Szolnok Megyei Néplap, 1974. június (25. évfolyam, 126-151. szám)

1974-06-30 / 151. szám

1974. június 30. 11 ? SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Budapesti nagyvállalat közgazdasági végzettségű adminisztratív vezetőt keres Lakás biztosítva. Leveleket '„Vidék” jeligére a Néplap kiadóba kérjük. Szolnoki VOLÁN 7. sz. Vállalat felvételre keres építészmérnököt, vagy felsőfokú építésztechnikust; létesítményfejlesztési munkakör betöltésére. »r Jelentkezés személyesen a vállalat Személyzeti és Oktatási önálló Osztályon,’ VOLÁN Központi Telep •— Szolnok, Landler Jenő u. 24. sz, Mezőgazdasági üzemek figyelmébe ajánljuk! Megérkeztek a ZSRP—3,6 jelű rendre arató gépek Mezőgazdasági ára: 30 000,— Ft Raktárunkban azonnal átvehető! Hirdessen a Néplapban! Befejeződött a vasutas női teke Európa-bajnokság Csapatban Románia, egyéniben Ausztria vitte el a pálmát A győztes román csapat balról jobbra: Gonciar Elena, Filip Florica, Popescu Mária, Pintea Vasilica, Vasile Elena, írod Elena, Navon Alexandrina Kádas Gábor sakkmester A Győr-Sopron megyei Sakkszövetség június 16—28 között Mosonmagyaróvárott rendezte meg az immár ha­gyományos országos sakk­versenyét. Négy kategóriá­ban 62 versenyző indult, Szolnok megyét négyen kép­viselték. Az „A” versenyen — amely mesteri címre minősített — hét-hét mester, illetve mes­terjelölt indult. Az igen erős mezőnyben az első helyet Borloy Zoltán (FÖSPED) 10 ponttal teljesen megérdemel­ten szerezte meg. Második Ábel Lajos (Kecskemét) 9, és 3. Kádas Gábor (Olajbá­nyász) 9 ponttal. A * tizenhárom forduló alatt Kádas az élvonalban küzdött és valamennyi részt­vevőnek kemény ellenfele volt. E versenyen másodszor teljesítette a mesteri normát (először Párádon 1973-ban), és ezzel véglegesen elnyerte a sakkmesteri címet. A „B” versenyen 15 induló közül Besenyei 6 pontjával kilencedik, a „C” versenyen Eosenzweig 6 ponttal 10., Bokodi 4.5 pontjával 12. he­lyezést ért eL B. S. Asztalitenisz A Rózsa—Báli páros nyert Debrecenben A Debreceni Bocskai SE megalakulásának 25. évfor­dulója alkalmából rendezett országos II. osztályú jubileu­mi versenyen eredményesen szerepeltek a Kilián FSE asztaliteniszezői. Az egyéni versenyben Ró­zsa az ötödik, Piszter a nyol­cadik helyen végzett. Rózsa a verseny győztesétől a Mis­kolci EMTE versenyzőjétől, Szabótól, míg Piszter az ugyancsak miskolci Fejestől szenvedett vereséget. A férfi párosban játszma­veszteség nélkül, magabiztos versenyzéssel nyert a Rózsa— Báli kettős. A döntőben 2:0- ra győztek a Tósa—Vajthó (Szondy SE) páros ellen. A Barta—Piszter páros az 5—8. helyen végzett. Vegyespáros­ban a Rózsa—Tamasi (Abony) páros 3., a Barta—Steiszkál (Abony) páros az 5. helyet szerezte meg. Egy új sportág mutatkozott be az úttörő olimpia országos döntőjén Kaposvárott: a tol­laslabda. A látványos sport­ág hamar népszerűvé vált a gyermekek körében, de a felnőtt szurkolók előtt is csa­tát nyert. Különösen örven­detes hát, hogy a bemutatko­zásnál a Szolnok megyeiek nevétől volt hangos a tollas­labda-pálya környéke. Nem véletlenül, hiszen Farkas Katalin, Dargai Éva, Bózsó József és Kőszáli Péter négy aranyérem birtokosa lett, valamennyi számot meg­nyertek, s ezzel a sportág történetében nehezen felül­múlható csúcsot állítottak fel. A döntőbe jutott hat csa­patot két hármas csoportba osztották, a Szolnok megyei­ek mind Fejér, mind Pest megyét 4:0-ra győzték le a csapatmérkőzések során. A másik csoportból Heves megye jutott a döntőbe, ahol az együttest a jóhírű gyön- gyösoroszi versenyzők alkot­ták. Az aranyéremért tehát Szolnok és Heves megye csa­tázott és már az első mér­kőzés jól kezdődött, hiszen Bózsó 2:1 arányban nyert. A folytatás is nagyszerű volt, végülis a 6:l-es győzelem a dobogó legmagasabb fokát jelentette a Szolnok megyei­eknek. Tegnap délután befejező­dött az V. Vasutas női teke Európa-bajnokság. Az első versenynapon, amint már közöltük, a csapatversenye­ket bonyolították le, s már ekkor is gyakran átforróso­dott a hangulat, jóllehet a nézőtéren jobbára csak a résztvevő 9 nemzet verseny­zői foglaltak helyet. A papír­forma a kupavédő román együttes győzelmét jósolta, s ezúttal beigazolódott a vára­kozás; az esélyesek egyenle­tes teljesítményt nyújtva biztosan — mintegy 60 fa előnnyel — nyertek a nagy­szerű egyéni teljesítménye­ket produkáló, ám közel sem olyan egységes osztrák csa­pat előtt. A csapatverseny részletes eredménye a következő: 1. Románia 2452 fa, 2. Ausztria 2387, 3. Magyarország 2342, 4. NDK 2311, 5. Csehszlová­kia 2225. 6. Jugoszlávia 2202, 7. NSZK 2111, 8. Bulgária 2065, 9. Lengyelország 1942. A tegnapi versenynapon az egyéni küzdelmeket bo­nyolították, s ha lehet még nagyobb izgalmak közepette zajlott- a versengés. A néző­téren az osztrák lányok har­sogó biztatása hangzott fel legtöbbször, s erre minden okuk meg is volt, — hiszen A fiú egyesben Bózsó Jó­zsef négy ellenfelet legyőzve jutott a döntőbe, ahol nagy csatában verte 2:l-re a to­ronymagas Heves megyei Szőkét és olimpiai bajnok lett. A lány döntő házi ver­senyt hozott, hiszen Farkas Kati Dargai Évával játszott az aranyéremért. A „testvér­harcból” Farkas Kati került ki győztesen és a Szolnok megyeiek harmadik aranyér­mét szerezte. A vegyespáros­ban a Farkas—Bózsó kettős­versenyzőik végig dobogós helyekért küzdöttek. A ro­mán Pintea Vasilice érte el az első olyan eredményt, amire már odafigyelt a kö­zönség: a 816 fás teljesítmé­nyével sokáig az élen állt, de aztán jöttek a „nagyágyúk” s egyre-másra szárnyalták túl a vezető román verseny­zőnőt. Előbb a mosolygós osztrák hölgy, — Friderike Ernst dobott nemzetközileg is számottevő szériát, majd nek szinte nem is volt ellen­fele, utcahosszal nyertek baj­nokságot A nagyszerű tollaslabda si­ker a Szolnoki MTE edzőjé­nek, Arnóth Zoltánnak és Arnóth Annának is köszön­hető. Az olimpiai bajnokokon kívül még számos tehetséges gyermek ismerkedik a sport­ággal az MTE szakosztály­ban, akikről minden bizony­nyal hallani fognak a sportág kedvelői. honfitársa Schiffmann Elfri- de ért el 848 pontos ered­ményt, amivel a győzelmet is megszerezte. A magyarok közül a leg­jobb a 808 fás Nagy Gábor- né volt — nyolcadik lett. — Tóth Katalin, aki a világ- bajnokságot nyert magyar válogatott tagja, ezúttal fá­radtabban versenyzett, s nem került az első tíz közé. A rangos verseny résztve­vőit egyébként fogadta Kuk­ri Béla, a szolnoki Városi Tanács elnöke is, majd este az ünnepélyes eredményhir­detésre került sor a Jármű­javító művelődési házának nagytermében. Az egyéni verseny vég­eredménye: 1. Schiff mann Elfride (Ausztria) 848 fa, 2. Ernst Friderike (Ausztria) 840, 3. Atilovic Azra (Jugo­szlávia) 831, 4. Gouziar Elena (Románia) 828, 5. Navon Alexandria (Románia) 820, 6. Pintea Vasilice (Románia) 816, 7. Mikucikova Maria (Csehszlovákia) 811, 8. Nagy Gáborné (Magyarország) 808, 9. Meizik Henrietta (Auszt­ria) 802, 10. Filip Flóriza (Románia) 800. — halász — Mai sportműsor Atlétika: Területi ifjúsági bajnokság, Szolnok, MÁV- sporttelep, 9. Röplabda: Megyei női baj­nokság, a Jászberényi Lehel ifi, a Szolnoki MTE ifi és a Kunhegyesi Gimnázium együtteseinek részvételével, Kunhegyes, Gimnázium pá­lya, 9. Vízilabda OB I.: Szó. Víz- ügy-Dózsa—OSC Szolnok, Damjanich uszoda, 12.30, Kö­nigin Munkahelyi spartakiád — megyei döntő: a megyei Test- nevelési és Sporthivatal és a Szakszervezetek Szolnok megyei Tanácsa rendezésé­ben. Ünnepélyes megnyitó, Szolnok, Tiszaligeti sportte­lep 9, ünnepélyes eredmény-- hirdetés 14. Idegenben szerepelnek: az NB III-ba jutásért folyó lab­darúgó osztályozom a Ki­lián FSE Kecskeméten a MOFÉM Hubertus ellen, a Jászberényi Lehel Sopron­ban, az Egri Vasas ellen, a Szabó Lajos SE NB Il-es labdarúgó csapata a Nyári TOTÓ Kupában Békéscsa­bán a VTSK ellen, a Szol­noki MÁV NB Il-es labda­rúgói a Nyári Vasutas TOTÓ Kupában Miskolcon a MVSC ellen, a Szolnoki MÁV ser­dülő fiú és leány atlétái Gyulán, serdülő „A” kategó­riás területi bajnokságon, — valamint Kecskeméten ugyancsak serdülő területi „B” kategóriás bajnokságon, a Szolnoki MÁV birkózói Marcaliban országos serdülő versenyen, a Szolnoki MÁV tekézői Kecskeméten a ha­gyományos „Hírős Kupán”, a Szó. Vízügy-Dózsa kajako- zói és kenusai pedig Buda­pesten az újpesti öbölben sorrakerülő ifjúsági sereg­szemle második napi ver­senyén. Balról Tóth Katalin, a világbajnokságot nyert magyar válo­gatott tagja, az osztrákok legjobbjával, Friderike Ernt- tel X. Nyári Üt törő Olimpia Taroltak a tollaslabdátok Valamennyi aranyérem Szolnokra került A győztes csapat m dobogó legmagasabb fokán: balrói- jobbra Kőszáli Péter, Farkas Katalin, Bózsó József, Dar­gai Éva ^ *