Szolnok Megyei Néplap, 1974. szeptember (25. évfolyam, 204-228. szám)

1974-09-10 / 211. szám

( SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1974. szeptember 10. Ózd, 2500 n„ v.: Maezkó I. J. Szolnoki MTE: Fiedler — Rácz, Simon. Kovács. Ár­vái, Köböl. Porhanda, Czir- nák (65. percben Rozsán), Szatmári, Szolnoki, Garics. Edző: Kiss János. Ózdi Ko­hász: Fekete — Murányi, Ko­vács Z., Márton. Za.y. Fükő, Bacsai, Dolezsál. Tiba. Csu- hány. Tóth. Edző: Kertész János. Ideális labdarúgó időben játszották a mérkőzést. Az MTE kezdett, s már a 4. percben Szolnoki távoli lö­vése szállt kapu mellé. A másik oldalon Tiba lövése kerülte el a kaput, de a partielző különben is lest jelzett. A 10. percben egy MTE-támadás végén Szolno­ki nehéz szögből leadott lö­vése a bal alsó kapufán csat­tant. Ezután váltakozó me­zőnyjáték alakult ki. majd egy vendég támadásnál Ti­ba veszélyes lövését kellett Fíedlernek hárítani. Hazai fölény után a 20. percben Ti­ba futotta le a szolnoki vé­dőket. jobbszélre továbbított, de az MTE-védelemnek si­került felszabadítani, majd pedig Árvái hazaadással mentett. Tóth elől viszont Fiedler kifutva szerezte meg a labdát. Feljött az MTE és Szolnoki veszélyes lövése csak hajszállal kerülte el a hazai kaput A 34. perc ve­zetést hozott a vendégeknek: eov formás MTE-támadás során Szolnoki kapu elé iveit, Garics jó ütemben ug­rott fel és fejéről a labda a kapu bal oldalába vágó­dott, 1:0. A gól után a ha­zaiak rohamoztak, s egy ve­szélyes támadásnál Tiba a kapu torkában jó helyzetben elcsúszott Az utolsó 10 pere jobbára Kohász-támadások­Szolnoki lövése a kapufán kai telt el, ám az MTE-vé- dők az igen jó napot kifo­gó Fiedlerrel az élen. meg tudták akadályozni a hazai­akat a gólszerzésben. Fordulás után már a 2. percben újabb MTE-gólnak örülhetett a maroknyi szol­noki szurkoló gárda. A 47. percben Garics nagyszerűen száguldott el a jobbszélen és belőtt labdáját a jó ütem­ben érkező Szatmári bizto­san küldte a hálóba. 2:0. A gól után még akadt né­hány MTE-támadás. de az­tán érthetetlenül visszaestek a piros-feketék és hosszú időre átengedték a térfelet a hazaiaknak. Elsősorban a ra­gyogóan védő Fiedlernek kö­szönhető, hogy a fölény el­lenére sem született gól: az 56. percben Tiba közeli feje­sét tornázta parádésan szög­letre a kapus. A 65. percben a sérülése után először ját­szó, fáradt C/irnákot Rozsán váltotta fel. A 75. percben ismét Fiedler tudására volt szükség a háló „megmenté­csattant (Fotó: Barta) sére”: a levegőben úszva sze­rezte meg a labdát a kapu előtti tömörülésben. A 80. percben rövid időre felsza­badult a szolnokiak kapuja és az MTE is vezetett né­hány támadást. Ezek egyiké­nél, a 82. percben Rozsán át­adása Porhandához kérült, aki a bal oldalon az ötös sarkáról nehéz szögből lőtt a Kohász hálójába, 3:0. A találkozó jó iramú já­tékot hozott, jobbára — főleg fordulás után — hazai fö­lénnyel. Az MTE játéka a kapu előtt lényegesen hatá­rozottabb volt. és a piros­feketék helyzeteiket jobban ki tudták használni. A me­zőnyben hatalmas taktikai hart folyt Az MTE-ből el­sősorban a ragyogó formá­ban védő Fiedler játéka ér­demel dicséretet, aki fő ré­szese a győzelemnek. Utána Szolnoki, Garics. Porhanda, Árvái és Simon a sorrend. A Kohászból Márton és Csu- hány játéka emelhető ki. — vinezc — Labdarúgó NB III A mezőny legjobbja Dohány kapus vált, aki képünkön nehéz helyzetben tisztáz Szolnoki MÁV—Békéscsabai VTSK 2:1 (1:1) MÁV-sporttélep, 1200 n. v.: dr. Demeter. SzMÁV: Fehér — Csontos, Repka, Tóth Qy, Földest, Vargas — Pagonyi, N. Szabó (Ku- cser), Kalmár, Molnár, Papp. Edző: Hímer István. Nagy iramban, hullámzó játékkal indult a mérkőzés. A 6. percben Kalmár áttört a csabai védőfalon, de a ka­pu torkában Gulyás rávető- déssel menteni tudott. Szög­letrúgások jelezték a csatár­sorok támadókedvét; a 12. percben a MÁV szabadrú­gáshoz jutott, Csontos 20 mé­teres bombalövését a csabai kapus kiöklözte. Egyre gyor­sabb és Izgalmasabb lett a küzdelem: a 18. percben N. Szabó átadását, Papp éles szögből a hosszúsarokba lőtte, 1:0. Rövid időre beszo­rult a vendég csapat; a kap­kodó védők Ismét szabályta­lankodtak és Pagonyi sza­badot rúghatott de lövése a léc fölött zúgott pl. A 25. percben egy villámgyors el­lentámadás közben szöglet­hez jutottak a vendégek és Tűrések közelről kiegyenlí­tett. 1:1. Szünet után egy gyors csa­bai rajtaütés okozott izgalmat, de Fehérnek sikerült tisztáz­ni a helvzetet. A iáték ege­re keményebb lett. az 56. percben a vetődő Fehért megrágták, de tovább lát­szott. A 75. nercben jobbol­dali beadásból a lói helvez- kedő Pagonvl közelről a iobb sarokba feielt. 2:1. Patta­násig feszült légkörben Zai- lott a hairá. de újabb gól már nem született — H. Gy. — Lehel SC—LenlnvárosI MTK 1:0 G:0) Jászberény, 100Ö n.. v.: Kristóf. Lehel SC: Vasas — Karkusz, Benke, Hajdú A. — Sárközi, Hajdú I. — Sántha, Lukácsi, Gergely. Urbán, Bacher (Bugyi). Edző: Bíró István. Az első gólhelyzet a Lehel kapuja előtt adódott, amikor Vízvári lövése Hajdú I. fe­jéről szögletre pattant. A 32. percben Sárközi vezette fel a labdát. 30 méterről kapura lőtt. Dohányt megzavarta a váratlan lövés, lábbal akart menteni, de mellette a kapu­ba vágódott a labda 1:0 a Lehel javára. Szünet után is a Lehel maradt támadásban, a ven­dégek ellenakciói nem jelen­tettek veszélyt Vasas kapu­jára. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a helyzetek alapján nagyobb arányú is lehetett volna a Lehel győ­zelme. Jók: Benke. Sárközi, Lukácsi. Hajdú I. — lászló — Szabó Lajos SE—Honvéd Kilián FSE 1:0 (0:0) Kilián pálya, 300 n. v.: Tóth László. Szabó Lajos SE: Kovács — Neumann. Jancsa. Kirchner. PaDp, Cziffra. Gugverás. Fekete I., KAlnvíu. Ungvári. Tóth. Ed­ző: Bencsik Gyula. Kilián: Varga — Kántor. Nagy L, Holler, Halász. Pla.usin, Csil- lik. Török, Kovacsics (Nagy A.), Hegy esi. Fehér (Faze­kas). Edző: Halász József. Az első komoly helyzet a hazaiak kapuja előtt adó­dott. Varga azonban tisztáz­ni tudott Egy bal oldali tá­madás során a szélen be­lőtt labdát Kálmán kapu fö­lé emelte. Első negyedóra után feljött a Kilián, de ve­szélyes helyzetet nem tud­tak összehozni. Szünet után mindkét ka­pu élótt adódott gólhelyzet, de azokat a csatárok rend­re élügyetlénkedték. Úgy látszott. hogy döntetlenül végződik a mérkőzés, azon­ban a befejezés előtt 8 perc­cel Tóth a bal oldalon elfu­tott, és éles szögből leadott lövésébe Kántor belenyúlt, a labda a kimozduló Varga mellett a hálóban kötött ki. 1:0. A mérkőzés hátralévő ideiében a Kilián három nagy helyzetet hagyott ki. Közepes iramú, alacsony színvonalú mérkőzést látszott a két csapat. A vendégcsa­pat szerencsés góllal győzött. Jók: Fekete. Kálmán. Gu­gverás. ill. Varga, Halász, Nagy A. — halász Kerékpár Halápi és Deák kiválóan versenyzett Táblázatok nb n. 1. Volán 7 4 3 — 14- 7 11 2. Szeged 7 5 — 2 13- 7 10 3. K. Rákóczi 7 4 2 1 10- 5 1Ó 4. Komló 7 4 2 1 10- 7 10 5. Bp. Spart. 7 3 3 1 15- 3 9 6. MÁV DAC 7 2 5 — 9- 6 9 7. Dorog 7 3 3 1 8- 8 9 8. Olajb. 7 4 — 3 15-10 8 9. Szolnok 7 3 2 2 9- 7 8 10. FOSPED 7 3 1 3 9-10 7 11. Várpalota 7 2 2 3 10- 9 6 12. Ganz-M. 7 1 4 2 5- 5 6 13. D.-újváros 7 2 2 3 13-14 6 14. KKFSE 7 2 2 3 B-10 6 15. Ózd 7 2 2 3 8-12 6 16. Oroszlány 7 2 2 3 6-12 6 17. Budafok 7 2 1 4 9-12 5 18. DVSC 7 2 — 5 7-12 4 19. Eger .7 1 — 8 7-14 2 20. Szekszárd 7 — 2 5 10-20 2 Bp. Spartacus—Dorog 5:1 (2:0) FÖ SPED—MÁV DAC 1:1 (1:0) SZEOL—Dunaújváros 3:2 (3:0) Budafok—Oroszlány 4 :0 (2:0) Vámalota—DVSC 4 :0 (0:0) Kossuth KFSE—Eger 1:0 (0:0) Olajbányász—Szekszárd 4:0 (0*0) Komló—Ganz-MA VÁG l:0(n:0) Volán SC—K. Rákóczi 2:1 (0:0) NB ni, DÉLKELETI CSOPORT 1. V. Izzó 7 6 ___ 1 16- 1 12 2. Sz. MÁV 7 5 — 2 17- 7 10 3. Szarvas 7 5 — 2 14- 6 10 4. KTE 7 4 1 2 15- 9 9 5. Szabó L. 7 4 1 2 8- 7 9 6. KSC 7 3 2 2 12- 8 8 7. BVTSK 7 4 — 3 19-16 8 8. Mezőfi SE 7 4 — 3 6-10 8 9. Sz. Dózsa 7 3 1 3 12- 6 7 10. KELTEK 7 3 1 3 11-12 7 11. SZVSE 7 2 3 2 6- 7 7 12. Láng 7 3 l 3 1Ő-12 7 13. EPGÉP 7 3 1 3 12-15 7 14. Kiskunh. 7 2 2 3 7-13 6 15. Jánosh. 7 2 1 4 6- 7 5 16. FSMTK 7 2 1 4 10-13 5 17. Cegléd 7 1 S 3 10-14 5 18. ÉGSZÖV 7 1 3 3 8-12 5 19. Kilián FSE 7 2 — 5 7-16 4 20. Gyulai TE 7 — 1 6 6-21 1 Cegléd—Jánoshalma 0:0 V. Izzó—Kecskeméti TE 2:0 V. Láng—Mezőfi SE 1:0 ESMTK—Gvula 5:1 KELTEX—Szegedi Dózsa 3:2 Kecskeméti SC—SZVSE 0 :0 ÉGR2ÖV—ÉPGEP i:t Kiskunhalas—Szarvas Ó:l NB ni. ÉSZAKKELETI CSOPpRT 1. K.-barcika 7 4 2 1 17-11 10 2. MVSC 7 4 2 1 16-13 1Ó 3. Lehel SC 7 4 1 2 11- 7 9 4. N.-bátony 7 2 5 — 9- 5 9 5. S. Kohász 7 4 1 2 16-13 9 6. Záhony 7 4 1 2 11- 9 9 7. DMTE 7 4 1 2 12-13 9 8. Leninváros 7 3 2 2 15- 1 8 9. DEAC 7 3 2 2 14-11 8 10. Rudab. 7 3 2 2 13-13 3 11. Nyíregyh. 7 2 3 2 12- 8 7 12. Gyöngyöi 7 3 1 3 14-13 7 13. H.-bösz. 7 3 1 3 12-12 7 Kisvárda 7 3 1 3 12-12 7 15. Hajdú V. 7 2 2 3 6-11 6 16. K.-terenye 7 1 2 4 8-1? ' 4 17. S.-űjhely 7 2 — 5 5-10 4 18. B. Bányász 7 l 2 4 7-15 4 19. B. Volán 7 — 3 4 8-14 3 20. Tuzséf 7 — 2 5 5-17 2 A MEGYEI BAJNOKSÁG allasa t. Mezőtúr 4 3 1 _ 10- 3 7 2. Tisza Cipó 4 1 — 1 14- 5 6 3. Sz. Cukor. 4 3 — l 8- 4 6 4. Fegyvernek 4 3 — 1 9- 6 6 5. Jb. Vasas 4 2 1 l 7- 6 5 6. J.-iákóhalma 4 1 3 _ 5- 4 5 7. Túrkeve 4 2 1 j 7- 8 5 8. K. MEDÖSZ 4 2 _ 2 7- 4 4 9. Üjszász 4 1 2 1 7- 7 4 10. Trrt. Vasas 4 2 __ 2 3- 4 4 11. Tószeg 4 1 1 2 4- 5 3 12. T.-földvár 4 — 3 1 6- 8 3 13. Sz. Végvinl. 4 — 2 2 8-11 2 14. Sz. Olajb. 4 — 2 2 4- 9 2 15. R.-falva 4 — 1 3 2- 6 1 16. J.-fényszaru 4 — 1 3 1-12 1 A totó 36. heti eredménye 1. SZEOt^-Dunailjváros 1 S:2 2. Budafok—Oroszlány i 4 0 3. Várpalota—DVSC 1 4 :i 4. Olajb.—Szekszárd i 4 -.0 5. Ózd—SZMTE 2 0:3 6. Qanz-MAVAO 1 1 :0 7. FÖSPED— MÁV DAC X 1 :1 8. KKFSE—Eger 1 1 :0 9. K. Rákóczi—Volán 2 1:2 10. Bp. Spartacus—Dorog 1 5:1 11. Pénzügy.—PVSK 2 1:2 12. Dunadjv, Ep.—Előre x 1:1 13. Siófok—Táncsics SE 1 3:0 + 1 14. Dunakeszi—Győrt O. 2 1 :s A szolnoki városi Kerék­páros Szakszövetség rendezte vasárnap a területi, felnőtt-, junior-, ifjúsági-, serdülő- és úttörőbainoksáeot. Hat eeve- sület versenyzői álltak rajt­hoz. köztük á Szolnoki Cu­korgyár SE fiataljai is. A versenyzők reggel 9 órakor Szolnokról a Thököly úti KISZ-lakótelep elől rajtol­tak. hogy megtegyék a Szol­nok—J ászberény—Jász­apáti között oda-vissza a 136 kilométert. Ideális időben teljesítették a táv első felét, maid kis hátszél segítségé­vel értek a célba. A juniorok csoport Iában indultak a cukorgváriak. A Magyar Honvédelmi Szö­vetség Országos Központ könnyűbúvár alosztálya az MHSZ Borsod megyei, veze­tőségével közösen vasárnap rendezte meg a Málvi-tópál a III. könnyűbúvár összetett honvédelmi versenyt. Tizen­két megye legjobb sorköte­akik közül a 136 km-es tá­von első lett Halápi Sándor. 3.14.35-ös idővel. mély I. osztályú szint. A szolnoki Deák Miklós 3.14,40-es idő­vel. ugyancsak I. osztályú szinttel harmadik lett. A többi korosztály győztesei: Felnőttek. 136 km: 1. Gera I. (Miskolci VSC) 3.14.29 If­júságiak. 120 km: 1. Csató T. (Miskolci VSO 2.47.35. Ser­dülők. 34 km: 1. Kiss’ T. (Debreceni VSC) 0.57.32. ©fc- törők. 24 km: 1. Ostorházi !. (Miskolci VSC) 0.53.20 perces idővel. A korcsoport első há­rom helyezettje éremdijazás- ban részesült. les könnyűbúvárál mérték össze tudásukat a hagyomá- ftyós könnyűbúvár vérsényT számok mellett kézigránát­dobás. céllövészet kategóri­ákban. Az összesített pont- számok alapján: Országos bajnok: Szolnok megye, 2. Győr megye, 3. Bács megye. Köunj'űbúvár összetett honvédelmi verseny Országos bajnok Szolnok megye Halápi Sándor (Sz. Cukorgyár) « Junior győztese L osztályú szintidővel érkezett a célba Labdarúgás Mezőtúr az élen a megyei bajnokságban Tószeg—Fegyvernek 2:0 (2:«>. Tószeg. 300 n.. v.: dr. Botka. Az Ideges légkörben induló mérkőzésen a hazai együttes szép támadás végén az 5. perc­ben Vágó K< révén szerzett ve­zetést. Továbbra js a hazaiak támadtak, s a 40. perében Tava­szi fejes gólt ért el. a kétgólos előny birtokában a tószegiek már nyugodtan játszottak. Az eddig ponti’eszteség nélkül álló Fegyvernek nehezen viselte a vereséget és idegesen, helyen­ként keményen igyekezett roift- bólni a hazai támadásokat. A kitűnő, erélyes játékvezetői hár­masnak köszönhető, hogy a mér­kőzés sportszerű keretek között ért véget. A tószegi csapat lel­kes játékával megérdemelté a gvőzelmet. A gvőréíem fő ré­szesei: Kálmán Gv. (a rhezőnv legjobbja). Kormos J. és Vá­gó K. Ifi: Fegverhek—Tószeg 1 :0. Cukor* vár—Kenderes 1:0 (ó:0). Cukorgyári pálya* 200 n„ v.: Hossó. Kemény, változatos és ióiramú volt a mérkőzés. A kenderesiek jól megszervezett védelmét az első félidőben há­romszor. a második félidőben kétszer tudta átlátszani a eu- korévárl csatársor, de a hely­zeteket kihagyták. A 65. perc­ben Mártont buktatták a 16- osón belül, a büntetőt Csői Iák a jobb sarokba helyezte. 1:0. Jók: Cukorgyár egész csapata, illetve Antal. Süveges. Korpás. Ifi: Cukorgyár—Kenderes 4:1 (3:0). Törökszentmiklósi Vasas—Rá- koczifalva 1:0 (0:0). Törökszent- mlklós. 30o n.. <r.: dr. Boros (Hajdú megye). A törökszent- miklósiak kezdtek jobban, tölé- nyüket azonban nem tudták gó­lokra váltani. Bukta korai sé­rülése miatt megbomlott az egység, s csak szerencsés gól­lal tudtak nyerni. Góllövő: Pe­res (öngól). Ifi: Törökszentmiklós—Rákó­cziiéivá 4:o. Jászberényi Vasas—Szolnoki OlajbánjAsz t:l (0:0). Szolnok. Mátyás király úti pálya. 50 h.* v.; Molnár (Békés megye). A tartalékos olajbányász az első félidőben egyenlő ellenfél volt. Fordulás után a 12. nercben +«bb védő hibáiéból Benke a hálóba kotorta a labdát. i :Ő. A 18. bércben korszefű támadás uián a csereként beállt Szöllősi lőtt gólt. 2:0. A 23. percben kan 4 előtti kavarodásból Bakondi szé­pített. 2:1. Az Ólajbánvász erőt- lerf csatársora és a védelem tak­tikai fegyelmezetlensége miatt megérdemelt vereséget szenve­dett. Kiváló játékvezetés. Jók: Csík. Dorók. Szöllősi, illetve Ba­lázs. Tfi: Olajbányász—Jb. Vasas 3:1 Ó :1 V Tisza cinő—Jészfénj’szaru 8:0 (3:0). Martfű. 100 ft., v.: Pathö. A vendégek kezdtek jobban, és mintegy 20 percig enyhe me- zőn.yfplényben is voltak, de gól­helyzetet nem tudtak kialakí­tani. A hazaiak az elsó gól után átvették az irányítást és végig biztosan kezükben tartották a mérkőzést. Közepes iramq és színvonalú mérkőzésen a hazai csapat minden tekintetben jobb volt: Góllövők: Kovács (5). Kovák. Vass és Komláti. Ifi: Tisza cipő—Jászfény szaru 4:2. Jászjákólialma—Cjszász 1 :J (0:0). Jászjákólialma. 30Ó ft,, v Balázs. Lanyha iramú, unalrnis játékkal telt el az első félidő. A második félidőben a hazaiak voltak enyhe meíőnyfölénvben, méeis a vendéeek szereztek ve­zetést a- 75. perebén. a 80. perc­ben az újszászi Földi fütty után elrúgta a labdát, a kiállítás sor­sára iutott. A hazaiak a 90. percben szabódrűgásból egyenlí­tettek. Az újszászi játékosok snortszerűtlenkedt^k a gól meg­ítélése miatt a játékvezetővel szemben, amiért Rátóti és Mé- rész is a kiállítás sorsára jutott. Góllövők: Palcső. illetve Kasza. Jók: Teriéki. ill. Mérész. Ko­vács I . Kovács IT., Kalo. Ifi: Jász Íákóhplma—Üi szász 5:1. Vegyiművek—Tlszaföldvár 3:8 (1:1). Ifi: Vegyiművek—TI sra­f*ldvár 1:1. Mezőtúri A*C—1Túr- Ueve 4:0 (3:0). Ifi: MAFC—TÚJTr keve 0Ä. t 1 A kapu előtti határozottság döntőit Szolnoki Ml E—Ózdi Kohász 3:0 (10)