Szolnok Megyei Néplap, 1972. november (23. évfolyam, 258-282. szám)

1972-11-21 / 274. szám

6 SZOLNOK MEGTE1 NÉPLAP 1972. november 21. A mezőny fölény ellenére Kecskeméti Dózsa-Szo. MTE 2:1 (1:1) Kecskemét, 3000 n. v.: Nagy Béla. Kecskeméti Dózsa: Gór — Oláh, Lantos, Kreidli, Diószegi, Lutz, Kecskés (Os- kolás a 64. p.), Szabó, Pasek (Botka a 66. p.), Makai, Mol­nár. Edző: Piber István. Sz. MTE: Hegedűs — Rácz, Árvái (Lakatos az 52. p. majd Lakatos helyett Garics a 70. p.), Kovács, Géczi, Papp II., Szatmári Czirnák, Mile, Nagy F., Szolnoki. Edző: Thomann Antal. Már egy árával a mérkő­zés kezdete előtt hangpróbát tartott az a néhány száz szol­noki szurkoló, áld elkísérte a csapatot Kecskemétre. A nedves, csúszós talajon nem indult rosszul a mérkőzés az MTE számára: percekig pat­togott a Dózsa 16-osa előtt a labda. A 10. percben Szol­noki nagy lövését Gór pom­pás vetődéssel védte. Az első negyedóra végén kétszer is szöglethez jutott az MTE, Gór azonban remekül „röp­ködött’ a kapuja előterében. Néhány bosszantó hiba fel­hozta a hazaiakat és a 18. percben a vezetést is meg­szerezték. Hegedűs kétszer is rosszul hozta játékba a labdát, az első alkalommal nem lett baj, a második ki­rúgás után Lutz Pasekhoz továbbított, majd Molnár az ötösön szinte az egész MTE védelmet „megforgatta” és a hálóba helyezett. 1:0. Két perc múlva újra Molnár előtt nyílt gólszerzési lehető­ség: lefutotta a védelmet. Hegedűs azonban bátor kive­tődéssel mentett. lassan magára talált az MTE és a 22. percben ki­egyenlített. Szolnoki gyilkos erejű lövését Gór csak ki­ütni tudta, Czirnák rárobbant a labdára és szorongatott helyzetben is a hálóba ta­lált. 1:1. Az. egyenlítő gól után a piros-feketék vették át az irányítást, a 32. percben Szol­noki nagy lövése mellé szállt, majd 7 perccel később is­MÁV sporttelep 400 n. v.: Alföldi. SZMÁV: Fehér — Füle, Molnár, Kucser — Pin­tér Kormos — Sárkány (Tóth M.), Pagonyi Makai (Csibrán), Kalmár, Kovács. Edző: Csősz László. B. VTSK: Széplaki — Harmati, Fábián, Kalcsó — Háncsák, mét a balszélső lőtt szabad­rúgásból kapura. A labda a sorfalon irányt változtatva vágódott a jobb alsó sarok felé. Gór azonban ezt a már gólnak látszó lövést is hárí­totta. A félidő utolsó percei­ben Árvái egy összecsapás során megsérült, és bár a szünetben injekciót kapott, a második 45 percet nem tudta végigjátszani. Thomann edző Lakatost küldte be Árvái helyett Az MTE magabiztosan tar­totta az eredményt a máso­dik félidőben is, sőt mezőny­fölénye révén a győzelem megszerzésére is volt esé­cser beadását Sárkány a ka­pu torkában elvétette. Mind­két csapatban cserék történ­tek. Egyre keményebb lett a játék. A 70. percben Ku­cser előre tört és közelről a léc fölé lőtt. Két perc múlva egy újabb MÁV ro­vai kiválása ^jtán is jól áll a lábán, hiszen Lakatos nem­egyszer avatkozott nagysze­rűen játékba — aztán a 70. percben végzetessé vált a ru­tintalansága. Az ötösön cse­lezni próbált, az ugyancsak csereként beállt Botka elvette tőle a labdát és a hálóba lőtt. 2:1. A gól után az edző lehívta Lakatost és Garlcsot küldte be. (Ez a csere-bere nem használt a csapatnak, de különösen kárára volt a fiatal, tehetséges Lakatos­nak!) Egyre gyorsabb és kemé­nyebb lett a játék, az MTE elkeseredetten rohamozott, nagy fölényét Mile kapufá­ja, majd Czirnák óriási hely­zete jelezte, — a 8-as számú játékos 2 méterre a kaputól csúsztatta fejjel a labdát a jobb sarok felé, Gór azonban védett — az eredmény nem változott. A 87. percben Papp II. sárgalapot kapott Kosárlabda BSE—SZOLNOKI VÖRÖS METEOR 85:43 (43:23) Szolnok, 100 n. v.: Velkei és Halász. Szolnok: Bagi (2). Horválhné (2), Kálmán (18), Zsidainé (8). Kovács (11), csere: Czitán (2), Önódi (2), Németh. Herceg. Edző: Hor­váth János. Az első félidő közepéig egyenrangú ellenfele volt a Bohatinét nélkülöző Meteor az öt válogatottal kiálló, még veretlen fővárosiaknak. A 10. .percben mindössze három pont volt a BSE előnye, ezu­tán egyre jobban játékba lendülő fővárosiakat a Mete- ' or sok cserével igyekezett megtörni. A mezőnyben jól is játszó fiatalok azonban nem mertek dobásra vállal­kozni. így egyre nőtt a ven­dégek eiőnve. A második félidőben még fellángolt egy- egy időszakra a Meteor, de a jó napot kifogó Szabics— Ináncsiné dobópárossal nem tudták felvenni a versenyt. Táblázatok Labdarúgó NB L 1. FTC 11 7 2 2 26-14 16 2. Ü. Dózsa 11 7 1 3 22- 8 15 3. ETO 11 7 1 3 24-16 15 4 Honvéd 11 5 4 2 19-12 14 5. MTK 11 4 5 1 15-11 14 6. ZTE 11 5 2 4 15-10 12 7. Videoton 11 5 2 4 19-16 12 8. Vasas 11 5 2 4 18-15 12 9. Csepel 11 3 6 2 17-14 12 10 Tatabánya 11 4 3 4 13-14 11 11. SZEOL 11 2 5 4 11-18 9 12. SBTC 11 3 1 7 15-23 7 13. Pécs 11 1 5 5 6-14 7 14. Komló 11 1 5 5 10-20 7 15. Egyetértés 11 2 3 6 9-23 7 16. DVTK 11 1 4 6 8-19 6 Labdarúgó NB I.B 1. Haladás 15 7 6 2 29-16 20 2. Szó. MTE 13 9 1 5 30-16 19 3. MÁV DAC \o 7 5 3 19-13 19 4. Pénzügyőr 15 7 5 3 20-16 19 5. Dorog 15 7 4 4 29-20 18 6. Dunaújv. 15 7 4 4 21-13 18 7. Kecskemét 15 6 6 3 19-14 18 C. Bp. Spart, 15 6 5 4 24-21 17 9. MÁVAG 15 6 4 5 28-16 16 10. B-csaba 15 5 4 6 15- 6 14 11. Eger 15 3 8 4 16-20 14 12. Szekszárd 15 4 5 6 19-28 13 13. Miskolc 15 4 5 6 12-22 13 14. Oroszlány 15 4 4 7 17-22 12 15. Volán 15 4 3 8 17-25 11 16. Debrecen 15 4 3 8 13-21 11 17. Várpalota 15 4 3 8 12-20 11 18. Előre 15 1 5 9 8-29 7 Labdarúgó NB Keleti csoport II. 1. MGM 14 9 4 1 23- 8 22 2. SZVSE •14 8 4 2 18- 9 20 3. Budafok 14 8 2 4 28-19 13 4. Bp. Építők 14 6 6 2 20-13 18 5. Sz. Dózsa 14 6 4 4 19-12 16 6. FÖSPED 14 6 4 «4 15-10 16 7. III. kér. 14 6 4 4 19-20 16 8. Láng 14 4 6 4 16-16 14 9. K-halas 14 6 1 7 15-20 13 10. Cegléd 14 3 6 5 16-17 12 11. Gyula 14 2 7 5 14-20 11 12. H-böszörm, 14 4 3 7 13-21 11 13. DEAC 14 2 6 6 14-19 10 14. Szó. MÁV 14 2 6 6 10-18 10 15. BVTSK 14 2 5 7 14-23 9 16. KISTEXT 14 1 6 7 6-15 8 Labdarúgó NB HL Északkeleti csoport 1. Szabó L. SE 14 11 3 0 32- 5 25 2. Rakamaz 14 8 5 1 36-10 21 3. Ti,szavasvári 14 8 2 4 19-19 18 4. Nyírbátor 14 6 5 3 22-17 17 5. Záhony 14 7 2 5 30-18 16 6. Hajdú V. 14 5 5 4 13-14 15 7. Szó. Olajb. 14 6 0 8 20-19 12 8. Tiszaiök 14 4 4 6 15-19 12 9. T-miklós 14 3 6 6 12-17 12 10. Szó. Vegyi. 14 3 6 5 13-20 12 11. TITASZ e. 14 3 5 6 15-16 11 12 D. Építők 14 4 3 7 18-25 11 13. Tuzsér 14 4 3 7 15-23 11 14. H-szoboszló 14 4 3 7 16-26 11 15. Mátészalka 14 4 2 8 9-18 10 16. B-újváros 14 4 2 8 11-30 10 Megyei labdarúgó-bajnokság 1. Kilián FSE 14 11 2 1 45-17 24 2. Mezőtúr 14 7 3 4 31-18 17 3. Tisza Cipő 14 7 3 4 19-11 17 4. .Tákóhalma 14 6 5 3 14-10 17 5. Fegyvernek 14 6 4 4 18-12 16 6. R-falva 14 6 4 4 27-24 16 7. Túrkeve 14 6 4 4 20-19 16 8. Kisújszállás 14 7 2 5 30-30 16 9. Tószeg 14 6 4 4 13-19 16 10. K. MED. 14 4 5 5 16-17 13 11. Szó. Mezőg. 14 3 6 5 7-16 12 12. J-árokszáll. 14 4 3 7 16-19 11 13. Kunhegyes 14 3 5 fi 22-29 11 14. Karcag 14 2 5 7 12-22 9 15. Üi szász 14 2 4 8 10-24 8 16. KUTE 14 1 3 10 18-31 5 Kosárlabda NB I. Női 1. BSE 20 20 — 1405: »70 40 2. MTK 20 18 2 1265: 977 38 3. TFSE 20 15 5 1170:1021 35 4. Videoton 20 14 6 1399:1128 34 5. VM Egyet. 20 14 6 1264:1122 34 6. Bp. Spart. 20 13 7 1363:1235 33 7. BEAC 20 9 11 1178:1189 29 8. Pécs 20 8 12 1201:1224 28 9. FŐKÉRT HSC 20 8 12 1074:1123 28 10. Szív. Épít. 20 7 13 1169:1343 27 11. Kecskemét 20 7 13 997:1145 27 12. KSI 20 4 16 1033:1267 24 13. Szigetvár 20 2 18 995:1241 22 14. Szolnok 20 1 19 968:1479 21 lye. Ügy tűnt, a védelem Ar­Keeskeméten ismét fájó vereséget szenvedett a csapat, mivel a mérkőzés nagy részében a piros-feketék támadtak, — mintegy 70 percen át jelentős mezőnyfölényben is voltak, — végül azonban két hárítható góllal elvesztették a mér­kőzést. A Kecskeméti Dózsa harcosan, lelkesen küzdött, ám minden különösebb fantázia egyideig könnyen hárította. A védelem hosszú, előre vágott labdákkal a gyors Molnárt és Szabót igyekezett játékba hozni, de az átlátszó támadá­sokat az MTE védelme egyideig könnyen hárította. A játékmester Lutzot Czirnák remekül semlegesítette, így a legvérmesebb kecskeméti szurkoló is örömmel kiegyezett volna a döntetlenben. Árvái kiválása, majd az ezt követő csere azonban meg­bosszulta magát: MTE rohamok közepette kaptak gólt a pi­ros-feketék. A lüizéphátvéd helyettesítése a csapat hadrend­jének átszervezésével megnyugtatóbb megoldás lett volna. A vereséget azonban nem lehet csak egy fiatal játékos pil­lanatnyi megingásának tulajdonítani. A jelentős mezőny fö­lény ellenére a 90 perc alatt mindössze egyszer kerültek komoly gólhelyzetbe az MTE csatárai, Czirnák fejeséből azonban nem lett gól. A szolnoki együttesből Árvái, Papp II., Czirnák és Szolnoki teljesítménye emelkedett ki. A kecske­métiek legjobbja Gór volt, de nem sokkal maradt el az ő teljesítményétől Lantosé, Diószegié és Molnáré sem. — palágyi — Félsiber Szolnoki MÁV-Békéscsabai 11SK 1:1 (0:1) Simon — Varga M., Zaho- rán. Varga B.. Lipták, Bunda (Trefil). Edző; Szombati György. Nagy iramban kezdtek a csapatok. Hullámzó mezőny­játék után a MÁV lendületes támadásokat vezetett, ám a vendégek védelme jól állt a lábán. A csabai együttes két szögletet harcolt ki és a 15. percben nagy védelmi hibából sikerült megszereznie a vezetést 1:0. A váratlan gól fellelkesítette a jó erők­ből álló vendégcsapatot és Fehérnek egyre több dolga volt. A MÁV igyekezett át­venni az iramot, jónéhány támadást vezetett. A 23. percben Kalmár közeli lövé­sét Széplaki kivédte, Kovács lövései pedig elsuhantak a kapu mellett. Szünet után frissebben kezdtek a vendégek, de csak­hamar a MÁV is feljött. As 55, percben az előretörő &0» hámnál Kalmár közelről a léc alá lőtte a labdát. 1:1. A hajrában mindkét együt­tes igyekezett a győztes gólt megszerezni, de az alacsony színvonalú, csapkodó, terv­szerűtlen játék nem hozott eredményt. A két csapat első bajnold találkozóján a szolnoki gár­da nem tudta az előző mér­kőzéseken mutatott javuló játékát megismételni. Az ön­gól jellegű csabai gól meg­zavarta a MÁV védelmet. A vendégcsapat kemény és sokmozgásos akcióival, terv­szerűbb védőjátékával töb­bet birtokolta a labdát. A MAv csatárok sűrűn elju­tották a vendégek 16-osáig, de a lövésekkel ezúttal is adósak maradtak, a közép­pályán és a védekezésben pedig sok hibát követtek el a játékosok. a Gy. Gólszegénység a megyei labdarúgó-bajnokságban Kilián FSE—Jászárokszállás 2:0 (1:0) Tíszaliget, 100 néző. vezette: Bakó. Közepes színvonalú mér­kőzésen a Kilián csatársora ne­hezen birkózott meg a jól játszó árokszállási vádelemmel. Király­vári ll-esből lőtt góljával juttat­ta vezetéshez a hazaiakat, a má­sodik félidőben szintén ő volt eredményes. Jó: Hernádi. Papp. Király vári. ül. Kiss. Rédei. Nagy L.t Szabó. Ifi: Kilián FSE—Jászárokszál- lás 4:1. Túrkeve—Tószeg 0.*0 Túrkeve. 200 néző. vezette: Pálinkás. Ala­csony színvonalú, csapkodó já­ték. A nehéz talajon lejátszott mérkőzésen mindkét csapat ré­széről igen sok szándékos durva­ság fordult elő. A játékvezetői hármas erélytelenül bíráskodott Kiállítva: Piroska (Túrkeve). — Jók: Zsidal A.. Zsidai S.. Vágó. A Túrkevéből senkit nem lehet kiemelni. Ifi: Túrkeve—Tószeg 6:0. Fegyvernek—Középtiszai ME- DOSZ isi (0:l) Feewernek. 250 néző. vezette: Ari Kitűnő játék­vezetés mellett erősiramú, sport­szerű mérkőzésen a vendégcsapat a jól védő kapusának köszönheti a döntetlent. — Jó: Németh TI. Barta. Öllé. Ioacs. ill. Bak. Pá­dár n.. Komas. G.: Ipacs (11-es- ből). 111. Rátkai Ifi: K. MED.—Fegyvernek 8:2 Tisza Cipő—Karcag lső (0:0) Karcag. 150 néző, vezette: Kollai. Szinte végig a karcagi csapat támadott, azonban egy meg nem adott gólnál többre nem futotta a csatárok erejéből. Tíz perccel a befejezés előtt szögletrúgás után a karcagi kapus és az egyik vé­dő ütközése nyomán szerencsét­len góllal vesztett a hazai csa­pat. Ifi: Karcag—Tisza Cipő 6:0. Jász.) ákóhalma—Kunh egyes 1:0 (1:0) Jászjákóhalma. 150 néző. — vezette: Grámán. Alacsony szín­vonalú csapkodó játék. A lelkes vendégcsapat döntetlent érdemelt volna. A hazai csapat mélyen tu­dása alatt játszott. Jó: Kovács. Kozmóczky. illetve a kunhegyesi csapat valamennyi lelkes játé­kosa. Ifi: Jászjákóhalma—Kunhegyes 1:1, _ Mezőtúr—tJjszász 3:1 (1:1) Ü1­67ász, vezette: Csák. A gyenge papot kifogó hazaiak ellen meg­érdemelt győzelmet aratott a me­zőtúri együttes. Ifi: Mezőtúr—Üjszász 5:2. K'su4s/.állás—Szolnoki MÉRŐ­GÉP 1:1. Kunszentmártoni TE—Rákóczi­éivá l:i (0:0) Kunszentmárton. vezette: Sólyom. A iöl játszó el­lenféllel szemben élvezetes váltó- • zatos játék folyt. A 46. percben Varga szerzett vezetést a helyiek­nek. amit 2 perc múlva kiegyen­lített Molnár. A KUTE büntetőt hagyott ki. A játékvezetői hár­massal mindkét tél elégedett. — Jók: Kollár. Földi. Garáz, illetve Csabai, Kovács, Evenich, Jövőre ez OB 11-ben Budapesti Spartacus—Szolnoki Dózsa 1:3 (1:1,1:1, 2:0, 0:1) Sprotuszoda, 500 n. v.: Sa­lamon di-. Góllövők: Kemény (2), Brinza, Borzi, ill. Kani­zsa (2), Pintér. Jók: Molnár, Brinza, ill. Kanizsa, Pintér. Két kiállítás, két gyors gól, két gyenge lövés Cseh ré­széről óriási helyzetben és már vége is az első negyed­nek, 1:1. Salamon dr. drákói szigorral tartja kezében a mérkőzést, Felkai, Zámbó, Kozák, Brinza egymást kö­vetik a parton. Cservenyák talán ezen tűnődik, mert ki­ejti, majd beüti Kemény harmatgyenge, hazaadásszerű lövését 2:1. Kanizsa 4 mé­teresből egyenlít 2:2. Még nem dőlt el semmi. Felkai cserével végleg kiáll, Borzi jön be. akinek Kanizsa sem­legesítése mellett csak arra marad ereje, hogy tétován kapura dobja a labdát. Cser­venyák nem ismer lehetet­lent. ezt is beengedi. Sala­mon dr. a Dózsának nem. a Spartacusnak megítél egy 4 méterest, Brinza belövi, — 3:3 helyett 4:2 és huszonkét év után OB II-ben a szolnoki együttes. Az utolsó negyedben Pin­tér szépít, de a csapat talán maga sem hiszi, hogy sike­rül még két gólt dobnia. Ko­zák emberelőnyben elhamar­kodva ellövi a labdát és nincs tovább. — rai — Nagyarányú gy ősei méh es vereségek a labdarugó iVö lil-ban Szabó Lajos SE—Hajdú­szoboszlói Bocskai 2:0 (0:0) Mezőtúr. 400 néző. vezette: Da- lanics. Szabó SE: Gulyás — Mül­ler. Jancsa. Csőke. Novák Föi- desi, Fajkusz. Szórád, Tóth (Ro­zsán) , Baumgartner (Galló). Kán­tor. Edző: Bncsik Gyula. A vendégcsapat az egyik pont megszerzésére törekedett, de csak 70 percig bírta erővel. A Szabó SE csatársora mérsékelt teljesít­ményt nyújtott, jogos volt Ben- csik edzőnek két cseréje. A ha­zai csapat középpályásai jobban játszottak a vendégekénél és győ­zelmük elsősorban ezért megér­demelt. Erőnlétben is ellenfelük fölé kerekedtek, a hajrában biz­tosították be győzelmüket. G.: Novák, Rozsán. — Jók: Földesi. Csőke. Szóiád. Fajkusz. Novák Illetve Szöllósi. Némethi, Piczil. Magyar. Jb. Lehel—Tűzoltó Dózsa 4:1 (1:1) Jászberény. 200 néző. vezette: Eöry. Lehel: Vasas — Pomázi. Hajdú I.. Hajdú II. (Török) — Sárközi. Juhász — Görög (Oláh). Karkusz, Benke, Urbán, Bugyi. Edző: Sinkovits Ferenc. Nehezen lendültek játékba a csapatok, főleg a Lehel. A 10. percben a Lehel véde-em megin­gott és Berecz révén vezetést szerzett a Dózsa. A hazaiak erő­sítettek. de a csatárok lövései elkerülték a kaput. A 22. percben Benke labdájával Sárközi kiug­rott és a balsarokba gurított. A második félidőben élénkebb lett a játék. A 60. percben Bugyi egyedül kitört és a kifutó kapus felett a hálóba emelte a labdát. A 68. percben Oláh elfutott, la­pos beadásába egy elcsúszott hát­véd kézzel ütött bele. A lt-est Vasas értékesítette. A befejezés előtt 8 perccel Bugyi állította be a végeredményt. A második fél­idei játékával a Lehel megérde­melten gvőzött. G.: Sárközi. Va­sas (ll-esből). Bugyi (2). illetve Berecz. Jók: Sárközi, Bugyi, Po­mázi. Tiszaföldvár—Makó 5:0 (3:0) Tiszaföldvár. 300 néző, vezette: Bánki Tiszaföldvár: Németh (Knapcsák) — Bíró. Borza. Dan- ku — Czakó. Blaskó — Vmcze. Molnár. Rékasl (Seres) Makai. Berta. Az első 30 percben kiegyenlí­tett 1 átélt folyt. F.zután a hazat együttes 5 Dere alatt 3 gólt ért el és ezzel lényegében el is dőlt a mérkőzés sorsa. Szünet után vé­gig a földvári együttes tartotta kezében a 1áték irányítását és ilyen arányban is megérdemelten győzött. — G.: Berta (2), Vlncze. Rékasi. Makai. Jó- Bíró. Borza. Blaskó, Molnár. Berta, ill. Dávid. Juhász. Gyömbér. D. Építők—Törökszentmiklós 2:2 (1:1) Debrecen. 303 néző. — vezette: Ko7s)a. Tm. Vasas: Lőrinczi — Öllé. Frikker. Boda (Orbán) — Vasas. Juhász — Stummer. Ko­csis. Révfi (Galsi). Bukta. Sebők. Edző: Buezkó Ferenc. A mérkőzés 2. percében Sebők 18 méteres naav lövésből meg­szerezte a vezetést, melyet még a félidőben egy vitatható góllal egyenlített a hazai csapat. A má­sodik félidőben Bukta 3(1 méter­ről hatalmas góllal ismét veze­tést szerzett. A 80. nercben a ha­zaiaknak sikerült kiegyenlíteni. A mérkőzés befeiezéee előtti per­cekben Sebők csak a karnissal állt szemben, de 10 méterről mel- lé gurított. A Vasas közelebb állt a győzelemhez. G.: Tini. Mo­dort. illetve Sebők. Bukta. Jó: Szigeti. Monori. Vas. 111. Frikker. Vasas. Sebők, Bukta. Rakamaz-^Szn.—P»aihdnvász 4:1 (1:0) Tiszahset. 10« néző. — vezeti* Lőve!. Olaibánvász: Váraljai G. — Thoma. Horváth. Srokoiai Szabó, Kapói esi. Mező. Balogh Váraljai J.i ßölyom. Serege. ­Edző: Somogyvárl józBef. Végig közepes iramú és szín­vonalú játék. Az elő félidő kö­zepéig a házi csatárok több biz­tos gólhelyzetben hibáztak. A 24. percben az Olajbányász védők között Mártha a hálóba lőtt. 1:0. A második félidő 5. percében Baloghot a büntetőn belül fel­lökték, de a játékvezető sípja néma maradt, A 8. percben a kapujából kifutó Váraljai G. lá­ba között Szolyka a hálóba gu­rított. 2:0. A 26. percben Váraljai J.-t lökték fel a 16-oson belül, a játékvezető ezúttal sem ítélt ll-est. A 30. percben Sólyom ne­héz helyzetben szép gólt lőtt, 2:1. A 33. percben az újr£ kifutó Vár­aljai G. hasa alatt Szolyka a hálóba talált, 3:1. A 35. percben Ismét Szolyka lőtt nagy gólt, 4:1. A hátralévő időben ideges csap­kodó volt a játék, a játékvezető nem tudta megfékezni a durva belemenéseket. Jó: Erdős. Mie- róczi, Szolyka, ill. Szokolai, Me­ző, Sólyom. Nyírbátori Dózsa—Szolnoki Vegyiművek 3:0 (2:0) Nyírbátor, -500 néző. vezette: Nagy. Szó. Vegyiművek* Szőke — Czétényi, Németh. Fazekas. Bózsó, Kókai, Bíró J.. Orszáczki. Palla. Magyar, Antal. Edző: Hor­váth Ferenc. Két azonos képességű csapat találkozóján a kapu előtt szeren­csésebb együttes nyert. Már a második percben Kókai rossz hazaadásából Révész gólt szer­zett, 1:0. Ezt követően a 33. perc­ben Fazekas lábáról saját kapu­jába került a labda. 2:0, A má­sodik félidőben a vendégcsapat még egyszer fellángolt, de csatá­rai közül Magyar és Bíró J. so­rozatban 5—6 estben 100 százalé­kos gólhelyzetben sem talált az ellenfél hálójába. A 69. percben úiabb öngól megpecsételte a ven­dégcsapat sorsát. — amikor is a menteni akaró Németh lábáról került a szolnoki kapuba a lab­da. Jó játékvezetés. — Kitűntek: Kálmánczai. Bujdosó, Fóhn, Ré­vész, Ül. Bozsó. Palla, Ózdvidéki Bányász—Jász, herényi Vasas 2:0 (2:0) Farkaslyuk. 200 néző. vezette: Paksi. Jászberényi Vasas: László — Gedei (Tomcsányi. Csík. De­rne. Buda, Udvarias. Inges I.. Ko­vács I., Benke. Dorók (Inges n.). Oláh. Vizes, jeges pályán a Vasas kezdte a játékot. A 2. percben Dorók elfutott, a kapus mellett is elhúzta a labdát, de lövése a kapufáról pattant vissza a me­zőnybe. A 35. nercben Szabó les- helyetben kapta a labdát, a part­jelző nem jelzett és a kifutó kapus mellett vezetést szerzett. A 44. percben védelmi hibából a hazaiak tovább növelték előnyü­ket. Szünet után a Vasas nagy erővel támadott, szétesően játszó csatárai azonban nem bírtak a sokszor durvaságig keményen játszó védőkkel. G.: Szabó, Be- reznai. Jó* Bereznai. Kishegyi, ill. Csík, Buda. Kovács L 7 010 1. Videoton—Vasas ":0 2. KutnUy—MTK 0:0 3. Szeged—Pécs * 0:0 4. Eger—Haladás * 0 Ü, Dunaújváros—Bp. Sp. 1 2:1 6. Dorog—Pénzügyőr 1 2:1 7. Kecskemét—Szó. MTE t 2:1 5. T* rekvés—Vác * 1:1 9. Klsterenye—Nagybátony % 1:! 10. Cagliari—Florentini % 2:2 11 Milan—Internazionale 1 2:2 1?. Napoli—Juventus s: ltl | 13. Torino—Roma X +1 I 14. zalaeg. Dózsa—Ffisftf 8 WS Kalmár (a kapufától félig takarva) lövése a lécről ‘ vá­gódott a hálóba.