Szolnok Megyei Néplap, 1973. május (24. évfolyam, 101-125. szám)

1973-05-03 / 101. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1973. május 3. A hajrában vesztett a MÁV Szegedi Dózsa ~ Szói no ki MÁV 2 0 (0.0) Röplabda NB I női KOSÁRLABDA NB III. férfi tó ellenfele volt a bajnok­jelölt csapatnak. Szünet után a Dózsa két új emberrel felfrissítve támadósorát, át­vette a játék irányítását. A .MÁV-védelem Fehérrel az élen egy ideig kitűnően el­lenállt a fokozódó nyomás­nak a szolnoki támadósor játéka azonban elszürkült, és egyre jobban kiütköztek a fáradtság jelei a csapa­ton. A 75. perc gólt hozott a hazaiaknak; egy leperdülő labda Héger dr. elé került, aki nagy erővel a felső lécre lőtt és a levágódott labda gólba jutott, 1:0. A váratlan gól megtörte a kék-fehérek küzdőszellemét, és a 78. percben Bóka helyezett lö­véssel újabb gólt szerzett csapatának, 2:0. A két csapat találkozója végig hatalmas iramú, vál­tozatos, küzdelmes játékot hozott. Védekezésben a vas­utas csapat elfogadható tel­jesítményt nyújtott, a csa­társorban viszont csak Kal­már szerepelt tudásának megfelelően: társai sok hi­bával és erőtlenül játszot­tak. Gólképtelenségükre ka­pu előtti határozatlanságuk­ra jellemző, hogy az eddig lejátszott 7 mérkőzésen ösz- szesen 4 gólt szereztek! — H. Gy. — mára általában „kritikus” harmadik játszma is jól in­dul ; többpontos vezetés után a hazai csapat azonban a maga javára fordította az eredményt. A következőkben a Lehel SC végig vezetve biztosan döntötte el a mér­kőzés sorsát, s idegenben nagyon értékes két pontot szerzett. A Lehel csapatából Móri, Zsidai és Losonczi já­téka dicsérhető. Labdarúgás NB III. • m összeró ppant a Y egyi művek RAKAMAZ—TÖRÖKSZENTMIKLÖS 0:0 Szeged, Dózsa-sporttelep, 150 n., v.: Dorozsmai. Sze­gedi Dózsa: Gilicze — Bart- kó, Bíró, Csanádi — Pócsik, Portörő, Pikó, Héger dr.. Csömör (Bóka), Szalai (Csö­mör), Nagy. Edző: Kalmár György. SZMÁV: Fehér — Füle, Abonyi, Kucser — Sü­lé, Tóth I. — Pagonyi, N. Szabó (Kollár), Kalmár, Ko­vács S. (Bánfalvi), Kóródi. Edző: Himer István. Az első izgalmat egy Dó- zsa-szabadrúgás jelentette, de a nagyerejű lövést Fehér szögletre ütötte. A MÁV bátran támadásba lendült, ám körülményesen szőtt ak­cióit gyakran szakította meg egy-egy villámgyors hazai lerohanás. A 12. percben Pogonyi a kapuba ívelt, de leshelyzete miatt érvényte­len volt a gól; egy perccel később Kóródi jó fejese el­suhant a léc mellett. A 16. percben a szolnokiak kulcs­embere, Kovács S. húzódást szenvedett, és lecserélését kérte; helyette Bánfalvi jött be. Közben a Dózsa gyors csatárai alaposan próbára tették Fehér tudását. A 23. percben viszont Bánfalvi lövését a felső sarokból tor­nászta ki Gilicze. A MÁV a mezőnyben — ebben az időszakban — mél­Lehel SC—Székesfehérvári Volán 3:1 (5, 15, —10, 11) Székesfehérvár. Lehel SC: Lankus, Losonczi I., Tálas, Juhász, Móri, Zsidai. Csere: Tar, Lankus II. Edző: Zircher Tibor. Az első játékrészben könnyedén, a másodikban viszont már csak a jobb hajrával győztek a jászbe­rényi lányok. A Lehel szá­KARCAGI FÁKLYA—SZ. OLAJBÁNYÁSZ 75:90 (34:56) Karcag, szabadtéri pálya, v.: Szabó Ferenc, Pataki Mi­hály. Karcagi Fáklya: Szabó, Nagy (8), Sütő (26), Tapasztó (17), Nagy E. (12), Kurucz (12). Edző: Veres János. Olajbányász: Szabó (23), Molnár (10), Pál Szabó (26), Verovszki (6), Acsay (8), Majzi'k (8), Kása (2), Kollár (3), Vidra (2), Kálmán (2). A rajt a szolnoki együt­tesnek sikerült jobban, és már az első félidőben jelen­tős előnyt tudott szerezni. A második félidőben erősített a hazai csapat, de az Olaj­bányász győzelmét nem tud­ta megakadályozni. ' SPORT I I Labdarugó NB III. Eredmények: Tiszalök—D. Épí­tők 2:0. Mátészalka—Tuzsér 3:1. Záhony—TITASZ Elektromos 4:0. Hajdúszoboszló—Tiszavasvári 2:1. A bajnokság állása: 1. Szabó L. SE 22 16 6 0 47- 9 38 2. Rakamaz 22 12 7 3 48-17 31 3. Záhony 22 12 4 6 50-25 28 4. Hajdú V. 22 9 8 5 24-16 26 5. Nyírbátor 22 8 10 4 29-23 26 6. Tiszalök 22 8 7 7 25-24 23 7. Tiszavasvári 22 10 3 9 26-30 23 8. H-szoboszló 22 8 6 8 33-37 22 9. T-miklós 22 5 10 7 19-26 20 10. Balmazújv. 22 8 4 10 21-39 20 11. TITASZ 22 6 7 9 24-26 19 12. Szó. Olaib. 22 8 2 12 25-27 18 13. Mátészalka 22 8 2 12 21-33 18 14. Tuzsér 22 5 7 10 23-33 17 15. Szó. Vegyi. 22 3 6 13 10-45 12 16. D. Építők 22 4 3 15 21-45 11 Megyei bajnokság 1. Kilián FSE 22 17 3 2 72-23 37 2. Mezőtúr 22 12 3 7 45-23 27 3. Kisújszállás 22 11 5 6 40-39 27 4. Tisza Cipő 22 11 4 7 38-24 26 5. Túrkeve 22 9 6 7 34-25 24 6. K. MEDOSZ 22 8 8 6 28-23 24 7. Tószeg 22 9 6 7 23-29 24 8. Fegyvernek 22 9 5 8 26-22 23 9. R-falva 22 8 6 8 40-39 22 10. Jákóhalma 22 8 6 8 24-27 22 11. Kunhegyes 22 5 7 10 32-43 17 12. Karcag 22 6 5 11 20-35 17 13. Szó. Mezőg 22 5 7 10 12-30 17 14. J-árokszáll. 22 6 4 12 23-32 16 15. Üjszász 22 5 6 11 17-33 16 16. KUTE 22 t 5 3 14 27-47 13 A 10T0 17. heti telitalálata 1. Debrecen—Eger 1 d x 2. Oroszlány—Dunaújv. 2:2 x 3. Pénzügyőr—Bd. Spart. 1:1 x 4. Dorog—MÁV DAC 0:0 x 5. Volán SC—Kecskemét 0:1 2 6. Szekszárd—Várpalota 0:1 2 7. Bakony Vegy.—Győri D. IS) 1 8. Pécsi VSK—Fűzfő 2:1 1 9. Sabaria—Olajbányász 1:2 2 10. K. Táncsics—Szív. MÁV 3 dl 1 11. Gyöngyös—Kazincbarc. 1 dl 1 12. Özd—Kudabánya 0:0 x 13. Leninváros—V. Izzó 0:1 2 14. B-csabai VTSK—KIST. 1:1 x Rakamaz, 600 n. v.: Honti. T. Vasas: Lőrinczi — Boda. Frikker, Juhász, — Vasas, Bontovics — Stummer, Rév- fi, Kocsis, Bukta (Vistyik). Csala. Edző: Buczkó Ferenc. A Vasas igen jól megszer­vezte a védelmét, és minden erejével az egyik pont meg­szerzésére törekedett. Végig lelkesen és fegyelmezetten játszott a csapat, és bár a hazaiaknak valamivel több helyzetük volt, a védelem Lőrinczivel az élen mindent hárított. Jók: Borbély, Len­gyel, Dávid ill. Lőrinczi (a mezőny legjobbja) és az egész miklósi csapat. — lesán — Blaskó. Vincze, Molnár, Ré- kasi, Makai (Pinkóczi) Ber­ta. A 7. percben Berta átadá­sából Vincze a hazai csapat­nak szerzett vezetést, azon­ban a vendégegyüttes már a 11. percben egyenlített: Okos csavart szabadrúgása Németh kezei között csúszott a há­lóba, 1:1, A továbbiakban mindkét csapat megszerez­hette volna a győztes gólt. A földváriak több nagy gól­helyzetet ügyetlenkedtek el, míg a békéscsabaiak két ha­talmas kapufát lőttek. A ki­esési rangadó alacsony szín­vonalú küzdelmet, és igaz­ságos döntetlen eredményt hozott. Jó: Bíró, Blaskó, Molnár, ill. Tóth, Gaál, Szász. — verbók — JÁSZBERÉNYI vasas— MATRANOVAKí VASAS 1:1 (1:0) Mátranovák, 200 n. v.: Kiss. Jászberényi Vasas: László — Buda, Csík, Udva­rias. Derne (Rédei), Gedei, Sándor, Tamcsányi, Inges, Dorók, Bábosik (Varga). Ed­ző: Pintér István. A rossz talajú pályán a ha­zaiak kezdtek, majd a Vasas irányította a játékot, s a ha­todik percben Tamcsányi a vezetést is megszerezte. Ne­gyedóra után a vendégek csa­társora visszaesett, sőt szü­net után a hazaiak nagy erő­vel támadtak. A 62. percben Demét dur­ván leterítették, aki nem is tudta a játékot folytatni. Rö­viddel ezután Varga kezére egy labda rápattant, a játék­vezető szögletet ítélt. A kö­zönség egy része berohant a pályára, s a megfélelmített játékvezető előző döntését megmásítva büntetőt ítélt; ezt Gecse értékesítette. A mérkőzés hátralévő részében a játékvezető teljesen a né­zők befolyása alá került. For­dított ítéleteivel sorra a ven­dégeket sújtotta, sőt a 80. percben egy összecsapás után Rédeit kiállította. G.: Tom- csányi illetve Gecse 11-esből. Jók: Buda, Csík, a mezőny legjobbja, Sándor, Udvarias, illetve Gecse, Veres. — bankovics — HAJDÚ VASAS—SZOLNOKI VEGYIMŰVEK 6:2 (1:1) Szolnok. 200 n. v.: Dórics. Vegyiművek: Horváth — Csí- zi, Németh, (Ács), Bíró I., Palla, Kákái, (Fazekas), Bí­ró II., Buzi, Tétényi, Nyikos és Antal. Edző: Horváth Fe­renc. Sportszerű, gólokban gaz­dag mérkőzésen, a tartalékos hazai csapat a második fél­idő 20. percéig jól tartotta magát, s helyzetei alapján akár a mérkőzést meg is nyerhette volna. Ekkor sú­BALM AZ ÚJVÁROS—SZABÓ LAJOS SE 2:2 (1:1) Balmazújváros, 1200 n. v.: Ambrus. Szabó SE: Gulyás — Müller, Jancsa, Csőke (Vízkeleti) Novak — Földesi, Fajkusz — Tuoai, Halász, Baumgartner, Rozsán. Edző: Bencsik Gyula. A hazai csapat nagy len­dülettel kezdett, és meg is szerezte a vezetést, a Szabó SE azonban a rossz talajú pályán, a hazaiak túl ke­JB. LEHEL SC—BALASSAGYARMAT 2:0 (1:0) Jászberény, 500 n. v.: Förs­ter. Lehel SC: Nagy — Po- mázi, Hajdú I., Hajdú II.. Karkusz, Juhász, Bugyi, Oláh (Németh) Urbán, Sárközi, Török (Malek). Edző: Sinko- vits Ferenc. Kiegyenlített, közepes ira­mú játékkal kezdődött a mérkőzés. A 6. percben Sár­közi jól ugrott ki a védők közül, s a vendégek kapusa csak szabálytalanul tudta szerelni a 16-oson belül. A 11-esit Urbán az elmozduló kapus mellett értékesítette, 1:0. A 8. percben megismét­lődött az előbbi eset; ekkor Bugyi lábát húzta el a ka­pus a 16-os vonalon, a sza­TISZAFÖLDVÁR—BÉKÉSCSABAI MÁV 1:1 (1:1) Tiszaföldvár, 400 n. v.: Bá­lint. Tiszai öld vár: Németh — Bíró, Seres, Danku, Czakó, lyos játékvezetői hiba veze­téshez segítette a vendégcsa­patot, majd a szolnoki együt­tes kulcsjátékosai egymás után megsérültek, s kivál­tak a játékból. Ezután a Hajdú Vasas könnyedén ér­te el még ilyen arányú győ­zelmét is. G.: Szabó II. (3), Tiba (3), ill. Antal és Bíró I. Jók: Lukács, Mozga, Szabó II. és Tiba, ill. Csízi, Né­meth,. Bíró I. és Palla. — horváth — meny játéka ellenére egyen­lített. A vendégcsapat meg­szerezte a vezetést, ezúttal azonban a balmazújvárosiak használták ki a kapuja előtt kínálkozó helyzetet, és sike­rül egyenlíteniük. A játékve­zető jól vezette a mérkőzést. G.: Kányási (2), ill. Halász II. Jó: Urbán, Kányási, Sza­bó, ill. Fajkusz, Baumgart­ner, Jancsa. — sindel — badrúgás, a sorfalban akadt el. A vendégek támadtak többet, a Lehel előrevágott hosszú labdákkal próbálko­zott. A 30. percben Török jól játszott Urbán elé, aki nagy líelyzetben kapu mellé lőtt. A 68. percben szép táma­dás után Sárközi — Urbán kényszerítő átadása után lőtt a hálóba, 2:0. A hazai véde­lem megingásait a vendégek többször kihasználták, de a jól védő Nagy az utolsó pil­lanatban mindig tisztázni tu­dott. A hazai csapatból Nagy, Urbán, Sárközi és Bugyi já­téka dicsérhető. — bányai — Mesjvei I. osztály Érik a Kilián bajnoksága Kilián—Rákóczifalva ' 2:0 (2:0). Rákóczifalva, 200 n., v.: Hajdú m.-ből. Nagyira- mú mérkőzésen a hazai csa­pat széteső játéka miatt vesztett. A Kilián játéka is csalódást keltett. G.: Tóth és Ökrös. A hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni, a vendégcsapatból Novotny (a mezőny legjobbja) emel­kedett ki. Ifi: Rákóczi—Kilián 1:4. Tószeg—Szolnoki MEZŐ­GÉP 1:0 (1:0). Szolnok, Cu­korgyári p„ 200 n., v.: Pa- rádi. Durva, kemény bele- menésekkel tarkított mérkő­zésen megérdemelten győ­zött a vendégcsapat. G.: Ha­rangozó (öngól). Jók: Cson­tos, ill. Vágó P., Zsidai. Ifi: Sz. MEZŐGÉP—Tószeg 3:0. Kunszentmártoni TE— Fegyvernek 3:1 (2:0). Kun- szentmárton, 200 n„ v.: Bál­lá Gy. A kapott gólok alap­ján a legjobb védelemmel rendelkező vendégek ellen már 3:0-ra vezettek a he­lyiek. amikor eey lesgóllal sikerült a szénüés az egvéb- ként sportszerű mérkőzésen. O.: Varga (21. Sípos. ill. Csontos Jók: Kuneczki. Ga- ráz. Varga, Veres, illetve Csontos. Ifi: Kunszentmárton— Fegyvernek 2:1. Mezőtúri AFC—Kunhegyes 2:1 (1:0). Mezőtúr. 200 n., v.: Mák. Az első félidő a hazai csapat fölénye jegyébe zaj­lott le, de a vendégek vé­delme egy kivétellel hárítot­ta a rohamokat. A 46 perc­ben a MAFC újabb góljával 2:0-ra alakult az eredmény, ez azonban a kunhegyesi csapatot rázta fel, és a szé­pítés után nem sok hiány­zott az egyenlítéshez sem. G.: Rácz (2), ill. Csorna. Jók: Iglódi, Szűcs, Jakab, Gombás, Bertus, illetve Bor­bély, Nánási, Nagy. Ifi: Mezőtúr—Kunhegyes 10:1. Tisza Cipő SE—Túrkeve 3:2 (1:1). Martfű, 200 n., v.: Csábi. Kitűnő játékvezetés mellett, végig izgalmas, sportszerű mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidő­ben a vendégek játszottak jobban, a második félidőben a hazaiak, akik helyzeteik alapján akár több góllal is nyerhettek volna. Nagy kár, hogy a sportszerű mérkő­zést (az ifjúságit is) beár­nyékolta a túrkevei vezetők korrektnek nem mondható viselkedése. G.: Nyitrai (2). Komláti, illetve Kormos. Su­gár. Jók: Nagv. Nyitrai, No- vák. Báli, illetve Sugár, Szabó. Ifi: Tisza Cip^—Túrkeve 6:1. KIstí iszáilás—Jásziákóhal- ma 3:2 (3:1). Kisújszállás, 300 n.. v.: Grámán. Mint várható volt, a hazai csapat nagv erővel kezdett, s már a 20. percben 3:0-ra veze­tett. amikor érthetetlenül le­állt. és a vendégek vették át a játék irányítását. A \ csatárok ügyesen, gyorsan és veszélyesen kombináltak, és az utolsó percig bizonyta­lanná tették a mérkőzés ki­menetelét. Kisújszállás egy nagyon jól játszó együttest fektetett kétvállra. A sport­szerű mérkőzésen a játékve- zetőnak nem volt nehéz dol­ga. G.: Farkas, Kreiter, Sze- peshelyi, ill. Nagy Hegyesi (11-esből). Jók: Téglási, Sze- peshelyi, Németh. Ifi: Kisújszállás—Jászjá­kóhalma 6:0. Középtiszai MEDOSZ— Jászárokszáliás 1:0 (0:0). Kenderes, 250 n., v.: Füzesi. Kitűnő játékvezetés mellett, változatos mérkőzés. Az el­ső félidőben kihagyott hazai 11-es után feljöttek a ven­dégek, és lelkes játékukkal kis híján sikerült az egyik pontot megszerezni. Az egyetlen gól a befejezés előtt 8 perccel esett Sziráki ré­vén. Jók: Papp, Pádár I., Agócs Sziráki, illetve Rédei. Zsólya II. Kovács, Lukács. Ifi: Középtiszai MEDOSZ —Jászárokszáliás 1:0 (0:0). Karcag—Üjszász 3:0 (1:0). Karcag, 250 n., v.: Ari. A két veszélyes zónában levő csapat találkozóján végig nagy küzdelem folyt. Mind­két együttes sok hibival látszott. A higgadtabb Kar­cag biztosan és megérde­melten gvőzött. G : Takács (2) (az egvik 11-es). örlős. Jók: Orosz. Takács, örlős. illetve Kovács. Mérész. Nagv. Ifi: Üjszász—Karcag 4:2. A Verseghy vívói nyerték a kupát Újabb győzelem a sakk NB Il-ben Olajbányász—Ganz-MA VÁG 8:6 A Varsa Katalin csávát a nem indult A Szolnok megyei Vívó Szak­szövetség az idén is megrendez­te az öt éve alapított megyei kö­zépiskolás kupáért folyó csapat- versenyt férfi tőr*, leány tör- és kardszámokban. A Verseghy gim­názium és a gépipari szakkö­zépiskola. a vegyipari szak-kö­zépiskola és az. ITSK csapatai léptek pástra, örvendetes, hogy a Verseghy gimnázium az egyes számokban több csapatot is indí­tott. — sajnálatos viszont, hogv a Varga Katalin gimnázium férfi tőrcsapata kényszerűségből visz- szalépett, — miután Orosz, az együttes egyik tagja nem jelent meg. A döntőben az első helyért szoros küzdelem alakult ki a Versehy gimnázium 1 és 2. csa­pata között. A második csapat­ban Bárdos és Tolna kitűnő ví­vással megszorította a Zimonyi által vezetett első csapatot. — a győzelmet végül is 5:4 arányban szerezték meg Zimonyiék. Leány tőrben a Verseghy gim­názium első csapata biztosan — 7:2. ill. 9:0 arányban győzve — szerezte meg a bainokságot. A Verseghy I-ben Szentistvány és Németh, a yereeghy n-ben Tol­na Zsuzsa vívott ióL Pénz híján itthon maradtak: Kardcsapatban a Verseghy gim­názium és a vegyipari szakkö­zépiskola csapatai vetélkedtek, az előbbiek 7:2 arányban bizto­san győztek. Végeredmény. Fiú tőr: 1. Ver­seghy I. csapata (Zimonyi. Be- ke. Takó). 2. Verseghy II. csa­pata Leány tőrben: 1. Verseghy I. csapata (Szentistvány. Németh. Orbán). 2. Verseghy II.. 3. Vegy­ipari szakközép. Kard csapatver­senyben : 1. Verseghy (Zimonyi. Beke. T*akó). 2. Gépipari szak­közép isk. A kupáért folyó küz­delem eredménye: 1. Verseghy. 2. Vegyipari szakközépiskola. 3. Gépipari szakközépiskola. 4. 605- ös ITSK. A Verseghy vívói igen ered­ményesen. iól vívtak, nagy kár. hogy anyagi fedezet hiányában az iskola nem indította verseny­zőit az országos középiskolai baj­nokságon. pedig mind az egyéni, mind a csapatversenyben volt esélyük az országos középiskolai bajnokság megnyerésére. a kisújszállási Építőipari SZÖVETKEZET felvételre keres — kőműves szakmunkásokat, — segédmunkásokat. — villanymotor-tekercselőt Bérezés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet: Kisújszállás, Kossuth L. u. 10. Egy hónapos szünet után ke­rült sor a sakk NB II. hatodik fordulójára. A Szolnokra látogas tó fővárosi csapatnak és a ven­déglátóknak a forduló előtt egy­aránt 34.5—34.5 pontja volt. Ä mérkőzés folyamán végig a szol­nokiak vezettek, csupán az volt kérdéses: hány ponttal sikerül riválisukat legyőzniük. A Gana« MÁVAG csapatának tagjai —> mint az eddigi fordulókon is —> az éltáblákon voltak ..ponterő­sek”? így az 1—6 táblán a ven­dégek 5:l-re nyertek (az 1 pon­tot sötéttel Kádas és Nagy Zsolt hozta össze: előbb Kluger nem­zetközi mesterrel szemben, utób­bi egy lónevű mesterielölt el­len.) Az Olalibányász sakkozói a 7—14.. táblán játszma vesztés nélkül, 7:i arányban nyertek. A szolnoki csapat eddigi mérlege kitűnő: mérkőzésenkénti átlaga meghaladja a 7 pontot, és ezzel a tabella első harmadában van. A bajnokság állása: 1. FTC 6 « 0 0 62.0:22.0 2. Szeged (I.) 6 2 1 3 47.0:36.0 3. Bp. El (I.) 6 4 1 1 45.5:37 5 4. Szentes 6 4 1 1 44.5:39.5 5. Olajbány. 6 3 1 2 42.5:41.5 6. Utasellátó 6 3 0 3 42.5:41.5 7. Salgótarján 6 1 3 2 41.0:43.0 8. G-MAVÁG 6 1 2 3 40.5:43.5 9. OTP 6 1 2 3 39.5:44.5 10. Debrecen 11. Miskolci 6 2 0 4 39.5:44.5 VTMFXUW 6 2 0 4 37.5:46.5 12. Láng (II.) 6 1 2 3 37.0:45.0 13. MÉM 14. Miskolci 6 3 0 3 35.0:40.0 ) Spart. (II.) 6 2 0 4 31.0:51.01 b. a: *