Szolnok Megyei Néplap, 1971. szeptember (22. évfolyam, 205-230. szám)

1971-09-14 / 216. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1971. szeptember 14. Jobb volt az MTE Szó noki MTE—Ganz-MÁVAG 2:0 (0:0) Kőbányai út, 600 n., v.: Magyar. SZMTE: Nagy P. — Papp II., Heidrich I., Ko­vács, Sebők, Árvái, Garics, Szatmári (Czirnák a 65. p.), Mile Nagy F., Rozsán. Edző: Szoűár Lajos. Ganz-MÁVAG: Császár — Király, Monosto­ri, Marcell, Stramler, Vas­kor, Ananiádisz, Fenyvesi, Végh, Palanik (Balogh a 62. percben), Bősze (Kovásznál a szünetben). Edző: Rózner Győző. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, szinte percenként váltották egymást a gyors akciók. A 10. percben Feny­vesi lövésszerű beadása a kapufán csattant. Ezután jó ideig csak a védelmek je­leskedtek, biztosan verték vissza a támadósorok időn­kénti rohamait. Egyik fél sem tudott tartós mezőnyfö­lényt kiharcolni, változó já­ték közben teltek a percek. Az első igazán „gólszagú” tá­madást a 27. percben az MTE vezette. Garics tisztára játszotta magát a jobbolda­lon jó beadása után csak a gólvonalról mentett a Ganz- védelem. Félóra elteltével jó tízperces tűzijáték közben Garics, Rozsán és Mile sem MÁV sporttelep, 1200 n.J v.: Vidó. Sz. MÁV: Fehér — Szebeni, Abonyi, Tóth — Pintér, Földesi — Pagonyi, Kelemen (Verovszki), Kal­már, Szabó Gy., Kóródi. Ed­ző: Turay András. BKV Elő­re: Rothermel — Juga, Reif, Kahlesz — Tordai, Marto- nossi — Kovács (Kékesi), Józsa, Tuba, Varga, dr. Bácskái (dr. Kalocsai). — Edző: Nagyszalóki András. Nagy lendülettel kezdett a MÁV és az első akciót Szabó jó lövéssel fejezte be. A 2. percben Földesi tört előre, átcselezte az Előre vé­delmét és jobbról a tehetet­len Rothermel mellett meg­szerezte a vezetést. 1:0. A váratlan gól után a főváro­siak fokozták az iramot, tervszerű mezőnyjátékkal védekezésre kényszerítették a Vasutas együttest. A 32. percben a játékvezető Var­gát durva játékért kiállította. A MÁV átvette a kezdemé­nyezést, a félidő végéig több gólt ígérő támadást vezetett és Rothermel csak bravúros védésekkel mentette meg há­lóját az újabb góltól. Jászberény, 600 n., v.i Ungi. Gyula: Juhász — Kó- szó, Himer II., Lovász, Nö­vök, Csőke, Megyesi, Tóth I., Tóth II. (Géczi), Mar- schal (Rajki), Kádár. Edző: Himer József. Jb. Lehel: Vasas — Hajdú I., Benke, Gubicz, Sándor, Juhász, Kar- kusz, Marczis, Lukácsi (Bá­nyai), Bugyi, Kovács. Edző: Bíró István. Gyulai próbálkozásokkal kezdődött a mérkőzés. A ha­zaiak az első veszélyes tá­madásokat a 10. percben vezették. Kovács beadását Himer II. az utolsó pilla­natban fejelte ki a me­zőnybe. A 14. percben Sán­dor hazaadását Tóth I. el­csípte, szerencsére nem lett gól az esetből. Közepes volt az iram. a játék a két 16-os között folyt. A 27. percben Himer II. szabadrúgása el­akadt a sorfalon. Az ellen- támadásnál Novák az ötösön kézzel ért a labdához, majd elrúgta, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot. Szünet után élénkült a mérkőzés. Az 54. percben Sándor átadását Juhász nem tudta megszerezni, Tóth I. megiramodott a félpályáról talált közvetlen közelről a kapuba. Egy perc múlva Mi­le fejesét Császár bravúrral ütötte ki a szögletre; Még mindig nem szabadult fel a hazai kapu. A 38. percben újra egy háromhúzásos for­más akció, de Garics elha­markodva kapu mellé lőtt. A választámadás végén Ana­niádisz fejesét Kovács a gól­vonalról mentette. Szünet után újra kiegyen­lítődtek az erőviszonyok, de tíz perc elteltével a szolno­kiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. A külön- busszal érkező lelkes szolno­ki szurkolók nagy örömé­re egymás után vezették tá­madásaikat a vendégek, melynek a 63. percben gól lett az eredménye. Mile cse­lezett a baloldalon, Nagy F., majd Sebők volt a labda út­ja. s a jobbfedezet 22 méter­ről élesen lőtt a jobb alsó sarokba. 1:0. Az MTE ma­radt támadásban, az ideges hazaiak közül Stramlert szándékos durvaságért a 65. percben kiállították. Némi meglepetésre a Ganz nem tudott újítani, hosszú perce­kig egykapura játszottak a vendégek. Egy Sebők kapu­Szünet után MÁV szög­let sorozattal indult a játék; az Előre ritkább, de gól­veszélyes rajtaütésekkel kí­sérletezett. Az 55. percben Tuba lerázta a védőket, a kifutó kapust is kicselezve egyenlített. 1:1. Egyre ke­ményebb lett a küzdelem, sok volt a szabálytalan ösz- szecsapás, amelynek végén Kóródit utánrúgásért a 75. percben kiállították. Mind­két csapat teljes erővel küz­dött a győztes a gólért, de az eredmény nem változott A szolnoki együttes ezen a mérkőzésen, főleg az első félidőben, javuló játékot mutatott és gólratörőbb csa­tárjátékkal eldönthette volna maga javára a mérkőzés sorsát Szünet után néhány játékos elszürkülő teljesít­ménye lehetővé tette, hogy a fővárosiak tervszerű, cél­tudatos játékukkal meg­szerezzék az egyik pontot. A játékvezető hármas követ­kezetesen, korszerű felfogás­ban vezette a küzdelmes mérkőzést H. Gy. és megszerezte a vezetést a vendégeknek. 1:0. Nagy ost­romba kezdett a Lehel, a vendégek 8—9 emberrel vé­dekeztek. A 64. percben Himer II. röviden adott ha­za, Bugyi elcsípte a labdát, és biztosan lőtt a hálóba. 1:1. Két perccel később Marczis ballal óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1:2. Továbbra is a hazaiak kezdeményeztek többet. A 77. percben kavarodás volt a Lehel kapuja előtt és Himer II. közelről kiegyen­lített. 2:2. Izgalmas volt a mérkőzés. A 81. percben is­mét Tóth I. szólózott a jobb­oldalon és éles szögből a há­lóba talált. 3:2. Nagy küz­delem alakult ki az egyen­lítésért. A 88. percben Sán­dor közelről mellé fejelt és így már az eredmény nem változott. Az első félideji esemény­telen játék után mozgalmas, gólokban gazdag mérkőzést hozott a találkozó. A Lehel védelme ismét gyengén ját­szott. Mindhárom, gól hárít­ható lett volna. Jő: Tóth L. Himer It., Lovász. Csőké, ill. Hajdú I., Bugyi, Bá­nyai. fa. majd Nagy F. kihagyott gólhelyzete után a 83. perc­ben a mérkőzés legszebb ak­cióját láthattuk. Egészpályás letámadás végén Rozsén lab­dáját Garics mintaszerűen tálalta Mile fejére, ahonnan gólba került a labda. Ma­gyar játékvezető les címén nem adta meg a szabályos­nak látszó gólt. Két perccel később ismételt a középcsa­tár. Ezúttal Czirnák továb­bított pontosan, s az újabb Mile gól már a játékvezető­nek is „tetszett”. 2:0. Teljesen megérdemelt győ­zelemmel térhetett haza az MTE. Az első félóra ki­egyenlített küzdelme után a szolnoki csapat felülkereke­dett s szinte a mérkőzés vé­géig irányította a játékot. Főleg az utolsó félórában volt nagy erő- és tudás­beli különbség az MTE ja­vára. Végül is a számtalan gólhelyzetből kettőt sikerült kihasználni. Nagy Pálnak nem sok dolga akadt, még­sem volt ezúttal teljesen biz­tos. A közvetlen védelem va­lamennyi tagja kitűnően ját­szott, szinte gólhelyzetük sem volt a hazai csatárok­nak. A középpályán Nagy F. jól irányított, Sebők szép gólt lőtt. A támadósor tagjai — Szatmári kivételével — harcosan, ötletesen játszot­tak, Mile és Rozsán mellett végre Garics is egyenrangú partnernek hizonvult. Kampier Ervin Kézilabdn i A martfűi férfiak újabb sikere Az őszi forduló félidejére a martfűi férfiak tartósítani tudták jó teljesítményüket és figyelemre méltó sikert értek el a bajnoki táblázat első felében tanyázó HODI- KÖT jóképességű csapata ellen. A nők viszont eddigi NB I B-s szereplésük leg­súlyosabb vereségét szenved­ték el a fővárosban. Tisza Cipő SE— HÓDIKÖT 27:22 (11:12) NB II. férfi. Martfű, Tisza SE: Kenyeres J. — Balogh (6), Nagy (5), Sándor (1), Pa­lotás (3), Kenyeres I. (9), Boros (1). Csere: Szaszák, Tóvizi (2), Pálinkás. Edző: Gálik János. Nagyiramú, változatos, iz­galmakban bővelkedő mér­kőzést vívott a két csapat. A második félidő közepéig többnyire az erőteljesebben játszó vendégek vezettek egy-két góllal, a hazaiak azonban mindig egyenlíte­ni tudtak. A véghajrá kriti­kus időpontjában Szaszák több ízben bravúrosan hárí­tott jól indított és ezeket fő­leg Palotás és Balogh látvá­nyos megoldásokkal értéke­sítette. A cipőgyáriak így rövid percek alatt hat gólos vezetésre tettek szert. Az élvezetes mérkőzést a ven­dégek kezdeményezte több kemény összecsapás és szo­katlanul sok időleges kiállí­tás tarkította, Bp. Postás—Tisza Cipő SE 15:7 (7:4) NB I. B női. Budapest, 100 n., v.: Fenyő és Kárpáti. Tisza SE: Csató — Sulyok, Kovács (1), Novák (1), Ju­hász (4), Beke, Kazinczi (1), Csere: Trencsényi, Borsos, Csörgő, Varró. Ambrus. Edző: Ruják Endre. A cipőgyáriak ezen a mér­kőzésen saját magukat ütöt­ték ki. Az első félidő kö­zepén vezető helyzetben ért­hetetlen okból egymásközt civódni kezdtek. A hazaiak ezt kihasználva rövid per­cek alatt a maguk javára fordították a mérkőzés ál­lását. Mire a második fél­időben úgy, ahogyan rendez­ni tudták soraikat, a ven­déglátók behozhatatlan előnvre tettek szert. A mart­fűi lánvok ezen a mérkőzé­sen a kollektív szellem sza­bályainak betartásából elég­telenre vizsgáztak. Nem tudta megtartani előnyét a MÁV Szolnoki MÁV—BKV Előre 1:1 (1:0) Bizonytalan volt a Lehel védelme Gyulai MEDOSZ-Jb. Lehel 3:2 (0:0) Javuló csatárjáték a labdarúgó ry NB Ell-ban Törökszon tmiklós——Szó.—, Olajbányászul ;ft (0:0) Törökszentmiklós, 700 né­ző, vezette: Krajnyák. Tö- rökszentmiKlós: Lőrinczi — Öllé, Kánási, Juhász — Or­bán, Erdős — Antal, Por- handa, Sebők, Bukta, Csontos. Edző: Bana János. Olajbá­nyász; Váraljai G. — Tho- ma, Józsa, Szokolai — Hor­váth, Karkecz — Himmer (Vitóris), Kapolcsi, Váraljai J., Bíró, Fodor. — Edző: So­mogy vári József. Régen látott jóiramú, vál­tozatos mérkőzést vívott a két jóformában lévő csapat. A Vasas támadott többet, — míg az Olajbányász szem­mel láthatóan a döntetlenre törekedett minden eszközzel. A sorozatos támadások után az 52. percben egy korszerű akció végén Porhanda sze­rezte meg a mérkőzés egyet­len és győztes gólját. — Az Olajbányász kapusának ki­tűnő védése akadályozta meg csapata nagyobb arányú ve­reségét Mindkét együttes megelégedésére kitűnő játék­vezetői hármas működése se­gítette a jó mérkőzés alaku­lását. A hazaiak valamennyi játékosát dicséret illeti, míg az Olajbányászból Váraljai (a mezőny legjobbja), Józsa és Bíró emelkedett ki. — n — Szabó Lajos SE—Püspök­ladányi MÁV 5:0 (3:0) Mezőtúr, 350 néző, vezette- Ajler. Szabó SE: Hegedűs — Pomázi, Arany, Jancsa — Orosz,. Bánhidi — Szőllősi (Szűcs), Tóth (Albeck), Pet- róczi, Kántor, Forrai. Edző: Bencsik Gyula. A Szabó SE könnyed já­tékkal és biztosan győzte le az igen gyenge formában lé­vő vendégeket. A püspökla­dányiak egy percre sem tud­ták kétessé tenni a hazai csa­pat győzelmét. Ha a Szabó SE csatárai a kapu előtt job­ban feltalálják magukat, — győzelmük jóval nagyobb le­hetett volna. Ajler játékve­zetőt láttuk már jobban is bíráskodni. G.: Kántor (2), Forrai, Petróczi, Szűcs. Jó: Bánhidi, Forrai, Jancsa, Pet­róczi, — a vendégcsapatból nem lehet senkit kiemelni. — sindel — Szolnoki Vegyiművek— Tuzsér 3:1 (2:0) Vegyiművek pálya, 200 né­ző. vezette: Pénz. Vegyimű­vek: Szőke — Bíró J.. Né­meth D.. Gönczöl — Polgár, Bozsó — Stummer. Horváth I., Lévai, Magyar I. (Kön- tés), Antal. — Edző: Mikus Ernő. Az első félidőben nehezen boldogult a Vegyiművek a védekezésre beálló vendé­gekkel szemben. Sorozatos rohamok után Stummer, — majd egyéni játék után An­tal rúgott gólt. A második félidőben is a Vegyiművek irányította a játékot, gólt azonban csak az 58. percben tudott elérni Horváth révén; A mérkőzés végét váró síp­szó elhangzása előtt az elmé­lázó hazai védők mellett Gáspár szépített. Javuló já­tékkal megérdemelten győ­zött a hazai csapat. Jó: Né­meth D., Stummer, Antal, ill. Gáspár, Kisfalvi. Keskeméti TE—Tiszaföldvár 2:1 (0:1) Tiszaföldvár, 500 néző, ve­zette: ifj. Kiss. Tiszaföldvár: Nagy — Lakatos, Seres, Ma­kai, Borza, Danku, György (Németh II), Lovász, Molnár, Németh III, Rékasi. Jóiramú színvonalas mérkőzés. Tisza­földvár a 65. percig vezetett, de a hajrát ezúttal sem bír­ta és így ismét kénytelen volt vesztesként elhagyni a pályát. G.: Mányoki, Bánhi­di, 111. Rékasi. Jó: Tormási. Csordás, Dobó, Mányoki, ill. Seres, Németh III. Záhony—Tisza Cipő 6:1 (3:0) Záhony 400 néző, vezette: Mizsei. Tisza Cipő: Táj ti — Kovács II., Mészáros, Masz- ler, Sz. Kiss, Bodnár, Kato­na, Sütő II. (Rozsán II), Ká- tai, Komláti, Kontér. Edző: Mancza János. A martfűi csapat 40 percig egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult, ekkor azonban 5 perc alatt 3 gólt kapott Végered­ményben a jóképességű ha­zai együttes megérdemelten győzött, bár a gólarány kissé túlzott. G.: Balázs (4), Boros, Erdei I., ill. Rozsán II. Jó: Balázs, Baros, Erdei II., ilh Bodnár, Rozsán II. lOIO Turkeve, Karcag és a Jb. Vasas az élen Tűrkeve—Jászárokszállás 2:1 (1:0). Tűrkeve 400 n., v.: Kollai. Kitűnő játékvezetés mellett a két jó formában lévő csapat küzdelméből a szerencsésebb győzött Az első félidőben Túrkeve a gólhelyzetek sorát hagyta ki. A második félidő elején a vendégek egyenlítettek és utána nyílt volt a mérkőzés. A félidő derekán akciógóllal megszerezte a hazai csapat a vezetést A mérkőzés vé­géig a levegőben lógott az egyenlítés, de a jő formában lévő védelmekkel a csatárok nem boldogultak. G.: F. Kiss (2,) ill. Zsólya. Jó: Bo­rók, Vajda, Fórizs, Szamos- falvi, ill. Rédei, Faragó, Zsólya, Szerző. Ifi: Túrkeve—Jászárok­szállás 5:0. Karcag—Középtiszai ME- DOSZ 2:1 (2:0). Kenderes, 500 n., v.: Tóvizi. Kezdés után Karcag lendületes já­tékkal két nagy védelmi hi­bából kétgólos előnyt szer­zett. A más dik félidőben a már inkább csak védekező vendégekkel szemben a fel­javult hazaiaknak csak az utolsó percben sikerült szé­píteni. Érthetetlen a gyengén működő játékvezetői hármas elnéző magatartása, a sokat szinészkedő karcagi játéko­sokkal szemben. G.: Ökrös (2), ill. Losánszki. Jó: Var­ga L., Lukács, Ökrös, HL Pádár II., Berényi, Sípos. Ifi: K. MEDOSZ—Karcag 1:0. Jászberényi Vasas—Kilián FSE 3:1 (0:í). Kilián pálya, 200 n.. v.: Detki. Az első fél­időben Balázs védhetetlen lövése nyomán a Kilián megszerezte a vezetést. Szebbnél szebb támadásokat vezettek a hazaiak, a jász­berényi kaout a jól védő kapuson kívül a szerencse mentette meg a további gó­loktól. A második félidőben a gyenge játékvezetés két biztos ponttól fosztotta meg az otthoni csapatot. Laczkó (Kilián) a 70. percben kiál­lítva. A Vasas góllövői: Ko­vács I., Bathó, Dorók. Jó: Zlinszki, Dorók, Vass, Oláh, 111. Kálmán, Balogh. , Ifi: Kilián FSE—Jászberé­nyi Vasas 1:1. Sz. Cukorgyár—Mezőtúr 2:0 (0:0) Cukorgyári pálya, 100 n., v.: Bakó. Élénk ira­mú, jó mérkőzésen a cukor- gyáriak többet támadtak, de sok gólhelyzetet hagytak ki. A 75. percben l:0-ás állásnál Géczi (Cukorgyár) reklamá­lásért kiállítva. A hazaiak tíz főre csökkenve, jó hajrá­val növelni tudták előnyü­ket. G.: Géczi, Major. Jó: Korányi, Kovács II., Tóth II., Munkácsi, ill. Szűcs. Ifi: Cukorgyár—Mezőtúr 3:3. Tószeg—Űjszász 0:0, Tó­szeg, 400 n., v.: Agócs. A szép számú közönség ismét csalódottan távozott. Gyenge iramú, csapkodó játék, sok kihagyott hazai gólhelyzet jellemezte a mérkőzést. A vendégek jól megszervezett védelme ellen a hazai csa­tároknak semmi sem sike­rült. Jó: Telek, Bajári (a mezőny legjobbjai), Zsidai S.„ Tamási, HL Tóth, Ko­vács I., Kálózi. Ifi: Tószeg—Űjszász 2:0.' Kunhegyes! VM—Rákóczi- falva 2:2 (2:1), Kunhegyes,' 200 n., v.: Dobos. Kemény sok szabálytalansággal tarkí­tott mérkőzés. A vendégek a két 16-os között jobbak voltak. A hazai védelem gyenge teljesítménye és a csatárok sok-sok kihagyott gólhelyzete eredményez az egyik pont elvesztését. Jákó 'Kunhegyes) a |r*-v*-4g be- feiezése előtt néb-ev má­sodperccel egyedül állt a kapussal szemben és hibá­zott. Kunhegyes a gólhelyze­tek alapján győzelmet ér­demelt volna. A játékvezető­nek nehéz dolga volt. G.: Pásztor (2), ill. Bencsik, Ko­máromi. Jó: Dobák, Pász­tor, ill. Komáromi (a me­zőny legjobbja), Varczag I., Zakar. Ifi: Kunhegyes—Rákóczi- falva 2:2. Kunszentmártoni TE—Sz. Mezőgép 1:1 (1:1). Kunszent- márton, 200 n., v.: Orbán. A KUTE nagy fölényével kezdődött a játék, mégis a Mezőgép volt eredményes. A 20. percben már 1:1 volt az eredmény. Ezután a mérkőzés végéig inkább du­lakodást, rugdosást lehetett látni, mint labdarúgást. A játékvezető kiengedte kezé­ből a mérkőzést. Sorozatos tévedéseivel rendre a hazai­akat sújtotta. G.: Csornán, ill. Munkácsi. Jő: Bozsik, Földi, Imrei, Sípos, ilL Vér­ségi, Vincze, Mező. Ifi: Kunszentmárton—Sz; Mezőgép 2:2, Jászfényszaru—Kisújszál­lás 3:0 (1:0), Jászfényszaru, 300 n., v.: Molnár. Határo­zott, jó játékvezetést, szívvel —lélekkel és jól játszó hazai csapatot látott a lelkes kö­zönség. A Kisújszállás vé­gig védekezésre kényszerült és szórványos ellentámadá­sokkal kísérletezett, de azok megtörtek a kitűnően záró hazai védőfalon, védelmük pedig nem tudott ellenállni,' a sokat mozgó, hazai csa-) tároknak. Farkas (Kisújszál­lás), a II, félidőben tiszte­letlenség miatt kiállítva. G.i Gál (2), Oldal. Jő: Rimóczi,’ (a mezőny legjobbja); Gél; Oldal, Both és á védelem; HL Balogh, Tóth; Oláh.’ I| Ifi! Kisújszállás—Jászi J fényszaru 4:0Ji ’ T b