Szolnok Megyei Néplap, 1970. szeptember (21. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-29 / 228. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1970. szeptember 29. Gyenge, alacsony színvonalú MÁV DAC—Szolnoki MTE 2:0 (1:0) Váltahosó szereplés a labdarúgó 1XB Ul-ban Győr, 2000 n. v.- Bodon. MÁV DAC: Tóth L. — Nyers, Kovács, Nagy, Né­meth, Lénárt, Mészáros, Qyömörei, Horváth, Máté, Wéber. Edző: Kovács Imre. ■SZMTE; Gerhát — Heidrich IÍ., Heidrich I., Kovács, Ár­vái. Papp II., Pallai, Sebők, Mile. Nagy F., Czirnák (Vin- cze szünetben). Edző: Lazá­nyi Péter. Jól kezdtek a hazaiak. Már a 2. percben Gerhát csak nehezen tisztázott veszélyes helyzetben, három perccel később Horváth hibázott a kaputól tíz méterre. Az MTE akciók sorra elakadtak, mert a hazaiak ügyes lestaktikát alkalmaztak. A 10. percben aztán vezetéshez is jutottak a győriek. Gyömörei remek labdával ugratta ki Hor- váthot, aki éles szögből ez­úttal nem hibázott. 1:0. A gól a szolnokiakat hozta fel, ki­egyenlítetté vált a küzdelem. Vasas Ikarus — Szolnoki MÁV 6:2 (2624:2442). A fővá­rosban lejátszott mérkőzésen a kék-fehér gárda mérsékelt teljesítményt nyújott és érzé­keny vereséget szenvedett. A győztes csapatban Mészáros MÁV-sporttelep, 1000 n. v.; Vadas Gy. Sz. MÁV; György — Szebeni, Abonyi, Rozmis — B. Nagy, Földesi — Tóth 11., Makai (Kalmár), Pintér 1., Tóth III., Kelemen. Edző: Horváth János. CVSE: Rét­falvi — Zsemlye (Kresják), Tóth, Zátonyi — Labore, Vá­gó — Csurgai, Kökény, Ká­bák (Csontos), Liptai, Czop- kó. Edző; Nagyszalóki And­rás. A szurkolók hangpárbaja mellett nagy iramban indult a mérkőzés. Jobbára a MÁV irányította a játékot, Pintér fejesét védte Rétfalvi. A 8. percben szabadrúgás után Rozmis 18 méterről nagy erő­vel lőtt a balsarokba. 1:0. A vezető gól után is a hazai csapat kezdeményezett töb­bet, de körülményes támadá­saikat a ceglédi védelem el­szántan rombolta. Szünet után Szolnok töb­bet, Cegléd veszélyesebben Pasaréti út, 800 n. v.: Fáth. Lehel SC: Vasas — Nagy I., Lenke, Gubicz, —­Fekete — Juhász, Ur- bán, Bugyi, I. Lácsi, Sándor, Révfy ((Kovács). Edző: Bí­ró István. Pénzügyőr SE: Dómján — Mézes, Novak, Oláh, Fonyódi, Kisházi. Stra­ub, Koroly, Jaskó (Mészáros). Sülé, Balogh, (Szőllősi). Ed­ző : MiksovSZky ' Zoltán. A hazai csapat kezdte a játékot és az első negyed­órában többet kezdeménye­zett, de a jól záró Lehel vé­delmét nem tudta áttörni. Húsz percnyi játék után .kiegyenlített küzlelem folyt a pályán különös gólveszély nélkül. A félidő befejezése előtt ismét a hazaiak tá­madták többet, a 38, perc­ben Novak szabadrúgása a kapufáról pattant vissza. A 43. percben Straub jobbol­dali ■ beadását Sülé az ötfős sarkáról tiszta helyzetben kapura fejelte, de Vasas vé­dett. Jó ideig jogosan bosszanko­dott a közönség, mert kap­kodva, sok hibával játszottak a csapatok. Félóra elteltével sem javult a színvonal, a haj­rában két győri gólhelyzet jelentett némi eseményt. Szünet után néhány percig még folytatódott a hazaiak nyomása, s a lestaktika is változatlanul jól bevált. Ez­után hosszú percekig tömény unalom jellemezte a játékot, csak a 62. és 73. perc egy- egy eseménye jelezte, hogy eevébként gólra játsszák a labdarúgást. Előbb a szolnoki gólvonalról mentettek nehe­zen á védők, majd egy for­más MTE akció végén csak hajszálljal szállt Tóth kapuja mellé a labda. Az utolsó ne­gyedórában fokozatosan fö­lénybe került az MTE, de néhány sikertelen támadásnál többre nem futotta az erejé­ből. A 88. percben védelmi hibából végleg bebiztosította 457, Berkó 453, Fogarassi 444, Kratochvill 432 fa leütésével győzött. A, szolnokiak egyéni eredményei1: Vígh A. 434, Kántor S. 420, Dedrák 403, Laurincsik 401, Kalics 396, Magda 388 fa. rohamozott, de a védelmek állták az ostromot. A 60. perctől döntő szakaszba ju­tott a mérkőzés, de a MÁV csatársor nem tudta gólokra váltani helyzeteit. A 67. percben Tóth II. ívelt lövése a kapufára esett, a 72. perc­ben Pintér fejesét a léc alól ütötte ki Rétfalvi, Tóth II. jobb alsó sarokba küldött lövését remek bravúrral véd­te a ceglédi kapus, sőt az ezt követő szögletsorozatot is megúszták a ceglédiek. _ A hajrában a vendégek rajta­ütésszerű ellentámadásokkal kísérleteztek és a 85. perc­ben Czopkó kiegyenlített. 1:1. A két vasutas csapat talál­kozója — a hagyományokhoz híven — végig nagyiramú, küzdelmes mérkőzést hozott. A Szolnoki MÁV ezen a mérkőzésen közel állt a győ­zelemhez. H. Gy. Szünet után a Lehel gyor­san megszerezte a vezetést. Az 51. percben Bugyi az összekötő helyérői nagy lö­vést küldött a kapuba. 1:0. Tovább támadott a hazai csapat de Benkével az élen mindent hárított a Lehel vé­delme. A 69. percben a ka­pura törő Lukácsit leterítet­ték, nagy tumultus keletke­zett, Bugyi megrúgta az egyik védőjátékost és ezért a játékvezető kiállította. A 10 főre olvadt vendégcsapat hősiesen védekezett, sőt az utolsó percben jobboldali szögletrúgás után Juhász a hálóba fejelt. 2:0 Végig nagyiramú mérkőzé­sen, a taktikai utasítások maradéktalan betartásával meglepő, de megérdemelt győzelem született. A jól ját­szó csapatból kiemelkedett Benke, Lukácsi, Sándor, Ur­ban, Juhász, ill, Mózes, Ko­roly, Sülé. La S. a győzelmét a MÁV DAC. Ártatlan helyzetben Heidrich I. hazagurította a labdát, a szemfüles Horváth elcsípte azt, s közelről könnyen lő­hetett a hálóba. 2:0. Egy perccel később Pallai tisztá­ra játszotta magát, lövése azonban kapu mellé szállt. Közepes iramú, alacsony színvonalú mérkőzést láthat­tunk.. A hazaiak jól kezdtek, megérdemelten jutottak ve­zetéshez de aztán érthetetle­nül körülményesen, rosszul játszottak. Sajnos, a szolno­kiak nem tudták kihasználni azt a lehetőséget, ami ellen­felük gyenge játékából adó­dott. Eleinte kapkodva, majd később már folyamatosabban, de minden tervszerűség nél­kül küzdöttek. Még a rutino­sabb játékosok nem taltálták meg a győri lestaktika el­lenszerét, így gólhelyzet is alig adódott a szolnokiak előtt. Kampier Ervin A nagyobb tudás döntött Bp. Vörös Meteor — Szolnoki Vörös Meteor 79:43 (39:20) Budapest, v.: Herczeg és Horváth. Sz. Vörös Meteor: Molnár, Horváthné (2), Kál­mán (1). Kovács (13), Hege­dűs (17). Csere: Keszthelyi- né (4), Csabai (4), Palla (2), Cseh. Edző: Horváth János. Jól kezdtek a szolnokiak, a 7. percben még 10:9-re ve­zettek, de a fővárosiak által diktált erős iramot már ke­vésbé bírták erővel, s a ha­zaiak egyre jobban elhúztak. Kemény védekezésük sem nagyon ízlett a szolnoki fia­taloknak. A bajnokjelölt el­len aránylag jól tartották magukat a szolnoki lányok és ha kevesebb átadási hibát vétettek volna, úgy az ered­mény is szorosabb. A junio­rok találkozóját is a főváro­siak nyerték 55:51 arányban. H. J. Kosárlabda NB II. (férfi) Eger—Szó. Olajbányász 91:69 (41:33) Közgazdasági Technikum 50 n. v.: Kiss, Kápolnás. Olajbányász: Ácsai (31), Szabó (7), Ladányi (8), Balogh P. (6) , Váradi (1), Csere: Kálmán (2), Horgász (1), Molnár (9), Balogh S. (4), Tóth. Edző: Balogh Péter. Az első percekben mindkét csapat idegesen kezdett, a 3. percben még egyik csapat sem ért el pontot. Az egriek­nek eredményesebben sike­rült távoli dobásokból a pontszerzés és 4—8 pontos előnnyel végig vezettek az el­ső félidőben. A második féli­dőben az egriek fokozatosan növelték előnyüket és megér­demelten szerezék meg a győ­zelmet. Feltűnő volt a fiatal egri játékosok kitűnő atlétikus felkészültsége és dobóbizton­sága. Jó: Ácsai. Van még javítanivaló Vasárnap délután a Népsta­dionban 30 ezer néző előtt játszották le a Magyarország —Ausztria válogatott labda­rúgó mérkőzést. Az első félidő­ben Vidáts szerzett vezetést a magyar válogatottnak, ezt nem sokkal később Reidl kiegyen­lítette Szünet után Göröcs megsérült és mivel a magyar együttes a szünetben kimerí­tette a csere lehetőségét, tíz emberrel folytatta a játékot. Ebben a játékrészben már nem esett gól. A 113. magyar —osztrák találkozó l:l-es döntetlennel végződött s a magyar válogatott ezúttal is mérsékelt teljesítményt nyúj­tott, játékán még nagyon sok a javítanivaló. Táblázatok Labdarugó NB I B. 1. Egyetért. 8 5 3 —­14- 4 21 2. Kecskemét 8 4 2 2 12- 6 17 MÁV DAC 8 S 1 2 10- 4 17 4. FÖSPED 8 3 1 4 7-11 16 Pécsi B. 8 2 3 3 9-13 16 6. Eger 8 4 2 2 12- 6 15 7. Oroszlány 8 4 — 4 13-11 15 8. Ganz-M. 8 4 2 2 12-10 14 9. Bp. Spart. 8 1 4 3 6- 9 14 no. ZTE 8 3 2 3 14-11 13 íi. Békéscsaba 8 2 1 5 11 12 11 12. Debrecen 8 2 4 2 8- 7 10 13. Ózd 8 3 1 4 8-13 10 Szív. MÁV 8 3 2 3 7-12 10 15. Várpalota 8 2 4 2 10- 7 9 16. Előre 8 2 2 4 4- 9 9 17. Szolnok 8 2 1 5 6-15 9 18. BVSC 8 3 1 4 17-20 8 Eredmények: DVSC—Szál­lítók 1:0, Bp. Spartacus— Ózd 1:0, Ganz-MÁVAG— Székesfehérvári MÁV 3:0, ZTE—Várpalota 0:0, Kecske­mét—Pécsi Bányász 2:0, Oroszlány—BKV Előre 2:0, Egyetértés—BVSC 4:2, Eger —Békéscsaba 2:0. Labdarúgó NB II Keleti csoport 1. Cegléd 7 4 3 — 10- 6 11 2. Pénzügyőr 7 4 2 1 14- 7 10 3. Szegedi D. 7 4 2 1 13- 7 10 4. Bocskai 7 3 3 1 13- 9 9 5. Közép. 7 3 3 1 9- 6 9 6. Sz. MÁV 7 2 4 1 10- 8 8 7. Budafok 7 3 2 2 10- 9 8 8. DEAC 7 3 1 3 14-11 7 9. Lehel 7 3 1 3 9- 7 7 10. Szarvas 7 2 3 2 9-10 7 11. Gyula 7 2 2 3 14-11 6 12. SZVSE 7 X 3 3 7-11 5 13. MGM 7 1 2 4 9-14 4 14. Vecsés 7 1 2 4 3-11 4 15. Kiskunf. 7 1 2 4 6-16 4 16. KISTEXT „7 — 3 4 7-14 3 Eredmények: DEAC—Bu­dafok 2:0, SZVSE—KISTEXT 3:3, Gyula—Vecsés 3:1, Szarvas—Kiskunfélegyháza 2:1, Bocskai SE—Szegedi Dó­zsa 4:2, MGM Debrecen— Középületépítők 1:1. labdarúgó NB III Északkeleti csoport 1. Hajdúsz. 7 4 2 1 12- 6 10 Debr. T. 7 4 2 18-2 10 3. Záhony 7 4 1 2 17-11 9 4. Tuzsér 7 4 1 2 9-5 9 5. Hajdúb. 7 3 3 1 10- 7 9 6. H. Vasas 7 4 1 2 11- 9 9 7. Püspöki. 7 4 0 3 11-10 8 8. Bakamaz 7 3 2 2 9-10 8 9. Kilián FSE 7 2 3 2 7-6 7 Nagykálló 7 2 3 2 8-7 7 11, Nyírbátor 7 3 1 3 6-7 7 12. Szabó L. SE 7 2 2 3 6-8 6 13. Sz. Olajb. 7 2 1 4 10-10 5 14. Sz. Vegyim. 7 1 1 5 8-13 3 15. Tisza Cipő 7 1 1 5 2-11 3 16. Mátészalka 7 1 0 6 7-19 2 A i megyei bajnokság állása l. Töröksz. 8 6 1 1 26-10 13 2. Túrkeve 8 5 2 1 13- 7 12 3, szmAv n. 8 3 4 1 23-15 10 4. Karcag 8 4 2 2 12-14 10 5. Jászároksz. 8 3 3 2 19-12 9 6. Mezőtúr 8 4 1 3 13-10 9 7. Szászberek 8 4 1 3 9-10 9 8. Rákóczii. 8 3 2 3 13-12 8 9. Kisújszállás 8 3 2 3 12-12 8 10. K.-márton 8 3 2 3 10-12 8 Tószeg 8 3 2 3 13-15 8 12. Ujszágz 8 4 — 4 13-19 8 13. Sz. Cukorgy. 8 3 1 4 10-12 7 14. Jb. Vasas 8 2 3 3 12-17 7 15. Gépjavító 8 2 2 4 9-11 6 16. SZMTE IT. 8 1 3 4 11-15 5 K. MEDOSZ 8 1 3 4 9-13 5 18. Jászjákóh. 8 — 2 6 7-19 2 Kosárlabda NB I. Női 1. Bp. V. Met. 14 12 2 C59: 659 26 2. Videoton 14 12 2 1012: 130 26 3. MTK 14 12 2 948: 673 28 4. TFSE 14 12 2 1000: 114 26 5. BSE 14 11 3 1054 : 676 25 6. Kecskemét 14 8 6 883 : 659 22 I. BKV Előre 14 3 6 1005:833 22 8, Szigetvár 14 6 8 719: 772 20 9. gzfv. 6. 14 6 8 828 : 853 20 10. Bp. gpart. 14 4 10 742: 854 18 II. Eger 14 4 10 710; 853 18 12. Bp. HSE 14 2 12 619: 806 16 13. Szolnok 14 1 13 671:1027 15 14. Bp, Pedag. 14 — 14 446:1380 14 Totó eredmények 1. Magyaro.—Ausztria X 1:1 2. Egei—Békéscsaba 1 2:0 3 Ikarus —MVSC 1 1:0 4. Nyíregyh.—Saig. KSE X 1:1 5. Szóin. MÁV—Cegléd X 1:1 6. Catania—Juventus 2 OH 7. Roma—Fiorentina 2 0:1 8. Verona—Inter 2 1:2 9. Ata!anta—Modena 1 1:0 10. Cesena— Brescia 2 0:1 11. Petugia—Bari 2 i:2 12. Pisa—Ternana X 1:1 13. Reggina—Livorno 2 0:2 41 14. Novara—Mantova l 2:1 Szabó Lajos SE—Szolnoki Olajbányász 3:1 (1:0) Tisza-liget, 250 n. v.; Do­bozi. Szabó KE: Fehér — Czétényi, Iglódi, Jancsa, Tóth (Monori), Bánhidi, Pa­gonyi (Ipacs), Nyikos, Öllé, Szűcs, Sánta. Edző: Máté Sándor. Sz. Olajbányász; Ba­lázs (Váraljai) — Thoma, Draskóczi, Horváth, Fejes, Karkecz, Vitáris, Kapolcsi, Józsa, Bíró, Serege (Deák). Edző; Szántó József. Negyedóráig enyhe fölény­ben játszott az Olajbányász. Az első igazán szép lövést Pagonyi a 15. percben mint­egy 25 méterről küldte ka­pura, Balázs szögletre hárí­tott. A 16. percben Kapolcsi és Szűcs összecsapott, Kapol- csi megsértette a játékveze­tőt és kiállították, 3 percig állt a játék. Negyedóra una­lom után Czétényi 20 méteres szabadrúgása a balsarokba vágódott. 1:0. Szünet után feljavult az Olajbányász já­téka, előbb Fejes az öt és felesen lyukat rúgott, majd a 62. percben Karkecz két (!) lépésről a kapu fölé emelt. A 67. percben Thomát után- rúgásért állította ki a játék­vezető. Egyoldalú lett a já­ték, a 72. percben Bánhidi 2:0-ra növelte csapata elő­nyét. Kezdés után percekig állt a játék. Szántó József edzőt a játékvezető kiküldte a kis pádról. Tíz perccel a befejezés előtt Bíró szépített, majd a 84. percben Nyikost állították ki feleselésért. Jó; Fehér Iglódi, Bánhidi, Szűcs, ill. Draskóczi. Tiszaföldvár—Békéscsabai Agyagipar 2:1 (1:1) Tiszaföldvár, 500 n. v.: Koszó. Tiszaföldvár: Nagy — Lakatos, Seres, Makai, Bige, Borza, Berta, Molnár, (Né­meth III.), Németh II., Lo­vász, Rékasi. Az első félidő kiegyenlített játéka után a második félidő elején nagy erővel támadott az Agyagipar és 10 perc alatt két kapufát Is lőtt. Később fokozatosan a hazai csapat vette át a játék irányítását, és a 80. percben sikerült a győzelmet jelentő gólt meg­szerezni. G.: Rékasi (2), ill. Seregi. Jó; Nagy Seres, Ma­kai, Rékasi, ill. Láza II., Se­regi, Kuti I., Kuti II. Kilián FSE—Hajdúszoboszló 1:1 (1:1) Kilián pálya, 300 n. v.: Puskás. Kilián; Szabó — Balogh, Hajdú I., Csősz, Hudra, Kovács J., Karkusz, Tisza Gipö SE—Kiskunhalasi MÁV 10:4 (3:3) Kézilabda. NB I. B, női. Martfű. 200 n. v.; Verbov- szky és Kondor. Tisza SE: Csató — Filakné, Lukáesné (2), Szilágyi, Kuczoráné (2), Juhász (6), Novák. Csere: Beke, Varga, Varró. Edző: Ruiák Endre. A számszerű végeredmény alapján biztosnak látszó ha­zai győzelem csak nagyon nehezen alakult ki. Meglepe­tésre a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést és a félidő közepéig 3:0-ás vezetésre tettek szert, miköz­ben a hazaiak hat kimondott ziccer-helyzetet nem tudtak értékesíteni. A vendégek túl kemény védőiátéka nem íz­lett a cipőeyáriaknak. átlövé- seiket pedig a ragyogóan vé­dő vendégkaous, vágj' a ka­pufa mentette. A második félidő első hazai vezető gól­ját a vendégek még ki tud-; Vasvári, Kátai Patai, Kontér. Csere; Kovács L., Szmodics. Edző: Halász József. A Kilián két évvel ezelőtt rendezte utoljára bajnoki mérkőzését hazai pályán, ezért nagy érdeklődés előzte meg a találkozót. A Kilián nagy lendülettel kezdett, az első percekben eléggé idege­sen játszott, sok volt a pon­tatlan átadás. A 14. percben Kontér szerezte meg a veze­tést. A gól után Patainak akadt két helyzete, az egyik­ből látványosan, fordulásból a kapusba rúgta a labdát. A 35. percben az elalvó vé­delem hibájából Mikié egyen­lített. Szünet után három helyzetből két kapufát lőtt a Kilián. Jó: Szabó, Hudra, Patai, ill. Piczil, Némethi III. II. J, ■ t Záhonyi VSC—Szolnoki 1 Vegyiművek 4:3 (2:3) ] Záhony, 200 n. v.: Gáspár: Vegyiművek: Hocz — Bíró, Németh, Hernádi, Palla, Pol­gár, Kovács, Bozsó, Mihályi, Orszáczki, -Magyar. Edző: Tóth László. A tartalékos Vegyiművek javuló formában játszott, és a 30. percben már 3:l-re ve­zetett. a második félidő ele­jén a támadósor sorsdöntő gólhelyzetekben hibázott, majd később nem tudta tar­tani a labdát és a védelemre nagy nyomás hárult. A jó támadósorral rendelkező Zá­hony csapata az utolsó ne­gyedórában harcolta ki a győzelmet. G.: Csordás, Rali (3—2), ill. Kovács, Németh (11-esből), Mihályi. Jó: Csip­ke I., Csordás, Erdei IX., ilL Németh, Palla, Mihályi. T. L. Hajdú Vasas—Tisza Cipő 1:0 (1:0) Martfű, 200 n. v.: Rácz. Tisza Cipő: Körmendi (Bagi) — Mészáros, Mihovits, Sütő, Szűcs, Novák, Katona, Nagy I., Botka, Komláti, Óvári (Bodnár). Edző; Fazekas László. Az első félidőben a ven­dégcsapat játszott jobban és szabadrúgásból szerzett ve­zető gólon kívül még két kapufát is lőtt. Szünet után a martfűi együttes vette át a játék irányítását, gólhely­zetei is adódtak, a csatárok gólképtelensége miatt azon­ban még az egyenlítés sem sikerült. G.; Gócs. Jó: Szabó, Nagy, Horváth, Kun, ill. Mi­hovits, Mészáros, Bodnár. V. A. ták egyenlíteni, de a többi hat martfűi gólra már nem tudtak válaszolni. Miskolci Bányász—Tisza Cipő SE 22:21 (12:13) Férfi. Pereces, 400 n. v.: Szekeres és Ziegler. Tisza SE: Szaszák — Kurilla (4), Fabulva (5), Bárdos (6). Sán­dor, Gálik (3), Gellér (3). Csere: Kenyeres, Lukács, Tóvizi. Edző: Gálik János. Lendületesen, magabiztosan kezdtek a cipőgyáriak és ha­marosan háromgólos vezetést szereztek. A hazaiak hatnál egyenlítettek, de a martfűiek ismét háromgólos előnyhöa jutottak. A második félidő­ben 15:15-ös állásról azonban már mindig a hazaiak vezet-- teli egy-egy góllal. A kiállí­tásokkal tarkított mérkőzé­sen a jáékvezetők ténykedés se kétes értékűvé tette a haJ zai győzelmet. i I . -- . JLr= t* 3 TEKE NB II. * 85 percig a MÁV kezében volt a győzelem Szolnoki MÁV-Ceglédi VSE Isi (1:0) Jászberényi bravúr a fővárosban Jászberényi Lehel—Pénzügyőr SE 2:0 (0:0) Harcos mérkőzésen győztek a martfűi lányok