Szolnok Megyei Néplap, 1974. június (25. évfolyam, 126-151. szám)

1974-06-04 / 128. szám

1974. június 4. SZOL VÖK MEGVET NÉPLAP 7 Az OSN jegyében Ipari szövetkezetek atlétikai bajnoksága Mezőtúron Húsz szövetkezet több mint kétszáz versenyzője állt rajt­hoz szombaton, az ipari szö­vetkezetek atlétikai bajnok­ságán. Népes mezőnyök, iz­galmas döntők, az erős szél ellenére figyelemreméltó eredmények — így jellemez­hetnénk röviden a szövet­kezeti dolgozók sporttalálko­zóját. Az összetett csapat­versenyt — ezzel együtt a vándorserleget — a mező­túri Fémfeldolgozó Szövetke­zet csapata nyerte a túrke- vei Vegyesipari Szövetkezet és a törökszentmiklósi Gép­gyártó Szövetkezet előtt. “Eredmények; férfiak. 100 m: 1. Kavakas Ferenc (T- miklósi Gépgyártó) 11.7. 2. Rédei Tivadar (Jászárokszál- iás Fémipar) 11.8, 3. Orosz László (Mezőtúr FFK) 12.00. 200 m: 1. Karakas Ferenc (T.-miklós) 25.00, 2. Juhász Imre (Mezőtúr FFK) 25.4,3. Gombácsi Attila (Tiszafüred) 25.6. Magas: 1. Fehér Attila (Karcagi Szerelő) 170, 2. Komlósi Lajos (Szolnok, Vas- és Faipar) 165, 3. Szalóki Ist­ván (Jászberényi Műszerész) 165. Távol: 1. Fehér Attila (Karcagi Szerelő) 577, 2. Szalóki István (Jb. Műszer­ipari) 557, 3. Janó István (Kisúj. Építő) 554. Súly: 1. Móczár Ferenc (Jászárokszál- lás) 12,10. 2. Farkas Lajos (Kisújszállási Vas- és Fa­ipar) 10,74, 3. Arany Ferenc (Mezőtúr FFK) 10,40. Kis- labda: 1. Tollas László (Kar­cagi Szerelő) 84,50, 2. Nánási Kálmán (Kisújszállás Ép.) 78,50, 3. Fazekas József (Ti­szafüred, Ép.) 77,50. 4x200 m síkfutás: 1. Mezőtúri Fém­feldolgozó Szövetkezet 1:45, 2. T.-miklósi Gépgyártó 1:45.2. 3 Karcagi ' Szerelő 1:46.1. Nők; 60 m: 1. Kovács Má­ria (Túrkeve, Vegyesip.) 8.9, 2. Monori Mária (Kunmada­ras) 9.1. 3. Fóriz-s Lászlóné (Mezőtúr, FFK) 9.2. 100 m: 1. Kovács Mária (Túrkeve, Vegyes) 15.5, 2. Varga Ilona (Mezőtúr, Szőnyeg) 15.6, 3. Csatai Magdolna (Jászárok- szállás) 15.6. Súly: 1. Papp Mihál.vné (Szolnok. Bőripari) 7,92 2. Benyus Irén (Mező­túr, FFK) 7,52. 3. Kocsis Er­zsébet (Mezőtúr, Szőnyeg) 7,46. Magas: 1. Bana Julian­na (T.-miklós Gépgyártó) 125, 2. Benyus Irén (Mezőtúr, FFK) 125, 3. Jobbágy Etelka (Mezőtúr, Ruházati) 120. Tá­vol: 1. Kovács Mária (Túr­keve, Vegyes) 4,21, 2. Monori Mária (Kunmadaras. Építő) 3.98, 3. Nádas Jóesefné (Me­zőtúr, Szőnyeg) ?.86. Kis- labda: 1. Nagy Eszter (Túr­keve, Vegyes) 47,5, 2. Bana Julianna (T.-miklós Gép­gyár) 43,6, 3. Jobbágy Etelka (Mezőtúr. Ruházati) 40,5. 4x100 női váltó: 1. Túrkeve, Vegyesipari 1:05.8, 2. Műszer­ipari, Jászberény 1:06.0, 3. Jászárokszállás, Fa 1:08.6. Vegyesváltó: 1. T.-miklós, Gépgyártó 2:32.00, 2. Túrke­ve, Vegyes 2:43.1. 3. Kunma­daras, Építő 2:44.0. Báli T#'ván Megyei labdarúgó-bajnokság Nagy hajrá a kiesés ellen K enderes—Jászárokszállás 3:0 (0:0). Jászárokszállás, 200 n., v.: Balczó. Hetven percig a sok kihagyott hazai gól­helyzet jellemezte a játékot A mérkőzés hajrája a ven­dégcsapatnak sikerült jobban. A játék képe alapján a gól­arány túlzott. G.: Loßanszki (2), Berényi. 1 fi: J ászárokszállás—Ken­deres 6:li Tószeg—Jászjákóhalma 2:1 (1:0). Tószeg, 300 n„ v.: Szántó J. Nagyiraimú, válto­zatos, izgalmas mérkőzésen a hazaiak megérdemelten sze­rezték meg a győzelmet. G.: Urban, Tamasi, ill. Nagy. Jók: az egész tószegi együt­tes, ilL Nagy. Ifi: Jászjákóhalma—Tó­szeg 3:1. Cukorgyár—Karcag 3:0 (2:0). Szolnok, cukorgyári pá­lya, 200 n„ v.: Orbán ^ A végig sportszerű mérkőzésen a Cukorgyár jobban hasz­nálta ki helyzeteit, és megér­demelten győzött. G.: Major, Csollák. Jók: a Cukorgyár egész együttese, ill. Kerekes, Ökrös. . „ , Ifi: Karcag—Cukorgyár 3:1. Túrkeve— Üjszász 1:0 (0:0). Ü jszász, 250 n„ v.: Hoffer. Másfél éves hazai veretlen­ségét vesztette el az újszásá csapat. Már az első félidőben bebiztosíthatták volna győ­zelmüket a hazaiak, a csatá­rok azonban rengeteget egyé- riieskedtek, így a jobbnál jobb gólhelyzeteknél a túr­keve! védők mindig közbe tudtak avatkozni. A második félidő elején egy eiőrevágott labdánál a hazai védők lest reklamálva leálltak, és Kor­mos révén megszerezte a ve­zetést a Túrkeve. Ezután szinte végig támadtak a ha­zaiak. sokat lőttek kapura, eredménytelenül. G.: Kor­mos. Jóik.: Sugár, Karmos, Négy esi. Ifi: Újszász—Túrkeve 0:1. Vegyiművek—Fegyvernek 2:2 (1:1), Vegyiművek-pálya, 100 n„ v.: Pencz. Az átszer­vezett és megfiatalított Ve­gyiművek az első negyed­órában mezőnyfölényt har­colt ld. de a rutintalanság miatt nem tudtak eredmé­nyesek lenni. A 20. percben Bozsó szabadrúgásból szép góllal vezetést szerzett. A 40. percben a Vegyiművek csa­patának egész idényben leg­gyengébb pontja, a védelem most is súlyosan hibázott, így Ipacs révén kiegyenlí­tettek a vendégek. Fordulás után mindkét csapat nagyon igyekezett, a kiégyenlítetté vált küzdelmet egy-egy gól jelezte. G.: Bozsó, Gönczöl, ill. Ipacs (2). Jók: Sághi, Szabó. ill. Ipacs. Ifi: Fegyvernek—Vegyimű­vek 2:0. Jászfényszaru—Kisújszállás 4:2 (1:1). Jászfényszaru, 500 n., v.: Vágó K. Kihagyott kisújszállási helyzetek után a 15. percben a hazaiak sze­reztek vezetést mintaszerű támadásból. Ezután ők hagy­ták ki a helyzeteket, és a vendégek egyenlítettek a 44. percben. A második félidő­ben szárnyakat kaptak a ha­zaiak. óriási lendülettel tá­madtak, és látványos gólo­kat lőttek. A hazai csapatból minden játékos dicséretet ér­demel csupaszív, lelkes játé­káért. A vendégeknél Masz- ler és Farkas játszott jól. G.: Tamcsányl (2), Rácz, Farkas, ill. Karkasi. Kádár. Ifi: Kisújszállás—Jászfény- szarü 1:0. Uákóczlfalva—Mezőtúri AFC 1:0 0:0). Mezőtúr. Ifi: MAFC—Rákóczifalva 3:0. NB I, B UTOLSÓ ELŐTTI FORDULÓ A labdarúgó NB I B-ben asárnap játsszák le az itolsóelőtti forduló mérkőzé- eit. Valamennyi találkozó 16 irakor lesz. s az NB I-be új- >ól bejutott diósgyőri együt- es Budapesten, a Pénzüevőr llen játszik A műsor: Eger -MÁV DAC, Eger. v.: Bor­os, Bp Spartacus—Debrecen, Cőér utca. v.: Bana. Pénz- igyőr—Diósgyőr, Pasaréti út, v.: Müncz, Kossuth—Ganz- MÁVAG. Szentendre, v.: Al­berti, Békéscsaba—Budafok, Békéscsaba, v.: Kristóf, Vár­palota—Komló, Várpalota, v.: dr. Vincze. Kecskemét—Olaj­bányász, Kecskemét, v.: Szko­kén. Szolnok—Szekszárd, Szolnok, v.: Nagy. Dunaúj­város—Oroszlány, Dunaújvá­ros, v.: Kőrös. Röplabda NB II. férfi Szolnoki Vízügy-Dózsa —Nógrádi SE 3 0(2, 10, 5) Budapest, v.: Áldott. Szol­nok: Somodi, Nyári E., Bo­ros, jTövis, Nyári S., Mészá­ros. Csere: Kolozsi. Balosh, Majoros. Edző: Nyári Sándor. Kellemetlen, szeles időben kezdődött a találkozó. Az első játszmában a Szolnok gyorsan alkalmazkodott az időjárási viszonyokhoz. és biztonsági játékkal is fölé­nyesen nyert. Fordulás után a magára talált hazai csapat 6:0-ra elhúzott, de innen új­ra a lila-fehérek percei kö­vetkeztek, s máris 2:0. Az utolsó játszmára már kedvét vesztette a fővárosi csapat, s a vízügyes fiúk szemre is szép játékkal, jó összteljesít­ményt nyújtva győztek. Mindössze 45 percre volt szüksége a szolnoki csapat­nak a biztos győzelemhez. A Vízügy-Dózsa minden tagja jól játszott, Nyári E„ Tövis és Somodi teljesítménye kü­lön is dicséretes volt. Miskolci EAC— Szolnoki 11 T ASZ 3:2 Szolnok, v.: Zsolcai — ki­tűnően. TITÁSZ: Péter, Kiss, Balázs, Cseresznyés. Pénzes, Takács. Csere: Vígh. Edző: Jäger István. A szolnoki csa­Jól játszott — mégis kikapott a TITÁSZ pat nem tisztelte a 4. He­lyen álló ellenfelét, így az első játszmában végig ki­egyensúlyozott küzdelem folyt. A következő két szett a TIT ÁSZ-é volt. A me­zőnyben és a hálónál is nagy lelkesedéssel küzdött a Szol- ' nők, és mindkét játszmában magabiztos jó játékkal győ­zött. Takács és Cseresznyés a hálónál remekelt, Ki&s pe­dig jól időzített ejtésekkel állandó zavart okozott a vendégcsapat soraiban. A negyedik játszmában kienge­dett a hazai gárda, s a Mis­kolc ekkor nagyon belelen­dült. Végül is a két közel egyforma erőt képviselő csa­pat mérkőzésén a jobb hajrá döntött a vendégcsapat ja­vára. Labdarúgó JSB III Nagy csatában győzött a Kilián Tiszavasvári Lombik— Kilián FSE 3:4 (2:0) Tiszavasvári, 600 n., v.: Medveczky. Kilián: Varga — Szabó. Nagy I., Holler, Nagy A., Molnár I.. Plausin, Tóth, Hegyesi, Török. Csere: Ha­lász, Molnár. Edző: Halász József. Ragogyó időben, kifogásta­lan pályán került sor a nagy jelentőségű mérkőzésre. He­gyesi a 4. percben megsze­rezhette volna a vezetést, de a kifutó kapus mellett a ka­pu mellé helyezett. Az 5. percben viszont gólt ért el a— hazai csapat. A vezetés fel­lelkesítette a tiszavasvária- kat, és a 15. percben les­gyanús helyzetből megszerez­ték a második góljukat. Szü­net után óriási lendülettel kezdett a hazai együtttes, azonban a vendégek egyre jobban játékba lendültek, és Tóth vezérletével egyre-más- ra teremtettek veszélyes hely­zetet a hazaiak kapuja előtt. Az 53. percben Tóth 2:l-re szépített, majd a 60. perc­ben ismét Tóth volt eredmé­nyes. A Kilián vette át a já­ték irányítását, és hatalmas iramot diktált; több kihasz­nálatlan gólhelyzet jelezte a Kilián fölényét. A 68. perc­ben Tóth megszerezte a ve­zetést. amit a hazaiak a 69. percben egyenlítettek ki, 3:3. Óriási küzdelem folyt a győ­zelemért Molnár I. három védőt kicselezett, és nagy gólt lőtt. 4:3. A játékvezető a bemutatott két perc hosz­szabbításon túl még négy percet „rátett”. Összesen 96 percig folyt a játék, ezalatt hatalmas küzdelmet, látvá­nyos támadásokat, gólokban gazdag mérkőzést láthatott a sportszerű hazai közönség. G.: Tóth (mesterhármas), Molnár, ill. Salamon. Kenye­res, Bene. Jók: Tóth, a me­zőny legjobbja. Holler, Nagy A., Nagy I. Török, ill. a ha­zaiak kapusa. — halász — Jászberényi Lehel—Szolnoki Olajbányász 2:0 (0:0) Szolnok, Tiszaliget. 200 rTT” v.: Kozsla. Lehel: Vasas — Karkusz Sárközi, Nagy, Ká- tai, Hajdú, Bontovics, Mar- czis, Lukácsi, Gergely, Sán­ta. Edző: Pecha Bertalan. Olajbányász: Kupái — Ba­logh, Horváth, Bakondi (Ko­vács P.), Szabó, Varga, Ador­ján, Pénzes, Hangodi, Papp, Fodor (Zagyva). Edző: Fehér­vári László. Olaj bányász-támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Pén­zes és Hangodi hibázott jó helyzetben, majd Papp La­jos kapufája jelezte a ha­zaiak fölényét. A második félidő 60. percében védelmi hibából Lukácsi szerezte meg a vendégeknek a vezetést, 1:0. A 72. percben szintén védelmi hibából Bontovics lőtt gólt. 2:0. A 73. percben visszahúzásért Baloghot a játékvezető kiállította. Sze­rencsés körülmények között nyertek a vendégek. Jók: Va­sas, Sárközi. Hajdú, ill. Sza­bó, Varga, Pénzes. — sz — Balmazújváros— Törökszentmiklós 2:1 (1:1) Törökszentmiklós, 300 n„ v.: Briken. T. Vasas: Bak — Boda, Frikker, Juhász — Vasas (Bata). Kocsis, Stum­mer, Révfi Sebők. Bukta, Pásztor Edző: Buczkó Ferenc. A nyomasztó fölényben ját­szó hazai csapat számtalan helyzetet hagyott kihaszná­latlanul. Egy gyors ellentá- —madás és egy 11-es a vendé­gek győzelmét hozta. G.: Oláh. Simon (11-esből). 111. Sebök. Jók: Kocsis, Boda, ill. Urbán, Simon. Hegedűs. — lesun — A páti al va—Tiszai öld vár 5:3 (2:2) Tiszaföldvár. 300 n„ v.: Balda. Tiszaföldvár: Németh — Juhász (Tukarcs), Borza, Makó Bíró. Blaskó. Vincze, Rékasi, Makai (Hegedűs). Se­res. Balázs Gólokban gazdag, változa­tos mérkőzés. A sok gól azonban nem a csatárok jó, hanem a védelmek gyenge játékának az eredménye volt. Először a vendégek vezettek 1:0-ra. majd a hazaiak 2:l-re. Szünet után az apátfalviak már 4:2-re is vezettek, s végeredményben megérde­melten győztek. G.: Vári (3), Szilvási II. Szilágyi, ill. Vin­cze (2) és Balázs. — verbók — KOSÁRLABDA Szolnoki Olajbányász-Budapesti A5E 77:51 (39, 20) NB II férfi: Szolnok, Köz- gazdasági Szakközépiskola, vezette: Aranyosi, Zombori. Szolnok: Szabó (16), Csató (17), Majzik (13), Ladányi (—), Acsay (8), csere: Pál Szabói (15), Mészáros (4), Kollár (2), Vidra (2). Edző: Acsay Attila. A vendégek szerezték az első kosarat, de ezután a hazai csapat lendü­letes támadásaival és távoli kosaraival szemben tehetet­lenek voltak. A bányászok mindvégig nagy fölényben játszottak a középmezőnyben előkelő helyet elfoglaló egye­temisták ellen. Egy mérkő­zéssel a tavaszi idény befe­jezése előtt nyugodtabban várhatja a bányász az őszi fordulót e győzelem birtoká­ban. Az egész csapat dicsé­retet érdemel fegyelmezett, harcos játékáért. NB II. női: Egyesült Gyógyszer—Szolnoki MÁV 68:35. Budapest. — vezette: Görgényi, dr. Gyimesi. Szó. MÁV: Szántó (2), Kovács (12), Palatínus (4), Magyar (4), csere: Pólyák, Holló (4), Molnár (5), Balogh. A' tavaly még NB I-es osztályozót ját­szó fővárosiak ellen a MÁV- nak csak ennyire futotta ere­jéből. A MÁV-lányok vi­szonylag jól semlegesítették a kiemelkedő teljesítményt nyújtó Elementiszt és Szabót. H. Gy. Egri TK—Szolnoki MTE 90:52 Eger. Az első félidőben az elíogódotlan kezdő MTE-t lerohanták a hazaiak. Az el­ső játékrész az egriek 37 pontos vezetésével ért vé­get. Fordulás után a szolno­kiak kezdtek magukra talál­ni, és a második félidő csak egypontos Eger győzelmet hozott. Az MTE tavaly még a bajnoki címért volt harc­ban. Eddigi szereplése kiáb­rándító. A csapat összetétele alig változott, így érthetetlen a gyenge teljesítmény. Ka/tik-kenu verseny A Magyar Kajak-Kenu Szö­vetség vasárnap, a soroksári Duna ágban tartotta a leg­fiatalabb kajak-kenusok — az eszkimók és indiánok — országos versenyét. A ver­senyprogramban ügyességi slalom-kajakozás, céllövé­szet, terepfutás és szellemi torna szerepelt. A mintegy kétszáz induló közül a leg­értékesebb eredményt Pethő István érte el: ötödik helyet szerzett az eszkimó fiúk má­sodik korcsoportjában. A szolnokiak eredményei; esz­kimó fiú I. kcs: 4. Varga At­tila, 7. Ragó László, II. kcs: 5. Pethő István, 7. Szigeti János, leány I. kcs: 8. Szakái Mária, II. kcs: 8. Horváth Ágnes, 10. Hajdú Katalin. Honvédelmi Kupa Kisújszálláson rendezték vasárnap a Honvédelmi Ku­pa lövészverseny megyei döntőjét. Mind a hat korcso­portban új megyei alapcsú­csok születtek. Eredmények. Úttörő fiú: 1. Dóra Imre (szolnoki járás) 152 köregy­ség, 2. Egedi Imre (Karcag) 143. Úttörő leány: I. Fogara- si Erzsébet (jászberényi já­rás) 143, 2. Fábián Gabriella (szolnoki járás) 140. Ifjúsági leány: 1. Asztalos Erika (Szolnok) 153, 2. Futó Mária (jászberényi járás) 158. Ifjú­sági fiú: 1. Mándi Attila (tö­rökszentmiklósi járás) 154, 2. Andrássi Sándor (jászberé­nyi járás) 174. Felnőtt női: 1. Farkas Jánosné (szolnoki já­rás) 170, 2. Tukora Bakos Antalné (jászberényi járás) 152. Felnőtt férfi: 1. Paszter­nák Attila (Kisújszállás) 177, 2. Kalóz Ferenc (Szolnok) 174. Csapatban: 1. Karcag 908, 2. a szolnoki járás 907, 3. a jászberényi járás 898. , I Asztalitenisz NB fl. férfi Kilián FSE- I Sa'gótarjáni BTC 19:9 A Salgótarjánban lejátszott bajnoki mérkőzésen Barta Gábor nagyszerű teljesít­ményével biztosan nyert a Kilián FSE. A csapat holt­versenyben a VM Egyetértés és a Miskolci ÉMTE csapa­tával a veretlen Szeged mö­gött a 2—4. helyen végzett. Az őszi idény nagy izgalmat és küzdelmet ígér. A Kilián B^SE asztalitenisz szakosztá­lya június közepén másfél hónapos intenzív munkával megkezdi a felkészülést az őszi nagy feladatokra. A sal­gótarjáni mérkőzés győzel­mét a következők szerezték. Kilián FSE győz: Barta 5, Rózsa, Győri 4—4, Piszter 2, Mozicska 1. Salgótarján: Kö- vendi 3, Bohati, Polaneczki, Janosek 2—2, Barát 0. NB III FÉRFI Budapesti Mezőgép—Szolnoki Vízügy-Dózsa SE 8:8 Győz: Fantusz 4, Mayer 2, Márkus 1, Takács 1, ill: Ko­vács 3, Szabados 3, Árpási 2, Fehér 0. Fej-fej melletti ha­talmas küzdelemben Fantusz verhetetlensége és Fehér in- diszponáltsága — döntetlent eredményezett. A budapes­tiek legjobbja Fantusz, a volt NB I-es játékos minden mérkőzését időre nyerte, a váltogató szabály alkalmazá­sával. A Vízügy-Dózsa csa­pata ezzel megőrizte veret­lenségét és első helyét. Az őszi idény biztató, három­pontos előnnyel kezdhetik. — Is — Jászapáti siker Miskolcon Szombaton és vasárnap a noskolci sportcsarnokban rendezték meg az ipari szö­vetkezetek asztaliteniszezői­nek országos versenyét. Szol­nok megyét a jászapáti Vas- Műanyagipat'i Szövetkezet női együttese képviselte si­kerrel. A Horváth Ildikó, Demeter Lászlóné, Horváth í-ászlóné összeállítású csapat bronzérmet szerzett, így a ta­valyi eredményéhez képest rét hellyel lépett előre. Az :gyéni versenyben Horváth Ildikó a második lett.