Szolnok Megyei Néplap, 1973. szeptember (24. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-11 / 212. szám

6 \ SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP f 1973. szeptember 11. Az első hazai győzelem Szolnoki iVriE—Oroszlány 2j0 (1:0) Szolnok, 2300 n. v.: Barna. Sa!. MTE: Szendrei — Rác2, Simon, Kovács, Géczi, Papp II.. Szatmári. Czir- nák. Mile, Nagy F.. Garics. Edző: Czibulka Mihály dr. Oroszlány: Fiedler — JelineW, Máté, iSárosi, Vízkeleti (Zinbacher, a 71. percben). Kovács, Egyed, Holánszky, Papp. Aradi (Szabó, J., a 60. percben) Tóth. Edző: Hári László. A mérkőzés előtt f e- szült hangulat uralkodott az MTE öltözőjében: Árvái ki­válása . okozott izgalmat, de a fiatal Szendrei szereplése elé is nagy várakozással te­kintettek társai. Mindebből a játéktéren semmi sem lát­szott, hiszen fergeteges ro­hamokkal kezdett a hazai csapat, és Garics már a 3. percben közel állt a gól­szerzéshez, ám a kapu előtt elveszítette a labdát. Az Oroszlány bár jobbára csak védekezett, időnként a táma­dásban is mutogatta „orosz­lánkörmeit”: kevés húzás­ból álló. lőtt passzokkal kö­zelítették meg az MTE ka­puját. A nagy melegben mozgal­mas mezőnyjáték folyt je­lentős hazai fölénnyel, amely a 18. percben akár góllal is végződhetett volna. Szatmá­ri remek cselekkel tört be a vendégek kapuja elé. de a 14 méterről leadott hatal­mas bombáját Fiedler a ka­pufa tövétől tornászta ki. A beívelt szögletet Czimák az ötösről fölé vágta. A 23. percben Garics szemfülessé- ge kis híján gólt hozott: Fiedler kezei közül kaparta ki a labdát, melyet a védők a gólvonalról rúgtak ki. Az Oroszlány védelme kiváló teljesítményt nyújtott, és elsősorban ennek volt tud­ható be, hogy mindinkább késett a hazaiak „idegnyug­tató” gólja. A 37. percben aztán megszületett az any- nyira várt vezetés. Kovács futott fel a bal oldalon, és beadását Nagy Ferenc a le­vegőben úszva fejelte a há­lóba. (1:0). A gól a vendé­geket rázta fel. akik néhány formás támadást vezettek a félidő végéig. A második 45 percben fo­kozta az iramot az MTE. Az 55. percben Szathmári be­adását Garics a felső lécre bombázta. Nemsokkal ké­sőbb már Fiedleren is túl jutott a labda, ám a Kapus kétségbeesetten Visszavető­dött, és hárítani tudott. A 85. percben Mile — aki az utolsó fél órára támadt fel — remek elfutása után kapura lőtt. az oroszlányi kapus azonban a helyén volt. A 73. percben a szol­noki középcsatár harcossá­ga eredményezett újabb gólt: Mile belerobbant egy kavu előtti kavarodásba, ahonnan kisodorta a lab­dát, éppen Czirnák elé, aki az üres kapu előtt hibázott, ám ott volt Garics, aki a hálóba lőtt. (2:0.) A biztos vezetés tudatában könnyedén, felszabadultan játszottak a piros—feketék, s ekkor már ízelítőt adtak a labdarúgás igazi szépségei­ből is. Iskolajáték folyt — számos átadási hibával. En­nek volt tudható be, hogy az utolsó negyedórában akár három gólt is szerezhetett Volna az MTE. A mérkőzés végén Czibul­ka Mihály dr. elégedett volt az eredménnyel.- Az Árváit helyettesítő Simon teljesítményét dicsérte, aki kiemelkedőt nyújtott a kö­zéphátvéd posztján. A csa­patrészek közötti összhang viszont még hagyott kíván­nivalót maga után, és bár Szendrei kevés dolgát jól látta el. a csapat kapus­gondja továbbra sem oldó­dott meg. — Pb — Nagy Ferenc a levegőben úszva fejeli az Sz. MTE első gólját a jól védő Fiedler hálójába Fotó: Novák Kemény mérkőzésen, keseives győzelem SZABÓ LAJOS SE—III. KÉR. TTVE 1:0 (1:0) Mezőtúr, 1500 n. v.: Sza­bó I. Szabó L. SB: Kovács — Szanyó, Jancsa, Csőke, 'Novák, Csontos (Baumgart­ner) Fajkusz, Antal. Tóth, Halász, Rozsán. Edző: Ben- csik Gyula. A Szabó SE kezdte a já­tékot, és már az első perc­ben védekezésre kényszerül­tek a vendégek. Amikor azonban szóhoz jutottak, rendkívül veszélyesek vol­tak, így a 20. percben is a hazai védők közül Simon kiugrott, és Kovács csak nagy bravúrral védte a 18- • vését. A 25. perc meghozta a Szabó SE vezető gólját. Csontos, — Antal, — Ha­lász volt a labda útja, a vé­dők azonban menteni tud­tak, ám a labda továbbra is ide-oda pattogott az óbudai­ak kapuja előtt, végül a szemfüles Rozsán remekül ismerve fel a kínálkozó helyzetet a bal sarokba vágta. (1:0.) A gól után a III. kerületiek kitámadtak, és változatos, jó iramban telt el az első 45 perc. A második félidőt ismét hazai rohamok vezették be. A 49. percben a jól játszó Szegedi Dózsa— Szolnoki MÁV 4:1 (ljß) Dózsa-soortteleD, 1000 néző. ve­zette: Kürti. Szó. MÁV: Fényi — Csibrán. Kókai (Pintért. Ku- cser. ''Tóth J.. Kollár. N. Szabó. Kormos Kalmár Makai (Varga Só. Kovács S. Edző: Himer Ist­ván. Hazai támadások vezették be a találkozót. A 2. nercben Fénvi ügyesen húzta le a kapu elé szálló beadást. A MÁV védeke­zésre állt be. és széttördelte a hazaiak támadásait. A 29. Déré­ben vezetést szerzett a Dózsa. Az elörehúzódó Kisiuhász nasv- ereiű lövést küldött a iobb alsó sarokba: Fénvi raita volt a lab­dán. de kezéből kinerdült. s a réRen állő Héger dr. lövése a felső lécről vágódott a hálóba. (1:0l. Szünet titán fokozódott, az Iram: a Dózsa evors raitaültései sikert hoztak: előbb Pikó szer­Csőke szólózott, lövése azon­ban lepattan Zsebeháziról. Egy perc múlva Fajkusz bombája süvített hajszállal a kapu fölé. A hazai csapat visszaesett, és egyre több volt a szabálytalanság mind­két oldalon. A játékvezető erélytelensége miatt több sportszerűtlenség is becsú­szott a játék hevében. A 70. percben Elisenmann felvág­ta Antalt, a játékvezető sza­badrúgást ítélt, az óbudai játékos pedig Antal arcába vágta a labdát. A játékve­zető kiállította a magáról megfeledkezett hátvédet, aki vonakodva hagyta el a já­tékteret. Továbbra is igen parázs volt a hangulat a küzdőtéren. A 78. percben Csőke megrúgta Koraisz- koszt ezért őt' is leküldte a játékvezető. Ezután a Sza­bó SE rákapcsolt: a 82. percben Fajkusz, — Rozsán, — Halász volt a labda útja. az utóbbit azonban a kapu torkában felvágták, a játék­vezető sípja azonban néma maradt. Jók: Kovács, Faj­kusz, Rozsán, ill. Greff, Zsebeházi, Dinopulosz. Sindcl zeit gólt a 46. nercben (2:01. — maid a 49. percben Fényi a ka­pujából kilépve rosszul ütötte el a labdát pontosan a szemfü­les,Héger elé. aki kaoásból lőtt az árván maradt kaouba. (3:01. A MÁV ellentámadásai során, az 52. percben, a szegedi kapus alá­futott a labdának, és a résen ál­ló Kucser a kapuba helyezett. A látékvezető nem ítélte meg a gólt. Az 5B. percben a sokat mozgó Héaer dr. 4:0-ra növelte a gólok számát. A hazai véde­lem durva belemenésekkel Igye­kezett megfékezni a MÄV roha­mait. Pócslkot a játékvezető ki­állította. A 81. nercben 11-eshez tiltott a MÁV. A büntetőt Szabó T. értékesítette (4:11. A szolnoki gárda ezen a mérkőzésen nacv Igyekezettel, de balszerencsével látszott. A Dózsa a győzelmet megérdemelte, de a gólarány túl­zott. H. Gy. Asztalitenisz NB II FÉRFI Pénzügyőrök—Lehel SC 13:12. Budapest. Az utolsó mérkőzés döntött. Az idén már harmadik mérkőzését veszítette el a Lehel 13:12 arányban. A győztes mérkő­zéseket: Hájos. II (4), IJeisz, Szarvas I. (3—3) és Gyurkó, Szarvas II. (1—1) szerezték. NB III. í Szolnok Vízügy Dózsa— Egri Vörös Meteor 10:6. Szolnok: Győz: Korbély 4, Fehér 3, Győri K. 2, Kézér 1, ill. dr. Estefán 3, Kovács, dr. Sonkádi, Román 1—1. Kilenc döntőjátszmás mér­kőzésen a Szolnoki Vízügy Dózsa fiatal versenyzői ke­rültek ki győztesen. A bátor fiatalítás szép eredményt ho­zott Szolnoki Vízügy Dózsa— Füzesabony 11:5, Szolnok. Győz: Fehér 4, Korbély 3, Győri K., Leskó 2—2. Szolnoki MÁV—Füzes­abony 12:4. Szolnok. Győz: Kovács 4, Tollas 3, Turcsá- nyi 3. Faragó 2. Szolnoki MÁV—Egri Vö­rös Meteor 6:10, Szolnok. Győz: Kovács 3, Faragó 2, Turcsányi. Kilián FSE—Nyíregyháza Spartacus 16:0. A nyíregy­házi csapat feladta a mér­kőzést. TOTÓ 1. Ü. Dó/sa—Vasas 2 2:4 2. FTC—Honvéd 1 2:1 3. Tatabánva—Videoton x 2:2 4. Pécs—MTK 1 3:i 5-P^kés'saba—Komló 1 2:0 6. Bn. Spartacus—DVTK 1 2:1 7. Eger—DVSC X 1 :t 8. Dunaújváros—MAv DAC 1 4:2 9. Szó. MTE—Oroszlánv 1 2:0 10. várpalota—Olajbányász x 1:1 11. Láng—FÖSPED 2 2:3 I?. Szabó L. SE—HI. kér. 1 1:0 13. SZVSE—Bp. *>*ítők x 0:0 +1 14. Táncsics—Rákóczi 2 1:2 Továbbra is hullámvölgyben Táblázatok Labdarúgó NB I. 1. Honvéd 4 3 — 1 12- 3 6 2. Ferencváros 4 3 — 1 8- 4 6 3. SBTC 4 2 2 5- 2 6 4. Ü. Dózsa 4 3 — 1 12-10 6 5. MTK 4 2 1 1 6- 4 5 6. ETO 4 2 1 1 6- 6 5 Pécs 4 2 1 1 6- G 5 8. Vasas 4 1 2 1 6- 5 4 9. Tatabánya 4 1 2 1 6- 6 4 10. ZTE 4 1 2 1 3- 6 4 ti. Dorog 4 1 1 2 6- 8 3 12. Haladás 4 — 2 2 3- 5 2 13. Csepel 1 1 — 3 8-11 2 14. Szeged 4 1 — 3 6- 9 2 15. Egyetértés 4 — 2 2 4- 7 2 16. Videoton, 4 — 2 2 3- 3 2 Labdarúgó NB I. . B 1. DVTK 5 4 __ 1 12- 5 8 2. Budafok 5 3 2 — 9- 5 8 3. Olajbányász 5 3 1 1 11- 7 7 4. Komló 5 3 — 2 11- 7 6 5. Kecskemét 5 2 2 1 6- 4 6 6. Békéscsaba 5 3 — 2 8- 7 6 7. Várpalota 5 1 4 — 7- 6 6 8. DVSC 5 1 4 — 3- 2 6 9. Szó. MTE 5 1 3 1 7- 7 5 10. Bp. Spart. 1 1 3 1 5- 5 5 11. Pénzügyőr 5 2 1 2 9-10 5 12. Szekszárd 5 1 2 2 3- 4 4 13. Ganz-M. 5 1 2 2 5- 8 4 MAV DAC 5 1 2 2 5- 8 4 15. Dunaúiv. 9 1 1 3 10-12 3 16. Oroszlány 5 1 1 3 1- 4 3 17. Eger 5 — 2 3 3- 8 2 18. KKFSE 4 1 — 4 6-12 2 Eredmények: Bp. Spartacus— Diósgyőr 2:1, Eger—Debrecen 1:1. Kecskemét—Szekszárd 2:1. Bé­késcsaba—Komló 2:0. Dunaúivá- ros—MÁV DAC 4:2. Pénzügyőr— Ganz-MAVAG 4:1. Várpalota— Nagykanizsa 1:1. Szoros eredmények a labdarúgó IVB SÍ 1-ban Munkában a Vasas kapusa Szolnok, Repülőtér, 400 n.; v.: Széli. Tm. Vasas: Bakk — Boda, Vasas, Vistyik, Bontovics — Kocsis, Kriston, Stummer — Sebők, Bukta (Csala), Pásztor. Edző: Bucz- kó Ferenc. Kilián FSE: Var­ga — Kovács, Szilvási, Ud­varias, Papp — Nagy, Mol­nár — Porhanda, Rátóti. Hegyesi, Holler (Tóth). Edző: Halász József. Kezdés után a hazai csa­pat mezőnyfölényben ját­szott. Számos jó helyzetei dolgoztak ki Porhanda ve­zérletével, de ebből mind­össze egyet értékesített Rá­tóti a 15. percben. Változa­tos küzdelemben a vendé­gek ritkábban, de veszélye­sebben támadtak. A második félidő első húsz percében beszorult a Vasas, de a Ki­lián a jobbnál jobb helyzete­ket is elpuskázta. A 65." percben kapu előtti kavaro­dásból Bontovics egyenlít tett. Ez megzavarta a ha­zaiakat, és három perccel később Pásztor elcsípve egy hazaadást, a kapust is ki­cselezte és hálóba lőtt (2:1). A lelkes, taktikailag képzet­tebb törökszentmiklósiak megérdemelten vitték haza a két pontot. Jók: Bakk, Vasas, Kocsis, Bukta, ill. Kovács, Porhanda, Hegvesi, A. Z. ' [/J^IAJDŰ VASAS—SZOLNOKI OLAJBÁNTASZ 2:1 (1:1) Téglás, 400 n., v.: Ambrus Szolnok: Gyémánt — Szo- kolai, Horváth, Hernádi, Polgár, Varga, Mező. Kapol- csi. Szabó, Papp, Bakondi (Pora). Edző: Somogyvári József. A hazaiak kezdtek, mégis a vendégek értek el gólt az 5. percben Bakondi révén. Érthetetlen módon azonban a játékvezető a gólt nem adta meg. A 15. percben a hazaiak Szabó révén meg­szerezték a vezet4st™Á__ven ­dégek nem adták fel és á 30. percben Papp óriási bombalövésével egyenlítet­tek. A második félidő 5.’ percében kapu előtti kava < rodásból Hutka megszerezte a hazaiak második gólját,1 mely egyben a győzelmet is jelentette a számukra. Jók: Nagy B., Kiss, Hutka, Sza- bó A., Sass, ill. Varga, Papp,’ Kapolcsi, Horváth. | SZENTES—TISZA FÖLD VAR 2:1 (0:0) Labdarúgó NB IL Keleti 1. FÖSPED csoport 4 4 — 16- 3 8 2. Bp. Építők 4 2 2 • 8- 6 6 3. Szabó L. 4 3 — 1 5- 4 6 4. ni. kér. 4 2 1 1 10- 4 5 5. Sz. Dózsa 4 2 1 1 8- 5 5 6 H.-böszörm. 4 2 1 1 6- 4 5 7 Volán 4 2 1 1 4- 2 5 8. DEAC 4 1 2 1 5- 2 4 9. BVTSK 4 1 2 1 10- 8 4 10. MGM 4 2 — 2 5- 5 4 ti. SZVSE 4 — 3 1 0- 2 3 12. Cegléd 4 1 1 2 6- 9 3 13. Szó. MAV 4 1 — 3 5-12 2 14. K-halas 4 1 — 3 3-14 2 15. Láng 4 — 1 3 5- 9 1 16. KTE 4 — 1 3 4-11 1 Eredmények: DEAC—Volán 0:0. Debreceni MTE—Haldúböszörm.. 0 :2. Kiskunhalas—Kecskeméti TE 2:1, Szállítók—Vasas Láng 5:2. Cegléd—Békéscsabai VSTK 1:1, SZVSE—Bp. Építők 0:0. Labdarúgó NB in. Északkeleti csoport 1. Hajdú Vasas 4 2 2 0 8-5 6 2. Tuzsér 3 2 1 0 9-5 5 3. Klsvárda 3 2 1 0 6:3 5 4. Jászberény 3 2 1 0 5-3 5 5. H-szoboszló 4 2 1 1 7-6 5 6. D. Kinizsi 3 1 1 1 5:5 3 7. Szó. Olalb. 4 1 1 2 6-7 3 8. T-miklós 4 1 1 2 5-7 3 9. Mátészalka ‘1 1 l 2 4-9 3 10. Kilián FSE 4 1 0 3 8-8 2 U. Balmazújv. 3 1 0 2 2-3 2 12—14. Tiszalök 3 1 0 2 3-5 2 12—14. Záhony 3 1 0 2 6-8 2 12—14. T-vasvári 3 1 0 2 3-5 2 TTTÁSZ törölve Nyírbátor törölve Eredmények: Tiszavasvárl—’Tl­szalök 1:0. Haidúszoboszlő—Máté­szalka 2:1. Záhony—D. Kinizsi 3:1 (A TITASZ Elektromos és a Nyírbátori Dózsa törölve, ed­digi eredményeiket is törölték, amelvel; már nem is szerepelnek a táblázatban.) A megyei bajnokság állása l.K. MEDOSZ 4 3 1 — 8-0 7 2. Jb. Vasas 4 2 2 — 8-4 6 3. Üjszász 4 2 2 — 6-3 6 4. Túrkeve 4 2 1 1 9-4 5 5. MAFC 4 2 1 1 7-5 5 6. Rákóczifalva 4 ? 1 1 5-3 5 7. Fegyvernek 4 2 1 1 8-8 5 8. Tószeg 4 2 1 1 3-4 5 9 Jákóhalma 4 1 2 1 5-5 4 10. Tisza Cipő 4 1 1 2 6-5 3 11. Szó. Cukor. 4 — 3 1 3-4 3 12. Kisújszállás 4 1 1 2 6-9 3 13. J-árokszállás 4 1 1 2 3-7 3 14. Szó. Vegyi.' 4 — 2 2 2-5 2 15. Jászfényszaru 4 1 — 3* 3-8 2 IC. Karcag 4 — — 4 1-9 — Tiszaföldvár, 500 n„ v.: Oravecz. Tiszaföldvár: Knapcsák — Bene, Borza, Bíró, Tukarcs, Blaskó, Vin- cze (Rékasi), Molnár, Ma­kai. Kovács (Seres), Berta. Az első félidő kiegyenlí­tett játéka után a 60. perc­ben Makai a hazai csapat­nak szerezte meg a vezetést. Jászberény, 1000 n., v.: Buch. Lehel SC: Nagy — Karkusz, Sárközi, Juhász, Kátai, Nagy L., Bacher (Bu­gyi), Sántha, Gergely. Czakó (Urbán). Török. Edző: Sin- kovits Ferenc. Mindkét félidő a Lehel­támadók és a vendégvédők harcát hozta. Az egyetlen A 70. percben azonban Gre­gor egyenlített. Ezután fö­lénybe kerültek a földváriak, de csatáraik a legbiztosabb helyzetekből sem tudtak a kapuba találni. A 84. perc­ben szögletrúgás után Gre­gor a győztes gólt is meg­szerezte a vendégcsapat szá­mára. gól mintaszerű összjáték után a második félidő kö­zepe táján született, amikor Sántha remek beadásával Gergely kiugrott, és közel­ről a hálóba lőtt. Jók: Sár­közi, Juhász, Gergely, Bu­gyi, ill. a vendégcsapat vé­delme. LEHEL SC—BALMAZŰJVÁROS 1:0 (0:0) Gólszegény forduló a megyei bajnokságban Tisza Cipő—K. MEDOSZ 0:0 Martfű. 200 néző. vezette: Grá- mán. Rendkívül alacsony szín­vonalú. csapkodó iáték jellemez­te a mérkőzést. Mindkét kapunál adódtak helyzetek, de a csatárok ezen a napon képtelenek voltak a kapuba találni. FÖles a hazai csapat, amely a második félidő­ben szinte eevkaotizott. és nétív- öt holtbiztos helyzetet kihagyott. Ifi: Tisza Cipő—K. MEDOSZ 8 :l Tószeg—Túrkeve 0:0 Tószeg. 250 néző. vezette: Tóvizi. Kitűnő látékvezetéssel végig kemény, küzdelmes mérkőzést láthatott a közönség. A több sérülttel kiálló hazaiak nem boldogultak a :ól záró vendégekkel szemben. Jók: Kálmán. Zsidai A., vágó P-. 111 a vendégek kapusa és közvetlen védelme. Ifi: Tószeg—Túrkeve 2:1. Mezőtúr—Szó. Cukorgyár 2 :i (0:0) — Cukorgyári pálva, — 100 néző. vezette: Ari. Sportszerű mérkőzésen a fáradtan iátszó és helyzeteit nem értékesítő Cukor­gyár eilen megérdemelten nyeri az erőteliesebben iátsző Mezőtúr. G.: a balszélső és a középcsatái*, ill. Pálszabó. Jó: Rácz. Iglódi és a közvetlen védelem, ill. Márkus. Bakk és Lcelőssi. Ifi: Cukorgyár—Mezőtúr 6:3. Újszász—Szó. Vegyiművek ist (1:0) Üjszász. 200 néző. vezette: Hossó. Az első félidőben úgy tűnt. hogy Ülszász biztos győz­tesként hagvía el a pálvát. Ro­hamai után több kapufa és biz­tos gólhelyzet jelezte nagv fölé­nyét. de a Vegyiművek kapusá­val szemben, egv-két méterről sem tudták értékesíteni a nagy hevzeteket. — A Vegyiművek esyenlítése az űiszászi védelem könnyelműségének köszönhető. G.: Kasza. ill. Feles. Jók: Ko­vács. Mérész. Konka Farkas. Bóta, ill. Tiger. Lévai. Bozsó. Ifi: Üjszász—Vegyiművek 5:2. Jászárokszállás—Jászfér vszani 3:0 (2:0) Jás^árokczáitás. 350 né­ző. vezette: Parádi. Á két véde-. lom közötti különbség és a iobb hevzetkihasználás döntötte ej. a mérkőzést. A hazaiak lelkes és célratörőbb látékukkal rászolgál­tak az ilyen arányú győzelemre is G.* Zsóly* (2) (egyet 11-es- bő). Danka. Jók: Faragó. Cudor. Mezei, az ellenfélből senkit sem lehet klemen!. Jfi: .Tászárokszállás—Jászfény- szaru 1:1. Fegyvernek—Kisüt szállá* 3;2 (?:0) Feevvernek. Jó látékveze- lés. A helyzeteit lobban kihasz­náló Fegyvernek 3:0-ra vezetett, amikor Kiss. a fegvvemekiek kapusa kieHette a labdát, és a berobbanó Kreiter csak megfog­ni tudta. A büntetőt Farkas ér­tékesítette. G.* Ipacs (2). Kun* ill Farkas (11-esbő). Balogh. — Jók* Csontos. Öllé. Molnár. Ioacsj i^e+ve Tukarcs. Balogh. Kreiter* Farkas. Ifi: Fegyvernek—Kisúíszállás 9:1 RákőczifaTva—Karcag 2:i (l:l> R*kéczifalva. 150 néző. vezette: Kovács. A vendégcsapat az 5. percben vezetést szerzett n könv- nvelműsködó hazai védők mel­leit. A nagyiramú mérkőzésen a rákóczi falvi csatárok góliszony- ba.n szenvedlek. é<= ezzel nehézzé tették a mérkőzés kimenetelét. G. • Benőik. Csabai. 111. Orocz. — Tó- Gvüre. Nvolc^as. Csabai* Mo’nár ll1r*tve Donkó; Decseii Orn^7. Buzáka. • £: Iíi: Rákóczifalva—Karcafl iá.''I |