Szolnok Megyei Néplap, 1971. október (22. évfolyam, 231-257. szám)

1971-10-26 / 252. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1971 október 26. A forduló meglepetése: Szolnoki MTE—Békéscsabai Előre 1:1 (1:1) Vendégcsapatok jó napja a megyei labdarúgó bajnokságban Kunhegyes győzött Túrkeve elten Békéscsaba, 6000 néző, vezette: Katona. Sz. MTE: Nagy P., Pápp II., Heidrich I., Kovács, Sebők, Árvái, Garics, Czirnák, Szatmári, Nagy F., Rozsán. Edző: Szollár Lajos. — P-’-éscsabc: Tasnádi — Szűcs, Láza, Dobó, Lengyel, Ambrus, Kriskó, Imri, Tímár, Németh, Schneider. Csere: 64. p. Németh helyett I.Ioós. Edző: Pillér Sándor. 7. perc: Imri közeli lövését Nagy szögletre védi. 13., 15., 18., 22. perc: Imri, Ambrus, Kriskó. Imri lö­vését védi Nagy. 30. p.: Garics lövését Tasnádi védi. 31. p.: Scl neider szabadrúgását Nagy szögletre üti, a beívelt labdát lehúzza. 33. p.: Szatmári egyedül tört kapura. Tasnádi a kaputól 20 m-re kifutva ment. 35. perc: Német a balszélen elfut, a begurított labdát Tí­már a kapu jobb oldalába rúgja. 1:0. 40. p.: Kapu előtti kavarodás után Rozsán szabadon lövi a labdát a jobb alsó sarokba. 1:1. 50., 56.. 63., 70., 75., 82. perc: lövések a szolnoki kapura. Nagy bravúrral véd. Szög­letarány 11:3 Békéscsaba javára. Békéscsaba az élcsoport­ban, Szolnok a kiesőzónában. Ez a különbség eleve megha­tározta az MTE taktikáját: szervezett védekezés, az el­lenfél veszélyes csatárainak szoros őrzése, a megszerzett labdával sok adogatás, vá­ratlan ellentámadás. A vé"- 8Ő cél: egy pont megszerzé­se. Világos, hogy miért ezt a taktikát választotta a szol­noki együttes vezetője. A két csapat között jelenleg lé­nyeges tudásbeli különbség van a hazaiak iavára. A csabai gárda rutinos, tapasz­talt játékosokból áll. techni­kai és erőnléti tudásuk alap­ján bármelyik NB I B-s csa­pattal sikerrel felvehetik a küzdelmet. A szolnokiak kö­zül jelenleg 5—6 játékos van hasonló tudásszinten, a töb­bieket a lendület, az össz- játék, a lelkesedés avathatia egyenértékű csapattagokká. Ezen a mérkőzésen a vég­ső eredményt, a döntetlent az biztosította, hogy a szol­noki együttes vezető játékos- egyéniségei — Heidrich I., Papp II.. Árvái, Sebők. Nagy F. — kitűnő formában ját­szottak. Nagy kapus pedig bravúros védéseivel kima­gaslott a mezőnyből. Ök a többieket is magukkal ra­gadták, s azok lelkesedésük­kel. akarásukkal segítették a. közös cél elérését. A békés­csabaiakat meglepte az MTE szervezett játéka, lelkesedése, ők gyenge ellenállásra, több­gólos hazai győzelemre szá­mítottak. A -sikertelenség pe­dig a percek teltével gör­csös akarássá, tervszerűtlen rohamozássá vált. s ennek a jó formában játszó MTE el­lent tudott állni. Az egyik bajnoki pont megszerzése sokat jelent, de legalább ennyit ér az. hogy a szolnoki gárda min­den játékosa lelkesen, tudá­sa legjavát nyújtva har­colt. — játszott. S ha to­vábbra is így lesz. akkor a békéscsabai döntetlen felért egy győzelemmel. — egy — Jászberényi Vasas-Szolnoki MtzuGÉP 3:0 (1:0) Jászberény, 150 n., v.: Sólyom. Kezdés után a hazai csapat nagy lendülettel támadott, csatárai azonban a gólhelyzetek közül csak egyet tudtak értékesíteni. Szünet után a vendégek is több veszélyes tá­madást vezetett, a Vasas véde­lem azonban ezeket biztosan há­rította. — G.: Dorók, Kovács I., Bathó. Jó: Fazekas, Csík, Deme, Buda, Kovács I., Bathó. ill. Vér­ségi, Harangozó. Munkácsi. Ifi: Jb. Vasas—Sz. Mezőgép 4:1. JászárokszáPás—Üj szász 2:0 (1:0) Ülszász. 500 néző, vezette: Dobos. A mérkőzésen óvatosan kezdett mindkét csapat, mivel az új pálya talaját sem a ha­zaiak. sem a vendégek nem is­merték Tíz perc után lendü’tek játékba és lóiramú, változatos mérkőzés alakult ki. Üjszász is sok gólhelyzetet teremtett, de csatárai kihagyták, a vendégek pedig kevés helyzetüket is ki­használták Végereményben a vendégek megérdemelten nyer­tek azzal, hogy a mezőnyben szebben látszottak és gólratörőb- bek voltak. G.: Szabó. Kovács. Jó: Rédei. Faragó. Szabó, Mun- tyán, ill. Fehér, Nagy. Ifi: Jászárokszállás—Üszász 2:0. Rákóczifalva—Tószeg 2:1 (0:1) Tószeg. 300 néző. vezette: Szántó J. Kemény nagyiramú mérkő­zésen végig Tószeg támadott. — mégis a vendégcsapat egy lefu­tásból megszerezte a győztes gólt. G.: Kovács. Molnár, ül. Zsidai. — Jó: Kormos, Tamasij Enyhült a Szolnoki MÁV helyzete Szolnoki M.ÍV—Szarvasi Spartacus 4:1 [2:0) Több jóeredmény a labdarúgó NB lll-ban MÁV sporttelep, 800 n. V.: Ludányi. Sz. MÁV: Don- ka — Sülé (Csibrán). Abo- nyi. Kucser, B. Nagy (Ma­kai), Földesl, Csorna, Kal­már, Kóródi, Szabó Gy., Tóth. Edző: Tóth László. Sz. Spartacus: Nagy II. — Bob- vos II.. Gajdos. Filyó, Bob- vos I., Belanka, Nagy I„ Brakszatoris2 II., Magyar, Müller, Bánt Edző. Bédl Lajos. Jó iramban lndu’t a talál­kozó. A MÁV kezdeménye­zett többet és Kóródi már a a 6. percben megszerezte a vezetést 1:0. Szolnok rövid időre mezőnyfölénybe került később egyre keményebb lett a játék. A 33. percben Bé­lánkét utánrúgásért a játék­vezető kiállította. A 37. perc­ben Kóródi hatalmas lövése a bal kapufáról vágódott ki. A 44. percben a kapura törő Szabót szabálytalanul buk­tatták. A megítélt 11-est Szeged, 1000 n„ v.r Győri. Sz. Dózsa: Jáger — Gőcze, Várhelyi, Portörő. Csanádi, Csömör. Thékes dr. (Re- ményik dr.). Bóka, Magyar, Héger dr., Héger II. (Forró), edző: Nyári Tibor. Jb. Lehel: Nagy II. — Karkusz, Benke, Juhász, Fekete, Sándor. Bu­gyi, Hajdú I„ Urbán. Bá­nyai, Kovács (Marczis). Ed­ző: Bíró István. Villámgyors Lehel akcióval kezdődött a találkozó. Juhász átadásával Urbán került helyzetbe, lövésébe belelép­tek, a labda Hajdú I. elé került, de lövését Jáger véd­te. Hazai támadások követ­keztek. de Nagy II. a kapu­ra tartó labdákat biztosan fogta. A 9. percben Urbán középre ívelt. Bugyitól el­pattant a labda Hajdú I. elé, de a jobbösszekötő fölé lőtt. A Dózsa többet kezdeménye­zett. de a Lehel támadásai veszélyesebbek voltak. A 23. percben Bánvai pontosan adott be. Urbán — eólhelv- zetben — először a kapusba lőtt. majd mellé gurított. Három nerc múlva megsze­rezte a vezetést a Lehel. Ju­hász vitte fel a labdát, mint­egy 25 méterről kapura lőtt Földesi biztosan küldte a balsarokba. 2:0. Szünetben Bobvos II. a játékvezetőt megsértette, ezért a kiállítás sorsára ju­tott. A második félidőt döntő fölényben kezdte a MÁV. Az 57. percben Szabó Gy. megszerezte a harmadik gólt. Utána a vasutas csapat lefékezett, a vendégek, tá­madásba lendültek és a 7Ö. percben Müller szépített. 3:1. A MÁV ellentámadást vezetett: Szabó az oldal ka­pufát Kóródi a felső lécet találta el, majd a 86. perc­ben Szabó beállította a vég­eredményt. 4:1. A kiesési rangadót meg­érdemelten nyerte a Szol­noki MÁV, hiszen a négy gólon kívül három kapufát is lőtt A játék színvonala a jelentős tét miatt nem volt magas. H. Gy. és a labda a vetődő kapus mellett a hálóba jutott. 0:1. A Lehel játszott jobban, mégis a 39. percben Csömör cselezgetett a 16-oson, vá­ratlanul lőtt és a jól eltalált labda a jobb felső sarokba vágódott. 1:1. Szünet után sem csökkent az iram. Mindkét oldalon többször tisztáztak a jól vé­dő kapusok. A 62. nercben Bugyi szöktette Urbánt a jobbszélen, a középcsatár be- gurított. de Kovács három méterről sem tudott hálóba találni. Óriási gólhelyzet volt. A 76. percben fella­zult a Lehel védelme és a hazaiak megszerezték a győztes gólt Héger dr. ré­vén 2:1. Végig nagyiramú — az el­ső félidőben színvonalas — sportszerű, jó mérkőzés volt. A játék kéne és a gólhely­zetek alapján legalább dön­tetlent érdemelt volna a Lehel. A jól játszó csapat balsz-'-o’-' vedett. Jó: Jáger, Csömör. Csanádi. Hé^r dr.. ill. Nagy II., Bugyi, Urbán. Bányai. L. S. Sz. Vegyiművek—Hajdú Vasas 1:0 (0.-0). Vegyiművek-pálya, 10o n. v.: Vári. Vegyiművek: Szőke — Bíró J., Németh, Gönczöl, Palla. Bozsó, Antal (Bíró A.). Lévai, Stummer, Kolláth, Magyar. Edző: Mikus Ernő. Az első tíz percben Stum. mer előtt adódott két gól. helyzet, de mindkétszer el­hibázta. Később mindkét csa­pat egyformán kivette ré­szét a támadásokból. Szünet után heves hazai rohamok következtek, s a 33. percben Stummer megszerezte a győztes gólt. A vendégek tá­madásait a Palla, Bozsó, Né­meth védőhármas jól rombolta. Jó: Szőke, Németh, Bozsó, Kolláth, ill. a Vasas közvet­len védelme. Tíszaföldvár—Szentesi Víz­mű 3:1 (2:0) Tíszaföldvár, 300 n. v.t An- réko. Tíszaföldvár: Nagy — Lakatos, Borza, Juhász. Bí_ ró, Makai, Lovász, Molnár (Danku), Seres, Németh III, György. Alacsony színvonalú, köze­pes iramú mérkőzésen a ti- szaföldvári csapat biztosan győzött. A hazaiak végig irá­nyították a játékot, több 100 százalékos gólhelyzetet ki­hagytak, nagyobb arányban is győzhettek volna. G.: Rácz (öngól), Németh III (ll-es_ bői). Makai, ill. Tarján. Jó: Borza, Lovász, Németh III, Makai, a vendégcsapatból senkit nem lehet kiemelni. Záhony—Törökszentmiklós 2:2 (2:1). Záhony, 300 n. v.: Fuchs. Törökszentmiklósi Vasas: Lő- rinczi — Öllé, Kánási, Juhász, Orbán, Erdős, Porhanda, Va­sas, Sebők, Bukta, Antal. Edző: Baná János. A Vasas támadó játéka meglepte a hazaiakat és már az 5. percben Antal kapás­lövésével l:o arányban veze téshez jutott a törökszent­miklósi gárda. Később a Zá- hogy is egyre jobban bele­lendült és a bizonytalankodó Vasas védelem mellett a szünetig a maga javára for­dította az eredményt. Szü net után a Vasas átgondol­tan játszott és mindent meg­tett a kiegyenlítésért. A 75. percben Vasas gólbatartó fe­jesét Kánási segítette a háló­ba Jóiramú mérkőzésen, ió játékvezetés mellett jgazsá gos döntetlen született. G.: Balázs (2), ill, Antal, Kánási. Kiállítva: Balázs (Z) és Por­handa (T). Jő: Erdei II, Er­dei III, Csépke, ül. Vasas, i Antal, Sebők. Hajdúszoboszló—Sz. Olaj- bánt/ász 1:1 (1:0). Hajdúszoboszló, 200, n. v.t Birkner. Olajbányász: Váral­jai G. — Serege, Horváth, Szokolai, Himer III, Karkecz, Vitáris (Józsa), Kapolcsi, Fe­jes, Váraljai J., Fodor. Edző: Somogyvári József. Az első félidőben a jobban játszó hazai csapat kapu előt­ti kavarodásból a 15. perc­ben megszerezte a vezetést, Nagy J. révén. A II. félidő­ben az Olajbányász került fölénybe és Kapolcsi révén a 65. percben kiegyenlített A 70. percben a játékvezető el­hamarkodottan Kiss Gy.-t és Kapolcsait kiállította. Jó: Serege. Szokolai, Fejes, Jó­zsa. Hajdúböszörményi Bocskai —Szabó Lajos SE 1:0 (0:0). Hajdúböszörmény, 800 n. v.: Gál. Szabó SE: Hegedűs — Pomázi, Arany, Jancsa, Orosz, Kántor, Boda, Tóth, Monori, Petróczi, Forrai, (Kincses). Edző Bencsik Gyu­la. Végig küzdelmes mérkő­zést vívott egymással a két csapat. A Bocskai volt a többet támadó, helyzete is több akadt. Már úgy nézett ki. hogy döntetlenül végző­dik a küzdelem, amikor a 80. percben egy ártalmatlan helyzetben a hazai csapat megszerezte a vezetést és egy ben a győzelmet jelentő gólt. A játékvezető jól vezette a sportszerű mérkőzést. Kiálít. va Boda a 82. percben rek­lamálásért. G.: Várdai. Jó: Simon. Tordai. Várdai, ill. Hegedűs, Arany, Orosz, Tóth. T1TÄSZ Elektromos—Tisza Cipő SE 2:0 (2:0). Martfű, 200 n. v.: Aller. Tisza Cipő: Tajti — Sz Kiss (Triz), Mészáros. Kovács II. Nagy III, Kontér. Sütő II (Katona), Novak, Nagy I-, Komláti, Kovács L. Edzó: Csendes Imre. Kezdés után a TITÁSZ ra­gadta magához a kezdemé­nyezést és az első negyedórá­ban már kél kapufát lőtt. To­vábbra is meggyőzőbben ját­szott a debreceni csapat és már az első félidőben bebiz­tosította a győzelmet. Szünet után is többet támadtak, de gólhelyzetet nem tudtak ki­dolgozni. G-: Kocsis Kende. Jó: Nagy L., Kálmán, Kende, ül. Novák, Mészáros, Kovács L. Balszerencsés vereség Szegeden Szegedi Dózsa—Jb. Lelel 2:1 (1:1) Vágói P.. Zsidai B., ill. Dósai Momár, Perei. Kovács. Ifi: Tószeg—Rákóczii alva 2:2. Szolnoki Cukorgyár—K. ME- DOSZ 3:1 (2:0) cukorgyár! pálya, 100 néző. vezette: Cs. Szabó. Az első félidőben a jól játszó Cu­korgyár megérdemelten jutott kétgólos vezetéshez. A második félidő kiegyenlített látékot ho­zott, az eredmény reális. Kitűnő játékvezetés. G.: Munkácsi, Gé- czi (ll-esből). Korányi, 111. Va- dicska. Jó: Márkus a mezőny legjobbja), Géczl, Bakk. Munká­csi. 111. Pádár 1.. Baktai, Szlráki. Ifi: Szó. Cukorgyár—K. ME- DOSZ 3:1. Mezőtúri AFC—Kisújszállási MÁV MTE 4:2 (1:1) Mezőtúr. 180 n., v.: Agócs. Az első félidőben változatos küzdelem és közepes színvonal jellemezte a játékot. Szünet után a hazai csapat len­dületes, gőlratörő játékkal biz­tosan szerezte meg a győzelmet, A 75 pereben Juhász rúgott ka­pura, a 16-oson belül felvágták, a játékvezető azonban ngm ítélt tizenegyest a hazaiak javára. — Nagy -reklamált és a játékvezető kiállította. G.: Juhász (3), Nagy, 111. Römer (öngól), Farkas Öl­eiből). Jó: Juhász, Szűcs, Cik­kely, 111. Farkas. Kádár. Téglás!. Ifi: Mezőtúi^-Klsújszállás 3:0. Kunszentmártoni TE—Jászfény- szaru 1:0 (1:0) Jászfényszaru. 200 néző, vezette: Detkl. Köze­pes színvonalú mérkőzésen a hazai csapat végig támadott és több 100 százalékos helyzetet te­remtett. de a szükség középhát­véd Kácsfalvi vezérletével és a szerencse segítségével a kun­szentmártoni védelem mindent mentett. Csatársoruk a mezőny­ben ügyesen szőtte támadásait, de kapura, a jól záró hazai vé­delem mellett nem volt veszé­lyes. Góljuk jól eltalált, szép, távoli lövésből született. — G.: Kácsfalvi Jó: Kácsfalvi (a me­zőny legjobbja). Pá'lnkás, Sipos, Farkas, ill.: Rimóczl, Gál, Both, Bordás. Ifi: Kunszentmárton—Jászfény­szaru 9:0. Kilián FSE—Karcag Irt (Irt) Killán-pálya, 300 n., v.: Vágó. A 3. percben baloldali szögletrú­gásból az elalvó védők között Lukács vezetéshez juttatta a kar­cagi csapatot. Lassan átvette az Irányítást a Kilián, de a körül­ményesen játszó csatárai elől a védők tisztázni tudtak. Kálmán, majd Pálszabő hagyott ki nagy helyzetet Később Kálmán balol­dalról beívelt labdája a középfe­dezet fején megcsúszott, és Gé­czl a bal sarokba lőtt. — Szünet után Karcag beszorult, de gólt, a helyzeteket túlkombtnáló Ki­lián csatárok nem tudtak elérni. Jó: Hajdú, Laczkó, Kálmán. Gé­czl, — 111. Lukács, Bede, Tüdős, Takács n. Ifi: Karcag—Kilián 10:2. Kunhegyes—Túrkeve 2:0 (1:0) Kunhegyes, 300 n„ v.: Hutoczky. Közepes színvonalú és Iramú mérkőzés, a vendégcsapat 1áté- ka elmaradt a várakozástól, vé­delme könnyen zavarba lőtt, csa­tárai ereiéből pedig csak egy lesgólra telt. Az első félidő be­fejezése előtt Csorna szép fejes­góllal szerzett vezetést. Szünet után főleg a két 16-os között folyt a játék. A 80. percben a túrkevei védők hibáiéból Pász­tor 16 méterről a kifutó kapus lába között gurított a hálóba. — Kunhegyes lelkes látékával rá­szolgált a győzelemre. Jó 1áték- vezetés. Jó: Németi. Tóta. Csehi Ul. F. Kiss, Nagy n., Kormos. Ifi: Túrkeve—Kunhegyes 5:0. Póta és Dini6 elsőo*ztályú tőrőző A megyei vívó szakszövet­ség vasárnap Szolnokon or­szágos II. o. férfi tőrver­senyt rendezett. A Szolnoki MÁV és a Budapesti SE in dított vívókat, összesen hú­szán léptek pástra. A ver­seny minősített, így a közép­döntőtől kezdve már nagy küzdelem alakult ki a döntő­be jutásért. Az előmérkőzések négy ötös csoportban kezdődtek, három-három továbbjutóval. gy, 16 kt. 4. Kalocsai (MÄV) 5 gy, 13 kt, 5. Zsombor (BSE) 5 gy, 14 kt. ☆ A Heves megyei vívó szak­szövetség vasárnap Egerben országos II. o. női tőrver­senyt rendezett. A népes me. zőnyben több budapesti egye­sület js indított versenyző­ket. A Szolnoki MÁV-ot Di- mó és Szentistvány. Török, szentmiklóst Búzás, Turcsá­A jól vívó Póta (balról) egyik találata Zsombor ellen A középdöntőt két 6-os cso­portban vívták, négy-négy vívó került a döntőbe, vala. mint a két csoport jobbik ötödik helyezettje. Az egy más elleni eredményeket to­vábbvitték. A döntő mérkő­zések első felében Póta ví­vott igen jól, találatot alig ka pott. A döntő második felét is nagy akarással harcolta végig. Utolsó csörtéjében csak Báli István szorította meg, végül is megérdemelten nyert. A további helyezések sorsa csak az utolsó mérkő­zéseket) dőlt el a kapott és az adott találatok arányá­ban. Báli utolsó mérkőzésén szinte szárnyat kapva bizto­sította be második helyét. Palatínus és Kalocsai ugyan­csak kitűnően vívott, azon. ban idegileg nem voltak rendben. Meglepetés a fiatal Orosz döntőbe iutása. Póta és Bah István I. osztálvú mi­nősítést szerzett. Végered­mény: 1. Póta (SzMÁV) 7, 2. Báli István (MÁV) 6 gy, 14 kt, 3. Palatínus (MÁV) 6 nyi és Bakos képviselte. A verseny minősített. Az elő­mérkőzések után a Szolnok megyeiek mindannyian ki­harcolták a középdöntőbe, majd a nyolcas döntőbe ju­tást. A versenyben végig, de különösen a döntőben Dimó Erika vívott kiemelkedően.. Gyors támadásai és vissza- szúrásai voltak jók. Követke' retes, szorgalmas edzései után megérdemelten szerezte meg az I osztályú minősítést és vele az ifjúsági aranyjelvényt. Példája követésre méltó. Technikásán, szépen vívott Szentistvány is. erőnlétét kell még fokoznia. Jól vívott a törökszentmiklósi Búzás. Túr. csányi és Bakos, mindhár­man II. osztályú minősítést nyertek. Eredmények: 1. Uj- lakiné (Egri Vörös Meteor) 7 gy, 2, Dimó (MÁV) 5 gy. 5. Búzás 'Törökszentmiklós) 4 gv, 6. Szentistvánv (MÁV) 2 gy. 7. Turcsánrí (Törökszent- nriklós) 2 gy, 8. Bakos (Tő.' rökszentmiklós) I gy. ■* kiss