Szolnok Megyei Néplap, 1970. június (21. évfolyam, 127-151. szám)

1970-06-23 / 145. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1970. június 23.­Csúnya befejezés Ganz MÄVÄG—Szolnoki MTE 1:1 (1:0) MTE-pálya, 800 néző, ve­zette: Halász M. Ganz­MÄVAG: Szilasi —Horváth, Monostori, Marczel, Balogh, Bakos (Dinapolusz 68. p.), Bősze (Görgicze szünetben), Nagy P., Végh. Fister, Kvas- sal. Edző: Rózner Győző. — Szó. MTE: Gerhát — Vin- cze, Árvái, Kovács, Sebők, Rozsán (Heidrich II szünet­ben). Kuti, Himer II (Géczi 78. p.), Mile, Nagy F., Papp III. Edző: Somogyvári Jó­zsef. Az első negyedóra ki­egyenlített játékának érde­kessége az volt, hogy a ven­dégek két gólos előnyük bir­tokában sem álltak be véde­kezni. Ezután egy kis ideig az MTE irányított, néhány percen belül előbb Kuti, — majd Mile lövése veszélyez­tette Szilasi kapuját. A 24. percben — kissé váratlanul — vezetést szerzett a Ganz. Baloldali szöglet után kava­rodás támadt a szolnoki ka­pu előtt, Bakos elé pattant a labda, s ő egyből a kapu közepébe lőtt, 1:0. A gól után szinte behozhatatlan hátrányba került az MTE és ennek megfelelően alakult a játék képe. — A vendégek ügyesen tartották a labdát, míg a hazaiak tervszerűtle- nül „most már mindegy” alapon küzdöttek. Így is akadt még helyzet Nagy F.-ék előtt, az egyenlítés azonban nem sikerült. Szünet után, már az első percekben látszott, hogy ala­pos fejmosást kaphattak ed­zőjüktől az első játékrészben lélektelenüi játszó szolno­kiak. Jó negyedóráig a ven­dégek térfelén folyt a játék, s a nagy nyomás a 61. perc­ben góllá érett. Papp III. ívelt pontosan kapu elé, — Nagy F. jókor érkezett és a közeli fejes védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba, 1:1. Felélénkült a küzdelem; nagy becsvággyal, olykor hét-nyolc emberrel támadott az MTE. A góllövés azonban változatlanul nem ment. A fővárosiak szinte áttörhetet- len betonfalat alakítottak ki kapujuk előtt, s szórványos ellenátmadásaik végén Ger­hát kapus sem unatkozott. A 75. percben Mile holtbiztos gólhelyzetben hibázott, s bár még ezután is csak a vendégek kapuja előtt lát­hattunk izgalmas jeleneteket, az eredmény mán nem vál­tozott. Csalódva távozott a nagy meleg ellenére is kilátogató mintegy 800 néző. A szolno­kiak első félidőben nyújtott játéka kritikán aluli volt, s erre az sem mentség, hogy a vendégek váratlan góljával lényegében már eldőlt a 11. hely sorsa. Fordulás után önmagához méltóan küzdött és játszott is a szerkezetileg helyesen megváltoztatott MTE, a körülményes táma­dósor erejéből azonban már csak az egyenlítésre futotta. Somogyvári József: A né­hány kulcsjátékost nélkülöz­ni kényszerülő csapat erejé­ből sajnos csak ennyire tel­lett. Az eredmény igazságos. Jó: Monostori, Nagy P., Fis­ter, Kvassai, ill. Vincze, Ár­vái, Sebők, Mile. Kampier Ervin Olimpikon Hat évvel ezelőtt egy vé­konyka, magas fiatalember ismerkedett a kajakozással a Tiszán. Azóta sok-sok ezer kilométer maradt hajója mö­gött és az utóbbi időben egy- re-másra szerezte győzelmeit. Tavaly ősszel magára ölthet- te az ifjúsági válogatott cí­meres mezét is. Deme József, a VÍZIG kajak szakosztályá­ban nőtt fel és ma is egyik legtehetségesebb versenyzője a szakosztálynak. Edzője Várkonyi Géza. Kettőjük kö­zös munkájának gyümölcse az ifjúsági válogatottság. 1951-ben született, 190 cen­timéter magas és 80 kilo­gramm súlyú. Elvégezte a gépipari technikumot, négyes eredménnyel, minden vágya, hogy most már dolgozhasson és pénzt kereshessen. Az eredményeiről így nyi­latkozik: — Tavaly valamennyi ver­senyemet sikerült megnyerni és I. osztályú sportoló lettem, ősszel a magyar—román if­júsági válogatott viadalon megnyertem a kajak egyes 500 métert, 1000 méteren pe­dig második lettem. Az idén Snagovban, a román—magyar viadalon ismét megnyertem az 500 méter egyest és idegen hajóban 1000 méteren máso­dik lettem. A csepeli Rátkai- val pedig a kettest nyertük meg. Terveiről szólva elmondot­ta, hogy a Barátság Kupa versenyén Berlinben ott sze­retne lenni és jól szerepelni. Mint minden sportolónak, ne­ki is vágya az olimpián való részvétel. Naponta 25—35 ki­lométert evez. Ez a nagy megterhelés igen sok lemon­dást és nagy akaraterőt kí­ván. Aki ezt vállalni tudja, annak lehet olyan kívánsága, hogy hazánkat akár egy olim­pián is képviselhesse. Edzőjével a legnagyobb egyetértésben végzik a napi munkát. A tanítvány hálás mesterének, a mester pedig büszke lehet tanítványára. Deme József legutóbb is ragyogóan szerepelt Budapes­ten, megnyerte a válogatót egyesben és kettesben is- Kí­vánjuk, hogy fejlődése töret­len legyen és eredményeivel tovább öregbítse megyeiek és városunk sportban szerzett jó hírnevét. Ötven százalékos utolsó forduló Győzelem az utolsó fordulóban Szolnoki MÁV—Bp. Középítők SE 3:1 (1:1) Népliget, 500 néző, v.: Fe­hér II. Sz. MÁV: Fehér — Füle, Abonyi, Szebeni, B. Nagy, Földesi, Tóth II, Kal­már, Pintér I, Szabó, Tóth III (Makai). Edző: Horváth János. Bp. Középítők: Platthy __ Glücker, Burai, Bodai II, V erebes, Somodi, Tamási, Mezei, Tamon, Takács, Mú­zsái. Edző: Bolvári Ferenc. Kezdés után előbb a ha­zaiak lendültek játékba, né­hány eredménytelen próbál­kozás után a MÁV vette át az irányítást. A nagy hőség miatt közepes volt az iram és mindkét csapat sok hibá­val játszott. A 15. percben Szabó a tétovázó védők kö­zött átkígyózott és remek lö­vése védhetetlenül vágódott a jobb sarokba. 1:0- A szolnoki vezető gólt Pintér és Szabó két nagyszerű lövése követte, de Platthy jól védett. A 25. percben 25 méteres szabad­rúgásból Takács révén egyen­lített a Középítők. 1:1. Jb. Lehel—Ceglédi VSE 2:1 Jászberény, 600 néző, v.: Barcs. Lehel SC: Vasas — Nagy, Benke, Gubicz, Sán­dor, Juhász, Urbán, Bugyi, Lukácsi, Révfy (Fekete I), Ko­vács (Marczis). Edző: Bíró István. Cegléd: Rétfalvi — Zsemle, Tóth, Laborcz, Kres- ják, Halmai, Csurgaí (Cson­tos), Kökény (Mihály), Lip­tai, Kábák, Csapkó. Edző: Nagyszalóki András. A nagy melegben a Lehel kezdte a játékot, de a ven­dégcsapat kapott előbb lábra. Többet támadtak és a 21. percben megszerezték a veze­tést. Egy jobboldali beadást Csurgai a balsarokba fejelt. 0:1. A gól után erősödött az iram, kiegyenlítettebb lett a játék, de szünetig az ered­mény már nem változott Szünet után előbb Tóth II beadását Pintér a felső lécre fejelte, majd Szabó erős lö­vése az oldallécet találta el. A hazaiak pontos összjáték- kal próbálkoztak, de a MÁV védelme most is jól ellenállt. A 60. percben Tóth II bal­lábas nagy lövése a léc alá vágódott 2:1. Kezdés után egy perc sem telt el, amikor Szabó elvette a hazai védők­től a labdát és a kapust is megtévesztve, a hosszú sa­rokba lőtt. 3:1. A kék-fehé­rek nagy kedvvel játszottak és formás támadásaik során Makai nagyerejű lövése ismét a felső léc sarkát találta el. Az NB II Keleti csoport él­lovasainak találkozója mind­végig sportszerű, jó iramú élvezetes mérkőzést hozott. A MÁV csapatából Szabó, Földesi és Abonyi kiemelkedő teljesítményt nyújtott, de az együttes minden tagja elis­merést érdemel lelkes játé­káért. (0:1) Fordulás után a hazaiak nagy erőbedobással küzdöttek a ki- egyenlítésért, ami a 64. perc­ben Lukácsi révén sikerült. 1:1. Pár perc múlva az előre törő Beinkét szabálytalanul szerelték a kaputól mintegy 17 méterre. A szabadrúgást Benke a sorfal mellett lapo­san lőtte a bal alsó sarokba. 2:1. Az utolsó percben a CVSE nagy erővel támadott, de a kiegyenlítés már nem si­került. Végig nagyiramú, küz­delmes mérkőzést hozott a két csapat találkozója. Az első félidőben a vendégek, a má­sodikban a Lehel játszott jobban. Jó: Bugyi, Lukácsi, Gubicz, ill. Laborcz, Kábák, Csapkó. — lászló — A TITÁSZ újabb veresége Bp. MMG—Szolnoki TITÁSZ 3:1 (6, —10, 14, 12) Férfi röplabda. NB II. Bu­dapest. V.: Fésű, Molnár. TITÁSZ: Somodi, Kiss, Mé­száros, Pénzes, Almási, Cse­resznyés. Csere: Balogh, Já- ger. Edző: Jáger István. A TITÁSZ tartalékosán utazott a fővárosba. A kezdő hatos­ból három kulcsjátékos hiányzott- A fiatal csapat, mint azt az eredmény is mu­tatja, egyenrangú ellenfél­ként játszott. A három fiatal jól illeszkedett be a csapat­ba, különösen Mészáros játé­ka emelkedett ki, aki a csa­pat legjobbjának bizonyult. A TITÁSZ június 25-én, csütörtökön Kecskeméten ját­szik MNK mérkőzést az Építők ellen. Földi világ­rekorddal aranyérmes A súlyemelő Európa Bajnok­ság második napján Szombathe­lyen szép magyar siker szüle­tett. Földi Imre kiváló súlyeme­lőnk légsúlyban nagyszerű vi­lágrekorddal aranyérmet szer­zett. Földi nyomásban 15 kilo­grammos előnyt szerzett ellen­feleivel szemben és ez biztonsá­got adott a szakításban és a lö­késben. Az összetett világcsúcsot tartó Földinek ezután már csak a lengyel Nowák volt az ellen­fele. Végül is a magyar ver­senyző új összetett világrekord­dal *■ 372,5 kg — győzött. Táblázatok NB IB végeredmény 1. FÖSPED Szállítók 2. Pécsi Bányász 3. Budapesti Spartacus 4. Egyetértés 5. Kecskemét 6. Oroszlány 7. Békéscsaba 8. MÁV DAC 9. Zalaegerszeg 10. Eger 11. Ganz-MAVAG 32. Szolnoki MTE 13. BKV Előre 14. Ózd 15. Székesfehérvár 16. Debrecen Labdarúgó NB U Keleti csoport 1. Szó. MÁV 15 10 4 1 27: 9 24 2. Pénzügyőr 15 8 4 3 26:11 •>o 3. Sz. Dózsa 15 7 3 5 16:10 17 4. Középítők 15 7 3 5 25:20 17 5. SZVSE 15 7 3 5 18:18 17 6. Szarvas 14 6 4 4 18:15 16 7. Cegléd 14 6 3 5 22:16 15 8. KISTEXT 15 6 3 6 30:25 15 9. Budafok 15 4 6 5 16:17 14 10. Jb. Lehel 15 6 2 7 18:21 14 11. K. Vasas 14 4 5 6 14:26 13 12. DEAC 14 3 6 5 18:22 12 13. Bocskai 15 5 2 8 19:24 12 14. Vecsés 15 4 3 8 17:27 11 15. MGM D. 15 2 7 6 15:27 11 16. Gyula 14 3 2 9 11:22 8 NB ül. Északkeleti csoport 1. Tisza Cídő 15 11 2 2 26:11 24 2. H-szoboszló 15 10 2 3 30:17 22 3. D. TITÁSZ 15 8 4 3 34:18 20 4. Tuzsér 15 8 4 3 18:12 20 5. H-böszörm. 15 9 1 5 26:15 19 6. Rakamaz 15 9 1 5 28:21 19 7. Haidú V. 15 8 9 4 20:15 19 8. NMrbátor 15 7 2 6 21:19 16 9. Záhony 15 5 4 6 27:23 14 10. Szó. Vegvi. 15 5 4 6 12:16 14 11. Kilián FSE 15 5 1 9 19:20 11 12. Mezőtúr 15 4 3 8 18:25 11 13. P-iadánv 14 3 4 7 17:24 10 14. M-Hés^eika 14 3 3 8 23:32 9 15. Szó. Oiaib. 15 1 4 10 5:21 6 16. Nagykáíló 15 — 4 11 6:41 4 MEGVET T. OSZTÁLY Jászsági csoport 1. J-árokszáll. 15 9 4 2 22:12 22 2. Szó. Gépj. 15 7 5 3 24:19 20 3. Üjszász 14 7 4 3 22:19 18 4. Szó. MTE II lő 6 5 4 21:15 17 5. Tószeg 15 7 2 6 20:18 16 6. Szó. Cukor. 14 6 2 7 23:15 14 7. Jb. Vasas 15 4 4 7 25:23 1 2 8. Szászberek 13 3 5 5 16:17 11 9. Jákóhalma 34 2 5 7 15:26 9 10. Jb. Lehel n 14 2 2 10 12:38 6 Kunság! csoport 1. Szó. MÁV n 14 3 4 2 28:16 20 2. T-miklós 14 8 4 2 33:11 20 3. R-falva 14 8 2 4 27:13 18 4. Mezőtúr 14 8 2 4 21:12 18 9. Kenderes 15 4 5 6 13:20 13 6. KUTE 14 4 4 6 13:20 12 7. Kunhegyes 15 3 6 6 16:27 12 8. Túrkeve 14 4 3 7 15:23 11 9. Kisújszállás 15 3 4 8 15:26 10 10. Karcag 15 2 6 7 11:24 10 A totó 25. heti eredménye 1. Középítők—Szó. MÁV 2 1:3 2. Szegedi D.—KISTEXT 1 4:0 3. Jb. Lehel—Cegléd 1 2:i 4. Pénzügyőr—SZVSE J 4:1 5. Volán—Saig. KSE 1 3:1 ®. BEAC—Nagybátony 2 1:2 7. Borsodi B.—Esztergom 1 s :1 8. MVSC—Nyíregyháza x 2:2 3. Kossuth KSE—Kaznicb. 2 0:1 10. Fűzfő—Zalaeg. Dózsa 1 3:2 11. Kap. Rákóczi—Almásf. x 1:1 12. Dorog—Ajka 1 3:2 13. Savaria—Bakony V. 2 0:2 +1 14. Győri D.-K. Táncsics x 1:1 Tisza Cipő SE— Mátészalka 3:2 (1:1) Mátészalka, 600 néző, vezet­te: Dull. Martfű: Tajti — Sz. Kiss, Mihovits, Nagy II, Mé­száros, Szűcs, Katona (Triz), Nagy I, Botka, Komláti, Bodnár. Edző: Fazeka« Lász­ló. Közepes iramú és színvo­nalú mérkőzésen a helyzeteit tekintve még mindkét csapat lőhetett volna egy-két gólt. Végeredményben a martfűi csapat megérdemelten győ­zött és ezzel két pont előny­nyel nyerte az NB III Észak­keleti csoportjának bajnok­ságát G-: Komláti, Szűcs, Boltka, ill. Vicsotka, Fodor. Jó: Mihovits, Szűcs, Bodnár, ill. Menyhárt, Juhász. — verbók — Sz. Olajbányász—Tuzsér 1:1 (1:0) Tiszaliget, 100 n., v.: dr. Gyöngyösi. Olajbányász: Ba­lázs (Gyémánt) — Horváth, Csapó, Bíró, Karkecz, Szoko- lai, Deák (Zagyva), Kubik (Tapasztó), Józsa, Fodor, Ba- kondi. Edző: Kegyes Sándor. Közepes iramú mérkőzésen az Olajbányász közelebb állt a győzelemhez. G.: Karkecz, ill. Zilahi. Jó: Csapó, Kar­kecz, Gyémánt, Józsa, ill. Zi­lahi, Varga, Koncz. — szántó —■ D. Elektromos— Szabó Lajos SE 2:0 (1:0) Debrecen, vezette: Puskás. Szabó SE: Cene — Czétényi, Egei, Monori, Gombik, Szűcs, Findák, Bánhidi, Ipacs, Igló- di, Hock. Edző: Márki Gábor. Jóiramú, változatos, küzdel­mes mérkőzést vívott a két csapat. A helyzeteit jobban 'kihasználó hazai együttes csak a hajrában tudta bizto­sítani győzelmét. A játékve­zetői hármas jól működött. G.: Docé, Varsányi. Jó: Var­sányi, Konyha, Docé, ill. Ce­ne, Bánhidi, Pindák. — sindel — Hajdú Vasas—Kilián FSE 2:1 (2:0) Szolnok, MÁV pálya, 100 néző, v.: Fehér. Kilián: Sza­bó — Balogh, Hajdú, Csősz, Kovács J., Hudra, Patai, Karkusz, Kovács L. I, Kontér, Kovács L. II. Edző: Lazányi Péter. Az első félidőben a könnyelműen játszó Kilián ellen megérdemelten szerzett a Hajdú Vasas 2:0-ás veze­tést. A II. félidőben feljött a Kilián, egymás után vezette a támadásokat, de a jól véde­kező vendégek ellen csak szé­píteni tudott. G.: Tóth Z. (2), ill. Karkusz. Jók: Tóth Z., Szabó. Lukács, ill. Csősz, Ko­vács J., Kovács L. I. Tiszaföldvár— Mezőkovácsháza 3:1 (1:1) Tiszaföldvár, 600 néző, v.: ifj. Kiss. Tiszaföldvár: Né­meth I — Aszódi, Seres, Borza (Kévási), Bige, Makai, Berta. Molnár, Németh II Németh III (György), Rékasi. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott és mindkét ka­pu előtt több gólhelyzet ma­radt kihasználatlanul. Szünet után a nagyobb lelkesedéssel játszó és a helyzeteit jobban kihasználó hazai együttes megérdemelten szerezte meg a győzelmet. G.: Berta, Né­meth III, Molnár, ili. Janiga. Jó: Németh I, Seres. Bige, Makai, Molnár, ill. Gigacz, Sári, Janiga, Kertmegi. Nyírbátor—Sz. Vegyiművek 2:0 (2:0) Nyírbátor, 500 néző, v.: Nagy J. Vegyiművek: Szőke — Bíró, Németh D., Czifra, Polgár, Gógány, Kovács, Ko­rányi, Palla, Bozsó, Hernádi. Edző: Tóth László. Jó iramú, változatos mérkőzést vívott KUNSÁGI CSOPORT Rákőczifalva—Kisújszállás 6:1 (1:1) Rákőczifalva, 300 néző, ve­zette: Agócs. G.: Perei 3. Ben- csik 2, Nagy, Hl. Oláh. Jó: Vö­rös (a mezőny legjobbja), Perei, Bencsik, ill. a vendégek közUÍ senkit nem lehet kiemelni. Ifi: Rákőczifalva—K-«zálIás 5:2. Kunhegyes—Szolnoki MÁV n 2:2 (2:1) Kunhegyes, 200 néző, vezette: Csák I. — G.: Csorna, Pásztor, ill. Varga, Laczkó. Jó: Cseh, Dobák, Nánási, ill. Dobos« Kántor. Kucser. Ifi: Szolnoki MÁV—Kunhegyes 3:1 (1:0). Középtiszai MEDOSZ—Kunszent­mártoni TE 4:1 (3:0) Kenderes« 250 néző, vezette: Grámán. G.: Vadicska 2, Baktai. Sziróki, ill, Garáz. Jó: Fehér, Sipos, Vadics­ka, Szirákj (a mezőny legjobb­ja), ill. Varga I., Imrei, Cso­rnán II. Ifi: Középtiszai MEDOSZ—Kun- szentmárton 1:1. Mezőtúr—Karcag 1 :©, Karcag, 200 néző, vezette: Grámán. G.: Rácz. Jó: Fórizs, Sőrés, Szűcs, ill. Szabó. Ifi: Karcag—Mezőtúr 1:0. Szombaton és vasárnap Ceg­léden rendezték meg a területi gyermek úszó bajnokságot, — amelyen Szolnok. Bács-Kiskun. Békés, Csongrád és Pest megye legjobb gyermek úszói vettek részt. A megrendezett 29 baj­noki számból a Szolnoki Dózsa versenyzői tizenegyben győztek, tizenkettőben másodikok és ki­lenc számban harmadikok let­tek. Egyénileg Bogdán Béla, Du­dás János és Bencze Edit sze­repelt a legjobban. Bogdán a 200 méteres gyors. Dudás a 200 méteres mellúszásban ért el új megyei gyermekcsúcsot. A Dózsa versenyzőinek ered­ményei; fiúk: 100 gyors'1. Bog­dán 1:14 8. 200 gyors 1. Bogdán 2:39.4, 2. Tóth 2:42.8. 400 gyors 1. Bogdán 5:42.8, 2. Tóth 5:47 8. 1500 gyors 1. Bogdán 23:20.0 2. Nagy 23:58.0, 3. Bors 25:21.8. 100 mell 1. Dudás 1:30.5, 2. Bozsó Bcs. MÁV—Kilián FSE 20:14 (8:8) NB Il-es férfi kézilabda. Békéscsaba, 200 néző, Kilián: Zsigri — Kálmán (3), Kábái (3), Mészáros 14), Szabó, Pál (3), Marton. Csere: Sípos (1). Edző: Fekete István. A baj­nokságra törő Békéscsabai MÁV szoros mérkőzést vívott a Kilián FSE csapata ellen. Az első félidőben fej-fej mel­egymással a két csapat. A 15. percben Szőke kapus balsze­rencsés bokasérülést szenve­dett, s mivel nem volt csere­kapus, a játékos sérülten volt kénytelen végigjátszani a mérkőzést. A hazaiak kihasz­nálták a kapus sérülését éa nagy védelmi hibákból a 21. és a 23. percben gólt rúgtak. Szünet után a vendégek tá­madtak többet, helyzetük is akadt, de a csatársor ezúttal is gólképtelennek bizonyult. A helyzeteiket jobban kihasz-; náló hazaiak megérdemelten nyertek. Jó: Németh D., Pol­gár, Palla­I Túrkeve — Törökszentmiklósi Vasas 1:1 (1:0) Túrkeve, 300 né« ző: vezette: Sólyom. G.: Juhása (öngól), Bukta. Jó: Vajda, Deák« Faragó, — HL Hámori. Orbán, Bukta. Ifi: Túrkeve—Törökszentmik-j lósi Vasas 5:0. jászsági csoport Üjszász—Jászárokszállás 2:1 (1:1) Üjszász, 150 néző, vezettej Gergely, G.: Bagi, Bóta (öngól) j ill. Rátóti. Jó: Rédei. Ifi: Üjszász—Jástzárokszállás 2:1. Lehel II—Jászjákóhalma 3:1 (1:0) Jászjákóhalma, 200 nézőt vezette: Füzesi. G.: Juhász, Mu« hari (2), ül. Borik. Ifi: Jászjákóhalma—Lehel 3:1. Szolnoki Gépjavító—Tószeg 0:0 Cukorgyári pálya, 500 néző. ve­zette: Bakó. Jó: Kovács, Papp# Straub, Szarvák, ill. Zsidai. Ifi: ITSK—Tószeg 5:1. Szászberek—Jászberényi Vasas 2:0 (2:0) Szászberek. 150 néző# vezette: Csák II. G.: Dorók. Mészáros. Jó: Dorók, Inges I.j ill. Juhász L., Gyárfás. Ifi: Jászberényi Vasas—Szász* berek 4:0. Szolnoki MTE II—Szolnoki Cu­korgyár 3:2. 3:13.8. 100 hát 3. Tóth 1:26.4. 200 pillangó 3. Szaniseló 4:01.6. 200 vegyes 1. Dudás 2:57.5, * 2. Bozsó 3:02.2. 400 vegyes 1. Du­dás 6:26.4. 4x100 vegyesváltó 2. Dózsa (Hasznos, Bozsó, Tóth# Bogdán) 5:46.8. 4x100 gyorsváltó 1. Dózsa (Dudás. Bozsó, Tóth, Bogdán) 5:11.6, 4x200-as gyors-» váltó 1 Dózsa (Dudás. Bozsó* Tóth, Bogdán) 11:28.2. Lányok: 100 gyors 3. Labancz 1:24.0. 100 pillangó 3. Bpncze 1:370. 200 gyors 2. Bencze 3:03.6, 3. Labancz 3:18.1. 200 mell 3. Bencze 3:29.8. 200 vegyes 2. Bencze 3:10.9. 400 vegyes 1. Bencze 6:52.6. 400 gyors 2. La­bancz 6:38.4. 3. Győri 6:43.8. 800 gyors 2. Bencze 13:18.4. 4x100 £yorsváltó 2. Dózsa (SzaniszJó^ Győri, Labancz Bencze) 6:04.0. 4x100 vegyeeváltó 3 Dózsa (Győ­ri. Szaniszló, Bencze, Labancz) 6:42.2. letti küzdelem alakult ki. A második félidő 20. percéig szoros volt az eredmény. Ek­kor a Kilián játékosai elfá­radtak, cserejátékosuk sem volt és igy a hazaiak az utol­só percekben újítani tudtak s megérdemelten nyertek. A Kilián FSE valamennyi játé­kosa jól játszott, kitűnően küzdötte végig a mérkőzést) Jó formában a Dózsa úszói Elfáradt a Kilián Meglepetések a megyei I. o.-ban