Szolnok Megyei Néplap, 1970. szeptember (21. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-08 / 210. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1970. szeptember 8. Ritkán látható rossz játék BKV előre —Szolnoki MTE 2:0 (1:0) Váratlan sikerek — és kudarcok az NB Ill-ban Szolnok, 2000 néző, vezet­te: Halász M. Előre: Rother- mel — Juga, Reií, Tordai, Gündert, Egervári, Kalmár, Arató. Tuba, Nagy, Raucsik (Burányi a 81. percben). Ed­ző: Anda László. Szó. MTE: Nagy P. — Vincze, Heidrich I., Kovács, Sebőit, Árvái, Hi. mer, Heidrich II (Czimák a 72. percben), Mile, Nagy F., Pallai. Edző: Somogyvári Jó­zsef. Az egy héttel korábbani idegenbeni győzelem után mindenki azzal a tudattal ment ki a mérkőzésre, hogy az MTE játékosai végre úgy játsszanak, ahogyan azt jog­gal elvárják a szurkolók. Té­vedtek. Az MTE lélektele- nül, enerváltan, rosszul ját­szott. A vendégek kezdték a játékot, széllel szemben tá­madtak s már az első perc­ben szögletet értek el. Sőt a 3. percben gólhelyzetük is adódott. Kalmár három védő között cselezgetett, lőni is engedték és a kipattanó lab­dát Vincze az utolsó pilla­natban rúgta el Nagy elől. Ezután Heidrich II futott el a jobbszélen, beadása át­szállt a fejek fölött, Sebők elérte, kapu elé ívelt és Heidrich II tiszta helyzetben Jb. Lehel—Szegedi VSE 2:0 (0:0) Jászberény, 600 n. v.: Ba­lázs II. Jászberény: Vasas — Nagy I., Benke, Gubicz, Fekete, Juhász, Urbán, Sán­dor, Lukácsi, Révfi, Bugyi (Marczis). Edző: Bíró István. Szeged: Ludányi — Csigér, Terhes, Kovács M., Kovács G., Tóth, Szalai. V. Tóth, Sonkó, Szamosvölgyi dr. (Ta- kó). Kakas, Edző: Laczi Fe­renc. Igen erős széllel szemben a hazai csapat kezdte a játékot. Az első percek hullámzó mezonéiátéka után a 26. percben Lukácsi a balössze­kötő helyéről kecsegtető helyzetben laposan a kapura lőtt, Ludányi kiütötte a lab­dát és a berohanó Urbán elől szögletre mentettek a védők. A széltől támogatott vendégcsatárok oróbálkozá- sait a Lehel védelme bizto­Szarvas—Szolnoki MÁV 1:1 (0:0) Szarvas 1000 néző. Vezette: Gáli. Szarvas: Nagy II. — Kerekes, Mihály, Magyar — Gajdos, Brakszatorisz II. — Bertók, Roszik (Kócsa). Nagy I., Müíler Oravecz. Edző: — Bencsik Gyula. Szolnoki MÁV: György — Szebeni, Abonyi, Rozmis — Tóth III., Földesi — Tóth II. Kalmár (Kóródi), Makai, Pintér I., Kelemen. Edző: Horváth Já­nos. Hazai rohamele vez tték be a találkozó első perceit. — Csakhamar a szolnokiak vet­ték át a kezdeményezést, — több szögletrúgás és gólt ígé­rő akció jellemezte a MÁV fölényét. A 10. percben Ke­lemen nagy lövését kitűnő ref­lexszel ütötte ki a hazai ka­pus. Ezt követően Kalmár fölé lőtt labdája. Pintér fe­jes .,lesgólja'’, Makai nagy- ereiű sorozatos lövései és szabadrúgásai jelezték a MÁV harci kedvét. Színvona­las. élénk iramú játék során a hazaiak r'raveoz révén többször is veszélveztettek. A 37. percben eev előre ívelt labdát Ovörgv k’°Hett és a befutó Nagy I. óriási hely­a kapusba lőtt. Az MTE nem tudta kihasználni a szél se­gítségét. — Körülményesen szőtte támadásait, alkalmat adott a közbelépésre és a leadások is pontatlanok vol­tak. A csatárok alibi futballt játszottak, igyekeztek sza­badulni a labdáktól, s pasz- szaik rendre rossz helyre mentek. Jól használták ki ezt a zavart a vendégek és egymás után vezették veszé­lyes támadásaikat. A 15. percben már a második gól­helyzetet hagyták ki Nagy P. kapuja előtt. Az ellentá­madás során Mile hosszan szöktette magát, majd a 20. percben Heidrich II. szalasz­totta el a gólszerzési alkal­mat. Az Előre okosan szer­vezte támadásait. Az MTE védők nem fogtak embert, hagyták az Előre csatárokat cselezgetni, akik különösen a jobboldalon vezették tá­madásaikat. Kalmár játsza­dozásait csak nézték. A ru­tinos Egervári pedig egymás után indította a fürge ötös­fogatot támadásba. A félidő befejezése előtt 20 másod­perccel Arató cselezgetett a 16-oson, kapura lőtt, a labda visszapattant hozzá és a lá­san hárította. Pár perccel a félidő befejezése előtt Tóth távoli lövése a kapufa tövé­ről pattant a mezőnybe. Szünet után a hazaiak fö­lénybe kerültek és a 61. percben Révf'r 20 méteres szabadrúgásból megszerezte a vezetést. 1:0. Továbbra is a Lehel kezdeményezett töb­bet, de a támadások befeje­zésébe mindig hiba csúszott. A 87. percben Juhász vezet­te fel a labdát és mintegy 22 méterről váratlanul kapura lőtt. A kapus kiütötte a labdát és a befutó Lukácsi a hálóba vágta a második gólt 2:0. Mezőnyjá­tékkal ért véget a találkozó. Közenes iramú mérkőzésen megérdemelten szerezte meg első győzelmét a hazai csa­pat. Jó: Benke, Nagy I., Gu­bicz, Lukácsi, ilL Farkas, Sonkó, Szalai. L. S. zetben a kapu mellé lőtt. Szünet után Pintér szögle­tet harcolt ki, utána a szar­vasiak parázs ellentámadáso­kat vezettek. Az egyik kapu előtti tömörülésnél Rozmis oly szerencsélenül találta el a labdát, hogy az lábáról a saját kapujába vágódott 1:0. Öngól! A váratlan eredmény fellelkesítette a hazaiakat, — akik időszakonként higgad­tabb játékukkal nehéz per­ceket okoztak a szolnoki vé­delemnek. Egyre keményebb lett a játék, csökkent a szín­vonal. Szolnoknál Tóth III. és Szebeni sérült meg, a szar­vasiaknál Oraveczet vitték le a nályáról. A 87. percben Tóth II. átjátszotta a szarvasi védelmet és balra kisodródva a kanuba lőtte az egvenlítő gólt 1:1. Az utolsó percben pz előr<»*öj-ő *Cel°rnppt Mi­hály hátulról felvágta és ez-'-’-t a játékvezető kiállította. Két ellentétes félidő jelle­mezte a küzdelmes, helyen­ként kemény mérkőzést. — M'ndkét cSonatnak voltak a győzelemre is esélyes pillana­tai. Mindezt mérlegelve a döntetlen eredménv reálisan tükrözi az erőviszor H. Gy. bak között a jobb alsó sa­rokba lőtt. Szünet után a vendégek lassítani igyekeztek a játé­kot. Az MTE mindent meg­próbált, hogy kiegyenlítsen, de meddő csatársora erre képtelen volt. — Egy kapura folyt a játék, ennek elleriére ismét az Előre volt eredrpé- nyes. Egy 35 méteres sza­badrúgásnak Egervári futott neki. s jól eltalált lövésébe Nagy P. beledobta magát, a labda melléről a kapufára, onnan Arató elé pattant és máris 2:0 az eredmény. A já­ték képe ezután sem válto­zott. Az MTE csak az ellen­fél 16-osáig jutott el, kapura azonban nem jelentett ve­szélyt, bár Nagy F. előtt két alkalommal is adódott kínál­kozó alkalom, de a csatár képtelen volt bevenni Rot- hermel kapuját Csalódást okozott az MTE játéka. Sem a mezőnyben, sem pedig a kapu előtt nem játszott jól. Érthetetlen volt a csatárok enervált játéka. Rossz labdakezelések, még rosszabb passzok jellemezték az ötösfogat játékát. Feltű­nő volt a lélektelenség, a tervszerűtlenség. Az egész csapat messze formája alatt játszott. Bravúros leke győzelem Szolnoki MÁV—Szegedi Postás 6:2 (2486:2449) MÁV 4-es tekecsarnok. Ve­zette: Vörös és Csekő. A Szolnoki MÁV Magda sérü­lése és Vígh A. szolgálati el­foglaltsága miatt tartalékosán állt ki a mérkőzésre. A ven­dégek kezdeti előnyét a csa­pat szívós küzdelemben be­hozta és a hajrában biztosan győzte le a Szegedi Postások jóhírű együttesét. Részletes eredmények: MÁV-nál Kán­tor. S. 456, Kalics Gy. 432, Laurincsik 414. Dedrák 413, D. Nagy 389, Jándi 382 fa. Szegedi Postásnál: Fekete 450. Czakó 436, Rácz 399, Fló­rián 396, Fodor 386, Péter 382 fa. Kettős martfűi kézüabda siker Tisza Cipő SE— Bp. Vörös Meteor 11:6 (7:5) NB I B. Női. Budapest, 100 néző, vezette: Balogh. Tisza SE: Csató, Sulyok, Lukácsné (2), Szilágyi (1), Juhász (5), Filákné (3), Novák. Csere: Kuczoráné, Beke, Varga. Edző: Ruják Endre. A mérkőzés előtt az oko­zott izgalmat, hogy Kuczorá­né késett és az egyik játékve­zető nem érkezett meg. Utána jól ment minden, mert a cipőgyáriak tíz perc alatt 4:1, majd 5:l-re vezettek. Most sem maradt el a szoká­sos megtorpanás és a ven-’ déglátók egyenlítettek. Ku­czoráné beállása lendített a csapaton és innen kezdve már újra nem volt vitás a martfűiek győzelme. Csak a második félidőbeli orkánsze­rű ellenszél fosztotta meg őket a nagyobb arányú győ­zelemtől. Tisza Cipő SE— Székesfehérvári MÁV 18:14 (9:6) Férfi. Martfű, 300 néző, ve­zették: Czikely és Szabó. Ti­sza SE: Szaszák — Kurilla (2), Tóvizi, Bárdos (11), Gá- lik (2), Gellér (3), Nyeste. Csere: Kenyeres I, Kenyeres II, Sándor. Edző: Gálik Já­nos. A tavaszi székesfehérvári „csata” emlékével, meglehe­tősen „paprikás” hangulatban kezdődött a mérkőzés. A já­tékvezetők határozottságuk­kal azonban hamar rendet te­remtettek. A hatodik gólig váltott vezetéssel, fej-fej mel­lett haladt a két csapat. A hazaiak hamarabb higgadtak le és ötletes kombinatív já­tékkal Bárdos vezérletével és Szaszák nagyszerű védései révén fokozatosan elhúztak. 17:10-es vezetés után azonban egy kicsit kiengedtek és a vendégek csökkenteni tudták vereségük arányát. Sz. Olajbányász— Debreceni TITASZ 1:0 (0:0) Debrecen, Nagyerdei sta­dion, 150 n., v.: Rácz. Olaj­bányász: Balázs — Thoma, Draskóczi, Nagy (Tapasztó), Józsa, Szokolai, Horváth, Se­rege, Karkecz, Bíró, Fodor (Fejes). Edző: Szántó József. Az Olajbányász az első fél­időben védekezésre rendezke­dett be, s így a TITÁSZ erő­sen rohamozott, de a védelem Balázs vezérletével nagysze­rűen játszott. A második fél­időben változatosabb lett a játék és az Olajbányász tá­madásai is veszélyesebbek lettek. A 75. percben Serege a balszélen elfutott és beadá­sából Bíró a hálóba lőtt. A hátralevő időben az Olajbá­nyász védelme mindent há­rított és megérdemelten hoz­ták el a két pontot. A jól játszó csapatban Balázs volt a mezőny legjobbja. Tiszaföldvár—Kossuth SE 2:0 (1:0) Tiszaföldvár, 500 n., v.: Mézes. Tiszaföldvár: Nagy — Bige. Seres, Makai, Kávási, Lovász, Berta, Molnár, Né­meth III (Németh II), Borza, Rékasi (György). A mérkőzést alacsony szín­vonal és gyenge iram jelle­mezte. Végig a hazai csapat játszott enyhe fölényben, csatárai azonÜan sokat kö- rülményeskedtek, emiatt ne­hezen született meg a győze­lem. G.: Borza, Berta. Jó: Bige, Seres, Kávási, Berta, ilL Terhes, Szécsi, Kiss. — verbók — Hajdúböszörmény— Kilián FSE 1:1 (1:0) Hajdúböszörmény, 500 n., v.: Király. Kilián: Szabó — Balogh, Hajdú I, Csősz, Hud- ra (Hajdú A.), Kovács I, Karkusz, Vasvári (Kovács L.), Kátai, Patai, Kontér. Edző: Halász József. Küzdelmes mérkőzés. A 35. percben a hazaiak jutottak vezetéshez, utána mindkét ol­dalon sok szabálytalanság adódott. Szünet után bátrab­ban támadott a Kilián és megérdemelten egyenlített. -A második félidő 30. percében a hazai középcsatár egyedül tört kapura, de Szabó szögletre hárított. Tíz perc múlva Ko­vács L.-nek volt hasonló hely­zete, de a védők akkor is mentettek. A Kilián gólját Hajdú I szerezte. Jó: Szabó (a mezőny legjobbja), Balogh, Kontér. Túrkeve—Törökszentmik­lósi Vasas 1:1 (1:1) Túrkeve, v.: Kollai. Gyors hazai gól után a vendégcsa­pat szerencsés öngóllal egyenlített. Kitűnő játékve­zetés mellett a végig többet támadó T úrkeve közelebb állt a győzelemhez. Jó: Pi­roska, Nagy I, Borpk, Deák, ill. Öllé, Csontos, Bukta, Por- handa. Ifi: Tnrökszentmiklős— Túrkeve 4:2. Kisújszállási MÁV MTE— Mezőtúri AFC 3:2 (3:1) Kisújszállás, 300 n., v.: Pá­linkás. Nagyiramú, sportsze­rű mérkőzésen az első fél­időben a hazaiak taktikailag múlták felül jól játszó ellen­felüket. Szünet után feljöt­tek a vendégek és a sérülé­sek miatt megfogyatkozott hazaiaknak csak nehezen sikerült otthon tartani a két pontot. Jó játékvezetés. G.: Farkas 2 legyet 11-esből). Jákó. ill. Nagy. Szűcs. Jó: Téglást, Karsai. Sjepeshelvi. Farkas, Jákó, ill. Orosz, Lu­kács. Ifi- MAFC—Kisújszállás 4:0. Sz. Cukorgyár—Sz. Gépja­vító 2:1 (2:1) Cukorgvári pálya. 150 n.. v.: Ladányi. Jó iramú mérkőzé­sen két ellentétes félidő. A széltől támogatott Cuko-gvár jobban kihasználta gólhely­zeteit és megérdemelten nvert. O.: Munkácsi. Major, ill. Mező. Jó: Munkácsi, Nyírbátori Dózsa— Sz. Vegyiművek 2:1 (1:1) Nyírbátor, 200 n., v.: Pencz. Vegyiművek: Szőke — Bíró, Németh, Gógány, Palla, Pol­gár, Kovács, Orszáczki, Mi­hályi, Kolláth, Lévai (Herná­di). Edző: Tóth László. Nagyiramú mérkőzés. A vendégek kezdtek jobban, a 12. percben Kovács lefutotta a védelmet, már csak a ka­pussal állt szemben, de a léc­re lőtte a labdát. A 14. perc­ben Kolláth szerezte meg a vezetést. Hat perccel később védelmi hibából egyenlített Nyírbátor. A 67. percben Ko­máromit a játékvezető után- rugásért kiállította. Ezután Kolláth és Hernádi szabályos góljait a partjelző téves be- intésére a játékvezető vissza­vonta, s ezzel a Vegyiműve­ket biztos győzelemtől fosz­totta meg. G.: Mózsa, Gu­lyás, ill. Kolláth. Jó: Mózsa, Erzse, Gulyás, ill. Németh, Kovács, Orszáczki. T. L. Rakamaz—Szabó Lajos SE 2:1 (1:0) Mezőtúr, 400 n„ v.: Gyön­gyösi dr. Szabó SE: Fehér —■ Öllé, Iglódi, Gombik, Tóth, Bánhidi, Pagonyi, Czétényi, Szűcs, Nyíkos (Ipacs), Sánta. Edző: Máté Sándor. Meglepetésre a vendégcsa­pat nem állt be védekezni, bátran támadott és ha sze­rencsésen is, de megérdemel­ten győzött. A Szabó SE több gólhelyzetet hagyott kihasz­nálatlanul, a játékvezető egy 11-est nem ítélt mgg a ha­zaiak javára. G.: Tóth, Ká­das, ill. Szűcs. Jó: Tóth, Er­dős, Müller, Kádas, ill. Fe­hér, Czétényi, Bánhidi. — sindel —■ Mátészalka—Tisza Cipő SE 3:0 (1:0) Mátészalka, 400 n., v.: Mi- zsei. Tisza Cipő: Bagi — Sz. Kiss, Mihovits, Sütő, Szűcs, Novák, Jenei, Óvári, Nagy I, Komláti, Bodnár. Edző: Faze­kas László. Mezőnyben nem volt ilyeh nagy különbség a két csapat között. Az egyébként múlt he­ti formájában játszó tartalé­kos martfűi együttes újabb nagyarányú vereségéhez já­tékvezetői és kapushibák is hozzájárultak. G.: Bagi (ön­gól), Kosa, Balogh. Jó: Erdei, Gál, Kosa, Balogh, il). Szűcs. V. A. Bakk, Géczi, Tóth II (a me­zőny legjobbja), a gépjavító­ból nem lehet kiemelni sen­kit. Ifi: ITSK—Cukorgyár 3:0. Szászberek—Jászjákóhal- ma 3:1 (2:0) Szászberek, 200 n.. v.: Fehér. A sportszerű mérkőzésen jó játékvezetés mellett megér­demelt hazai győzelem szü­letett. G.: Bali II (2). Juhász I, ill. Csánvi. Jó: Juhász I, Bali II. Koczka I, ill. Csá- nvi. Gecse. Ifi: té'zjákóhalma—Szász­berek 3:0. Jászt rnks-állás—Szolnoki MÁV II 2:2 (1:2) Jászárokszállás. "00 n„ v.: Bokor. Jó iramú, változatos mérkőzésen a hazaiak köze­lebb álltak a győzelemhez. CjServölgyi (Jászárnlrszállés, a1- 80. percben kiállítva. G.: Bagi. Kóeziárt. ill. B. Naev, Csorna. Jó- Faragó. Montván. Kovács, ill. Kucser, Laczkó, Csorna. ifi- 4-z. MÁV—Jászárokszál­lás 6:1. Tószeg—Ü.iszász 2-0 (1:0) Tószeg. 200 n., v.: Paál. A végig fölénvben játszó, hazai csapat megérdemelten győ­zött. A vendégek támadásai csak az első félidőben jelen­tettek veszélyt. Kovács (Űj- szász) a 80. percben kiállít­va. G.: Vágó, Szabó. Jó; Fe­Tábl ázatok Az utolsó oszlopban a jutalom­pontok együtt szerepelnek a szerzett pontokkal. Az adott és a kapott gólok között kivonásjel van, mert pontszámegyenlőség esetén a gólkülönbség dönti el a helyezést. Az NB I B állása 1. Egyetértés 5 2 3 — 3- 1 15 2. FÖSPED 5 2 1 2 4- 7 14 3. MÁV DAC 5 3 1 1 6- 2 13 4. Pécsi B. 5 1 2 2 5- 8 13 5. Kecskemét 5 2 1 2 8- 6 12 6. Zala TE 5 3 — 2 13- 8 U 7. Eger 5 2 2 1 7- 4 11 8. Bp. Spart. 5 — 3 2 4- 6 11 Oroszlány 5 2 — 3 6- 8 11 10. Békéscsaba 5 2 — 3 9- 7 10 Ganz-M. 5 2 2 1 7- 5 10 12. Ózd 5 3 — 2 7- 7 9 13. Szív. MÁV 5 3 —. 2 5- 7 8 14. Várpalota 5 2 2 1 8- 4 7 15 Szó. MTE 5 1 1 3 2- 8 7 16. Debrecen 5 1 2 2 6- 6 6 17. BVSC 5 2 1 2 12-14 6 18. Előre 5 1 1 3 2- 6 6 l Labdarúgó NB II Keleti csoport 1. Pénzügyőr 4 3 1 — 10-3 7 2. Szegedi D. 4 3 1 — 9-3 7 3. Cegléd 4 3 1 — 6-3 7 4. Budafok 4 2 2 —­6-2 6 Középítők 4 2 2 — 6-2 6 fi. Bocskai 4 2 2 — 7-4 6 7. Debr. EAC 4 1 1 2 8-7 3 8. Szó. MÁV 4 — 3 1 3-4 3 9. MGM Debr. 4 1 1 2 6-8 3 10. Kiskunf.-h. 4 1 1 2 5-8 3 Szarvas 4 — 3 1 2-5 3 12. Jb. Lehel 4 1 — 3 4-5 2 13. Gyula 4 — 2 2 4-8 2 KISTEXT 4 — 2 2 3-7 2 Szeg. VSE 4 1 — 3 3-7 2 16. Vecsés 4 1 — 3 1-7 2 TOTO EREDMÉNYEK 1. Ózd—Eger 1 3:2 2. Egyetértés—Pécsi F. x 0:0 3. MÁV DAC—ZTE 1 2:0 4. Szó. MTE—BKV Előre 2 0:2 5. Szfv. MÁV—Bp. Spart. 1 1:0 6. Cegléd—KISTEXT 1 1:0 7. DEAC—Pénzügyőr 2 1:2 8. Szarvas—Szó. MÁV x 1:1 9. Gyula—Középületépítők 2 1:3 10. Kiskunt.—Budafok 2 2:3 11. Lehel—Szeg. VSE 1 2:0 12. Vecsés—Szeg. Dózsa 2 0:2 13. Sátoraljaújhely—Volán 2 1:2 +1 14. Máza-Sz.—Pécsi Ércb. x 2:2 A megyei bajnokság állása 1. T-miklós 5 4 1 — «at i co 9 2. J-árokszáll. 5 3 2 ■— 15- 6 8 3. Mezőtúr 5 3 1 1 10- 5 7 4. Kisújszállás 5 3 1 1 10- 8 7 5. Túrkeve 5 2 2 1 5- 4 6 6-7. Karcag 5 2 2 1 7- 7 6 Üjszász( 5 3 — 2 8- 8 6 8. Szó. MÁV II 5 1 3 1 12-11 5 9. R-falva 5 2 1 2 6- 6 5 10. Tószeg 5 2 1 2 8-10 5 11. Szó. Gépj. 5 1 2 2 7- 6 4 12. K. MEDOSZ 5 1 2 2 6- 6 4 13. Szó. Cukor. 5 2 — 3 6- 7 4 14. Szászberek 5 2 — 3 6-10 4 15. KUTE 5 1 2 2 3-10 4 16. Szó. MTE n 5 — 3 2 5- 7 3 17. Jb. Vasas 5 — 2 3 8-15 2 18. Jákóhalma 5 — 1 4 4-14 1 kete, Spányik, Vágó (a me­zőny legjobbja), Tamási, ill. Dancsó. Konka. Fehér. Ifi: Tószeg—Üjszász 5:0. Kunszentmárton—F.ákóczi- falva i:o (0:0) Kunszentmárton, 200 n.. v.: Tóvizi. Jó védelmek, tehe­tetlen csatársorok. Esemény csak a 77. percben adódott, amikor Dósa kézzel ütőit labdájából Garáz gólt lőtt, de a játékvezető nem adta meg. Később a kitörő Csornán II elől Varczag II úgy tudott menteni, hogy a saját kapu­jába vágta a labdát. Jó: Sí­pos (a mezőnv legjobb ja), Csornán I, Tóth, ill. Dósa, Naev V. 'fi; Rákóczifalva—KUTE 3:0. * • Karcag—’ászherényi Vasas 2:2 (2:0) Karcag, 300 n„ v.r Mihályi. Az első félidőben lényegesen többet támadó Karcag két gólos vezetést szerzett. A második játékrészben terv­szerűbben játszó Vasas meg­érdemelten eevpnlített. G.: Varsa G.. Kovács J.. ill. Mé­száros (91. Jó- Tüdős. Antal T. Antal L.. ül. Dorók, Csík, Bt'óa. Mészáros. Ifi: Karcag—Jb. Vasas 6:0. Szolnoki MTR TT—Közép- tiszai MFT)0«Z 1:1 (0:1) Ti szál i gef. v. Kubánvi. JÓ! Fénvi r:é„7) Garics II, ill. Ba'- Pádár T. ifi- Sz. MTE—w. Mfnosü 9:0. A Műszaki Anyag- és Gépkereskedelmi Vállalat MŰSZAKI BECSLEST tart Szolnok városban 1970. szeptember 17-én írásbeli belelentéseket kérjük a Magyar Hirdető kirendelt­sége címére: Szolnok. Beloiannisz utca 13. szám beküldeni. Budapesti elmünk: MŰSZAKI ANYAG- ÉS GÉPKERES­KEDELMI VÁLLALAT. Budapest. V., Báthory utca 3. szám. Telefon: 115—619. Foglalkozunk használt mezőgazdasági és egyéb gépek, kompresszorok, műszerek stb. eladásával, vé­telével és közvetítésével. ' ' _ ___________ ______ 4 Á z első őszi győzelem Váltakozó küzdelemben Törökszentmiklós pontvesztesége, Mezőtúr veresége Hegyei I. o. labdarúgás