Szolnok Megyei Néplap, 1973. június (24. évfolyam, 126-151. szám)

1973-06-19 / 141. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1973. június 19. Békéscsabai Előre Spartacus Szolnoki MTE 3:0 (2:0) Békéscsaba, 7000 n■ v.: Egervári. Békéscsaba: Tas- nády—Dobó, Dávid, , Láza, Lengyel, Schneider, Kovács, Moós, Tóth I. (Veszelka 78 p.), Németh, Bánáti (Kiss T. 81. p.) Edző: Pillér Sándor. SzMTE: Hegedűs—Rácz, Árvái, Kovács, Kántor, Papp 11., Szatmári (Géczi 61 p.), Czirnák, Miié, Nagy F., Sz olnoki (Garics, szünetben). Edző: Thomann Antal. Ünnepélyes hangulatban kezdődött a mérkőzés: Pil­lér Sándor edzőt búcsúztat­ta a közönség, megköszönve hatéves eredményes mun­káját. Játékosai sem akar­tak „hálátlanok” lenni, s mindjárt az elején nagy iramban kezdtek. A 10. percben aztán — ha potya­ízű góllal Is, de vezetéshez jutottak a csabaiak. Kovács ívelt be jobb oldalról szög­letet, nagy volt a helyezke­dés a kapu előterében, vé­gül Németh az elcsúszó Hegedűs mellett fejelt a hálóba, 1:0. A következő negyedórában — váltakozó mezőnyjáték közben — egy nagy Mile-lövés, majd egy lesgól (szerintünk nem volt az!) az egyik kapunál, míg a másik oldalon néhány 16-osnál elhaló hazai akció volt a mérleg. A 28. percben újra gólnak örülhettek az ezúttal is szép számban jelenlévő lel­kes szurkolók. Mintegy 22 méterre a kaputól szabadot rúghattak a csabaiak, és Schneider ravaszul csavarta a labdát az elalvó Hegedűs Tollaslabda: Bajnok a Cserni- Rammer páros A Kilián FSE tollaslabda szakosztálya rendezésében került sor az I. és II. osz­tályú női, férfi és vegyes­párosok országos versenyé­re. Az élvonalbeli verseny­zők — főleg a válogatott párosok — ismét ízelítőt ad­tak a tollaslabdaverseny szépségéből. Mindhárom versenyszámban már az elő­döntők folyamán szoros eredmények születtek, és a döntőkben — hosszabbítás után — egy-két pont kü­lönbséggel tudtak játszmát nyerni a jól összeszokott párosok. Eredmények: Férfi páros; 1. Csemi—Rammer (FŐ­KÉRT HSC—Kilián ■ FSE), 2. Édes—Sulyovszky (ISC), 3. Révész—Szentesi (KFSE) és Bereknyei—Papp (ISO. Női páros: 1, Ladányi— Wolf (ISO, 2. Cserni—Virá­gos (FŐKERT HSC—Kilián FSE), 3. Szabados—Gláser (BEAC) és Szabó—Balogh (Hatvani Spartacus). Ve­gyespáros: 1. Édes—Wolf (ISC), 2. Csemi J.—Cserni É. (FŐKERT HSC), 3. Ram­men—Virágos (Kilián FSE) és Papp—Szabados (ISC— BEAC). Megyei I. o. labdarúgás Kisújszállás—Kö/.éptiszai ME­DOSZ 3:1 (2:1) Kisül.száll ás. 600 néző, vezette: Jálcai. Idegesen, kapkodva kezdett mindkét csa­pat. A vendégek szerezték meg a vezetést ll-esből. amelyet Krei- ter még ugyanabban a percben kiegyenlített. Továbbra Is táma­dásban maradt a hazai együttes, de a ló tormában lévő PaDD ka­pus gyakran vert helyzetben is hárított. Végül Oláh egy 1öl elta­lált szabadrúgásból megszerezte a vezetést, maid Farkas ll-.esbül beállította a végeredményt. Sport­szerűtlen viselkedés miatt a ken­derest viráeit a látékvezetö kiál­lította. Jók: Szepeshelyl, Téglás!. Oláh. 111. Papp (a mezőny leg- Johbla). Süveges. Pádér I. Ifi: Kisül szállás—Kenderes 3:3­Mezőtűrl AFC—Jásziikóhalma 2:0 (0:0) Jásziákóhalma. 200 né­ző. vezette: Grámán Nagvszerű mérkőzést hozott a két 16 ké­pességű csapat találkozol*. Mind­két egvüttes nagv Iramot diktált, támadott. Igv a kapuk pvakrsn krWtP-k veszéivbe Az első fél­idő perezben He«v«rt küzdi nasv lövését a me-őtúri karnis ragvogó vetődéssel — szögletre ütötte, maid nem sokkal később ugvanesak ő 20 méterről zúgó kapufát lőtt. A második félidő­ben a hazai osanat nasv roha­mai után váratlanul esett a ven­dégek vezető eőlia eev védelmi megingás után. Ettől kezdve a hazai csapat feladta a mérkőzést, és a hefeiezés előtt a vendégek Gombás egyéni akciója révén , ISiSbb gólt szereztek. Jászjákó­v kapujának bal oldalába, 2:0. Ezután kissé lefékeztek a hazaiak, az MTE azonban ezt sem tudta kihasználni. Hiányzott a támadásokból a lendület, az átütő erő, csak Mile egy-egy megmozdulá­sa jelentett időnként némi veszélyt. A 35. percben Mi­le lövését Tasnády csak ki­ütni tudta, de Szatmári — szorongatott helyzetben — csúnyán kapu fölé lőtt. Két perccel később Papp II. is­mételte meg társa „teljesít­ményét”. Támadgatott az MTE, de eggyel mindig több volt a csel, vagy pon­tatlan az átadás, így a haj­rá enyhe mezőnyfölényét gólra váltania nem sikerült. Szünet után szemmel lát­hatóan frissebben kezdtek a szolnokiak. Az 51. perc­ben Mile—Papp II. akció végén csak szerencsével me­nekült meg a góltól Tasná­dy kapuja. Ezután csabai percek következtek. Sajnos nem láthattunk a két csapat táblázaton elfog­lalt helyéhez méltó jó játé­kot. Eseménytelen percek MÁV-sporitelep, 600 n. v.: Vidó. SzMÁV: Fehér— Füle, Abonyi, Kucser—Kor­mos, Kollár—Pagonyi, Sza­bó I., (Csibrány) Kóródi (Bánfalvi) Tóth M„ Kovács. Edző: Himer István. KIS­TEXT: Perendi — Darázs, Pócza, Zabari — Nagy Gy., Nagy L.( Nagy F., (Bene), Manikás, Szemők, Jánosi, Fekete (Juhácski). Edző: Pa- tay Miklós. Lendületes MÁV-támadá- sokkal indult a találkozó, ám egyideig csak szögletso- rozat jelezte a kék—fehérek mezőnyfölényét. A 15. perc­től kiegyenlített küzdelem jellemezte a játékot, mind­két kapu előtt adódtak helyzetek. A 23. percben született meg a szolnokiak vezető gólja. Kovács S. szög­letét az előrehúzódott Abo­nyi fejelte a hálóba, 1:0. Felélénkült a játék. A 40. percben Pagonyi elcsípett egy előrevágott labdát, be­adását Kovács S. védhetet- lenül fejelte a jobb sarok­ba, 2:0. Szünet után a KISTEXT vette át a kezdeményezést, halma nem érdemeit vereséget, legalább az egyik pontot megér­demelte volna a kemény, de sportszerű mérkőzésen. G.: Gom­bás (21- A vendégcsapat vala­mennyi játékosa kiemelkedő tel­jesítményt nyújtott, a hazaiaknál Fejes. Hegyesi. Szöllősi. Térjék. Kovács és Nagy Gy. Dicsérhető. Ifi: Jásziákóhalma—Mezőtúr 3:3. Rákóezlfalva—Tisza Cioő »:# Rákóczifalva. 250 néző. vezette: Koffer. Végig jóiramú, színvona­las mérkőzésen a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. — Csabai kétszer is óriási gólhely­zetben hibázott. Lelkesedésből, sportszerűségből mindkét csapat Jelesre vizsgázott. Az utolsó perc­ben Csabai (R) és Mihovies (T) összefejelt. Mihoviesot kórházba szállították. (Szándékosság nem történt Jók: Dósa. Ovüre. Perei II.. Nyolcas I.. 111. BaU. Novak. Mihovies. Pál. Ifi; Tisza Cioő—Rákóczifalva 1:1. Üiszász—Jászárekszállás 1:0 (0:0) Üiszász. 250 néző. vezette: Csák H. Az Üiszász ezzel a mér- kőzéssel megőrizte tavaszt hazai, veretlenségét és biztosította to­vábbra is a meevei I. osziálvban való szereplését A kieséstől való félelmében mindkét csapat lde- eesen. kapkodva látszott. Hosszú Időn át egyenlő erők küzdelme fnlvt a látéktéren. Üiszász szá­mára a második félidőben. 1obb erőnléte és egv ritkán látható kapás gól jelentette a megérde­melt győzelmet. Kitűnő játékve­zetőt hármas. G.: Földi. Jó: Ko­vács. Dancsó. Tóth. Terék. Föl­di. Kollár: Ül. Szabó. Banka. Szerző. ifi: Üjszász—Jásüárekszáhás 2:0. közben a 67. percben Mile két védőt is becsapva ka­pura tört, az éles szögből leadott lövést azonban szé­pen védte a kapus. Két perccel később hideg­zuhanyként jött a harma­dik gól. Pillér edző már éppen lecserélni készült Bánátit, a balszélső mintha megérezte volna a „ve­szélyt”, 35 méterről ritkán látható bombagólt ragasz­tott a bal felső sarokba, 3:0. Közepes színvonalú, időn­ként küzdelmes mérkőzést hozott az élcsoportba való jobb helyezésért harcoló két rivális csapat találko­zója. Az idegenben immár megszokott korán bekapott gól a hazaiakat megnyug­tatta, s nem kis idő telt el, míg újra rendezték soraikat a piros—feketék. A hajrá­ban már a- szolnokiak vol­tak jobbak, de gólhelyzetek sokaságát hagyták kihaszná­latlanul. (A csabaiak a mérkőzés folyamán össze­sen ötször rúgtak kapura, ebből 3 gól született!) En­nek ellenére megérdemelt vereséggel kellett a szolno­ki fiúknak távozniuk a pá­lyáról. Hegedűs mindhárom gól­ban „benne volt”, a mezőny- játékosok közül csak Árvái és Mile dicsérhető. Kampier Ervin és több gólveszélyes táma­dást vezetett. A szolnokiak védekezésre kényszerültek, de a kettős csere után fel­javult a csatársor átütő ere­je. A 75. percben a játékve­zető a sorozatosan fegyel- mezetlenkedő Nagy G-t ki­állította, s ezután a MÁV- csatárai többször átjátszot- ták a megzavarodott pesti­ek védelmét; a 80. percben Pagonyi a hálóba lőtte a 3. gólt. Nyomasztóvá vált a szolnokiak fölénye, s a 85. percben Kollár 4-re, majd a 88. percben Csibrán 5-re növelte a gólok számát. A két régi rivális talál­kozója ezúttal közepes szín­vonalú, de időszakonként változatos küzdelmet ho­zott. A szolnokiak nagyobb becsvággyal küzdöttek, és gólratörőbb játékukkal si­került visszavágni az őszi 7:0-ás vereségért. A magá­ra talált vasutas csapat be­csületesen küzdött, megérde­melten győzött, de a kiesést így is csak nagy szeren­csével kerülheti el — az utolsó fordulóban! H. Gy. Karcag—Szó. MEZŐGÉP 5:1 (0:0) Karcag. 200 néző. vezette: Orbán. Kiegyenlített első félidő után a magára talált Karcag a második főidőben „lelépte” el­lenfelét. A gyors, kevés húzás­ból álló akciókkal szemben a MEZŐGÉP védelme tehetetlen volt. G.: Lukács (4). Molnár. Hl. Zsidai Jók: Lukács. Molnár. Be­ne. 111, Halász. Ifi: Karcag—MEZŐGÉP 2:0. Kilián FSE—Tószeg 3» fl:o) Kitián-nálya. vezette: Pató. Vé­gig nagv fölényben látszott a hazai csapat, és még nagyobb arányban is evőz.hetett volna. G.: Rátótí. (2). Molnár. Fegyvernek—Kunhegyes 3:1. — Kunhegyesen játszották. Túrkeve—Kunszentmártoni TE 2:1. Kunszentmártoniján volt a mérkőzés. Totó' t. Bp. Honvéd—Vasas X ZiZ 2. Tatabánya—FTC X Z:Z 3. Csenel—Komló 1 2:0 4. Di6sev6r—VMeoton 2 0:2 5. Pécs—Rába ETO 1 0:2 6. MTK—Eevetértés X 1:1 7, MÁV DAC—Oun*ú1v. X 1:1 8. Várpalota—Haladás 1 2:1 9. KcpRkem*f-BKV Előre 1 2:1 10, Volán—Oroszlány 1 1:0 11, Szokc^árd—Debrecen X 1:1 1?. KKFSE—Kazincbarcika 1 1:0 13. Törekvés-r-Leninváros 2 0:l 4-t 14. Hajdúböszörm.—MGM 1 3:1 Szolnoki MÁV—KISTEXT 5:0 (2:0) Táblázatok Labdarúgó NB I 1. Ü. Dózsa z. Vasas 3. FTC 4. Honvéd 5. Videoton 6. ZTE 7. Csépel 8. ETO 9. MTK 10. SDTC 11. Tatabánya 12. Egyetértés 13. Pécs 14. SZEOL 15. DVTK 16. Komin 29 21 3 5 79-19 45 29 16 8 5 53-31 40 29 16 7 6 54-31 39 29 12 11 6 59-34 85 29 14 5 10 43-5« 83 29 12 7 10 38-37 31 2» 9 12 8 43-36 30 29 13 2 14 44-50 28 29 8 11 10 36-15 27 29 9 7 13 40-44 25 29 8 8 13 27-38 24 29 7 9 13 27-47 23 29 6 11 12 25-41 23 29 6 10 13 29-51 22 29 5 10 14 19-48 20 29 5 9 15 24-50 19 Labdarúgó 1. Haladás 33 2. Dorog 33 3. MÁV DAC 33 4 Békéscsaba 33 5. Szó. MTE 33 6. Dunaúiv. 33 7. Kecskemét 33 8. Várpalota 33 9. Oroszlány 33 10. Szekszárd 33 11. MAVAG 33 12. Pénzügyőr 33 13. DVSC 33 14. Eger 33 15. Bp. Spart. 33 16. Volán 33 17. Előre 33 13. MVSC 33 NB I B 17 10 6 64-31 44 18 7 8 56-41 43 15 11 7 40-23 41 16 7 10 45-36 39 17 2 14 52-42 36 14 8 11 43-35 36 14 7 12 54-42 35 15 4 14 39^38 34 10 11 12 40-39 31 9 13 11 39-47 31 10 10 13 46-40 30 10 10 13 34-G0 30 10 10 13 30-39 30 9 11 13 35-45 29 10 9 14 47-60 29 11 5 17 40-54 27 8 10 15 25-45 26 7 9 17 27-54 23 Labdarúgó NB II Keleti csoport 1. Budafok 2. Sz, Dózsa 3. FÖSPED 4. Bp .Építők 5. SZVSE 6. III. kér. 7. MGM 8. Cegléd 9. Láng 10. K-halas 11. DEAC 12. H-böszörm. 13. BVTSK 14- KISTEXT 15. Szó. MÁV 16. Gyula 29 19 4 6 66-34 42 29 16 6 7 57-27 8« 29 14 10 5 41-21 38 29 13 9 7 36-27 35 28 11 11 7 30-28 33 29 11 10 8 41-39 32 29 11 99 35-39 81 29 9 11 9 36-36 29 29 8 11 10 31-37 27 29 11 5 13 29-43 27 29 8 10 11 37-40 26 29 9 8 12 26-38 26 29 7 9 l3 35-42 23 29 6 11 12 31-38 23 29 7 8 14 31-4^22 29 2 8 19 23-59 12 \ megyei bajnokság állása 1. Kilián FSE a. Mezőtúr 3. Kisújszállás 4. Tisza Cipő 5. Túrkeve fi. Fegyvernek 7. K. MED. c. Jákőhalma o. Tószeg 10. n-falva ti. Karcag 12. Ü.iszásfc 13. J-árokszáll. 14. Kunhegyes In. Sz. Mezőgép 16. KUTE 29 20 5 4 90-34 45 29 17 4 8 58-31 38 29 16 6 7 54-50 38 29 15 6 8 56-32 36 29 13 7 9 43-31 33 29 12 6 11 40-33 30 29 9 11 9 32-33 29 29 10 9 10 34-36 29 29 10 8 11 28-39 28 29 10 7 12 50-49 27 29 10 6 13 34-47 26 29 10 6 13 28-42 26 29 9 5 15 30-41 23 29 5 11 13 41-58 21 29 6 8 15 21-51 20 29 6 3 20 30-60 15 « Peteimcmn volt a leggyorsabb Háromszózötven indít ó a szo’nok! orszeges rövidtávú bajnokságon Pettermann a célban, mögötte takarva a második helyezett Debreceni Vasárnap délelőtt szép számú közönség gyűlt össze Szolnokon, a Csokonai úti KISZ-lakások előtt, hogy tanúi a legyen annak, hogy a háromszázötven verseny­ző nekivág a Szolnok—Jászbe­rény közötti útszakasznak. A fel­nőttek mezőnyében ott haltotta1; a sportág legjobbjai, és bár a kedvező terep, valamint az élénk hátszél is segített a versenyzők­nek. így is dicséretes az- a 44 kilométeres óránkénti átlag, amit a 100 km-es útszakaszon a leg­idősebbek hajtottak. A szolnoki versenyzők sajnos elvesztek a mezőnyben: a serdü­lőknél a legjobban Dér szerepelt, aki 12. lett. Az úttörők között a legjobb a szolnoki Kocsis volt. aki 8.-nak haladt át a célvona­lon. — Az utánpótlás válogatott Péntek István a juniorok élme­zőnyében érkezett a célba. « Erdemények. Felnőttek: 100 * km-en bajnok: Peterman József (Ü. Dózsa, edző: Mezei József), 2 Debreceni (Csepeli. 3. Busi (U. Dózsa). Juniorok. 100 km. 3: Il­lés Bálint (FTC. edző: Jezer­niczky László). 2. Gabó (Csepel)i 3. Bátori (Tipográfia). Hiúságiak. 80 km. B: Pusztaszeri István (Tipográfia, edző: Goda Gyula, Oláh Mihálv). 2. Brünn (Csepel).- 3, Fábus (KSI). Serdülők. 40 km; B: Fekete Gábor ( MÁV DAC.* edző: Kiss György). 2. Háncs (Nagykanizsa).. 3. Gábris (KST). Üttörők: 20 km. B: Pálinkás Csaba (Szekszárd. edző: Schnei­der Konrád). 2 Reikort (BVSC)j 3. Imeíy (BVSC). Martfűi csapatok súlyos veresége FŐKÉRT HSC—TISZA CI PÖ SE 11:5 (5:2) Asztalitenisz Tizek- bajnoksága Kilián fölény férfiaknál Szombaton és vasárnap rendez­ték Szolnokon a város serdülő, ifjúsági és felnőtt asztalitenisz Tízek-bajnokságot. A meghívot­tak közül néhányan nem jelen­tek meg. helyettük tartalék ver­senyzőkkel egészítették ki a me­zőnyt. A színvonalas mérkőzése­ken különösen az Ifjúságiak és a felnőtt férfiak nyújtottak átla­gon felüli teljesítményt. Eredmények. — serdülő fiú: 1 Szathmári T. (Volán). 2. Kézér Gy. (Szó. Vízig). 3. Orosz Z. (Szó. Vízig), 3. Gaál I. (Sző. volán). 5. Terék J. (Szó. MÁV).- 6. Bindics G (Szó. < Vízig). 7. Farkas A. (Szó. Vízig).,8, Maróti L (Kilián FSE). 9. Angyal I. (Volán). 10. FüIöd Tamás (Szó. V(zig). Ifjúsági fiúk: 1. Stmó J. (Szó. Volán). 2. Borzas J. (Szó. MÁV). 3. Faragó I. (Szó. MÄV). 4 Szathmári T. (Szó. Volán). 5. Korbély Gy. (Szó. Vízig’. 6. Tur- csányi (Szolnoki MÁV). 7. Ké­zér (Szolnoki Vízig). 8. Vál­jon G. (Vízig). 9. Kiss L. (Szó. Volán). 10. Bódi Béla (Szó. Vo­lán). Felnőtt férfi: 1. Szokolai J. (KFSE). 2. Arpási I. (KFSE). 3. Rózsa G. (KFSE). 4. Varga J. (Szó. MÁV). 5. Gyóri J (KFSE). 6 Fehér P. (Szó. Vlztg). 7. Ko­vács I. (Szó. MÁV). 8. Somó J. (Szó. Volán). 9. Borzas J. (Szó. MÁV). 10. Horváth G. (Szó. MÁV). Női (öt Induló): 1. Szöl­lősi M. (Szó. MÁV). 2. Kómár K. (Szó. MÁV), S. Szabó T, (Szó. Vízig). 4. Kovács D. (KFSE), 5. Simon Gy. (Vízig). Gvenge kapás — szerény eredménvek j j A szolnoki Munkás Horgás- Egyesület vasárnap keszegfogó versenyt rendezett a Millér-csa- tomán. Több mint száz horgász nevezett a vesrenvre. amely a kedvezőtlen körülmények — a csatorna duzzasztása — miatt szerény eredményekkel zárult. A felnőttek .három éra alatt mindössze 372 halat fogtak — alig több mint 7 kilós összsúly­ban. Az ifjúságiak — ötvenegyen •— 30 keszeget akasztottak a ho­rogra. ami alig nyomott többet egy kilónál. A felnőtt esvén! versenyt Ko­zák Pál nyerte 28 keszeggel, az ifjúságiak között a győztes Rózsa Imre lett S egyenként 4 dekányit nyomó ..aprósággal”. NB I. B női: Budapest, 50 n., v.: Banai és Barna. Ti­sza SE: Csató — Kazinczy (1), Keliger (1), Kovács, Ju­hász (3), Novák, Borsos. Csere: Miklósy, Ágoston, Ambrus. Edző: Ruják Endre. Az erőviszonyoknak meg­felelően magabiztosan kez­dett a" cipőgyári csapat, és az 5. percben a vezetést is megszerezte. Gyors egyenlí­tés után a vendéglátók az egyre körülményesebben játszó martfűiek ellen 5:1 NB II. FÉRFI: Békéscsaba, 200 n.,; v.: Tárnok és Tritz. Tisza SE: Farkas, Nagy (3), < Katona (2), Kenyeres (1), Zagyi (2), Tóvizi (3), Borsos (1). Cse­re: Lukács (1), Sajtos, Gera, Edző: Gálik János. • A szembetűnően nagy ma­gassági fölényben levő és kétségtelenül nagyobb já­tékerőt képviselő vendég­látók ellen szinte esélytele­nül léptek pályára a mart­fűiek. Hosszú percékig tar­tott, amig a hazaiak meg tudták szerezni vezető gól­Tiszaföldvár, 300 n.. v.: Készi — Srober. Tiszaföld- vár: B. Ferenci — Rékasi (51, Geller (1), Kesjár (4), Danku L., Szabó, Bíró. Cse­re: Koppendorfer, Bíró, Danko, Székács. Edző: Fa­zekas Sándor. A listavezetőt fogadta ott­honában a Tiszaföldvár. Hosszú idő óta először a legjobb csapatával felálló hazaiak szokásukhoz híven elég „álmosan” kezdték a játékot és ez az eredményen is meglátszott:* a 15. nerc­ben az ellenfél már 5:2-es vezetést szerzett. Ezután Is­mét fellángolt a hagyomá­nyosan tiszaíöldvóri lelke­arányban elhúztak. A má­sodik félidő elején fellán­golt a vendégek harcikedve, és 6:4-re felzárkóztak. A lényegesen alacsonyabb, so­kat mozgó fővárosiakkal szemben azonban kiütközött a martfűiek lassúsága. A bizonyítvány magyarázatán hoz hozzátartozik, hogy a martfűiek két büntetőt hagytak ki, tíz kapufát lőt­tek, és a „diplomatikusan” ítélkező fővárosi játékveze­tők három góljukat „fújták vissza szabaddobássá”. jukat. Ezt a vendégek gyor­san kiegyenlítették, és ugyanez lett a sorsa a ha­zaiak második góljának is. Egy félreértésen alapuló nézeteltérés megbontotta a cipőgyáriak egységét., és megtörte ellenállásukat. A vendéglátók nagy . fölénybe kerültek, és nagy gólarányű győzelmüket voltaképpen az egykor martfűi Feifrik- nek köszönhetik, aki 11 gól­lal terhelte meg volt egye­sülete hálóját. sedés. és ettől kezdve szebb­nél szebb támadásokat ve­zetve behozták hátrányukat, sőt a félidőt már kétgól >s előnnyel zárták. Mindenki tartott a második félidőtől; élénken élt mindenkiben a két hét előtti mérkőzés em­léke. amikor is a esanat hét- gólos (!) vezetésről vesztett.. Az aggodalomra azonban nem volt ok. mert a tisza- földvári játékosok a máso­dik fél'dőben végig nagy­szerűen küzdve jó játékkal legvőzték a iókénességű NB I. B-t megjárt ellenfelüket, Minden egyes tagja dicsé­retet érdemel — csupaszig iátékáért. * TISZAFÖLDVÁR—SZARVA S 14:10 (8:6) BÉKÉSCSABAI VÍZMŰ—TISZA CIPŐ SE 24:13 (12:5)