Szolnok Megyei Néplap, 1970. augusztus (21. évfolyam, 179-203. szám)

1970-08-18 / 193. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1970. augusztus 18. Kritikán aluli játék Zalaegerszegi TE—Szolnoki MTE 4:1 (2:0) r Á MÁV közelebb állt a győzelemhez Szolnoki MÁV—Budafoki M1E 0:0 Pintér a kapus fölött átfejeli a labdát, de a budafoki védők a gólvonalról mentenek. Szolnok, 1400 n. v.; Petri. ZTE; Bolemányi — Pro- kisch, Papp, Vörös, Lang, Filó, Pávlicz, Józsi, Szabó, Tóth, Bita. Edző: Szőcs Já­nos. SZMTE: Gerhát (3) — Heidrich IX. (4), Heidrich I. (7), Kovács (5), Árvái (5), Papp II. (6), Pallai (4), Se­bők (6), Mile (5), Nagy F. (5), Papp III. (4). Csere: Vincze (5), Czirnák (5) az 56. percben. Edző: G. Kiss István. A vendégek kezdtek job­ban és már a második perc­ben szögletet értek el. A be­ívelt labdát Józsi alig fe­jelte a kapu fölé. Sorozatos hibák jellemezték az MTE játékát. Sem a hosszú indí­tások nem sikerültek, de még tíz méterre is képtele­nek voltak pontosan pasz- szolni. Az ötödik percben Szabó tisztán kapta a labdát, de ezt a lövését Gerhát még védte. Az ellentámadás so­rán Pallait nehezen szerel­ték a 16-oson belül, majd a 10. percben a Nagy F. ellen sorozatosan szabálytalankodó Lang miatt szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. A ka­pu elé ívelt labdát Mile a jobb sarok fölé fejelte. Két perc múlva ismét az MTE rúghatott szabadot. Ezúttal az ötös magasságban a jobb oldalról. Pallai ívelte be a labdát és Heidrich I. fejese alig kerülte el a bal felső sarkot. Csapkodó játék, hi­bás leadások, ötlettelen tá­madások jellemezték a mér­kőzést. Élénkülés csak a 25. perc után volt tapasztalható, Pallai a jobb oldalon Árvái­ba lőtte a labdát, amely Bita elé pattant. A vendég csatár beadott s a 16-os ma­Törökszentmiklósi Vasas— Szolnoki Cukorgyár 2.•0 (1:0). Cukorgyári pálya, 150 n., v.: Hoffer. Tm. Vasas: Lőrinczi — Öllé, Orbán, Juhász, Bon- tovics, Ábel (Antal J.), Cson­tos, Porhanda, Sebők, Buk­ta, Antal F. Edző: Buczkó Ferenc. Sz. Cukorgyár: Ma­gyar — Tóth, Gyémánt, On­dók, Bakk (Fehérvári), Ko­vács, Leelőssy, Géczi, Mun­kácsi, Három Major. Edző: Szebeni József. Jó iramú, változatos küz­delem után a 30. percben Sebők 20 méterről lőtt a há­lóba. 1:0. A második félidő­ben feljavult a Cukorgyár, de csatárai a legjobb helyze­teket sem tudták kihasznál­ni. A 83. percben Antal F. volt eredményes. 2:0. Jó já­tékvezetés mellett, sportsze­rű, izgalmas mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Orbán, Öllé, Lő­rinci, Bukta, ill. Géczi, Ma­jor, Gyémánt, Magyar. Ifj.: Sz. Cukorgyár—Tm. Vasas 0:0. S. B. Túrkeve—Szolnoki MTE II. 2:1 (1:1). MTE sporttelep, 500 n., v.: Répánszki. A lel­kesebb, harcosabb, frissebb Túrkeve megérdemelten győ­zött. Kuluncsics (SZMTE) egy büntetőt a kapufának lőtt. G.: F. Kiss, Nagy II., ill. Kuluncsics. Jó: F. Kiss, Vajda, Nagy I., Szamosfalvi ill. Király. Az ifjúsági mér­kőzés elmaradt. Mezőtúri AFC-Jászjákó- halma 3:1 (1:1), Mezőtúr, 200 n., v.: Pálinkás. Végig a ha­zai csapat irányította a mér­A városi tanács vb szol­noki útfenntartó üzeme, Szolnok, Bán u. 1. Eladásra felkínál 1 db 1,7 tonnás 1 db 3 tonnás I db 4 tonnás 1 db 5 tonnás fixplatós PÓTKOCSIKAT Eladási ár megegyezés szerint. — Érdeklődni le­het az üzem címén. Ügyintéző: Lendvai. gasságában beívelődött lab­dára Gerhát kifutott, a lab­da kiperdült a kezéből és Pávlicznak nem okozott gondot a hálóba továbbítás. Az MTE támadott, de kevés tervszerűséggel. Ez részben a játékosok indiszponáltsá- gának, részben pedig a ven­dégek erőszakos védekezésé­nek tudható be. Az MTE több szabadrúgáshoz jutott, de előbb Heidrich I., majd Papp II. szabarúgását védte Bolemányi. Ezután Nagy F. került gólhelyzetbe, de a ka­pus ismét bravúrosan vé­dett. Meddő mezőnyjáték után újból a vendégek sze­reztek gólt. A 44. percben a 16-oson belül Tóth elé pattant a labda és kapásból nagy gólt lőtt. Szünet után sem változott a játék képe. Az MTE mé­lyen formája és képessége alatt játszott,, s már az 50. percben ismét Gerhát háló­jában táncolt a labda. Hei­drich II. lyukat rúgott, Bita elfutott a baloldalon, beadott és két lépésről Pávlicz a há­lóba továbbította a labdát. Nagy védelmi hiba volt. Ez­zel el is dőlt a mérkőzés sorsa. A hazaiak képtelenek voltak e^v épkézláb táma­dást vezetni. Magasan ível­ték előre a labdákat és a zalaegerszegi védők jobb te­jelőik révén rombolni tud­tak. A vendégek nyugodtan és jól játszottak. Mezőnyben is jobbak voltak, a kapu előtt pedig határozottak. A 80. percben ez eredményre is vezetett. Józsi Szabó elé fejelte a labdát, s a közép­csatár közelről 4:0-ra alakí­totta az eredményt. Gerhát ismét hibázott A csalódott kőzést győzelme nagyobb arányú is lehett volna. Jász- jákóhalmából Kozmóczki és Kovács kiállítva. G.: Lukács, Forrai, Mloch, ill. Koz­móczki. Jó: Juhász, Dávid, Hegyi, Szűcs, ill. Geese, He­gyest Ifi: Jászjákóhalma—Mező­túr 4:0. Karcag—K. MEDOSZ 1:0 (1:0). Karcag, 300 n., v.: Pa­id. G.: örlős. Jó: Tüdős, An­tal L., Örlős, ill. Bakk, Pá­dár I., Pádár II. Ifi: Karcag—K. MEDOSZ 2:0. Jászárokszállás—Üjszász 2:0 (1:0), Jászárokszállás, 350 n., v.: Csák II. Kitűnő játék- vezetés mellett, igazságos eredmény. G.: Kovács, Cser­völgyi, Jó: Rédei, Kovács ill. Dancsa, Kovács I. Ifi: Jászárokszállás—Űj­szász 1:1. Kisújszállási MÁV MTE— Szolnoki Gépjavító 1:0 (0:0). Kisújszállás, 250 n., v.: Ba­kó E. G.: Farkas (11-esből). Jó: Karsai (a mezőny leg­jobbja), Szabó, Farkas, Jákó, ill. Kovács, Vérségi, Mező. Kitűnő játékvezetés. Ifi: ITSK—Kisújszállás 6:0. Tószeg—Kunszentmárton 2:0 (2:0), Tószeg, 200 n., v.: Füzesi. G.: Zsidei B., Szabó. Jó: Vágó (a mezőny leg­jobbja), Zsidei A., Zsidei S., Kormos, ill. Sípos, Garáz. Ifi: Tószeg—Kunszentmár­ton 1:0. Szászberek—Rákóczifalva 2:1 (1:1), Szászberek, 200 n., v.: Szántó <1. G.: Koczka II., Bali II., ill. Nagy. Jó: Vá­gó, Juhász II., Bali II., ill. Varczag II., Csabai, Nagy. Ifi: Rákóczifalva—Szász­berek 4:2. Szolnoki MÁV II—Jászbe­rényi Vasas 4:4 (3:1), MÁV- sporttelep, 400 n., v.: Busa. Lendületes, jó iramú mérkő­zésen az első félidőben a MÁV irányította a játékot, szünet után jól hajrázott a Vasas. G.: Makai (2), Ve- rovszki, Deme, ill. Inges II. (2), Csik, Inges I. Jó: Ku- cser, Verovszki, Hangodi, ill. Józsa, Buda, Csik. Ifi: SzMÁV—Jb. Vasas 2:2. közönség már távozóban volt, amikor Mile csatázott a vé­dőkkel, nála maradt a labda, beívelt és Nagy F. szépített. Alacsonyszínvonalú játékot hozott az MTE szezonnyitó hazai mérkőzése. A vendé­gek megérdemelten nyertek a szétesően, tervszerűtlenül játszó szolnokiak ellen. Ta­lán ha az első potya gól nem esik, másként alakul az eredmény, bár, az MTE já­tékosai ezen a találkozón NB III-as színvonalon játszottak. Még ez is hízelgő rájuk néz­ve. A védelem rendre za­varba jött. Gerhát három gólban is hibás. Érthetetlen, hogy az első gólnál teljesen ártatlan labdát kiejtett. Ez­úttal kifutott a 16-osig — feleslegesen — a harmadik és negyedik gólnál pedig még két lépést sem mozdult ki, hogy megakadályozza a ZTE csatárait a góllövésben. A védők közül csak Heidrich I. játszott elfogadhatóan, ö is azonban csak a rombolá­sokban jeleskedett, gyakran rossz helyre adta a labdát. A középpályán nem volt senki. Nagy Ferencet Lang minden eszközzel igyekezett kikapcsolni a játékból. Si­kerrel. A csatársor képtelen volt a máskor megszokott Nagy F. indítások hiányában tartani a labdát, egy táma­dást eredményesen befejez­ni. A csapat játéka kritikán aluli volt. Az utóbbi tíz esz­tendőben ilyen rosszul nem láttuk játszani az MTE-t. Ha egyáltalán valakit lehet, mint megfelelőt említeni, az Heidrich I., Papp II. és Se­bők. Tisza Cipő—Tuzsér 1:0 (1:0) Martfű 200 n. v.: Gyön­gyösi dr. MARTFŰ: Bagi — Mészáros, Mihovits, Nagy II., Szűcs, Novák, Bodnár (Sz. Kiss). Nagy I., Botka, Kom- láti, Óvári (Katona). Edző: Fazekas László. A mezőnyben egyenrangú ellenfelek Küzdelmét hozta a találkozó. Gólhelyzete a hazai együttesnek volt több, de csatárai a kapu előtt so­kat körülményeskedtek és ezért meg kellett elégedni az egy gólos győzelemmel. A mérkőzés egyetlen gólja, a 20. percben szögletrúgás után Botka közeli lövéséből esett Jó: Mészáros. Mihovits, Nagy II., Szűcs, Nagy I., ill. Ré­vész, Wilmann, Zilahi, Var­ga. — verbók — Nyírbátori Dózsa—Kilián FSE OK) Nyírbátor, 150 n. v.: Nagy J. KILIÁN FSE: Szabó — Balogh, Hajdú I., Hudra, Csősz, Kátai, Kovács I., Ba­lázs, Vasvári, Patai Kontér. Edző: Halász József. Csere: Kovács L. (65 p.), Hajdú II. (75. p.). Kiállítva: Hajdú I. (70. p.), Májer (76. p.) Közepes színvonalú mér­kőzés, a Kilián kapuját a jó napot kifogó Szabó mentette meg a góloktól. A 40. perc­ben Balázs előtt nyílott gól­szerzési lehetőség, de a hely­zet kihasználatlanul maradt. Igazságos döntetlen. Jó: Sza­bó, Hudra, Kontér, ill. Ko­máromi II., Májer. H. J. Szabó Lajos SE—Hajdú Vasas 1:1 (1:0) Mezőtúr 300 n. v.: Rácz. SZABÓ SE: Fórizs — Gom- bik. Iglódi, Hock. Tóth, Bán- hidi, Ipacs, Czétényi, Pago­nyi, Nyikos, Sánta. Edző: Máté Sándor. Az első percben egyperces gyászszünetet tartottak a baleset következtében el­hunyt Zilahi Zoltán téglási MÁV sporttelep. 1200 n. v.: Bodon. SZOLNOKI MÁV: György — Szebeni, Abonyi, Rozmis — B. Nagy, Tóth III. — Tóth II. (Kelemen), Kal­már, Pintér I., Földesi (Do­bos II.), Kóródi. Edző: Hor­váth János. BUDAFOKI MTE: Német — Nagy K., Kárpáti, Kapitány — Diny- nyés, Sárközi — Sebestyén, Nagy I., Potykievicz (Dar- vai), Kolbert, Tasner. Edző: Szollár Lajos. Jó iramban kezdődött a mérkőzés. A MÁV többet kezdeményezett, de a jól zá­ró vendégvédelem kemény játéka nem ízlett a kék—fe­hér csatároknak. Rozmis szabadrúgása a léc tövéről játékos emlékére. A hazaiak ragadták magukhoz a kez­deményezést, melynek a 17. percben Nyikos révén meg is lett az eredménye. A mér­kőzésen inkább a küzdelem domborodott ki, mint a jó játék. A vendégcsapat egy jogtalanul ítélt szabadrúgás­ból egyenlített Gócs révén. A Szabó SE közelebb állt a győzelemhez. Jó: Bánh'di, Iglódi, Nyikos, ill. Szabó, Tóth Z., Hutka. Szolnoki Olajbányász— Nagykálló 1:1 (0:0) Tisza-liget 50 n. v.: Nagy J. SZ. OLAJBÁNYÁSZ: Váraljai — Thoma, Draskóc- zi, Horváth, Tapasztó (Nagy S.), Józsa, Karkecz, Fejes, Kapolcsi (Balázs). Fodor, Németh, Edző: Szántó Jó­zsef. Közepes színvonalú mér­kőzésen a hazaiak végig fö­lényben játszottak, de a csa­tárok sok helyzetet hagytak ki. A vendégek az utolsó percben kapushibából egyen­lítettek. G.: Fejes, ill. Nagy. Jó: Fejes, Thoma, Horváth. Sz. Kiskunhalas—Tiszaföldvár 3:1 (2:0) Kiskunhalas 300 n. v.: Koszó. TISZAFÖLDVÁR: Németh I. — Lakatos. Seres, Makai, Borza, Bige, Molnár, György (Berta), Németh II., Lovász, Rékasi. A hazai csapat 60 percen keresztül kulturált labdarú­gást játszott, de góljait sze­rencsés körülmények között érte el. Szünet után a Tisza­földvár játszott fölényben, csatárjátéka azonban med­dő volt és csak 3:0 után si­került szépítenie. G: Cser­mák (2), Csányi. ill. Berta. Jó: Vass. Tóth, Csányi, Cser­mák, ill. Lakatos, Borza, Barta. vágódott az alapvonalon túl­ra. a 10 percben Pintér I; lövését a pesti kapus nagy bravúrral kiütötte. A Buda­fok tömörült védelme és a szolnokiak meg-megújuló támadásai jellemezték a já­tékidő hátralévő részét is. Szünet után hullámzó lett a játék és úgy tűnt, hogy a fővárosiak átveszik az irá­nyítást. Nagy harc indult meg a győztes gólért, de a MÁV erősíteni tudott és új­ra mezőnyfölénybe került. A hajrában beszorult a ven­dégcsapat, de a MÁV táma­dósor sorozatos akcióit Né­met kapussal az élen háríta­ni tudta. A két csapat találkozója közepes színvonalú, küzdel­mes mérkőzést hozott. A fő­városiak főként a védeke­zést tartották szem előtt és a sokat rohamozó, de a ka­pu előtt határozatlan szolnoki csatársorral szemben sikere­sen alkalmazták taktikájukat. A MÁV még nem érte el igazi formáját, de így is közelebb állt a győzelemhez. H. Gy. Szünet után visszaesett a Lthel CEGLÉDI VSE— JÁSZBERÉNYI LEHEL 2:1 (0:1) Jászberény. 600 n., v.: Ba­csó. Cegléd: Rétfalvi — Zsemle (Labore), Tóth, Zá­tonyi, Kresják (Vágó), Halmi, Csurka, Kökény, Kábák, Liptai, Czopkó. Edző: Nagy- szalóki András. Lehel SC: Vasas — Nagy I., Benke, Gubicz, Fekete II., Juhász, Bugyi (Marcis), Sándor, Lu­kácsi, Révfy, Kovács. Edző: Bíró István. Ceglédi rohamok vezették be a találkozót, két szöglet jelezte fölényüket. A 9. perc­ben Révfy nagyszerű szabad­rúgása kapu mellé szállt. A hazai csapat birtokolta töb­bet a labdát. A 30. percben megszületett az első gól. Benke partdobása után Bu­gyi a labdát egyből a kapu­ba emelte és az a kapufa belső lapjáról a jobbalsó sa­rokba hullott. 0:1. Pár perc múlva újabb gólszerzési le­hetőség nyílt a hazaiak előtt, de Sándor közeli lövésébe Tóth belevetette magát és így szögletre pattant a labda. Fordulás után élénkebb lett a játék, a gyors ceglé­di csatárok több esetben zavart keltettek a Lehel ka­puja előtt A Lehel ellentá­madásai erőtlenek voltak. A 74. percben Kökény jobbol­dalról beívelt labdáját Ká­bák közelről a hálóba pofoz­ta. 1:1. Hat perccel a befe­jezés előtt Kökény 20 m-es szabadrúgása Vasas kezét érintve a jobb felső sarokba jutott. 2:1. A hátralévő idő­ben a vendégek az ered­mény tartására törekedtek. Közepes színvonalú mérkő­zésen a két csatársor közöt­ti különbség döntött a ven­dégek javára. A hazai csa­pat körülményesen, fáradtan játszott. A vendégcsapatból Tóth, Zátonyi, Kökény, Ká­bák, míg a Lehelből Benke tűnt ki. L. S. Elmaradt Szolnokon, az MTE rendezé­sében kiírt nemzetközi meg­hívásos salakpályás motor- kerékpáros verseny. Szomba­ton éjjel zivatar söpört végig a városon, még vasárnap délelőtt is tócsákban állt a víz a salakpályán s ezért a versenyt nem lehetett meg­tartani. Mai műsor Sakk. Mesterverseny, I. forduló, Szolnok, Tiszaiigét, Gépjavító üdülő, 17. Táblázatok LABDARÚGÓ NB I L Üjp. D. (8) 2 2 — — 11» lí 2. FTC (8) 2 2 — — 5:2 12 3. Vasas (6) 2 2 — — 4:0 10 4. Honvéd (7) 2 1 — 1 5:2 9 5. Csepel (6) 2 1 1 — 3:2 9 6. MTK (7) 2 — 2 — 2:2 9 7. Pécs (5) 2 1 — 1 5:4 7 8. Dunaújv. (4) 2 1 — 1 2:3 6 DVTK (5) 2 — 1 1 3:4 6 10. Haladás (3) 2 1 ­- 1 4:6 5 11. Videoton (3) 2 — 1 1 1:2 4 12. SBTC (2) 2 1 — 1 3:6 4 Tatabánya (4) 2 — 2 2 1:4 4 14. ETO (1) 2 1 — 1 2:4 3 25. Komló (2) 2 — 1 1 1:7 3 16. SZEOL (1) 2 — 2 0:4 1 Eredmények: Vasas—Tatabánya 2:0, FTC—Pécs 3:1, Csepel—Bp. Honvéd 2:1, MTK—Videoton 1:1, Rába ETO—SZEOL 2:0, Szombat­hely—Diósgyőr 3:2, Újpesti Dózsa —Komló 6:0, Salgótarján—Duna­újváros 3:1. LABDARÚGÓ NB I B A csapatok neve után zárójel­ben a jutalompontok, ezek ' az utolsó oszlopban a most szerzett pontokkal együtt szerepelnek. 1. Egyetértés (8) 2 1 1— 2:111 2. FÖSPED (9) 2 1 — 1 3:4 11 3. MÁV DAC (6) 2 2-4:1 10 4. Kecskemét (7) 2 1 1 — 3:1 10 5. Bp. Spart. (8) 2 — 2 — 4:4 10 6. Pécsi B. (9) 2 — 1 1 2:4 10 7. ZTE (5) 2 2-7:2 9 8. Eger (5) 2 1 1 — 3:0 8 9. Oroszlány (7) 2----------2 1:4 7 10. G.-MAVAG (4) 2 — 2 — 3:3 6 11. B.-csabá (6) 2----------2 2:4» 8 12. Várpal. (1) 2 2-6:15 13. ózd (3) 2 1 — 1 3:2 5 14. BVSC (1) 2 1 1— 5:4 4 15. Szf. MÁV (2) 2 1 — 1 2 .*4 4 16. Előre (3) 2 — 1 1 0:4 4 17. SZMTE (4) 2----------2 1:6 4 18. DVSC (2) 2----------2 3:5 2 Eredmények: BKV Előre—Kecs­keméti Dózsa 0 :0, BVSC—Bp. Spartacus 2:2, Pécsi Bányász— Ganz-MAVAG 1:1, Eger—Székes­fehérvári MÁV 3:0, MÁV DAC— DVSC 2:1. Egyetértés—Oroszlány 2:1. Szállítók—Ózd 2:1, Várpalota —Békéscsaba 2:1. LABDARÚGÓ NB H KELETI CSOPORT 1. Pénzügyőr 1 1 — — 3:0 2 Szegedi D. 1 1 — — 4:1 2 3. Bocskai 1 1 — — 2:0 2 Közép. 1 1 — — 2:0 2 5. Cegléd 1 1 — — 2:1 2 Szeg. VSE 1 1 — — 2:1 2 7. Budafok 1 — 1 — 0:0 1 KISTEXT 1 — 1 — 1:1 1 Szol. MÁV 1 — 1 — 0:0 1 Szarvas 1 — 1 — 1:1 1 11. DEAC 1 —* — 1 1:2 — Lehel 1 — — 1 1:2 — 13. Gyula 1 — — 1 0:2 — Vecsés 1 — — 1 0:2 — 15. Kiskunt. 1 — — 1 0:3 — MGM 1 — — 1 1:4 — Eredmények: Bocskai SE—Gyu­la 2:0, SZVSE—DEAC 2:1, Köz­épületépítők—Vecsés 2:0, KIS- TEXT—Szarvas 1:1, Pénzügyőr— Kiskunfélegyháza 3:0, Szegedi Dózsa—MGM Debrecen 4:1. A MEGYEI BAJNOKSÁG Állasa 1. T.-miklós 1 1 — — 2« 2 J.-árokszállás 1 1 2:0 2 Tószeg 1 1 — — 2:0 2 4. Karcag 1 1 — — 1:0 2 Kisújsz. 1 1 — — 1:0 2 6. Mezőtúr 1 1 — — 3:1 2 7. Túrkeve 1 1 — — 2:1 2 Szászberek 1 1 — — 2:1 2 9. Jb. Vasas 1 — 1 — 4:i 1 Sz. MÁV n 1 — 1 — 4:4 1 11. SZMTE n 1 — _ — 1:2 _ R ákóczii. 1 — _ 1 1:2 _ 1 3. Jászjákóh. 1 _ — 1 1:3 14. K. MEDOSZ 1 — — 1 0:1 — Sz. Gépjav. 1 — — 1 0:1 — 16. Cukorgyár 1 — — 1 0:2 — Kunszentm. 1 — — 1 0:2 _ Ü jszász 1 — — 1 0:2 — To’ó eredmények 1. Komló—Üjp. Dózsa 2 0:6 2. SBTC—Dunaújváros 1 3:i 3. Videoton—MTK X 1:1 4. Haladás—DVTK 1 3:2 5. Rába ETO—SZEOL 1 2:0 6. Oroszlány—Egyetértés 2 1:2 7. DVSC—MÁV DAC 2 1:2 8. Leninváros—Nagybát. 1 3» 9 Kisterenye—Kazincb. X 0:0 10. MVSC—Nyíregyháza 1 3:0 11. Lehel—Cegléd 2 1:2 12. Vecsés—Középítők 2 0:2 13. Ajka—Bauxitbányász 1 4:1 4* 1 14. Bakony—Máza-Szászv. 1 3* V. A. Szeptember első felében Induló cukorgyártási idő­szakra (kb. december végéig) női munkavállalókat felveszünk, NŐI SEGÉDMUNKÁS MUNKAKÖRBE. Vidékieknek munkásszállást nem biztosítunk. Család­hoz történő utazási költséget a vonatkozó rendelet ér­telmében megtérítjük. Jelentkezni lehet: a Munkaügyi Csoportnál munkanapokon 7—15 óráig, vagy levélben: SZOLNOKI CUKORGYÁR I Rajt a megyei labdarúgó bajnokságban Idegenben nyert Túrkeve és Törökszentmiklós Az IVB IlI-ban egy-egy gólnál többre nem tellett