Szolnok Megyei Néplap, 1970. október (21. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-13 / 240. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1970. október 13. Az i-re még mindig nem sikerült feltenni a pontot Egyetértés—Szolnoki HTE 1:0 (0:0) Soroksár, 2000 néző, vezet­te: Czirják. Egyetértés: Var­ga — Galambos, Józsa, Só­vári, Komáromi, Szántai, Karába, Kovács (Straub a 66. percben), Siklósi, (Ull- mann a 82. percben), Weim- per, Géber. Edző: Rákóczi I.ászló. SZMTE: Gerhát — Vincze, Heidrich I., Kovács, Árvái, Papp II., Heidrich II. (Czirnák a 62. percben), Se­bők, Pallai, Nagy F., Mile. Edző: Lazányi Péter. Megkönnyebbült sóhaj kö­vette a vasárnapi találkozó végét jelző játékvezetői síp­szót Soroksárott. A hazaiak csaknem a játékvezetőt tap­solták meg, amiért végre lefújta a mérkőzést, s ma­guk között mondogatták: egyszer már mi is kifogha­tunk jó játékvezetőt. Az Egyetértés nem játszott bajnoklelölthöz méltóan, az MTE-nek viszont a nyújtott játék alapján nem a tabella alján kellene, hogy tanyáz­zon. Ami pedig a játékveze­tőt illeti, durva hibát nem követett el, de nagyszerűen alkalmazkodott a hazai, már­mint a soroksári szurkolók óhajához. Igaz nem rajta múlott, hogy az MTE egyet­len helyzetét sem tudta ki­használni. Pedig volt. De nézzük csak dióhéjban az eseményeket. A szolnoki csapat már a 9. percben gólhelyzetet te­remtett Varga kapuja előtt. Mile elfutott a balszélen, beadott és ha Pallai nem cselez, hanem egyből lő, a labda a'kár a hálóban köt­hetett volna ki. Az ellentá­madás során Siklósi lőtt sza­badrúgásból kapu fölé. Ez­után újra az MTE percei kö­vetkeztek. A labda lábról­lábra szállt. Pallai—Mile _ N agy F.—Sebők adogatás után az utóbbi pattogós lö­vést küldött kapura, de Var­ga védett. A változatosság kedvéért ezután Heidrich II. beadása nyomán Mile alig késett le a labdáról. Az MTE szervezetten védeke­zett, de a labda birtoklását követően a középpályások is felzárkóztak a támadáshoz és gyorsan gólveszélyt te­remtettek. Az első parázs je­lenet a 28. percben adódott Gerhát kapuja előtt, amikor szabálytalankodtak vele szem­ben, s rövid ideig ápolni kel­lett a kapust. A lendület egyik oldalon sem hagyott alább. A hazaiak többet tá­madtak, de Gerhátnak csak a hazaadásokat kellett fog­nia, vagy guruló labdákat felszednie. Az MTE csatá­rok viszont alaposan megke­verték a hazai védelmet, a helyzeteket azonban nem tudtak kihasználni. Szünet előtt Sebők nagy lövése ér­demel még említést. A második félidő elején nehány percig az Egyetértés rohamozott. Az MTE véde­lemben zavar támadt. Az 53. peicben baloldalról közve­tett szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. Galambos etnel- te be a labdát, Weimper fe­jéről középre pattant s Ger­hát csak nézte, hogy a be­robbanó Komáromi alig egy méterről a hálóba fejelte. Az azt követő 35 perc vál­totta ki aztán a szurkolók­ból a már említett sóhajt. Az MTE gyakrabban táma­dott, újabb helyzeteket dol­gozott ki, de vagy a kapus védett, vagy a játékosok hi­báztak. Végül is az egy po­tyagól a két pont elvesztését jelentette. A vereség ellenére sem játszott alárendelt szerepet a szolnoki csapat. Bár az nem mondható, hogy jól játszott, de korszerűbben, ötletesebben, mint a győztes együttes, amely­nek játékára mi sem jellemzőbb, minthogy csak a 80. perc­ben kellett Gerhátnak kapura tartó labdát védenie. Az MTE jói szervezte meg a védekezést, amelyben Árvái, Heidrich 1. és Sebők jeleskedett, ugyanakkor gyors, a széleken vezetett támadásokkal veszélyeztetett. A befejezéssel azonban a csa­tárok adósak maradtak, csak Najry E. játszott elfogadhatóan. — MJ — Rosszul játszott a MÁV Szegedi Dósa—Szolnoki MÁV 2:1 (2:1) MÁV sporttelep, 1200 n., v.: Nagy E. Sz. Dózsa: Bánfi — Szaffián, Bíró, Csanádi, Portörő, Madarász, Szikora, Veress, Reményik dr. (Ma­gyar), Csordás dr., Héger dr. Edző: Zallár András. Szóin. MÁV: György — Szebeni, Abonyi, Rozmis, Pintér II. (B. Nagy), Földesi, Kelemen, Makai (Pintér I.), Kalmár, Tóth III., Kántor. Edző: Horváth János. Enyhe MÁV mezőnyfölény, ritkább, de lendületesebb Dózsa ellentámadások jel­lemezték az első negyedórát. A 12. percben Tóth III. a kapu torkában csúnyán fölé lőtt, majd,Rozmis 25 méteres lövését védte Bánfi. A 22. percben Csordás dr. szabad­rúgásból a sorfal mellett a jobb sarokba lőtte a vezető gólt. 1:0. A 28. percben a hátráló MÁV védelem „jó­voltából” Csordás dr. a ki­mozduló György fölött a léc alá errtelt. 2:0. Két perc múh/a Kántor fejessel szé­% SZABÓ LAJOS SE— KILIÁN FSE 1:0 (0:0) Kilián pálya, 150 n., v.: Gere. Szabó SE: Fehér — Czétényi, Öllé, Iglódi, Jan- csa, Szűcs II., Bánhidi, Nyi- kos. Pagonyi. Ipacs, Sánta. Edző: Bfláté Sándor. Kilián: Szabó -ú- Balogh, Hajdú I., Csősz, Hudra, Kovács J., Ba­lázs, Vasvári, Kátai, Szmo- dics (Patai), Kontér (Kar- kusz). Edző: Halász József. A mérkőzés úgy indult, hogy a hazaiak gólokkal nyer­nek. A szerencsével hadiláp bon álló Kilián csatárok azonban egymás után ügyet- lenkedték el a jobbnál jobb helyzeteket. Szmodics visz- szagurított labdáját Kátai mellé lőtte, majd Balázs lö­vése kerülte el a kaput. A 20. percben a kapuba tartó lab­dára Vasvári ráfutott, be­rúgta a hálóba, de a játék­vezető érvénytelenítette a gólt. Szünet után is mezőny- Eölényben játszott a Kilián. Hudra, majd Kovács J. lőtt mellé. A játékvezető Patai gólját sem adta meg. Ké­sőbb Szabó és Csősz egy­pített. 2:1. A gól után a MÁV egy időre feljött, a csatárok több jó lövését a vendégvédelem némi szeren­csével hárítani tudta. Szünet után a megújuló kék-fehér támadások veszí­tettek erejükből. Tervszerűt­len akcióikat egyre biztosab­ban szűrte meg a lilák vé­delme, akiknek erejéből né­hány rajtaütésszerű támadás­ra is tellett és elvitték a két pontot. A szolnoki gárda ezeri a mérkőzésen szélesően ját­szott. Görcsös erőlködésével és lélek nélküli küszködésé­vel csak egy félidőn át volt méltó ellenfele a mindvégig ésszerűen és magabiztosan játszó szegedieknek. Egyéni­leg csak Rozmis és Földesi nyújtott elfogadható teljesít­ményt, a többiek erőtlen, meddő játéka nagy csalódást keltett. másra várt, Pagonyi viszont nem és a hálóba rúgta a labdát. 1:0. Alacsony színvo­nalú mérkőzés, csapkodó já­ték. Jó: Bánhidi, Pagonyi, Iglódi, ill. Hajdú I., Ba­lázs. H. J. TISZA CIPÓ SE— SZOLNOKI VEGYIMŰVEK 2:1 (2:1) Martfű, 100 n., v.: Ladányi. Martfű: Bagi — Mészáros, Mihovics, Sütő (Nagy II.), Szűcs, Novák, Katona, Nagy I., Botka, Komláti (Övári), Bodnár. Edző: Fazekas Lász­ló. Vegyiművek: Szőke — Bíró, Németh, Hernádi, Pal­la, Polgár (Mihályi), Kovács, Bozsó, Kolláth, Lévai (Or- száczki), Magyar. Edző: Tóth László. A mérkőzés elején a Ve­gyiművek támadott és a 3. percben Kovács a jobb felső sarokba bombázott. 0:1. Ké­sőbb feljött a hazai csapat és a 30. percben Katona kö­zelről a léc alá lőtt. 1:1. Két perc múlva már a martfűi csapat vezetett. Szűcs lapos Döntőben a Dózsa vízilabdázói Szolnoki Dózsa—Üjpesti Dózsa 3:1 (0:0, 1:0, 1:1, 1:0) Sportuszoda. Szolnok: Esz­tergomi — Boros, Nagy A. — Zámbó — Cseh, Gulyás, Pásztrai. Edző: Boros Ottó. A Komjádi Kupa elődöntő­jében nagy küzdelmet vívott a két csapat. Az első negyed­ben az újpestiek többet tá­madtak. A második játék­részben óriási csata volt a vízben, az egyik újpesti játé­kos sérülése miatt két percig állt a játék. A Szolnok ve­zetést szerzett, a harmadik negyedben egyenlített az Űj- pest, de ez nem tartott sokáig. Az újpestiek öt emberelőnyös helyzetükből mindössze egyet értékesítettek, a szolno­kiak viszont egyetlen előnyös helyzetüket is kihasználták. A Szolnok ezzel a győzelmé­vel bekerült a négyes dön­tőbe és a jövő vasárnap a Bp. Honvéd ellen mérkőzik. Góldobó: Zámbó (2), Nagy A. Jó: Boros, Zámbó, Gu­lyás. lövésébe Polgár belenyúlt és a labda az elmozdult kapus mellett a hálóba jutott, ön­gól. 2:1. Szünet után a ven- dékcsapat támadott többet, a martfűi együttes azonban megtudta tartani az első fél­időben szerzett egy gólos előnyét. Jó: Bagi, Mihovits, Nagy I., ill. Németh, Palla, Magyar. TISZAFÖLDVÁR—SARKAD 0:0 Tiszaföldvár, 500 n., v.: Kürtösi. Tiszaföldvár: Né­meth I. — Lakatos, Seres, Makai, Bige, Borza, Berta (Németh III.), Molnár, Né­meth II., Novák, Rékasi. Végig alacsony színvonalú, csapkodó, eseménytelen me­zőnyjáték. A kapuk ritkán kerültek veszélybe. Az egyet­len komoly lövést az első félidőben Lovász kapufája jelentette. A látottak alapján egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Gyenge játékve­zetés. Jó: Seres. Makai, Bor­za, Lovász, ill. Pozojevics, Balogh, Kádár. Lovasi. — VERBÓK — H. GY. A Szabó SE ismét győzött Szolnokon Karcag biztos győzelme Túrkeve ellen Megyei I. o. labdarúgás Karcag—Túrkeve 3:0 (0:0), Karcag, v.: Debreceni. A mérkőzés első felében a jó erőben lévő vendégek na­gyobb akarással, gyorsan szőtték támadásaikat, míg a hazaiak körülményeskedtek. A második félidő első per­ceiben a karcagiak két re­mekbe szabott góllal lepték meg ellenfelüket, s a 60. percben már a végeredmény is kialakult. A végig jó ira­mú mérkőzésen Karcag má­sodik félidei játékával meg­érdemelten győzött. G.; ör- lős, Vivát, Ökrös. Jó: Tóth, Tüdős, Antal I., Antal II., ill. Finta, Vitárizs, Borók. Ifi: Karcag—Túrkeve 2:2. Jászjákóhalma—Törökszent­miklósi Vasas 1:1 (1:0), Jászjákóhalma, 150 n., v.: Szántó. A teljesen megfiata­lított jászjákóhalmai csapat az ellenfél nagyobb tudását lelkesedéssel pótolta és a 81. percig vezetett. Igazságos eredmény, kitűnő játékveze­tés. G.: Terjéki, ill.Porhanda. Jó: Kovács (a mezőny leg­jobbja), Koncsik, Fejes, Koz- móczki, ill. Ábel, Csontos. Ifi: Jászjákóhalma—Tm. Vasas 3:0. Kisújszállási MÁV MTE— Szolnoki Cukorgyár 3:0 (2:0), Kisújszállás, 200 n., v.: Bo­kor. A nagy lendülettel kez­dő hazaiak már a 3. percben megszerezték a vezetést. A továbbiakban is sokat tá­madtak. Kádár 67. percben történt kiállítása után azon­ban visszaestek, s ekkor már a vendégek is többször ve­szélyeztettek. G.: Vigh, Far­kas, Kreiter, Jó; Makai, Ba­logh, Szántó, Farkas, Varjú, ill. Tóth I., Kelemen, Bakk. Ifi: Sz. Cukorgyár— Kisúj­szállás 4:1. Szolnoki Gépjavító—Rá- kóczifalva 2:0 (1:0), Cukorgyári-pálya, 150 n., v.: Vágó B. Jó iramú, helyen­ként színvonalas, változatos mérkőzés, a gépjavító kapu előtti határozottabb csatár­játékának köszönheti a győ­zelmet. G.: Szarvák, Zsidai. Jó: Terjéki, Szőnyi II., Fü- löp, Mező, Kálmán, Szőnyi I., ill. Dósa, Novotni, Kovács, Vörös. Ifi: ITSK—Rákóczifalva 2:1. Jászárokszállás—Szászberek 4:1 (3:0), Jászárokszállás, 250 n., v.: Gergely. A hazai csapat győ­zelme ilyen arányban is meg­érdemelt. A vendégek a vé­gig sportszerű mérkőzésen a második félidőben csak szé­píteni tudtak. G.: Kóczián (2), Muntyán, Bagi, ill. Bali. Jó: Faragó, Kovács, Bagi, ill. Vágó, Gyárfás. Ifi; Jászárokszállás—Szász­berek 2:0. Jászberényi Vasas—Kun­szentmárton 3:1 (2:0), Jászberény, 50 n„ v.: Csák II. Kezdés után fölénybe ke­rült a Vasas, s ez gólokban is kifejezésre jutott. Szünet után kiegyensúlyozottabbá vált a játék, a vendégek is vezettek néhány jó támadást. Kunszentmárton kapusa a . 65. percben megsérült és nem játszhatott tovább. G.: Mé­száros, Dorók, Inges I., ill. Imrei. Jó; Szarvas, Vass, In­ges II., Dorók, ill. Imrei. Ifi: Jb. Vasas—KUTE 8:0. Mezőtúr—Tószeg 3:0 (2:0), Mezőtúr, 200 n., v.: Barta. Az első félidőben alacsony szín­vonalú, unalmas volt a já­ték, a vendégek az időt húz­ták. Fordulás után élénkebb lett a mérkőzés. G.: Rácz(2), Lukács. Jó; Kerékgyártó, Szűcs, Orosz, Nagy, Sőrés, ill. Zsidai S., Ambrus. Ifi: Mezőtúr—Tószeg 0:0. Űjszász—Középtiszai ME- DOSZ 2:1 (1:1), Űjszász, 200 n., v.- Tóvizi. Jó játékvezetés mellett, alacsony színvonalú mérkőzésen ne­héz hazai győzelem. G.: Föl­di J., Kasza, ill. Nagy. Jó: Kovács I., Kálózi, Kasza, ill. a vendégek védelme. Ifi: Űjszász—K. MEDOSZ 2:1. Szolnoki MTe II—Szolnoki MÁV II. 3:1 (2:1), MÁV-sporttelep, 30o n., v.: Hoffer. a találkozó első ré­szében a MÁV jó játékot nyújtott. A 10. percben a vezetést is megszerezte és ezen kívül több nagy helyze­tet kihagyott. Később az MTE büntetőből egyenlített, majd Füle öngóljával az eredményt is megfordította. G.; Papp III. (11-esből), Fü­le (öngól), Kuluncsics, ill. Verovszki (11-esből). Jó: Géc- zi, Bujdosó, Garics II., Ro­zsán (a mezőny legjobbja), ill. Kucser, Hangodi. Ifi: Sz. MTE—Sz. MÁV 3:1. A martfűi lányok ősszel odahaza veretlenek Táblázatok Labdarúgó NB I 1. Ujp. Dózsa 2. Vasas 3. MTK 4. Bp. Honvéd 5. Ferencváros 6. Pécs 7. Csepel 8. Diósgyőr 9. Salgótarján 10. Tatabánya 11. Haladás 12. Komló 13. Dunaújváros 14. Videoton 15. Rába ETO 16. SZEOL 8 5 2 1 24- 7 29 8 7 — 3 22- 7 20 8 3 4 1 15- 9 17 8323 13-10 15 8 3 1 4 8- 8 15 8 3 3 2 11- 8 14 8 2 4 2 7-10 14 8323 11-15 13 8422 12-13 12 8314 11-11 11 84—4 15-16 11 8323 13-16 10 8 2 2 4 7-16 10 8 2 2 4 5-10 9 8 3 — 5 8-13 7 8—17 3-16 2 Eredmények: Csepel—Diós­győr 1:1, Vasas—Dunaújváros 6:1, MTK—Ferencváros 1:0, Tatabánya—SZEOL 4:1, Rába ETO—Üjpesti Dózsa 2:1, Pécs —Bp. Honvéd 0:0, Komló— Videoton 3:0, Salgótarján— Szombathely 2:1. Labdarúgó NB I B A7. utolsó oszlopban a jutalom, pontok, a szerzett pontokkal ösz- szesítve szerepelnek. 1. Egyetértés 10 7 3 — 16- 4 25 2. Kecskemét 10 4 4 2 14- 8 19 M. DAC 10 6 1 3 11- 5 19 4. Bp. Spart. 10 3 4 3 9- 9 18 5. Eger 10 4 4 2 14- 8 17 6. Ganz-M 10 5 3 2 16-13 17 7. Oroszlány 10 4 2 4 14»-12 17 8. FÜSPED 10 3 2 5 7-12 17 9. Pécsi B. 10 2 4 4 10-17 17 10. ZTE 10 4 3 3 18-12 16 11. Békéscsaba 10 3 2 5 13-12 14 12. DVSC 10 3 4 3 9- 9 12 13. Ózd 10 4 1 5 13-18 12 Székesf. 10 4 2 4 8-13 12 15. Várpalota 10 2 5 3 12-10 10 16. SZMTE 10 2 2 6 7-17 10 17. BVSC 10 3 2 5 18-22 9 18. Előre 10 2 2 6 4-12 9 Eredmények: BVSC—Vár­palota 1:1, Bp. Spartacus— BKV Előre 2:0, MÁV DAC— Székesfehrvári MÁV 1:0, Ganz-MÁVAG—Kecskemét 2:2, Zalaegerszeg—Űzd 4:1, Békéscsaba—DVSC 2:0, Oroszlány—Eger 1:1, Pécsi Bányász—Szállítók 0:0. Labdarúgó NB n Keleti csoport 1. Pénzügyőr 9 6 i 1 19- 7 14 2. Cegléd 9 5 3 1 12-11 13 3. Szegedi D. 9 5 2 2 15-11 ia 4. Budafok 9 4 3 2 15- 9 u 5. Jb. Lehel 9 4 2 3 10- 7 10 6. Gyula 9 3 3 3 19-15 9 7. Bocskai 9 3 3 3 13-12 9 Sz. MÁV 9 2 5 2 11-10 9 9. Közép. 9 3 3 3 9- 9 9 10. Szarvas 9 2 5 2 9-10 9 11. DEAC 9 3 I 5 19-18 7 12. MGM 9 2 3 4 12-16 7 SZVSE 9 2 3 4 9-13 7 14. Vecsés 9 2 3 4 5-12 7 15. Kiskunf. 9 2 2 5 10-20 6 16. KISTEXT 9 1 3 5 9-16-4 Eredmények: KISTEXT— Bocskai SE 1:0, Pénzügyőr SB —SZVSE 2:0, Gyula—DEAC " 5:4, MGM Debrecen—Kiskun­félegyháza 3:2, Budafok—Ceg­léd 5:0, Szarvas—Vecsés 0:0. Labdarúgó NB III. Északkeleti csoport 1. Hajdúsz. 9 6 2 1 15- 7 14 2. Hajdúb. 9 5 3 1 16- 8 13 3. D. TITASZ 9 5 2 2 11- 6 12 4. Záhony 9 5 1 3 20-14 11 5. Tuzsér 9 5 1 3 12- 7 U 6. Nyírbátor 9 5 1 3 12- 8 11 7. Hajdú Vasas 9 5 1 3 14-11 11 8. Rakamaz 9 4 2 3 11-12 10 9. Szabó L. SE 9 3 3 3 7- 8 !) 10. Püspökladány 9 4 0 5 12-16 8 li. Sz. Olajb. 9 3 1 5 12-13 7 12. Nagykálló 9 2 3 4 9-11 7 13. Kilián 9 2 3 4 7-10 7 14. Tisza Cipő 9 2 2 5 4-12 6 15. Sz. Vegyim. 9 2 1 6 12-15 5 16. Mátészalka 9 1 0 8 9-25 a A kézilabda NB I B-s baj- nokság utolsó előtti fordulójá­ban a martfűi lányok biztos győzelmet arattak régi riválisuk felett és ezzel megőrizték ha­zai veretlenségüket az őszi for­dulóban. A férfiak ózdi veresége után, amint az várható volt, az utolsó fordulóra maradt a bentmaradás, vagy kiesés el­döntésének a sorsa. Tisza Cipő SE — BVSC 10:2 (5:0) Női. Martfű, 150 néző, vezet­ték: Szabó és Kliment. Tisza SE: Csató — Filákné, Lukács- né (4), Kuczoráné (2), Szilágyi (1), Juhász (3), Novák. Csere: Beke, Sulyok, Varga, Varró. Edző: Ruják Endre. Kevés említésre méltó ese­mény akadt. Már az első per­cekben látható volt, hogy ezen a mérkőzésen csak az a kérdé­ses, hogy a hazaiak milyen arányban győznek? A vendégek 7:0-ás állásnál szépítettek elő­ször — büntetőből. Játékuk fel­gyorsult, de Csató néhány pa­rádés alakítása megfosztotta ókét a tisztes vereség elérésé­nek lehetőségétől. Szóhoz jutot­tak az összes martfűi cserejáté­kosok akik hiba nélkül látták el feladatukat. ózdi Kohász — Tisza Cipő SE 29:21 (15:10) Férfi. Ózd, 1000 néző. vezették: Bala.jti. Neményl. Tisza SE: Szaszák — Kurilla (5), Bárdos (8), Gálik (2). Sándor, Gellért (3), Nyeste (2). Csere: Lukács (1), Boros, Kenyeres I. Kenye­res II. Edző: Gálik János. A nagy tét meglehetősen ide­gessé tette a cipőgyáriakat. En­nek dacára a mérkőzés egves időszakaiban nagyszerűen lát­szottak, több ízben egy gólra megközelítették a hazaiakat. Szellemes játékukat a nagyon SDortszerűen viselkedő hazai kö­zönség több ízben nyiltszinl tapssal jutalmazta. A százszo­ros váltogatott Marosi bi2to«? ke­ze ellen azonban kevés ellen­szerük volt, aki egymaea 14 gólt ért el. ieaz. hogy e^ből kilencet büntetőből. A martfűiek közül Bárdos és Gellért játéka emelhető ki, akik sok szép kö­zös akciót hajtottak végre. — rk — Kézilabda NB II. férfi Budakalász) Textil — Kilián FSE 32:22 (15:10), Budakalász, 200 n. Kilián: Zsigri — Kálmán, Pál, Mészáros, Marton, Szöllő- si, Varga. Csere: Szabó, Sipos. Legjobb dobók: Szöllősi (8), Marton (5). Az elmúlt hétvégi eredmé­nyekből nyilvánvalóvá vált, hogy a Kilián kiesett az NB II- ből. Így a mérkőzésnek nem volt tétje. Ennek ellenére na­gyon kemény, helyenként dur­va mérkőzést vívottt a két csa­pat. A durvaságban a hazaiak jártak elől. A mérkőzés lefújá­sakor a nézőközönség betódult a pályái a és a hazai játékosok­kal együtt tömegverekedést provokáltak. A Kilián játékosait ütötték, rugdosták. köpdösték. A verekedés az öltöző folyosó­ján is folytatódott. A jelenlévő rendezők csak nehezen tudtak rendet teremteni annál is in­kább mert javarészt ők jártak elől a verekedésben. Az ügvnek reméljük a szövetségben foly­tatása lesz. Szabó István Az ÄFOR Ásványolaj- forgalmi Vállalat IV. sz. tájegységi telepe Szolnok, Verseghy u. 3. szám BERBE VENNE HELYISEGET irattározás céljára. A megyei labdarúgó bajnokság állása 1. T.-miklós 10 7 2 1 35-13 lft 2. Karcag 10 6 2 2 19-l4i 14 3. Túrkeve 10 G 2 2 16-12 14 4. Méz Ótűr 10 5 2 3 18-1^12 Kisújszállás 10 5 2 3 17-13 12 6. J.-ároksz. 10 4 3 3 23-17 11 Sz. MÁV II 10 3 5 2 25-19 11 8. Rákóczifalva 10 4 2 4 15-14 10 9. K.-szentm. 10 4 2 4 12-15 10 10. Űjszász 10 5 5 15-22 10 11. Sz. MTE n 10 3 3 4 19-19 9 12. Jb. Vasas 10 3 3 4 18-23 9 Tószeg 10 3 3 4 14-19 9 Szászberek 10 4 1 5 11-16 9 15. Gépjavító 10 3 2 5 14-19 8 Cukorgyár 10 3 2 5 12-17 8 17. K. MEDOSZ 10 1 3 6 12-18 5 18. J.-jákóhalma 10 3 7 8-21 3 Kosárlabda NB I. Női 1. MTK 17 15 2 1191: 794 32 2. Bp. V. Met. 16 14 2 981 : 756 30 3. Videoton 16 14 2 1178: 812 30 4. TFSE 16 13 3 1114: 801 29 5. BSE 16 13 3 1255: 732 20 6. Kecskemét 16 9 7 997 : 774 25 7. BKV Előre 16 9 7 1162: 948 25 8. Székest. Ép. 16 8 8 968: 955 24 9. Szigetvár 16 6 10 827 : 947 22 10. Bp. Spart. 16 5 11 857 : 958 21 11. Eger 16 4 12 805:1014 20 12. Bp. HSC 16 2 14 703 : 951 18 13. Szolnok 16 1 15 747:1190 17 14. Bp. Pedag. 17 — 17 514 :1667 17 Totó eredmények í. FTC—MTK 2 0:1 2. Pécs—Bp. Hönv. X 0:0 3. Videoton—Komló 2 0:3 4. Haladás—SBTC 2 1:2 5. Oroszlány—Eger X 1:1 6. BEAC—Eszterg. 1 3:0 7. Izzó—KKFSE 1 2:0 8. Ikarus—Nagybát. X 0:0 9. Sátoralja.—MVSC 1 1:0 10. Bologna—Inter. X 2:2 11. Catania—Fiorent. X 0:0 12. Verona—Juventus X 0:0 13. Torino—Lazio X 1:1 +1 0:0 14. Arezzo—Bari X