Szolnok Megyei Néplap, 1974. április (25. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-23 / 93. szám

1974. április 23. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Labdarúgó NB ül. Döntetlen a megyei rangadón Kilián FSE—Jászberényi Lehel 1:1 (0:0) Killán-pálya, 200 n. v.: Ger­gely. KFSE: Varga — Nagy I., Molnár I., Bartos, Holler, Nagy A., Plausin, Halász, Ro­zsán II., Hegyesi, Török. Ed­ző: Halász József. Jb. Lehel: Nagy I. — Karkusz, Sárközi, Hajdú A., Nagy L., Kátai, Hajdú I., Bacher, Urban, Ambrus, Sánta. Edző: Sin- kovics Ferenc. A megyei rangadó mérkő­zésen mindkét csapat bizton­sági játékra törekedett. Az első 5 percben kialakultak a párok. A 8. percben megsé- sérült Urbán helyére Németh állt be. Az első esemény a 16. percben töntént, Nagy A. lövőhelyzetbe került, lövé­sét a vendégek kapusa óriási bravúrral védte. Az első fél­időben egyik csapat sem tu­dott mezőnyfölényt kihar­colni. Szünet után mindkét csa­pat bátrabban támadott, az 55. percben Németh becsap­ta védőjét, élesen beadott, és Sánta fejéről a hálóba került a labda, 1:0. A Kilián át­szervezte csapatát, és me­zőnyfölénybe került. A 65. percben Molnár István 6 mé­terről nem találta el a kaput. A vendégek védői többször is visszahúzással akadályozták meg a Kilián-támadásokat. A 70. percben Nagy A. 16 mé­terről küldött lövése a jász­berényi kapus előtt földre pattant, s a meglepett Nagy mellett a hálóba került, 1:1. A vendégek sokat szabályta­lankodtak, a 75. percben 18 méterről szabadrúgáshoz ju­tott a Kilián, Molnár I. fu­tott a labdának, és a felső kapufát találta el. A hátra­lévő időben is a Kilián kez­deményezett többet, a győztes gólt azonban nem sikerült berúgnia. Közepes iramú, és színvonalú mérkőzést láthatott a közönség. Jók: Molnár I., Holler, Nagy A, ill. Nagy I. Bacher és Sánta. — halász — —Szolnoki Olajbányász— Mátészalka 1:0 (0:0) Tiszaliget, 200. n. v.: Dull. Olajbányász: Gyémánt — Balogh, Horváth, Szokolai, Varga, (Mező), Szabó, Ador­ján, Pénzes, Hangodi, Papp, Fodor. Edző: Fehérvári László. Az Olajbányász átszervezés alatt álló csapata végig hatal­mas fölényben játszott, a sok helyzetet azonban nem tud­ták gólokra váltani. A máso­dik félidő 20. percében egy védőkről lepattanó labdát Mező sarokkal továbbított a kapuba, 1:0. A gól után még három kapufa és több kiha­gyott helyzet jellemezte a hazaiak fölényét. Jók: Hor­váth, Szokolai, Pénzes, Papp. — sz — Tiszaföldvár—Hódmező­vásárhelyi METRIPOND 1:1 (0:0) Tiszaföldvár, 200 n. v.: Walfisch. Tiszaföldvár: Né­meth — Hegedűs, Bíró Ré- kasi, Tukarcs, Blaskó, Vincze, Makai, Borza, Seres, (Makó), Balázs. Jó iramú mérkőzés. A csa­patok támadó szellemben ját­szottak, és mindkét kapu előtt több gólhelyzet alakult ki, melyek azonban többnyire ki­használatlanul maradtak. A vezetést a 79. percben Vincze révén a hazaiak szerezték meg, a 83. percben azonban Fennesi kiegyenlített. A Ti­szaföldvár első tavaszi pont­ját szerezte. Jók: Németh, Bí­ró, Blaskó, ill. Zsákai, Fen­nesi, Kérdő. — verbók — Kisvárda—Törökszentmiklós 3:0 (1:0) Kisvárda, 1000 n. v.: Sze­derkényi. T. vasas: Bak — Bontovics, Frikker, Juhász, Vasas, Kriston (Sebők), Stummer, Révfi, Kocsis, Buk­ta, Pásztor, Edző: Buczkó Ferenc. A mérkőzés elején a Vasas beszorult, és a 10. percben egy potyagóllal a hazaiak veze­téshez jutottak. Ettől kezdve a Vasas fokozatosan felja­vult. A második félidőben már levegőben lógott a ki- egyenlítés, de a hazaiak ka­pusa mindent védett. A befe­jezés előtt 3 perccel a part­jelző jóvoltából nagy lesről tovább növelték előnyüket a hazaiak. Még a gólt rekla­málták a Vasas-védők, ami­kor ismét a hálóban volt a labda, s kezdésre már nem volt idő. A Vasas ezen a mér­kőzésen a szezon legjobb já­tékát nyújtotta. G.: dr. Dar- vai (2), Does, Jók: dr. Dar- vai, Regőczi, Kovács, ill. Va­sas, Frikker, Kocsis. — lesán —­Vívás Továblra is Szolnokon a Veszprém Kupa A Csongrád megyei Vívó Szak- szövetség szombaton és vasár­nap Szegeden rendezte az or­szágos vidéki felnőtt egyéni vívóbajnokságot. Mind a négy fegyvernemben a vidék legjobb­jai léptek pástra. Szombaton a férfi- és női tör számait bonyo­lították. A férfitör kellemetlen meglepetéssel kezdődött: Zimo- nyit, a verseny egyik esélyesét érvénytelen orvosi igazolás miatt a versenybíróság kizárta. Orosz, Dávid és Pákái jutott el a kö­zépdöntőig. Itt Pákái kiesett. Orosz viszont kiharcolta a dön­tőbe Jutást. Négy győzelemmel nagy küzdelem után megérde­melten lett második a versenyt nyerő szombathelyi Komatits mögött. Női tőrben Veszprém és Szombathely volt a szolnokiak legkeményebb ellenfele. Német Ilona minden fordulót biztosan vett, a döntőben valamennyi el­lenfelét legyőzve imponáló fö­lénnyel nyert, — összesen 5 ta­lálatot kapott! Vasárnap a párbajtőr és kard számaira került sor. Párbajtőr­ben hiányzott a szolnokiak két legjobbja, a heidenheimi nem­zetközi versenyen részt vevő B. Nagy és Szabó. A középdöntőig Danics. Pákái és Báli jutott el, közülük is Danics vívott legjob­ban. A döntőben három győze­lemmel kezdett, végül a harma­dik helyen végzett. Kardban az igen erős mezőnyben dr. Nagy Imre jutott el a középdöntőig. A vidéki egyesületek összesített pontversenyét és ezzel a Veszp­rém megyei tanács által alapí­tott Veszprém Kupát sorrend­ben immár ötödször is a Szol­noki MÁV vívói nyerték. Labdarúgás megyei I. osztály Jászberényi Vasas-RáRóczifal­vi Tsz SE á:l (isi), Rakocziíaj- va, 200 néző, vezette: Asztalos. Nagyszerű mérkőzést vívott a kot jókepességü együttes. A vendégek szerencsés győzelmet B/.ereztek. Ehhez ^elentusen hoz­za járuit, hogy a hátfalak kapusa az 5. percben megsérült, és et­től kezdve a tartalekkapus vé­dett. G.: Benke II. (2). Szöllősi, ill. Molnár. Jók: Szöllőst. Ben­ke II., Budai S., ill. Nyolczas, Mikolányi, Perei. Ifi: Rá kóczif alva—Jászberényi Vasas 1:0. Tisza Cipő—Kisújszállás 5:2 (4:0), Martfű. 200 néző. vezette: Kovács Z. Az első félidőt végig nagy hazai fölény jellemezte, amit a gólarány is hűen tükröz. Fordulás után némileg visszaes­tek a cipőgyáriak és csatáraik sok igen jó helyzetet elügyet­lenkedtek. A fellazult hazai vé­delem mellett a vendégeknek is adódtak helyzeteik, és sikerült is szépíteniük. Végeredményben a közenes színvonalú mérkőzé­sen megérdemelt hazai győze­lem született. G.: Bodnár, Sütő, Komláti. Kovács (2). Ifi: Tisza C.—Kisújszállás 2:0. Tószeg—Jászfényszaru 2:1 (1:0) Tószeg, 30o néző. Változatos, ke­mény. küzdelmes mérkőzést ví­vott a két együttes. Az első tél­idében Temesi. a hazaiak kö­zépcsatára szerezte meg a veze­tést. Fordulás után a 75. perc­ben a vendégek egyenlítettek. A hátralévő időben durva bele- menések tarkították a játékot. Végül is Zsidai 20 méteres bom­ba szabadrúgásából szerzett gól­jával biztosította a hazaiak győ­zelmét. Jók: Zsidai A.. Kálmán. Tamasi, Papp, ill. a vendégcsa­pat valamennyi tagját dicséret illeti lelkes játékáért. Ifi: Tószeg—J-fényszaru 3:0. fegyvernek—Középtiszai ME­DOSZ 2:0 (1:0), Fegyvernek, 300 néző, vezette: Ciffra. A sport­szerűen és igen jól játszó hazai együttes meg nagyobb arányú győzelmet is érdemelt voma. A vendégek a hazaiak technikás játékát á mérkőzés nagy részé­ben túlzott keménységgel igye­keztek ellensúlyozni. G.: Ipacs, Kun. Jók: Szabó I. a mezőny legjobbja. — valamint a hazai együttes valamennyi tagja di­cséretet érdemel, ill. Pádár II., Korpás. Ifi: Fegyvernek—Középtiszai MEDOSZ 1:0. Vegyiművek—Üjszász 2:2 (2:1), Szolnok, 100 néző, vezette; Sza­bó. — A vegyiek támadásaival kezdődött a mérkőzés. Későbo kiegyenlítetté vált a játék, a 15. percben Buzi a kapus felett a hálóba emelt. 1:0. A 30. percben Nyikos egyéni megoldásból na­gyon szép góllal tovább növelte a" hazaiak előnyét. 2:0. A félidő befejezése előtt szépített a ven­dégcsapat. A második félidőben a hazai védelem megingását, ki­használva Rát.óti kiegyenlített, 2:2. Jók: Tiger. Nyikos. illetve Kovács, Rátóti. Kovács L. Ifi: Vegyiművek—Üjszász 7:2. Jász jákóhalma—Túrkeve 1 :l (1:0), Jászjákóhalma. 200 néző, vezette: Kovács K. Az első fél­idei nyomasztó hazai fölény csak egygólos vezetést eredmé­nyezett. Szünet után váratlanul esett a vendégek gólja. Ezután már kiegyenlített játék folyt. Végeredményben a végig sport­szerű mérkőzés igazságos pont- osztozkodást hozott. G.: Palcsó, ill. Sugár. Jók: Terjéki, Sándor II., Kozmóczki, illetve Nagy II., Sugár, Deák. Ifi: jákóhalma—Túrkeve 2:0. Mezőtúri AFC—Cukorgyár 1:1. J-árokszállás—Karcag 3:3 (3:1). Ifi: Jászárokszállás—Karcag 1:0. Tollaslabda A Kilián FSE versenyzői minden számban bajnokok lettek Szombaton és vasárnap Hatvanban rendezték meg az országos ifjúsági vidék baj­nokságot. Megyénket a Szol­noki MTE és a Kilián FSE versenyzői képviselték. A bajnokság a Kilián FSE tol­laslabdázóinak sikerét hoz­ta: valamennyi számban a dobogó legmagasabb fokára kerültek. Különösen a két vá­logatott Német Erzsébet és ifj. Engler'l István nyújtott kiemelkedő teljesítményt, de klubtársaik is jogot szerez­tek az országos bajnokságon való indulásra. A szolnoki versenyzők ered­ményei. Leány egyéni: baj­nok: Németh E. (Kilián B’SE), 2. Hollanday A. (SZMTE), 3. Farkas (SZMTE), Fiú egyéni: Englert I. (Kilián FSE), 3. Németh J. (Kilián FSE). Leány páros: 1. Németh— Hollanday (Kilián FSE— SZMTE), 3. Farkas—Dargai (SZMTE). Fiú páros: 1. Englert—Németh J. (Kilián FSE), 3. Priger—Borzi (Kilián FSE). Vegyespáros: 1. Eng­lert—Németh E. (Kilián FSE). A Kilián FSE versenyzőinek edzője: Englert István, a Szolnoki MTE edzője: Arnóth Anna. Súlyemelés ' Szombaton és vasárnap a fővárosban bonyolították le az országos ifjúsági vidék súlyemelő-bajnokságot, s a Szolnoki ITSK és az MTE jogot szerzett versenyzői is elindultak. Az .erős me­zőnyben jól helytálltak, és súlycsoportjukban az alábbi helyezéseket érték el: Légsúly; 4. Csajbók I. (ITSK). (70, 90), 160 ’ kg. ezüstjelvényes minősítés. Lepkesúiy: 4. Pálóczi Gy. MTE (65. 85) 150 kg, ezüst­jelvényes minősítés. Köny­nyűsúly: 2. Luzsányi (SZMTE) (95, 125) 220. araiiyjeívényes ' minősítés Ölomsúly: 2. Szabó L. (ITSK) (75, 112, 5) 187,5 kg. A szolnoki Versenyzők ez­zel jogot szereztek az orszá­gos nyolcas döntőben való részvételre. Sajnálatos a ti­szafüredi versenyzők távol- maradása, mert ezzel mind egyesületüket, mind megyé­jüket értékes magyar baj­noki pontoktól fosztották meg. Folytatja jó szereplését a Ki­lián FSE csapata: Kilián FSE— Magyar Posztó SE 17:8. A mér­kőzésre szombaton Budapesten került sor. — Magabiztosan ját­szottak a Kilián versenyzői, Ró­zsa Géza 100 százalékos teljesít­ményt nyújtott, de a csapat rmnaen tagja a tuaasa legjavát adta a győzelem érdekében. A Kilián FSE-ből a győzelmeket Rózsa (5); Nozicska, Szokolai (4—4), Győri (3). Barta (1) sze­rezték. Az ellenfél legeredmé­nyesebb játékosa Kérdő (4). míg Nógrádi. Tóth, Kovács és Var­ga 1—1 győzelmet aratott. Kosárlabda NB II. Fosztanak az MTE reményei Szarvasi Főiskolai Spartacus—Szolnoki MTE 77:62 (30:30) Női. Szarvas, v.: Kosaras, Mattádi. MTE: Bagi (9), Her- czeg (8), Echbauer (2), Rádi- né (22), Czitán (19). Csere: Ónodi (2). Sinka (—). Edző: Bokod.y Károly. Az első félidő váltakozó ve­zetés mellett jó mérkőzést hozott. A koearak felváltva hullottak, egyik csapat sem tudott két pontnál nagyobb előnyt elérni. A hazaiak nagy biztonsággal értékesítették a személyiket. A második fél­Duna Cipő—Szolnoki MÁV Szolnok, MÁV-csarnok, v.: Perjési. Szolnoki MÁV: Szán­tó (2), Mezei (1), Molnár (14), Kovács (8), Magyar (6), Cse­re: Holló (4), Balázs (10), Pa­latínus (2), idő 6. percétől 44:40-es állás­nál a hazaiak fokozatosan el­húztak! A 10. percben fellán­golt még egyszer az MTE. de a távoli dobásokkal kísérle­tező játékmód nem hozott eredményt, mert a hazaiak a palánk alatt ragyogóan véde­keztek. Lepattanó labdák el vesztése kedvét szegte a pi­ros-feketéknek, és az utolsq négy percben már pontot sem szereztek. 7 9:47 (29:13) Az újonc NB Il-es kék-fe­hérek igen lelkesen küzdöt­tek, de igen idegesen játszot­tak, s így helyzeteik 50 szá­zalékát nem tudták értékesí­teni. MNK-MÉRKÖZÉS Egri Tanárképző—Szolnoki MÁV 71:41 Eger, v.: Mihaj lovszki, Mathlári. Szolnoki MÁV: Szántó, Kovács (16), Molnár (4), Holló (2), Magyar (5), Csere: Mezei (2), Balázs (12), Pólyák, Klimó, Balogh. A tabella élén álló egriek­kel szemben a MÁV-nak már eleve kevés esélye volt. Könnyűbúvárok sikere Kecskeméten Vasárnap rendezték meg Kecs­keméten a Hírős Kupa uszonyos és búvár úszóversenyét. Kima­gasló teljesítményt ért el az MHSZ-KÖTI VÍZIG Szolnok csa­pata. A szegedi MHSZ-Muréna másfél év óta tartó elsőségét meg tudták törni, és az első he­lyet szerezték meg 47.5 ponttal az összetettben. A versenyen 16 klub 158 versenyzője vett részt. A szolnokiak eredményei: £5 r.i női búvár úszás, 17 induló: 2. Lukács Ildikó 107 mp. 25 m ifi búvár úszás, 30 induló: 3. kecskeméti Sándor 10.4 mp. 25 m ifi leány búvár úszás, 24 in­duló: 4. Rózsahegyi Anna 11.7 mp, 50 m férfi búvár úszás, 37 induló; 4. Tóth Zoltán 21.1 mp, 100 m női búvár úszás. 17 indu­ló: 3. Lukács Ildikó -0^:056.5 mp, lou m férfi búvár úszás, 27 in­duló: 4. Tóth Zoltán 50.0 mp. 100 m ifi leány uszonyos úszás, 18 induló: 3. Bencze Edit 58.8 mp, 100 m ifi fiú uszonyos úszás. 32 induló: 2. Kecskeméti Sándor 52.4 mp, 100 m női uszo­nyos úszás, 18 induló: 2. Lukács Ildikó 55.5 mp, 200 m női uszo­nyos úszás, 10 induló: 3. Győri Erzsébet 2:08.5 p. 200 m férfi uszonyos úszás. 25 induló: 1. Bánki János 1:55.7 p. 4x100 m nőj uszonyos váltó. 6 induló: 2. Szolnok 3:52.3 p (Győri E.. Ben­cze E.. Rózsahegyi A.. Lukács I.) 4x100 m ffi uszonyos váltó, 13 induló: 4. Szolnok 3:31.5 P (Hir I., Olej Z., D. Kiss S.. Tóth Z.) — vámosi — Kézilabda Tisza Cipó __OGSC 12:7 NB I B. női: Martfű, 200 n. v.: őszi és Neményi. Ti­sza SE: Csató. Keliger (2), Borsos, Novak. Szabó (2), Juhász (4), Kazinczy (4), Csere: Beke. Biklósy. Ágos­ton, Boros. Edző: Gálik Já­nos. Az első két fordulóval ellentétben a hazaiak hatá­rozott védő- és gyors, erő­teljes támadójátékkal ruk­koltak ki. Keliger korai ve­zető góljával megleDték el­lenfelüket. és továbbra is irányították a játékot. Csa­tó büntetőt hárítdtt. Juhász bedig biztos büntető végre­Olajbányász—Békéscsabai NB II férfi: Szolnok, 150 n. v.: Farkas, Szőke. Olaj­bányász: Danvi, Cseh. Var­ga (1), Dr. Szász (2), Rat- kai (5), Kiss (4). Szegedi. Vass G. (4), Szilágyi, Lud­vig, Bota. A szolnoki csapat talált hamarabb magára, és a fél­idő végéig 4 gólos előnyt szerzett. Ennek a játékrész­nek kellemes meglepetését Ratkai szolgáltatta. akinek váratlan átlövéseivel szem­ben nem találták meg az ellenszert. A második félidőben a Szeged—Tiszaföldvár 21:13 Szeged, 100 n. v.: Öcsai, Scheider. Tiszaföldvár: Ku- gyela II. — Danku II., (3), Danku I., Gellér, Szabó (2), Kugyela I. (7). Kiss (1). Csere: Székács. Haizer. Sas­halmi, Koppendorfer. Az első félidő befejezésé­ig meglehetősen szoros volt a mérkőzés: 10:7-ig három gólnál nagyobb előnye nem volt a Szegednek, a félidőt azonban már ötgólos veze­téssel zárták. A második játékrészben a Szeged nö­velte előnyét. A félidő kö­(9:3) hajtónak bizonyult. A má­sodik félidő kezdésekor rit­kán előforduló esemény- történt. A kezdést jelző sípszónál a cipőgyáriak még vígan „cseverésztek” a ka­pu-előtér vonalánál, a ven­dégek rutinos csapatkapi­tánya ezt észrevéve a fele­zővonalról a fejük felett ívelte a labdát az üresen .hagyott kapuba. A második félidőre elfo­gyott a hazaiak ereje, és csak a véghajrában tud­tak a fővárosiak négy gól­jára kettővel válaszolni. — rk — Vízmű 16:14 (9:5) vendégek kezdtek jobban ügyelni a védekezésre, és a tapasztalt Kurilla révén 12:12-nél egyenlítettek. A hallatlanul izgalmas utolsó negyedórában az Olajbá­nyász újítani tudott és a jó napot kifogó beállósok (Kiss, Vass G.) révén a ma­ga javára fordította a mér­kőzést. A sorsolás szeszé­lve folytán az eddigi mér­kőzésein a csoport legerő­sebb csapatai' ellen szere­pelt az Olajbányász siker­rel. Értékes győzelmekkel a tabella élére került. — szili — (12:7) zepén 20—9-re vezettek. A tiszaföldvári csapatra rá sem lehetett ismerni, a Cegléd elleni játékukhoz képest nagyot esett a for­májuk. Igen rosszul véde­keztek. sok volt a rossz labdatovábbítás. A Szeged góljainak 80 százalékát rossz átadások utáni gyors indí­tásból szerezte. Csak a két kapusnak köszönhető, hogy nem lett naevobb aránvú a vereség. Jók: Kugyela II., Székács, Kugyela 1 — imre — Atlétika Megyei csúcsok az idénynvitó válogató versenyen Napos, de hűvös, szeles időben rendezte meg a megyei atlétikai szövetség vasárnap, a Szolnoki MÁV sporttelepen válogató ver­senyét. örvendetes, hogy már az idény első versenyén is több kiemelkedő eredmény, felnőtt és ifjúsági megyei csúcs született. — Ezek közül is kiemelkedő Gyöngy ibolyának, a Szolnoki MÁV versenyzőjének 100 méte­ren élért 12.2 mp-s uj ifjúsági és felnőtt megyei csúcsa. Győztesek: 100 m: 1. Gyöngy I (Szó. MÁV) 12.2 mp. Üj me­gyei csúcs felnőtt és ifjúsági. 400 méter: 1. Rátkai Zs. (Jász­berényi Lehel) 61.3, 800 méter: 1. Pásztor (MÁV) 2:18.1 p. Tá- völugrás: 1. Palla E. (Szolnoki MÁV) 526. 100 m cát: L Zsem­beri (Szó MÁV) 15.2 mp. Ge­relyhajítás: 1. Lóczi B. (Jász­apáti) 34.50. Magasugrás: 1. Oláh O. (Szó. MÁV) 150. Súly­lökés: 1. Csőke K. (Tiszafüred) 12.32 in. 4x100 méter: 1. Szolnoki MÁV I. 50.8 mp. Férfiak loo méter: 1. Kozma B. (Szó. MÁV) 11.2, 400 m- 1. MucsiL. (Jb. Lehel) 51.0, lSOo ’rn: 1 Faróczai A. (Szolnoki MÁV) 4:08.6 p. 4xl0o méter váltó 1. Jb. Lehel ,,A” 46.2. Távolugras: t. Tímár 629. 2. Majzik A. 627 cm. Súlylökés: 1. Katona J. (Szol­noki MÁV) 13.82. Serdülők: 1. Tarsoly I. (Sf) 14.10 m Disz­koszvetés : 1. Katona S. (Kilián) 44.74. Magasugrás: 1. Laduver (Kilián) 185. 110 méteres eát- 1. Hegedűs P. (Szó. MÁV) 16.0 mp.­4sztalitpnisz NB II. Hassa — öt győzelem