Szolnok Megyei Néplap, 1974. május (25. évfolyam, 100-125. szám)

1974-05-21 / 116. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1974. május tt. ' Egyik csapat sem érdemelt győzelmet Szoluoki M I E—Debreceni VSG 1:1 (0:0) Debrecen, 3500 n. v.: Teuschler. SZMTE: Szendrei — Rácz, Simon, Kovács, Árvái, Géczi, (Czirnák a 62. percben), Szatmári, Porhanda, Mile, Nagy F., Garics. Edző: Czibulka Mihály dr. DVSC: Szabó — Kuchta, Tóth, Lipők, Sóvágó,' Makrai, Nagy, Bodonyi, Erzse, Krakkó, Babály, (Vachter a szünetben). Edző: Marosvári Béla. Amolyan szezonvégi mér­kőzést vívott egymással a nagyerdei stadionban a két csapat, pedig mindkét együt­tesnek lett volna oka arra, hogy teljes odaadással küzd­jön, és színvonalas szik­rázó mérkőzésen döntse el a két pont sorsát. A piros-feke­te szurkolók titokban még mindig bíztak a csapatuk fel- jebbjutásában, a debrecenie­ket pedig a kiesés réme fe­nyegeti. Egyszóval akár jó mérkőzés is lehetett volna a vasárnapi találkozó. Ennek ellenére az első félidőben ala­csony színvonalú csapkodó játék folyt, mindkét együttes megelégedett azzal, hogy időnként némi mezőnyfölényt harcolt ki. Valamivel a deb­receniek kezdeményeztek többet, s a 25. percben Szend­rei szorongatott helyzetben húzta le a labdát a berobba­nó Bodonyi elől. Nem sokkal később Erzse keveredett a szolnoki kapu elé, ám fejese elkerülte az MTE hálóját. Időnként a vendégek is ve­szélyeztettek, ám továbbra is kísértette a csatárokat a he­tek óta tartó betegség: a 16- os táján egyszerűen tanács­talanná válnak, s elfogy a góllövő tudomány. A második félidőben a ha­zaiak kapcsoltak nagyobb se­bességre, s időnként jelentős mezőnyfölénybe kerültek, ám a debreceni csatárok sem vil­logtak: egy alkalommal pél­dául Sóvágó az 5-ös sarkán képtelen volt eltalálni a lab­dát. Czirnák beállása után néhány percre fellángolt az MTE, de aztán ismét a ha­zaiak birtokolták többet a „pettyest”. A közönséget nem hozta tűzbe a játék és sokan már elkönyvelték a gól nélküli eldöntetlent, ami­kor az utolsó negyedóra meg­hozta a hazaiak vezetését. Rácz mellett Nagy húzott el, a kapu elé lőtte a labdát, Si­mon kétségbeesetten igyeke­zett felszabadítani, ám lövé­se Vachterröl visszapattant, a debreceniek cserejátékosa feltalálta magát, s közelről a kapu bal odalába lőtt, 1:0. A 85. percben Bodonyi sokat ígérőén húzott kapura, Ko­vács azonban beérte, és szög­letre szerelte. A hazaiak már a győzelmet ünnepelték, ami­kor Kovács ívelte át a labdát a jobb oldalra, s a fedezet­lenül hagyott Garics senkitől sem zavartatva a hálóba fe­jelt, 1:1. A hazaiak lest rek­lamáltak, de arról is meg sze­rették volna győzni Tesch- lert, hogy a labda az oldalhá­lón keresztül jutott a kapu­ba. A játékvezető hajthatat­lan maradt, és középre muta­tott. Alacsony színvonalú, közepes iramú mérkőzést láthatott az egyébként szép számú közönség. A szolnoki csapat ezúttal felvonultatta mindazokat a hibákat, amelyek a bajnokság so­rán megtalálhatók voltak fegyvertárában. Mile ismét gólhely­zetben hibázott, de a többi csatár gyámoltalansága is gyak­ran okozott bosszúságot a szolnoki szurkolóknak. A csapatból Árvái lelkesedése és Simon védő munkája dicsérhető. A ha­zaiak legjobbja Tóth, Makrai és Nagy volt. — Pb — Súlyemelés Szolnoki sikerek az ifjúsági bajnokságon Budapesten, a Testvériség- teremben rendezte meg a Magyar Súlyemelő Szövet­ség szombaton és vasárnap a Magyar Ifjúsági Bajnokságot. A Szolnoki MTE és az ITSK indulásra jogosult versenyzői is részt vettek, és a súlycso­portjukban jól megállták a helyüket. A szolnoki erős em­berek eredményei: Lepkesúly: (10 induló): 3. Pálóczi Gyula (SZMTE) 165 kg, (70, 95) új megyei csúcs. If­júsági aranyjelvényes minő­sítés. Könnyűsúly (10 induló): 3. Luzsányi F^rencz (SZMTE) 225 kg. (100, 125), aranyjelvé­nyes ifjúsági minősítés, új megyei csúcs. Nehézsúly (5 induló): 4. Ulviczki Mihály (SZMTE) 250 kg (110, 140). Ifjúsági ezüstjelvényes mi­nősítés. Ólomsúly: Magyar ifjúsági bajnok; Szabó Lajos (Sz. ITSK) 162,5 kg. (70, 92,5) Szakításban, lökésben és összetettben is új megyei csúcs. A hajrában veszíeü a MÁV... Debrecent EAC—Szolnoki MÁV 5:1 (3:3) Nagy iramban kezdődött a mérkőzés. A MÁV első le­futása elhalt a DEAC kapu előtt; a gyors ellentámadás­nál Fényi csak nehezen tisz­tázott. sőt az 5. percben Kiss L. fejesével szemben tehetet­len volt. 1:0. A MÁV is rá­kapcsolt, és a 10. percben Kollár átjátszotta a védőket, és egyenlített, 1:1. Mindkét együttes nyílt sisakkal ját­szott; a lendületes akciók so­rán mindkét kapu előtt iz­galmas jelenetek játszódtak. A 15. percben szabadrúgás után Kalmár a hosszú sarok­ba lőtte a második gólt. 2:1. A 17. percben szögletrúgás után Csató éles fejesével egyenlített a Debrecen. 2:2. A 24. percben nagy védelmi hibából Bencze megszerezte a vezetést is a vendégeknek, 3:2. A MÁV nem csüggedt, és a 30. percben Kalmár át­adását Kollár a hálóba lőtte, 3:3 / Szünet után előbb Varga váratlan lövését védte a DEAC kapusa, majd Fehér óvta meg kapuját a góltól — a felső léc segítségével. A 68. percben pergőtűzsze f 1 MÁV-támadások közben Kal­már törte át á DEAC védő­falát, de csúnyán felvágták. A megítélt 11-est Pagonyi biztosan lőtte a bal felső sa­rokba. 3:4. A szolnokiak ve­zető gólja után — óriási ira­mot diktált a DEAC, a MÁV védekezésre kényszerült, és a higan.vmozgású Kiss L.-nak sikerült egyenlíteni, 4:4. Nagy küzdelem Indult a győztes gólért; A 89. percben Gottdiner ügyesen kihasználta a védők figyelmetlenségét; beadását az őrizetlenül hagyott Kiss L. biztosan lőtte a bal alsó sarokba. 5 A. ! II. Gy. Labdarúgó IVB III. Félsikerek és kudarcok BALMAZÜJVÄROS— KILIAN FSE 5:0 (2:0) Balmazújváros, 1200 n., v.: Rácz. Kilián: Varga — Acs, (Szabó), Nagy I., Novotni, Holler, Nagy A., Plausin, Tóth, Hegyesi, Molnár I., Ro­zsán. (Halász). Edző: Halász József. Nagyon rossz talajú pályán hazai támadásokkal kezdőd dött a mérkőzés. A 20. perc­ben nagy védelmi hibából Simon megszerezte a veze­tést, majd lesgyanús helyzet­ből szerezték meg a második góljukat a balmazújvárosiak. Szünet után sem változott a helyzet, a hazaiak támadtak, s szinte minden helyzetüket kihasználták. A vendéglátók győzelme megérdemelt. G : Simon (2), Tar, Urbán és Tim. — halász — BÉKÉSCSABAI MÄV— TISZAFÖLDVÁR 1:1 (1:0) Tiszaföldvár, 300 n. v.: Ma­darász. TiszaföldVár: Németh — Hegedűs, Borza, Rékasi, Tukarcs, Blaskó, Vinczé, Bí- íó, Makai. Seres, Balázs. A vezetést a 20. percben Stéfanik révén a vendég­csapat szerezte meg. Szünet után a földváriak támadtak többet, de Bíró, Balázs, majd Vincze lövéseit a kapufa mentette. Ezután 11-eshez ju­tott a MÁV: Gaál jobbalsó sarokba tartó büntetőjét Né­met nagy bravúrral kiütötte. Az egyenlítő gól a 75. perc­ben született: Vincze közelről fejelt a hálóba. — vcrbók — OLAJBÁNYÁSZ-^—------------­TISZALÖK 1:1 (1:0) 1 Tiszaiigét. 200 n. v.: Bor­sodi. Olajbányász: Gyémánt — Balogh, Horváth, Bakondi, Pénzes, Szabó, Adorján. Ka- polcsi, Mező, (Varga), Papp, Fodor (Hangodi). Edző: Fe­hérvári László. Az első félidő 15. percében, korszerű támadás végén Me­ző 5 méterről a hálóba továb­bította a labdát, 1:0. A máso­dik félidő 22. percében ve­zették a vendégek első tá­madásukat ennek során az üresen maradt jobbszélső nem hibázott. 1:1. Jók: Hor­váth, Kapolcsi. — sz — TISZAVASV.ÁRI lombik- lehel SC 4:2 Tiszavasvár: 10Ó0 n. v,: Ma­kó. Lehel SC: Vasas — Haj­dú A., Sárközi, Nagy L., Ká-. tai, Hajdú I., Bacher, Kar- kusz (Németh), Gergely (Marczis), Lukácsi, Sánta. Edző: Sinkovits Ferenc. Változatos játékkal, jó iramban kezdődött a mérkő­zés. A 10. percben már veze­tést szerzett a hazai csapat: a balszélső a félpályáról in­dult el, több csel után az alapvonaltól beguritott, és a jókor érkező középcsatár a hálóba lőtt, 1:0. Ezután a Le­hel került fölénybe, és a 25. percben egy bedobás után Lukácsi egyenlített. A kez­dés után azonnal megismét­lődött az első gól előtti jele­net, és máris 2:1-, Néhány perc múlva újból egyenlített a Lehel: Kátai Bacher elé ívelt, és a szélső a kimozduló kapus mellett lőtt a hálóba, 2:2. A második félidő hazai tá­madásokkal kezdődött, az 50. percben egy akció végén Hajdú István kezére pattant a labda a 16-oson belül. A megítélt büntetőt a hazaiak értékesítették, 3:2. A gól után a Lehel játéka ideges, kap- kodóvá vált. A hazaiak vi­szont a labda tartására töre­kedtek, — sikerrel, sőt a 79. percben szöglet utáni fejes* góllal növelték előnyüket, így alakult ki a 4:2-es végered­mény. — bányai — Csütörtök Magyar válogatóit— Vízügy-Dózsa Szolnokon vendégszerepei május 23-án, csütörtökön a magyar vízilabda-válogatott. A Vízügy-Dózsával játszanak barátságos mérkőzést. A ta­lálkozóra a Damjanich uszo­dában 17 órakor kerül sor. Táblázatok Az NB I állása 1. Ü. Dózsa 28 18 5 5 72-28 41 2. FTC 28 14 8 6 50-26 36 3. ETO 28 14 7 7 39-33 35 4. Tatabánya 23 13 9 6 35-33 35 5. Videoton 28 13 7 8 34-29 33 6. Honvéd 28 13 5 in 49-33 31 7. Vasas 28 9 12 7 32-23 30 8. Pécs 28 10 10 8 26-26 30 0. MTK 28 11 6 n 43-37 28 10. SBTC 28 8 12 8 23-28 28 11. Csepel 28 10 5 13 34-42 25 12. ZTE 28 10 4 14 27-40 24 13. Haladás 28 8 7 13 30-42 23 14. Egyetértés 28 4 13 11 24-47 21 15. Szeged 28 4 10 14 26-44 18 16. Dorog 28 2 6 20 22-50 10 Az NB I 1 3 állása 1. Diósgyőr 30 18 7 5 60-21 43 2. Komló 30 16 7 7 37-21 39 3. Békéscsaba 30 14 10 6 36-24*30 4. Szó. MTE 20 13 9 9 40-28 35 5, Dunaújv. 30 11 10 9 45-40 32 6. MÁV DAC 30 11 9 10 37-31 31 7. KKFSE 30 11 9 10 37-36 31 8. Budafok 30 10 11 9 35-37 31 9. Olajbány. 30 10 10 10 33-39 30 10. Eger 30 11 7 12 38-42 29 11. Ganz-M. 30 9 11 10 23-23 29 12. Szekszárd 30 9 9 12 28-30 27 13. Debrecen 30 6 14 10 27-34 26 14. Bp. Spart. 30 9 7 14 35-43 25 15. Kecskemét 30 7 11 12 34-48 25' 16. Oroszlány 30 8 8 14 26-38 24 17. Pénzügyőr 30 9 6 15 39-52 24 18. Várpalota 30 6 9 15 21-34 21 Budafok—Bp. Spartacus 3:2 MÄV DAC—Oroszlány 3:2 G anz-M A V AG—Eger 1: t Olajbányász—KKFSE 1:1 Komló—Pénzügyőr 3: U DVTK—Dunaújváros 4 :0 Várpalota—Szekszárd 1:2 Kecskemét—Békéstsaba l:l NB U Keleti csoport 1. FÖSPED 26 22 2 2 74-18 46 2. Volán SC 26 19 4 3 64-21 42 3. Szabó SE 26 13 7 6 34-21 33 4. Sz. Dózsa 26 13 5 8 39-33 31 5. DEAC 26 Í2 4 10 51-45 28 6. SZVSE 26 8 12 6 31-26 28 7. Láng 26 9 6 11 35-37 24 8. BVTSK 26 9 6 11 44*-52 24 9. DMTE 26 10 3 13 40-41 23 10. H-böszörm. 26 8 7 11 33-40 23 11. Bp. Építők 26 8 7 11 40-53 23 12. III. kér. 26 8 6 12 42-42 22 13. Cegléd 26 6 10 10 30-39 22 14. KTE 20 6 5 15 23-45 17 15. Szó. MÁV 26 6 5 15 30-58 17 16. K.-halas 26 4 •5 17 26-65 13 Szegedi VSE-DMTe 1:0 Szegedi D.—Bp. Építők 2:1 Szállítók—Cegléd 4:0 m. kér. TTVE—Kiskunhalas l :l BVTSK—Kecskeméti TE 3:2 Hajdúböszörmény—Láng 1:2 Megyei bajnokság 1. Jb. Vasas 26 18 5 3 64-17 41 2. Tisza Cipő 26 13 8 5 51-24 34 3. Mezőtúr 26 12 8 6 41-28 32 4. Ujszasz 26 11 10 5 35-24 32 5. Túrkeve 26 11 9 6 39-22 31 6. Jákohalma 26 11 7 8 38-26 29 7. Szó. Cukor. 26 9 9 8 36-35 27 8. K. MED. H 8 9 9 28-24 25 9. Fegyvernek 26 10 5 11 35-38 25 10. Tószeg 26 7 11 8 23-34 25 11. J-fényszaru 26 8 7 11 21-33 23 12. Szó. Vegyi. 26 7 9 10 26-39 23 13. R-falva 26 9 5 12 32-46 23 14. Karcag 26 5 6 14 33-50 16 15. K szállás 26 6 4 16 34-60 16 16. J-árokszóll. 26 4 6 16 22-58 14 Vívás A Verseghy gimnáziumé a kupa Vasárnap a megyei vívó szakszövetség rendezésében került sor a megyei középis­kolás csapatbajnokságra fiú. leány tőr és kardszámokban. A fúi tör mezőnye volt a leg­erősebb, melyet a Verseghy gimnázium Hajdú, Mosonyi, Dohanics összeállítású csa­pata nyert 6:3 arányban a Varga Katalin Gimnázium együttese ellen. Leány tőrben a Verseghy gimnázium két csapata közül 5:4 arányban az Orbán, Wernitzer, Piri együttes győzött. Kardban 5:4-es győzelmével ugyan­csak a Verseghy Csíki, Ga- schitz, Hável összeállítású ‘csapata bizonyult jobbnak a Varga Katalin Gimnázium­mal szemben. Mindhárom fegyverben elért győzelmével egy évre ismét a Verseghy gimnázium őrzi a bajnokság örökös vándordíját. G. Kiss Kosárlabda NB II. Férfi MAFC—Szolnoki Olajbányász £0:66 (38:30) Miskolc, Kilián Gimnázi­um v.: Mihálykovszky, Mat- házi. Szolnok: Ladányi (4), Rajzik (16), Pál Szabó (21), Szabó (8), Csató (9). Csere: Vidra (4), Kollár (—), Mé­száros (2), Kása (2). Edző: Acsay Attila. A még veretlen egyetemis­ták ellen a papírforma alap­ján nem sok eséllyel léptek pályára a kiesés ellen küzdő bányászok. A hazaiak sze­rezték meg a vezetést, de a szolnokiak szívósan védekez­tek, és megfontolt, nyu­godt játékkal megakadályoz­ták, hogy a MAFC elhúz­zon. A második játékrész­ben a szolnoki csapat újí­tott, és 7 perccel a befeje­zés előtt kiegyenlített. A ha­zaiak azonban még tudtak erősíteni, és győztek. A szép számú közönség élve­zetes. színvonalas, izgalmak­ban bővelkedő találkozót láthatott. A bányász jó játé­ka biztató a soron követke­ző három hazai mérkőzés előtt, ahol győzelmet kell szerezniök, hogy versenyben maradhassanak a bent ma­radásért folytatott küzde­lemben. SZEOL-Szolnoki MTE 93 55 Női: A Szegeden leját­szott mérkőzésen az igen tartalékos MTE nem bírt a jól játszó hazaiakkal. A szol­nokiak három kulcsjátéko­sukat — Bagit, Czitánt, Rá- dinét — betegség és serülés miatt kénytelenek voltak nélkülözni, és ez rányomta bélyegét a csapat játékára. Megyei labdaiúgó-bainokság A listavezető gólzáporral győzött Jászberényi Vasas—Karcag 8:0 (4:u) Jászberény. 300 néző, ve­zette: Csák II. Ideális iabda- rúgoidőben a hazai csapat kezd­te a játékot, több veszélyes tá­madás után a 12. percben Do- rók balszélen elfutott, s a bal sarokba lőtt. A gól után a ven­dégcsapat is több veszélyes tá­madást vezetett, ezek azonban nem hoztak eredményt. A félidő utolsó negyedórájára a vendé­gek elfáradtak, s a 33. és a 35. percben Dorók, a 43. percben Kaptás volt eredményes. Szünet után a 47. percben Kaptás lőtt újabb gólt. A Vasas továbbra is támadott, és a 62. percben Szöl- lősi egyéni játékával tovább növelte a gólok számát. A 77. percben Buda .jobb szélen vitte föl a labdát, átívelt a bal oldal­ra, és Benke II. egyből a háló­ba lőtt. A 87. percben Dorók húzott el a bal szélen, a tizen­hatoson belül a vendégek egyik védőjátékosa hátulról buktatta. A megítélt büntetőt Sándor ér­tékesítette. G.: Dorók (3), Kap­tás (2). Szöllősi, Benke H. és Sándor 11-esből. Ifi: Vasas—Karcag 2:2. Tószeg—Martfű l:i (0:1). Tó­szeg, 350 néző, vezette: Balázs. Nagyiramú, izgalmas, változatos játékot hozott a mérkőzés. A jó képességű vendégek a rossz ta­lajú pályán nem találták fel magukat. A hazaiak az első félórában több biztos gólhely­zetet teremtettek, de azokat nem sikerült értékesíteniök. A 35. percben egy ártalmatlan be­adásból a vendégek Nagy révén megszerezték a vezetést. A II. félidőben tovább fokozódott az iram, a vendéglátók a bal olda­lon szebbnél szebb támadásokat vezettek. A 70. percben a ven­dégek a 16-oson belül szabály­talankodtak. és a jogosan meg­ítélt büntetőt Tamasi a kapu­fára lőtte. A 80. percben egy jobboldali támadás végén az előrehúzóöó Zsidai A. fejelte az egyenlítő gólt. A látottak alap­ján a tószegiek győzelmet érde­meltek volna. — Jók: Kormos, Zsidai. Vágó T., Gyigor K., Ta­masi, 111. Mészáros. Sütő. Ifi: Martfű—Tószeg 3:0. Túrkeve—Szó. Cukorgyár 1:0 (0:0), Túrkeve. 200 néző. vezet­te; Bató. A jól kezdő Túrkeve akár három gólt is lőhetett vol­na az első húsz percben, csatá­rai azonban a holtbiztos hely­zeteket nem értékesítették. Ké­sőbb kiegyenlítettebb lett a játék, azonban a mindvégig egységesebb és jobban játszó Túrkeve győzelme teljesen meg­érdemelt. Az eredmény a ven­dégekre nézve hízelgő. G.; Kiss. Jók: a vendégek közvetlen vé­delme, a hazaiak közül B. Nagy II.. Szabó. Ifi: Túrkeve—Szó. Cukor. 2:3. Üjszász—Rákóczifalva 4:1 (2:0), Üjszász. 30o néző, v.: Hajdú megyéből. Az űjszászi csapat valamennyi Játékosa ezen a A totó 20. heti telitalálata 1. FTC—Vasas 2 Ort 2. Pécs—Bp. Honvéd 1 2:0 3. Salgótarján—Tatabán) a 1 1:0 i. ZTE—MTK 1 3rt 5. SZEOL.—Videoton X Isi 6. KSC—Békéscsaba X 1:1 7. Olajbányász—KKFSE X 1:1 .8. DVSC—Szó. MTE X 1:1 9. Ózd—BVSC 1 2:1 10. Lenlnváros—MVSC 2 0:1 11. Bologna—Lazio X 2:2 12. Lancrossl—Juventus 2 0.3 13. Foggia—Milan X 0:0 +1 11. Dunakeszi—Izzó X 1:1 délutánon végre úgy játszott, ahogy azt méltán elvárja a sportszerető közönsége. Végig nagy iramot diktáltak, s egyre több helyzetet teremtettek az ellenfél kapuja előtt, amelyből négyet értékesítettek. A vendé­gek jó játékáról érkezett előze­tes hírek ezen a mérkőzésen nem igazolódtak. — Szétesően, minden lelkesedés nélkül iát>- szottak. A hazai csapat győzel­me nagyobb arányú is lehetett volna, A hazai csapatból ki­emelkedett Kasza F., Káló. Ko­vács L., Kovács Gy., Dancsó* Rátóti, Farkas, Kasza J. ill. Csabai. G.: Rátóti (3). Kasza J„ ill. Mihályi. Ifi: Üjszász—Rákóczifalva 0.2. Mezőtúri AFC—Jászárokszálllis 3:0 (2:ü), Mezőtúr, 250 néző, ve-^ zelte; Kovács. A lelkes fiata­lokból álló vendégcsapat ellen biztosan győztek a hazaiak. A második félidőben nyomasztó fölényben volt a MAFC, de gól­helyzeteik sorra kimaradtak. — G.: Balázs (2). Rácz. Jók: Jtfl- hász, Fejes, Papp, ill. a közvet­len védelem. Kisújszállás—Kenderes 0:0, — Kisújszállás, 400 néző. vezette: Kovács V. Jó iramban kezdtek a hazaiak, később mind a Két oldalon adódtak helyzetek. A legígéretesebb Karcsai közeli fejese volt. Szünet után hatá­rozott fölénybe kerültek a kis­újszállásiak, különösen a kö­zéppályásaik voltak jók. A C0. percben Maszler hatalmas vág­tája után kedvező iielyzetben a kapufát találta el. A 80. perc­ben a hazaiak megszerezhették volna a vezetést: a vendégek kapusa kiejtette a labdát, azon­ban Oláh nagyot hibázott. Mér­sékelt színvonalú küzdelemben a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. — Jók: Szántó, Maszler, Tándor. — ill. Pádár, Koroás. AgócS. Ifi: Kisújszállás—Kenderes 1:1. Jászfényszaru—Fegyvernek 2:0 (1:0), Jászfényszaru, 300 néző, vezette: Gergely, a Ifazai csa­pat kitünően és végig óriási lel­kesedéssel játszott. Minden te­kintetben felülmúlta az enér- váltan, kedv nélkül játszó ven­dégeket és biztosan győztek. A hazai csapat minden játékosa dicséretet érdemel. A vendégek­nél csak a kapus teljesítménye volt figyelemre méltó. G.: Gál, Farkas. Ifi: Fegyvernek—Jászfény­szaru 4.1. Jászjákóhalma—Vegyiművek 3:1 (1:1), Vegyimüvek-pálya. 50 i*4- zö, vezette: Koppány. G.: Buzi. ill. Nagy (2), Kozma. Mindjárt az első percekben vezetési le­hetőséget szalasztott el a ven­dégcsapat: nagy igyekezetük­ben ügyetlenkedtek Kormos ka­puja előtt. A 12. percben Szabó lövése okozott gondot a jákn- halmaiak^ kapusának, nem sok­kal később pedig Kormosnak kellett bizonyítani képességét. A 30. percben már sejteni lehe­tett, bogy a minden elképzelés nélkül látszó Vegyiművek nem sok örömet okoz szurkolóinak. Sioos hibájából Nagy kiugrott, csak a kapussal állt szemben, lövése azonban a felső lécen csattant. Két perccel később ha­sonló helyzetből nem hibázott. 1 :0. A hazaiak még Buzi révén válaszolni tudtak az első 45 percben egy szép góllal. 1:1. A második 45 percben már lélek nélkül is játszott a Vegyimű­vek. így nem csoda, hogy az 50. percben Nagy újra eredményes volt, 1:2. Az eldurvult mérkő­zést Kozma sarokra tartó lövé- >se pecsételte meg, amivel szem­ben a fiatal Kormps tehetetlen volt, 1:3. Az edzői utasítások semmibe vétele megbosszulta magát, mert ezzel az ered­ménnyel veszélyes zónába ke­rült a Vegyiművek csapata. Jók: Falcsó, Fejes, Nagy (a mezőny legjobbja), a hazaiak valameny- nvien képességeik alatt szere­peltek. 4