Szolnok Megyei Néplap, 1971. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1971-05-11 / 109. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1971. május 11. Az MTE játszott bajnokjelölthöz méltón Szolnoki MÍE—VM Egyetértés 3:1 (2:0) MTE-sporttelep, 2601) n. v.: Mohácsi. MTE: Nagy P. — Papp II., Heidrich I., Ko­vács, Sebők, Árvái, Garics, Himer, Mile (Szathmári), Nagy F., Rozsán. Edző: La­zányi Péter. — Egyetértés: Varga — Galambos, Józsa, Komáromi, Ullman (Sóvári), Szántai, Karába (Straub), Halápi, Siklósi, Weimper, Géber. Edző: Rákóczi László. Hatalmas iramban kezdett a szolnoki gárda, s már az első percben gólhelyzet adó­dott. Rozsán Mile elé perdí- tett, de a labda Varga kezé­be pattant. A 4. perc aztán meghozta az MTE vezető gólját Mile vezette fel a labdát a baloldalon, élesen kapu elé lőtt. Komáromi és Garics egy­szerre rajtolt a labdára, s az, a szélső lábáról, mint­egy három lépésről a bal­sarokba vágódott. 1:0. Nem csökkent az MTE len­dülete, az egész pályát meg­szállva, tetszetős játékkal ostromolták a bajnokjelölt kapuját. A 7. percben Ro­zsán alig lőtt flölé, a 11. perc­ben Mile veszélyes beadása suhant el a lábak előtt, hét perc múlva Garics beadását Nagy F. az oldalhálóba vág­ta. A 19. percben Halápi lö­vését védte Nagy P. Jó volt a játék. Több veszélyes fe­jest hárított Varga, majd a 32. percben Komáromi a 11-es ponton ellökte Miiét de a játékvezető nem látott okot a közbeavatkozásra. Feljött az Egyetértés is, a csatárok lövéseibe azonban az MTE védők sorra bele­fordultak. A 34. percben Weimper került volna hely­zetbe, de Heidrich buktatta. Négy perc múlva a szöglet- zászlónál Miiét fellökték. Nagy F. Kovácshoz gurí­totta a labdát és a balhát­véd 18 méterről ritkán lát­ható nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. 2:0. Szünet után átcsoportosí­tott az Egyetértés. Két friss erő beállításával próbált eredményesebb lenni. Az 50. percben Sebők lövését Varga a léc alól nyomta szögletre. Az 53. percben Papp II. és Komáromi össze­csapott, Komáromi a hátvéd után rúgott, de megúszta fi­gyelmeztetéssel. A 60. perc­ben Heidrich I. látványos szerelése kapott nagv tapsot. Három perccel később Ko­vács röviden adott haza. Ha­lápi kiugrott és Naev P. gz utolsó pdlanatban rúgta el a labdát. Két perc múlva meg­született az MTE harmadik gólja. Józsa köftnvolniűsködött, Himer és Ml’le elvette a labdát. Mile Nagy F.-nek továbbított. A balösszekö­tő erős lövést küldött ka­pura. Varga kieitette a labdát. Hlmer ott termelt és a hálóba lőtt. 3:0. Némi mezőnyfölényt harcolt ki az Egyetértés. A 67 p.-ben egy kapu elé ívelt labdát az üresen maradt Weimper Nagy P. kezei között lőtte a hálóba. 3:1. A 75. percben Mile egyedül tört kapura, de balra sodródva Varga ke­zébe lőtt. A 88. percben Szathmári előtt nyílt gólszer­zési lehetőség, de meglepő­dött és a védők felszabadí­tottak. Egy perc múlva Papp II. kiugratta Garicsot. a fő­városi védők csak nézték, de a szélső elhamarkodottan mellé lőtt. Megszületett az NB I. B legnagyobb meglepetése. Az Egyetértés 'idegenben is el­szenvedte első vereségét és ebben a bajnokságban egy mérkőzésen még nem kapott három gólt A látottak alap­ján azonban az eredmény még nagyobb arányú Is lehe­tett volna. Az MTE kezdet­től fogva hatalmas iramot diktált, szinte lélegzethez sem hagyta jutni a vendé­geket. Ezen a mérkőzésen nem az Fgyetértés, ha em az SZMTE játszott ba jnok jelölt­höz méltóan, s tavaszi leg- jobo teljesítményével telje­sen megérdemelten győ ött. Ku'túrált. korszerű, szemre is szép .iátékával nagv közön­ségsikert aratott. A védők közül Heidrich I. többször kapott nvíltszínl taosot. Ko­vácsot góllá, Is dicsé"*. Sob'k volt a mezőny leej'-bbH, de ali-.g maradt mögötte A-val. A támadóso-han ezúttal is Nagy F. volt a karm-ster. Jól láts-mPak a szét-öfc ts. Miiétől sok ló beadást lát- (”rk kár, boev mc-sá-ült. Mohácsi kitűnően bírá ko- dott. (pl) Nagyszerű kezdés után a folytatás elmaradt 3b. Lehel—Középüle<építők 2:2 (2 t) Jászberény, 500 n., v.: Barcs. Lehel: Vasas — (Nagy II.) — Nagy I. (Mar- cis)’ Benke, Juhász, Fekete, Sándor, Bugyi, Bányai, Ur- bán, Lukácsi, Kovács. Ed­ző: Bíró István. Középület­építő SE: Balázs — Tamási, Burai, Bagyilla, Hangai, Muzslai, Tímár, Fodor, Me­zei, Budai (Parázsó), Bend- zsula. Edző: Kolarits Ferenc. Nagyon jól kezdett a Le­hel, már a második percben megszerezte a vezetést. Sza­badrúgás után Lukácsi az 5-ös sarkáról kapura fejel­te a labdát. A kapusról ki­pattant, Kovács rálőtte, is­mét kipattant, de másodszor­ra már a kapuba rúgta. 1:0. Három perccel később Urbán jó helyzetben mellé lőtt. Jól játszott a hazai csapat. A 23. percben Kovács futott el a baloldalon, pon­tosan ívelt Fekete elé, aki egyből Urbán elé gurított és a középcsatár 18 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. 2:0. A kétgólos előny birtokában a hazaiak kapkodni kezdtek, a vendé­gek játszottak nyugodtab­ban. A 40. percben jobbol­dalon vezettek támadást, a beadást Bendzsula 18 mé­terről kapura pörgette és a kinn álló Vasas mögött a kapuba hullott a labda. 2:1. Szünet után is élénk ma­radt a játék. Az 53. percben szögletrúgáshoz jutottak a vendégek és a beívelt labdát Mezei az 5-ös sarkáról a túlsó sarokba csúsztatta. 2:2, Nagy küzdelem alakult ki a győztes gólért. A 67. percben Lukácsi tiszta hely­zetben a kapusba lőtt, a kipattanó labdát ismét rá­rúgta, de egy védőn elakadt Támadott a hazai csapat, de a helyzetkihasználás elma­radt, sőt az utolsó percben a vendégek szerezhettek vol­na gólt Sándor hibája mi­att. Végig jó iramú, élvezetes, küzdelmes mérkőzést hozott a találkozó. Ragyogó kez­dés után, kétgólos előny bir­tokában a Lehel visszaesett és a vendégek ezt ügyesen kihasználták. Jó: Fekete, Lu­kácsi, Juhász, Bugyi, ill. Bu­rai, Mezei, Hangai, Muzslai. — Iászló — Asztaitenisi NB II. Szo'noki MÁV— Diósgyőri VTK 18:7 Ismét győzelemmel tért haza idegenből a kék-fehérek fiatal csapata. Ezúttal a DVTK-val szemben ért el imponáló győzelmet, a szol­noki fiúknál ezúttal Is a mindenáron való győzni aka­rás mutatkozott meg. Ezen a mérkőzésen Báli játéka hal­ványabb volt a szokottnál, viszont kiválóan szerepelt Szokolai, aki tovább javul és minden mérkőzését megnyer­te, de Kovács, Lukács és Varga is megtette a tőle tel­hetőt. A szolnokiak részéről egyénileg Szokolai 5. Kovács, Lukács 4—4, Varga 3 és Báli 2 győzelmet ért el. A MÁV a soron következő bajnoki mérkőzést május 16-án dél­előtt 9.30 órakor játssza a Szegedi EOL ellen a Délibáb úti általános iskola torna­termében. 4 Cukorgyár a 3., Mezőtúr a 4. helyen Tószeg—Törökszentmiklósi Va­sas 0:0, Tószeg, 400 n., v.: Busa. Jó játékvezetés mellett igazságos eredmény született. Jó: Kormos (a mezőny legjobbja), Zsidei A., Spányik, Vágó, Sz-llősi, ül. Er­dős, Csontos. Ili: Tm. Vasas—Tószeg 5:1. Szolnoki Cukorgyár—Rákóczi- falva 3:1 (1:1), Cukorgyári p., 300 n., v.: Vörös. Jóiramú, helyen­ként kemény mérkőzést vívott a két csapat. Az első 20 percben Rákóczifalva játszott jobban és 1,:0-ra vezetett. Utána feljött a Cukorgyár és jobb játékával, jobb erőnlétével megérdemelten győzött. Az 53. percben Perei ^R) reklamálásért kiállítva. G.: Ve­réb (2). Tóth TI, ill. Veres. Tó: Géczi. Munkácsi, Tóth II, Kele­men. ill. Bagi. Ifi: Cukorgyár—Rákócziiéivá 3:0. Mezö'rtH A-FC-Jászberényi Va* sas 4:0 (l:0>. Mezőtúr. 2*0 n.. v.: Grámán. A hazaiak evő^tme eery pillanatra sem volt kétes. Közepes színvonalú mé-kő^^en győzelme teHesen megérdemelt, még Ilyen aránvban is. A iáték- vezető 161 vezette a mérkőzést. G.: Szűcs. Rácz. Molch. Nagy. Jó: Naev. Telódl. Orosz. Szűcs, ^orrai. Kerékeyértó. a vendég- csapatból nem lehet kiemelni se.;'*#’ tő: Mezőtúr—Jászberényi Vasas 2:2. Szolnoki MTE II—Kunszentmár­ton 3:0 (1:0), MTE sporttelep, 200 n., v.: Orbán. Végig az MTE II irányította a játékot, különö­sen a második félidőben dolgo­zott ki sok helyzetet és még több gólt is lőhetett volna. G.: Mihá­lyi (2), Kuluncsics (ll-esből). Jó: Fényi, Pénzes, Mihályi, ill. Cso­rnán I. Ifi: SZMTE—Kunszentmárton 4:0. Karcag—Üjszász 2:0 (1 r0>, Kar­cag, 300 n., v.: Debreceni. Több felnőtt játékos leállása miatt az ifikkel alaposan megtűzdelt Kar­cag jó játéka a helvi közönség számára 1s meglepetés. A máso­dik félidőben a nagy lelkesedés­sel játszó hazaiak támadtak ve­szélyesebben és megérdemeljen pvőztek. G.: Fehér (2). Jó: Tü­dő«? (a mezőny leetobb^a). Ko­vács, Varga TI., ill. Kovács, Ka­sza. Tw • TCp’v**»«*—4:0. vrAv Jésa­It«?* SK fi:2 /4:0>. Kis­újszállás. ?on n.. v.t Fehér a ha­talmas lendülettel kezdő hazaiak már a 8. percben 2:0-ra vezettek. Ezután is végig nagy kedvvel ro­hamozták a vendégek kaouiát és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattak a végig sporté szerű mérkőzésen. A jótékvezo* tői hármas kitűnően látta el fel­adatát. G.: Farkas (3-at, egyet ll-esből), Szepeshelyi (2), Oláh, ill. Nagy Gy., Palcsó. Jó: Szán­tó, Balogh, Kársai (a mezőny legjobbja), Szepeshelyi, Farkasj ill. Geese, Kovács, Hegyesi. Ifi: Jászjákóhalma—Kisújszál­lás 2:1. Középtiszai MEDOSZ—Szász­berek 3:2 (1:1), Szászberek, 150 n., v.: Barta. A nagyobb lelke­sedéssel játszó vendégek megér­demeltgyőzelmet arattak, míg a hazai csapat egyes játékosai öregurasan és lélektelenül ját­szott. G.: Sziráki (2), Süveges, ill. Sziráki. Vágó. I«: Középtiszai MEDOSZ— Szászberek 4:0. Szolnoki MÄV TI—Tűrkeve 0:0. Ifi: Sz. MÁV—Túrkeve 2:1. Jászárok^záP ás—Szolnoki Gép­javító 3:0 (1:0). Naevlramú, mlndvé<*ic» sporbverii mérkőzés. Mindkét kapu előtt több gólhely­zet *d*dob d° a véH*k de^ka- snn h«»iv+ám»k. A 20 nercben ?vrir<! ha^al tírnndá« vé»én lát_ ván^s pőinnk ♦ «»-»«tr.Uiatrítt « kö- A második élénkült a7 iram a hazaink továb­bi két gólt lőttek. G.: Cservölgyi. Kőc7lán. Zsólva. Jó: Kiss B. (a mezőny leglobbla). Rédel. Fara­gó. Muntyán. 111. Munkácsi, Ha­rangozó. Szőnvl n. Ifi: ITSK—Jászárokszállás 3*J. Jó teljesítményt nyújtott Táblásatok a MÁV LABDARÚGÓ NB I Szegedi Dózsa—Szolnoki MÁV hl (0:0) Szeged, SZVSE sporttelep, 1200 n., v.: Jaczina. Sz. Dó­zsa: Jáger — Gőcze, Bíró, Csanádi — Reményik dr. (Somogyfalvi), Madarász — Bozó, Bóka, Veres, Szikora, Héger dr. Edző: Nyári Ti­bor. Sz. MÄV: Donka — Szebeni, Abonyi, Tóth — Pintér, Földesi — Pagonyi, (Csorna), Verovszki, Kal­már, Szabó, Kóródi. Edző: Turay András. Szolnok nappal szemben kezdte a játékot. Szabó ki­tűnő átadásaival Kalmár már a 2. percben gólhely­zetbe került, de lövése elsu­hant a kapu mellett. Foko­zódó iram és hullámzó me­zőnyjáték jellemezte az első negyedórát. A ' 15. percben Földesi a kapuvonalról men­tett. A MÁV időszakonként mezőnyfölényt harcolt ki, de támadásai meddőek ma­radtak. A hazaiak váratlan, gyors ellentámadásait csak nehezen tudta rombolni a MÁV védelme. Szünet után a MÁV több gólt ígérő akciót vezetett. A 70. percben Kóródi kapás­lövése elsuhant a léc fölött. A 75. percben egy szegedi jobboldali akciónál a 16- os oldalvonalánál Földesi szabálytalanul lépett közbe és a játékvezető 11-est ítélt. Ezt Bóka értékesítette. 1:0. A gól után a Szolnok nagy hajrába kezdett és szöglet­rúgások révén, kapu előtti kavarodásból Kóródi ki­egyenlített 1:1. Az utolsó percekben előbb Kalmár késlekedett jó helyzetben, majd Szabó és Kóródi ke­resztbe lőtt labdái veszélyez­tették a hazai kaput. A két jóformában lévő együttes találkozója közepes színvonalú, de fordulatok­ban gazdag, küzdelmes, mérkőzést hozott. A MÁV több helyzete alapján kö­zelebb állt a győzelemhez. Jó: Abonyi, Földesi, Szabó Gy., ill. Csanádi, Veres, Hé­ger dr. H. Gy. 1. Ü. Dózsa 2. FTC 3. Honvéd 4. Vasas 5. MTK 6. Csepel 7. SBTC 8. DVTK 9. Tatabánya 10. Pécs 11. ETO 12. Videoton 13. Haladás 14. Komló 15. Dunaújv. 16. SZEOL 23 15 5 3 57-23 43 23 11 7 5 36-19 37 23 12 5 6 45-28 3« 23 14 2 7 «,19 SS 23 7 10 6 35-30 31 23 6 11 6 25-23 29 23 11 5 7 37-36 29 23 9 5 9 23-38 38 23 9 5 9 34-25 27 23 6 9 8 22-25 26 23 10 3 10 26-30 24 23 5 10 8 20-26 23 23 6 7 10 30-38 22 23 6 8 9 28-38 22 23 3 5 15 20-51 15 23 3 5 15 21-56 12 Megyei vívó bajnokság Szombaton és vasárnap rendezte meg a megyei vívó szakszövetség az idei megyei egyéni felnőtt vívó bajnok­ságokat, amelyen Szolnok és Törökszentmiklós versenyzői vetélkedtek. Szombaton a férfi tőr és a kardszámot bonyolították le. A jelentős ?zámú induló mellett különösen kardban, többen elmaradtak a ver­senyről. Gál József, Nagy Attila és Nagy Gábor jelen­léte azonban lényegesen emelte a színvonalat. Férői tőrben 18-an indul­tak, így a bajnokság első osztályra minősített. A mi- nősülési lehetőség már a kö­zépdöntőtől ke’dve nívós küzdelmeket hozott. Megle­petések is születtek. Danics, Gyergyói. Dávid és Pákái szinte késéiig harcolt. Végül Danics és Gyergyói 6—6 győzelemmel az élen, holt­verseny után döntötte el az első helyet. 5:3-ra nyert Da­nics. Jól vívott csak térdsé- rülé'ével bajlódott. Az erős mezőnyben Gyergyói szerep­lése meglepetés. Szívósan, keményen és változatos ak­ciókkal küzdött. Megérdemel­ten szerezte meg az első osz- tálvú minősítést. Dávid volt még esélyes, Gyergyóit is le­győzte, de néha kihagyott. Pákái Jánost kell még ki­emelni, ugyancsak szívós küzdeni tudásával és foko­zódó eredményességével. A kardszám nem hozott nagy küzdelmet. A bajnok­ságot holtverseny után a tö­rökszentmiklósi Dókus nyer­te, a szolnoki Csontos előtt 5:4-re megérdemelten. Vasárnap a női tőrben 10-eg döntő alakult. Itt is sokan elmaradtak a verseny­ről, többen fáradtan indul­tak. feltehetően az előző na­pi ballagás miatt. Az első helyet megérdemelten és ki­emelkedő vívással Németh Ilona nyerte. Meglepetés a törökszentmikló''i Búzás má­sodik helye. Minden mérkő­zésén szívósan küzdött. Sza- lay és Lapis egves akciók­ban jól vívtak, de többször kihagytak, szatmáriné, Di­mó és Szentistvány szerep­lése emelhető még ki. Pár­bajtőrben csak döntő volt. Amint azt várni lehetett. Pá­kái György volt a legjobb, főleg gyors támadásaival volt eredményes, csak Báli és Danics szorította meg. G. Kiss és Póta vívott még jóL A verseny rendezésének ne­héz és sokrétű feladatát mintaszerűen és dicséretes módon látta el Kiss András és Pákái János. Bajnokok. Férfi tőr: Da­nics Ferenc (Sz. MÁV) 6, 2. Gyergyói (Sz. MÁV) 6, 3. Dá­vid (Sz. MÁV) 5, 4. Pákái (Sz. MÁV) 4, 5. Pákái J. (Sz. MÁV) 3 győzelem. Pár­bajtőr: Pákái György (Sz. MÁV) 4, 2. Báli Imre (Sz. MÁV) 3, 3. Danics (Sz. MÁV) 3, 4. G. Kiss (Sz. MÁV) 2. 5. Póta (Sz. MÁV) 2 győzelem. Női tőr: Németh Ilona (Sz. MÁV) 9. 2. Búzás (T.-miklós) 7, 3. Szalay (Sz. MÁV) 6. 4. Lapis (Sz. MÁV) 6. 5. Szat­máriné (Sz. MÁV) 5 győze­lem. Kard: Dókus (Törökszent- míklós) 5, 2.' Csontos (Sz. MÁV) 5, 3. Zimonyi (Sz. MÁV) 4. 4. Szántó (Sz. MÁV) 4, 5. Feke (Sz. MÁV' ? győ­zelem. G. Kiss Eredmények: Komló—Tatabá­nya 2:2. Újpesti Dózsa—Bp. Hon* véd 3:2, Vasas—Csepel 1:0, FTC— Videoton 3:2. Salgótarján—Pécs 3:2 Diósgyőr—SZEOL 2:2, Duna­újváros—MTK 2:1, Rába ETO— Szombathely 2:1. LABDARÚGÓ NB I B 1 Egyetért. 27 15 10 2 36-13 48 2. Eger 27 15 7 5 37-17 42 3. K. Dózsa 27 10 10 7 28-22 37 4. Oroszlány 27 12 6 9 36-31 37 5. Békéscs. 27 12 6 9 34-29 36 6. M. DAC 27 10 9 8 23-20 35 7. Pécsi B. 27 7 11 9 24-35 34 8. ZTE 27 10 8 9 31-26 33 9. Debrecen 27 10 9 8 32-26 31 10. Bp. Spart. 27 7 9 11 23-27 31 11. MAVAG 27 7 12 8 30-i) 30 12. Szolnok 27 9 7 11 30-32 29 13. FÖSPED 27 6 8 13 21-33 28 14. várpalota 27 7 12 B 30-25 27 15. Ózd 27 9 6 12 27-36 27 16. BVSC 27 9 7 11 37-45 28 17. Székest. 27 7 8 12 21-31 24 18. Előre 27 5 7 15 14-31 2» Eredmények: BKV—Előre-Bp. Spartacus 0:0, MÁV DAC—Szé­kesfehérvár 1:1, Pécsi Bányász— Szállítók 1:0. Eger—Orosz’ ány 2:1. Ózd—ZTE 1:0, Békéscsaba— DVSC 2:1, Kecskemét—Ganz­MAVAG 0:0, Várpalota—BVSC 3:0. LABDARÚGÓ NB II KELETI CSOPORT 1. Cegléd 23 14 7 2 45-21 35 2. Pénzügyőr 23 13 6 4 41-18 32 3. Lénél 23 10 8 5 21-13 28 4. Sz. Dózsa 23 10 7 6 38-28 27 5. DEAC 23 9 5 9 40-35 23 6. SZVSE 23 8 7 8 34-31 28 7. KiSTEXT 23 6 10 7 24-25 22 8. Középül. 23 7 8 8 22-24 22 9 Szó. MÁV 23 5 11 7 30-23 21 10. Budafok 23 6 9 8 28- V 21 11. Bocskai 23 7 6 10 34-n 20 12. MGM 22 6 8 8 26- 1 20 Szarvas 23 6 8 9 29- • 7 20 14. Vecsés 23 6 7 10 20-33 19 15. Gyula 23 6 6 11 32-37 18 16. Kiskunt. 22 5 5 12 21-53 13 Eredmények: KISTEXT—Bocs­kai SE 0:0, DEAC—Gyula 2:1. Ve- esés—Szarvas 5:1, Cegléd—Buda­fok 1:0, Pénzügyőr—SZVSE 4:3. Az MGM—Kiskunfélegyháza mér­kőzés elmaradt, mert a klskun- félegyházlak nem érkeztek meg. Totó 1. Videoton—FTC í 2:3 2. Dunaújváros—MTK 1 2:1 3. Salgótarján—Pécs 1 3:2 4. Rába ETO—Haladás 1 2:1 5. Szolnok—Egyetértés 1 3:1 6. FÖSPED—Pécsi B. 2 0:1 7. Almásfüzitő—Savaria 2 oa 8. Bakony—Pécsi Ércb. 1 1:0 9. Alka—Szekszárd 1 1:0 10. Máza-Szászv.—Győri D. X 0:0 11. Salgót. K SE—Kazincb. 1 1:0 12. Brescia—Mantova 1 1:0 13. Novara—Palermo X 1:1 4* 1 14. Catanzaro—Bari 1 1:0 Értékes gyöze'met aratott a Vörös Meteor Szolnoki Vörös Meteoi—SZEOL 80.66 (3i:33) Szeged, v.: Oláh és Tár­nok. Szolnok: Molnár, Hor- váthné (14), Csabai, Zsidainé (9), Kovács (6). Csere; Kál­mán (30), Hegedűs (15), Keszthelyiné, Cseh (4), Her- czeg, Czitán. Edző: Horváth János. Rendkívül idegeden kezd­tek a csapatok és csak a ne­gyedik percben esett az első kosár. A második félidő kö­zepéig fej-Sej mellett haladt a két együttes, de az eavre jobban játékba lendülő Me­teor percek alatt 18 portos előnyt szerzett. Ezután esett a játék színvonala, mert a Meteor lefékezett, a Szeged pedig beletörődött a vere­ségbe. SZEOI.—Karcagi Fáklya 124:60 (56:28) Szeged, Fáklya: Türke (4), Cs. Nagy (1), Csanádi 6), Tapasztó (32) Bodnár. Cs *re; Kuducz (7). Kiss L. (7). La- boncz (4). Vajó (2). A tartalékos Fáklya eddigi legsúlyosabb vereségét szen­vedte el a nagyobb tudású és amellett jó napot kifogó szegediektől. Fekete hétvégre a labdarúgó NB Hl-ban Tuzséri MEDOSZ—Szabó Lajos SE 3:1 (1:0) Tuzsér, 500 n., v.: Simon. Szabó SE: Hegedűs — Po- mázi (Kincses), Iglódi, (Ve­res), Kántor, Jancsa, Tóth, Bánhidi. Szilvássy, Sziics, Boda, Czétényi. Edző: Máté Sándor. A tuzséri csapat nagy becsvággyal vetette magát a küzdelembe. Fűtötte őket a Mezőtúron elszenvedett 7:1- es vereség visszavágása A Szabó SE gyenge játékával rászolgált a vereségre. Jó játékvezetés mellett a hazai­ak győzelme megérdemelt. G.: Mackó (3). ill. Bánhidi. Jő: Révész, Koncz, Mackó, ill. Hegedűs, Jancsa, Tóth. Sindd Szalvai SE—Tiszaföldvár 2:0 (1:0) Békéscsaba. 50 n., v.: Kő- szó: Tiszaföldvár: Németh I. — Lakatos, Borza, Bíró, Bige, Horváth, Lovász, Mol­nár, Németh III., Makai (Kávási), Rékasi. A hazai együttes már a 3 percben vezetést szerzett és ettől kezdve nyugodtan, a földváriak pedig kap­kodva. sok hibával játszot­tak. A tavasszal eddig ve­retlen földvári együttes ez­úttal mélyen formája alatt küzdött, veresége megérde­melt. G.: Kovács (2). Jó: Turóczi, Szabó, Rácz, Ko­vács, ill. Borza, Horváth, Molnár. Rakamaz—Tisza Cipő 4:1 (3:0) Martfű, 300 n., v.: Tóth B. Martfű: Tajti (Körmendi) — Novék, Mihovits (Sütő II.), Mészáros, Kátai, Sziics, Botka, Triz, Nagy I., Kom- láti, Bodnár. Edző: Fazekas László. A korszerű, gyors, gólra* törő futballt játszó vendég- együttes a 30. percben r ár 3:0-ra vezetett. Ilyen arány­ban is megérdemelten gvő- zött a hetek óta mérsékelt teljesítménvt nyújtó cipő­gyári csapat ellen. G.: Ká­das, Takács, Halász, Erdős, ill. Komlati. Jó: SzilvássyJ Migróczi, Müller és KádasJ ill. Körmendi, Sütő IIJ_ Triz.