Szolnok Megyei Néplap, 1974. április (25. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-30 / 99. szám

1074. április 30. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 LABDARÚGÓ NB III Törökszenfmiklós az egyetlen győztes TÖRÖKSZENTMIKLÓS— MÁTÉSZALKA 3:1 (1:1) Mátészalka. 300 n. v.: Né­meti. T. Vasas: Bak — Bo- da. Frikker. Juhász, — Va­sas, Bontovics, Révfi. Ko­csis. Stummer. Bukta (Kris- ton). Pásztor. Edző: Buczkó Ferenc A Vasas nem állt be vé­dekezésre. bátran támadott, és a lassú hazai védelem melett számtalan helyzetet teremtett. Á hazaiak szerez­ték meg mégis a vezetést, ám a Vasas nem adta «fel a harcot, a szünetig sikerült kiegyenlíteni. A második félidőben fölénybe került a vendégcsapat, és ez gólok­ban is megmutatkozott. A Vasas ezzel igen értékes két pontot szerzett. G.: Vasas (U-esből) Révfi. Pásztor ill. Szombati. Jók: Gálfi. Tar- cali, ill. Stummer, Vasas, Pásztor. — lesán — KISVÄRDA—KILIÁN FSE 0:0 Kisvárda. 1000 n v.: Mar­moj. Kilián: Varga, Ács. Nagy I.. Novotni. Holler, Nagy A., Plausin, Rozsán. II., Hegyesi, Molnár I.. Tö­rök, Csere: Halász. Molnár B. Edző: Halász József. A hazaiak voltak az első negyedórában többet táma­dásban. A vendégek keve­sebbet, de veszélyesebben támadtak. A 20 percben egy rossz leadást csípett el a ha­zai szélső, de lövését Varga hárította. A 30. percben Mol­nár I. ió labdát adott He- gvesinek. aki a jobb olda­lon kiugrott, a hazai balhát­véd a mezét cibálta a kitörő csatárnak. így lövése a kapu fölé szállt. Szünet után óri­ási nyomás nehezedett a Ki­lián védelmére, ezt azonban Varga kapussal az élen de­rekasan állta a fegyelme­zetten játszó Kilián véde­lem. A 83. percben a ki­törő Plausin elől szedte fel a labdát a hazai kapus, aki a labda kirúgása után belerú­gott a csatárba, a játékveze­tő a kapust kiállította. Jók: Varga a mezőny legjobbja, de valamennyi Kilián játé­kos dicséretet érdemel, ill. a hazai védelem OROSHÁZI KINIZSI— TISZAFÖLDVÄR 3:0 (2:0) ^ Orosháza. 600 n. v.: Sütő. Tiszaföldvár: Burján — Ma­kó. Borza. Rékasi, Tukarcs, Blasltó. Vincze, Makai (Se­res) Bíró, Berta. (Hegedűs) Balázs. Két szerencsés góllal, a hazai csapat a 8. percben már 2:0- na vezetett. Ezután kiegyenlítettebb lett a játék, és a Tiszaföldvárnak több gólszerzés! lehetősége is volt. Szünet után az I. félidei lanyha iram valamit foko­zódott, és időnként jó küz­delem alakult ki, melyben a Kinizsi a mérkőzés hajrájá­ban lőtt« újabb góljával be­biztosította győzelmét. G : Bogdán (3). Jók: Dupsi, Bog­dán, >fll. .Burján, Makó. — verbók — HAJDÜSZOBOSZLÖI BOCS K AJ— OLAJBÁNYÁSZ 4:0 (2:0) Olajbányász: Kupái — Ba­logh, Horváth, Szokolai, Pén­zes, Szabó. Varga — Ador­ján, Hangodi (Hernádi), Me­ző, Fodor. A tabella két utolsó helyezettjének össze­csapása közepes iramú és alacsony színvonalú mérkő­zést hozott. A hajdúszobosz- lói csapat jól használta ki a szolnokiak gyenge formáját. A gólarány ennek ellenére túlzott, mert a kapushibá­ból kapott gólok mellett az Olajbányász -csatárok nagy helyzeteket hagytak ki. Az egyéni teljesítmények közül mindössze Szokolai és Mező játéka emelkedett az átlag fölé. j Komputer és röplabda Mintha számítógép vezé­relné a jászberényi röplab- dás lányok szereplését, —ez az ember érzése, ahányszor a mérkőzéseiket látja. A csa­pat valamennyi mérkőzésén a legmagasabb fokú céltuda­tosság érvényesül. Az együt­tes milliméterre kigrammoz- ta. mire képes, és ugyan­ilyen pontosan tudja azt is, mit varhat az ellenféltől. E szinte komputerre épített rendszerbe aztán csak a leg­ritkább esetben csúszik hiba. A Lehel a gyengébbektől kö­nyörtelenül bekaszírozza a bajnoki pontot, az erőseb­beknek viszont látszatra el­lenállás nélkül megadja ma­gát. Hogy honnan ez a racioná­lis szemléletmód? Az edző, Zircher Tibor, a Hűtőgép­gyár mérnöke, így hát ért­hető, hogy megtervezi a csa­pata szereplését. Józan szá­mításaival szemben mégis van némi ellenérzésünk. A sport éltető eleme ugyanis a bizonytalanság. Az örök két­kedés a sorsszerűén meg­adott esélyekben, a vészes felhőként közelgő vereségek­ben. az elkerülhetetlennek látszó kudarcokban. A sport alapja az optimizmus. És valahogy ez a rendíthetetlen bizakodás hiányzik az NB I-es röplabdacsapatból; Szombaton a Közgazdasági Egyetem lányaival találkoz­tak a hűtőgépgyári miná- csamokban. Szó ami szó, az egyetemisták együttesében számos jónevű válogatott is ütötte a labdát, így hát el­lenük a győzelem józan szá­mítás szerint alig látszott el­érhetőnek. Alig látszott... De innen a tényleges vere­ségig még hosszú az út. Vagy legalábbis hosszúnak kellett volna lennie. Nos, a heré­nyi lányok ezt az utót lerö­vidítették: percek alatt ad­ták meg magukat az első szettben, miközben mindöez- sze két pontot szereztek. Ugyanilyen ellenállást tanú­sítottak a másodikban, és csak a harmadik játszmában érték el a hat pontot. A ve­reség után az elkeseredett­ségnek még a nyoma sem lát­szott a csapaton; jobb volt az ellenfél, győznie kellett — ez volt a lányok hangulata. Az Újpesti Dózsa néhány hét­tel korábban a szombatihoz hasonló könnyedséggel győ­zött 3:0-ra. Alig félóráig tar­tott az a találkozó is. Olyan gyenge együttes len­ne a Lettel, hogy még hazai pályán sem tudja megszorí­tani a legjobbakat? Erről szó sincs. Csak .., Csak ép­pen akkor tudnak igazán, tiszta szívből küzdeni, har­colni a lányok, amikor reá­lis kilátásuk van a győze­lemre. Ilyenkor aztán ha kell, öt szetten át is vias­kodnak, szenvednek minden­egyes pontért — és legtöbb­ször győznek. Egy dologról azonban el­feledkeznek : arról, hogy a lelkes, harsogó közönség va­lamennyi mérkőzésen jó já­tékot. kiélezett csatát, szi- vet-lelket melengető ' hősies­séget vár tőlük. A komputer okos szerkezet. Pillanatok alatt raver akár irodányi könyvelőre. A sport azonban — nem könyvelés. Az ember ember elleni csa­ta ban semmi szükség nincs a szánni tógépre. A játéktéren csak egy dolog vezérelheti a sportolót: teljes szívvel, oda­adással küzdeni. Még a leg­jobbak ellen is! . • — Pb — A totó 17, heti eredmény e 1. SBTC—FTC 2 i :2 2. FTO—Ü. Dózsa x 1 :l 3. Csepel—MTK i 3:2 4. Egyetértés—Videoton 1 2:u 5. Dorog—Szeged 1 3:0 S. DVSC—Komló x 0:0 7. Szekszárd—Ganz-M. 2 0:1 8. Bp. Spart.—Pénzügyőr 1 3:0 9. Kisterenye—BVSC 2 0:3 10. Nyíregyháza—Ózd 2 0:1 11. Bologna—Verona 2 1:2 12. Sampdoria—Roma / x 0:0 13. Inter—Juventus 2 0:2 4*1 14. Vác—Kazincbarcika 2 0:2 Kosárlabda­játékvezetők! A játékvezetői' utánpótlás biztosítása végett a Szolnok thegyei Kosárlabda Szakszö­vetség játékvezető tanfolya­mot szervezett,’ melyre a kö­zépfokú iskolák tanulói kö­zül'eddig szép számmal je­lentkeztek. A tanfolyam ke­retében az első előadás 1974. áDrilis 30-án lesz Szolnokon 16 órakor a Tiszaparti Gim­náziumban. s eld!or még le­het a tanfolyamra jelent­kezni. Kosárlabda DYTK—Szolnoki OlajbányáfZ 99:79 Férfi. Diósgyőr, Kilián-te- rem. V.: Balázs, Gyimesi. Szolnok: Szabó (17), Pál- szabó, Tóth (6), Ladányi (2), Majzik (1), csere: Ácsai (18), Mészáros (6), Vidra (7), Kol­lár (2). Edző: Ácsai Attila. A tartalékosán kiálló Olaj­bányász csak egy félideig volt versenyben, a győzele­mért. A második félidő ele­jén az Olajbányász 4 perces széteső játéka elég volt ah­hoz, hogy a hazaiak győzel­müket bebiztosítsák. A szol­noki csapat nagyon megérez­te sérült közepeinek távol­létét. Vízilabda Továbbra is jól szerepelnek az utánpótlás csapatok Országos ifjúsági bajnok­ság: Vízügy-Dózsa—Bp. Épí­tők 9:0 (0:0, 4:0, 3:0, 2:0). Budapest. Góldobók: Varga (4), Bükkösd (2), Klotz, Ka­nizsa, T. Nagy (1—1). Országos serdülő bajnok­ság: Vízügy-Dózsa—OSC 9:2 (3:0, 3:1, 1:1, 2:0). Bp. Gól­dobók: Bozsó (3). Bogdán (3), Rakita. Tóth (1—1). Atlétika Népes mezőnyök, gyenge eredmények a megyei ügyességi csapatbajnokságon Szombaton és vasárnap Szolnokon, a MÁV-pályán került sor a megyei ügyes­ségi csapatbajnokságra. A versenyen gyenge eredmé­nyek születtek. Egyénileg kiemelhető Palla Margit 160 cm-es magasugrása és a ki- liános Krupp Miklós kala­pácsvetésben elért 52,64 mé­teres eredménye. Eredmények. Távolugrás: SZMÁV 48o cm átlag Ma­gasugrás: SZMÁV 147 cm. Gerely: SZMÁV 27,01. Súly: Tm. Székács 9.05 m. Disz­kosz: Tm. Székács 27,67 m. Férfiak: távol: SZMÁV 604 cm. magas: Tm. Székács 175 cm. Hármasugrás: SZMÁV 12,71, kalapácsvetés: SZMÁV 42.08. Gerely hajítás: Kilián FSE 47,73 Súlylökés: Ki­lián 11,24 m. • Diszkosz: SZMÁV 35,60. Rúdugrás: Szákács 300 cm. Szerdán a Népstadionban ; Ferencváros —Kom ló kupadöntő Az 1973—74. évi labdarú­gó MNK küzdelmei a befe­jező mérkőzéshez értek. A Népstadionban májüs 1-én szerdán délután két külön­böző osztályban lévő együt­tes. a Ferencváros és a Kom­ló vívja a döntőt. A Ferencváros nagyon ké­szül a Komió elleni-játékra. — Sajnos, én egyszer sem játszhattam hazai1 11 kupadön­tőt — mondotta Dalnoki Je­nő edző. — Csak a torinói, Juventus elleni VVK döntő­ben szerepeltem. Az első Tollaslabda pillanattól kezdve célunk volt a kupa elnyerése és nagyon reméljük, hogy si­kerrel megvívjuk az újabö nemzetközi kupaszereplésre feljogosító kilencven percet. A Komló vasárnap Deb­recenben küzdött bajnoki pontokért. Szombaton utaz­tak ei Komlóról és oda csak a kupadöntő után térnek vissza Tegnaptól Budapes­ten kés ülnek, ma edzést tar­tanak a fővárosban Lantos Mihály edző vezetésével. Enghrt (Kilián I SI) egyesben és párosban is orswígos víd kbijnok A Kilián FSE tornacsar­nokában rendezték meg az 1974. évi országos felnőtt tol­laslabda vidék bajnokságot. A kétnapos versenyen külön, harcot vívott a két vidéki fellegvár, Szolnok és Hatvan, melyből Szolnok került ki győztesen. Tizenhárom ér­mes helyezést szereztek, a • hatvaniak hat érmével szem­ben. A bajnoki címek tekin­tetében is szolnokiak győztek 3:2-re. A Kilián FSE és az MTE-versenyzők eredmé­nyei. Női egyes, országos vi­dékbajnok ; Szabó Ildikó (Hatvani Spartacus), 2. Virá­gos Valéria (Kilián FSE), 3. Németh Erzsébet (Kilián FSE) és Hollan day Andrea (SZMTE). Férfi egyes, orszá­gos vidékbajnok: Englert Ist­ván (Kilián, FSE), 2. Papp József (Kilián FSE), 3. Ré­vész András (Kilián FSE). Női páros: 2. Németh—Hol- landay (Kilián FSE-SZMTE), 3. Farkas—Dargai (SZMTE). Férfi páros. Országos vidék­bajnok Englert—Révész (Ki­lián FSE). 3. Németh—Papp (Kilián. FSE). Vegyespáros, országos vidékbajnok: Papp —Virágos (Kilián FSE), 2. A Szolnok megyei Tanács Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézete 5004. Szolnok, Vörös Hadsereg u. 25. sz. NAGY GYAKORLATTAL RENDELKEZŐ an yagbeszerző t ÉS gépkocsi vezetőt FELVÉTELRE KERES 1974. MÁJUS 2-ÁN TÖRTÉNŐ BELÉPÉSSEL. Jelentkezni lehet a gazdálkodási osztály vezetőjénél és a szállítási csoportvezetőnél. A legsikeresebb Versenyző ifj. Englert István Englert—Németh (Kilián K5E), 3. Révész—Hollanday (Kilián FSE—SZMTE). MÉGIS YIL T a szolnoki Kuílűrcikk áruház Ság vári krt, 45 a. Nyitva i tléijőtől péntekig 7,‘10 - 13,00 óráig Szombaton 7,110 — 15,00 óráig