Szolnok Megyei Néplap, 1974. október (25. évfolyam, 229-255. szám)

1974-10-22 / 247. szám

1974. október 22. SZOLNOK MFGTEI NÉPLAP Labdarúgás ISB III A Szolnoki MÁV tartja jó formáját Szolnoki MÁV—MEDOSZ-ÉGSZÖV (Kiskunlacháza) 4:1 (3:1) Fejetlenség... Szabó György cseles szabadrúgással szerzi a MÄV első gólját LEHEL SC—BORSOM BAMASZ 2:1 (1:1) MÁV sporttelep, 1500 n., v,: Szailei* SZMÁV: Fehér — Csontos, Repka, Tóth Gy. — Földesi, Varga S. — Pagonyi (Gécizi), Kalmar (Kollár), 'Molnár, Szabó Gy., Lapp. Edző: Himer István. MÉDOSZ-ÉGSZÖV: Szenes — Pagelia, Tóth, PrádeJ —, I’iricsi, Csikóra, Erdőéi (Földi), Sallai, Polgár (Szan­di), Hofak, Gübek. Edzó^ Si­pos Ferenc. , / Az első percekbe^ Pago­nyi elfutásánál szögletre' nieutelt a hazai elől a MEDOSZ, a m/gítélt sarok­rúgást — a H/y mellé 'fejelte a szqlnoki 'yjütár. A válasz sem késetty soká és nagy lö­vést véd'yft Fehér. A 6. percben /Kalniár iól eltalált luvésji Elsuhant a kapu mel-. lett. A'eszélyes MEDOSZ-le- flábyok után Papp nagyere- 3i'V lövése a védőkön' akadt '/?. A 8. percben szabadrú­gáshoz jutott a MÁV a 16-os oldalvonalról: mindenki be­adást várt — a MEDOSZ kapusa is —, ám Szabó Gy. llövésre szánta el magát, éles szögből küldött-perdített lab­dája a kapus mögött a hosz- szú sarokba vágódott. 1:0. Keni sokáig tartott a szol­nokiak öröme, mert a 12. percben, egy ellentámadás során a kiugró Polgár — a kimozduló Fehér fölött ki­egyenlített. 1:1. A 14. perc­ben a kifutó vendégkapus az ötös vonal előtt szabályta­lankodott, ám a megítélt közvetett szabadrúgást a sorfal ártalmatlanná tette. A MÁV fokozta az iramot. Szabó Gy. a ■ jobbszárnyon átcselezte a védőket, majd egy lövőcsellel becsapta a kapust, és biztosan lőtt a bal sarokba. 2:1. Pár perces mezőnyjáték után Molnár re­mek cselekkel tört előre, az üresen futó Papp elé gurí­tott, aki bombalövést küldött a MEDOSZ kapujába. 3:1. Szünet után az első ne­gyedórában a MEDOSZ kez­deményezett többet, de tiem boldogultak a MÁV-védc- lerfmiel; Az 52. percben Pa- göhyi elment a jobbszélen, lövésszerű beadása a kapu­fát találta el. A MÁV erő­sített és jelentős mezőny fö­lénybe került. A 64. perc­ben nagy kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt'. Kollár labdája a felső lécről Jevágódott és a szemfüles Molnár a kapuba sodorta a 4. gólt. 4:1. Elszürkült á já­ték, a vendégcsapat betömö­rült a kapu előterébe, s szo­ros védekezéssel igyekezett lefékezni a szolnoki akciókat. A két csapat első találkozó­ja élvezetes mérkőzést ho­zott. A szolnoki együttes 'égig többet birtokolta a labdát, lelkes, jó játékával rászolgált a győzelemre. »1. Gy. Tol la-labda Szolnokiak uverlék a Halvaui Kupái Országos ifjúsági kupaver­senyen vettek részt vasárnap a Honvéd Kilián KSF. és a Szolnoki MtE tollas labdázó! Hatvanban, ahol ötödször mérkőztek meg a legjobbak a Hatvani K apáért. Nyolc egyesület ötvenhat verseny­zője indult a - kieséses rend­szerű versenyen. Nagy szol­noki fölény jellemezte a ta­lálkozót, amely teljes sikert hózott. Mindkét kupát meg­nyerték. Eredmények. Leány egyé­ni: 1. Németh Erzsébet (H. Kilián FSE). 2. HoUandav Andrea (Szolnoki MTE), 3. Szabó Éva és Farkas Kata­lin (SZMTE). Fiú egyéni: 1. Englert István (H. Kilián FSE), 3. Szabó László (HKFSE). Leány csapat: 1. Szolnoki MTE (Hollanday, Farkas. Dargai. Szabó), 2. Honvéd Kilián FSE (Né­meth. Romhányi I., Romhá- nyi K.). Fiú csapat: 1. Hon­véd Kilián FSE (Englert. Né­meth. Szabó). A-. Z, Jászberény, 500 n., v.: Eöry. Lehel SC: Vasas — Karkusz. Benke, Hajdú A.. Sárközi, Hajdú I. (Orosz), Bacher, Lukács I., Kelemen, Urbán, Bugyi (Sántha). Ed­ző: Bíró István. Bányász: Soltész — Szukái (Balogh), Bódis, Geregur — Kovács, Tomesz, Verebélyi, Porács, Novek, Helgert, Horálc. Ed­ző: Nyári Zoltán. Sáros, vizes pályán, zuho­gó esőben kezdődött a talál­kozó. A Lehel szerezte meg a vezetést: a 12. percben Bacher pontos beadását Lu­kácsi a védők közül kiugor- va vágta a hálóba. 1:0. Ez­után kiegyenlített küzdelem alakult ki és a 28. percben egyenlített a Bányász. Ben­ke szerelését szabálytalan­. Kecskemét, 200 n., v.: Sza­bó. Mezófi: Gulyás — Illés, Gubacsi, Nagyhegyesi, Lé­vai, Meggyes, Miklós (Fe­hér), Szabó, Szegezni (Ma­gyar M.), Némedi, Patyi. Edző: Krivy Ottó. Honvéd: Kovács — Neimann, Jancsa, Klrschner, Papp, Cziffa (Gu- gyeras), Horváth Fekete, Szolnok, 100 n., v.: Alföldi. Kilián: Varga1 — Fehér, Nagy J,, Nagy A, Kántor, Tóth M., Hegyesi, Ptausin, Török, Horváth (Halász), Csordás. Edző: Halász József. Sáros, csúszós talajon a Kilián lépett fel támadólag, s első negyedórában három gólhelyzetet hozott össze, ezeket Ágoston a vendégek kapusa szerencsével hárítot­ta. Hegyesi két bombáját védte a kapus, bal oldalról pedig Csordás beadását Tóth M. kapufára fejelte. A 25. percben Csermák lövését Varga kapus elnézte, s a lab­da á hálóban kötött ki. A gól után is a Kilián játszott me­zőnyfölényben, de az egyen­lítés nem sikerült. Szünet Kosárlabda Szolnoki Olajbányász— UKAC <3:67 (36:31) NR ti. férfi. Szolnok, Köz- gazdasági Szakközépiskola, 100 ti. V.; Kosarat,—Dobay. Szolnok: Pál Szabó (17), Csató (9), Werovszky' Cl), Ladányi (4), Májzik (20). Csere: Acsay (13), Mészáros (4), Szabó (4), Kollár, Vidra. Edző: Acsay Attila. A hátralevő hazai mérkő­zéseket meg kell nyerni, mert ez a bentmaradást jé- lenti! Ezzel a tudattal lépett pályára a bányász, s ezért csak időnként alakult ki jó játék. A mérkőzést végig türelmetlen kapkodás jelle­mezte. Az első félidőben fő­leg Majzik és Pál Szabó tá­voli kosarai voltak eredmé­nyesek, A palánk alatt nem alakulhatott ki eredményes játék, mert a játékvezetők rendre büntetlenül hagyták a szabály talanságokat. —• nak minősítette a. játékveze­tő és 11-est adott. A bünte-. töt Novek a jobb alsó sa­rokba lőtte (1:1). Fordulás után nagy ostromba kezdett a hazai csapat. Az 53. perc­ben Bacher a kapufát talál­ta el, majd Kelemen három lépésről fölé fejelt. A 70. percben Bódis a 16-oson be­lül kézzel húzta le a labdát, a kapura törő Urbán elől és a játékvezető határozottan 11-ést ítélt. A büntetőt Va­sas a jobb sarokba lőtte. 2:1. A hátralevő időben már nem változott az eredmény. Küz­delmes, jó iramú mérkőzé­sen, második félidei játéká­val megérdemelten nyert a Lehel. Jók: Sárközi, Bacher, Lukácsi, Urbán, ill. Geregur, Bódis, Helgert. Kálmán, Lakatos, Tóth. Ed­ző : Bencsik Gyula. Az alacsony színvonalú mérkőzésen csak küzdelem folyt. A két honvéd csapat nem bírt egymással, — fő­leg golképtelen csatársoruk miatt. Igazságos pontosztoz­kodás. Jók; Illés, Gubacsi, Szabó. Szegezdi, ül. Jancsa. I low a ti), Lakatos, Kovács. után alig jutottak át a ven­degek a Kilián térfelére, mégis ők szereztek gólt. Var­ga kapus labdával a kezé­ben a büntető területen kí­vülre lépett, a közvetett sza­badrúgás egy hazai játéko­son irányt változtatva gurult a kapuba. 2:0. Nagy A. II- essel szépített, A mérkőzés 90 percéből 80-at a Kilián támadott végig. Számtalan helyzetet dolgoztak ki, de a szerencsével hadilábon áll­tak a csatárok. Kitűnő já­tékvezetés. A játék képe alapján a Kilián győzelmet érdeméit volna. G. Csermák, Oláh, ill. Nagy A. Üresből. Az 56. percben Köhszner ki­állítva. Jók: Ágoston, Rádi, Csermák, Oláh, ÜL Fehér, Nagy A., Plausin. többnyire a hazaiak rovásá­ra. A büntetőket a szolnoki­ak biztosabban értékesítet­ték ami nagyban hozzájárult a győzelemhez. Értékes 2 pon­tot szerzett a bányász és remélhetőleg folytatja ered­ményes jó szereplését a kö­vetkező fordulóban is. OSC—SZMTE 55:52 (28:32) NB It. női; Szolnok, Köz­gazdasági Szakközépiskola, V.: Perjést, Aranyosi, MTE: Herczeg (10), Önodi(l), Ech- bauer (17), Szekeres (9), Czitán (10). Csere: Rádlné (5), Törös (—), Keszthelyiné. (—), Hudu, Ökrös. Edző: Si­mon János. OSC: Pintér (17), Telegoy (4), Királyhidi (13), Auer (—), Linzerbold (2). Csere: Prokop (10) Ha­rangi (9), Szűcs (—), Stoc­ker, Kristály. Edző: Gencsev Piámén. Az MTE ragadta magához a kezdeményezést és meg is szerezték az első pontokat. A jelentős OSC magassági fölényt ügyes támadásszö- véssed és távoli kosarakkal Tábláztok: Az NB II állása 1. Szeged 13 9 2 2 26-12 20 2. MÁV DAC 13 5 7 1 21-L0 17 3. Komló 13 6 5 2 15-13 17 4. Kaposvár 13 6 4 3 19-11 16 5. N-Kanizsa 13 6 3 4 23-16 15 tí. Bp. Spart. 13 5 5 3 24-18 15 7. Volán 13 6 3 4 21-16 15 8. Dorog 13 5 3 $.14-15 13 9. FÖSPED 13 6 1 6 13-16 13 10. Oroszlány 13 3 7 3 10-15 13 11. Budafok 13 4 4 5 18-18 12 12. Várpalota 13 5 2 6 17-18 12 13. D-újváros 13 3 6 4 20-22 12 14. KKFSE 13 5 2 6 14-17 12 15. Szó. MTE 13 4 3 6 15-17 11 16. Ganz-M. 13 2 7 4 10-13 11 17. Özd 13 4 2 7 15-22 10 18. Szekszárd 13 3 4 6 19-27 10 19. DVSC 13 3 3 7 12-17 9 20. Eger 13 3 1 9 11-24 7 SZEOL—Dorogi AC 2:0 (1:0) Komló—Kaposvári Rákóczi 0:0 Budafok—Dunaújváros 2:0 (2:0) DVSC—Ganz-MAVAG 2:0 (1:0) Olajbányász—VOLÁN 3:1 (1:0) Várpalota—Eger 1:0 (1 :fl) Özd—Bp. Spartacus 2:1 (0:0) Oroszlány—MA V DAC 1:1 (1:0) FÖSPED—Kossuth KFSE 1:0 (0 0) NB HL 1. V. Izzó 13 11 1 t 31­4 23 2. SZÓ. MÁV 13 10 1 2 33­■13 21 3. KTE 13 6 5 2 28­16 17 4. Szarvas 13 8 1 4 23­•14 17 5. KSC 13 6 4 3 21­-12 18 6. SZVSE 13 6 3 4 20­-13 15 7. EPGÉP 13 6 3 4­23­24 15 8. BVTSK .13 7 — 6 32­•29 14 9. Szabó L. SE 12 5 4 3 14­-13 14 10. V. Láng 13 6 1 6 22­-22 13 11. Szegedi D. 13 5 1 7 23­•15 11 12. KELTEX 13 4 3 6 20­-22 rv 13. Jánoshalma 12 4 2 6 14­12 10 14. ÉGSZÖV 13 3 4 6 20­-25 10 15. Cegléd 1.1 2 6 5 18­-25 10 16. Kiskunhal. 13 3 4 6 12­-25 10 l7. Mezőfi SE 13 4 2 7 9­-24 10 18. ESMTK 13 4 1 8 18­-27 9 19. Gyula 13 3 1 9 13­-35 7 20. Kilián FSE ;:> 2 1 10 13­-37 5 Cegléd—Gyula l :2 Mező« SE—Szabó L. SE 0:1 Kecskeméti TE—BVTSK 3:2 Jánoshalma—Szegedi D. 2:l V. Izzó—Szegedi VSE 1:0 V. Láng—ÉPOEP 1 ES.MTK—Szárvas 1:0 KELTEX—Kecskeméti SC 0:2 1. Gyöngyös 13 8 2 3 28-17 18 2. N-bátony 13 6 6 1 20-11 18 3. Nyíregyh. 13 6 5 2 24-12 17 4. Kazincbarc. 13 7 3 3 29-18 17 5. Záhony 13 8 1 4 25-’l 17 6. DMTE 13 7 3 3 21-20 17 7. Leninváros 18 5 5 3 22- 9 15 8. MVSC 13 5 5 3 24-19 15 9. Rúd abánva 13 5 5 3 18-16 15 10. Lehel SC 13 6 1 6 19-16 13 n. SKSE 13 5 3 5 23-23 13 12. Kisvárda 13 5 2 6 22-29 12 13. S-úJhely 13 5 1 7 11-17 11 14. DEAC 13 8 4 6 18-23 10 15. H. Bocskai 13 4 2 7 15-23 13 l6. Kistérén ve 13 3 3 7 15-23 9 17. Hajdú V. 13 3 3 7 17-26 9 18. Tuzsér 13 5 4 7 14-25 8 in. Borsodi B. 13 •» 4 7 18-29 n 20. Borsodi V. 13 l 6 6 12-25 8 Kazincbarcika—LMTK 1 :l Kisteretiye—Rudabánya 2:1 Kisvárda—Záhony 1:3 Borsodi V.—Sátoraljaújhely 0:0 M V S C—G y ön gy ö s 1 :i SKSE—Nvlreüfvháza 1 :l Tuzsér—TiEAC 3:0 H. Bocskai—DMTE 0:1 Hajdú Vasas—Nagybátcmy 1:2 A Totó 42. Iieti eredméuve 1. Budafok—Dunaújváros 1 2:0 Z. Szekszárd—Szó. MTE 1 1 :0 “• DVSC—Ganr.-MAVAG t 2:0 4. Oroszlány—StA V DAC X 1:1 5. Ózd—Bp. Spartacus 1 2:1 6- Kisteren.ve—Rudabánya 1 2:1 7. t-f.ajdü Vasas—N-bátony 2 l :2 8. Szigetvár—PVSfc Z 0:1 S. Úri ne—Bp. KpltOk x 1:1 10. Aseol.i—főtér X 0:0 11. Bologna—Roma 1 1:0 13. Ternana—Cagliari Z 0:2 13. Varese—Juventus X 0:o 41 14. HaJdúbSszSrtn.—DMTB 2 0:2 ellensúlyozták a hazaiak. Pa­lánk alatt Echbauer és Sze­keres rendre eredményesen vette fel a küzdelmet az egyetemistákkal szemben. 32:28-as vezetéssel tértek pihenőre a piros-feketék. A második félidőben ha­sonlóan éles volt a küzde­lem. A két azonos képessé­gű csapat nagy taktikai har­cot vívott, az OSC csak a 12, percben tudta 44:43-0» állás­nál első alkalommal átvenni a vezetést. Az utolsó percek­re, ha lehet még tovább fo­kozódott az Izgalom. A 18. pei-cben 51:51-re egyenlített az MTE. A végküzdelem he­vében játékvezetői tévedés is be-becsúszott. Ilyen dön­tés következménye volt. Rá­dióé pontjának érvénytelení­tése, így 53:53 helyett az OSC gyors indításával 55:51 lett az eredmény. Az utolsó per­cekig esélyes volt az MTE, azonban a végső pillanat­ban nem sikerült kiharcol­ni az őszi első győzelmet. A bajnoki eséllyel kacérkodó OSC-t meglepte a hazaiak lelkes és eredményes játéka. MEZÖFI SE—MEZÖTÜRI HONVÉD 0:0 KISKUNHALASI MEDOSZ-HONVÉD-KILIÁN FSE 2:1 (1:0) Deme: e%y ezüst, e%y bronzérem A világbajnoki elsőségek­hez, „arany esőhöz” szokott szurkolóink kissé nehezeb­ben veszik tudomásul, a 11. kajak-kenu világbajnokság három aranyérmét, négy ezüst és három bronzérmét. Akik pedig ismerik váloga­tott versenyzőnk olimpia­centrikus felkészülési tervét és végigkísérte Deme József idei sok nehézséggel tar­kított felkészülését, csak azt mondhatják: gratulálunk Jóska! A kajak 4-esek 1000 m-es küzdelmében az NDK es a Szovjetunió csapata mö­gött 3:22.98-as idővel lett bronzérmes a magyar Deme —Rátkai—Giczi—Varga né­gyes. A nem olimpiai, ver­senyszámok közül a kajak kettesek 500 méteres futamá­ban a Deme—Rátkai egység nagy küzdelemben szorult a második helyre a szovjet páros mögött. A kajak: 4X500 m-es váltóban az Angyal, Deme, Szabó, Svidró összeállítású magyar csapat. 4. lett. A magyar csapat, többi tagja közül a volt szolnoki versenyző, Csapó Géza szerepelt a legjobban: egy arany és egy ezüstérmé­vel bebizonyította, hogy nem méltatlan a „kajak-király’” címre. Változatlanul gyen­gébb a női kajak és a férfi kenus szakág, ahol Wicb- ihann Tamáson kívül — aki a 10 ezer méter világbajno­ka lelt —, nincs világbaj­noki aranyra esélyes ver­senyzőnk. A magyar küldöttség pén­teken a délutáni órákban érkezik Budapestre. — szekér — A VB éremtáblázata arany ezüst bronz összesen Szovjetunió — — — — 6 7 i 14 NDK — — — — — — 4 2 2 fi Magyarország — — — — 3 4 3 10 Románia — — — — — 3 . 2 6 11 Lengyelország — — — 1 2 3 6 Olaszország — — — — 1 — 1 2 Belgium — — i — 1 Csehszlovákia — —------­— 1 1 F ranciaország — —------­— 1 1 Aéliáuy nap múlva kijeiül Lessee olimpia Moszkvában? Szergej Pavlov, a Szovjet­unió Miniszteranácsa mellett működő — testnevelési és sportbizottság elnöke hétfőn nyilatkozott a Pravdának a NOB bécsi ülésszakának megnyitása alkalmából. El­mondta, hogy a szovjet de- legeció képviselői a napi­rend szerint kedden terjesz­tik elő érveiket az 1980-as nyári olimpia megrendezé­sének jogáért benyújtott — moszkvai kérés alátámasz­tására. Emellett Bécsben mar megnyílt a Moszkva—80 él- nezevéaű kiállítás, amely a szovjet főváros idegenfor­galmi és sportlétesítményeit mutatja be. Nyilatkozatában Pavlov igen derűlátóan Ítélte meg Moszkva esélyeit. Emélkez- tetett arra, hogy az utóbbi két évben a NOB tagjainak többsége, köztük a végrehaj­tó bizottság összes tagja megfordult a szovjet fővá­rosban, személyesen győződ­hetett meg Moszkva alkal­masságáról. A NOB Moszk­vában járt tagjai nyilváno­san elkötelezték magukat a szovjet főváros olimpiai je­löltsége mellett, s hasonló szellemben nyilatkozott szá­mos nemzetközi sportszövet­ség vezetője is. „Mindennek ellenére nincs értelme előre jósolgatni' áj titkps szavazás eredményéi'4’ — állapította meg végezetül Pavlov. „Mi a magunk ré­széről reménykedünk abban, hogy Killanin elnök a sza­vazólapok megvizsgálása után ezt a szót mondja lei: Moszkva”. Büiitilő döntött S'elis/drdon Szekszárdi Dóz^a — Szol a oki MTE 1.0 (0.0) Szekszárd, 800 néző, vezet­te: Nagy B. Szekszárd: Pó­lyák — Fodor, Korner, Vágó, Lubastyik — Simon. Laki — Pusztai (Márkus a 79. perc­ben), Mezei (Micskó a 72. percben), Szentes, Frepoán. Edző: Kormos Mihály. Szol­nok: Fekete — Récz, Simon, Árvái, Kovács — Öze, Köböl — Szatmári, C/.irnák (Por- handa az, 57. percben). Sz/'l- noki, Garics. Edző: Kiss Já­nos. Az első percekben a kez­deményezést a hazaiak ra­gadták magukhoz, a Szolno­ki MTE csak az 5. percben vezette első támadást: Szol­noki távoli lövése , a kapu mellé szállt. A 7. percben Szolnokit kecsegtető hely­zetben lesen találta a labda, majd a következő támadás alkalmával a Szó. MTE szög­letet harcol ki. amit a hazai védők hárítottak. A 11. perc­ben a Szekszárd ért el szög­letet, amit viszont a Szó. MTE védők hárítottak. A 20. percben a szekszárdi Si­mon távoli bombája tette próbára Feketét, aki bravú­rosan védett. A 25. percben Szentesi csavart, távoli lö­vése szállt a Szó. MTE ka­puja mellé. Ezután az MTE kezdeményezett többet, és fölényt is harcolt ki. de gólt nem lőtt. A második félidőben a ^zo. MTE irányított. Támadásai tervszerűbbek, és veszélye­sebbek voltak mint a ha­zaiaké. Az 55. percben Szol­noki 40 méteres lövését véd­te a szekszárdi kapus, ezt követően Árvái kísérletezett távoli lövéssel. A Szó. MTE sorozatos támadásainak kö­zeped« a 60. percben a szek­szárdi Simon távoli lövését kellett hárítani Feketének. A 70. percben Garics elfu­tott a halszélen, s beadás­szerű lövése alig szállt főié. A 75. percben a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki Szatmári: a csatár a 16- oson fekvő kapuson is túlju­tott, de a kapura gurított labdát a kétségbeesetten visszafutó Korner szögletre vágta. Ez eldönthette volna a mérkőzés sorsát! A 82 percben egy távoli lövés szállt Fekete kapujára, már ölben fogta a labdát a ka­pus, amikor a játékvezető Árvái állítólagos szabályta­lankodása miatt 11-est ítélt, amit a hazaiak értékesítet­tek, 1:0. Az MTE jól játszott és legalább döntetlent érde­melt volna. — Jók: Fekete, llácz, Kovács, öze, Garics, C’8, M. Szeged felszabadulásának emlékére II. osztályú aszta­litenisz versenyt bonyolítot­tak le. A. Szolnoki Vízügy ­Dózsa versenyzőt is részi­vel teli és a Kovács—»Szaba­dos férfi páros 3. lett.