Szolnok Megyei Néplap, 1974. június (25. évfolyam, 126-151. szám)

1974-06-25 / 146. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1974. június 25. Vízilabda OBI FTC — Vízügy Dózsa 5:4 (1:1, 3:2, 1:0, 0:1) Szolnok, Damjanich uszoda 1200 n. v.: Somóczy dr. FTC: Steinmetz, Bállá, Ipacs, Ká­sás, Debreczeni, Győré, Wies- ner. Cs.: Kövecses. Edző: Goót István. Szolnok: Ugrai, Pintér, Kozák, Zámbó, Ur­bán, Pásztrai, Becsei dr. Cs.: Pintér F. Edző: Kanizsa Ti­vadar. Góllövők: Bállá 2, Ipacs, Wiesner, Debreczeni, ül. Pintér 2, Pásztrai, Urbán. Szolnoki támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A pestiek apró szabálytalanságokkal próbálták lefékezni a kezdeti lehdületet. Egy ellentámadás­nál Győré egyedül úszott meg és abszolút gólhelyzet­ben a kapufára ívelt. Egy perccel később Zámbó át­adását Pásztrai a hálóba vágta, 0:1. Feljött a Ferenc­város. Ipacs és Wiesner ve­szélyeztetett, majd Pintér re­mekül szerelt egy támadást, egyedül tört kapura, hatal­mas lövését Steinmetz He- csei dr. elé ütötte, aki této­vázás nélkül tpzelt, bődületes erejű bombája a kapus kezéről Pintér elé pattant, és az újabb nagy lövés a kapufáról vágódott a mezőnybe. A meg­induló FTC-támadást Kozák szabálytalanul szerelte, ki­állt — Debreczeni kihasznál­ta az előnyt. 1:1. A folytatásban fokozódott az iram, sűrűn estek a gólok. Pintér kiállítása után Wies­ner volt eredményes 2:1. Fél perc múlva Ipacs remek ket­tőzéssel növelte az előnyt, 3:1. Hecsei dr. tízméteres precíz átadásából Pintér bombagólt lőtt, 3:2. Bállá ka­pu előtti kavarodásból sze­rezte a negyedik ferencváro­si gólt, 4:2. Ugrai csak me­redten nézte a lágyan sarok­ba hulló labdát. Urbán gól­jával újra felzárkózott a Dó­zsa, 4:3. Á harmadik negyedben He­csei dr. jó lövésével, Stein­metz bravúrjával és Bállá re­mek — vízről húzott — góljá­val kezdődött, 5:3. Ugrai he­lyett Pintér F. állt be. A Fradi csatárai alaposan meg­tornáztatták a cserekapust, aki különösen Bállá óriási lövésének hárításával bizo­nyította jó formáját. A másik oldalon Steinmetz villogott, sorozatban védte a nehéz lö­véseket. Az úttörő-olimpia orszá­gos döntőjén szereplő Szol­nok megyei sportolok ver­senyszámainak többsége be­fejeződött. A legjobbak ver­senyében eddig mérsékelten szerepeltek úttörőink. A do- bdgó legfelső fokára egye­dül Kácsor József, a szol­noki Beloiannisz úti iskola tanulója állhatott fel, aki a négytusa összetett egyéni versenyszámában lett első. A négytusa versenyben igen nagy fejlődést hozott, hogy a fiú- és leánycsapatok külön iskolából kerülhettek a döntőbe. Ennek megfele­lően az eredmények ugrás­szerűen emelkedtek. Ebben a verseny szám ban a szolnoki Beloiannisz úti iskola fiú­csapata a negyedik, a szol­Mezotúr 200 n. v.: Szabó. Szabó SE: Frák — David. Jancsa, Lakatos, Papp. CziF- ra. Király (Egei). Szűcs. Be­regszászi (Katona), Zsolnai, Rákóczi. Edző: Béncsik Gyula. A bajnokságban szereplő csapatból mindössze két já­tékos szerepelt, a többi ki­térte ifjúsági korú újonc volt. Bár ez a csapat is föiénvt tudott kiharcolni a mezőny­ben, de az összeszokottság hiánya, a rutintalanság meg­látszott a csapat játékán. A vendégcsapat ritka támadá­sai mindig veszélyesebbek Egy páros kiállítás után Urbán irtózatosan nagy gólt lőtt a negyedik negyed ele­jén, de Somóczy dr. nem ad­ta meg a gólt. A felháboro­dott nézők kirántották a szé­ket a gólbíró alól. Percekig állt a játék, a teljesen megza­varodott játékvezető zászló nélkül vezette tovább a ta­lálkozót. Óriási derültséget keltett, amikor egy szabály­talanság után meglepetten nézte felemelt, üres kezét. A vízben elszabadultak az in­dulatok, és szemmel látható­an remény sem volt arra, hogy az ezt követő kiállítás­zápor rendet teremt. Közben Pintér góljával kialakult az 5:4-es végeredmény. Az utol­só fél percben három szolno­ki mezőnyjátékos állt szem­ben két ferencvárosival, de senki nem vállalkozott lövés­re, és így kihasználatlanul maradt az egyenlítési lehető­ség. Kár, hogy a játékvezető mérhetetlenül gyenge telje­sítménye miatt majdnem bot­rányba fulladt a két kitűnően játszó csapat látványos ak­ciókban bővelkedő összecsa­pása. — rai — • • • Országos serdülő bajnokság. Sz. Vízügy-Dózsa—FTC 14:1 (3:0, 4:0, 3:1, 4:0). Szolnok. Vízügy-Dózsa: Bors — Du­dás, Rekita, — Tóth, Bogdán, Bozsó, Hasznos. Edző: Hasz­nos István. Az idei bajnokság utolsó mérkőzésén fölényes győzel­noki Költői Anna úti iskola leánycsapata ötödik helyen végzett. A fiúk eredménye 1275, a lányoké pedig 1314 pont. Mindkét csapat új megyei csúcsot ért el. A lá­nyok jövőre még javíthat­nak, hiszen mindnyájan in­dulhatnak még 1975-ben is. Az atlétika egyéni számá­ban Forgó Katalin (Sz. Köl­tői) érte el a legjobb helye­zést, 156 centiméteres ma­gasugrásával negyedik, Ká­csor József |\ 100 m-es sík­futásban pedig 5. lett. Hétfőn utaztak el az or­szágos döntőre a tollaslabdá- zók. Tőlük várjuk, hogy si­keres szereplésükkel javítsa­nak az eddigi mérsékelt tel­jesítményeken. voltak, e a hazai védelem többszöri megingását a ven­dégek jól használták ki. Az első gólszerző Kurucz volt. A második félidő is hasonló volt az elsőhöz: jobbára a hazai csapat volt a kezde- ménvező, de a gólképtelen csatársor nem tudott ered­ményes lenni. mindössze egy kapufát értek el. A 70. percben végleg eldőlt a mér­kőzés sorsa. Bal oldali ven­dégtámadás révén Sas a bal sarokba vágta a labdát 2:0. Jók: Gulyás, Fábián, Sass, ill. Jancsa, Czifra, Katona. met aratott a kiváló után­pótlás csapat. Góldobók: Bo­zsó 6, Rekita 4, Hasznos 2, Bog­dán, Tóth. Jók: Bozsó, Reki­ta, Hasznos. Az 1974. évi or­szágos serdülő bajnokságot a Sz. Vízügy-Dózsa csapata nyerte pontveszteség nélkül, kitűnő gólaránnyal, (184:32). Országos ifjúsági bajnok­ság. FTC—Sz. Vízügy Dózsa 8:4 (4:1, 2:2, 1:1, 1:0). Az első negyedbeli rossz játékával vesztett a szolnoki csapat. G.: Szabó, Bükkösi, Klotz, Kuczora. Vasutas Kupa Szolnoki MÁV— Szegedi VSE 6:2 (4:1) Szolnok MÁV-sporttelep, 100 n., v.: Teuschler. Sz. MÁV: Fényi (Kovács), Tóth M., Milei II., Tóth Gy„ Kor­mos, Varga, Pagonyi, N. Szabó (Csibrán), Kollár, Kal­már, Ladányi. Edző: Himer István. Kezdés után a MÁV azon­nal támadásba lendült, és a 10. percben N. Szabó három védőt kicselezett, és közelről megszerezte a vezetést, 1:0. Alig múlt el egy perc, és a fiatal Ladányi már a máso­dik gólt lőtte Bolya kapu­jába, 2:0. A gyors vezetés megzavarta a szegedi védel­met ; a szolnoki csatárok so­rozatos rohamai további gó­lokat ígértek, mégis a 25. percben a szegedi Hajdú fe­jese kötött ki Fényi hálójá­ban, 2:1. A MÁV fokozta az iramot. Pagonyi a 35. perc­ben lefutotta a védelmet — beadását Ladányi a kapuba sodorta, 3:1. A 39. percben Pagonyi jó labdát kapott, el­lenállhatatlanul kapura tört, és a megdermedt Bolya mel­lett éles szögből a hosszú sarokba bombázott, 4:1. Szünet után a vendégek kezdeményeztek többet, eredmény azonban a 67. percben született: a kitűnő­en játszó Hajdú szépített. 4:2. A hajrában ismét feljött a MÁV, és a 80. percben Kal­már átadásából a szemfüles Ladányi ismét a jobb sa­rokba talált, 5:2. Az utolsó percben Kollár jó labdával indította él Pagonyit, aki fel­ismerte a helyzetet, és a ki­mozduló kapus fölött á' ka­puba ívelt, 6:2. H. Gy. HIRDETMÉNY Értesítjük Kedves Vásár­lóinkat, hogy a Várkonyi té­ri virágüzletünk nyitvatartá­si ideje: 1974. július 1-től az az alábbiak szerint alakul: Hétköznap: fél 10—18 órá­ig, — szombaton: fél 8—15 óráig. Más időpontokban a Kossuth utcai és a Beloian­nisz utcai virágüzletünket szíveskedjenek felkeresni! Hirdessen a Néplapban Úttörő-olimpia Kácsor József aranyérmes Gyulai SE—Szabi Lajos SE 2:0 (1:0) Jó szerep az osztályozókon Táblásatok Vízilabda OB I 1. OSC 17 11 4 2 97- 64 26 2. Ü. Dózsa 17 j 9 6 2 72- 53 24 3. Bp. Honv. 17 10 4 3 70- 58 24 4. FTC 17 10 3 4 84- 64 23 5. Eger 17 9 5 3 88- 79 23 6. Vasas 17 8 6 3 63- 61 22 7. 0 1 > ő N 1 7 5 5 7 87- 82 15 8. BVSC 17 5 3 9 61- 68 13 9. Bp. Sp. 17 5 3 9 58- 68 13 10. V. Izzó 17 3 6 8 67- 81 12 11. SZEOL 17 1 5 11 61- 80 7 12. Szentes 17 — 2 15 70-120 2 Bp. Honvéd—SZEOL 6:3 BVSC—Szentesi Vízmű 7:4 • Egri Dózsa—Bp. Spartcaus 8:3 Ü. Dózsa—Vasas izzó 4:2 Vasas—OSC 2:1 NB III-as osztályozok: II. csoport: 1. Lehel SC 11----------4-0 2 2. Egri Vasas 1 1----------2-1 2 3. Zalasztgrót 1----------1 1-2— 4. HÓDGÉP 1----------1 0-4 — Egri Vasas—Zalaszentgrót 2:1 VI. csoport: 1. K.-félegyh. 1 1-----------3-0 2 2. Kilián FSE 1 1— — 3-1 2 3. Bátaszék 1----------1 1-3 — 4. MOFÉM H. 1----------1 0-3 — K.-félegyh. V.—Mosonm. 3:o A toto 25. het: eredménye 1. Lengyelo.—Oiaszo. 1 2:1 2. Svédo.—Uruguay 1 3:0 3. Bulgária—Hollandia 2 1:4 4. Cegléd—Miskolc 1 2:0 5. Szó. MAV-SZVSE 1 6:2 6. Táncsics SE-PVSK 1 2:1 7. Véménd—Máza-Sz. 2 1:3 8. BVTK—Szegedi D. 2 0:1 9. S.-újhely—Rudabánya 2 1:2 10. Esztergom—Szfv. M. 1 4:l 11. KOMÉP—m. kér. 1 3:2 12. AURAS—ÉPGÉP 2 2:4 13. Hajdú V.—Nyíregyh. 1 2:1 +1 14. Kisvárda—DMTB X 1:1 Jó hajrá Kettős MTE-győze!em a tenisz NB lll-ban A Szolnoki MTE NB ni-as fér­fi teniszcsapata a hétvégén ket­tős bajnoki fordulót játszott. A tavaszi idény két utolsó találko­zójára hazai pályán került sor. Szombaton a Szarvas, vasárnap pedig a Budapesti Elektronika együttesét fogadták a tiszaligeti sporttelepen. Szolnok] MTE—Szarvas 7:2. A győzelmeket Zaránd Gy., Barta K., Bíró G., Tolna K., valamint a Zaránd—Bartha, Bíró—Bathó és az Illyés—Tolna páros sze­rezte. Szolnoki MTE—Budapesti Elekt­ronika 7:2. A jóképességű fővá­rosi együttest meglepő bizton­sággal győzte le az MTE. A győ­zelmeket: Zaránd Gy., Bató G., Bartha K., Bíró Gy., Tolna K., valamint a Zaránd—Bartha és Bíró—Bathó páros szerezte. A tavaszi idény befejezése után az MTE a nyolc csapatos me­zőnyben az 5. helyen végzett. Serdülők, ifjak Labdarúgó-toborzó az MTE-nél í A Szolnoki MTE labdarúgó­szakosztálya június 25-én 17 óra­kor a Tallinn körzeti általános iskola melletti labdarúgópályán serdülő és ifjúsági korú labda­rúgók részére toborzót rendez. A jelenktező fiatalok tornacipőt hozzanak magukkal. KILIÁN FSE—BÁTASZÉK Kecskemét, 100 n. v.: Pa­dár. Kilián: Varga —Bartbs, Nagy I., Holler, Nagy A., Molnár I.. Plausln, Tóth, Kerepesi, Szabados, Hegye­st. Csere: Török, Szabó, Ha­lász. Edző: Halász József. Ideális labdarúgóidőben kifogástalan pályán került sor a találkozóra. A fizikai­lag erősebb és rutinosabb játékosokat felvonultató vas­utas csapat jól állta a Ki­lián támadásokat. Mindkét csapat idegesen, kapkodva játszott, az első negyedórá­ban a Kilián 3, a vasutas csapat egy helyzetét hagyott ki. A második félidő közepén Szabados megszerezte a Kí- lánnak a vezetést. Már-már úgy látszott, hogy az ered­mény nem változik, amikor Tóth II. az alapvonalról éle­LEHEL SC—HÓDGÉP SK Sopron, löo n. v.: Márton. Lehel: Vasas — Karkusz, Sárközi.. Nagy S., Kátai, Haj­dú, Bacher, Lukácsi, Urbán (Gergely). Sántha, Marczis. Edző: Pecha Bertalan. A Le­hel csapatában helyet kapott a sérüléséből felépült Ger­gely, akit az utolsó bajnoki mérkőzéseken Urbán nagy­szerűen helyettesített. Az el­ső félidőben is kitűnt a két csapat közötti különbség, ám Magyarországon első al­kalommal ^ került sor orszá­gos I. osztályú csapatbajnok­ságra. A Magyar Motorsport Szövetség a Szolnoki MTE-t kérte fel a rendezésre. A Mátyás király úti pályán négy csapat — a Debreceni Volán, a Borsodi Volán, a miskolci Papp József SE és a Szolnoki MTE—Szeged ve­gyes csapatának versenyzői álltak rajthoz. A végső he­lyezési sorrend a négy csa­pattagnak a 16 futamban el­ért pontszáma alapján ala­kult ki. Futamonként áz el­sők 3, a másodikok 2, a har­madikok 1 pontot kaptak. A csapatok közül kiemelkedett 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) sen beadott, és Holacsek 4 méterről bevágta a labdát, 1:1. A 85. percben PlaUsin a védője mellett elhúzott, ám hatalmas lövése elkerülte a kaput. A 90 perc eredmé­nye, 1:1. A hosszabbítás első 15 percében inkább Bátaszék volt a kezdeményezőbb, de az eredmény nem változott Fordulás után Hegyesi be­adását Szabados a hálóba fejelte, 2:1. Egy peccel a be­fejezés előtt Török kicsele­zett három védőt, ügyesen Szabados elé adott, aki éle­sen a kapuba lőtte a labdáit. Hatalmas küzdelemben, kö­zepes színvonalú mérkőzé­sen megérdemelten győzött a Kilián. Sportszerű mérkő­zés. kitűnő játékvezetés. Jók: Varga, Holler, Nagy Á., Sza­bados, Molnár I., illetve Aradi. Topor és Makk. 4:0 (1:0) a nagy tét ekkor még meg­lehetősen idegessé tette a Lehel játékosait. A vezető gól után aztán megnyugod­tak a fiúk, és a második fél­időben jelentős mezőnyfö­lényre tettek szert, s a szemfüles Sántha góljaival fölényes győzelmet arattak. Gól: Sántha (3), Kátai. tJó: Sárközi, Hajdú. Sántha, ill. Sisa. Rárósi I. / a Debreceni Volán, mely a maximálisan megszerezhető 48 pontból — 43-at gyűjtött. A bajnokságon akadt né­hány szerencsés kimenetelű bukás is. Végeredmény: 1, Debre­ceni Volán (Radácsi, Domo­kos, l'.gri, Perényi, tartalék: Oreskó) 43 pont, 2. Borsodi Volán, Miskolc (Csató Sző­ke, Sziráczki I., Jabak, tar­talék: Oszkó) 31, 3. Miskolci Papp J. SE (Sziráczki IT., Üveges, Mészáros, Berki, tar­talék: Gregó) 12, 4. SZMTE— Szeged vegyes (Bihari, Zaho- rán, Mondi, Darázs, tarta­lék: Kiss A.) 10. — Bálint — Salakmotor Országos I. osztályú csapatbajnokság A „8”-as Perényi megúszta, a két Sziráczki azonban ösz- szcütközött, és nagyot bukó tt HVDSZ spartakiad Megyei döntő Jászberényben Vasárnap Jászberényben a vá­rosi sporttelepen rendezték meg a HVDSZ-hez tartoió vállalatok dolgozóinak V. spartakiádját. Az ünnepélyes megnyitóra felsora­kozott résztvevőket Zack Ká­roly, a HVDSZ megyei sportbi­zottságának vezetője üdvözölte. A nagyszerű rendezés mellett le­bonyolított megyei döntő izgal­mas, sportszerű küzdelmet ho­zott. A győzteseknek járó díja­kat Papp László, a HVDSZ me­gyei bizottság titkára adta át. Győztesek. Atlétika. Női: 100 m: Tamás i. (Mezőtúri Vill.- Gép) 15.2 mp, 60 m: Kárpáti A. (Jászberény Cipőipari V.) 9 mp, magasugrás: Kárpáti A. (Jb. Cipőip. V.) 140 cm, távolugrás: rvu-oir t -né r ^olnoki Patyolat V.) 415 cm, súlylökés: Naev Zs. (Jb. Cipőip. V.) 786 m, 4xlOQ-as váltó: Jászberényi KISZÖV. — Férfiak. 100 m: Dús Cs. (Jb. KISZÖV) 12.8 mp, 200 m: Ko­vács T. (Jb. KISZÖV) 26 9 mp, 40o m: Dús Cs. (Jb. KISZÖV) 7i mp, magasugrás; i. Szalóki I. (Jb. KISZÖV) 175 cm, távolug­rás: Szalóki t. (Jb. KISZÖV) 605 cm, súly lökés: Móczár F. (Jb. KISZÖV) 12.90 m. Asztalitenisz, női: Horváth I. (Jászapáti Vasrmüsz. Ktsz), — férfi: Demeter 1. (Jászapáti Vas­úiűsz. Ktsz). " Kézilabda, női: Szolnoki Építő Szakipart SzÖv., férfi; Patyolat V. Szolnok. Sakk, férfi: Tálas G. (Jász- ladány. Vegyesipari Ktsz). Kispályás labdarúgás, női: Ci­pő és Háziip. V. Jászberény. — férfi; Víz- és Csatornamű V. Szolnok. ☆ Munkahelyi versenyek Törökszent mildóson Vasárnap TörÖkszentmiklóson került sor a munkahelyi soarta- kiád körzeti döntőjére, ideális időben, jól előkészített pályákon kezdődött meg a kispályás lab­darúgásban. valamint a férfi és női kézilabdában Túrke ve-, Kar­cag, Törökszentmiklós és Sz' ** nők üzemi dolgozóinak vet«-’ 1 kedése a megyei döntőbe való jutásért. Sajnos, szabálytalanságok i 9 előfordultak, és ebben a török szenlmiklósi és a túrkevei csa patok jártak az élen. Az egy«* sportágakban az alábbi csap* tok szerezték meg az első k« helyezést, és jutottak a Szol* nokon június 60-án megrendez zésre kerülő megyei döntőre: Kispályás labdarúgás: 1. Fi­nommechanikai Vállalat (Török- széntmlicibs), 2. SZIM (Karcag). Kézilabda, férfi: 1. Tiszántúli Gázszolgálíató Vállalat (Szol­nok). 2. SZIM (Karcag). Kézi­labda. női: 1. Ganz Villamossági IVtővek (Szolnok), 2. SZIM (Kar­cag). Pintér lövését Steinmetz nem tudja védeni (fotó: novak)