Szolnok Megyei Néplap, 1974. május (25. évfolyam, 100-125. szám)

1974-05-14 / 110. szám

1974. május 14, SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 lés során B. Nagy megsé­rült és így nem tudott pást­ra lépni, így a Budapesti Vörös Meteor ellen 9:4, "áz OSC ellen 9:2 és a Dózsa ellen 9:1 arányban alulma­radtak a szolnokiak és cso­portjukban a negyedik he­lyen végeztek. A másik ágon a DVTK vívta hősies küz­delmét a BVSC, a Honvéd és a Csepel ellen. A Honvéd ellen 9:6, majd a Csepel el­len 8:7 után a kritikus csőr­iében is vezetve egy talá­Középtiszai MEDOSZ-— Jb. Vasas 1:0 (0:0). Kende­res, 200 n., v.: Horváth. A mérkőzésen a lelkesebben és jobban játszó hazaiak na­gyobb arányban is nyerhet­tek volna az idegesen játszó bajnokjelölt ellen. A hazai csapat minden játékosa di­cséretet érdemel, különösen kitűnt Losánszki, Korpás, Süveges A., ill. Sándor, Csík, Kantás. Ifi: Jászberény—MEDOSZ 2:1. Tisza Cipő—Mezőtúr 6:0 (4:0). Martfű, 200 n.,‘ v.: Szántó. Kitűnő játékvezetés mellett jó iramú mérkőzést vívott a két jó képességű csapat. A hazaiak egy perc­re sem engedték át a kez­deményezést, és a 13. perc­ben egy szögletből Nagy ré­vén megszerezték a veze­tést. 1:0. A 20. percben Sütő ugrott ki, egy előre vá­gott labdával és nagy gólt lőtt a bal felső sarokba, 2:0. A 31. percben Nagy egy jól eltalált kapáslövés­sel küldte a labdát a bal felső sarokba. 3:0. A ne­gyedik gólt ismét Sütő sze­rezte. A második félidőben a hazai csapat nem erőltette a gólövést, inkább a Iá tv ár nyos mezőnyjátékra töreke­dett. így is több gólhelyzet adódott, de a csatárok el- könnyelműsködték. A 65. percben esett az 5. gól, ami­kor is Nagy távoli lövése a kapufáról jött vissza és Komláti közelről a hálóba lőtt. A 80. percben Sütő ug­rott ki a védők közül, a ka­pust is elfektette és elegán­san passzolta be a 6. gólt. 6:0. A rangadón a hazai csa­pat szemre is szép, lelkes játékkal, valósággal kiütötte a szétesően. fegyelmezetle­nül játszó Mezőtúrt. Góllö­vő: Sütő (3). Nagy (2). Kom­láti. Kiállítva: Mihály (Me­zőtúr, 70. perc). Ifi: Tisza Cipő—Mezőtúr 4:2. Jászjákóhalma—Fegyvernek 0:0. Jászjákóhalma, 150 n., Megyei labdarúgó bajnokság v.: Gál A. Szemerkélő eső­ben kezdődött a mérkőzés. Némi hazai fölénnyel telt el az első félidő, de a csatárok keveset lőttek kapura, így komoly gólhelyzet nem igen adódott. A második félidő­ben nyomasztóvá vált a ha­zaiak fölénye, a zuhogó eső­ben azonban sokat csúszkál­tak a játékosok. Végül is a vendégek szerencsés körül­mények közöt jutottak az egyik pont birtokába. Jók: Fejes, Nagy L., Gál, Kovács, Nagy Gy^ ill. a vendégcsa­pat valamennyi játékosa di­cséretet érdemel lelkes já­tékáért. ifi: Jászjákóhalma—Fegy­vernek 2:1. Karcag—Űjszász 1:1 (0:1). Karcag, 150 n., v.t Szabó. A meg-megújuló. erőtlen karcagi támadásokat bizto­san hárította az újszászi vé­delem. A 45. percben egy elfutás végén a vendégek szereztek vezetést. A mér­kőzés második felében a karcagiak erejéből csak az egyenlítésre tellett. G.: Ko- lessza, ill. Ráróthi. Jók: Bene, Kalocsai. Kolessza, ill. Kovács és Tóth. Ifi: Karcag—Üjszász 4:0. Túrkcve—Jászárokszállás 6:0 (4:0). Jászárokszállás, 300 n., v.: Tombor. Súlyos vereséget szenvedett ottho­nában a hazai együttes a jobb túrkeveiektől. A látot­tak alapján a gólarány kis­sé túlzott. G.: Vitárizs (2), Sugár (2). Szabó. Kiss T. Ifi: Túrkeve—Jászárok­szállás 1:0. Rákóczifalvai—Jászfényszaru 4:0 (1:0). Rákóczifalva, 100 n.. v.: Csák I. Sáros, csú­szós pályán a tartalékos vendégcsapat nem tudott ellenállni a jól játszó ha­zaiaknak. Perei két esetben is izgalomba hozta haza­adásával a nézőket, Varczag és Karizs azonban nagysze­rűen tisztázott. G.: Zakar (2), Molnár, Bagi. Jók: Győ­ré, Karizs. Nyolczas I., Csabai, Zakar I., ill. Gaál, Farkas I., Farkas II. Ifi: Rákóczifalva—Jász­fényszaru 4:1. Szolnoki Cukorgyár—Tó­szeg 5:1 (2:1). Szolnoki Cu­korgyár pálya, 300 n.. v.: Dull (Hajdú megye). A ha­zai és vendégszurkolók lel­kes buzdítása mellett, végig jó iramú mérkőzésen a cu­korgyáriak megérdemelten nyertek. A tószegiek sok durvaságot követtek el, Kál­mán a 30. percben a kiál­lítás sorsára jutott. A jól záró cukorgyári védelem ál­tal támogatott csatársor sok helyzetet kidolgozott és fe­jezte be eredményesen. A vendégeknél a lelkesedést lehet dicsérni. G.: Gsollák (2), Leelőssi (1), Géczy (1), Papp III. (1). ill. Tamasi. Jók: a cukorgyár egész csa­pata, illetve Zsidai, Kor­mos, Tömöri. Ifi: Szolnoki Cukorgyár— Tószeg 4:0. Kisújszállás—Szolnoki Ve­gyiművek 2:2 (0:1). Kisúj­szállás, 150 n., v.: Pató. Nyomasztó hazai fölény mel­lett váratlanul szerezték meg a vendégek a vezetést: a 25. percben Gönczöl kiug­rott a védők gyűrűjéből és biztosan lőtt a kapuba. 0:1. Fordulás után továbbra is a hazaiak irányítottak és az 50. percben Szatmári ki­egyenlített» 1:1. Majd, ahogy már sokszor előfordult, a védekező csapat lőtt ismét gólt: Nyikos volt eredmé­nyes. 2:1. A 75. percben egv szögletből beívelt labdát Sándor vágott a bal sarok­ba. A hazaiak többször is megszerezhették volna a ve­zetést, de a csatárok jobb­nál jobb helyzeteket hagy­tak ki. Jók: Karsai, Szat­mári, Vígh, ill. Bíró, Nagy, Nyikos. , Ifi: Kisújszállás—Szolnoki Vegyiművek 1:0. Kajak—kenu Sportiskolás sikerek Budapesten Mintha az idei országos bajnoki címek eldöntése len­ne a tét olyan hangulatban kezdte 28 egyesület 400 ver­senyzője a Központi Sportis­kola szombat—vasárnapi ver­senyét. Rajthoz állt a szolno­ki sportiskola tíz versenyzője is. Az erős mezőnyben a lá­nyokon kívül csak a Varga testvérek állták meg helyü­ket. Szabó Erika a Varga Ka­talin Gimnázium tanulója el­ső lett. Meggyőző fölénye mu­tatta, hogy ő is azok közé a versenyzők közé tartozik, ASZTALITENISZ NB II. A rangadó mérkőzésen a kiemelkedő teljesítményt nyújtó Kilián FSE ilyen arányban is megérdemelten győzött. Kilián FSE-bői: Ró­zsa, Győri 4—4, Barta, No- zicska, Szokolai 3—3 győzel­met aratott. A Betonút-ból Fazekas 5, Sándor. 2, Szabó 1, Herényi és Bogdán O. A Kilián FSE legközelebb 19-én akik talán majd fellendítik Szolnokon női kajaksportot. A rövidtávú döntőkbe rajta kívül csak a Varga testvérek kerültek be. Eredmények, hosszútáv: P—k I. serd. leány; 2000 m.: l. Szabó Erika, 3. Zelei Má­ria, P—k II. serdülő leány; 2000 m.: 4. Pintér I.—Törnek Á., PC—1 férfi ifi.: 5000 m.: 13. Törnek S.. PC—2 férfi ifi.: 5000 m.: 2. Varga I.—Varga G.. PK—1 rövid férfi: 5000 m. : 14. Turcsán P., Rövidtáv PK—1 serd. leány 500 m.: 6. Varga I.— Varga G. Budapesten a Pénzügyőr csa­pata ellen játszik' bajnoki mérkőzést. NB III. Jb. Lehel SC—Füzesabony 15:1. A Füzesabonyban ját­szott mérkőzésen a Lehel győzelmeit: Reisz (4), Hájos (4), Cyurkó (4), Szarvas I, (3) szerezlek, __ „ ____ T eke Területi eguui bajnokság A Szolnok megyei Teke Szakszövetség körültekintő rendezésében lebonyolított kétnapos versenyen a vártnál sokkal nagyobb küzdelem volt és több „pályacsúcs” is született. A verseny végeredménye: 1. Naschitz Károly (Szegedi DÉLÉP SC) 498 fa. 2. Solczi László (Debreceni MTE) 489, 3. Hüram Tibor (Salgótarjáni ÜM SE) 461, 4. Szakács Mik­lós (Miskolci Bányász) 458, 5. Lázár János (Szegedi VSE) 456, 6 Mozsár József (Keés- keméti MÁV) 434, 7. Hegyes Pál (Nyíregyházi Spartacus) 451. 8. Martusz István (Sze­gedi VSE) 447, 9. Magda La­jos (Szolnoki MÁV) 443. Kra- tozhwil] József (Szegedi VSE) 440, 11. Nagy László (Ceglédi Középítők) 439. 12. Virág Fe­renc (Borsodi Bányász) 438. A legjobb eredményt elérő 12 versenyző a közeljövőben — Egerben találkozik — a Nyugat-Magyarországi Terü­leti Bajnokság legjobbjaival és döntik el a „Magyarország vidéki tekebajnoka” cím sor­sát. ■— — halász — Kilián FSE—Betonúi SC 17:8 Három első hely Egerben A szolnoki búvárok sikere a Dobó István emlékversenyen t bszás Petrezselyem remekül pillangózott A Szolnok városi kulturális hetek keretében rendezték meg vasárnap a megyei úszó szakszövetség országos jelle­gű versenyét a Damjanich, uszodában. A Vízügy-Dózsa és a Szolnoki Sportiskola versenyzőin kívül a Dombó­vári KSK és a Szegedi Sport­iskola úszói álltak rajthoz Eredmények: 100 m. kor­osztály nélküli férfi pillangó: 1. Petrezselyem István (V. D.) 1.03.8, 2. Kanizsa Gábor (V. D.) 1.27, 100 m. béka fiú mell: 1. Gutmann Zoltán (Sí) 1.52.8, 2. Keliger József (Sí) 1.57.9, 200 m. serdülő leány méli: 1. Vékony Erika (V- D.) 3.10.0 2. Seller Edit (V. D.) 3.22.3, 100 m. delfin fiú gyors: 1. Gyuricza Béla (Sí) 1.20.7, 2. Kripko Zoltán (Sí) 1.21.6. 100 m. delfin leány gyors: 1. Er­dős Gabriella (Sí) 1.24.9, 2. Sár ősi Erzsébet (Sí) 1.29, 400 m. gyermek, fiú gyors: 1. Ka­nizsa Gábor (V. D.) 5.41.7, 2. Bors Endre (V. D.) 5.49.5, 100 m. béka leány mell: 1. Bucsi Teodóra (Sí) 1.58.0, 2. Jánszki Andrea (Sí) 2.02.0, 10x50 m. fiú gyorsváltó: 1. Szolnok Vá­rosi Sí „A” (Gyuricza .Béla, Kripko Zoltán, Kozák János, Béres Gábor, Gutmann Zol­tán, Pintér Zoltán, Köves Csaba, Kudacsek József, Oko- licsányi Zoltán, Ugrin Tamás) 6.15.8. Miskolcon bonyolították le vasárnap az OB II-es salak­motor bajnoki futamot. A Szolnoki MTE négy verseny­Tizennégy csapat 124 ver­senyzője vett részt május 12-én, vasárnap az egri Dobó Kupán. A szolnoki MHSZ KÖTIVIZIG könnyűbúvár klub tizenkét fős csapata az erős mezőnyben 445 ponttal a második helyet szerezte meg. A kupaverseny végeredmé­nye: 1. MHSZ ALÉP MURÉ- NA Szeged 805 pont, 2. MHSZ KÖTIVIZIG Szolnok 445. 3. MHSZ Kinizsi Kecs­kemét 270. A szolnokiak egyéni eredményef; ifi leány: 25 m búvár ú. (22 induló), 4. Rózsahegyi Anna 11,9 mp, 100 m uszonyos ú. (30), 4. Rózsahegyi Anna 58,0 mp, 5. Bencze Edit 58,9. 400 m uszo­NB I IJ. Női: Békéscsaba, 200 n„ v.: Hamula és Szeke­res. Tisza SE: Csató, Ka­zinczy, Keliger (1), Szabó (5), Juhász (3), Novak, Beke, cse­re: Borsos, Miklósy. Ambrus. Edző: Gáljjc János. Javuló teljesítményük el­lenére sem sikerült a mart­fűieknek eddigi csekély pont­gyűjteményüket szaporítani. Igaz, hogy ebben jelentős „érdemük” van a kirívóan részrehajlóan működő játék­NB II. Férfi. Vác, 300 n., V.: Gyulai. Róta. Tiszaföld- vár: Székács — Danku II. (5), Kugyela II. (2), Danku I. (3), Sashalmi (1), Kugyela I. (1), Kiss (6). Csere: Szabó (3). Nagyon jól kezdett a hazai csapat, az 5. percben már 6:0-ra vezettek, tíz perccel később előnyük 10 gólra nőtt. Ekkor rendezte sorait a Ti- szaföldvár és a hátralevő időben két-két góllal vála­szolt egy-egy váci gólra. A félidő végéig minimálisra csökkent. Fordulás után to­vább fokozódott a küzdelem. Minden labdáért megharcolt mind a két együttes. Tőrös és Rádiné már az 5. percben kipontozódott, ez visszavetet­te az MTE játékát. A 14. percben 64:60-as vezetésnél Ónodi és Sinka is a kipon­tozás sorsára jutott. Az utol­só másodpercben személyiből egyenlített a Volán. A hosszabbításban még drámaibb lett a küzdelem. Egy perccel a befejezés előtt a Volán vezetett 80:77-re. az MTE azonban újítani tudott —, bár Keszthelyiné kipon­tozásával négyen maradtak a pályán. A rendkívül küzdel­mes mérkőzésen a végig nagy becsvággyal küzdő hazaiak rászolgáltak a győzelemre. ÍLNOKl MÁV 49:29 (28:16) A szolnokiak lelkes játé­kukkal hízelgő eredményt \arcoltak ki a bajnokaspi­ráns ellen. A kosár alatt most is sokat hibáztak a MÁV- lányok. 83:51 (42:32) Az eddig veretlen buda­pesti csapat Szánokon is biztosan győzött. A hazai együttes nem tudta tartani a távolról jól dobó és pálánk alatt határozottan játszó OSC csapatát. zője is nyeregbe szállt és az alábbi eredményeket érték el: 4. Mondi, 8. Urbán, 11. Sárosi, 13. Kiss A. nyos ú. (20), 4. Bencze Edit 4:47,5, 5. Rózsahegyi Anna 4:48,9. Ifi fiúk: 25 m búvár ú. (40 induló): 3. Kecskeméti Sándor 10,5 mp, 100 m uszonyos ú. )24 induló) 5. Oláh Árpád 54,3, 6. Kecske­méti Sándor 54,4, 400 m uszo­nyos ú. (20 induló) 5. Nagy Tibor 4:32,4; 6. Oláh Árpád 4:33,2. Nők: (17 induló) 25 m búvár ú.: 1. Lukács Ildikó 10,8 mp, 100 m uszonyos ú.: 1. Lukács Ildikó 55,5, 800 m uszonyos ú.: 1. Lukács Ildikó 9:26,9. Férfiak: 50 m búvár ú. (28 induló): 6. Tóth Zol­tán 22.8 mp, D. Kiss Sándor 22 8 100 m uszonyos ú.: 5. Tóth Zoltán 51,3, 800 ni uszo­nyos ú.: 6. Bánki János 9:23,2. vezetőknek, akik indokolatlan kiállításokkal szinte tervsze­rűen ritkították a vendégek sorait. A cipőgyáriak becsü­letére váljon, hogy ez sem szegte kedvüket, nagy aka­rással játszottak és ezúttal erővel is jól bírták úgy, hogy a második félidőt a maguk javára tudták fordítani. A vendéglátók góljaik felét büntetőkből érték eL — rk — második félidőben még fo­kozódott az iram. Mindkét csapat látványos akciókat ve­zetett, — és hallatlanul gyen­gén védekezett. Nem a leg­jobb előjelekkel utazott el Vácra a Tiszaföldvár. RékaSi és Geller sérülés miatt nem tartott a csapattal, emiatt a kapus Kugyela II. is a me­zőnyben játszott. Jók: Dan­ku II., Kiss. — imre — Sporthírek — A hét végén Budapesten KISZ Kupa szabadfogású birkó­zó versenyt rendeztek, melyen a Szolnoki MÁV versenyzői is el­indultak. A 60 kilogrammos súly­csoportban Bíró Gábor 3. lett, a 45 kg-osok között Tiger Tibor első lett, s jogot nyert a tatai edzőtáborban való részvételre. — öt csapat részvételével be­fejeződött a megyei női asztali- tenisz csapatbajnokság tavaszi fordulója. Eredmények: Szolnok ki MÁV 1—MÁV II 5:4, Szolnoki MÁV I—Törökszentmiklós 5:0, Szolnoki MÁV I—Abádszalók 5:0, Szolnoki MÁV I—Jászapáti 5:1, Szolnoki mAV II—Törökszent­miklós 5:2, Szolnoki MAV II— Abádszalók 5:4, Szolnoki MAV n —Jászapáti 5:4, Abádszalók—Tö- rökszentmiklóS 4:3, Abádszalók— Jászapáti 5:3, Jászapáti—Török­szentmiklós 5:4. A bajnokság tavaszi végeredménye 1. Szolnoki MAV I 4 2®: 5 S 2. Szolnoki MAV II 3 l»íl5 6 3. Abádszalók 2 14:16 4 4. Jászapáti 1 13:19 2 5. Törökszentmiklós 0 9:20 0 — Az idén először veszek részt a tollaslabdázók az úttörő olim­pián. A kaposvári országos dön­tőre hat csapat jut el és küzd­het meg az érmekért. Szolnokon vasárnap bonyolították le a me­gyei döntőket. Az első helyet és a területi versenyen való indu­lás jogát Szolnok I. csapata sze­rezte meg (Farkas, Dargai. Bó- 7.só, Kőszáli). Második Szolnok íl.. harmadik Karcag csapata lett. —• Egyéniben lányoknál: Farkas Katalin (Költői A. u. isk.), 2. Dargai Éva (Költői A. u. isk.), 3. Z^urzsucz Marianna (Karcag) és Kunstár Judit (Költői A.). Fiúk: 1. Bozó Józsei (Mátyás kir. úti isk.). 2. Kőszáli Péter (Tallinn körzeti isk.). 3. Tóth Zoltán (Tallinn körz. isk.) és Bathó Tamás (Költői A. u. isk.) _ A túrkevei birkózók szom­baton és vasárnap országos út“ törő-serdülő kiválasztó verse- nven vettek részt, Budapesten a Játékcsarnokban. Sallai Earns, Vad László e’ső, Fábián András és Finta Zoif*n második. Kovács Zsolt harmadik lett. __ Vízilabda. Serdülők: Szolno­ki Vízügy-Dózsa—KSI 5:4 (1:0, 1 :1. 2:1. t:2). A második forduló rangadóján — a vártnál ne­hezebben. — de megérde­melten győzött a. szolnoki csa­pat a sokszoros bainok KSI el­len. A Vízügy-Dózsa fíat*>iiai már 5 ponttal vezetnek a bed- noVl táblázaton. G * (2> 1 nohit.a (2). RozqA. Tfi • KST—Szó. VÍ7Ügv-Dóz<;a 11:2 (4:0. 1:0. 3:1, 3:1). Az ei^ő nedvedben szerzett előnnyel hiztosífot+a na*” w^i­arámn'i gvőz.e l‘Y)é+ az 1 úcv-5,?i haIpolrocaont. a «s^óioói-tak «fól- iát Kuckóra és Varsa szerezte. KÉZILABDA Békéscsabai Előre Sparfacus—Tisza Cipő 11:9 (8:4) » Váci Fonó—Tiszaföldvár 32:21 (15:7) Kosárlabda NB II Nagy küzdelemben győztek az MTE lányok MTE—EGRI VOLÁN 83:80 (71:71) Női. Szolnok. Közgazdasági szakközépiskola, 100 ni. v.: Bartha, Simó. MTE: Her- czeg (12), Tőrös (7), Rádiné (19), Echbauer (19), Ónodi (2), csere: Hán (9), Frags- tein (8), Keszthelyiné (7), Sinka (—). E. Volán: Csir- maz (8). Lesó (9). Majoros (25), Széphegyi (8). Haladay (15) , csere: Keresztes (7), Varga (8), Szamosi (—), Gal- lai (—), Radványj (—). Az MTE első támadását ponttal fejezte be. Nagy aka­rással, és lelkesen játszó szol­nokiak a 10. percben már 24:12-re vezettek. Egészpá­lyás letámadással azonban igen sok személyi hibát vé­tettek. melyet a Volán nagy biztonsággal rendre értékesí­tett, így az előny az első ORVOSEGYETEMI SC—szí Szolnok, MÁV sportcsar- . nők, v.: Perjési—Tóth. Szó. MÁV: Pólyák (1), Palatínus (2). Kovács (6), Holló (4), Ma­gyar (4) csere: Klimó (2), Tószeginé (2), Szántó (0). Ba­lázs (0). OSC—SZ. OLAJBÁNYÁSZ Férfi. Szolnok Közgazda- sági Szakközépiskola, 80 n., v.: Perjési. Bartha. Szolnok: Pál-Szabó (6). Csató (11). La­dányi (4), Vidra (2). Acsay (16) . Csere: Majzik (10), Kol­lár (2) Mészáros (—). Ko­vács. Lénárd. Edző: Acsay Attila. Salakmotor OB il bajnoki forduló \ lattal — alul maradtak, s így szorultak a negyedik hely­re. A szolnokiak taktikai elgondolása az volt. hogy az erőt az ’ utolsó, sorsdöntő mérkőzésre kell tartalékol­ni. Ez bevált, mert a ki­esést eldöntő Szolnok— DVTK mérkőzést 9:l-re nyerték. í,gy a DVTK'búcsú­zott el az első osztálytól. A szolnoki csapatban Pákái vívott legjobban, Szabó, Da- nics és Bali a DVTK ellen nyújtott jó teljesítményt. A Magyar Vívószövetség vasárnap Budapesten a Já­tékcsarnokban rendezte az első osztályú párbajtőr csa­patok bajnokságát. A nyolc első osztályú csapat két né­gyes csoportban vívta kör­mérkőzéseit. A csoportok első két helyezettjei vívtak áz első négy helyért, a har­madikok az ötödik-hatodik, a negyedikek a hetedik­nyolcadik helyért. A szolno­kiak az erősebb csoportban kezdtek. Sajnos a felkészü­ld ÍV ÁS B, Nagy nélkül is sikerült Bennmaradt as első ossíályban a Sxo. MíV Sport