Szolnok Megyei Néplap, 1973. március (24. évfolyam, 50-76. szám)

1973-03-20 / 66. szám

8 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1973. március 20. Labdarúgó l\B III. Továbbra is veretlen a Szabó SE, pontot vesztett a Lehel Fontos mérkőzésen fájó vereség Szekszárdi Dózsa—Szolnoki MIÉ 1:0 (0:0) Szekszárd, 4000 n., v.: Víz­hányó. Szekszárd: Lipovszky — Szántó, Korner, Pusztai, Si­mon; Csordás, Micskó, Vá­gó, Freppán (Kalász a 62. percben), Korom, Török (Hadi a 62. percben). Edző: Kiss János. SZMTE: Hege­dűs — Kovács, Árvái, Kán­tor, Géczi, Papp II., Szat­mári, Czirnák, (Arany a 62. percben), Mile, Nagy F. (Garics a 8.) percben, Szol­noki. Edző: Thomann Antal. patkapitány dereka e köz­ben meghúzódott, helyére Garics állt. A karmester ki­válása után széteső lett az MTE támadó játéka, de a védelem sem állt feladata magaslatán. Hegedűs hibát hibára halmozott, és ez bi­zonytalanná tette a hátvéd­sor tagjait. Ebben az időszakban a vendégek legnagyobb hely­zetét Czirnák hagyta ki, aki a 8. percben közelről az al­só sarok mellé bombázott. A formában lévő Lipovszky önfeláldozóan belevetődött a lövésbe. Az ellentámadás után csak nehezen szaba­dult fel az MTE kapuja. \ A második félidő első per­ceiben úgy tűnt, hogy az •MTE magára talál. Először Kántor robogott el sokat- ígérően, majd Garics szá­guldott a kapu felé, ám mindkét esetben Lipovszky volt a végállomás ... A 62. percben egy nagy­szerű cserére határozta el magát a hazaiak edzője: Hadit és Kalászt küldte a pályára. Az utóbbi azonnal góllal hálálta meg a bizal­mat — bár nem ő szerezte, ám Hegedűsön kívül neki volt a legnagyobb érdeme: ügyes cselek után továbbí­tott Pusztaihoz, akinek lö­vését a rossz ütemben ki­induló szolnoki kapuvédő a kapufára ütötte, és a labda onnan pattant a hálóba, 1:0. A hátralévő időben a ha­zaiak megszállták a kapu­juk előterét, és foggal-kö­römmel tartották az ered­ményt — sikerrel. így is lett volna lehetősége az MTE játékosainak a gól­szerzésre, azonban Papp II., Kántor és Szolnoki is ke­csegtető helyzetben hibá­zott. Csak azok számára meg­lepetés a sima vereség, akik nem látták a mérkőzést. A szétesően, tervszerűtlenül játszó MTE csak árnyéka volt korábbi önmagának. A lelkesedésre ugyan nem le­hetett panasz, hiszen a szol­noki fiúk mindent elkövet­tek, hogy a maguk javára fordítsák a mérkőzést, azon­ban mereven, nehézkesen mozogva nem tudták meg­valósítani elképzeléseiket. A szekszárdiak lelkes, odaadó , játékukkal ezúttal felül tud­tak kerekedni, pedig talán az egész NB I B-s mezőny legszerényebb képességű együttesét alkotják. A szolnokiak közül senki nem játszott jobban az át­lagnál, talán Kántor dicsé- retés küzdőszelleme érde­mel említést. A szekszárdi­ak közül Lipovszky a me­zőny legjobbia volt.- rajta kívül a csereként beállt Ka­lász, valamint Pusztai és Korner dicsérhető. — palágyl — SZABÓ LAJOS SE—TISZA- VASVÄRI LOMBIK 2:0 (2:0) LEHEL SC—PALOTÄSI TSZ SK 0:0 Jászberény, 500 n. v.: Szó- rádi. Lehel: Nagy — Porná- zi, Hajdú I., Hajdú A., Sár­közi, Juhász, Görög, Karkusz (Vágó), Németh, Urbán (Oláh), Bugyi. Edző: Sinko- vits Ferenc. Alacsony színvonalú, csap­kodó játék jellemezte az el­ső tavaszi bajnoki mérkőzést. Az első félidőben a két 16-06 között folyt a játék, a kapuk csak ritkán kerültek veszély­be. A második félidőben a hazai csapat többet támadott az utolsó 15 percben szinte kapujához szegezte a lelke­sen védekező vendégeket, de a Lehel-csatárok eredmény­Kilián FSE—Kunszent­márton 8:1 (5:1). Kilián- pálya, 300 n., v.: Csák I. A minden csapatrészben jobb Kilián megérdemelt győzel­met aratott az igen széteső­en játszó vendégek ellen. Jó játékvezetés. G.: Tóth A. (4), Rátóti (3), Királyvári (11-esből), ill. Garáz. Jó: a Kilián FSE egész csapata, ilL Farkas, Kupeczky. Ifi: Kilián FSE—Kun­szentmárton 2:0. Fegyvernek—Jászárokszál- lás 3:0 (0:0). Fegyvernek, 200 n. Szünet után jobb já­tékával fordította a maga javára a mérkőzést Fegy­vernek. G.: Molnár III. (2), Németh II. Jó: Csontos, Molnár I.. Németh II., il­letve Rédei, Faragó, Szabó. Rákóczifalva—Küzéptiszal MEDOSZ 2:2 (OK)). Rákóczi­falva, 200 n.. v.: Tóvizi. Kö- zenes színvonalú mérkőzé­sen az első félidőben á ha­zai együttes fölénvt harcolt ki, a gólhelyzeteket azon­ban nem tudta kihasználni. A második félidő kiegyen­súlyozottá vált Mindkét csanat nagy lelkesedéssel küzdött, ebben a játékrész­ben BerZnvj és Mészáros (K. .MEnOő71 sárga lapot kanott. G.: Csabai (ll-es- hől). Kovács ill. Sziráki. Mészáros. Jók: Kövéé«; (a rVnhn? ni. Tf;. ’Mkóczifalva—Kende­res 6:2. —TTtmíiftflrves 2:t M*i). Karcag Tn.. v • P'S- A lob­ban. bofv7Pt°ik is acl'MtoV, a CSnMrnk elhi­b*7f$k a vendégek, és szép fejes gól­lal vezetéshez jutottak. For­telenek voltak. A hazai csa­patból Juhász és Bugyi játé­ka emelhető ki. Hatvan 400 n. v.: Köves­falvi. Vasas: László — Ge- dei (Rédei), Csík, Deme, Bu­da, Udvarias, Sándor, Ben- ke. Kovács, (Bábosik) Dorók, Inges. Edző: Pintér István. A hazaiak kezdték a játé­kot, húsz percig mezőnyjá­ték folyt. A 21. percben a hazaiak védelmi hibából ve­zetést szereztek, négy perc múlva a jobbszélső az oldal­vonalon kívül vezette a lab­dát. A partjelző nem intett és a leálló védelem mellett újabb gól született, 2;0. Az 50. percben szöglet után László röviden ütötte ki a labdát, amelyet az üresen hagyott Nérei a hálóba lőtt, 3:0. Két perc múlva a ha­zaiak kapushibából tovább növelték előnyüket, 4:0. A dulás után Karcag nagy küzdelemben fordította meg az eredményt. G.: Lukács, Pékár, ill. Csorna. Jók: Orosz, Tóth, Décsei, Lu­kács, ill. Kiss. Nagy. Karcag ifi—Kunhegyes! Ifi 1:0. Üjszász—Túrkeve2:l (1:0). Űjszász, 300 n., v.: Szántó. Nagy küzdelemben megér­demelten nyert a kiesés el­len küzdő és többet támadó Ojszász a táblázatban elő­kelő helyet elfoglaló Túrke- ve ellen. G.: Konka, Mérész, ill. F. Kiss. Jók: Mérész, Konka N.. Földi K„ Konka I., ill. F. Kiss, Gulyás. Kisújszállás—Mezőtúr 2:1 (1:0). Kisújszállás. 200 n., v.: Kovács. Jó játékvezetés, gyorsiramú, színvonalas mérkőzés. Az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek játszottak fölény­ben. A partjelző betntésére a játékvezető a Mezőtúr sza­badrúgásból lőtt eaver'Htő gólját visszavonta. Jó: Kis­újszállás védelme, ill. Gom­bás, Iglódi, Szűcs. Budapest. Üteg u. v.: Karsai. NIM: GerharJtné Buzekné. Éne­kes, szaiavné, Stelnerné. Bán- heeviné. Csere: Wéber. Beck. — Edző: Héra Gábor. Lehel SC: Losonczi. Móri. Lankus I.. Ju­hász Tálas. Zs’dsi Csere: Tar. Péksi. Lankus M. Edző: Zircher Tibor. A mérkőzés előtt a Lehel csa­pata üdvözölte az Ú1 BEK-győz- test. Európa leelobb női röplab- da klubcsapatát, s egy eredeti méretű Lehel-kürtöt aiándéko- zott a bajnokcsapatnak. A mér­kőzés — ez nem is volt kétsé­ges — a NIM győzelmével vég­ződött. — A Lehel becsületesen helytállt és a második, valamint gól után a Vasas került fö­lénybe. helyzetei alapján egyenlíthetett' volna, csatárai ■ azonban rendre hibáztak. G: Nérei (2). Nárai. Urbán, ill. Benke. Jó: Nérei, Burján, ill. Sándor, Udvarias, Csík. SZARVAS—TISZAFÖLDVÄR 1:0 (0:0) Tiszaföldvár 400 n. v.: Kó- szó. Tiszaföldvár: Németh I. — Bíró, Borza, Makai, Cza- kó, Blaskó, Vincze, Németh III., Molnár. Pinkóczi (Se­res), Berta. Nagy íramij, küzdelmes, helyenként kemény mérkő­zés. A két pontot eldöntő gól a 75. percben Nagy N. szabadrúgásából esett. Vég­eredményben a rutinosabb szarvasi együttes többet bir­tokolta a labdát, és egygólos győzelme reálisnak mondha­tó. A 65. percben Makai (Ti­szaföldvár) és Gáli (Szarvas) kiállítva. Jó: Gajdos, Braxa- tórisz, Nagy N., Lancza, ill. Németh I., Borza, Czakó és Molnár. záhonyi vasutas- szolnoki VEGYIMŰVEK 4:1 (2:1) Záhony 300 n. v.: Mizsei. Vegyiművek: Ladányi (Sző­ke) — Bíró I.. Németh, Fa­zekas, Palla, Kókai, Bíró II., (Buzi), Orszánczki, Polgár, Magyar, Antal. Edző: Hor­váth Ferenc. A mezőnyben nem volt nagy különbség a két csapat között, de amíg a hazai csa­tárok a kínálkozó lehetősége­ket majdnem minden esetben kihasználták, addig a szolno­ki csatárok még száz száza­lékos helyz^öen sem talál­tak az ellenfél kapujába. Jó játékvezetés. G.: Balázs (2), Erdei (2), ill. Magyar. Jó: Kráner, Balázs, Erdei, Mező, ill. Bíró I-, Németh, Kókai, Palla. Ifi: Mezőtúr—Kisújszállás 2:0. Jászjákóhalma—Tószeg 2:1 (1:0). Jászjákóhalma, 200 n., v.: Horváth. A sok hibával - játszó hazai együttes nehe­zen győzte le a végig lelke­sen küzdő tószegi gárdát. G.: Szöllősi, Palcsó, ill.-Mun­kácsi. Jó: Kovács, Nagy Gy., Hegyesi, Palcsó, ill. Zsidai A., Vágó B., Papp G. I fi: Tószeg—J ász jákóhal­ma 4:1. Tisza Cipő SE—Szolnoki Mezőgép 4:0 (1:0). Martfű, 100 n., v.: Ari. Kitűnő já­tékvezetés mellett valtoza tos, jó iramú mérkőzést ví­vott a két csapat. A vendé­gek jól szervezett védelme az első félidőben még állta a rohamokat, és a szerencse is segített. Végül sportszerű mérkőzésen Martfű nagyobb aránvban is győzhetett vol­na. G.r Kovács (2), Komláti (2). Jó: Kovács, Bodnár, Kontér. ill. a Mezőgép vé­delme. Ifi: Tisza Cipő SE—Sz. Mezőgép 6:2. a harmadik iátszmában néhány szép pontot szerzett nagynevű ellenfelével szemben. További eredmények* TFSE— BVSC 3 2. Kö’ea Egye­tem— VM Eevetértés 3:0. 1. Lehel SC 3 2 1 6:6 5 2. N7M 2 2 — 6:0 4 3. BKV Előre 2 2— 6:1 4 4. VM Eevetértés 3 1 2 4:7 4 5. Köze. Eevetem 2 i 1 3:3 3 6. Szfv Volán 3 — 3 2:9 3 7. BVSC 2— 2 4:6 2 8. TFSE 1 1 — 3:2 2 Elmaradt mérkőzések: NIM— BVsc. tfsf—K^-gazd. Egyetem, BKV Előre—TFSE. . _ . . . Kántor előtt „nyitva volt ajtó-ablak”, még sem tudott a hálóba találni A Szolnok megyei sport­közvélemény nagy érdeklő­déssel várta: vajon az MTE az ígéretes MNK-szereplés után tud-e idegenben profi­tálni a szép eredményekből, avagy az idén is csak az otthoni pontokra számíthat­nak a hívei? Nos, a Tolna megyei ..kiruccanás” nem adott megnyugtató választ a kérdésre, mivel a piros-fe­keték az utóbbi idők leg­gyengébb játékával rukkol­tak ki, ami még kétségtele­nül a kupamérkőzések ideg- feszültségének tulajdonít­ható. A kezdés után rögtön fel­tűnt, hogy nem lesz könnyű dolga egyetlen vendégcsa­tárnak sem, hiszen a hazai védők olykor a testi épsé­güket sem kímélve dobálták magukat a labda útjába. Ennek ellenére Nagy Ferenc már az első percben gólt szerezhetett volna, azonban közelről fölé fejelt. A csa­piros-feketék egyre jobban átvették a lila-fehérek vag- dalkodzó harcmodorát, így a mérkőzés színvonala jóval a közepes alatt volt. A ka­pu előtti izgalmakat is leg­többször a védők hibái okozták. Hegedűs például a 13. percben megfogott egy távoli lövést, majd kiejtette a kezéből a labdát, és za­varában kishíján a kapuba kotorta. A 27. percben Tö­rök Árváit és a nehézkesen mozgó Kovácsot is megke­verte, szorongatott helyzet­ből beadott, és Hegedűs csak nehezen tudott tisztázni. Hosszú időn át alig tör­tént említésre méltó ese­mény; a játékosok egymás hibáiból éltek. Szolnoki há­rom esetben is rúghatott szabadot a 16-os tájáról, ám a lövései rendre az ellenfél sorfalán haltak el. öt perc­cel az első félidő befejezése előtt Czirnák ügvesen ugrott ki a védők közül, ám a nagy Ériékes győzelemmel rajtolt a Sz. MÁV Szolnoki MÁV—MGM. Vasas Debrecen 2:0 (1,0) MAV-pálya, 1000 n. Tátrai. SZMAV: Fehér — Füle. Abonyi Kucser, — Kormos, Kollár. — Tóth M. (Kovács S). Kalmár. Bánfal­vi (Tóth J.), N. Szabó. Hol­ler. Edző: Himer István. MGM Vasas: Szabó J. — Puskás, Divinyi. Patai L, Pa­tai I., Oláh. Molnár, Pál, Szóráth, Patai F, Szabó (Horváth). Edző: Nagy Mi­hály. Kezdetben mindkét együt­tes óvatosan játszott. Az el­ső esemény a 7. percben Bánfalvi váratlan, csavart lövése volt, amely elsuhant a jobb kapufa mellett. Foko­zatosan a MÁV ragadta ma­gához a kezdeményezést. A 20. percben egy kapu előtti kavarodásnál a védőkről Hol­ler elé vágódott a labda. A szélső nagy erővel lőtte a há­lóba a vezető gólt 1:0. filénkebb lett az iram, mind­két fél több támadást veze­tett A MÁV többet, a Va­sas veszélyesebben rohamo­zott Előbb kapu fölé, majd a 40 percben óriási heh ct- ben kapu mellé lőttek a vendégek, Szünet után a MÁV vette át az irányítást. Szabó I. lövését az oldalkapufa men­tette. A debreceniek ellentá­madásai fokozódtak és időn­ként, beszorult a MÁV-véde- lem. A 68. percben N. Sza­bó kiugrott és a vetődő ka­pus mellett megszerezte a második gólt. Két perc múl­va Holler hatalmas lövése el­suhant a léc fölött. A 73. percben N. Szabót a játék­vezető kiállította. Ez kissé megzavarta a vasutasok had­rendjét, de a tömörülő MÁV- védelem tartani tudta az eredményt. A bajnoki tabella első és utolsó helyezettjének találko­zója végig jó iramú, helyen­ként heve* küzdelmet és csattanó* választ hozott. A vasutas csapat lelkes játé­kával rászolgált az értékes győzelemre. A baitárslas, harcos iátékmodor mellett megdicsérhető Kalmárral az élen a Füle, Abonyi, Kucser hátvédsor. Kollár és Holler átlagon ■ felüli teljesítmé­nye is. Az MGM Vasas vé­gig sportszerűen, keményen küzdött H. Gy, Eredmények — röviden ASZTALITENISZ NBÜ: BSE—Jászberényi Lehel 16:9. Budapesten a Lehel a kö­vetkező összeállításban játszott: Gyurkó Szarvas n. 6:5-ös Lehel Gyurkó. Szarvas n. 6:5-ös Le­vezetés után a BSE átigazolás­kor megerősített csapata bizto­san győzött. A Lehel győzelmei­nek megoszlása: — Kelsz .41. Szarvas I.. Hájos J. (2—2). Gyur­kó 1. NB m: Szolnoki MAV—Szol­noki VÍZIG SC 10:6. A helyi rangadón Kovács és Varga jó játéka biztosította a MÁV sike­rét. Gy.: Kovács. Varga 4—4. Borzas. Horváth 1—1. ill. Szaba­dos. Leskó 2:2. Fehér. Győri K. 1—1. Kilián FSE—Bocskai SE 15:1. Debrecenben játszották szombaton. Gy.: Rózsa. Győri J. Hájos L. 4—4. Szokolal 3. 111. Papp. Vasárnap. Kilián FSE— Hatdúnáná-si Spartacus 11:5. Haj­dúnánás. Gy.: Kózsa. Győri J. 4—4, Szokolal 2. Árpást X. 111. Horovitz. dr. Gyöngyösi 2—2. Füzesi 1. ÖKÖLVÍVÁS A Szolnoki MÁV versenyzői az elmúlt hét véeén Cég'éden, ni. osztályú banjókságon léo'ek szorítőba. Súlycsoportjában Tég­lás első. Szénási második. Czl- czás pedig harmadik lett. TOTÓ 1. MTK—Ferencváros 2. DVTK-Csene! 3. Eeyet^rfés—ZTE 4. ETO—Videoton 5. SBTC—Tatabánya 6. B-csaba—D-iilváros 7. ^zeksTá**d—MTE 8. Várpalota—M\v DAC 1 9. Savaria—Fűzfő 1 10. Szpv. MÄV—Gvőrl D. 1 11. Atalanta—B^togna 1 12. inter.—Milán 2 13. Palermo—Lazio 2 •fi 14. Kis terenye—Izzó Z Otl 1:0 0:1 2:0 2:1 1:0 1:0 1:0 2!1 2:1 1:0 0:2 0:2 0:0 Mezőtúr 550 néző, v.: Dűli. Szabó SE: Gulyás — Szu­nyó, Jancsó, Csőke, Fajkusz — Földesi, Tóth — Szórád, Halász, Baumgartner, Galló (Rozsán). Edző: Bencsik Gyu­la. Változó mezőnyjátékkal in­dult a mérkőzés. Az első ne­gyedóra után a Szabó SE vette át a játék irányítását, és a 18. percben meg is sze­rezte a vezetést. Tűzijáték keletkezett a vendégek kapu­ja előtt. Szórád hálóba tartó lövését a egyik védő kézzel ütötte kapu fölé. A meg­ítélt 11-est Csőke biztosan értékesítette. A hazai csapat egyre jobban fölénybe került, és a 36. percben egy szép alakítás után Baumgartner 2:0-ra növelte az eredményt. Szünet után is a hazai csa­pat támadott többet, de újabb gól már nem esett. A Szabó SE mérsékelt játékkal is biz­tosan győzött. Jók: Baum­gartner, Fajkusz, Csőke, Szabó, ill. Bíró, Polgár, Tarr, Salamon. NYÍRBÁTORI DÓZSA—TÖ- I RÖKSZENTMIKLÓS 0:0 Nyírbátor 200 n. v.: Ladá­nyi. T. Vasas: Lőrinczi .— Boda, Frikker, Juhász — Bontovics (Csala), Vasas — Stummer, Révfi, Sebök, Buk­ta, Kocsis. Edző: Buczkó Fe­renc. A hazai csapat kezdeti si­kertelen rohamai után a Va­sas egyre jobban magára ta­lált, és átvette a játék irá­nyítását. Ebben az időszak­ban két nagy gólhelyzet ma­radt kihasználatlanul. Szünet után is a Vasasnak volt helyzete. A mérkőzés hajrá­jában a hazaiak ismét feljöt­tek, és Frikker két alkalom­mal is a gólvonalról mentett. Igazságos eredmény. Jók: Galambosi, Föhn, Kokas, ill: Kocsis, Frikker, Bukta, Se­bők, Vasas. HATVANI KINIZSI—JB. VASAS 4:1 (2:0) Megyei I. o. labdarúgás Nyolc gólt lőtt a Kilián FSE BEK oyoiksli ?z méltó játékkal ISIM—Lehel SC 3.0 (1, 4, 7)