Szolnok Megyei Néplap, 1973. augusztus (24. évfolyam, 178-203. szám)

1973-08-28 / 200. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1973. augusztus 38. Szolnoki MTE—Debrecen 0:0 Szolnok, 2500 n., v.: Bor­sos. SZMTE: Gerhát — Rácz, Árvái, Kovács, Simon, Papp II., Szatmári, Czirnák, Mile, Nagy F., Garics. Edző: Czibulka Mihály dr. DVSC: Szabó II. — Sóvágó, Tóth, Lipők, Erzse, Makray, Ga- rabuczi, Torkos, Pataki, Vaczlavik, Szőj ka. Edző: Marosvári Béla. Meglepően magabiztosan érkeztek Szolnokra a debre­ceniek; nem titkolták, hogy mind a két pontot szeretnék hazavinni. Az első percek­ben úgy látszott, hogy erre aligha lesz esélyük. Pará- ‘désan kezdtek a hazaiak; Szatmári remek beadását Nagy F. lőtte fölé, majd Mile remek beadását vágták ki kétségbeesetten a vendég­csapat védői. A közönség hiába várta a sziporkázó folytatást, az első negyedóra után ellaposodott a játék. A 20. percben Nagy F.-et gólhelyzetben ellökték a kapu előtt, a játékvezető azonban a 16-oson kívülre vitette ki a labdát. A sza­badrúgást Papp II. a kapu­fára lőtte. Egy perccel a félidő vége előtt Nagy F. az üres kapu fölé emelt. A második 45 perc is biz­tatóan kezdődött; Simon fe­jesét védte Szabó II., majd Czirnák talált lesről a há­lóba. Ezután a DVSC rutinos védelme széttördelte a ha­zaiak támadó játékát, tehet­te ezt annál is inkább, mivel a csatársor gyámoltalan pró­bálkozásai egyébként sem jelentettek nagy -veszélyt a vendégek kapujára. A 68. percben Nagy F. két lépésről a kapusba rúg­ta a labdát, majd Czirnák fejelt az ötösről Szabó II. kezébe. A 84. percben Nagy F. fejesét a kapufa tövénél csípte el a nagy formában védő debreceni kapus, majd nem sokkal a mérkőzés vége előtt Czirnák találta el éles szögből a kapufát. Az .MTE ezen a mérkőzé­sen minden taktikai elkép­zelés nélkül játszott. A gyenge teljesítményhfez hoz­zájárult néhány játékos mérsékelt formája is. Nagy F., Szatmári, Papp ' II., Ko­vács, Czirnák sokat hibázott. A mérkőzés első negyedórá­ja után Mile is eltűnt a me­zőnyben. — Pb — Vasárnap a Szolnoki MTE —DVSC mérkőzés szüneté­ben a Szolnoki Cukorgyár kerékpárosai tartottak be­mutatót a Mátyás király úti pályán. A 12 körös pont­verseny bármennyire is lát­ványos küzdelmet hozott, mégsem tudta lázba hozni a nézőket, mivel csak a be­avatottak ismerték, kik azok, akik rajthoz álltak, -és * egyáltalán milyen szabályok szerint vetélkednek a „gyors lábú” Kerekesek. A tájékoz- [ tatás hiánya így szinte él­vezhetetlenné tette az egyéb­ként dicséretes kezdeménye­zést. Amint tegnap a cukor­gyári kerékpárosok edzőié­től megtudtuk, a rögtönzött verseny nyertese Deák Mik­lós I. osztályú keréknározó lett, mögötte Labancz István és KnaDp Lajos érkezett a rélba. Képünkön a győztes látható. Remek hazai bemutatkozás Szabó Lajos SL—Volán SC 2 Mezőtúr 1500 n. v.: Kris­tóf. Szabó SE: Kovács—Sza- nyó, Jancsa, Csőke. Novák— Földesi, Fajkusz—Halász, Tóth (Antal), Baumgartner (Csontos). Rozsán. Edző: Bem- csik Gyula. Volán: Szegedi— Takács, Szepesi, Rattmann, Erdőss—Hajdú, Lutz—Föl­des, Kiss I.. (Németh), Bodó (Kiss L.), Bartosik. Edző: Kiss Jenő. Szépszámú közönség gyűlt össze a mérkőzés kezdetére. A mezőtúri szurkolók utoljá­ra 1949-ben láttak NB Il-es bajnoki labdarúgó-mérkőzést. A Szabó SE kezdte a játé­kot, és Fajkusz beadásszerű lövését Szegedi újheggyel tudta szögletre menteni az első percben. Változatos, jó Iramú volt a mérkőzés. A 17. percben Földes elől Ko­vács hárított* A Szabó SE fokozatosan lendült támadás­ba, és átvette a játék irá­nyítását. A 31. percben Ha­lász bombáját a felső sarok­ból tornászta ki a Volán ka­pusa szögletre. Az újonc NB Il-es csapat ebben az idő­szakban jobban játszott, mint ellenfele, s a 40. percben, megszerezte a vezetést. Ha­lász kapta a labdát a jobb oldalon, két ügyes csellel lerázta magáról a védelmet, és a felfutó Fajkuszhoz to­vábbított, aki védhetetlenül bombázott a bal sarokba. (1:0) A második félidőben meg­lepetésre a széllel szemben játszó vendégcsapat került fölénybe. Az 55. percben Csóké a gólvonalról mentett. Tíz perc múlva egyenlített a Volán. Egy ártalmatlannak látszó labdát Kovács nem tu­dott megfogni, és Bartosik a hálóba pöckölte. (1:1.) A gól után a Szabó SE erősített, és több támadást vezetett. A 75. percben Hajdú felvágta 1 '1 0) Földesit. mindkét játékos a földre került, miközben meg- , rúgták egymást és a játék- | vezető minkettőjüket kiállí- 1 tóttá. Három perc múlva ú- j-abb gólnak örülhetett a ha­zai közönség: a fővárosiak a kapujuk előtt mintegy 22 mé­terre szabálytalankodtak. A megítélt. szabadrúgást Faj­kusz remekül csavarta a ka­pu elé, és a robbanékony Halász csukafejessel a háló­ba továbbított. (2:1) A hátralevő időben tovább­ra is a hazaiak irányították a játékot, az eredmény azon­ban nem változott. A Sza­bó SE győzelme megérde­melt. A mérkőzés túlnyomó részében többet birtokolta a labdát, és helyzeteit is job­ban kihasználta. Jók: Csőke, Fajkusz. Novák. Halász. An­tal ill. Takács, Fölös, Szegedi. Lutz. — Sinde] — DEAC-SZMÁV 4:0 (4:0) Tollaslabda Némelh arany-, Hajdú ezü*t-, ifj. Englert bronzérmes Debrecen város tollaslabda szö­vetsége egy hét késéssel kezdte mee a már hagyományos „Al­kotmány” emlékversenyt, har­minc férfi és tizenhat női ver­senyző részvételével. — Szőrnek tollaslabla snortiát a Kilián FSE versenyzői képviselték. Külön el­ismerést érdemel Németh Erzsé­bet. aki minden mérkőzésén ma­gabiztosan és kulturáltan lát­szott. Egyetlen látszmában sem tudtak ellenfelei három nontnál többet szerezni, nedig a döntőbe „harcos” ellenfelet kapott Deák Ildikó ÍBSE1 személyében, aki ellen 11:3 és 11:1 arányban győ­zött. Eredmények. Férfi egyéni: 1. Rolek Ferenc fBSEl. 2. Ha Idd (Kilián FSEl. 3. Ifi. Englert (KFSE1 és Kozma (Hajdú Vasas SCI. Női egyéni: 1. Németh Er­zsébet (KFSE1. 2. Deák (BSE). 3. Szulágyl (BSE) és Erdei Haj­dú Vasas SC). Debrecen, 600 n. v.: Lu- dányi. SZMÁV: Fehér—Füle, Kollár, Tóth J.—Kormos, Kókai—Mile (Rozsán). Kal­már, Bánfalvi, Tótfi M., (N. Szabó) Kovács: Edző: Himer II. István. Hazai rohamokkal indult a találkozó, és már az első percben a MÁV kapujában táncolt a labda: a 16-os ol­dalvonalról rúghatott szaba­dot a DEAC; a beívelt labda átszállt a kapu előtt tömörü­lő játékosok felett, és a fede­zetlenül hagyott Gottdiner a jobb sarokba lőtt. (1:0.) A MÁV fokozatosan fel­jött. helyzete is akadt, de sem Mile II., sem Bánfalvi, sőt Kormos sem talált a há­lóba. A 39. percben jobb ol­dali szögletrúgás után a men­teni akaró Kollár fejéről a saját kapujába vágódott a labda; öngól! (2:0.)-Egy perc múlva ismét Gottdiner ka­pott labdát, és fejese a jobb oldali lécről perdült a háló- í ba. (3:0.) A 44. percben Kol­lár rövid hazaadására, Fe­hér kifutott, közben összeüt­között az egyik debreceni csatárral, aki elesett. A já­tékvezető túl szigorúan 11-est ítélt. A büntetőt Kiss S. ér­tékesítette. (4:0.) Szünet után csökkent az iram, kiegyenlítettebb lett a küzdelem, de az önbizalmát vesztett szolnoki gárda már nem volt ütőképes. H. Gy. Móczár Ferenc ö ödször is nyert. OKlSZ-ierseny Győrben Totó 1. Pécs—Vasas X 0:0 2. Szeged—MTK 2 1:2 3. ETD—Tatabánya 1 2:1 4. Egyetértés—Haladás X 0:0 5. Dunaújváros—DVTK 2 1:3 6. Pénzügyőr—Komló 1 2:1 7. Békéscsaba—KSC 1 2:0 8. Bp. Spartacus—Budafok X ISI 9. Szó. MTE— DVSC X 0:0 10. Oroszlány—MÄV DAC X 0:0 11. KOMÉP—Győri D. 1 3:0 12. Körmend—Szfv. MÁV 2 1:2 13. Cegléd—FÖSPED 2 1:5 +1 M. Kisterenye—Nagybátony 1 «! Szombaton és vasárnap Győr* ben rendezték meg az országos szövetkezeti atlétikai bajnoksá­got. melyen 13 megye csaoata vett részt. — Szolnok megye az erős mezőnyben az 5. helyen vég­zett. Móczár Ferenc, a iászárok- szállási Faipari Szövetkezet dol­gozója 1968 óta immár 5. alka­lommal nyerte el férfi súlvlökés- ben a bainoki címet — ezúttal 12 ni 16 cm-rel. A Szolnok megyei atléták he­lyezései. Férfi 100 m: 4. Mészáros András (Karcag FFLTSZ) 11.7 mp. Férfi magasugrás: 4. Szaló­ki István (Jászberényi Műszer­ipari Szövetkezeti 173 cm. férfi 200 m? 4. Kovács László (Jáp2 berénvi Építők). 24.9 mp . Férfi 4x200 m-es váltó: 4. Szolnok me­gyei válogatott (Kovács, Csányi. R^dei. Mészáros}. Nfíi súivlökés: 5. Nagy Eszter (Túrkeve Vegvesipari). 6. Né­meth Piroska (Kunmadarasi Épí toki. Az országos atlétikai bajnok­ság az elmúlt évhez viszonyítva lén veresen színvonalasabb és né­pesebb volt: 350 sportoló versen­gett a helyezésekért. Szeles időben kezdődött pénteken Ráckevén sorrend­ben a 36. országos kajak­kenu bajnokság. Meglepően kevés induló állt rajthoz, így a kajak egyes ezer mé­teren például az előfutamból mindössze három volt — egyenesen a döntőbe lehetett jutni. Nagy harc volt vi­szont a kajak kettesek és négyesek ezer méteres futa­maiban. A Deme—Buczkó összetételű Vízügy Dózsa páros bejutott a döntőbe — nem így a Deme—Buczkó— Cserkész—Kis összetételű négyes, amelyik a középfu­tamban elvérzett a többszö­rös olimpiai és világbajnok­kal teletűzdelt mezőnyben. Egyesben 1000 méteren De­me kissé fáradtan ve-se- nyezve jutott a kilences dön­tőbe, ahol mindössze két versenyző volt, aki még nem nyert országos vagy vi­lágbajnokságöt. Sajnos, az első hely sorsába nem tu­dott beleszólni a szolnoki kajakozó — nyolcadik lett. A kajak kettes ezer méteres versenyszámban a Deme— Buczkó páros a döntőben a tizedik helyet szerezte meg. A Szolnok megyeieknek vasárnap délelőtt volt a legnagyobb örömben részük: RÖPLAHD4 Megyei rangadó Vízügy Dózsa—Szolnoki TI- TASZ 3;2 (—6. 6. —5, 11, 9) — Szolnok. 100 néző. vezette: Fá- tvol. Vízügy Dózsa: Nyár* S.. Balogh. Bakos. Nvári E.. Kolo- zsi. V. Nagv. Csere: Annus. Ma­joros. Mé^zároc: I.. Szép. Mészá­ros A. TITASZ: Mészáros S.. Ba­lázs. Suranvi. Somodi. Boros. Kism. Csere: Pénzes. Cseresznyés. Vígh. Szombaton megkezdődött a férfi röplabda NB II. ősM küz- deletnsorozata. A sorsolás sze­szélye folvtán a két szolnoki csapat egymással találkozott a s7ezonnvitón. A több mint más­fél óráig tartó mérkőzésen csak helvenként volt ló lá+ék.' inkább a küzdelem uralkodott. A Tl- TASZ lendületesen kezdett, és az első játszmában szinte állva hagyta ellenfelét. Ugyanez tör­tént a következő játszmában. — iVß 1-es csaootok Négy csapat részvételével kezd­ték meg Jászberényben a Lehel Kupa női röplabdatornát. A Mis­kolci VSC kivételével NB I-es csapatok küzdöttek a kupa el­nyeréséért. Egy héttel a női röplbadabainokság megindulása előtt valamennyi csapat főpróbá­nak tekintette ezt a tornát, ami meg is látszott a játék szívona- lán. A döntő — Almásfüzitő—Le­hel SC — mérkőzésen nagy küz­delemben. iobb haírával «JikerüU megnvernie a mérkőzést és ezzel a kupát az almáífüzitől Iá­a kajak egyes 500 méteres versenyszámban Deme ezüstérmet szerzett. Rossz rajt után méterről méterre dolgozta le hátrányát a szol­noki versenyző. A cél előtt 100 méterrel Csapó Géza fél hajóval vezetett Deme előtt, aki ritkán látható nagv haj­rába kezdett. Külön versenyt vívott a hét fiú, végül is az idei világbainok két tized másodperccel győzött. Délután került sor a hosz- szútávú döntőkre. A Vízü°v Dózsa kajak négyese á kö­vetkező összeéiláHsábao szállt harcba a 10 000 mé­teres elsőségért: Cserkész— Buczkó—Szekeres—Kis. Nagyszerű látvánvt nvúitott. amint a 27 négves 108 ver­senyzőié a rait után elha­ladt a nézők előtt. A szol­noki haió az élbolyban he­lyezkedett. az első forduló­nál azonban az Ű Dózsa egvséee beleszaladt a szol­nokiakba, akik emiatt bó- Ivén belülre kerültek, és a kizérás sorsára jutottak. Végeredménvben a szol­noki Vízügy Dózsa — főleg Deme jóvoltából — 10 non- tot szerzett az országos baj­nokságon. — szekeres — csak ekkor a Vízügy Dózsa hen­gerelt. Ezután úira a TIT ASZ percei köve+keziek. Mészáros és Boros a iól előkészített akciók priporú be^p-’p-r ötének bizonvu't. A Vízügy Dózsa játékosai n°m értették meg egymás elgondolá­sait ebben az időszakban. A hazaik hamarosan rendezték soraikat, és higgadt játékukkal úJra kiegyenlítették a iátszma- aránvt a döntő szénben ismét a TTTAsz kapott előbb lábra, és R-2-re elhúzott. A Vízügy Dó­zsán p fáradtság ielei mutatkoz­tak. ám túüutva a holtponton s’kp^es nvitpcokkal 8:7-r** fel­zárkóztak. maid nagyszerű haj­rával sorozatban 8 pontot értek el. Megismétlődött a tavaszi mér­kőzés. am'kor is nagy ki"-7'leiem után nvert n »vanilyen arányban a Vízügy Dózsa. — nyári — a Lehel Kupáért nyoknak. A torna végén külön tiszteletdíjat kapott a legjobb ütő (Zsidai. Lehel SC). illetve a legtechnikásabb játékos (Szépé- siné BSE). i Eredmények: Lehel SC—Mis­kolci VSC 2:1. BSE—Miskolci VSC 2:1. Almásfüzitő—BSE 3:0. Lehel SC—BSE 2:1. Almásfüzitő— MVSC 3:0. Almásfüzitő—Lehel SC 2:1. A torna végeredménye? i. Al­másfüzitő 6 pont. 2. Lehel SC 5. 3. BSE 4. 4. Miskolci VSC 3. Táblázatok Labdarúgó NB L 1. Honvéd 2 2 — — 8-1 4 2. MTK 2 2 — — 5-1 4 3. Ü. Dózsa 2 2 — — 8-5 4 4. SBTC 2 1 1 — 3-1 3 5. Pécs' 2 1 1 — 3-2 3 6. Tatabánya 2 1 — 1 3-3 2 7. Vasas 2 — 2 — 1-1 2 8. Dorog 2 1 — 1 4-5 2 9. Rába ETO 2 1 — 1 3-4 2 10. FTC 2 1 — 1 4-2 2 11. Videoton 2 — 1 1 0-3 1 12. Haladás 2 — 1 1 2-3 1 13. Egyetértés 2 — 1 1 1-2 1 14. ZTE 2 — 1 1 1-5 1 15. Csepel 2 — — 2 3-7 — 16. SZEOL 2 — 2 2-6 — Labdarúgó NB I B 1. Diósgyőr 3 3 _ _ _ 9-3 6 2. Békéscsaba 3 2 — 1 5-3 4 3. Komló 3 2 — 1 6-5 4 N-kanizsa 3 2 — 1 6-5 4 5. Várpalota 3 1 2 — 5-4 4 6. Budafok 3 1 2 — 4-3 3 7. DVSC 3 1 2 — 1-0 4 8. Kecskemét 3 1 1 1 3-2 3 9. G-MAVAG 3 1 1 1 3-3 3 10. Oroszlány 3 1 1 1 1-1 <9 11. MÁV DAC 3 1 1 1 1-2 p 12. Pénzügyőr 3 1 1 l 4-6 13. KKFSE 3 1 — 2 5-5 r 14. Bp. Spart. 3 — 2 1 2-3 V 15. Szekszárd 3 — 2 1 1-2 16. Szó. MTE 3 — 2 1 3-5 ? 17. Eger 3 — 1 2 2-5 1 1.8. Dunaújváros 3 — — 3 5-9 — Eredmények: Békéscsaba—Kecs­kemét. 2:0, Bp. Spartacus—Buda­fok i :l. Várpalota—Szekszárd 1:1. Kossuth KFSF—Nagvkenizsa 4:0. Pénzügvőr—Komló 2:1. Egei —Ganz-MAVAG 0:0. Dunaújváros —Diósgyőr 1:3. Oroszlány—MÄV DAC 0:0. Labdarúgó NB II. Keleti csoport 1. FOSPED 2 2 __ _ 11­1 4 2. ITI. kér. 2 2 — — C-l 4 3. Szabó L. SE 2 2 _ — 4-2 4 4. DEAC 2 1 1 _ 4-0 3 5 . Bn Építők 2 1 1 — 5-5 3 6. MGM 2 1 — 1 3-2 2 7. BVTSK 2 — 2 — 5-5 2 8. Sz. Dózsa 2 1 — 1 4-4 2 9. Volán 2 1 — 1 2-2 ? 10. Szó MÁV ? 1 —1 1 3-6 2 11. Láng '2 — 1 1 3-4' í 12. H-böczörm. 2 — 1 1 2-3 T 13. SZVSE 2 — 1 1 0-2 r 14. KTE 2 — 1 1 2-7 15. Cegléd 2 — — 2 .1-6 —, 16. K-halas 2 — — 2 1-9 — Eredmények: Va.^s Láng—Haj- döböc^örménv 1:1. Kiskunhalas­ul kér TTVE 1 :3 CePléd—Szál­lítók 1:5. Kecskeméti TF—Bé­késcsabai VT3K 2*2. Bp. Építők —Szegedi Dózsa 3:2. Labdarúgó NB Ül. Északkeleti csoport D. Kinizsi—TttASZ Elektro­mos 2:1. Ttszplők—Bolmazúlvá- ro« 2:1. Mítészotka— O'atbánvász 2 1. K'svíii-rio—Tö- rökszentmiklös 3:1. Hatatj Vosus —Ttszavasväri 4:2. Záhony— Nyírbátor 3:2, Tursér—Ha'dilszo- hnsrló. 3:2. Jászberény—Kilián- FSE 2:1. A bajnokság állása: 1. Tuzsér 2 2 0 0 8-2 4 2-3. Hajdú V. 2 1 1 0 5-3 3 Kisvárda 2 1 1 0 5-3 3 4. D. Kinizsi 2 1 1 0 3-2 3 5. Jászberény 2 1 1 0 4-3 6. Kilián FSE 2 1 0 1 7-5 2 7. Balmazú.iv. 2 1 0 1 3-2 2 8-11. Szó. Olaib. 2 1 0 1 3-3 2 H-«zoboszló 2 1 0 1 3-3 a Nyírbátor 2 t 0 1 5-5 ? Tiszai ök 2 1 0 1 4-4 j. 12. Záhony 2 1 0 1 6-8 2 13. Mátészalka 2 1 b 1 2-6 3> 14-16. T-miklós 2 0 0 2 2-5 a T-vesvári 2 0 0 2 2-5 0' titász 2 0 0 2 1-4 0 Tiszaföldvár nagyszerű győzelme a labdarúgó NB Hi bán Tiszaföldvár—Jánoshalma 3:2 (2:1) Jánoshalma. 100 néző. vezette: Tóth S. Tiszaföldvár Knapc.sák — Bene. Bohza. Rékasi. Tukarcs. Blaskó. Vincze. Molnár. Makai. Seres. Berta. Az NB IIT-ban szokatlanul nagyszámú nézőközönség előtt a végig fegyelmezetten játszó föld­vári együttes feledtette múlt heti gyengélkedését, és váratlanul ló játékkal lepte meg a Dunamentj csoportból átkerült jóképe^ségű ellenfelét. A gólok szép akciók befejezéseként születtek A föld­vári csapat meglepő, de telies megérdemelt győzelmet aratott. G.: Makai. Molnár. Berta, illet­ve Fadrji (11-esből). Csermák. — Jók: Borza. Tukarcs. Molnár. Makai; 111. Medgyesi, Maróczi. Adám. — verbók — Lehel SC—KUi*n FSE 2:1 (1:1) Jászberény. 800 néző. vezette: Nrg'v m. Lehel SC: Nagy I. — Vágó (Czakó). Sárközi. Juhász. Kerkusz. Kátaj. Ruevi. 8án+ha. Ambro« L. (Oláh). Gergely. Tö­rök. F.d-rŐ: Smkovits Ferenc. Ki­lián FSE: Var^a — Udvarias (SrUváSi) Pann. T\/Tnlnár. Kovái»«;, Török. Naev A . Királwárl. Hol­ier. Heavesi (Rátóti). Porhanda FrWő. Hatácsz József. Lehai támad^eokkal kezdődött a mérkőzés de a esa+árok 1Ö- vásei rendre elkerülték a Ki­lián FSE kapulát. A vendégek •szórvánvo«? támadásai Viszont mindig vólve«*éivt ie!ardÉ»t+ek. A ?3. perchon Kotier a balösszekö­tő helyéről, éles szögből nagy gólt lőtt a hosszú sarokba (0:1). A 32. percben Gergelyt szabály­talanul akadályozták a 36-os vonalon. A megítélt szabadrúgást Kátai a sorfal mellett a hálóba lőtte. (1:1). A második féidlő- ben inkább küzdelem, mint já­ték folyt a pályán. A vendégek szoros emberfogással az ered­mény^ tartására, a hazaiak ped;g a győztes gól megszerzésére tö­rekedtek. A 68. percben Gergely nagy helyzetben a kapusba lőtte a labdát. A 71. percben egy élő­re ívelt labdát Gergely visszafe­lelt Sánthának. aki kapásból lőtt a hálóba. (2:1). A 77. perc­ben Királvvári nagy helyzetben az oldalhálóbá lőtt. A 80. perc­ben Kátai távoli lövését Varga csak nehezen tudta szögletre üt­ni. A 87. percben KirálvVárlt a iátékvezető felemelésért kiállítot­ta. Nagy küzdelemben megérde­melt hazai győriem születetté Jók: Sárközi. Kátai. Gergely, ill. Kovács. Nagy. Holler. v r — bányai — %-/■ Mátészalka—Sz. Olajbányász 2:1 (1:1) Mátészalka. 400 néző. verette: Dull. Olaibánvász: Gvémánt — Szokoiai. Horváth. Hernádi — Polgár. Varga. Mező. — Fodor. Szabó. Pan L.. Ba*-anvó Cc^re: a 60. percben Fodor lmive+t Fdrő ■ Snmnffwárí .Tó-r«te*. Hara? rohamokkal ka^dödőtt. a találkozó A 10. perc rnÄtii(5 ven­dág holott. Srohdf mint­egy 25 méterre a kaputól buk­tatták a hazai védők. » megítélt szabadrúgást Papp Ti. értékesí­tette Ezután merőnvtá+ék folyt a nálván. A 40. perc a hazaiak­nak hozott egy igen szerencsés gólt. Lipők révén 1:1. Szünet után a vendégek kezdeményez­tek többet. Már-már úgy tűntj hogy a vezetést is megszerzik, de csatáraik p kínálkozó helyze­tet kihasználatlanul hagyták. — Nem így a hazaiak. Befeiezés előtt egv perccel Balogh átvere- rekedte magát a vendégek vé­delmén. és mintegy 4 méterről a hálóba bombázott — úgy. hogy a labdp előbb Gyémántot érin­tette. Közepes Iram és színvonal jellemezte a mérkőzést. A játék­vezető a második félidő 40. per­cében lefújta a mérkőzést. Ami­kor figyelmeztették, labdaeités— sei még öt nercig folytatta a já­tékot. és ekkor esett a győztes gól is. Jók: Szokoiai. Horváth. Mező. ill. Balogh. Lipők. Ho­ronyig Kis várda—Törökszentmiklósi Vasas 3:1 (2:1) Törökszentmiklós 200 néző. ve­zette* Vincze. Va^as: Bak — Bo­tfa. Frikker. Juhász. Vasas. Ko­csis. Stummer. RévfL Sebők. Bukta. Pásztor. Már a harmadik percben a vendégek meesrerezték a veze­tést. nagv védelmi hibából, maid Sebők a 21. percben eevenlftett. ÍPabb védelmi hibából — elkö­vetőié Frikker volt — a 40. percben a vendégek Ismét veze­tést szereztek. A második *é1idő 25. percAK^n a fél oálvánál le­álló védők mellett növelték elő­nyüket kisvárdsiak a lélektev leníil iát.szó hajakkal szemben. G • Szeregpvi (2). Antal. ill. Se»- bők. A vendógpcapat valameny^ nvi tagi a dicsérendő, a haza$* csapatból csak Bak. Kocsis Vasas játékát lehet kiemelni« 4 > Deine ezüstérmes az Orszrgos Bainoksagon