Szolnok Megyei Néplap, 1974. augusztus (25. évfolyam, 178-203. szám)

1974-08-13 / 188. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP vm*. auguszma rs. Ongólos mérkőzés Szolnoki MTE —Bp. Spartacus 1:9 (0:1) Szatmári kapura tör két Spartacus-védő mellett Tiszaliget, 2500 n. v.: Som­lai. SZMTE: Fiedler — Arany, Simon, Rác/,, Árvái, Köböl, Szatmári, Portiaddá, Czirnák, Szolnoki, Garics. (Csere: Vi­téz, Magyar II.) Edző: KisS János. Bp. Spartacus: Szőke — Idei. Tretikó. Rab, Dorogi, Strasszer, Kaszás, Zöldi, Né­meth, KarakaS, Pákái. Edző: Szimcsák István. Közvetlenül a kezdés előtt óriási felhőszakadás zúdult a városra, mely nem kímélte a fedett hely hiányában ázni kényszerülő szurkolókat sem. A hazaiak alkalmazkodtak hamarabb az egyébként ki­tűnő, de hamar csúszóssá váló új pálya gyepszőnyegé-, hez. Előbb Porhanda lövése, majd Szolnoki szabadrúgása jelentett veszélyt, majd a 12. percben Karakas beadása után már az MTE kapuja előtt adódtak meleg pillana­tok. Öt perccel később Pákái fejelt közelről kapura, Fied­ler azonban résen volt, és ki­ütötte a léc alá tartó labdát. A 18. percben azonban egy védelmi hibából származó ön­góllal szemben már tehetet­len volt. A 16-oson belül pat­togott a labda, amikor Arany váratlanul a kimozduló ka­pus mellett saját kapujába gurított 0:1. Ezután meglehetősen sok időre volt szüksége a kedvét vesztő MTE csapatának a so­rok újbóli rendezésére, tá- mádásaik tervszerű felépíté­sére. Ebben az időszakban a vendégek uralták a mezőnyt, bár a Németh irányította csa­társor komoly veszélyt nem je­lentett. Fiedler kapujára. Csak a hajrában élénkült meg a szolnokiak játéka, a befeje­zéssel azonban egyelőre adó­sak maradtak Garicsék. Szünet után még egy ideig a vendégek akciói voltak fo­lyamatosabbak, de aztán fo­kozatosan fölénybe került az MTE. Az 51. percben Szolno­ki szabadrúgása okozott gon­dot Szőke kapusnak, majd nem sokkal később Garics jó beadásáról késtek le középen a társak. A 67. percben Szol­noki kapott jó labdát a jobb oldalon, a csatár ügyesen emelt át a kimozduló kapus fölött — a labda azonban a felső kapufán csattant. Két perccel később Czirnák ug­rott ki középen kecsegtető helyzetben, de ezúttal sem rezdült meg a háló. A 72. percben aztán góllá érett a nyomasztó szolnoki mejőny- fölény. Szatmári jutotta le védőjét, jó volt a beadás is, és a Garics elől menteni akaró Trenkó vétett ezúttal öngólt, 1:1. Némi meglepetés­re a vendégek játéka lett ak­tívabb, és Fiedlemek több­ször is bizonyítania kellett jó formáját. Az utolsó tíz percre elfáradtak a csapatok, a tel­jesen átázott pálya nehéz fel­adat elé állította a játékoso­kat^ Az öngólok mérkőzésén igazságos eredmény született. Az MTE játéka harcosabb és lelkesebb volt, mint egy hét­tel korábban, de ezúttal is ki­tűnt, hogy a támadások sike­res befejezésében még ko­moly hiányosságok vannak. Jók; Simon, Árvái, Garics, ill. Szőke, Dorogi, Kaszás. Kampier Ervin LABDARÚGÓ NB 111. f Idegenben is gy a Szolnoki MÄV—Jánoshalma! Spartacus 2:1 (1:1) Jánoshalma, 500 n. v.'. Maczkó I. SZMÁV: Fehér — Csontos, Repka, Kucser — Géczl (Kormos) Varga, Pa­gonyi, Kalmár (N. Szabó), Koílár, Molnár, Papp. Edző: Himer István. J. Spartacus: Csermák — Faddi, Fenyvesi IV. Bucsi Maráczi, . Angeli, Ádám, Csermák, Burányi (Bátyai) Liliom, Fenyvesi III. Edző: Mrazek Tibor. Felhőszakadásszerű eső vo­nult végig a mérkőzés előtt Jánoshalmán. Kisebb-na- gyobb víztócsák tarkították a játékteret, amikor zuhogó esőben megkézdődött a já­ték. A MÁV lépett fel tá­madólag, de a vízben elakad­tak az akciók. A 8. percben megszerezte a vezetést a MÁV; Kalmár lövése levá­gódott Kollár elé, aki ügye­sen a kapuba ívelt, 1:0. A gól után a hazai csapat fer­geteges rohamokba kezdett, hosszan előre vágott labdák­kal igyekeztek áttörni a MÁV-védők gyűrűjén, de a MÁV állta a rohamokat, egy esetben pedig a felső léc mentett. Változatos mezőny­játék után a 37. percben Csermák közelről kiegyenlí­tett, 1:1. Szünetben mindkét csapat cserélt. Fordulás után Szolnok ját­szott hátszéllel és fokozato­san átvette az irányítást. Az 51. percben szabadrúgáshoz iutött a MÄV, Pagonyi ha­talmas bombája elsuhant a léc mellett. Az 55. percben — becsúszó szerelésnél — Kormost a játékvezető kiál­lította. A tíz főre csökkent kék-fehér gárda óriási lelke­sedéssel küzdött; a 65. perc­ben a hazai csapat térfelén, a kaputól mintegy 45 méter­re szabadrúgáshoz jutott Szolnok. Csontos nagyszerű­en eltalált lövését a kapus kiejtette, és a hálóba hullott a labda, 2:1. A két együttes első ,találkozóján az irreális talaj miatt színvonalas játék nem alakulhatott ki, a lelkes küzdőszellem mindkét csa­patnál dicséretes volt. A szolnoki csapatnál Fehér, Repka, Kollár átlagon felüli teljesítményt nyújtott. H. Gy. Szabó Lajos SE—Kiskunha­lasi MEDOSZ 0:0 Mezőtúr, 600 n. v.: Alföldi. Szabó SE: Kovács — Gu- gyerás, Jancsa, Kirschner, Neumann, Fekete II. (Hor­váth) Lakatos I., Fekete I, Kálmán, Gáspár, Tóth. Ed­ző: Bencsik Gyula. MEDOSZ: Dömény — Juhász, Kiss L., Dobra, Barna, Kiss R., Szőr ke, Tóth, Lévai, Csermák, Oláh. Edző: Zág József. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, főleg a jobb ol­dalon veszélyeztetett a Sza­bó SE. A 4. percben Laka­tos I. nagy lövését védte Dömény jó érzékkel. A ha­zai csapat átvette a játék irányítását, és nagy fölényt harcolt ki. A vendégek be­szorultak, ám kitűnően vé-. dekeztek. Az eső kezdett es­ni, csúszóssá vált a pálya, ez nehézzé tette a játékosok dolgát. A vendégcsapat igen ritkán került át a felező vo­nalon, de ilyenkor mindig zavart okoztak a fellazult hazai védelemben. A 30. percben Tóth kitűnő beadá­sát nem tudta értékesíteni sem Gáspár sem Fekete. Szünet után mindinkább támadásba lendültek a ha­zaiak. Az eső egyre jobbon nekikeseredett, de a játékon ez meg sem látszott. A Sza­bó SE játékosai lelkesen küzdöttek a győzelemért, de az öníeláldozóan védekező vendégeknek sikerült kapu­jukat megmenteni a góltól. Végeredményben a hazai csapat végigtámadta a mér­kőzést. mégis a 85. percben Kovács kapuson fnúlott, hogv nem kapott gólt a Szabó SE; Csermák 20 méte­res szabadrúgását tornázta ekkor szögletre. Jók: Neu­mann, Lakatos I., Gugyerás, Fekete I. ill. Dömény, Kiss L„ Dobra, Csermák. — sindel — Vasas Izzó—Kilián FSE 4:0 (2:0) Újpest, Tábor u, 100 néző, vezette: Sabácz. Vasas Izzó; Horváth — Révész, Szántó, Gálhidi, Menczel, Majsai, Pintér, Rostás, Oszkai (Rozi), Sebes (Bene II.), Bódis. Ed­ző: Kovács József. Kilián FSE: Varga .— Csillik, Nagy A., Nagy I., Kántor, Fehér, Plausin. Halász, Tóth, Kova- csics (Sipos), Hegyesi. Edző: Halász József. A mérkőzés mindkét fél­idejét hazai fölény jelle­mezte. A vendégek csak szórványos támadásokat ve­zettek, és csatáraik a kínál­kozó helyzeteket sem tudták értékesíteni. A Vasas Izzó győzelme megérdemelt. Gól­lövők: Rostás (2), Sebes, Pintér. Jók: Menczel, Majsai, Rostás, Pintér, ill. Varga, Csillik. Tóth. Salgótarjáni Kohász SE— Jászberényi Lehel SC 2:0 (0:0) Salgótarján, 300 n. v.: Sza­bó I. Salgótarjáni Kohász: Rá- dy — Kanna, Cserzsovszky, Duzsa, Szőke, Szeberényi, Rábel. Lisztoczki, Szolnoki, Fekete (Reznyák), Antal. Edző: Wahikampf Lajos. Jb. Lehel SC: Vasas — Karkusz, Banka, Hajdú I., Hajdú II., Kátai, Sárközi. Lukács. Sán­ta, Gergely (Bugyi), Urbán. Edző: Bíró István. Az első félidőben kiegyen­lített mezőnyjáték folyt, a ka­puk keveset forogtak ve­szélyben. A II. félidőben ma­gukra találtak a hazaiak és fölényüket .gólokra is tudták váltani. Góllövők: Bábel, Lisztoczki. Jók: Duzsa, Lisz- toczki. Szolnoki. Arftgl, ill. Vasas, Hajdú I., Sárközi, Urbán, Táblázatok Az NB II állása: 1. Bp. Spartac. 2 1 1 — 5-2 3 2. K. Rákóczi 2 •1 1 — 4-2 3 3. MÁV DAC 2 1 1 — 3-1 3 4. KKFSE 2 1 1 — 4-3 3 5. Dorog 2 1 1 — 1-0 3 6. SZEOL 2 1 — 1 4-2 2 7. Eger 2 1 — 1 3-3 2 FÖSPED 2 1-A 1 3-3 2 Olajbányász 2 1 — 1 3-3 2 10. DVSC 2 1 — 1 2-2 2 G.-MA VÁG 2 — 2 — 2-2 o Komló 2 1 — 1 2-2 2 Oroszlány 2 1 — 1 2-2 2 Ózd 2 1 1 2-2 2 Várpalota 2 1 — 1 2-2 2 Volán 2 —■ 2 — 2-2 2 17. Szó. MTE 2 — 1 1 1-2 1 18. Szék szárd 2 — 1 1 4-6 1 19. Dunaújváros 2 — 1 1 2-5 l 20. Budafok 2 — 2 1-6 — Olajbányász—S'AEOL 2: 1 (1:11 DVSC—Szállítók 2: 1 (t: 1) Eger—Budafok 3: J (0:0) Szekszárd—K KFSE 3: 3 (2:0) D.-Óváros—K. nákéezt i :1 (1:1) MÁV DAC—Volán SE (0:0 Oroszlány—Komló 1:0 (ö:0) Ganz-MAVAG—Dorog (0:0) Várpalota—Ózd i:0 (0:0) NB tir Délkeleti csoport 1. BVTSK 2 2 — — 7-3 4 2. Szó. MÁV 2 2 — — 3-1 4 3. Ceglédi VSE 2 1 1 — 4-2 3 4 EGSZÖV 2 l 1 — 3-1 3 5. Kecském. TE 2 1 1 — 3-2 3 KELTEX 2 1 1 — 3-2 3 ESMTK 2 1 1 '— 3-2 3 8. Kiskunhalas 2 1 1 — 1-0 3 9. Vasas Izzó 2 1 — 1 4-1 2 10. Szarvas 2 1 — 1 3-2 2 11. Sz. Dózsa 2 1 — 1 1-1 2 12. SZVSE 2 1 — 1 1-2 9 13 Kilián FSE 2 1 — 1 3-6 2 14. Gyulai TE 2 — 1 1 1-2 1 15. Szabó L. SE 2 — 1 1 0-2 1 16. KSC 1 — — 1 1-2 — 17 Vasas Láng 2 — — 2 2-4 — Jánoshalma 2 — — 2 2-4 — 19. MezOfl SE 1-------10-2 — 20 . EPGEP 2-------2 2-6 — C egléd —Szegedi VSb í;0 Szegedi D.—EPGEP 1:0 BVTSK—Szarvas 2:1 Szabó L. SE—Kiskunhalas 0:0 Gyula—EGSZÖV 1:1 Mezőfl SE—KSC elmaradt Kecskeméti TE—KELTÉX 1:1 V. izzó—Kilián FSE 4:0 V. Láng—EMTK 0:1 Északkeleti csoport: 1. S. Kohász 2 2 — 5-0 4 2. Záhony 2 2 — 3-1 4 3. Kisvárda 2 1 1 — 3-1 3 4. DEAC 2 1 1 — 4-3 3 5. MVSC 2 1 1 — 2-1 3 6. Lehel SC 2 1 — 1 5-3 2 7. DMTE 1 1. — 4-2 2 8. Rudabánya 2 1 — 1 4-4 2 9. H.-böszörm. 2 1 — 1 3-3 2 10. S.-újhely 2 1 — 1 1-1 2 Nagybátony 2 — 2 — 1-1 2 12. K.-barcika 2 1 — 1 4-5 2 13. Gyöngyös 2 1 — 1 1-3 2 14. Leninváros 1 — 1 — 0-0 1 15. B. Volán 2 — 1 1 2-3 1 16. Kisterenye 2 — 1 1 2-4 1 17. Hajdú Vasas 2 — 1 1 1-3 1 18. Tuzsér 2 — 1 1 0-3 1 19. Nyíregyháza 2 — — 2 1-3 — 20. B. Bányász 2 — — 2 0-2 — A Leninváros—DMTE félbesza­kadt mérkőzés eredményét nem számítottuk be. Kazincbarcika—Gyöngyös 3:0 Sátoraljaújhely—Nyíregyh. l :0 Záhony—Borsodi Bányász 1:0 Rudabánya—DEAC 3:4 Leninv.—DME félbeszakadt Kisterenye—Nagybátony 0:0 Kisvárda—H. Vasas 2:0 Borsodi V.—H. Bocskai 1:2 MVSC—Tuzsér 0:0 A totó 32. heti eredménye 1. Ganz-MAVAG—Dorog X 0:0 2. Budafok—Eger 2 1:3 3. Szó. MTE—Bp. Spartac. X 1:1 4. Szekszárd—KKFSE X 3:3 5. Oroszlány—Komló 1 1:0 6. Várpalota—ózd 1 1:0 7. Olajbányász—SZEOL 1 2;1 8. BVSC—Pézügyőr l 2:1 9. Siófok—PVSK X 0:0 10. Április 4.—Ili. kér. 1 4:2 11. Bauxit—Fűzfő X líl 12. Kisterenye—Nagybát. X 0:0 13. Leninváros—DMTe törölve 14. S.-újliely—Nyíregyháza ’ +1 1 1:0 15. Cegléd—SZVSE 1 2:0 Felszabadulási Kupa Szerdán: MÁV—Ml E Szolnokon Az NB-s labdarúgó-csapa­tok Felszabadulási Kupájá­ban augusztus 14-én, szer­dán helyi rangadóra kerül sor Szolnokon. A Szolnoki MÁV—MTE mérkőzést a MAV-sporttelepen jásszák, 16 órai kezdettel. Röplabda Sikerek a szegedi Fesztivál Kupán Élénk érdeklődés mellett nyolc női és férfi Csapat részvételével kezdődött pén­teken Szegeden a hagyomá­nyos Fesztivál! Kupa. A mér­kőzések 3 x 20 perces időtar­tamúak voltak. A női me­zőnyben két NB I-es csapat, szerepelt, a Szeged és a me­gyénket képviselő Lehel SC. A férfimezőnv lényegesen erősebb volt: a sokszm-ns magyar bajnok Újpesti Dó­zsa mellett a szintén NB I- es Kecskemét és a Székes- fehérvár indulása adott ran­got a ktízdelemsorozatnak. A lányok mezőnyében a felkészülés közepén tartó Le­helnek nem okozott gondot a döntőbe kerülés. Sorozat­ban aratta győzelmeit, majd a döntő találkozón nagy csa­tában 2:1.-re vesztett a Sze­ged ellen és a második he­lyet szerezte meg. A Jász­berényből a sokoldalúan kép- zet.t, tehetséges Zsidai és Móri nyújtott jó teljesít­ményt. Az SZMTE-lányok tartalékos csapattal szerepel­tek, végig lelkesen játszot­tak, de egy győzelemmel ez­úttal csak a 8. helyet tud­ták megszerezni, A férfiak küzdelemsoro­zata végig színvonalas volt. bővelked ett meglepetésekben és fordulatokban. Már pén­tek délután magszületett az első meglepetés. A Vízügy- Dózsa kitűnő játékkal. Mé­száros, Tövis és Nyári E. jó teljesítményével 3:0 arányban legyőzte az- NB I- es Kecsemétet. aki két kezdő játékosát nélkülözte a. tor­nán. Egy órával később: Vízügy-Dózsa—Miskolci EAFC 3:0. Ezúttal Nyári S.. Somodi és Tövis jeleskedett. A másik páyán: Újpest— Mezőfi SS 3:0. Székesfehér­vári VOLÁN—Kecskeméti Építők 3:0. A folytatásban szombat délelőtt: Szolnoki Vízügy- Dózsia—Szeged 3:0. Mészáros, Boros és Kolozsi vezérletével ellenfelét kiütötte a Dózsa. A szolnoki csapat imponáló 12:0-ás szettaránnyal csoport- győztesként jutott a négyes­döntőbe, A másik csoport meglepetése volt az NB I- ben középcsapatnak számító Székesfehérvár 2:1 arányú győzeilme a kitűnő -Újpest el­len. Szombaton délután már a döntő mérkőzések kezdődtek A Vízügy-Dózsa az NB I-es Székesfehérvár ellen nagy szerű küzdelemben nyerte a első játszmát. A második é harmadik játékrész is hasor lóan színvonalas küzdeln hozott, az egyikben dönú len, míg a másikban e: pontos székesfehérvári g zelem született. A döntet ellenére a Szolnok két por nal legyőzte NB I-es ellf felét. A csapat legjobb) Boros, Somodi és Nyári E Vasárnap délelőtt kéri. sor a végső sorrendet eldől tő összecsapásra, a válog; tottakkal teletűzdelt, ug.ya1 akkor tartalékos Újpesti Dó zsa és a Szolnoki Vízügy Dózsa között. Egy esetlege győzelem az első helyet, : vereség a harmadikat jelen­tette a Szolnoknak. Az első játszmát a fővárosiak nyer­ték nagyszerű játék után. A szolnoki lila-fehérek megle­pően jól tartották magúkat a neves fővárosiak ellen. A folytatásban a Szolnok kor­szerű akcióival meglepte ellenfelét, és idei legjobb já­tékát nyújtva 29:8-ra nyert, a meglepetéstől szinte meg­bénult fővárosiak ellen. A szolnoki csapat nagyon ki­játszotta magát ebben a játszmában, így az Újpest győzelméhez az utolsó játék­részben nem férhetett kétség. Jók: Sáros!, Czakó. illetve Tövis. Nyári S., Boros. A Vízügy-Dózsa kitűnően helytállt a rangos mezőny­ben, mindössze egy veresé­get szenvedett az Újpesttől, s végeredményben csak rosz- szabb poénkülönbséggel szo­rult a harmadik helyre. — nyári — A Szolnoki Cukorgyár ke­rékpárosai kétnapos ország­úti és kritérium versenyen vettek ,részt Debrecenben. A tiszántúli területhez tartozó Miskolc, Békéscsaba. Szeged, Hajdúböszörmény és Szolnok szakosztályai indultak — a debrecen—hajdúböszörmé­nyi országúton. A cukorgyáriak Halápi, Knapp, Kiss. Kocsis össze­állítású ifjúsági csapata a mostoha időjárás ellenére is jól küzdött, és a Debreceni VSC együttese mögött a Asztalitenisz: Faliázi—Wozicska döntő Kecskeméten Szombaton és vasárnap Kecskeméten, a. városi sport- csarnokban került sor a már hagyományos Hírős Kupa or­szágos I—II. osztályú aszta­litenisz-versenyre. A rendez­vény bővelkedett izgalmak­ban és színvonalas mérkőzé­sekben. A szolnoki egyesü­letek asztaliteniszezői helyt álltak az erős mezőnyben is. Különösen kitűnt jó teljesít­ményével Nozicska, Barta és Szokolai, mindhárman a Ki­lián FSE versenyzői. Nozics­ka, a ceglédi Lukács, a ka­posvári Katona az ifjúsági Európa-bajnoki 3. helyezett Horváth Zoltán valamint Ma­lek (Ganz MÁVAG) legyőzé­sével került a döntőbe, ahol Faházival színvonalas mér­kőzést játszott. Végered­ményben a nagyobb rutin és a tapasztalat Faházi győzel­mét hozta. Barta az I. osztá­lyú férfi egyesben a kaposvá­ri Péter, majd Mohai (Szondi SE) legyőzése után ugyan­csak Faházival került össze, akitől vereséget szenvedett, és végeredményben az ötödik helyen végzett. A 11. osztályú férfi egyesben Szokolai két miskolci és egy kaposvári-versenyző legyőzé­se után a ceglédi G. Bírótól szenvedett vereséget, és így a harmadik helyet szerezte meg. Az 5—8. helyezettek kö­zé került Győri (Sz. Vízügy- Dózsa) versenyzője. Az ifjú­sági fiú egyesben az 5—8. he­lyen végzett Simó a (Szolno­ki Volán) míg a férfi páros­ban a legeredményesebben a Szokolai—G. Bíró páros sze­repeit, akik végeredményben a 6. helyet szerezték meg. második helyen végzett 2:04,34 perces minősítő időn belül. Másnap a háztömb körüli kritérium versenyen junior, ifjúsági és serdülő számokban rajtoltak válta­kozó sikerrel. Itt az ifjúsá­giak megismételték előzőna­pi jó szereplésüket: Halápi és Kiss a második illetne harmadik helyet szerezte meg. Ezzel a cukorgyári ifjúsági csapat aranyjelvényes minő­sítést ért el. Kerékpár Aranyjelvényesek a enkorgyári fiúk