Szolnok Megyei Néplap, 1973. szeptember (24. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-25 / 224. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1973. szeptember 25. Megérdemelten győzött a Kohász Dunaújváros—Szó noki WIE 3:1 (2:1) Dunaújváros, 3000 n. v.: Sándor (sok hibával), D. Ko­hász: Papp — Formaggini, Fajt, Kerekes, Hrych, Ruppert, Bartók, Szabó, Gábor (Németh a 80. p.) Mártha, Pásztor. Edző: Palicskó Tibor. Sz. MTE: Szendrei — Rácz, Simon, Kovács, Géczi, Papp 11., Szatmári, Czirnák, Mile, Nagy F. (Szolnoki az 54. percben), Garics. Edző: Czibulka Mihály dr. Röplabda A Szolnok megyei csapatok jó napja LEHEL SC—SZEGEDI SPARTACUS 3:0 (5, 10, 7) A mérkőzés kezdete előtt Palicskó edző nyilatkozott bizakodóbban a találkozó esélyeit illetően. A külön- busszal érkező szolnoki „B” közép nagy ovációja mellett az MTE kezdte a játékot, s egy partdobás végén rögtön meleg helyzet alakult ki a Kohász színekben 100. baj­noki mérkőzését védő Papp kapuja előtt. Azután jött a már Diósgyőrben is megis­mert, „hideg zuhany”. A 3. percben Bartók beadása Si­mon kézét érintette, és Sán­dor játékvezető határozottan mutatott a büntetőpontra. Fajt volt az ítéletvégrehajtó, 1:0. (A beadásból nem ala­kult volna ki gólhelyzet, Si­mon szinte reflexszerűen ütött a labdába.) Négy perc múlva újra középkezdéshez állhatták fel a vendégek. Pásztor a félpálya tájékán elcsípett egy átadást, kapu­ra húzott a labdával, majd í 4 m-es lecsúszott, gyenge lövése a kapu bal oldalá­ba jutott 2:0. (Tanulságos gól: két távol álló védő kö­Kosárlctbda EGRI TANÁRKÉPZŐ­SZOLNOKI MTE 51:45 (23:29) NB II. női: Eger. v. Szász, Barta. Szolnok: Horváthné. Herczeg (2). Kálmán (2t). Bagi (16). Czitán (6). Csere: Németh, Hán. Önódi. Szeke­res. Tőrös. Edző: Horváth János. Jól kezdtek az MTE lá­nyai. tervszerű, kidolgozott támadásaikkal szemben te­hetetlenek. voltak a főisko­lások. A 13. percben 25:13 arányú szolnoki vezetést mutattak az eredményjelző tábláit. Ezután a néhány perces kihagyást kihasznál­va feljöttek a hazaiak, de az első félidőt az MTE nyer­te 29:23 arányban. A második játékrészben az egriek egész pályán letámadtak és az egyre jobban elfáradó szol­noki lányokkal szemben megfordították az ered­ményt. Több MTE játéko­son kiütközött az edzés-hí- ánv és végeredményben ez döntött. zött kockázatos oldalpassz — a szemfüles csatár előtt nyitott folyosó — végül egy bosszantó kapushiba). Ez­után végre magára talált az MTE, és egy időre mezőny­fölényt harcolt ki. Sorra adódtak a helyzetek Gari- csék előtt, de az élvezetes, változatos küzdelem közben csak a 29. percben sikerült a szépítés. Nagy F. élesen belőtt labdáját Szatmári a hosszú sarok felé fejelte, majd a berobbanó Garics továbbította fejjel hálóba a labdát 2:1. A szünetig kissé lefékez­tek a csapatok, de így sem unatkozhattak a nézők. Szünet után a hazaiak kezdtek lendületesebben; a sorozatos támadások végén távoli lövésekkel tették pró­Mezőtúr 1500. n. 'V.: Vörös. KTE: Varga — Tormási, Franczkó. Szabó. Dobó, Ko­vács, Balatoni, Mányoki, Várhidi. Porhanda. Nagyhe- gyesi (Magyar). Edző: Varga Béla. Szabó SE: Gulyás — Szanyó (Király) Jancsa. Mül­ler. Novák, Földesi. Csőke,, Antal (Csontos), Halász. Fajkusz. Rozsán, Edző: Ben- csik Gyula. A harmadik percben volt az első gólhely­zete a hazai csapatnak, de Halász nem tudta értékesí­teni. Nagy fölényben ját­szott a Szabó SE. helyzete­ket is teremtettek, de a ven­dégcsapat nem állt hadilá­bon a szerencsével. Földesi kitűnő alakításait tapsolta meg a szép számú közön­ség. A 20. percben Csőke fejese csattant a kapufán, a 24. percben Antal lövését Franczkó a gólvonalról vág­ta ki. A vendégcsapat mind­össze 2—3 esetben jött át a íélvonalon, de akkor Gu­bára Szendrei képességeit Bartókék. Egyelőre — ki­sebb hibákkal — állta a pró­bát a fiatal kapus. A 64. percben volt a „krízis”: előbb Mártha közeli, gólba tartó fejesét nagy bravúrral védte a szolnoki kapuvédő, majd nem sokkal később Kovács szinte az utolsó pil­lanatban tisztázott a gólvo­nalról. Kibekkelték Papp II- ék a nagy nyomást, és az MTE percei következtek. Az egész mérkőzésen rendkívül ,sokat mozgó Garics vezérle­tével gördültek a támadá­sok, de Papp kapus rendre jól védett. A hajrában újra kiegyen­lítődtek az erőviszonyok; rendkívül izgalmas volt a küzdelem, mely csak a 87. percben dőlt el. Szabó sza­badrúgása után Bartók fej­jel csúsztatta a labdát a ka­pu jobb oldalába 3:1. (Újabb helyezkedési hiba: három védő egy vonalban partner nélkül, és a teljesen tisztán álló szélső zavartalanul fe­jelhetett a hálóba.) lyásnak minden tudására szükség volt, hogy megment­se hálóját a góltól.' A 40. percben Fajkusz nagy lövé­se vágódott a mezőnybe. A második félidőben alábbhagyott a Szabó SE. lendülete, és a vendégek többször jutottak szóhoz. A 66. percben jobboldali tá­madás után egy a védőkről lepattanó labdát Dobó a há­lóba juttatott 1:0. A Szabó SE játékosai egyre idegeseb­bek lettek, amit igazol, hogy a mérkőzés hajrájában több nagy gólhelyzetet kihaszná­latlanul hagytak. A szép számú szurkolósereg bosszan­kodva indult haza az elvesz­tett mérkőzés után, hiszen a játék képe alapján a sze­rény képességű vendégeket több góllal kellett volna le­győzni. Jók: Varsa, Francz­kó. Dobó. ill. Földesi, Ha­lász. Müller. Sindel Imre Táblázatok Az Díf3 l 1. Ü. Dózsa 6 állása 5 — 1 20-13 10 2. Honvéd 6 4 ­2 17- 7 8 3. FTC 6 4 2 11- 6 8 4. SBTC 6 2 4!-6-3 8 5. ETO 6 3 2 1 8- 7 8 6. Tatabánya 6 2 3 1 10- 9 7 7. Pécs 6 3 1 2 9-11 7 8. Szeged 6 3 — 3 12-10 6 9. Videoton 6 2 2 2 6-9 fi 10, Vasas 6 1 3 2 7-7 5 11. MTK 6 2 1 3 7-10 5 12. Csepel 6 1 2 3 10-13 4 13. Dorog 6 1 2 3 8-11 4 14. ZTE 6 1 2 3 4-10 4 15. Haladás 6 — 3 3 5-8 3 16. Egyetértés 6 — 3 3 5-11 3 Az l\B / B állása 1. DVTK 7 5 2 14-7 10 2. Budafok 7 4 2 1 13- 7 10 3. Komló 7 4 1 2 12- 7 9 4. Kecskemét 7 3 3 1 8- 5 9 5. Olajb. 7 ■ 3 2 2 13-10 8 6. Várpalota 7 2 4 18-7 R 7. DVSC 7 2 4 1 4- 3 8 8. Békéscs. 7 41 — 3 11-11 8 9. Dunaújv. 7 3 1 3 17-14 7 10. Bp. Spart. 7 2 3 2 7-7 7 11. Pén7.ügyőr 7 3 1 3 11-12 7 12. Szekszárd 7 1 4 2 4-5 6 13. Szolnok 7 1 4 2 8-10 6 14. MÁV DAC 7 2 2 3 8-11 6 15. KKFSE 7 2 1 4 8-13 5 16. Ganz-M. 7 1 3 3 6-11 5 17. Eger 7 1 2 4 9-11 4 18. Oroszlány 7 1 1 5 3-13 3 NB 11 Ke'eti csoport 1. FÖSPED 6 5 1 — 21- 5 11 2. Bp. Építők 6 4 2 — 13- 7 10 3. Sz. Dózsa 6 3 2 1 11- 7 8 4. Volán 6 3 2 18-5 8 5. Szabó L. 6 4 — 2 7-5 8 6. III. kér. 6 3 1 2 16- 9 7 7. BVTSK 6 2 2 2 11-10 6 8. H.-böször. 6 2 2 2 8-7 6 9. Cegléd 6 2 2 2 8-9 6 10. DMTE 6 , 2 1 3 8-9 5 11. SZVSE 6 5 13-5 5 12. DEAC 6 1 2 3 7-9 41 13. KTE 6 1 2 3 5-11 4 14. Láng 6 1 1 4 9-13 3 15. S^o. MÁV 6 1 1 4 8-16 3 16. Kk.-halas 6 1 — 5 3-19 2 Megyei 1. 1. K. MEDOSZ oszt". 6 4 1 állása 1 14- 4 9 2. Túrkeve 6 4 1 1 13- 5 9 3. Jb. Vasas 6 3 3 — 11- 5 9 4. Üiszász 6 3 3-8-4 9 5. MAFC 6 3 1 2 9-7 7 6. Fegyvernek 6 3 1 2 12-12 7 7. Tisza Cipő 6 2 2 2 11- 9 6 8. J.-jákóhalma 6 2 2 2 10- 9 6 9. R.-falva 6 2 1 3 7-7 5 10. Kisújszállás 6 2 1 3 11-14 5 11. J.-ároksz. 6 1 3 2 8-12 5 12. Tószeg 6 2 1 3 4-11 5 13. Vegyiművek 6 1 2 3 4-8 4 14». .T.-fénvszaru 6 2 ■ 4 5-10 4 15. Sz. Cukorgy. 6 — 3 3 3-7 3 16. Karcag 6 1 1 4 5-11 3 Asztalitenisz Lehel SC— DIóspTÖri VTK 20:5 NB II. férfi: Jászberény. Meglepően jó játékot produ- kált a hazai csapat és ér­tékes győzelmet aratott a jóképességű DVTK ellen. A Lehel SC győzelmeit Há- jos J. (5), Reisz, Szarvas I., Gyurkó (4—4) és Szarvas II. (3), szerezték. Kilián FSE—Debre­ceni E4C 16.0 NB III. férfi. Szolnok, Győz: Rózsa, Szokolai, Győ­ri, Háj os L». 4—4. Szolnoki MÁV—Szolnoki Vízig Dózsa 8:8. NB III. fér­fi. Győz: Varga (3), Kovács, Horváth (2—2), Borzas (1), ill. Korbély 3, Fehér, Leskó, 2—2, Győri K. 1. Üjszász—Jászberényi Vasas 1:1 (0:1). Újszász. 200 n., v.: Barta. {Hatalmas küzdelemben kemény összecsapások tarkították a me­gyei rangadót. Az első félórá­ban a hazaiak sok támadást vezettek, mégis a vendégek sze­rezték meg a vezetést egy gyors ellentámadásból. A második fél­időt a képzettebb játékosokból álló Jászberényi Vasas kezdte jobban és mezőnyfölényt har­colt ki. A hazaiak az utolsó negyedórában hatalmas iramot diktáltak 6 a kiegyenlítő gólt egy kapu előtti kavarodásból Bótának sikerült megszereznie. Az eredmény igazságos. G.: Ba- na, ill. Bóta. Középtiszai MEDOSZ—Tószeg 3:o (1:0). Tószeg, 250 n. v.: Csák. A szerdai MNK-mérkőzé- Ben több hazai játékos meg­sérült és ez nehéz helyzet elé állította a tószegi csapatot. En­nek ellenére a sorozatosan ki­hagyott büntető — mint ahogy ez most is történt — megbosz- szulta magát. A kenderesiek igen lelkesen és fegyelmezetten játszottak és végül is rászol­gáltak a győzelemre. A játék­vezető kitűnően vezette a mér­kőzést. G.: Süveges, Berényi (2). Ifi: Tószeg—K. MEDOSZ 1 :i. Tisza Cipő—Jászárokszállás 3:3 (2:1). Martfű, -200 n., v.: Ozsvár, Az első 30 perc nagy martfűi fölény jegyében telt el. amit a ?:0-ás vezetés és a négy kapu­fa is bizonyít. Ezután kiegyen­lített lett a játék, a feljött ven­NB I., női. Jászberény, 100 n., v.: • Dr. Tőkészky. Lehel SC: Lankus I., Tálas, Juhász, Zsidai. Móri, Lankus M. Edz:: Zircher Tibor. A nagy kedvvel játszó hazai csapat az első játékrészben fö­lényes játékkal i3:2-re elhúzott és nyert. A második játszmá­ban feljöttek a vendégek s ek­kor élvezetes és izgalmas volt a mérkőzés. Mindkét oldalon jól előkészített támadásokat és Szolnok, íoo n., v.: Majoros, kifogástalanul. Dózsa: Nyári S., Urbán, Mészáros Nyári E., Ba­logh, Annus. Csere: Kolozsi, Majoros, Bakos,, V. Nagy. Lendületese^ kezdett a Dózsa, nagy iramot diktált, s szinte percek alatt tetemes előnyre tett szert. Az első két játszmá­ban a kecskemétiek szinte lé­legzethez sem jutottak/ Annus pontos feladásait Nyári s. és Urbán hol hatalmas ütésekkel, hol szellemes ejtésekkel érté­kesítették. A vendégek bátor­talan próbálkozásait a Dózsa Szolnok, i00 n., v.: Gy.enes, jól. TITASZ: Mészáros, Balázs, Surányi, Somodi, Boros, Pénzes. Csere: Kiss Péter. Az első játszmában a TITÁSZ lendületesen játszva szinte ki­ütötte a sokat hibázó ellenfelét. Ezután összeszedte magát a fő­városi csapat, s lényegesen szo­rosabb küzdelem alakult ki. A második játékrész volt a leg­izgalmasabb, jó labdamenetek- kei szép mezőnybeli alakítások­kal. A vegyészek nagyon „meg­Kézilal da Ügy tűnik, hogy a cipőgyári lányok az idén is a bajnokság hajrájára lendülhek játékba — akkor, amikor egy kicsit „szo­rít a cipő”. Ezúttal meglepetés­szerű győzelemmel tértek haza a fővárosból. Nem így a fér­fiak, akik ismét mozgalmas, furcsa eseményekkel tarkított mérkőzésen vesztettek és ezzel minden valószínűség szerint megpecsételték sorsukat — ki­esnek az NB Il-ből. NB I. B. női: Budapest, 100 n., v.: Keszthelyi és Nagy. Tisza SE: Csató, Boros - (2). Keliger (4), Novák (1), Juhász (4), Ka­zinczy, Nagy (1). Csere: Mik- lósy. Ambrus, Ágoston. Edző: Gálik János. A martfűiek kezdés után No­vák révén vezetést szereztek, ám az egyenlítés sem váratott sokáig magára. Az első félidő­ben a nagy becsvággyal küzdő vendégek ellen a hazaiak csak egyszer tudtak vezetni, utána pedig már csak kétszer tellett erejükből az egyenlítésre A lendületesebben és főleg hatá­rozottabban játszó cioőgváriak tlvenkor mindig tudtak újítani, sőt emberhátrányból még növel­tek előnyüket Győzelmük je­lentős tényezője az volt. ho<*v a múlt héten kiemelkedő tel- íesítménvt nWHtók m^lé ezű^l a csaoat többi tagjai is fel­nőttek. SZEGEDI nfTi»-1TTSZA CIPŐ 20:18 (10:10) ‘ NB TT. férfi. Szeded. 100 m, v.: Kretskó és Szabó. Tisza SE: Labdarúgó megyei 1. osaiály dégcsapat és igen nagy védelmi es kapushibából egyenlített — sőt a vezetést is megszrezte, amit Martfű csak az utolsó percben tudott kiegyenlíteni. Ifi: Tisza Cipő—Jászárokszál­lás 6:0. Mezőtúr—Rákóczifalva 2:1 (i:0). Rákóczifalva, 200 n.. v.: Sólyom. Nagy iramú, jó mérkőzés. A szerencsésebb csapat győzött. G.: Rácz, Fejes, ill. Molnár. Ifi: MAFC—Rákóczifalva 1:0. Türke ve—Cukorgyár i:o (0:0). Cukorgyári pálya íOo n., v.: Bakó. Változatos iramú, köze­pes színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. ' A cukorgyáriak többet, a vendégek szórványo­san, de veszélyesebben támad­tak. A hazaiak több biztos gól­helyzetet kihagytak. A vendég­csapat jól használta ki a cu­korgyári védelem megingását. Papp II. (Cukorgyár) a 70. perc­ben kiállítva. Jó játékvezetés. G.: Sugár. Ifi: Cukorgyár—Túrkeve 2:0. Karcag—Vegyiművek 2:0 (0:0). Vegyiművek pálya, 200 n.. v. :i Pencz. Kiegyenlített első félidő után veszélyes karcagi támadá­sokkal kezdődött a második fél­idő. A 65. percben a hazaiak kapusa elkésett a közbeavat­kozással és a vendégek meg­szerezték a vezetést A 72. perc­parádés befejezésket láttunk. 10:10-ig haladt együtt a két csa­pat és jobb hajrával a' Lehel nyerte a játszmát. A befejező játékrészben a szegedi lányok nem találták az eirenszerét a jól és szellemesen ütő Zsidai és Lankus L. labdáinak: vé­gig vezetve megérdemelt győ­zelmet arattak az eddig jól szereplő Szegedi Spartacus el­len. A Lehel SC-ből Zsidai. Lan­kus i. és Lankus M. dicsérhető. nagyszerű sáncolással csírájá­ban fojtotta el. A mérkőzés során a hazaiaknál minden cse­rejátékos játéklehetőséget ka­pott s ők jói illeszkedtek bele a csapatba. Az utolsó játszmá­ban is elhúzott Szolnok, ekkor azonban kisebb megtorpanás következett, végül azonban Nyári E a hálónál védhetetlen ütésekkel biztosította' be a fö­lényes győzelmet. A Vízügy Dó­zsa a mérkőzés nagy részében jól játszott, s mindössze 45 perc alatt győzte le a megilletődötten játszó Kecskemétet. szorongatták” a TITASZ-t eb­ben a játszmában. A harmadik szett elején 7:4-re elhúztak a fővárosiak, ami a TlTASZ-nál idegeskedést, kapkodást váltott ki. Az addig jól játszó Sömo- dit lecserélték, ekkor azonban a vendégcsapat sorozatban hat nyitást hibázott el, s a ruti­nosabb hazaiak átvették a kez­deményezést és biztosan nyer­ték a nem túl színvonalas mér­kőzést. Jók: Mészáros, Somodi, ill. Németh, Koska. Farkas Nagy (5). Zagyi (3), Boros (l)¥ Tóvizi (5). Lukács. Csere: Kenyeres (l), Barna, Serföző. Edző: Csabai János. A martfűiek Gera fegyelmet- zetlensége miatt ismét csere­kapus nélkül....; .utaztak el/ Aa első félidőben váltott vezetéssel fej-fej mellett haladt a két csa­pat. A második félidőben végig a cipőgyáriak vezettek. Negy­ven másodperccel a befejezés előtt 18:17-re, javukra állt a mérkőzés, ám egy pályán kí­vülre dobott labdáért a Játék­vezetők két perccel hosszabbí­tottak és a kapuvédő Farkast reklamálásért kiállították. A hazaiak ezt kihasználva meg­fordították a mérkőzést. TISZAFÖLDVAR—LAJOSMIZSE 18:18 (7:10) NB II., férfi. Tiszaföldvár, 300 n.. vi: Sereghy Karády. Tisza­földvár: Ferenczi, Danku II., Szabó (4), Danku I.. Bíró I. (2), Rékasi (8), Kellér (2). Csere: Székács, Néposz (1). Koppen- doríer (1),* Benczúr, Bíró III.. Edző: Tálas Attila. Tapogatózó játékkal indult a mérkőzés, io perc után aztán magáratalált a hazai csapat, és 5:2-re vezetett. Ezután a rosszul védekező tiszaföldváriak egymás után kapták a gólokat, így ala­kult ki a félidő eredménye, A második játékrészben hatalmas küzdelem folyt a pályán. A la- josmizseiek kétszer is vezettek — három góllal. Az utolsó per­cek drámai küzdelemben teltek el: a hazaiak io másodperccel a befejezés előtt egynlítettek. ben Bíró előtt volt egyenlítési alkalom, de hibázott, majd Fe­jes 5 m-rői a kapufát találta el. A gól után kilenc ember­rel támadott a Vegyiművek, de mégis a vendégek rúgtak újabb gólt a 87. percben. Biztosan nyert az óriási lelkesedéssel ját­szó karcagi együttes a rofesz napot kifogó Vegyiművek ellen. A játékvezető kifogástalanul működött. G.: Varga, Takács. If: Karcag—Vegyiművek 3:0. Jászfényszaru—Fegyvernek 1:0 (0:0). Fegyvernek, 200 n., v.: Cziffra. Ragyogó játékveztés mellett unalmas, csapkodó já­ték folyt a 90 perc alatt. Az elmúlt héten a Kenderest verő fegyverneki csapat játékára rá sem lehetett ismerni. Az első félidő 32. percében kihagyott 11-es végképp kedvét szegte a hazaiaknak. G.: Tomcsányi. Ifi.: Fegyvernek—Jászfény­szaru 4:0. Jászjákóhalma—Kisújszállás 4:1 (3:1). Jászjákóhalma, 300 n., v.: Agócs. Góllal kezdett a ven­dégcsapat a hazai védelem nagy hibájából. A vezetés felrázta a vendéglátókat és a félidő vé­géig három fejesgóllal vezetést szereztek. Szünet után csak küz­delem folyt a pályán. A játék­vezető többször is tévesen ál­lította meg les címén a hazai csatárokat. G.: Kozmóczki (2)* Szegedi Terjéki. ill. Varjú. Ifi: Jászjákóhalma—Kisújszál. lás 1:0. (A vendégcsapat késése miatt csak 60 percet játszottak a fiatalok.) Javuló játék ellenére — vereség Budapesti Lpitők—Szolnoki M \ V 2:1 (2;1) A totó 38. heti eredménye 1. Kecskemét—Komló X 0:0 2. Olajb.—Szekszárd X 1:1 3. Várpalota—Budafok 1 1:0 4. Békéscsaba—Ganz-M. 1 2:0 5. KKFSE—DVTK 1 1:0 6. Pénzügyőr—DVSC 1 1:0 7. Eger—Oroszlány 1 5 :l 8. Dunaújv.—SZMTE 1 3:1 9. Szó. MÁV—Bp. Építők 2 1:2 10. Szegedi D.—Volán X 1:1 11. DEAC—III. kér. 2 1:3 12. K. Táncsics—Gvőri D. X ó:0 13. Máza-Sz.—KOMÉP 1 1:0 + 1 SZSE Dózsa—Sabaria X 1:1 Több jó eredmény született a Szolnoki MÄV pályáján az NB I. B. ifjúsági atlétikai csapat- versenyen. A férfiaknál a szol­nokiak, a nőknél a Békés me­gyeiek nyertek, papp János 10 km-es gyaloglásban fölényesen győzött, majd az 1500 méteres futást is megnyerte. Fedor Ist­ván 200 és 400 méteren vitte győzelemre a Szolnok megyei színeket. A dobók közül ki­emelkedett Modla Ferenc kettős győzelme — súlylökésben , és. diszkoszvetésben lett a lfegjobb. Az ugróknál Halász Sándor és Laduver Ferenc között volt nagy küzdelem — ez alkalommal' Laduver Ferencé lett a pálma. A női versenyzők közül ki­emeljed in jól szerepelt Juhász Erzsébet, az ITSK sportiskolás tanulója, aki 200 és 400 méte­ren elért új egyéni csúccsal szerzett kettős győzelmet. Ugyancsak kettős győzelmet MÁV sporttelep — 1,200 n. v.: Eőry. Bp. Építők: Ve* róczki — Tamon, Szeitl, Szöllősi, Vass. Eich, Wlndt, Kaszás, Menyhárt, (Nagy) Rozshyó (Gyulai). Budai. Ed­ző: Bolvári Ferenc. SZMÁV: Fényi (Fehér) — Csibrány, Tóth I.. Kucser. Makai. Kor­mos (Murzsa). N. Szabó. Varga S„ Kalmár, Kollár, aratott Zsemberi Borbála, aki 100 méteres gátfutásban és tá­volugrásban lett első. A tisza­füredi Csőke Katalin súlylökés- Den lett aranyérmes. A már 20 méterrel vezétő szolnoki 4 x ÍOO méteres váltó a botot elejtve kiesett a versenyből. Jobb eredmények: Papp János 10 km gyaloglás «.46.6 perc, Modla Ferenc diszkoszvetés 51.14 m, Modla Ferenc súlylökés 14.68 m, Bártfai István gerelyhajítás 60,86 m, Fedor István 400 m 51.0 mp, Kozma Béla íoo m 11.2 mp. Laduver Ferenc ma­gasugrás 198 cm. Nők: Juhász Erzsébet 400 m 61.2 mp, Zsem­beri Borbála 100 m gát 15.6 mp, Gyöngy ibolya 100 m 12.6 mp. Csőke Katalin súlylökés 10.77 m. Férfi pontverseny: Szolnok —Békés 118 p:4i p. Női pont­verseny: Békés—Szolnok 72 p:63 p. Kovács S. Edző: Himer Ist­ván. A MÁV jó iramban kez­dett és több szöglet jelezte fölényét. A 8. perc ered­ményt hozott: Kollár jó helyzetfelismeréssel a kimoz­duló Veróczki fölött a háló­ba bombázott 0:1. A válasz sem késett soká: a vendég­csapat fokozatosan mezőny- fölénybe került és a 28. percben Windt a jobbszár­nyon átjátszotta a MÁV vé­delmét és közelről kiegyen­lített 1:1. A 30. percben Ma­kai hatalmas lövését Verócz­ki bravúrosan kiütötte. A félidő utolsó perceiben az Építők szögletet rúghatott, a beívelt labda a szemfüles Windt-hez került, aki bizto­san lőtt a hálóba 2:1: Szünet után a MÁV nagy iramot diktált, a kidolgozott gólhelyzetek azonban ered­ménytelenek maradtak, mert az ideges játékosok képte­lenek voltak azokat értéke­síteni. A második félidőben a fővárosi együttesnek, csak szórványos előretörésre volt ereje, a hajrában pedig az eredmény megtartására tö­rekedett — sikerrel! A tabella 2. helyén álló Építők és a kiesési zónában lévő SZMÁV ta’álkozója ió iramú, végig izgalmas mér­kőzést hozott. A mutatott játék — és a helyzetek — alapién a vasutas csanat egyenrangú ellenfél volt. Halász Gyula ATLÉTIKA Színvonalas küzdelem az ifjúsági csapatversenyen Izgalmas, fordulatokban bővelkedő, jó mérkőzést láthat­tunk. A Kohász — főleg a második félidő eleji imponáló mezőnyfölénye láttán — végül is megérdemelt két bajnoki ponthoz jutott, de a szolnoki piros-feketéknek sincs mit szé­gyenkezniük a teljesítményük miatt. i — Kampier Ervin — Meglepetés Mezőtúron Kecskeméti' TE—Szabó La;os SE 1:0 (0:0) SZOLNOKI VÍZÜGY DÓZSA—KECSKEMÉTI ÉPÍTŐK 3:0 (5, 6, 10) SZOLNOKI TITÁSZ—VEGYSZER 3:0 (7, 13, 11) A martfűi női csapat bravúrja Tisza Cipő—Bp. Postás 12:9 (5:3)