Szolnok Megyei Néplap, 1974. augusztus (25. évfolyam, 178-203. szám)

1974-08-06 / 182. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1974. augusztus 9. LABDARÚGÓ NB II. Balszerencsés vereség a 93. percben Dorog—Sz. MTE 1:0 (0:0) Dprog, 2000 n„ v' Lauber. Dorog: Schnitzer — Berecz, Tóth, .Kiss, fjorváth F, (Gabala a 60. percben), Kácsor, Lódi (Kozgonyi a 66. percben), Gubán, Laczkó, Horváth P., Bartalps. Edző: Hárt ,László. MTE: Fiedler — Arany, Si­mon, Rácz, Árvái, Gálvölgyi, Garics, Porhanda, Czirnák <Köbpl a 77. percben), Szatmári, Szolnoki (Magyar II. a 77. percben). Edző: Kiss János. Kellemes napsütésben ^neg- lehetősen bágyadtan kezdtek a csapa tőle. és csak a 9. percben láthattuk az első ka­pura lövési kísérletet, de Czirnák ; labdája pontatlan volt. A yálasztámadás végén — nagy tömörülés közben — csak nehezen szabadult fel Fiedler kapuja. Ezután hosz-. szú ideig eseménytelen já­tékkal teltek a percek, de az egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy az MTE taktikai ellen­szerét egyelőre nem találják meg a hazaiak, sőt az em­berfogáson alapuló védeke­zésből indított szolnoki ak­ciók sokkal folyamatosabbak voltak. Csak fél óra eltelté­vel vált élénkebbé a küzde­lem, és ekkor az elégedet­lenkedő dorogi közönség „en- gesztelésére” Laczkóék is egy­re többször jutottak el a vendégek tizenhatosáig. A 32. percben előbb Gubán hi­bázott jó helyzetben, majd nem sokkal később Fiedler mentett az utolsó pillanatban. Már a pihenést jelző sípszót várták a játékosok, amikor a 44. percben égy pompás szol­noki tűzijáték végén Szolno­ki nagy lövése hajszállal szállt kapu mellé. Szünet után a hazaiak foly­tatták frissebben a játékot, de egy magasan kapu fölé szállt szabadrúgás Után az ,51. percben Lódi abszolút gólhelyzetben sem tudta be­venni a kaput. Ezután úira elszürkült a dorogiak játéka, míg a piros-feketék küzdő­modora változatlanul a sok- mozgásos szoros emberfogás és a rajtaütésszerű ellentá­madások vezetése maradt. A 60. percben Schnitzer durva hibájából könnyen vezetés­hez juthatott volna az MTE, Czirnák azonban kihagyta a kínálkozó lehetőséget. A do­rogi kettős csere után sem sokat javult a színvonal. így szinte felüdülést jelentett a 72 percben az MTE látványos szabadrúgás-kombinációja, melynek végén Porhanda ügyetlenkedte el a holtbiztos­nak tűnő gólszerzési lehető­séget. Két nerccel később már Fiedlernek kellett egy­másután három alkalommal is bizonyítania, hogy csapat­ba kerülésével rászolgált az edzői bizalomra. A hajrá perceire egyre for­róbbá vált a légkör a pá­lyán és a nézőtéren egy­aránt, mely a játékvezetőre is hatással volt. Ennek az­tán az MTE csapata látta a kárát. Előbb a 86. percben Lauber teljesen indokolatla­nul állította ki Gál völgy it, majd a 93. perben (!) végleg megpecsételődött a vendé­gek sorsa (a játékvezető csak egyperces hosszabbítást jel­zett!). Laczkó lőtt élesen kö­zépre, Fiedler kilépett a lab­dára, de az — nagy balsze­rencsére — Porhanda lábán irányt változtatva az üres kapu közepébe gurult, 1:0. A közepes iramú és színvonalú idénynyitó mérkőzésen balszerencsés vereséget szenvedett az MTE. A fiatal edző (az erre a mérkőzésre alkalmazott taktikája kitűnőnek bi­zonyult) továbbfiatalított csapata teljesen egyenrangú part­nere volt az NB 1-et megjárt Dorognak. Fiedler a jelek szerint végleg megoldhatja a hosszú évek óta tartó kapus­gondokat. A közvetlen védelem minden tagja átlagon fe­lülit nyújtott, míg a középpályán Czirnák első félidei játé­kát és Árvái harcosságát lehet dicsérni. Szatmári és Garics jól tartotta elöl a labdát, de az időnkénti gólszagú támadá­saikat nem tudták eredményesen befejezni.-r.vi >>•• Kampier Ervin labdarugó i;b iii Sikeres rajt, három győzelem, egy vereség Szolnoki MÁV—Vasas Izzó 1 :0 <010> MAV-sporttelep. 1200 néző, vezette:. MUe.MÁV: 1 or új*csőntőg, 'Réplta, TCucáer — Géczj {Kormöa*. Varga B.,Pago­nyi, Kalmár, Köllár, Molnár (N. Szabó) Papp. Edző: miner Ist­ván. Vasas Izzó: Horváth — Ré­vész, Szántó. Gálhidi — Menczel x (Bódl) Tölgyes (Bódis) Szilágyi, Rostás, Majisai, Schercel. Pin­tér. Edző: Kovács II. József. Az. olajbányász zenekar patto­gó indulóinak hangjára, vidám hangulatban, szép számú közön­ség jelenlétében kezdődött a mérkőzés. Szolnok hatalmas ira­mot diktált, előbb Kaímár és Papp lövését védte a pesti ka­pus, az 5. percben pedig Pago­nyi lövésébe „beleszólt” a já­tékvezető sípja. A 9. percben a Vasas Izzó is a hálóba talált, de a játékvezető nem ítélt gólt. A MÁV tovább rohamozott, vé­dekezésre kényszerítve a fővá­rosiakat — sorozatos helyzetei­ket azonban nem tudták gólra váltani. A Vasas ritkábban, de veszélyesebben támadott. A 26. percben Fehér csak kifutással tisztázott- egy abszolút gólhely­zetben. A 30. perctől pergőtűz- szérűvé vált a vasutasok fölé- oye. ,ám a tapasztalt, Vasas-vé­delem Hórváth kapussal az élen mindent hárítani tudott. Pago­nyi csavart lövését pedig a ka­pufa mentette. Szünet után változatosabb lett a játék, és egyre többször került veszélybe a szolnoki kapu is. — Fehérnek több ízben kellett be­avatkoznia. A 70. perctől a MÁV több szögletrúgáshoz jutott, me­lyek gólvészélyesek voltak, de csak , a 72. percben a szemfüles Kollárnak sikerült az egyik le- vágódott labdát a bal sarokba lőnie, 1:0. A vezetés megszerzé­se után mindkét együttes nagy srőbedobással, küzdött. A Vasas izzó iV több jó akciót vezetett, és az utolsó percben biztos hely­zetben. egyenlítés] alkalmat sza­lasztottak el. A két csapat találkozója — a nagy hőség ellenére — végig iz­galmas, kemény küzdelmes mér­kőzést hó2ott. A MÁV lényege­sen többét támadott. 9 ha néhe- zen is, de megérdemelten győ­zött a jónevű fővárosiak ellen. Jók: Csontos. Repka. Varga S.. Kalmár, illetve Horvát, Szántó. Gálhidi, Rostás; H. Gy. Lehel SC—Kazincbarcika ve­gyész 5:1 (3 :0) . Jászberény, 1000 néző, vezette: T>éméter dr. Le­hel SC: Vasas — Karkusz, Ben- ke. Hajdú A.,. Hátai, Hajdú I., Sánta. Lukácsi, (Kovács). Ger­gely (Marczis) Sárközi. Urbán. Edző? Bíró István Kazincbarci­ka ? FülÖp — Mochlár. Sáfrány, Paiázs. 9/ifka. Fekete: Mikula, Lipcsei fVerésL Kendi, Ráczi (Kis) Somodi. Edző: Pete And­rás A7 el^ő .percben Gergely ki­ugrott, a védők közül, a 16-oson belül buktatták.' de a játékveze­tő tovább engedte, a játékot. A naey meleg ellenére jó iramú volt a1 mérkőzés. A 7. perben Sárközi pontos .átadását Gergelv szorongatott,- helyzetben lőtte a bal sarokba,. 1:0 .Jobbára a ha­zaiak irátivftották a játékot, és a 23. percben a remekül kiugró• Gergely a'.kifutó kapus mellett biztosan szerezte meg a Lehel Gergely a mezőny legjobbja volt második gólját. 2:0. Félóra eltel­tével sakk-matt volt a vendégek védelme, és Urbán a jobb alsó sarokba vágta a labdát. 3:0. A félidő befejezése előtt még Ger­gely hagyott ki óriási helyzetet. Szünet után a vendégek kezd­tek Jobban, és az 52. percben Somodi révén szépítettek, 3:1. Mintegy húszperces Vegyész-fö­lény után ismét a Lehel kezde­ményezett többet. Urbán jobb oldali beadását Gergely a jobb alsó sarokba lőtte, 4:t. Nem sok­kal később Sánta vezette föl a labdát a balösszekötő helyén, és jó ütemben indította Gergelyt, aki jobbal nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba. 5:1. A nagy hőség ellenére a Jóira- mú mérkőzésen nagyon jól ját­szottak a hazaiak, és látványos gólokkal ilyen arányban is meg­érdemelten győztek. Jók: Ger­gely (a mezőny legjobbja). Haj­dú I.. Sánta, Sárközi, 111. Kendi. — lászló — Kilián FSF—Láng Vasas 3:2 (3:0) Kilián-pálya. 2Ó0 néző, ve­zette : Mézes. Kilián: Varga 2. — Kántor. Nagy I., Holléf, Nagy A., Tóth M.. Piausirt. Tóth A., Fe­hér. HegvesL Halász. Csere: Si­pos. Csillik. Edző: Halász .József. Láng Vasas: Furák —. Mihalo- vtcs. Varga, Rozsnyói, Bognár, Basó. Mészáros, Lesich, Phán- doczki Sárvári. Acs. Csere: Le­si. Edző: Gulyás Géza. A Kilíán-játékosok kissé meg- illetődtek, amikor melegítésre vonult ki a két csapat, mert el­lenfelük ^sokkal erősebb fizikai felépítésű és lényegesen maga­sabb játékosokból állt. A Láng Vasas kezdte a játékot, de a Ki­lián raeadta magához a kezde­ményezést. A 13. percben He­gyes! jobb oldalon vezette fel a labdát. 25 méterről lövésre szánta el magát, s a későn vetődő Fu­rák mellett a labda védhetetle- nül vágódott a hálóba. 1 :0. A vendégek szórványos támadá­sait a Kilián védelme Vargával az élen hárítani tudta. A 23. percben egy korszerű hazai- iá-* madás során Tóth A. szerezte a hazaiak második gólját, 2:0. VZV látszott, a kétgólos vezetés meg­nyugtatta a hazaiakat, mert egy- re-másra vezették támadásaikat, amely a 30. percben ismét góllá érett. A Láng Vasas kapujától mintegy 23 méterre szabálytalan szerelés után szabadrúgáshoz ju­tott a Kilián. Hegyesi futott a labdának, s lövése a sorfal mel­lett a meglepődött Furák fölött hálóba kötött ki. 3:0. Gulyás ed­ző ezután Furák helyett Lesit küldte a kapuba. Szünet után sem csökkent az iram, s a 70. percben szépített a Láng. A Kilián kapuja előtt Prandoczki az ötösön belül letalpalta Nagy A-t és a kapuba tuvábbította a labdát. Mézes játékvezető meg­ítélte a gólt. 3:1. A 83. percben pontos labdával Hollert indítot­ták. a felfutó hétvédet úgy sze­relték. hogy megsérült, s nem tudta folytatni a játékot. Egy nagyon vitatható 11-esből sze­rezte a második gólját a Láng, Varga révén, 3:2. Izgalmas, kö­zepes színvonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó Ki­lián megérdemelten győzte le a nagy múlttal rendelkező ellenfe­lét. Jók: a Kilián játékosai va­lamennyien dicséretet érdemel­nek. Közülük is kiemelkedett Varga, Kántor, Nagy I.. Holle»-, Nagy A., Tóth M.. Hegyesi, ill. Varga. Mészáros, Sárvári, Acs. Szarvas! Főiskola Spartacus— Szabó L. SE 2:o (0:0) Szarvas. 120o néző, vezette: Eöry. Szarvas: Pocsai — Kerekes.. Gajdos. Dan- csa. Liska, Magyar II.. Zsákai (Nagy M„ Magyar I.) B. Tóth. Plásdik. Magyar ni.. Makai. Edzó: Bánáti Rezső. Szabó L. SE: Ko­vács — Gugyerés. Jancsa, Kir- Bchner Neumann, Lakatos U., Kálmán (Tóth IT.) Dudás. Feke­te i.. Gáspár, Tóth I. Edző: Dén­esi k Gyula. Szarvasi támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, a Szabó SE vé­delme azonban még a 13-os előtt megállította a hazaiak kez­deményezését. A 20. perc után feljött a Szabó SE; Kálmán. Fe­kete, Sugár lövései tévesztettek óélt. a félidő hajrája kiegyenlí­tett Játékot hózott egvik csaoat- nak sem sikéfült komolyabb gólhelyzetet összehoznia. Szünet után a hazaiak lépték fé' támadólag, s az 58. percben Magyar Tll-át szabálytalanul vá­lasztották el á labdától, a kapu­tól 19 méterre megítélt szabad­rúgásnak Magyar II. futott ne­ki. és jól eltalált lövése a roBz- szul felálló sorfal között a bal- sarókban kötött ki. 1 :o. A gól után megélénkült a játék, a Sza­bó SE ragadta magához a kez­deményezést. egymás után ve­zette támadásait. de eredmény­telenül. A hazaiakon a fáradt«** • jelei mutatkoztak és fgv a ven­degek kerültek fölénybe. A le­vegőben lógott az egyenlítés, de Sugár és Gáspár nem tudta ki­használni a helvzpieU. A 85. nercben eldőlt a mérkőzés. Hos>- s/ú percek után először jött át a hazai csapat az ellenfél tér­felére. és Magvar II. mintegy 20 méterről nagyot rúgott a labdá­ba. amely védhetetlenül vágó­dott a bal felső sarokba. Ritkán látható szerencsés sói volt. 2:0. Jók: PoCsái, a mezőny leglobb- ia. Gajd-S. Magyar IT. Illetve Jánosa, Gugyerós, Kálmán. — almiéi — Országúi atlétikai vidéki seregsxe:nie Hét aranyérmet szereztek megyénk versenyzői Asztalitenisz A Statisztikáé a Tisza Kupa A Szolnok megyei Asztali­tenisz Szakszövetség fennál­lásának 25. évfordulója al­kalmából rendezett országos felnőtt és ifjúsági versenyen 32 egyesületből kétszázötve­nen indultak A kánikula el­lenére igen színvonalas ver­senyt hozott az I. osztály férfi és női, valamint az ifjú­sági fiú és leány egyes. A Budapesti Statisztika SC más­fél év alatt — az egyesü­letek közötti pontverseny eredményeként — három ku­pát nyert Szolnokon. Az el­múlt évben a VIT Kupát, idén tavasszal a Kilián Ku­pát, és most is maga mögé utasította az FTC-t és a Bu­dapesti Spartacust. elnyerve ezzel a Tisza Kupát is. Eredmények: I. osztályú férfi egyes: Frank (Szondi SE), 2. Tímár (Spartacus), 3. Marosffy (Spartacus) és Ba­logh (Csepel). I. oszt. női egyes: 1. Papp Angéla (Sta­tisztika), 2. Petrányi (FTC), 3. Szendi (FTC) és Kuchár (Statisztika). Férfi páros: 1. Tímár—Papp (Spartacus), 2. Bánlaki—Frank (VM Kö­zért)—Szondi, 3. Péter—Ba­lázs (Kaposvár), 3. Mohai— Balogh (Szondi—Csepel). Női páros: 1. Papp—Kuchár (Sta­tisztika), 2. Vasvári I.—Ben- ke (Statisztika), 3. Székely— Poor (FTC), 3. Szendi—Mong (FTC). Vegyespáros: 1. Péter —Dobos (Kaposvár), 2. Dr. Réti—Petrányi (Cegléd— FTC), 3. Asztalos—Papp (Ganz-MÁVAG—Statisztika), 3. Dr. Harcsár—Izsó (VM közért—MÁV). Ifjúsági fiú egyes: 1. Kovács László (BVSC), 2. Romhányi A. (Ganz-MÁVAC). 3. Fejes (MÉMTE), Pótári M. (BVSC). Ifjúsági leány egyes: 1. Vas­vári II. (Statisztika), 2. Ur­bán (Statisztika), 3. Benke (Statisztika) és Vasvári I. (Statisztika). A szolnoki versenyzők kö­zül különösen Szokolai telje­sítménye emelkedett ki, aki a legjobb tizenhat versenyző közé való jutásért folyó mér­kőzésen 2:0 arányban győ­zött a kaposvári Péter ellen. A legjobb harminckettő kö­zé a Kilián FSE öt verseny­zője s a Szolnoki Vízügy Dó­zsa egy férfi versenyzője ke­rült. A férfi párosban és a vegyespáros küzdelmekben a legjobb tizenhat pár közé ke­rültek a szolnoki versenyzők. — kövecses — Békéscsabán rendezték meg az országos vidéki serdülő se­regszemlét. Megyénket a Tö­rökszentmiklósi Székács, a Jászberényi Lehel, a Turké- vei Gimnázium, a Tiszafüre­di Gimnázium és a Szolnoki Sportiskola versenyzői képvi­selték. A legjobban szereplő vidéki atléta Németh Mária (Törökszentmiklósi Székács) volt, aki egy első és egy má­sodik helyezéssel tért haza. Rajta kívül kiemelkedett Fa­zekas Beáta (Szó. Sportisko­la) aki egy első, egy harma­dik, ötödik és hatodik helye­zést szerzet);. Megyénk ser­dülő atlétái összesen hét aranyérmet szerezlek. A pontversenyben a fiúknál a Pécsi Sportiskola bizonyult a legjobbnak, míg megyénkből a Törökszentmiklósi Székács a C. helyen végzett. A lányok pontversenyét a Szolnoki Sportiskola nyerte, itt a Tö­rökszentmiklósi Székács csa­pata ugyancsak a 6. helyet szerezte meg. Megyénk versenyzőinek jobb eredményei: első helyezettek, Szombaton 12. alkalommal rendezték meg a TITÄSZ- sporttelepen a hagyományos Zombori János röplabda-em- léktornát. A női mezőnyben mindösz- sze két csapat nevezett, a fér­fiaknál viszont négy együt­tes indult. Először a két női együttes mérte össze tudását. A Szolnoki MTE NB Il-es lá­nyainak nem okozott gondot a serdülő csapatát szerepelte­tő Jászberényi Lehel 3:0 ará­nyú legyőzése. A férfiak küzdelme két pá­lyán folytatódott A Vízügy- Dózsa Somodi és Nyári Endre vezényletével biztosan nyert 3:0-ra a TITÁSZ el­len. A másik pályán a Kecs­keméti MEZÖFI-nek sem V.: Zách és Oláh — kifo­gástalanul. Vízügy-Dózsa: So­modi, Nyári E., Boros, Nyári S., Tövis, Mészáros, Csere: Kolozsi. Edző: Nyári Sándor. MEZÖFI: Arany, Garzó, Fra- novics, Huszár, Remmel, Korcsog. Edző: Galamb Ist­ván. A válogatott Huszárral fel­álló vendégek ellen a Vízügy ­100 m: Németh Mária (Tmffc­lósi Székács) 12.4 mp, 300 mr Juhász Erzsébet (Sz. Sportis­kola) 42,8 mp. Gerelyhajítás: Molnár Erzsébet (Tm. Szé­kács) 41,24 m, távolugrás: Fazekas Beáta (Szó. Sportis­kola) 529 cm, 1959. születésű, Molnár Júlia (Sz. Sportisk.) 521 cm, 1958 születésű. Súly­lökés: Tarsoly Imre (Szó. Sportisk.) 14.32 m, magasug­rás: Kocsis Gábor (Tm. Szé­kács) 188 cm. Második helye­zetlek: 300 m, Németh Mária (Tm. Székács) 43,2 mp, disz­koszvetés : Salilai Erzsébet (Turkevei Gimn.) 31,86 m, magasugrás: Kocsis Tibor (Tm. Székács) 184 cm, rúdug­rás: Szerdahelyi János (Tm. Székács) 320 cm, magasug­rás: Ecseki Tibor (Sz. Sport­isk.) 180 cm. Harmadikok lettek, 80 m gátfutás: Fazekas Beáta (Szó. Sportisk.) 12,7 mp, 100 m futás: Juhász Er­zsébet (Sz. Sportisk.) 12.9 mp, magasugrás Szerdahelyi Já­nos (Tm. Székács) 184 cm, súlylökés: Molnár Erzsébet (Tm. Székács) 10.07 m. — BX — okozott gondot a Kilián ugyanilyen arányú legyőzése. A folytatásban: Vízügy-Dó­zsa—Kilián 3:0. Tövis, Boros, Kolozsi a Dózsában, míg a Kiliánban Surányi jeleske­dett. Mezőfi SE—TITÁSZ 3:0. A Mezőfi kemény küzdelem­ben nyert a második és har­madik játszmában igen jól küzdő TITÁSZ ellen. A Kecskemétből Remmel és Arany, a TITÁSZ-ból Kiss és Takács jeleskedett. Ezután: TITÁSZ—Kilián 3:0. A ta­pasztaltabb TITÁSZ győzel­me teljesen megérdemelt volt. A döntő mérkőzést két ki­emelkedő tudású csapat ját­szotta. Dózsa végig irányította a já­tékot, és színvonalas mérkő­zésen biztosan nyert. Jók: Tövis, Mészáros, ill. Arany, Garzó. A vándorserleget és a Víz­ügy-Dózsa SE különdíját Szántó István ezredes adta át a győztés csapatnak. — nyári — RŐPL4BDV A Vízügy-Dóssá férfi és as SZMTE női csapata nyerte a Zombori Kupát SZOLNOKI VÍZÜGY-DÓZSA—KECSKEMÉTI MEZÖFI 2:1 (11, 4, -13) Két ezüst, egy bronzérem az országos ifjúsági bajnokságon Eddigi legnagyobb sikerét érte el a Szolnoki Sportiskola kajak-kenu szakosztálya Mindén iddk legszebb, légi*- götmasabb országos ifjúsági baj­nokságára került, sor augusztus 2—4 között a ráckevei Duna-ág- ban. — EzefbétöZózhuszonhárom névézés érkezett, ami rekord eb­ben a sportágban. Hatalmas tak­tikai küzdelmek, eélfótós fini­sek. kizárással végződött vízi üt­közetek, tíz hajóban egyszerre hetven fiatalember küzdelme a hetes kenuk 500 méteres futa­mában. — egyszóval mindert, ami ebben az egészséges, testet- lelket edző sportágban szép. az mind megtalálható volt ezen ö szép. 30 fokos átlaghóméfsékletú hétvégen. A Szolnok megyeieknek külön őröm. hogy az eddigi legna- evobb bajnokságon éi‘te el leg­értékesebb eredményét a Sport­iskola. A versenyen részt vett szolnokiak 22 olimpiai ponttal és 79 csanatnontlat a 41 egyesület közül a 18. helvet szerezték meg. A kétszeres ezüstérmes Veres— Tóth serdülő kenu^áros; a bre*v?- érmes Szabó—Zelei serdülő leánvpáros az első batnoki ér­meket szerezték a három éve működő Sportiskola kaiakszak- nsztálvánák. Igen értékes volt a Pataki—Maizik kajakpáros 5. és a Pataki—Ma t/ik—Zsmurin —He«- ka négvgs ka’ak 4. béb’e a rend­kívüli erős mezőnyben. Szabó Frika i>. és Zel°i Mária 6. helyé­vel periig pgv*asb°rt bizonyította, hogv az ors/áe legjobb serdülő versenyzői közé tartoznak. Néhány szót kell szólnunk a vasárnapi legérdekesebb futam­ról. a hetes kenuk 5Ö0 m-es drá­mái kőzdelméről. A táv első száz métere után az Építők - és az MTK S! hajója egymásba futott, lapátok emelkedtek a levegőbe, majd ketten az Építők legénysé­géből a vízbe esték az ütközet során. A többi nyolé hajó tovább fólytatta a küzdelmet. A óél előtt 50 méterrel a Budapesti Honvéd Sportiskola hajója már csak i m-rel vólt lemaradva a vezető KSI hetes mögött, amikor a hajóegység hatodik ■embere kibillenve egyensúlyából széles ívben ..elhagyta*’ csaoatát és ígv á jő halrá ellenére kizárták őket a küzdelemből. Nem a fentiek miatt, de térty, hogy a leglátvá­nyosabb versenvsZárrt ez. és ami fontos, a legeslegnagvobb vonz­erő a fiatalok számára. Célsze­rű lenne jövőre beszerezni egyet ebből a? igen jól hasznosítható versenyhajóból a Sportiskola verser.v7ői számára is. Bár a szép. siker mellett elhal­ványul az a néhánv szám. ami csalódást okozott, el kell mon­danunk. hogv a Szentirmai—Tar­soly kemmárost — legalább aZ egyik rövidtávú számban döntő­be vártuk, és a helyezésre esé­lyes Szekeres—Sz^bó Ifjúsági női párost is túlzott izgalommal. ver­senyezve nálvHléves/.tés miatt zárták ki a második h°lvről. — Köszönetét kell »mondani minden versenyzőnek, ők egész nyaru­kat feláldozva napi két edzése készültek a szép siker elérésért de köszönet illeti edzőjüket is Váfkonyi Gézát. Nagy Györgyöt Szekeres Istvánt és Folláth Já nőst, akik mindent mégtettek s szép eredmény elérése érdek * ben. Külön örvendetes, hógv ? Magyar Kajak-Kenu Szövetné- irányelveiben meghatározót Szempöfttők alapján a női ka iák- és kenus szakágban érté él sikéféiket. ugyanis ez a ké vefsenvsZám, — amelyik kis-- gyengélkedik — babérkoszorú Sportágunkban. A szolnoki ver­senyzők eredményei: Lányok PK—1 50Ó m. 5. Szabó Erika, fi Zelei Mária. PK-2. 50n m. 3 szabó—Zelei,. PK-4 . 500 m, 7 Tómek—*Sigray—Maizik •^-Balatont K—2. 2000 m. 8. Szekeres—SzaV Eszkimó kajak 2000 m, 6. Szakáll Mária. Kaiakos fiúk; PK—1. 1000 m. 9 Lázár József.. PK-4. 500 m. 8. Szekeres—Csényi—Tóth— Cladek. PK—2. 1000 m, 9. Szeke­res—Csényi. K—1. 500 m. 9. Pa­taki. K—2. 500 m, 5. Pataki—Maj- zik. K—4. 1000 m. 4. Pataki—Maj- zik—Zsmurin—Haska. K—4 5000 m, 5. Majzik—Zsmurin— Danvi—Has- ka. Kenus fiúk: PC—2. 500 m. 2. Veres István—Tóth Tamás. PC—2. lono m. 2. Veres—Tóth, PC—2, Önöó m. 5. Farkas—Fancsali, 9. Csíffó—Tölti. C— 2. 5000 rh. 5. varga—^Várga, 6. Szentlrmai-r Tarsoly. ♦ — uektl —