Szolnok Megyei Néplap, 1974. április (25. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-17 / 88. szám

1974. április 17. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Magyar párbajtőr- sikerek Lipcsében Lipcsében hat ország — Románia, Csehszlovákia, Svédország, Norvégia, Ma­gyarország és az NDK — 52 versenyzője részvételével nagyszabású nemzetközi párbajtőr vívóversenyt ren­deztek az elmúlt napokban. A magyarok kitűnően szere­peltek: megnyerték a csa­patversenyt és Muskovszky a második helyen végzett. Eredmények. Egyéni: 1. Normann (norvég), 2. Mus­kovszky (magyar). 3. Tóber (magyar)... 5. Gellei (ma­gyar). Csapatban: X. Magyaror­szág, 2. Csehszlovákia. 3. NDK A, 4. Románia. A magyar csapat Svédor­szágot 8:1-re, az NDK A csapatát 9:5-re, az NDK B csapatát 8:7-re győzte le. majd a döntőben Csehszlo­vákia ellen nyert 9:6-ra. Birkózás Szolnoki MÁV serdülő versenyzőinek sikere A Debreceni Sportiskola vasárnap országos kötöttfo­gású serdülő birkózóversenyt rendezett a D. Építők sport­telepének klubtermében. Ki­lenc egyesület negyven négy fiatalja mérte össze tudását az egyes súlycsoportokban. A Szolnoki MÁV fiataljai is szőnyegre léptek és szép si­kert értek el. Három súly­csoportban bizonyultak a legjobbnak. Eredmények: 45 kg: 1. Ti­ger, 62 kg: 1. Gyarmati, ne­hézsúly: 1. Tóth, mindhá­rom Szolnoki MÁV. KÉZILABDA Tovább tart as Olajbányász*, sihersiorosata Bp. Postás—Tisza Cipő 10:5 (6:1), NB I. B, női: Budapest, 50 n., v.: Kiss és Sebő. Ti­sza SE: Csató, Keliger (2), Borsos, Szabó. Juhász (2), Novák (1), Miklósi. Csere: Beke, Kazinczy, Ágoston. Edző: Gálik J. A fővárosiak az első fél­időben határozott fechnikai és taktikai fölényt harcoltak ki. amit még nagyobb gyor­saságukkal is tetéztek. A ci­pőgyáriak a második félidő­Olajbányász—HÓDIKÖT 21 NB II., férfi. Hódmezővá­sárhely, 100 n., v.: Soltész, Brecska. Ludvigh (Danyi), Cseh S (2), Ratkai (4). dr. Szász (3), Vass G (—), Szol­noki (2). Varga (2), Csere: Vass N. (2), Kiss J. (6). Szi­lágyi B. (—). Az Olajbányász folyamato­san lendült játékba. A má­Tiszaföldvár—Cegléd 10:10' Tiszaföldvár, 400 n., v.: Homyik és Szabó. Tisza­földvár: Kugyela II. — Bán­kú II., Danku 1.(1). Gellér (3). Szabó (I), Sashalmi, Kiss (2). Csere: Székács, Koppen- dorfer (1), Kugvela I. (2). Kovács II. Edző: Rozsán Zoltán. A hazai csapat nem tisz­telte a tavaly még NB I. B-s ellenfelét, kemény védeke­zéssel megakadályozta gól­szerzési kísérleteit. Az első 15 perc végén 3:3 volt az eredmény. Ezután tiszaföld- yári percek következtek: 3 gólos előnyre tettek szert, amit a Cegléd az utolsó percben csökkentett 2-re. A Tiszaföldvár kissé vissza­esett, és a félidő közepén már a Cegléd vezetett 8:6 arányban. A hazaiak nem adták fel. s 8:5-re egyenlí­tettek, Az utolsó 2 perc nagy izgalmak között telt el, a Tiszaföldvár az utolsó 10 másodpercben egyenlített. re megváltoztatott védeke­zési módszerükkel mindezt ki tudták egyenlíteni, ami az eredményben is megmutat­kozott. Á játékvezetők meg­lehetősen sajátos módon jár­tak ei a büntetők megítélé­sénél. így történhetett meg, hogy a vendéglátók góljaik felét büntetőkből érték el. A martfűiek 10 (!) kapufát lőttek. — rk — 15 (8:6) sodik félidőben egyre ma­gabiztosabban és helyenként jói játszva győzte le a ta­valyi bajnokság III. helye­zettjét, a HÖDIKÖT csapa­tát. A csapat; különösen vé­dekezésben nyújtott jó tel­jesítményt. — Szili J. — (6:4) Végig nagyiramú, helyen­ként színvonalas volt a ta­lálkozó, a hazaiak 3 hét­méterest is kihagytak (a Cegléd egyet sem) és nem tudták a kettős emberelőnyt sem kihasználni. Mindez egy pontjukba került. Jók: Danku I.. Gellér, Kugyela I., Kiss. Hornyik és Szabó nagyvonalúan, jól bírásko­dott — imre — Vízilabda Országos serdülő-bajnok­ság: Vízügy Dózsa—Bp. Hon­véd 10:0 (4:0, 1:0, 3:0, 2:0). Szolnok, Damjanich uszoda. V.-: Orosz. Nagy szélben ját­szották a mérkőzést. A hazai együttes fölényes biztonság­gal győzte le fővárosi ellen­felét. G.: Bozsó (3), Bigdán, Tóth (2—2), Rekita, Hasznos, Dudás. TISZTASA'G- KE'NYELEM Modern kikészítéséi felsőruházati cikkek egy része alig vagy egyáltalán nem igényel vasalást. Ezt a kedvező tulajdonságukat a tisztítás időszakában is megtartják. Örömmel közöljük megbízóinkkal, hogy az említett tex'íl iákat az eredeti tisztítási költség 20 százalékáért tisztítjuk * a Sárvári krt-i szalonunkban. Csak Tp^ytiszü(áí) d kg 50.— K-érl 55 perc alatt a Szolnoki Patyolat Ságvári krt-i vegytisztító szalonjában. Vegye igénybe Ön is, nem fog csalódnil Patyolat Vállalat Szolnok Nyári Endre leütését nem tud ják hárítani a tatabányaiak Röplabda Szegedi Spartacus—Lehel SC 3:2 (—12, 7, —9, 5, 4) NB I. női: Szeged, Rókus csarnok. V.: Ormai, Lehel: Zsidai, Tar, Lankus M., Ju­hász, Tálas, Móri. Csere: Sza­bó, Paksi. Nem a legjobb előjelekkel vágott neki a Lehel a Szege­di Spartacus elleni mérkő­zésnek. Két első ütője — Lankus I. és Zsidai — ugya­nis hosszabb ideje sérült. Csak Zsidai vállalta a játé­kot, de csak feladói szerep­körben. Emiatt aztán alapo­san át kellett alakítani a had­rendet. Az első játszmában a kezdeti bizonytalanság után a jászberényi lányok átvették a játék irányítását, és külö­nösen Lankus M., jólsikerült nyitásaival biztosan győztek. A második játékrész is jól in­dult, de a Spartacus lányok szép labdamenetekkel tarkí­tott játszmában kiegyenlítet­tek. A harmadik szettben a vendéglátók pillanatok alatt 6:0-ra elhúztak, és mindenki könnyű hazai győzelmet várt. A Lehel azonban szívós já­tékkal előbb kiegyenlített, majd egymásután nyolc pon­tot szerzett (Tálas nagyszerű­en nyitott). Sajnos, a folyta­tás nem sikerült. A Lehel a vezetés ellenére érthetetlenül idegesen játszott, s a szegedi csapat meg tudta fordítani a vesztésre álló mérkőzést. Az utolsó két játszmában erőnléti gyengéi is kiütköztek a jászberényieknek. Jók: Mó­ri, Juhász. A juniorok mér­kőzését is a szegediek nyer­ték: 2:1 arányban. Sárközi László Magnezit—Szolnoki MTE 3:2 (13, —3,,5, —13, —10) NB II. női: Budapest, v.: Varga. Magnezit: Bödöny, Maiing, Gábor, Seresné, Kup- jela, Garai. Csere: Pocsék, Szász. Edző: Gábor Béláné. Szolnoki MTE: Sárréti, Kodó, Kenyeres, Tálas, Cserkész, Kalán. Csere: Balázs, Karsai. Edző: Vasicsek János. A nagy szél ellenére heves küzdelem alakult ki. A haza­iak kezdtek jobban, de a má­sodik játszmától az MTE vet­te át a játék irányítását és 2:1-es vezetést szerzett. A győztes játszma után 13:6-os állásnál azonban nem tudták tartani a labdát és így a dön­tő játszmában a rutinosabb fővárosiaknak sikerült meg­szerezni a győzelmet. A szol­nokiak közül Sárréti, Kodó és Tálas játéka érdemel di­cséretet. Szolnoki TIT ASZ— Nyíregyházi MG. Főiskola 3:0 (10, 10, 5) Férfi. Szolnok, TITÁSZ pá­lya, v.: Varjú és Oláh. TI­TÁSZ : Cseresznyés, Kiss, Szabó, Péter, Balázs, Pénzes. Csere: Takács, Vígh. Edző: Jáger István. Orkánszerű szélben játszották a mérkő­zést és így természetesen nem alakulhatott ki jó játék. A TITÁSZ lényegesen felülmúl­ta ellenfelét. Végül is meg­érdemelten győzött. Szolnoki Vízügy Dózsa— Tatabánya 3:1 Svorth rsk Péntektől vasárnapig a varsói Legia stadionban Len­gyelország legjobb teniszezői ellen lépnek pályára a ma­gyar vájogatott tagjai a Da­vis Kupa Európa b) zónájá­nak első fordulójában. A ma­gyar együttes Jákfalvy Béla szövetségi kapitány vezetésé­vel kedden délben utazott el Budapestről a lengyel fővá­rosba. A négy játékos közül — Trbó, Machán, Szőke és Benyik — a szakvezető való­színű, hogy csak a találkozó előtt jelöli ki d pályára lé­pőket. A lengyel csapat a nemzet­közileg >s jól ismert Nowicki, Fibak és Niedzwieczki hár­masból aFakul ki. A magyar válogatottnak a hétvégi DK találkozója lesz 61. mérkőzése a kupában, s eddig mindössze 22-szer győ­zött. Ha most sikerülnek a 23-szor, akkor legközelebb Svédországban léphetnek pá­lyára a magyar teniszezők. Lakáslíarbanfaptó részlegünk azonnali belépéssel felvesz kőművest (brigádot is) és és segédmunkáikat JELENTKEZÉS: TEMPO KSZ SZOLNOK, Várkonyi István tér 20. SZMT Vasipari Vállalat J felvesz azonnali belépéssel — kőművest, — kőműves mellé segédmunkásokat, — vízvezetékszerelőket, — villanyszerelőket. Jó kereseti lehetőség! Jelentkezni lehet: Szolnok, Hunyadi J. u, 4. ' A Szovjet öttusa Szövetség április 20-tól 24-ig rendezi meg hagyományos nemzet­közi versenyét Jerevánban. Ezen az eseményen a hazai­ak képviseltetik magukat a legnagyobb számban 40: szovjet öttusázó rajtol. A ma­gyar válogatott tagjai is meg­hívást kaptak; s április 18- án, szerdán a következő ösz- szeállítású delegáció kel út­ra: Bakó, Kancsal, Lázár és Szombathelyi. Hírek szerint az osztrákok és a kanadaiak teljes csapattal indulnak. Szerdai sportműsor Labdarúgás: Szolnoki MTE NB I-B—Gyöngyösi Sparta­cus, Szolnok, Mátyás király úti füves pálya, 15.30. Előké­születi mérkőzés. Kézilabda: Magyar Nép­köztársasági Kupa: Olajbá­nyász—Debreceni Dózsa NB I. Szolnok, Tiszaligeti pálya, 16. I