Szolnok Megyei Néplap, 1971. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1971-06-01 / 127. szám

I SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1971. június 1. Bravúros győzelem Debrecenben Szolnoki MTE—Debreceni VSC 1:0 (1:0) Debrecen, 3500 n„ \ v.: Szkokén. SZMTE: Nagy P. — Papp II., Heidrich I., Ko­vács, Sebők, Árvái, Garics II. , Szatmári, Mile, Nagy F„ Rozsán. Edző: Lazánvi Pé­ter. DVSC: Szabó > II. — Szabó I., Nagykaposi, Zá- gonyi, Sóvágó, Lipők, Szabó III. (Kuchta 73. p.), Vavári, Rozgonyi, Vaczlavik, Dóczé (Vásárhelyi 58. p.). Edző: Pyber István. Kellemes időben, gyors, élvezetes játék alakult ki már az első percekben. A 8. percben Mile egyéni szólója okozott izgalmat a , hazaiak kapuja előtt, míg a másik térfélen a vasutasok bosszan­tó átadási hibákkal tették könnyebbé az MTE-védelem dolgát. Jó ideig tervszerűb­ben és szemre is tetszető­sebben játszott az MTE és a 26. percben megérdemelt vezetéshez is jutott. Nagy F. pompásan tálalt a kaputól mintegy tíz méterre fedezet­lenül hagyott Mile elé és a középcsatár nagy nyugalom­mal élesen a kapu jobb. ol­dalába lőtt. 1:0. A gólv az addig is kitűnően játszó MTE-nek újabb lendületet adott, a hazaiak hosszú per­cekig képtelenek voltak ve­szélyes támadást vezetni. A hajrá perceiben egyenlítőd­tek csak ki az erőviszonyok, Gólözem a MÁV— Bocskai mérkőzésen Szolnoki MÁV—Bocskai SE 5t4 (3:1) MÁV sporttelep, 800 n., v.: Lauber. Sz. MÁV: Donka — Kácsor, Szebeni, Tóth — Pintér, Földesi — Pagonyi (M. Szabó), Verovszki, Kal­már, Szabó Gy., Kóródi. Ed­ző Turay András. D. Bocs­kai: Kerekes — Patai, Szán­tó (Albeck), Makai — Zám- bó, Mufctos — Szöllősi, N’agy, Mezei (Csendes), Stefán, Sza­bó. Edző: Komlóssi Imre. Kalmár nagy lövésével in­dult a mérkőzés, de Kerekes elcsípte a gólbatartó labdát. Hullámzó, csapkodó játék jellemezte az első negyed­órát. A 15. percben baloldali támadás után Kóródi beadá­sát Szabó ragyogó éles fe­jessel értékesítette 1:0. Két perc múlva Szabó 100 száza­lékos helyzetben kapu mellé lőtt. A 13. percben a této­vázó hazai védők fölött Szöllősi kiegyenlített. 1:1. Fokozódott az iram és a 24. percben Kóródi beadását Verovszki közelről a kapuba vágta 2:1. Néhány veszélyes •Bocskai ellentámadás,. majd Szabó újabb kihagyott hely­zete okozott izgalmat. A 36. percben Pagonyi beadását Kalmár biztosan lőtte a há­lóba 3:1, egy perc múlva Kó­ródi az oldalkapufát talál­ta eL Szünet után kezdetben a Bocskai kezdeményezett, a MÁV azonban átvette az irá­nyítást és sorozatos támadá­sai sor^n szinte percenként adódott gólszerzési alkalom. Az 55. percben Szabó, a 62. percben Pagonyi szerzett újabb gólt, 5:1. A 65. perc­től enyhült a MÁV nyomása, a Bocskai heves ellentáma­dásba kezdett és a 73. perc­ben Szöllősi éles szögből nagy gólt lőtt a léc alá 5:2. Egy perc múlva Szabót a 16-oson belül buktatták, de a csatár a megítélt 11-est a jobboldali lécre lőtte. A Bocskai balszárnya a 80. percben Szabó révén 5:3-ra javított, majd a 88. percben Szebeni öngólt vétett és 5:4- re alakult a végeredmény. A két jó formában lévő csapat találkozója esemé­nyekben gazdag és különösen a szolnokiak számára tanul­ságos mérkőzést hozott. A helyzetek és a játék alapján a MÁV akár kétszámjegyű eredményt is elérhetett vol­na. A csatároknak a hajrá­ban mutatott gólképtelensé­ge és a védelem néhány megingása idézte elő a szoros eredményt. L Gy. Jól küzdött a Lehel Gyulai MEDOSZ-Jb. Lehel 1:1 (1:1) Gyula, 1300 n. v.: Geiger. Gyula: Barna (Juhász) — Galbács, Szilágyi, Lovász, Meggyes!, Csőke, Mészáros, Kádár, Tóth I. (Guti), Ara­tó. Petróczki. Edző: Himer József. Lehel: Vasas — Gu- bicz, Benke, Juhász, Fekete, Sándor, Bugyi, Bányai, Ur­bán, Lukácsi, Kovács. Edző: Bíró István. A hazai csapat kezdett jobban és a 4. percben meg­szerezte a veizetést. Galbács a 16-osnál a kapufát találta el, a visszapattanó labdát Mészáros a kapuba lőtte. 1:0. Három perccel később Bugyi fejesét Barrta oldalra ütötte. Kovács beadását szögletre mentették a védők. Változatos, jó iramú volt a játék. A 16. percben Kovács elfutott a halszélen, beadott, de a labdát Galbács szerezte meg. A hazai csapat többet, a Lehel veszélyesebben tá­madott. A 29. percben Lu­kácsi kapura tört, Barna ki­futott, lyukat rúgott, a csa­tár tovább vezette a labdát, majd az alapvonalról be­adott és Urbán a jobb alsó sarokba lőtt. 1:1. Szünet után nagy harc alakult ki a győztes gól megszerzéséért. A 60. perc­ben Kovács iramodott el a halszélen, kecsegtető hely­zetben hosszan szöktette magát. Két perccel később jobbról szabadrúgáshoz ju­tottak a hazaiak, a kapu elé ívelt labdát Kádár mellé fejelte. A 70. percben Urbán —Bugyi—Bányai—Urbán volt a labda útja és a közép. csatár lövése a kapuson túl­jutott, de Szilágyi a gólvo­nal előtt megállította a lab­dát. A 76. percben. Mészá­ros viharzott el a jobbszé­len, beadás helyett fölé vág­ta a labdát Négy perccel később Urbán tört ki. de a kapus lábbal védett Végig nagyiramú, változa­tos, küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született A hazaiak lelkesedését a Lehel pontosabb, átgondol­tabb játékkal ellensúlyozta. Jó: Szilágyi, Tóth, Mészá­ros, ill. Vasas, Sándor, Lu­kácsi. L. S. mozgalmas játék közben ért véget a félidő. Szünet után a második percben „meccslabdát” hi­bázott el Nagy F. Ezúttal Mile — visszaadva az első gól előtti kölcsönt — ugratta ki ragyogóan a »balösszekö­tőt a rutinos csatár azon­ban közelről, a kivetődő ka­pusba lőtte a labdát. A vá­lasztámadás végén Rozgonyi fejese szállt el veszélyesen a baloldali léc mellett. Nem lankadt az első félidei iram, élvezetes, izgalmas küzdelem folyt a pályán. Az 55. perc­ben Szatmári már a kapu­son is túljutva kisodródott az alapvonalig, így oda lett az újabb szolnoki gólhely­zet. Fokozatosan feljöttek a hazaiak, de csak néhány erőtlen támadásra . futotta erejükből. Az utolsó húsz percben' az MTE ellenakciók egyre ritkultak, így hullám­zó mezőnyjáték közben el­keseredett harc folyt az egyenlítésért, illetőleg az eredmény tartásáért Ebből a harcból végülis a vendé­gek kerültek ki győztesen. Megérdemelt, bravúros győzelemmel oszlatta el ki­esési gondjait az MTE, az otthonában nyolc mérkőzése óta veretlen debreceniekkel szemben. Az első játékrész­ben a vendégek higgadt, sok- mozgásos, tervszerű játéka meglepte a vasutasokat, akik hosszú perceken keresztül alárendelt szerepet játszot­tak közönségük nem kis bosszúságára. Fordulás után már egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, mégis hely­zetei alapján akár nagyobb arányban is győzhettek vol­na a szolnokiak. Nagy Pál hibátlanul látta el nem túl nehéz feladatát, volt egy bravúros közbeavatkozása. A közvetlen védelem — Heid­rich I.-gyel az élen — egy­szerűen, jól összehangoltan működött. A középpályások közül ezúttal Nagy F. küzdő kedve, irányító játéka emel­kedett ki leginkább. A Ga­rics—Szatmári—Mile hármas gyakorta zavarba hozta a hazai védelmet, külön őröm, hogy Szatmári igazolta a szakvezetés előlegezett bizal­mát Kampier Ervin TOTÓ 1. Diósgyflr—Vasas 2 0:1 2. SBTC—Csepel 2 1:2 3. Komló—Rába ETO X 1:1 4. Dunaújváros—Pécs X 2:2 5. Pécsi Bányász—Eger X 1:1 *. Debrecen—Szó. MÁV 2 0:1 7. BVSC—FÖSPED törölve S. Zalaeg.—Békéscsaba X 0:0 í. Szarvas—Cegléd X 1:1 1«. Gyula—Jb. Lehel X 1:1 11. BEAC—Lenlnváros X 1:1 12. Kisterenye—Miskolc 1 1:0 13. K. Rákóczi—K. Táncsics 2 0:i M. Kiskunt.—Szegedi D. 2 0:l +1 IS. Pápa—Bakony 1 4:0 hengerelt a Meteor Szolnoki Vörös Meteor— Debreceni ASE 142:47 (59:21) Szolnok. 100 n. v.: Molnár és Veres. Szolnok: Palla (6), Horváthné (10), Kálmán (64), Hegedűs (8), Kovács (24).* Csere: Tiszainé (6), Csabai (10), Keszthelyiné (4), Török (10). Edző: Horváth János. Már a mérkőzés elején látszott, hogy nagyarányú győzelmet arat a tartalékos Meteor. Az egyetemisták nem képviseltek komolyabb játékerőt Kálmán viszont a játékvezetők jóvoltából 6—7 perc alatt négy személyi hi­bát szedett össze. Ezután ér­dekes taktikát alkalmazott a Meteor: Kálmán nem vé­dekezett, állandóan az ellen­fél kosara közelében maradt és a négy mezőnyjátékos ál­tal megszerzett labdákat rendre értékesítette. DASE—Karcagi Fáklya 65:59 (26:28) Karcag, 100 n. Fáklya: Horváth (10), Türke (2), Csanádi (5), Tapasztó (22), Nagy (8). Csere: Laboncz (9), Hajdú (3). Kiss, Vajó, Tóth, Kurucz. Egyenlő erők küzdelme. A Fáklya férfiak a befejezés előtt 2 perccel egyenlő ál­lásban ziccert hagytak ki és kétszer is eladták a labdát. Ezzel szinte önmagukat ütötték el a győzelemtől. Perényi motorozott a legbiztosabban Szolnokon 22^p néző előtt rendezte meg az MTE az országos salakpályás mo­torkerékpáros bajnokság második fordulóját. Ezúttal elmaradt a hagyományos eső és a szépszámú közönség el­sősorban arra volt kíváncsi, hogy a négy vezető motoros — Perényi, Gyepes, Szőke, Radácsi — küzdelméből me­lyik kerül ki győztesen, va­lamint a szolnoki Kiss Fe­kete Zoltán bele tud-e szól­ni az első hely valamelyiké­nek a sorsába. Az első futamban Radácsi biztosan győzött, a harma­dikban Perényi mögött Kiss Fekete második lett. A ne­gyedik hozta az első megle­petést, Szőke maga mögé utasította Gyepest. A 6. fu­tamban Perényi és Radácsi együtt indult. A rajtnál Pe­rényi szerzett előnyt, Radá­csi nyomában volt, amikor hátsó gumija defektet ka­pott és nagy bravúrral há­rom körön át lyukas gumi­val, másodikként futott be a célba. A 8. futamban Gye­pes állt az élre, Kiss Fekete az utolsó helyről nyomult fel és az utolsó körben a cél előtt szerezte meg a második helyet. Nagy tapsot kapott. A 10. futamban Radácsi bu­kott és negyediknek futott be. Ekkor már látszott, hogy kiesett az első helyért folyó versenyből. Perényi a 12. futamban Szőkét is legyőz­te, így az első hely sorsá­nak eldöntése a 15: futamra maradt. Ebben Perényi Gye­pes ellen is diadalt aratott és ezzel tisztázódott az első hely sorsa. Sajnos, a 13. • futamban tömeges bukás történt. Az első körben Kiss Fekete a cél előtti kanyarban bukott, ketten is belerohantak és a szolnoki fiút a mentők kórházba vitték. Későbbi ér­tesülésünk szerint Kiss Fe­ketének gerincsérülése van, hosszú pihenés szükséges és a ■ tehetséges szolnoki moto­ros ebben az évben már aligha indul. Eit a futamot megismételték. Utána még* Radácsi is bukott, s így nem került az első hat közé. A II. forduló élcsoportja: I. Perényi (Debreceni Volán) 15, 2. Szőke (Papp J. SE) 14, 3. Gyepes (Gyula) 13, 4. Szabó (Szegedi Volán) II, 5. Radu (Sz. Volán) 9, 6. Berki (D. Volán) 8 ponttal. A szolnokiak közül Kiss B’e- kete 6, Szabó pedig 2 pontot gyűjtött. (Pi) Képflnk5n a 6. futam rajtja utáni pillanat, a 10-cs szá­mú Perényi itt előzi a 2-cs számú Radácsit. * Foto: Novak A gépipari védi a kupát Vasárnap rendezte a megyei vívó szakszövetség az ez évi me-' gyei középiskolás vívó csapat- bajnokságokat. Férfi ék női tőr, valamint kardszámok voltak. — Egy-egy csapat három versehy- zőből állt, egy iskola több csa­patot is nevezhetett. Iskolánként a helyezések alapján szerzett pontok összesített eredménye döntötte el egy évre a vándor­kupa elnyerését. Az iskolák közül a gépipari készült legfegyelmezettebben a versenyre, minden vívóját moz­gósította. Sajnos ez nem mond­ható el a Verseghy-rŐl, pedig az első helyre elsősorban pk vol­tak az esélyesek. Több vívójuk más elfoglaltságra való hivatko­zással maradt távol. A vetélkedő így is színes volt és több meg­lepetéssel szolgált. A csapatok biztatása lelkes, csak néha túl hangos volt, emiatt több esetben figyelmeztetni kellett a verseny­zőket / A csapatok összesített pontszá- mai szerint a versenyt és a ván­dorkupát 18 ponttal a Gépipari .nyerte, 2. a Verseghy 10, 3. az TTSK 9. 4. a Tiszaparti 3, 5. a Varga Katalin 1 ponttal. — g. kiss — Táblázatok Labdarugó NB 1 B 1. Egyetértés 2. Eger • 3. Oroszlány 4. K. Dózsa 5. M. DAC 6. Békéscsaba 7. Pécsi B, 8. ZTE 9. Debrecen 10. MAVAG 11. Szó. MTE 12. Bp. Spart. 13. FÖSPED 14. Várpalota 15. Ózd 16. BVSC 17. Székesf. 18. Előre 30 16 30 16 30 15 30 11 30 11 30 12 30 7 30 10 30 11 30 7 30 10 30 7 29 7 30 7 30 9 29 9 30 7 30 5 12 2 8 6 6 9 12 7 11 8 9 9 14 9 10 10 9 10 15 8 8 12 10 13 9 13 15 8 8 13 8 12 10 13 10 15 40- 15 5« 41- 21 45 44-33 43 31-24 41 28-21 38> 35-30 39 28-39 37 31-27 35 34-30 33 33-38 33 31- 34 32 26-33 32 23-34 32 32- 27 30 28-39 29 37-46 27 22-34 26 17-34 23 Az utolsó oszlopban a szerzett pontok — és a jutalompontok összesítve, együtt szerepelnek. A félbeszakadt BVSC—FÖSPED mérkőzés eredménye nem sze­repel a táblázatban. Eredmények: Ganz-MAVAG-^ BKV Előre 1*1, Várpalota—Szé­kesfehérvár 1 :l, Oroszlány—Bp. Spartacus 3:2, ZTE—Békéscsaba 0:0, MÁV DAC—Özd 2:0, Egér- Pécsi Bányász 1:1, BVSC—Szállí­tók félbeszakadt, Egyetértés— Kecskemét 1:1. * t Labdarúgó NB n Keleti csoport Cegléd Pénzügyőr Szeg. Dózsa Jb. Lehel DEAC Szó. MÁV KISTEXT SZVSE Budafok MGM Középül. Bocskai Gyula Szarvas Vecses Kiskunf. 26 15 8 26 15 6 26 13 7 26 11 9 26 10 7 26 8 11 26 8 10 26 9 7 26 8 9 26 26 26 26 7 7 26 6 9 26 6 8 26 6 5 7 8 3 49-24 3S 5 49-20 36 6 44-29 33 6 23-15 31 9 44-38 27 7 38-32 27 8 26-26 26 10 44-39 25 9 35-33 25 9 29-36 25 11 23-34 22 12 42-54 22 12 34-40 21 11 31-42 21 12 23-39 20 15 23-56 17 Eredmények: KISTEXT—Köz­épületépítő 1:0, Pénzügyőr—Ve- csés 2:0, MGM Debrecen—DEAC 1:1, Budafok—SZVSE 6 :4, Szarvas —Cegléd 1:1, Szegedi Dózsa—Kis- kuniélegyháza 1:0. Labdarúgó NB ÜT. Északkeleti csoport 1. Rakamaz 2. Záhony 3. H-szoboszló 4. D. TITASZ 5. Hajdú V. 6. Nyírbátor 7. Sz. Vegyi. 8. Szabó L. SE 9. H-böszörm. 10. P-ladány 11. Tuzsér 12. Mátészalka 13. Nagykálló 14. Tisza Cipő 15. S/.o. Olajb. 16. Kilián FSE 26 16 26 17 26 15 26 13 26 13 26 13 26 12 26 11 26 7 26 10 26 8 26 10 26 6 26 7 26 6 26 4 6 59­7 55- 6 35­8 37­8 30­9 32- 9 40­10 35- 8 32­11 30- 13 28­0 16 42- 8 12 23­5 14 25­6 14 23- 5 lf 20­23 36 30 56 •21 35 ■26 31 21 31 25 30 •29 29 ■31 27 -28 25 ■34 25 45 21 53 20 •35 29 47 9 46 18 52 13 A megyei labdarúgó bajnokság 1. T-miklós llása 29 21 8 3 86-21 47 2. R-falva 29 15 7 7 56-31 37 3. J-árokszáll. 29 12 9 8 50-38 4. Túrkeve 29 13 7 9 37-36 33 5. Szó. Cukor. 28 13 6 9 41-34 32 6. Mezőtúr 29 13 6 10 44-39 32 7. Szó. GépJ. 29 11 8 10 37-35 30 8. Karcag 29 11 7 11 40-48 29 9. KUTE 29 12 5 12 35-46 29 10. Üjszász 29 11 6 12 39-48 23 11. Tószeg 29 10 8 11 29-42 28 12. K-szállás 29 12 3 14 48-51 27 13. Szó. MÁV n 29 9 9 11 48-53 27 14. Jb. Vasas 29 10 7 12 41-47 27 15. S/o. MTE II 28 8 10 10 46-42 28 16. K. MEDOSZ 29 10 6 13 36-32 26 1\7. Szászberek 29 5 5 19 22-64 15 18. Jákóhalma 29 5 4 20 27-55 14 A labdarúgó NB lll-ban csak a Szabó SE győzött Szabó Lajos SE—Mátészalkai MEDÜSZ 1:0 (1:0) Mezőtúr, 250 n., v.: Vin- cze. Szabó SE: Hegedűs — Monori, Egei, Kántor, Jan- csa — Tóth (Veress), Bán- hidi — Kincses, Szilvássy, Szűcs, Czétényi. Edző: Máté Sándor. Alacsony színvonalú, gyen­ge játék, két ellentétes fél­idő. Az első 45 percben a Szabó SE volt a jobb, szü­net után a vendégek támad­tak többet, de eredménytele­nül. A hazai csapat védelmé­nek köszönheti győzelmét. G.: Czétényi. Jó: a védelem, Bánhidi, Szűcs, Tóth, ill. Bí­ró, Deák, Sándor, Litva. o/q Y ~ Sindel — S*f Olajbányász—Tisza Cídő T ~SE 2:2 (1:1) Tiszáliget^ 1ÖÖ n., v.: Fus- kás. Olajbányász: Váraljai G. (Gyémánt) — Szokolal, Józsa, Bakondi (Thoma), Karkecz, Himer, Kapolcsi, Váraljai J., Horváth, Bíró, Fodor. Edző: Szántó József. Mindkét részről gyenge csatárjáték, indiszponált küzdelem. O.: Váraljai J. (2), ill. Komláti, Xátai. 2 ; Jó­zsa, Szokolai, Váraljai J., Horváth, ill. Komláti, Kátai, Nagy. Sz. J. Sz. Vegyiművek— Hajdúböszörmény 0:0 Vegyiművek pálya, 100 n., v.: Vári. Vegyiművek: JIocz — Gönczöl, Németh, Czifra, Palla, Bózsó, Buzi (Lévai), Kovács, Orszáczky, Kolláth, Magyar. Edző: Tóth László. A felázott talajú pályán a játékosok sokat bizonyta­lankodtak. A közepes szín­vonalú és iramú mérkőzést a sok kihagyott gólhelyzet jellemezte. Á hazai csapat támadósora mérsékelt telje­sítménye mellett is öt biz­tos helyzetet hagyott ki. A vendégeknek is voltak hely­zeteik, de ők sem tudták ki­használni. Németh 72. percben egy összecsapás után kiállítva. Jó: Hocz, Palla, Bozsó. Magyar, ill. Répánszki, Lakatos, Nagy A. T. L. Mezőfi SE—Tiszaföldvár 2:0 (1:0) Tiszaföldvár, 500 n.,' v.: Ifj. Kiss. Tiszaföldvár: Né­meth I. (Nagy) — Lakatos, Seres, Bíró, Bige, Hor. ‘h, Lovász, Németh III. (Kává- si), Molnár, Makai, Rékasi. Végig nagyiramú, kemény mérkőzésen megérdemelten győzött a kitűnő eíőkből álló és jól játszó vendég­csapat. A nagy akarással, de sok hibával játszó földvári­ak a második félidőben so­kat támadtak, de nem tud­ták áttörni a jól záró ven- dé&védelmet és a Mezőfi SE váratlan ellentámadással a 85. percben bebiztosította győzelmét. G.: Németh, Pad­lás. Jó: Gyaraki, Dvorszki, Padlás, Harangi, ill. Seres, Molnár. V. A. Záhony—Kilián FSE 7:1 (3:0) Záhony, 800 n., v.: Fuchs. Kilián: Vadas — Oláh (Ki­rály),’ Balogh, Hajdú, Her­nádi, Géczi, Kovács J., Ko­vács L. (Balázs), Bujdosó, Dalocsa. Edző: Halász Jó­zsef. Az első félidő 35. percéig úgy látszott, hogy a K.lián meglepetést okoz. Egymás után négy nagy helyzetet ügyetlenkedtek el a csatárok. Hajdú öngóljával jutott ve­zetéshez a Záhony, majd két potyagóllal 3:0-ra elhúzott.; A keménységet néha kirívó durvasággal összetévesztő zá­honyi játékosok először Da- locsát, majd Kovács L.-trúgJ ták le. A partjelző pártossá-! ga 3 lesgóllal segítette Zá-. honyt a nagyarányú győze­lemhez. G. Ráti (4), Erdei 11., Balázs, Hajdú (öngól): ill. Dalocsa. Jó: Ráti, Erdei 11.. ill. Kovács J,. Balogh.