Szolnok Megyei Néplap, 1970. szeptember (21. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-22 / 222. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1970. szeptember 22. A lelkes küzdőszellem meghozta a sikert Szolnoki MTE — Békéscsabai Előre 3:2 (2:0) MTE sporttelep 2000 n.( v.: Mohácsa-. SZMTE; Gerhát — Vincze (Heidrich II. az 57. percben), Heidrich I., Ko­vács, Árvái, Papp II., Se­bök, Pallai (Rozsán a 68. percben), Mile, Nagy F., Czirnák. Edző: Lazányi Pé­ter. B. ELŐRE: Tóth M. —• Kvasz, Dobó (Szűcs a 62. percben), Láza, Lengyel, Ambrus, Tóth Cs. (Dupsi a szünetben), Imri, Moós, Né­meth, Schneider. Edző: Pil­lér Sándor. Kezdés után szöglethez ju­tottak a vendégek, a beívelt labdát Németh alig lőtte kapu mellé. A 3. percben Nagy F. lövését védte Tóth M., majd a 7. perc meghozta az MTE első gólját. A 16-os vonala előtt Nagy Ferencet ellökték. Ö végezte a sza­badrúgást, az erős labdát Tóth csak kiütni tudta. Pal- laihoz került a labda, aki cselsorozat után a jobboldal­ra kisodródva a hosszúsarok­ba lőtt. 1:0. Szép egyéni alakítás volt. Feljöttek a vendégek is. de a szolnoki játékosok jól védekeztek. A 19. percben a szolnokiak ereiben meghűlt a vér. Ger­hát kapujából feleslegesen kiindulva az egyik békés­csabai játékos elől meg akar­ta szerezni a labdát. Nem sikerült és elbuktatta a játé­kost. A büntetőből Dobó a felső lécre lőtte a labdát. Szorongatott a Békéscsaba, az MTE kapuja elé tömö­rülve védekezett. Imri az óldalhálóba fejelt, Ambrus lövését a kapufa tövénél csípte el Gerhát. Félóra el­teltével az MTE ismét táma­dásba lendült. Pallai kapu elé iveit szabadrúgását Nagy F. fejelte kapura, Tóth el­vetődve hárított. Nem volt magas színvonalú, de válto­zatos, kemény. küzdelmes volt a mérkőzés. A 43. perc­ben szép hazai támadásnak és újabb gólnak tapsolhattak a nézők. Czirnák vezette fel a labdát, aztán balra adta Nagy F. elé. A balösszekötő egyből átívelte a jobboldalra és a berobbanó Mile a sa­rokba fejelt. 2:0. Szép Pallai, Nagy F. össz- játék vezette be a második félidőt, szöglet lett belőle. Négy perc múlva, Czirnák jó labdával indította Nagy Ferencet, akinek beadását Mile kapu fölé fejelte. Az 56. percben Kovács vezette fel a labdát a baloldalon. Beadását Dobó röviden mentette. Nagy Ferencnek jól jött lábra a labda és tá­volról a jobb felső sarokba lőtt. 3:0. A 63. percben az MTE kapujától 18 méterre szabadrúgáshoz jutott az Előre. Schneider sorfal fölött átívelt labdája a bal alsó sarokba hullott. 3:1. A 74. percben Mile tört ki sokat ígérőén, de a kapu előtt el­nyomták, maid Ambrus kel­lemetlen lövését védte Ger­hát. Az MTE lassította a já­tékot, Békéscsaba lestaktikát alkalmazott. Fokozódott a vendégek nyomása a látha­tóan visszaesett hazaiakkal szemben. A 85. percben 18 méterre a kapu előtt Imri lőtt egy szabadrúgást, a lab­da az egyik védőről szöglet­re pattant. Három perc múl­va megismétlődött az eset. Schneider ívelte be a szögle­tet és a beugró Dupsi a há­lóba fejelt. 3:2. A jól alkalmazott taktika, a lelkes, önfeláldozó küzdő- szellem meghozta a sikert. Az MTF két fedezete, Árvái Imrit, Papp II. Némcthet vé­gig szorosan őrizte, s ezzel a Békéscsaba két gólerős játékosát teljesen kikapcsol­ták a játékból. Sebők és Czirnák húzódott Vissza a fedezetek vonalába, indítot­ták, szervezték a támadáso­kat, s ebbe olykor Kovács is ügyesen «besegített. A táma­dósorban ezúttal Mile volt a húzóerő, minden poszton feltűnt, Nagv F. pedig jól osztogatott. Ha pedig szük­ség volt rá, hátrahúzódtak a védelmet segíteni. Ennek tu­la tdonítbató, hogv a mérkő­zés végére elfáradt a esanat, s a vend évek közel álltak a Kiegyenlítéshez. Összességé­ben azonban a fegyelmezet­ten, navy akarással és he­lyenként jól játszó MTE megérdemelten vívta ki az ériékes győzelmet. Kitűnt Hciidrich I., Kovács, Árvái, Papp II.. Sebők, Mile, Czir­nák, ill. Láza.. Lengyel, Amb­rus, Schneider. ssm (pi) Két új megyei csúcs és több jó eredmény Katona tlisskoszv ütésben 55.66, Kován6 su y lökésben: 15.48 Kétnapos versenyen, jó rendezés mellett kevés indu­ló volt részvételével került sorra az atlétikai szövetség 1970. évi megyei ifjúsági baj­nokságra. A kevés induló kö­zött azonban a legjobbak igen színvonalassá tették a versenyt, a győztesek csak­nem minden számban kima­gaslóan jó eredményeket ér­tek el. A női mezőny gyen­gébbnek bizonyult, mint a férfi, így Bata Erzsébet és Csapó Erzsébet a MÁV két atlétája sok számot megnyert. Meghívottként szerepeltek a versenyen a MÁV I. osz­tályú felnőtt versenyzői. Ka­tona József, aki ez évben hosszú idő óta csúcsformá­ban Van, most diszkoszvetés­ben javított teljesen hiteles körülmények között a megyei csúcseredményén. 55,66 mé­teres eredménye előkelő he­lyet biztosít részére a magyar ranglistán is. Emelte a ver­seny színvonalát Nagy Atti- láné és Szabó Ferencné sze­replése. egyik távolban 561 cm, 200 m-en 26.2 mp., a másik súllyal 11,27 m-es ered­ményt ért el. Férfiaknál 100-tól 400 mé­terig a jó formában levő Hack Márton győzött egyéni csúcsokkal és igén jó ered­ményekkel. 11.0, 22.2 és 51.7- és eredménye ellenfél nélkül azt sejteti, hogy adott eset­ben jó ellenfelekkel két me­gyei csúcsot is tudna javí­tani. 800 és 1500 méteren a martfűi Tímár Imre győzött 2:17,3 illetve 4:31,7-el. 3000 méteren Pintér Sándor 9:41,4- es egyéni legjobb eredmény­nyel győzött. Banczik György Kővágó György (Sz. MÄV) új megyei ifjúsági csúccsal nyer­te a súlylökést 16,9-el nyerte a gátfutást, míg 2000 m. akadályfutásban a karcagi technikumi diákok közül Válint Gyula győzött, 7:40,5-el. Jó idővel, 58:11.5-el nyerte a törökszentmiklósi Kovács Zoltán a 10 km gya­loglást. Kihagyott helyzetek után Bocskai SE-Jb. Lehel lil (1:0) Jászberény, 800 néző, ve­zette: Miksztai. — Bocskai: Varga — Patai, Szabó I., Zámbó, Schmidt, Nagy, Al- beck, Szőllősi, Mezei, Stefán, Szabó II (Bartha). — Edző: Komlóssy Imre. Lehel SC: Vasas — Nagy I., B.enke, Gu- bicz (Kovács), Fekete I., Ju­hász, Ürbán (Marczis), Sán­dor, Lukácsi, Révfy, Bugyi. Edző: Bíró István. Hazai rohamok vezették be a mérkőzést, a 2. percben Révfy nagyerejú lövését szög­letre ütötte Varga. Két perc­cel később Urbán elhúzta a labdát a kifutó kapus mel­lett, de ő lerántotta a csa­tárt, 11-es. A büntetőt Luká­csi a jobb alsó sarok mellé lőtte. Továbbra is a vendé­gek térfelén folyt a játék, előbb Urbán közeli lövését tolta szögletre Varga, majd Bugyi az 5-ös sarkáról tiszta helyzetben fölé durrantott. Egyre-másra vezették a jobb­nál jobb támadásokat a ha­zai csatárok, de a befejezé­sekkel nem volt szerencsé­jük. A 39. percben a balszé­len Mezei elfutott és éles szögből a kimozduló Vasás mellett a hálóba lőtt, 1:0. A félidő befejezéséig is nyílt alkalom az egyenlítésre, de Varga mindent hárított. Szünet után óriási irarrtot diktált a hazai csapat, a vendégek beszorultak. Urbán, majd Benke közeli fejesét nagyszerű érzékkel hárította a kapus. A befejezés előtt 6 perccel sikerült az egyenlí­tés. Jobboldali szöigletrúgás után Bugyi óriási erővel lőtt a kapu közepébe, 1:1. Ezután megjegyzéséért Szabó I-et a játékvezető ki állította. Jó: Varga (a mezőny leg­jobbja). Nagy, Albeck, Mezei, illétve Senke, Fekete I., Lu­kácsi, Bugyi. Gólszegénységf, vereségsorozat az NB IlI-ban Szabó Lajos SE—Záhonyi VSC ltO (1:0) Mezőtúr, 300 n. v.: Mizsei. Szabó SE: Fehér — Czété- nyi, Iglódi, Jancsa, Szűcs, Öl­lé, Bánhidi, Pagonyi, Nyi- kos, Ipacs, Sánta. Csere: Tóth, Monori. Edző: Máté Sándor. Az első félidőben a hazai csapat kezdeményezett töb­bet és az egyik szép táma­dás végén Nyikos megszerez­te a vezetést és egyben a győzelmet jelentő gólt. For­dulás után a záhonyiak vet­ték át a játék irányítását, mégis a hazai csapatnak volt három óriási gólhelyzete. A Szabó SE fegyelmezett játé­kával rászolgált a győzelem­re. Jó: a hazai védelem, Bán* hidi, Nyikos, Pagonyi, 111. Rózsa, Erdei, Tóth, Balázs. — sindél — Kunszentmárton hengerelt Ujszász ellen Megyei I. o. labdarúgás Kunszentmártoni TE—Üjszász 5:0 (1:0) Kunszeritmárton, 200 néző. Vezette: Füzesi. Kitűnő já­tékvezetés mellett nagyi ramú, — mindkét részről akciódús mér­kőzés. Az első félidő kiegyenlí­tett játékot lióZött. a második félidőben a minden részében jobb hazai csapat Kácsfalvi ve­zetésével mintaszerű támadások­ból szép gólokat lőtt. G.: Garáz, Csornán II, Kácsfalvi, Tóth, Cso­rnád I. Jó: Kácsfalvi (a mezőny legjobbja). Földi, Veres. Csofrián IT., Pálinkás, ill. Dancsó, Fehér, Térjék. Ifi: Üjszász—KUTE 1:0. Törökszentmiklósi Vasas—Kö- eéptiszái MEDOSZ 4:1 (4:0) Tö­rökszentmiklós, 300 néző, vezet­te! Csontos: A Vasas az első fél­időben bebiztosította győzelmét és ennek tudatában a második félidőben lefékezett. Ebben az időszakban már nem sikerült semmi* A sportszerű mérkőzésen reális eredmény született. — G.: Vasas (2). Sebők, Bukta (ll-es- ből). ill. Váradi (U-esből). Jó* Csontos, Abel. Hámori, ill. Bakk, Fábián. Váradi. tfl: Tm. Vasas—K. MEDOSZ 1:1. Jászárokszállás— Kisújszállás 2:2 (OíO) JászárokszáUás, 300 néző. vezette: Dobos. A lelkesen játszó vendégek egyenrangú ellenfelek voltál«, a pontosztozkodás igaz­ságos. — G.: Cser völgyi, Rédei, ill. Kreiter (2). — Jó: Muntyán, ill. Ulviczki (a mezőny legjobb­ja), Karsai, Kreiter. Ifi: J-árokszállás—K-szállás 4:0. Szolnoki Gépjavító—Szolnoki MtE II 2:1 (0:0) MTE-sporttelep, 150 néző. vezette: Bokor. Kitűnő játékvezetés mellett kiegyensú­lyozott küzdelmet hozott a mér­kőzés. Szervezetebb, fegyelme­zettebb csapatjátékával a Gép­javító rászolgált a győzelemre. G. Kálmán, Szárvák, ill. Gárlcs I. Jó: Szőnyi II., Füíöp. Str'aüb, Harangozó. Zsidei, — ill. Fényi, Kuti, Bujdosó* Ifi: Szó. MTE—ITSK 9^. Túrkeve—Rákóczifalva 4:1 (1:1) Túrkeve, 400 néző. vezette: Pá­linkás. A tartalékosán felálló hazat csapát minden tekintetben felülmúlta ellenfelét és csak a kitűnően védő kapusuk akadá­lyozta meg a nagyobb arányú győzelmet; Kitűnő játékvezetés. G. í Vitárizs (3), F. Kiss, illetve Perel. Jó: Vitárizs. Borók, F. Kiss, Faragó, ill. Evenich. Ifi! Túrkeve—Rákóczifalva 3:2 (félbeszakadt). Szászberek—Szolnoki MÁV TI lit (0:0) Szászberek; 200 néző, vezette: Busa. Ideális időben, nagyszerű játékvezetés mellett, jóiramú mérkőzésen az első fél­időben a hazaiak, a másodikban a vendégek támadtak többet. A játék képe alapján az eredmeny igazságosnak mondható, bár a helyzetek alapján a hazaiak kö­zelebb álltak a győzelemhez. G.: Báli II., ill. Hahgodi. Jó: Juhász II. (a mezőny legjobbja), Kocz- ká ti. juhász t, ill. Kucsér, Csórna, Hángódi. Ifi: Szó. MÁV—Szászberek 5:0, Szolnoki Cukorgyár—Jászberé­nyi Vasas 1:1 (1:1) Cukorgyárt pálya. 1Ó0 néző. vezette! Vágó B. Jóiramú, változatos mérkőzés, helyéhként durva belemenések- kéi. A cükor'gyári csatársor sok gólhelyzetet hagyott ki, ennek alapján a vendégek megérdemel­ten vitték el az egyik pontot. — Gyémánt (Cukorgyár). Csík (Jb. Vasás) a 65. percben kiállítva. — Gyenge játékvezetés. G.: Három, ill. Görbe. Jó: Fenyvesi. Tóth I.. Bakk. Három. ill. Inges I., Jótáa, Erdődi. Tnges II. Ifi: Szó. Cukor.—Jb, Vasas 2:1, Tószeg—Jászíákóhalma 1:1 (1:1) Tószeg, 250 néző. v.: Gergelv. Alacsony színvonalú; csapkodó játék. Tószeg végig támadott, de Jászíákóhalma jól védekezett, — megérdemelten vitte el az egvik pontot G.: Zsidei A., i'l. He­gyest. Jó: Fekete, Spányik, Ba­lárt. ill. Nagy Gy., Csányi, Koz- móczky/ Ifi: Jászjákóhalma—Tószeg 3:1. Karcag—Mezőtúr 3:1 (3 :ó) Ifi; Karcag—Mezőtúr 4:0. Békéscsabai VTSK— Tiüicaí üld vár 1:0 (0:0) Békéscsaba. 200 n. v.: Len­kei. Tiszaföldvár: Németh I. (Nagy) — Lakatos, Borza, Makai, Bige, Kávási, Berta, Molnár, Németh II., Lovász, Rékasi, Mezőnyben a jót játszó vendégcsapat egyenrangú el­lenfele volt a hazaiaknak, de míg a békéscsabaiaknak úgy­szólván nem volt komoly gólhelyzete, addig Rékasi két nagy gólhelyzetet is ki­hagyott. A földváriakat a 85. percbén egy jogtalanul meg­ítélt 11-es fosztotta meg a döntetlentől. Németh I. a 20. percben megsérült, G,: Bodó. Jó: Kovács, Félix, a Földvár­ból lelkes játékért mindenki dicsérhető. llafdfi*/olins/ló — Tisza Cipő 1:0 (1:0) Hajdúszoboszló, 800 n. v.: Fehér. Tisza Cipő: Bagi — Mészáros. Mihovits. Sütő, Szűcs, Novák. Bodnár II. Nagy I., Botka, Komláti, Bodnár I. Edző: Fazekes László. Meglepetésre minkét fél- irlr)bQri a marffű? pervíi+tes támadott többet és gólhely­zetet is többet dolgozott ki, mint ellenfele. Csatárai vé­szes gólszegénysége azonban tovább tart. Mindent össze­gezve a eipőgvári csaDat le­galább döntetlent érdemelt volna. G.: Mikié. Jó: Szőlő- si, Némethi I.. Némethi ItL, Kiss. ill. Mihovits, Szűcs, Botka. — verbók — Haidú Vasas—Sro. Olajbányász 3:1 (1:1) Téglás, 300 n. Olajbányász: Balázs — Thoma. Draskó- czi, Horváth. Szokolai — Jó- zsa. Karkecz (Tapasztó) — Fejes, Kapolcsi (Deák). Bíró, Serege. Edző: Szántó József. Balszerencsés vereséget szenvedett az Olajbányász. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A 30. percben Serege fejes góljával a szol­noki csapat szerzett vezetést, de a hazaiak két perc múlva egyenlítettek. A második fél­idő elején Kapolcsi a mér­kőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki amire a hazaiak kettős szabálytalanság árán szerzett góllal válaszoltak. A harmadik gól a 90. perc­ben esett. G.: Kerekes (2), Nagy. ill. Serege. Jó: Kere­kes, Máté, Tóth, ill. Szoko- lai (a mezőny legjobbja), Thoma, Józsá, Serege. Sz. J. Debr. TITASZ — Kilián tSE 2:0 (l;0) Debrecen 100 n. v.: Kund- rák. Kilián: Szabó — Balogh, Hajdú I., Csősz, Hudra, Ko­vács I.,( Hajdú II. a 15. perc­ben), Karkusz, Vasvári, Ko­vács J., Patai, Kontár, (Ko­vács L. a 70. percben). Edző: Halász József. A hazai csapat nagy len­dülettel kezdett. Gyors és íorrrtás támadásainak a 14. percbén meg is left az ered­ménye. Sándor nehéz szög­bői a ho"szú sarokba rúgta a labdát. Kapushiba! Karkusz gólját a bíró a határjelző megkérdezése után les címén nem adta meg. A 15. perc­ben a lapockatörést szenve­dett Kovács Imre helyett Hajdú II. állt be. Szünet után feljött a Kilián, de a csatárok elügyetlenkedték helyzeteiket. A 70. percben Balogh szabadrúgása Után a labda a kapufáról élesen le­pattant. de a játékvezető nem ítélt gólt. A 75. percben úiabb kanusb'bából 2:0-ra növelte előnvét a TITÄSZ. Változatos, jóiramú mérkő­zésen a Kilián egyenrangú ellenfél volt. Jó: Sándor, Konyha, ill. Balogh, Hudra, Karkusz. H. J. Totó eredmények 1. Honvéd—Ü. Dózsa X 0:0 2: SZEOL—Diósgyőr 2 0:1 3. Haladás—Rába ETO 1 2:1 4= Pécs—Salgótarján X 0:0 5. özd—Debrecen X 1:1 6. Kecskemét—Bp. Spart. l 2:0 7. Várpalota-Pécsi B. 2 1:2 8. Székest. MAV-ZTE X 0:0 9. Szó. MTE—Békéscsaba 1 3:2 1Ö. BKV Előre—Eger 1 2:1 11. FÖSPED—Oroszlány 1 3:1 12. Almásfüzitő—Szekszárd 1 1:0 13. Fűzfő—Dorog 2 0:2 ■fi 14. Ikarus—lia^iiacbarcika 2 1*3 Magasugrásban a 605 ITSK versenyzője Szűcs István 175 centiméterrel lett első, a rúd­ugrást a törökszentmiklósi Deák 310-el nyerte. Hármas­ugrásban a jászapáti Szabó Zoltán 12,55-el győzött. A nap legszebb versenye a súlylökés volt. Ebben a szám­ban Kővágó Géza 15.48-as új megyei csúccsal győzött. 2. Varga Mihály (Jászapáti) 14.28. Hárman dobtak 11 m fölött. Diszkoszvetésben ki­emelkedett a jó mezőnyből a törökszentmiklósi Balogh István 49,86 m-es eredmény- nyével. 2. Kővágó 44,62, 3. Cossuta B. (Karcag) 39,18, 4. Sallai M. (Túrkeve) 39,18, 5. Varga M. 37,64. Régen látott szép verseny, melyet Katona Jóska 55,66-os új megyei csú­csa tesz még emlékezeteseb­bé. Gerely hajításban Kiss Ferenc 49,02-vel győzött, a kalapácsvetést Szepesik Pál 41 m-el nyerte. A női versenyszámokban 6:3 arányban Bata Erzsébet és Csapó Erzsébet osztozkod­tak. Csupán diszkoszvetésben sikerült a törökszentmiklósi Futó Izabellának 35,44 m-es idei legjobb eredménnyel győzni. A második helyeken jól szerepelt a martfűi Fehér Teréz és a túrkeVei Simon Magda. Bata eredményei: 100 m 12.8, 200 m 26.7, 400 m 59.3. 800 m 2.20.7, 1500 m 5.10,7, gerely 34,16. Csapó eredményei: magas 135, távol 543, súly 9,43. A verseny egyben megyei ifjúsági összetett bajnokság is volt. Tízpróbában 1. Ba­logh István (Törökszentmik- los TE) 4672 ponttal, 2. Ban- czik György (MÁV) 4535, 3. Varga Sándor (Tm. TE) 3486 ponttal. Az egész verseny so­rán a MÁV 17, a Tm. Mg. TE 6, a Tisza Cipő SE 2, a 605 IT'SK és a jászapáti gimn. 1—1 bajnokságot nyert. Jó formában a iekézők Szolnoki MÁV—Gyulai MEDOSZ 6:2 (2601:2431) Szolnok, MÁV 4-es teke­csarnok. Vezették: Vörös— Csekő. Kisszámú, de igen lel­kes i közönség előtt bonyolítot­ták le a két régi rivális baj­noki találkozóját. A kék-fehér gárda ezen a mérkőzésen egyenletes teljesítményt nyújtót és végig vezetve im­ponáló fölénnyel biztosan győzte le ellenfelét. Különö­sen örvendetes a fiatalok erő­teljes formajavulása. A szol­nokiak eredményei: Laürin- csik 466, Magda 432, Kántor S. 432, Kalics 431, Vígh A. 424, Dedrák 416 fa. A vendé­geknél Hudzsa 439, Nádházi 439 fával volt eredményes. Áz első őszi győzelem kosárlabdában Sz. Olajbányász— Hódmezővásárhely 90:70 (50:23) Közgazdasági technikum löó n., v.: Újvárt, Mötfiár. Olajbányász: Ácsai (15). Sza­bó (23), Tóth (10). Ladányi (17), Váradi (4). Csere: Ba­logh P. (6). Kálmán (5). Hor­gász (8), Kollár (2). Balogh S., Molnár, Boros. Edző: Ba­logh Péter. A tartalékosán kiálló hód­mezővásárhelyiek csak az el­ső félidő 5 percéig tudták lé­pést tartani a lelkesen játszó Olajbányásszal. A 14. perc­ben már 20 pontos előnyük volt a hazaiaknak, melyet a mérkőzés végéig biztosan tar­tani tudtak. A mérkőzés szín­vonalát emelte Ácsai ötletes játéka, cseles passzaival több­ször kiváltotta a közönség tetszését. A lelkesen játszó Olajbányász végre azt nyúj­totta, amit várunk, az egész csapat dicséretet érdeméi, i s*íLi. j