Szolnok Megyei Néplap, 1971. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1971-06-22 / 145. szám

1971. június 22. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Hég tíz csapat küzd a kiesés ellen Mezőtúri AFC—Török, szentmiklósi Vasas 2:1 (1:1) Mezőtúr, 150 n. v.: Kállai. A mérkőzés előtt a hazai csa­pat játékosai virágcsokrokkal üdvözölték a már bajnok Va­sast. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés és a 15. percben a robbanékony Forrai meg­szerezte a vezetést. A 39. percben a vendégek szép tá­madás révén Juhász bomba góljával egyenlítettek. Szünet után váltakozó támadások, végig nagy iram, korszerű já­ték jellemezte a találkozót. A hazai csapat több helyzet kihagyása után a 88. percben Rácz fejesgóljával megsze­rezte a győzelmet Jó: Igló- di. Forrai, Kerékgyártó, Ju­hász, Szűcs, ilL Lőrinczi, Bukta, Hollé. Ifi.: Mezőtúr—Vasas 3:2 Szászberek—Sz. Cukorgyár 0:0 Szászberek, 100 n. v.: Hof­fen A mérkőzést jó védel­mek és gyenge csatárjáték jellemezte. Az eredmény a látottak alapján a vendégek­re hízelgő. Jó Donkó, Vágó, ill. Három Fenyvesi. Ifi: Cukorgyár—Szászbe­rek 2:0. Kisújszállási MÁV—Kun­szentmártoni TE 1:1 (0:0) Kisújszállás, 250 n. v.: Fü­zesi. A kiesési rangadó ha­talmas iramú de sportszerű játékot hozott. Végig a ha­zaiak irányították a játékot és a gólhelyzetek sorát hagy­ták kihasználatlanúl. Az 51. percben végül Oláh lövésével sikerült vezetést szerezniük. A vendégek a 80. percben Csornán szögletrúgásából Kácsfalvi fejesgóljával egyen­lítettek. Ezután elkeseredett hazai rohamok következtek, de az eredmény már nem változott. A játékvezetői — két büntetőtől fosztotta meg a hazai csapatot. Jó Kádár, Karsai, Szepeshelyi, ill. Pá­linkás, Sipos (a mezőny leg­jobbja), Földi, Bozsik. Ifi: Kisu j szállás—Kun­szentmárton 3:0 Rákóczifalva—Sz. MÁV U 4:2 (1:1) Szolnok, v.: Busa. A sok sérült miatt tartalékosán játszott a MÁV II. A szív és lélek nélkül játszó hazai­ak megérdemelt vereséget szenvedtek. G.: Perei (3), Nagy I-, ill. Kelemen, Holler. Jó: Rákóczifalva valamennyi játékosa, míg a MÁV-ból az ifik. Ifi: Sz. MÁV—Ráikóczifal­va 4:0 Jászárokszállás—Sz. MTE U. 3:1 (3:0) Jászárokszállás 500 n. v.; Csák I. Jóiramú, változatos, mérkőzést hozott az első fél­idő. A hazaiak megérdemelt 3:0-ás vezetéshez jutottak. A második félidőben csapkodó- vá vált á játék, több sza­bálytalanság volt a pályán. Egy ártatlan összecsapás után kiállították Zólyát (Jászárok­szállás) és Barócsit (Sz. MTE). Parázs hangulatúvá vált a mérkőzés, tovább folytatódott a kemény játék, amelynek végén Bankát (J) kiállították. G.: Szabó (2), Rédei, UL Papp III. Jó: Rédei, Kóczi- án, Szabó, ill. Fényi, Pénzes. Ifi: Sz. MTE—Jászárok­szállás 3:0 Sz. Gépjavító—Túrkeve 2:1 (1:1) Cukorgyári pálya, 100 n. v.: Detki. Jóiramú helyen­ként színvonalas, változatos mérkőzés. Az I. félidőben amíg a hazai csapatból ki nem állították (36. percben) Seőnyi I-et, jó játékkal veze­tést szerzett Zombori révén a Gépjavító. A vendégek ki­használták a túl szigorú ki­állítás miatti zavart és a 40. percben Sz. Kiss révén egyenlítettek. Szünet után Túrkeve kezdett jobban, de a hazai védelem jól állt a lábán, majd fölénybe lendült és Zombori újabb góljával győzött. Jó játékvezetés. Jó: Verseghy, Fülöp. Harangozó, Straub, Mező, Zombori, ill. Nagy S., Nagy Z., Vajda, Bo- zóki, Sz Kiss. Ifi: ITSK—Túrkeve 2:1 Jb. Vasas—K. MEDOSZ 3:3 (2:3) Jászberény, 100 n. v.: Ra­gó. Kezdés után a széltől tá­mogatott vendégek egy perc alatt 2 gólos vezetést szerez­tek. Szünet után a Vasas nagy iramot diktált. Csatárai azonban nem bírtak a ven­dégek jól záró védelmével, sőt a védelem hibájából is­mét a vendégek előtt adódott több gólhelyzet. Az utolsó 10 percben a Vasas tovább rohamozott és a 90. percben sikerült egyenlíteni. Kitűnő játékvezetés. G.: Inges, Bat- hó, Dórák, ill. Vadicska, Be- rényi, Losánszki. Jó: Deme, Buda, Dorók (a mezőny leg­jobbja), Bathó, Inges, ill. Be- rényi, Bak, Sipos. Ifi: Jb. Vasas—K. MEDOSZ 0:0 Karcag—Tószeg 3:0 (2:0) Karcag, 220 n. v.: Simon. Karcag mérsékelt teljesít­ménnyel is biiztosan győzött. A vendégek próbálkozásai a hazaiak lestaktikáján rend­re megakadtak. G.: Fehér, Koiessza, Ökrös. Jó: Tüdős, B. Kovács, ökrös, ill. Kor­mos, Kiss, Vágó. Jászjákóhalma—Cjszász 1:1 (0:1) Jászjákóhalma. 300 n. v.7 Csák II. A mindvégig válto­zatos, jóiramú mékőzésen a helyi csapat biztosan irányí­tott, de gólhelyzetei kihaszná­latlanok maradtak. G.: Pal- csó, ill. Bóta, Jó: Kovács, Kozmóczki, Palcsó, Fejes, ill, Dancsó, Boros, Fehér. Ifi: Jászjákóhalma—Űjszász 5:1 Nagy küzdelem, meglepetések az atlétikái bajnokságon Szombaton és vasárnap rendezték meg Szolnokon az 1971. évi megyei atlétikai bajnokságot, melyen vala­mennyi korosztály verseny­zői indulhattak. A jól rende­zett, jól előkészített verse­nyen valamennyi számban küzdeni kellett az első he­lyekért. Több jó eredmény született. Létszámban is jobb volt, mint a korábbi években rendezett megyei felnőtt bajnokság. Kár, hogy leg­több középiskola a tanév végével leállítja a szakosz­tály működését. így hiányoz­tak azok, akik még érdeke­sebbé tehették volna a küz­delmeket. A Szolnoki MÁV a férfiak versenyében 10 bajnokságot nyert, a Kilián 7 számban győzött, 1 baj­nokság jutott a Jászberényi Vasasnak- Nőknél 8 bajnok­ságot nyert a MÁV és két bajnokságot a Törökszent­miklósi Mg. Technikum. Eredmények. 100 m-en: Hack 11-el éppen csak le­győzte a 11,1-et futó Ba- binszkit 200-on: Babinszki súlylökés, melyben Katona 15,32-vel lett bajnok, csak úgy mint diszkoszban 46,60- al. Szoros verseny volt ge­relyhajításban. Takács MÁV 65,40-el lett első. Sorozatban tizedszer nyert bajnokságot Kocsis István a kalapácsve­tésben 45,46 m-eL A női versenyszámokban 100 és 200 méteren Nagy At- tiláné lett bajnok 12,8, illet­ve 27,0-el. Pásztor Zsuzsa nyerte a 400-at és a 800-at, 59,4, ill. 2:15,2-veL Magas­ugrásban Palla 150-el győ­zött, távolugrásban pedig Nagy Attiláné 532-vel. Szé­pen fejlődik dobó számokban Bozsó Erzsébet a törökszent­miklósi Mg Technikum ver­senyzője, aki 11.31-el nyerte a súlylökést és 36,58-al a diszkoszvetést. Nagy küzde­lem alakult ki gerelyhajítás­ban. Nem ment jól a tisza­füredi Péntek Piroskának, így Zöld Mária MÁV 36.00 m-el lett bajnok. Katona biztosan lett első Tavaszi bajnok a Szó. Vörös Meteor Sz. Vörös Meteor—Diósgyőri VTK 79:68 (44:38) 22,9-el győzött Ladányi és Németh Kilián előtt. Megle­petésre Ladányi lett bajnok 400 és 800 méteren, 52,3 il­letve 208,6-al. 1500 m-en Lantos (Jb. Vasas), 4.25,0, 5000 m-en Kurucz (MÁV) 16,26 lett a bajnok. 110 m gáton Kékesi (Kilián) 17,4-el 400 m gáton Fedor László győ­zött 60,3-al míg Pintér 6.55,4- el nyerte a 2000 akadályt. A 10 km gyaloglásban szép ver­senyt vívott a két Papp test­vér. Gyula 49,47,6-al győzött a 39,52,4-et gyalogló János előtt. Nagy küzdelem alakult ki a magasugrásban, mely­ben Czakó (Kilián) lett a bajnok, az ugyancsak 185-öt ugró Komlósy előtt. Kilián versenyrző nyerte a távol és hármasugrást is ^íékesi sze­mélyében (634, 13.08). Rúd­ugrásban első Kocsis (Kilián) 360. Szép verseny volt a Szolnok, 100 n. v.: Ma­kovszki és Szedlák. Szolnok: Zsidainé (10), Horváthné (10), Kálmán (26), Hegedűs (8), Kovács (13). Csere: Csabai (8), Keszthelyiné, Palla, Cseh (4). Edző: Horváth Já­nos. ___ J ól kezdett a Meteor a ré­gi riválisa ellen, és a 9. percben már 20:6 volt az eredmény. Sajnos a 12. perc­ben a sérülten játszó Kál­mán és Pallai mellé Zsidai­né is megsérült. Ez csak né­hány percre zökkentette ki a Meteort a játékból, de máris felzárkóztak a vendé­gek. A haEaiak újból fokoz­ták az iramot és a második féidő 8. percében már 22 pont volt a Meteor előnye. A néhány perces kihagyást is- mét kihasználták a diósgyő­ri lányok és 10 ponttal meg­közelítették a hazaiakat. Az utolsó percek sok izgalmat hoztak, de a Meteor már nem adta ki a kezéből a játék irányítását és vég­eredményben biztosan győz­te le a jóképességű ellenfe­lét. Ezzel a győzelmével a Meteor NB H-es női kosár­labda csapata megtartotta tavaszi első helyét IHÜ mkalmazunk felvételre keresünk belső ellen­őrt közgazdasági technikumi végzettséggel és S éves gyakor­lattal, vagy mérlegképes okle­véllel, mélyépítésben jártas mű­szaki ellenőrt 5 éves gyakorlat­tal, oklevéllel rendelkező ár­elemzőt (kalkulátort) — 3 éves gyakorlattal. Jelentkezés: Kö- zéptiszavidéki Vízgazdálkodási Társulatok Együttműködése. — Szolnok, Ady Endre u. 123,'a. A Kőzéptlszavidéki Vízügyi Igaz­gatóság termelési üzeme kotró- mestereket, szkréper- és dózer­vezetőket alkalmaz jő kereseti lehetőséggel. — Szolnok megye területén változó munkahelyen, továbbá 18 életévüket betöltött szakmával nem rendelkező fia­talokat a fenti munkakörökbe kiképez. Jelentkezés: Szolnok, Vörőshadsereg u. 5. Építőipari üzemegység. Felveszünk konyhai dolgozókat. AFEsz 6. sz. Halászcsárda, Szol­nok, Kossuth Lajos u. 9. Gyakorlattal rendelkező MTZ erőgépvezetőt és kérgező gép­hez kisegítő munkásokat felve­szünk. Jelentkezni lebet: Szol­nok] Erdészet Szolnok, Ady End­re u. 99. szám. A 605-ös Ipari Szakmunkáskép­ző . Intézet kapusokat felvesz. — Jelentkezés: Szolnok, Petőfi o. L sz. Igazgatóság. Törökszentmiklósi ÁFÉSZ mart­fűi húsboltjába azonnali belépés­sel szakképzett húsboltvezetőt felvesz. Fizetés közös megbeszé­lés alapján. Felvétel esetén úti­költséget térítünk. KEVTÉP VÁLLALAT 4. sz. fő­építésvezetősége dömpervezető­ket keres. Fizetés kollektív szer­ződés szerint. Jelentkezni lehet: Szolnok, Schönherz Z. u. 7/a. A VTVB szolnoki Otfenntartő Üzeme azonnali felvételre ke­res: — félműszakos nyugdíjas anyagkönyvelőt, motorszerelőt, szivattyúkezel öt, hengergépke­zelőt, motorszerelők és aszfalto- zők mellé segédmunkásokat. — 6—8 fős útépítő kubikos brigá­dokat, éjjeliőröket, továbbá al­kalmi munkára kézi kaszáso­kat, lekaszálásra. (Munkavég­zést követő napon fizetünk). Fizetés megegyezés szerint. — Jelentkezés az Otfenntartő üzem üzemgazdasági csoportjánál. — Cím: Szolnok, Bán u. L sz. Azonnal) belépéssel alkalmazunk nyugdíjas éjjeliőröket, továbbá jő fizikummal rendelkező közép- iskolás diákfiúkat segédmunkási munkakörbe, Iskolai szünet ide­jén. Jelentkezés személyesen, FŰSZERT FIÓK Szolnok, Csaba út 26. H. em. 13., személyzeti előadónál. Szintezés! gyakorlattal is rended kező mélyépítő vagy magasépí­tő technikust keresünk felvétel­re műszaki ellenőri beosztásba. Jelenetkezés: KGMT1 kirendelt­ség Szolnok. Kőrös! út L sz. —1 (MÁV Járműjavító Üzem) ki- rendeltség vezetőiénél, szeméye- sen. Telefon: 12—810. A Szolnok megyei Allatforgalml és Húsipari Vállalat felvételre keres női és férfi segédmunká­sokat. kocsikísérőket, valamint gyors- és gépírót. Fizetés meg­egyezés szerint. — Jelentkezés: Szolnok, Vágóhíd u. 70. Tiszafőidvár Nagyközség Taná­csának Végrehajtó Bizottsága — két útőrt azonnali belépéssel al­kalmaz. — Fizetés megegyezés szerint. Vidéki jelentkezőknek felvétel esetén útiköltséget térí­tünk. Lakást biztosítani nem tu­dunk. Jelentkezés a nagyközsé­gi tanács vb titkáránál. Gépészmérnököt, vagy mezőgaz­dasági gépészmérnököt keresünk műszaki fejlesztési, gépesítési feladatok ellátására. Ugyancsak keresünk felvételre üzemszerve­zői munkakörbe fiatal közgaz­dászt, — Vagy üzemszervezés­ben már gyakorlott gépészmér­nököt, üzemmérnököt. Írásbeli jelentkezést kérünk: SZOLGÁ­LATI lakAS jeligére a szolno­ki hirdetőbe. A szolnoki Épitő-Javltő és Szol­gáltató Vállalat szolnoki telep­hellyel kőműves, ács, asztalos és szobafestő-mázoló szakmunkáso­kat alkalmaz. Jő kereseti lehe­tőség, 44 órás munkahét, minden második szombat szabad. Jelent­kezni lehet: Szolnok, Kossuth tér 1. sz. Irodabáz. Adatfeldolgozó Központunk — érettségizett vagy 16-ik életévü­ket betöltött, 8 általánost vég­zett lányokat alkalmaz lyukkár­tya gépkezelői (gépkönyvelői) munkakörben. — Betanításukról helyben gondoskodunk. A szak­mai képesítés megszerzését kö­vetően — a teljesítménytől füg­gően — jó kereseti lehetőséget biztosítunk. Jelentkezni lehet az Adatfeldolgozó Központ pénz­ügyi osztályán. Szolnok, Liget u. 36. sz. alatt. Telefon: 12—378. Adatfeldolgozó Központunk azon­nali belépéssel alkalmaz gyors­és gépírót. Fizetés megegyezés szerint. Ugyancsak azonnali be­lépéssel felveszünk takarítónőt. Jelentkezés: Szolnok, Liget u. 36., pénzügyi osztály. Gépkocsivezetőket, szerelőket, —> jegykezelőket, rakodómunkáso­kat vesz fel a VOLÁN 10. sz. Vállalat szentesi főnöksége. Gépkocsivezető anyagbeszerzési gyakorlattal Szolnokon állást vállalna. „Kis kocsival’’ jeligére a karcagi hirdetőbe. Posta távközlési üzem admi­nisztrátort, gépészt, akkumulá­tor kezelőt és műszerészeket ke­res felvételre. — Kéthetenként szabad szombat. — Vidékeiknek munkásszállást biztosítunk. Je­lentkezés: Szolnok, 2-es posta, I, em. (vasútállomás mellett). A szolnoki járműjavító üzem fel­vételre keres lakatos szakmun­kásokat és férfi segédmunkáso­kat. Jelentkezni lehet: az üzem munkaügyi osztályán. Bélfeldolgozó üzemünkbe női dolgozókat veszünk fel. Jelent­kezés a szolnoki földmflvesszö- vetkezet ipari osztályán, Beloi­annisz u. 34, INGATLAN: SZOLNOKON kettő­szobás vagy kettő és félszobás szövetkeze­ti lakást vennék tar­tozás átvállalással. „20” Jeligére a ki­adóba. JÁSZBERÉNY köz­pontjában családi ház kétszoba mel­lékhelyiségekkel el­adó. — Érdeklődni: Jászberény, Ady E. u. 2. szám. TISZAFÖLDVAR — Bátor-szőlő első úton 500 négyszögöl szőlő terméssel együtt el­adó. Érdeklődni le­het:— Tiszafőidvár, Baross körút 36. sz. alatt. TISZAFÖLDVAR, — Darvas u. 36. szám alatti szoba-konyhás nádas ház mellék- épületekkel azonnal beköltözhetően el- aód, 28 ezerért. Ér­deklődni: szerdán és szombat, vasárnap. 50 n-öl telek ea- rázsnak vagy mű­helynek alkalmas — eladó. — Szolnok, Achim A. u. 9. KÉT család részére is alkalmas kertes ház beköltözhetően eladó. Szolnok, Te­mető u. 5. 1100 n-öl gyümölcsös szőlővel, családi ház­zal, beköltözhetően eladó. SzandaszőllőSi Kossuth u. 74/a. SZOLNOK, Mártírok útja 43. sz. alatti házrész 44 m5 üres lakterületű, eladó. — Cím: Demény Lász­ló, Szeged, Kölcsey u. 13. szám. SZAJOLBAN műút közelében, Zalka u. 5. alatt családi ház beköltözhetően el­adó 263 n-öl telek­kel. Érdeklődni: Sza- jol, Vöröshadsereg u. 20. szám.________ KÉTSZOBÁS családi ház eladó. Szolnok, Vas Gereben u. 34/a. Érdeklődni: minden­nap. 900 n-öl közművesí­tett telek termő gyü­mölcsössel — meg­osztva is — eladó. Szandaszőllös, Vö­rösmező u. 105. KOCSOROSON busz­megállónál közmű­vesített utcában 400 n-öl szépen beállí­tott gyümölcsös el­adó. Perényl László Szolnok, Gerle u. 24. ELADOM, vagy bu­dapesti házingatlan­ra cserélem tisza- földvári házingatla­nomat. Kisiparosnak; javító szerelő szö­vetkezetnek stb. al­kalmas. „Azonnal el­foglalható 25210”jel­igére a Felszabadu­lás téri hirdetőbe. GÉPJARMtJl P—10-es Pannónia motorkerékpár el­adó. Szajol, Győze­lem út 17. ■ i MOST vizsgázott — 1000-es Wartburg el­adó. Érdeklődni: 18 órától, — vasárnap egész nap. Szolnok, Bercsényi u. 42. KITŰNŐ állapotban lévő CO-s Trabant eladó. Szolnok Ko­lozsvári u. 4. föld­szint 2. ___________ 2 50 cm3-es Jáwa el­adó 2200 km-rel, — OTP hitel. Szolnok, Ady E. u. 80, WARTBURG — CI-S műszaki vizsgázott felújított motorral eladó. Jászjákóhal- m,a József A. u. 52. Papp Zoltán. P—10-es Pannónia sürgősen eladó. Rá­kóczifalvaj 17. szám. Sallai út TRABANT 601-es el­adó. — Érdeklődni: napközben telefonon. 13—021 250 cm3-es fekete pi­ros MZ még garan­ciális motorkerék­pár eladó. Jászfény- szaru, Szabadság út 38. Csak vasárnap. R—10-es ezüstszür­ke CO-s személy- gépkocsi 54 ezer km- fel eladó. Érdeklőd­ni : 17 óra után. Szol­nok, Ságvárl krt. 47. ni. em. 10. 407-es Moszkvics el­adó. Szolnok. Csil­lag u. . 6. szám. EGYÉB: A JÁSZLAD ANYI ÁFÉSZ — tipizálás miatt eladásra felkí­nál 1 db műszakilag vizsgázott felújított állapotban 5 szemé­lyes. Illetve 0.6 ton­nás Skoda Furgon vegyes használatú gépjárművét. — Ar: megegyezés szerint. Csak közületek. Il­letve vállalatok ré­szére. Érdeklődni: a helyszínen munka­napokon a reggelt érákban. Villanyszerelési mun­kák, épület, Ipari há­lózat és, bekapcsolá­sok végzése. Szolnok, Szabadság tér 2. GARAzs kiadó, vál­lalatnak Is. Szolnok; Kazinczy u. 7. ADAS-VÉTEL: IGAZOLT Gorella szamóca palántát 8— 400 000 db-t cserél­nénk, más igazolt fajtáért. Arany kas lász Mg. Tsz Török- szentmiklós. ELADNÁM vasae- mezből készült fa­rostlemezzel bélelt; lángossütésre hasz­nálható bódémat és 250 literes garanciá­lis hűtőszekrénye­met. „731445” jeligé­re a kiadóba. MODERN mély fe­hér gyermekkocsi eladó. Szolnok; Gylk u. 37. szám. LAKÁSCSERE: ELCSERÉLNÉM — másfélszobás tanácsi lakásomat két szo­básra, vagy másfél­szobás, ebédlőfülkés­re. Szolnok, Szántő u. C. ép. L lh. HL em. 14. Hirdessen a Néplapban s'onntYinnnnnnfraoooonnnrrrxxyTOOOCxDOOOOOOnnoorY)^^ pnnrnnonori|_|| _ (> , MjQua^^ , Modern háztartás, több szabadidő" ## Ságvári Endre krt. 23. SZ; Nyitva: 1971. június 24-től 29-ig naponta 10 órától 19 óráig. KIÁLLÍTÁS NYÍLIK SZOLNOKON (Megyei Művelődési Központ) GAZDAG VÁLASZTÉKBÓL VÁSÁROLHAT A HELYSZÍNEN lagooocoooooocooo°«ooooooooooooooocpoiraxxxxxxoooocq»craxKax*»e«gcgxre<x*^^ Ä Háztartási gépeket működés közben mutatjuk be