Szolnok Megyei Néplap, 1974. szeptember (25. évfolyam, 204-228. szám)

1974-09-03 / 205. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1974. szeptember 3. 6 Az SZMTE játéka elmaradt a várakozástól Komló—Szolnoki MTE 1:1 (l 0) Szolnoki az MTE egyenlítő gólját lövi Tiszaliget, 4000 n., v.: Mo­hácsi. Komló: Erdősi —Tál- lósi. Kovács. Csordás. Lahó, Pál. Cs. Kovács, K olesánsz- ki. Kiss (Trcsch a 65, perc­ben). Steir. Hohmann. Ed­ző: Lantos Mihály. Szolnok: Fiedler — Arany. Simon. Rácz. Árvái,. Gálvőlgyl (Por- handa a 43. percben). Szat­mári. Köböl (Bujdosó a 60. percben). Rozsán. Szolnoki, Garics. Edző: Kiss János*. Az MTE ragadta magához a kezdeményezést. Szolnoki lőtt mellé, majd Szatmári előtt nyílt gólhelyzet, de lö­vés helyett forgolódott, s elúszott a lehetőség. Az első húsz percben alig történt több említésre méltó ese­mény. tervszerusé°“t csak a Komló védekezésében lehe- teft látni. A 18. percben I n- hó futott el, beadását a vé­dők mentették. Két perc múlva gólszagú komlói tá­madás Lahó szabálytalanko­dásán akadt el, a 22. percben Rozsánt sodorták el gólhely­zetben. A 34. percben meg­született a komlóiak vezető gólja. Simon a kapuja előtt 17 méterre teljesen felesle­gesen lökte Kolesánszkit.. A szabadrúgást Kolesánszki vé­gezte el. óriási erejű lövése után a labda Fiedler öklé­ről a mellére, onnan a bal sarokba került, 1:0. Feljöt­tek a bányászok, többször veszélyeztették a szolnoki kaput. A 30. percben Cs. Ko­vács szögletét Lahó hajszál­lal fejelte kapu fölé. Egy perc múlva Garics lövését védte Erdősi. Az MTE nem tudott kibontakozni. A 42. percben Gálvölgyi megsé­rült A 43. percben Garics alapvonalról visszaadott lab­dája Szatmári fejéről nem a kapura, hanem az ellenkező irányba pattant. Szünet után Porhanda for­dulásból leadott lövését Er­dősi védtp. Az 50. percben Kiss a kapu torkában Fied- lerbe lőtte a labdát, öt perc múlva Kolesánszki kapuja elől jó labdát adott Cs. Ko­vácsnak. A szélső saját tér­feléről indulva egyedül tört kapura, de a 16-os vonalánál Rácz buktatta. Cs. Kovács jobb felső sarokba tartó sza­badrúgását Fiedler kiütötte, Két perc múlva Szolnoki (Pl) Labdarúgó NB III. Szabó Lajos SE-Szolnoki MÁV 3:2 (1:1) Mezőtúr 700 n. v.: Alberti. Szabó SE: Frák — Neumann, Jancsa, Kirchner, Papp, Gu- gyerás, Lakatos I. (Mondi) Fekete I., Kálmán, Gáspár, Tóth. Edző: Bencsik Gyula. MÁV: Fehér — Csontos, Repka, Tóth Gy., Kormos, Földesi, Pagonyi, Géczi, Mol­nár, Varga (N. Szabó), Papp. Edző: Hímer István. A harmadik percben Pago­nyi szabadrúgása volt az első esemény, a csatár lövése azonban a kapu föl szállt. Az idegesen játszó Varga kapott erélyes figyelmeztetést a já­tékvezetőtől a 11. percben. A 16. percben korszerű hazai támadás végén a beadásra kitűnően érkező Gáspár biz­tosan helyezte a hálóba a labdát, 1:0. Nagy iramban folytatódott a játék, mindkét csapat teljes erőbedobással játszott. A 37. percben bal­szerencsés gólt kapott a Sza­bó SE. Pagonyi szögletet iveit a kapu elé, Frák rosszul nyúlt a labdába, és az a ke­zéről a bal sarokba hullott, 1:1. A második félidőben a MÁV kezdett jobban, Szabó, majd Molnár lövései tévesz­tettek célt. A 65. percben Gáspár labdáját Kálmán a — sindel — HONVÉD KILIAN FSE—G YLLAI MEDOSZ 3:2 (1:0) KOSÁRLABDA Férfiaknál a Szolnoki O'ajbányáiz, nőknél a Kecskeméti SC nyerte a Tisza Kupát Gyula 400 n. v.: Pádár. Ki­lián: Varga — Kántor, Nagy I., Hollen Halász, Plausin, Csillik, Fehér, Nagy A., He­gyes!, Török (Kovacsics). Ed­ző: Halász József. Az első veszélyes helyzet a vendégek kapuja előtt adó­dott, Varga azonban mentett. Rohamoztak a hazaiak, még­is a Kilián ért ej gólt. Török élesen belőtt szöglete több játékos fején megpattant, vé­gül Erdősi bravúrral védett. Élénkebb. jobb volt a játék, mint az első félidőben. A 60. percben Porhandát buktatták a 16-os vonal előtt, de a cse­les szolnoki szabadrúgás a sorfalba vágódott. Három perccel később egyenlített az MTE. Bujdosó. Rozsán. Szat­mári volt a labda útja, a szélső beadott és Szolnoki — a kapujából kiindult Erdősi mellett — a balsarokba lőtt, 1:1. Fölényben volt az MTE. A 67. percben Garics elfutott, ütközött Tallósival, utána a hálóba lőtt, de Mo­hácsi már előzőleg sípolt és szabadrúgást ítélt a bányá­szok javára. A hátralevő ne­gyedóra a komlóiaké volt. A 75. percben Cs. Kovács be­adása elsuhant a szolnoki kapu előtt, az üresen álló Tresch elé került, de a játé­kos gólhelyzetben lyukat rú­gott. Két perc múlva Steir léc alá tartó szabadrúgását Fiedler kiütötte. A 87. perc­ben Kolesánszki lövése a jobb kapufa tövénél csúszott ki, a 90. percben pedig a hazai szurkolók ereiben meghűlt a vér. Simon kony­háiéba lőtte, de a játékveze­tő les címén nem adíta meg a gólt. A 66. percben az el­lenkező kapuban volt a lab­da. Pagonyi lövése a jobb kapufa éléről perdült a háló­ba, 1:2. A gól után meg­élénkült a játék, a hazai csa­pat nagy hajrát vágott ki. A 78. percben meg is lett az eredménye. Tóth vitte föl a labdát a baloldalon. Az alap­vonalról beadott, és az ap­ró termetű Kálmán kitűnő érzékkel helyezte a labdát a balsarokba, 2:2. A Szabó SE továbbra is lendületesen tá­madott, és fölényt harcolt ki. A 85. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Földesi a MÄV kapujának előterében felvágta Kálmánt. A meg­ítélt szabadrúgást Gáspár óriási erővei bombázta a hálóba, 3:2. A megyei rangadót válto­zatos küzdelem jellemezte. A mérkőzés kezdetén és a vé­gén nagy iramú volt a játék. A Szabó SE jobb erőnlétének és fegyelmezett játékának köszönheti a győzelmet. Jók: Kálmán, Klrschner, Papp, Gáspár, ill. Fehér, Csontos, Kormos, Földesi, Pagonyi. a bal oldalon elfutott, pon­tosan Nagy A. elé adott, aki lekezelte a labdát, és a kapu­ba rúgta, 1:0. Szünet után a jobb oldalon feleslegesen cselező Töröktől elvették a labdát. A kitörő gyulai csatárt a büntetőterü­leten belül szabálytalanul szerelték, a megadott 11-est nvelműsködött, Cs. Kovács elé pattant a labda. A szélső tisztán vezette kapura a lab­dát, már azt nézte, hogy hová rúgja. Fiedlert is ki akarta cselezni, de a kivető­dő kapusról a mezőnybe pat­tant a labda — s vége volt a mérkőzésnek. A vendég csapat védői főleg fejjátékban uralták ka­pujuk előterét, könnyűsúlyú hármasfogatuk pedig, nagy­szerű középpályásaik vezér­letével, sok zavart okozott a szolnoki védők soraiban. Az MTE-ben változatlanul hi­ányzik a vezéregyéniség. Tá­madói tudománya a 16-os előtt elfogyott, a mezőnyben bosszantóan sok átadáshibát láttunk. A csapat csak a má­sodik játékrész első húsz per­cében nyújtotta azt. amit vé­gig vártunk volna tőlük. S újabb figyelmeztető: a haj­rában ezután is visszaestek, akárcsak a Kossuth KFSE ellen, s ékkor a Komló akár mindkét pontot megszerez­hette volna. Kitűntek: Er­dősi, Csordás, Lahó, Pál, Steir, Kolesánszki, ill. Fied­ler, Árvái, Rácz, Garics. Otott értékesítette, 1:1. A gól után a Kilián támadott többet. A kitörő Nagy Ala­dárt 22 méterre a kaputól fölvágták, a megítélt sza­badrúgást Hegyesi óriási erővel a hálóba küldte, 2:1. A 75. percben a kitörő Ko- vacsicsot választották el sza­bálytalanul a gyulai védők a labdától. A szabadrúgást He­gyesi végezte el, a sorfal mellett a hálóba lőtt, 3:1. A gól után óriási nyomás ne­hezedett a Kilián-védőkre. Plausin könnyelműsége miatt gólt szereztek a hazaiak Sass révén, 3:2. Jók: Varga, Holler, Kántor, Halász, iU. Fábián, Molnár, Sass. H. J. LEHEL SC—KISTERENYEI BÁNYÁSZ 1:0 (0:0) Kisterenye 200 n. v.: Bor­sos. Lehel: Vasas — Kar- kusz, Benke, Hajdú A., Lu­kácsi, Hajdú I., Sántha, Ur- bán, Gergely (Kátai), Sárkö­zi, Bacher (Bugyi). Edző: Bíró István. ; A találkozó az első játék­részben kiegyenlített, jó ira­mú játékot hozott, különö­sebb gólveszély nélkül. Szünet után fokozták az iramot a kisterenyeiek, de a technikásabb Lehel-játékosok lelassították a megújuló ro­hamokat. A 70. percben Bacher futott el a jobb olda­lon, beadását Gergely a ka­pus hasa alatt juttatta a há­lóba: 1:0 a Léhel javára. Jó­iramú, küzdelmes mérkőzé­sen értékes két pontot szer­zett a szervezettebben játszó Lehel. Jók: Vasas, Sárközi, Urbán, ill. Szilágyi. ____ — László — T áblásatok nb n. 1. K. Rákóczi 6 4 2 9­3 10 2. Volán 6 3 3 — 12­6 9 3. Dorog 6 3 3 — 7­3 9 4. Szegód 6 4 — 2 10­5 8 5. MÄV D. 6 2 4 — 8­5 8 6. Komló 6 3 2 1 9­7 8 7. Bo. Spart. 6 2 3 1 10­7 7 8. Olajb. 0 3 — 3 11­10 6 9. Ganz-M. 6 1 4 1 5­4 6 10. D.-újváros 6 , 2 2 2 11­11 6 11. FÖSPED 6 3-— 3 8­9 6 Ózd 6 2 2 8­9 6 13. SZMTE 6 2 2 2 6­7 fi 14. Oroszlány 6 2 2 2 6­8 6 15. DVSC 6 2 — 4 G­8 4 Várpalota 6 í 2 3 G­8 4 17. KKFSE 6 1 2 3 7 10 4 18. Budafok 6 1 1 4 5­12 3 19. Szekszárd 6 — 2 4 10­16 •> 20. Eger 6 1 — 5 7­13 2 Volán SC—Bp, Spartacus 2:1 Ganz-M A VÁG—FÖSPED Szállí­tók 2:0 (1:0). Kaposvári Rákóczi—Eger 1:0 (1:0). Dunaújváros—Ózd 4:2 (2:1). oroszlány—várpalota 2:2 (2:1). MÁV DAC—Kossuth KFSE 2:1 (1:0) i DVSC—Olajbányász 1:0 (0:0). SZEOL—Szekszárd 3:1 (1:1). Dorog—Budafok 3:1 (1:1). nb ni. DÉLKELETI CSOPORT 1. V. izzó 6 5 — 1 14­1 10 2. KTE 0 4 1 1 15­7 V) 3. Sz. MÁV 6 4 — 2 15­6 8 4. Szarvas 6 4 — 2 13­6 8 5. BVTSK 6 4 — 2 18­14 8 6. Szegedi D. 6 3 1 2 10­3 7 7. KSC 5 3 1 1 12­7 7 8. Szabó SE 6 3 * l 2 7­7 7 9. Szeg. VSE 6 2 2 2 0­7 0 10. ÉPGÉP 0 3 — 3 11­14 6 11. Mezőfl SE 6 3 — 2 5­9 6 12. Kk.-halas 6 2 2 2 7­12 6 Í3. KELTEX 6 2 1 3 8­10 5 1*> V. Láng 6 2 1 3 9­12 5 15. Jánosli. 6 2 — 4 6­■ 7 4 16. ÉKSZÖV 0 1 2 3 7­11 4 17. Cégi. VSE 6 l 2 3 10-14 4 18. Kilián FSE 6 2 — 4 7­15 4 19. ESMTK 6 1 1 4 5­12 3 20. Gyulai TE 6 1 5 5­16 1 Szarvas—Cegléd 3:1 ÉPGÉP—Kiskunhalas 4:1 Szegedi VSE—ÉGSZÖV 2 :2 Szegedi D.—Kecskeméti SC 0:0 BVTSK—KELTEX 4:2 Mezöfi SE—ESMTK 1:0 Kecskeméti TE—V. Láng 1:2 Jánoshalma—V. Izzó 0:1 nb rri. Északkeleti CSOPORT 1. Záhony 6 4 1 1 10- 6 9 2. DMTE 6 4 1 1 11- 9 9 3. Leninváros 6 3 2 1 12- 0 8 4. K.-barcika 6 3 2 1 13- 9 8 5. N.-bátony 6 2 4 — 7- 3 8 6. MVSC 6 3 2 1 11-11 8 7. Kisvárda 6 3 1 2 10- 7 7 Lehel SC 6 3 1 2 10- 7 7 9. S'. Kohász 6 3 1 2 12-10 7 10. Gyöngyös 6 3 — 3 12-11 6 11. DEAC 6 2 2 2 10-10 6 12. Rudabánya 6 2 2 2 11-12 6 13 Nyíregyh. 6 1 3 2 8- 7 5 14. H.-bösz. 6 2 1 3 9-11 5 15. K.-terenye 6 1 2 3 5- 8 1 S.-újhely 6 2 — 4 5- 8 4 17. B. Bányász 6 1 2 3 6-11 4 18. Hajdú V. 6 1 2 3 4-11 4 19. B. Völán 6 3 3 6-10 3 20. Tuzsér 6 2 4 4-15 2 Borsodi B.—Kazincbarcika 1:1 Nyíregyháza—DEAC 1:1 Gyöngyös—DMTE 5:2 S.-újhely—Nagybátony 0 :l Záhony—Hajdú Vasas 3:0 Rudabánya—H. Bocskai 3:2 Leninváros—Tuzsér 6:0 Kisvárda—SKSE 4:1 Borsodi Volán—MVSC 0 :2 A MEGYEI BAJNOKSÁG Állasa 1. Fegyvernek 3 3 _ _ 9- 4 6 2. Túrkeve 3 2 1 — 7- 4 5 3. Mezőtúr 3 2 1 — 6- 3 5 4. K. MEDOSZ 3 2 — 1 7- 3 4 5. Sz. Cukorgy. 3 2 — 1 7- 4 4 6. Tisza Cipő 3 2 — 1 8- 5 4 7. J.-jákóhalma 3 1 2 — 4- 3 4 8. üjszász 3 1 1 1 6- 6 3 9. Jb. Vasas 3 1 1 1 5- 5 3 10. T.-földvár 3 — 2 1 3- 5 2 11. Tm. Vasas 3 1 — 2 2- 4 2 12. Sz. Olajb. 3 — 2 1 3- 7 2­13. Sz. Vegyim. 3 — 1 2 5- 8 1 14. Rákóczii alva 3 — 1 2 2- 5 1 Tószeg 3 — 1 2 2- 5 1 16. J.-fényszám 3 — 1 2 1- 4 1 Ä totó 35. heti eredménye 1. Volán—Bp. Spart. 1 8:1 2. Eger—K. Rákóczi 8 0:1 3. Ganz-M.—FÖSPED 1 2:0 4. SZMTE—Komló X 1:1 5. Szekszárd—SZEOL 2 1:3 6. DVSC—Olajb. 1 1:0 7. Oroszlány—Várp. X 2:2 8. Pét—KOMÉP X 2:2 9. SZSE Dózsa—Fűzfő X 1:1 10. Borsodi B. Kazincb. X 1:1 11. Borsodi V. MVSC . 2 0:2 12. Nyíregyh.—DEAC X 1:1 13. Jánoshalma—Izzó 2 0:1 4- 1 14. Szabó L.—Sz. MÁV 1 3:2 A Szolnok megyei Kosár­labda Szakszövetség Szolno­kon — kétnapos verseny keretében — bonyolította le a hagyományos Tisza Kupa női és férfi versenyeit. A női mérkőzéseket 12 együttes részvételével a Szolnoki MÁV SE Véső utcai csarno­kában játszották. A döntő eredményei: Kecskeméti SC —Szegedi EOL 56:16; Szol­noki MTE I.—Szegedi EOL 30:28; Kecskeméti SC—Szol­noki noki MTE I. 61:23. Ér­dekesebb eredmények: SZMTE I.—Leninváros 45:34; Szolnoki MTE—Szarvas 44:27; Szegedi EOL—Szol­noki MÁV 33:26. Végered­mény: 1. Kecskeméti SC 4, 2. Szolnoki MTE 3. 3. Sze­gedi EOL 2 ponttal. A Tisza Kupát a Kecskeméti SC NB I-es női csapata nyerte im­már másodízben — megér­demelten. A férfiak versenyét — öt együttes részvételével — a közgazdasági szakközépisko­la tornacsarnokában rendez­ték meg. Az NB Il-es Szol­noki Olajbányász mellett az NB III-as Debreceni ASE, a szarvasi főiskola, a kecske­méti főiskola és a kiskunfél­egyházi Lenin Tsz SK csa­patai küzdöttek. Eredmé­nyek: Szolnoki Olajbányász —Kecskemét 48:35; Sz. Olaj­bányász—Szarvas 59:30; Sz. Olajbányász—Kiskunfélegy­háza 48:44; Sz. Olajbányász —Debrecen 75:37. A végered­mény: 1. Szolnoki Olajbá­nyász, 2. Kecskeméti főisko­la, 3. Kiskunfélegyházi Le­A Népstadionban került sor szombat—vasárnap az 1974. évi serdülő „A” kate­góriás atlétikai magyar baj­nokságra. A Szolnoki Sport­iskola és a Törökszentmik­lósi Székács SE atlétái szép sikereket értek el. A szol­nokiak 7, a miklósiak 3 do­bogós helyezést értek el. A két egyesület megyénknek és egyesületüknek ezen az egy versenyen 31 olimpiai pontot szerzett. A Szolnok megyei verseny­zők eredményei: Országos bajnokok lettek, 16 éves lá­nyok. 300 m: Juhász Erzsé­bet (Sportiskola) 41.5 mp; Vasárnap az OKISZ Üllői úti sporttelepén rendezték meg az ipari szövetkezetek országos atlétikai bajnoksá­gát. Tizenkét megye férfi és női válogatott atlétacsapata 8 versenyszámban mérte össze tudását. Hatan kerültek a versenyszámok döntőjébe , a megyék közötti pontverseny­be viszont az első tizenkét versenyző eredményét számí­tották be. A Szolnok megyei atléták derekasan küzdöttek, és a vártnál jobb eredményeket értek el. Az összesített pont­versenyben Budapest után a második helyet szerezte meg a Szolnok megyei KI- SZÖV csapata. megelőzve Bács és Tolna megyét. Az öt ezüst- és öt bronzérem mel­lett tiz értékes helyezést — A Szolnoki MTE férfi te­niszcsapata szombaton és vasárnap is bajnoki mérkő­zést játszott, mindkettőt ha­zai pályán. Sajnos, a hazai környezetet sem tudták eredményesen kihasználni. Szombaton ugyanis a már idei bajnoknak tekinthető nyíregyháziakat fogadták a Tiszaligetben. A tartalékosán kiálló MTE négy és félórás nagy küzdelemben 9:0 ará­nyú vereséget szenvedett. _ A férfiaknál veretlenül győz tes Sz. Olajbányász egyil kosara a sok közül — a Kiskunfélegyháza elleni mér­kőzésen (Fotó: Novák) nin Tsz SK, 4. Debreceni ASE, 5. Szarvasi főiskola. Így a Szolnoki Olajbányász nyerte veretlenül a Tisza Kupát. A mérkőzéseket végig nagy küzdelem, lelkes játék jelle­mezte, a színvonal azonban elmaradt az elmúlt évitől. Az olajbányászok csapata mesz- sze kimagaslott a mezőny­ből. Ötletes, erőtől duzzadó játékuk, szép reményekkel biztat az őszi idényben. A mozgalmas, eseményekben gazdag rendezvény jól szol­gálta a sportág népszerűsí­tését, és nagyobb nézősereget is megérdemelt volna. H. Gy. 15 éves fiúk, súlylökés: Tar­soly Imre (Sportiskola) 14,10 m; 16 éves fiúk, rúdugrás: Szerdahelyi János (Török­szentmiklósi 340 cm; 15 éves fiúk (második helyet szerez­tek), 400 m: Bolya Ferenc (Sportiskola) 53.0 mp; 300 gát: Bolya Ferenc 40.9 mp. 16 éves lányok, távolugrás; Juhász Erzsébet (Sportisko­la) 533 cm, 100 m: Németh Mária (Sí) 12.4 mp. 15 éves fiúk, magasugrás: Ecseki Ti­bor (Sportiskola) 180 cm. Harmadik helyezés. 15 éves lányok, 100 m: Fazekas Beá­ta (Sportiskola) 12.6 mp. F. " pontokat — szereztek a ver­senyzők. A Szolnok megyeiek ered­ményei. Férfiak. 100 m: 3. Mészáros 11.6 mp. 200 m: 3. Karakas 24.3. Távolugrás: 3. Fehér 6,45, 5. Szalóki 5,92 m. Magasugrás: 2—3. Szaló­ki, Fehér 170 cm. Súlylökés: 2. Móczár 12,81 m. Kislab- dadobás: 3. Tollas 75 m. 4x200 m váltó: 2. Szolnok 1:37.7 p, vegyesváltó: 2. Szol­nok 2:21.6„p. Nők. 60 m: 4. Monori 8.S, 5. Kovács 8.9 mp. 100 m: 3. Kovács 13.8 mp. Magasugrás: 6. Nyíri Pálné 125 cm, kis- labdadobás: 6. Nagy 45 m. A pontverseny végeredmé­nye: 1. Budapest 237,5, 2. Szolnok 181,5, 3. Bács 163,5, 4. Tolna 135,5 pont. Ball István Vasárnap Hajdúböszörmény ellen léptek pályára- Ezen a találkozón már valamivel jobban játszottak, de így is 6:3 arányban alulmaradtak. Az MTE győzelmeit egyéni­ben Bartha Kornél és Tolna Károly, párosban pedig a Bartha—Tolna pár szerezték. A vereség ellenére is különö­sen Bartha Kornél jó játékát és értékes győzelmét kell ki­emelni. Atlétika — Serdülők bajnoksága Szolnoki és törökszentmiklósi sikerek Ot ezüst-, öt bronzérem Az ipari szövetkezetek országos versenyén Tenisz NB III.