Szolnok Megyei Néplap, 1973. július (24. évfolyam, 152-177. szám)

1973-07-24 / 171. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1973. WBtM ML Nyári Totó Kupa Lehel SC—Gázművek MTE 5:0 (4:0). Jászberény, 500 "néző. Vezette: Tóvizi. Lehel SC: Nagy I. (Vasas) — Kar- kusz. Hajdú L., Hajdú A., Kátai, Juhász, Bacher, Cza- kó (Oláh), Gergely, ürbán (Ambrus L.), Török. Edző: Sinkovits Ferenc. A tartalékosán kiálló Gáz­művek ellen a hazai csapat az első félidőben könnyedén érte el góljait. Szünet után a Lehel túlkombinálta a tá­madásokat, s ez megmutat­kozott az eredményességén Is. G.: Gergely (2), Juhász (2), Kátai. Jók: Juhász, Kar- kusz* Kátai, Gergely, ill. Szabó. j *■» Bányai —* Ceglédi VSE—Szolnoki MÁV 4:2 (1:0). Cegléd, 800 néző. Vezette: Jurinkovits. Sz. MÁVi Fehér — Baranyi, Kollár, Laczkó — Csibrán (Szathmári), Pintér B„ Fa­zekas, Bánfalvi (Varga S.), Rozsán, iMurzsa, Kóródi. Ed­ző : Himer István. Az első támadásokat Ceg­léd vezette, és a 3. percben óriási védelmi hibából Fe­kete a hazaiaknak szerezte meg a vezetést, 1:0. A szol­noki védelem bizonytalanko­dását kihasználva a ceglédiek nem tudtak elérni. A 25. sorozatos támadásokkal kí­sérleteztek, de eredményt perctől a MÁV is támadásba lendült, két kitűnő gólhelyzet is adódott, de a kapu előtt gyámoltalan szolnoki csatá­rok elkönnyelműsködték az egyenlítési alkalmat. Szünet után keményebb lett a küzdelem, és a hazaiak két nagyszerű rajtaütéssel Fekete lövéseivel 3:0-ra nö­velték előnyüket. A 65. perc­ben Murzsa éles szögből szépített, 3:1. Változatosabb lett a játék. Előbb a kapura törő Vargának a lábáról szedte le a labdát a kifutó ceglédi kapus- később Kóró­di bombaerős szabadrúgása okozott izgalmat. A 80. perc­ben szabadrúgás után, Fehér kezét érintve Liptai lövése a jobb sarokba perdült, 4:1. A Szolnok nem adta fel. Varga S. 25 méteres lövését léc alól ütötte ki Rétfalvi szögletre. A beívelt labda Rozsán elé perdült, aki a vetődő kapus mellett 4:2-re szépített. A teljesen fiatalokból ösz- szeállított szolnoki együttes csak rövidebb időszakokra volt egyenrangú ellenfél a jó erőkből álló rutinos hazai csapatnak. Egyénileg Pintér B. és Varga S. nyújtott jó teljesítményt. Rozsánt és Murzsát góljaik dicsérik. Irány Bulgária] Utazik az MIÉ A Szolnoki MTE NB I. B-s labdarúgói a felkészü­lés során tíz napot Bulgá­riában töltenek. Szombaton már megkez­dődött az előkészületi mér­kőzések sorozata, de még csak egymás között játszot­tak a keret játékosai. TOTO X. Doroe—Kecskeméti SC 2 0:1 2. Oroszlány—Eger 1 3:t 3. Budafok—várpalota 1 2:0 4. Ganz-MAVAG—KKFSE 2 0:2 5. Vác—Szegedi Dózsa 1 1:0 6. Pápa—Győri Dózsa 2 0:1 7. Zal. D.—Táncsics SE 2 1:3 8. BVTSK—DEAC 2 1:2 9. Rudabánya—Nyiregyh. 1 2:1 10. PVSK—DVSC 1 3 :2 11. SZVSE—MÁV DAC 1 2:0 12. Törekvés—Szfv. MÄV 2 1:2 13. Cegléd—Szó. MÁV 1 4:2 +1 14. KTE—EPGEP 1 4:3 Kerékpáros sikerek Újabb rangadó vízilabdában Vasárnap Budapest hatá­rában, a Jászberényi úton rendezték meg az országos kerékpáros időfutam-bajnok- ságot A felnőttek bajnoksá­gát későbbre halasztották- s így a Szolnoki Cukorgyár kerékpárosai valamennyi korcsoportban rajthoz álltak. Az ifjúságiak mezőnyében az utánpótlás válogatott ke­rettag Kovács indiszponált kerekezéssel csak ezüstjelvé­nyes szintet hajtott. Halápi és a fiatal Knapp viszont eséllyel küzdött a bajnoki cí­mért. Végül a 30 kilométe­res távon Halápi és Knapp ifjúsági aranyjelvényes szint­tel ért célba, míg Kiss és Jánosi ezüstjelvényes szintet teljesített. A juniorok 40 kilométeres távon versenyeztek. A szol­nokiak nagyszerűen és nagy kedvvel küzdve, valameny- nyien meghajtották az első osztályú szintet: A kisebb emelkedőkkel tarkított pálya nagy erőpróbára tette a ver­senyzőket, amit tovább nehe­zített a verseny végére fel­támadó széL Az utánpótlás válogatott szolnoki Péntek az első 20 kilométeren 44 km-es átlaggal haladt. For­dító után az erős sz& nagy erőbedobásra kényszerítette, de így is 59.18 percet telje­sítve, elsőosztályú idővel, ki­lencedikként ért a célba. Jó teljesítményt nyújtott Deák M. is 59.28 perces idővel 11., Labanc 1:00:24 perces idővel az első harminc kö­zött végzett, de mindkettő­jük eredménye az első osz­tályú szinten belül van. Végeláthatatlannak tűnt az úttörők száznál több ver­senyzőt magában foglaló me­zőnye, az időeredményeiket még a késő délutáni órákban is számlálták a bírák. A 10 kilométeres távon a szolnoki Kocsis bravúros teljesítmény­nyel a második helyen'vég­zett, de Vígh is az első húsz között helyezkedik eL (A szolnokiak ndm várták meg a végeredmény kihirdetését). A Szolnoki Cukorgyár ver­senyzői ezen a bajnokságon is bizonyították létjogosult­ságukat. Megyénk egyetlen szakosztályának versenyzői dicséretre méltó eredmények­kel és helyezésekkel tértek haza, éppen ezért jóval több támogatást érdemelnének annál, mint amit 'jelenleg kapnak. Befejezéshez közelednek az országos másodosztályú vízilabda-bajnokság idei küzdelmei. A Szolnoki Víz­ügy Dózsa csapata még há­rom mérkőzést játszik: ma délután a KSI ellem Buda­pesten száll vízbe, csütörtö­kön a hódmezővásárhelyie­ket fogadja Szolnokon, vé­gül a hét végén vagy a jövő hét elején a fővárosban a VM Egyetértés ellen fejezi be a bajnokságot. Szombaton délután a Damjanich-uszodában a Ta­tabánya fiataljai ellen fő­leg az első két negyedben döcögött a játék, sorra ki­maradtak a helyzetek. Bosz- szankodtak is a szurkolók. — Könnyen, vagy inkább túlságosan könnyedén vette a játékot a csapat — véle­kedett Kanizsa Tivadar ed­ző. — Ügy voltak vele a játékosok: ha nem megy be az egyik lövés, majd sike­rül a másik. — Ma mi várható a Köz­ponti Sportiskola ellen? — Remélem, a szombati­nál jobban sikerül a hely­zetek kihasználása, legalább annyira, mint a tatabányai­ak elleni utolsó negyedben, amikor öt gólt lőtt a csa­pat. Győzelmet várok. A mai, újabb rangadón mi is — és úgy gondoljuk a csapat szurkolói is, — biztos győzelmet várunk. Szegeden, a mainál jóval nagyobb játékerőt képvise­lő ellenfél ellen vesztett ál­lásból is nyerni tudott a szolnoki együttes. A Dam­janich-uszodában könnyed, jó játékkal verte az első fordulóban a KSI fiatal csa­patát. Játéktudásban ma­gasan ellenfele fölött áll a Vízügy Dózsa. Ezek a té­nyezők mind szolnoki győ­zelmet ígérnek. Ha ez meglesz; akkor csütörtökön a Damjanich- uszodában már minden bi­zonnyal az OB II. bajnokát és a jövő évi OB I. egyik résztvevőjét köszönti és ün­nepli a csapat egyre növek­vő szurkolótábora. Halfogási verseny Uj csoportban a Jászberényi Lehel X Magyar Labdarúgó Szövetségben elkészült és nyilvánosságra került a lab­darúgó NB III. 1973—74. évi bajnokságának csoportbe­osztása. Megyénk csapatait illetően' találunk néhány ér­dekességet. Ami a legna­gyobb: a Jászberényi Lehel, amely az. elmúlt bajnokság­ban az Északközép csoport­ban szerepelt, ezúttal a me­gyénk csapatainak többsé­gét magában foglaló Észak­keleti csoportba került. A megyebajnokságot nyert Ki­lián FSE a Délkeleti cso­portba kérte a besorolását, de ezt a kérelmét figyelmen kívül hagyták. Megyénk ta­valyi, hét NB III-as csapa­ta négy különböző csoport­ban szerepelt. Most lénye­ges változások történtek: a Jászberényi Vasas kiesett az Északi csoportból, a Lehelt áttették az Északkeletibe, csupán a Tiszaföldvár ma­radt régi, változatlan cso­portjában, a Délkeletiben. Az Északkeleti csoport beosztása, debreceni szék­hellyel: Debreceni Kinizsi, Lehel SC, Hajdú Vasas (Téglás), Záhonyi Vasútas, Nyírbátori Határőr Dózsa, Tiszalöki MEDOSZ, Balmaz­újvárosi Szövetkezeti SK, Szolnoki Olajbányász, Tö­rökszentmiklósi Vasas, Tu- zséri ÉRDÉRT MEDOSZ, Debreceni Elektromos, Haj­dúszoboszlói Bocskai, Máté­szalkai MEDOSZ Vörös Me­teor, Kisvárdai SE, Kilián FSE, TiszavasVári Lombik. X Szolnoki Vasas Horgász Egyesület minden évben megrendezi házi bajnokságát, amely egyben válogató jelle­gű is a további, magasabb szintű versenyekre. Vasárnap a Millér-csatornánál reggel hat óra előtt gyülekeztek a versenyzők, s ami örvende­tes, a jelentkezők száma fe­lülmúlta az eddigieket. Fel­nőttek huszonketten, ifjúsá­giak öten indultak. A ver­seny időpontjának kiválasz­tása is nagyszerűen sikerült: jól kaptak a halak, az ered­mények magasan felülmúlják Vasárnap befejeződtek az országos felnőtt atlétikai bajnokság Népstadionban rendezett háromnapos küz­delmed. A sportág nagy se­regszemléje messze elma­radt a nemzetközi élvonal­tól, s ebben a mérs&elt a korábbi években elért eredményeket. A győztes Markovics Gyu­la például 60 halat fogott ki, az összsúly 930 gramm, a kettő összeadva adja a végső pontszámot: 990. 2. Pintér Gábor (11 +925), 3. Debreceni László (20 + 850), 4. Vereckei Ottó (16 + 700), 5. Villisch Ferenc (26 + 550), 6. Simon Sándor (9 +525). Ifjúságiak: 1. Szabolcsi Ká­roly (35 + 700). 2. ifj. Fe­kete István (11 +700), 3. Papp Zoltán (4 + 450). eredményeket hozó mezőny­ben a Szolnoki MÁV ver­senyzői szerény helyezése­ket értek el. Paragi, a Ki­lián FSE nagy reményekre jogosító férfi gerelyvetője pedig még a döntőbe sem került be. Országos bajnokság Beme elutazott Tamperébe Csütörtökön kezdődik a finnországi Tamperében a kajak-kenu világbajnokság. A magyar válogatott vasár­nap repülőgéppel elutazott'a bajnokság színhelyére. Tagja a magyar válogatottnak De­rne József, a Szolnoki Víz­ügy Dózsa SC kajakozója is. Deme a felkészülés és a válogatók során nagyszerű eredményeket ért eL A kajak kettes ezer méteres távján a csepeli Rátkaival induló szolnoki versenyző sorban aratta győzelmeit a váloga­tókon, és a magyar csapat legbiztosabb tagjai közé számított. Az olimpiai ezüst­érmes párostól a világbaj­nokságon is jó helyezést vár­nak. A világbajnokságról a Magyar Televízió szombaton délutántól közvetítést ad. Az Április 4. Gépgyár Örményes! Gyáregysége 44 órás munka­idővel esztergályos szakmunkásokat alkalmaz. A jászapáti Mezőgazdasági Szakmunkás- képző Intézet pályázatot hirdet oktatói állás betöltésére, férfi munkaerő részére. Kertészeti egyetemi végzettség és kertész mérnöki oklevél szükséges. Fizetés 210/1971. (MK. 13.) MM. MüM együttes utasítás szerint. Jelentkezés augusztus 1-ig az intézet igaz­gatójánál, Jászapáti, Hősök tere 9. sz. Tanári képesítéssel, üzemi gyakorlattal rendelkezők előnyben. Értesítjük Kedves üzletfeleinket, hogy kar­cagi, kisújszállási, jászberényi és tiszafüredi telepeinken *.« leltározást tartunk Telepeinken az áruátvétel 1973. július hó 16-tól augusztus 10-ig, az értékesítés pedig 1973. július hó 26-tól augusztus hó 10-ig szünetel. Tiszavidéki MÉH Nyersanyaghasznosító V. (mmss) AZ AUTÓ sok örömet, de gondot ís okoz. A zsúfolt utakon, az időjárás változékonysága miatt baj, kár, gondos vezetés ellenére is előfordulhat. A CASCO minden autósnak nélkülözhetetlen A biztosítós 9 fedezi az autótulajdonost leginkább érintő törési (baleseti) károkat 9 érvényes tűz, villámcsapás, robbanás, lopás, rablás, üvegtörési és egyéb rongálásból eredő károkra 9 balesetbiztosítást is nyújt az autó vezetőjének és utasainak 9 fedezi az árvíz, az utak hibái miatt bekövetkezett károkat biztosítás anyagi biztonság