r> 3 3 17-’ 1 13 8. 'Dunau jv. 11 3 5 3 16-16 11 9. FOSPED 11 5 5 12-14 11 10. Dorog 11 4 3 4 11-13 11 11. Oroszlány NI 3 5 3 9-14 U 12. Várpalota 11 4 *1 5 16-14 10 13. Budafok 11 3 4 4 15-16* U). I4.'Gan,?:-M. 11 2 6 3 10-11 10 15.-KKFSE 11 4 2 5 12-15 10 16. Szolnok 11 3 3 5 1,3-15 9 17. Oz.d 11 3 2 6 13-18 3 18. DVSG ' 11 2 3 ft 9-15 7 19. S/.ekszárd 11 2 3 6 14-23 7 20/ Eger 11 2 1 8 9-22 5 Olajbányász—MÁV DAC 2:1 0 ;0) Komló—Dorog 2:0 (1:()) Budafok—Szekszárd 2:0 (0:0) Dunaújváros—Debrecen i:) (l :ü.) KFSE-Kaposvár 2:1 0:1) SZEÖL—Eg»m 4:0 (2:0) Várpalota—G:-MAVAG 2:0 (l :t)> Volán SC—Ózd 3:1 (2:0) NB III. V. V. 17.7.6 U 9 1 1 26- 1 19 2: S/.o. MÁV­11 R 1 2 25-10 .17 3. Szarvas 11 7 1 3 21-12 15 4. KTF, 1:1 5 4 2 25-14 14 ö. K SG 11 5 3 3 18-11 13 •S/.eeodi VSE 11 5 3 3 18-11 13 7. V. Láng íl ft 1 4 20-18 13 8. BVTSK 11 6 — 5 29-26 12 9. Sz,abó L. SE 10 5 2 3 14-13 12 10‘'Szegedi D. 11 5 1 5» 19- 9 U IV $PGÉP 11 4 3 4 17-21­U ; 12. KELTEK 11 4 2 5 19-t» to 1.3. EGSKöVtó lí 3 8 5 V8-30 9 14.* tcgled 11 2 5 4 16-2? ti 15’. Mozófl SE 11 4 l 6 8-22 9 16”. Jánoshalma 10 3 2 5 13-10 8 17. Klskttnfi. íl *> 4 5 8-20 i R 13. ESMTK 11 3 1 7 15-23 7 19'. Kilián FSE 11 2 1 1 8 11 -33 .3 20. Gyula 11 1 1 9 9-33 3 Cegléd-^-Me/.öfi SE 3:1 Kecskeméti TE—Gyula 5:0 V. I/.ZÓ—BVTSK 3:0 V, Láng—Szegedi Dó z.sa 1:0 ESMTK—Szegedi VSE 0:1 KELTEK—Kiskunhalas 4 :l Kecskeméti SC—EOSZ.dV 4:1 Jánosh.—Szabó L. SE elmaradt 1. Kazinebarc. 11 7 2 2 28-16 16 2/ Gyöngyös 11 7 1 3 24-16 15 3, Nytregyh. 11 5 4 2 22-11 n 4. Nagybátony n 4 6 1 J 7-1ü 14 5. MVSC 11 5 4 2 23-17 14 6. Hudabány« *1 5 4 2 17-14 14 7. DMTE 11 6 2 3 18-18 14 8. Záhony ll 6 í 4 19-19 13 9. T.eninváros n 4 4 3 17- 7 12 10. SKSE, 11 5 2 4 22-19 12 11. Kisvárda 11 5 1 5 21-17 U 12. Lehel SC 11 5 1 5 17-14 11 13. DEAC 11 .3 4 4 18-19 10 14. s.-ujhely 11 4 ■ 7 10-17 8 15. H. Bocskai .11 3 2 6 14-22 8 ‘ Hajdú V. 11 3 2 G 14-22 8 17. Kisterenye 11 2 .3 6 12-18 7 18. Borsodi V. 11 1 5 11-22 7 19. Borsodi B. 112 ,3 6 14-26 7, 20. Tuzsér 111 3 7 10-24 5 Kaztnefin «KkiiKfsö'ren ve 3:0 .yAT,p.HU8L^n^a K fs v a r d a—T^e n f n v á r 0 s ivrrttcftri • z'áhóW fLO 2:0 4 :0 SKSE—-Sátorai jaViihel; Tuzsér—Ny i resy ha/.» ? 4 :1 l :l H. Bogskal— BorsQdi B. . l,:l Hajdú V.—DEAC 3:1 Nagybátony—DMTE 1:0 A megyei bajnokság állású 1. Mezőtúr, 8 5 '‘'2 1 16- 9 12 2. Sz. Cukorgy. 8 5 2 1 13- 7 12 3. Fegyvernek 8 5 2 1 Jl- 6 12 4. Tisza Cipő 8 5 1 2 25- 9 11 5. Tm. Vasas 8 4 2 2 10- 6 10 6. Türke ve « 3 4 1 13-13 n 7. Üiszász 8 2 4 2 10- 9 8 8. .Ib. Vasas B 2 4 2 12-12 8 9. J.-jakóhalma 8 1 6 1 0-11 R 10. .1.-fényszaru <3 3 2 3 13-18 R 11. Sz. Vegyim. 8 1 9 2 16-18 7 12. K. MEDOSZ R 2 2 í 12-12 6 13. l'Ós/Cg 8 1 3 4 8-11 5 14. Tiszaföldvár R 1 3 4 11-17 5 13. H.-falva 8 1 2 5 8-13 1 16. Sz. Ulajb* 8 — z 6 6-19 2 Kö|>Iah(la IMS II Szolnoki Vízügy-Dózfa—Gödöllői EAG 3:1 í—9. ti. 2) Szolnok, Kilian*terem, v.: Papp. Szolnok: Mészáros, Tövis,’ Nyári S., Somod i, Nyári E„ Boros, Csere: Nagy. Edző: Nyári Sándor. Az előző napi halványabb teljesítmény nyoma éreztette hatását a hazai csapat ju­tókán az első játszmában. Nagyon akart a szolnoki csapat, de 3 fegyelmezett játék, s a lelkesedés ellenére ■ görcsös erőlködés jellemezte a csapat teljesítményét. A folytatásban fokozatosan ol­dódott. fel a Illa-fehér gár­da, 6 bár folyamatos játékról még ekkor sem lehetett be­szélni, sikerült az egyenlí­tés. A továbbiakban végre azt nyújtotta a VízÖgy-Dó- sza amit várni lehetptt a csapattól: az akciók előké­szítése és befejezése maga­biztos volt, s fölényesen nyerték a hazaiak az utolsó két játszmát. A Vízügy-Dó­zsa a hét végi kettős fordu­lóban nem tudta megismé­telni előző hetekben nyújtott jó játékát. A Gödöllő ellen is csikorgóit a gépezet, s bár a'lelkes játék átrepítette a csapatot a holtponton, szerdán az OSC elleni mér­kőzésen többre lesz szükség az újabb győzelemhez, mely már a bajnokság megnyeré­sét jelentené a Vízügy-Dézsa számára! Szolnoki 1 I I ASZ —Testvériség 3 1 (12. 11. -% 7) Ferii. Szolnok, Achim úti iskola, V.: Szabó F.-TITÁSZ: Balázs, Mészáros, Kiss, Cse­resznyés, Szabó, Vfgh. Cse­re: Pénzes Takács. A szabdtéri pálya használ­hatatlansága miatt a mérkő­zést az Áchim úti iskola tor­natermében játszották te. Mindkét csapat számára szo­katlan környezethez a ha­zaiak tudtak jobban alkal­mazkodni, és így megérde­melt győzelmet szereztek. A szolnoki csaptból Mészáros, Vígh és Szabó játéka emel­kedett ki. Női.. A Mátyás király úti szabadtéri páiya használha­tatlansága miatt a Közgaz­dasági Szakközépiskolában rendezték meg a találkozót. SZMTE: Balázs, Kenyeres, Cserkész, Pénzesné, Péter- né. Fekete. Csere: Kodé, Szudi, Mészáros. Megillelődölten kezdtek a szolnokiak a bajnokjelölt harisnyagyáriak ellen. A második és harmadik szett­ben már valamivel bátrab­ban játszottak az MTE-lá­nyok, és ekkor szép labdát méneteket is láthattak a né* zők. Kér él pár Vidéki csabaibajmoh­it Szolnoki Cukorgyár Szombaton a Magyar Ke- kékpáros Szövetség os a debreceni Városi Sportíel- ügyelőség rendezésében bo* ny.olítptyák l.üfii/. li)íi.. ^évi; csapátbajnoksá^ój. . nyúlj;, mágvar egyesület..' m •■I.Ot, külföldiek is SzM‘épelték,J ugyanis a csehszlovák'. „Dub- rin” SC versenyzői is’ rajt­hoz álltak. Az eredményeket nagyban befolyásolta, hogy a • versenyt végig szakadó esőben, rendkívül hideg sze­les időben tartották. . Az első napon a csapat­bajnokságot, vasárnap pe­dig a „Hajdú Kupa” ház­tömb köi-üli versenyt ren­dezték. A serdülők mező­nyében a Szolnoki Cukorgyár versenyzője, Tóth a negye­dik helyen Végzett. Az ifjú­ságiak 50 km-es távján há­rom percenként rajtoltak. A Cukorgyár Kiss, Kocsis, Bú­zás összeáll Húsú ifjúsági csapató bronzérmes lett. A .szolnokiak junior együttese a 60 j km-es távon jól kezdett, és.fp.áKji, tijy-elején jelentős -eíonyf sgSlyéÖ- Ezt az előnyt a íSO. kan-es ,forduló után is tartani tudták. és végül 1 óra 37,07 perces idővel csapatbajnokok lettek. A bajnokegyüttés tagjai: La­banc, Knapp, ‘ Halápi, edző: ifj. Deák István. Ezzel a ta­valyi bajnokságukat ismét megvédtek. Másnap Debrecenben nem­zetközi háztömb körüli ver­senyre került sor. Ili a cu- korgyáriak ismét elindultak, s a juniorok futamát a szol­noki Labanc István nyerte 23' ponttal. Az ifjúságiaknál a cukorgyári Halápi Sándor a harmadik helyet szerezte meg. „Vízi csata” két lelkes résztvevővel Oroszlány—Szolnoki RITE 2:1 Oroszlány. 500 n. v.: Bauer. Oroszlány: Kerekes—Sza­bó, Németh, Kórodé Sárosi.— Vízkeleti. Torma—Horváth. Papp. Berta (Holánszky a 40. percben). Egyed. Edző: Mé­száros Imre, SZMTE: B'iedler—Rácz, Simon. Árvái Ko­vács— Köböl. Porhanda—Szatmári, Czirnák (Gálvölgyi a 76. percben). Szolnoki. Garics. Edző: Kiás János. A többnapos esőzés nagyon megviselte az oroszlányi pá­lyát. az egész játéktér össze­függő tócsákból állt. A mér­kőzés elölt ugyan „ pálya- munkások megpróbállak’ él-- vezetni a vizet — nem sok sikerrel. S búr az eső a mér­kőzés alatt csak időnként szemerkélt, a iálék irreális volt.-az átadások rendre el­akadtak. s különösen a so­kat cselező játékosok jöttek ßvakran zavarba: n csúszós fü .megtréfálta őket. A ne­héz oálva ellen io iramú és sportszerű küzdelmet vívott a két csapat, A vendégek kezdtek a tempót azonban a hazaiak diktálták, helyze­tük viszont csak a 7. nercben akadt: ekkor a legveszélye­sebb oroszlányi csatár. Paory fejelt fölé. Három perc múl-” va ő volt az első gól szerző­je is Sárosi jól ívelődő sza­badrúgásánál a szolnoki ka­pu előtt többen fetugortak fejelni. Fiedler' is kifutott. Papp rugaszkodott a leama- 1 gasabbrajés a rossz ütemben njozdyló .kaous hl bálát ki-;-, iiakánákva fej jel -hálóba i csúsztatta a labdát. 1:0. To­vábbra is a hazaiak kezde­ményeztek. az első veszélyes szolnoki támadást csak a 27. perében láthattuk: ez Szolno­ki célt tévesztett szabadrú­gásával feleződött be. A 33. percben a kitörő Berta elöl. mentéit merészen Fiedler, két perc múlvn Egyed lövé­sét öklözte a mezőnybe. A hazai ostrom ezután alább hagyott, eevre jobban fel­iölt az SZMTE. A 37. perc­ben Szatmári a jobboldalon vezetett támadást, lói adott be. Kerekes a 11-es pontig kifutva öklözött, a labda a szintén előrenyomuló Kovács elé került, ő iól látta hoev a kanus már nem érkezhet vissza. üsvesen kapura emelt «; labda a 'tanúiéról perdült a hálóba. 1:1. A szol­nokiak egvre lendületeseb­ben támadtak, a félidő végé­ig védekezésre kénv-szerítet- ték a hazaiakat, több ió ak­ciójuk a kapu előtti „ingová- nvon” hiúsult meg. Fordulás után mindkét qs'apa.i meglepően nagv érö­véi vetélte magát a küzde­lembe’, A7. 53. percben Szat- rhári'telméht áz ől őrző Kó­(11) ródi és Szabó mellett, már csak a kapussal állt szem­ben. de a labda elakadt egv víztócsában, és oda lett a nagv helyzet. Az 56 perc­ben ugyancsak Szatmári lőtt — mellé. Változatos, érdekes volt a iálék. A 75. percben Egyed rúgott szögletet, Fied­ler rosszul számította ki a labda útját.. és a csavart lö­vést hátrafelé estében már csak beliebt» tudta segíteni. 2:1. A vezetés .■» .hazaiak tá­madókedvet növelte. Fiedler kapus több esetben csak ne­hezen tisztázott. A bányász jobban alkal­mazkodott n vizes, csúszós tálaihoz, főképp támadósora játszott bátrabban a szolno­kiak' e csaoatrészénél. mely­ből csak Szatmári volt iga­zári veszélyes. Az SZMTE védelme a gvakori oroszlá­nyi támadásokat többnvire iól tartotta fel, ehhez „ kö- zénoálvisoktó! :s sok segít­séget kaoott A m^zőnvben egyenrangú ellenfél volt a két csapat, s az egyenlítés után a hazaiakat csak egv szerencsés gól juttatta má­sodszor is előnyhöz. Figve- lembevéye az irreális körül­ményeket és az SZMTE lel­kes iátékát a döntetlen igaz­ságosabb eredmény lett vol­na. ♦ Havabházi László $ l>p. JiariKjyaóyar—Szolnoki IvlIGJiU (6,9,11)