Szolnok Megyei Néplap, 1970. június (21. évfolyam, 127-151. szám)

1970-06-09 / 133. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1970. június 9. Közepes játékkal megérdemelt győzelem Szolnoki MTE—FŐSPED Szállítók 2:0 (1:0) MTE sporttelep, 1500 néző, vezette: Fehér II. Szó. MTE: Gerhát — Vincze, Heidrich I., Kovács, Árvái, Papp II., Palla (Heidrich II a 70. perc­ben), Sebők, Mile, Nagy F., Papp III (Czimák a 72. perc­ben). Edző: Somogyvári Jó­zsef. Szállítók: Timler — Keul, Simicska, Pagella, Ri- xer, Kanyó, Márkus, Kaszás (Kondér a szünetben), Bakk, Magyarosi. Kuszenda (Szabó at 67. percben). Edző: Sárosi László. A mérkőzés előtt a Szállí­tók vezetői három kulcsjá­tékosuk, Sima, Alapi és Tú­rái sérülése miatt panasz­kodtak. ennek ellenére dön­tetlenben bizakodtak. Az első negyedórában elég sok hiba csúszott a játékba. A 15. perc hozta meg az MTE ve­zető gólját. Pallai szögletet harcolt ki. A jobbszélről be­ívelt labda az öt és felesen Nagy Ferencről Miiéhez pat­tant, aki fordulásból, egyből a hálóba lőtte, 1:0. Egy perc mulva Pagella távoli lövését Gerhát védte, két perccel ké­sőbb Sebők jó átadását Nagy F. hajszállal lőtte a bal ka­pufa mellé. A Szállítók tá­madói előtt a 22. percben nyílt egyenlítési alkalom, de Márkus beadását Kaszás a A MÁV felülmúlta ellenfelét SZOLNOKI MÁV— DEBRECENI EAC 3:0 (2:0) Debrecen, DEAC-pálya, 800 n. v.: Stanczel. SZMAV: Fehér — Sülé, Abonyi, Roz- mis — B. Nagy, Földesi — Tóth ÍI„ Kalmár, Pintér I., Szabó, Tóth III. Edző: Hor­váth János. DEAC: Pálhu- ber — Csapó (Hegedűs). Biró II., Szulyovszki — Be­ne Bencze — Fohn, Kiss I.. Kiss IX. (Biró I.), Tóth, Sza­bó. Edző: Dr. Bodor Lajos, A hazaiak kezdték a játé­kot és már az első percben szögletet értek el. A 4. perc­ben Földesi remek labdával indította el Tóth Ill-at. aki­nek beádását Pintér leállí­totta és biztosan lőtt a kapu baloldalába. 1:0. Jóiramú, változatos, sok támadással tarkított volt a küzdelem. A 15. perctől a MÁV kez­deményezett többet. de a hazaiak ritkább ellentáma­dásai is veszélyesek voltak. A 24. percben Pintér perdí­Biztosan nyert a Lehel kapu torkában nem érte el. A 24. percben az előretörő Pagellát Pallai (!) a saját ti­zenhatosán szerelte. Rövid időre megélénkült a játék. A 30. percben a Nagy F. buk­tatásáért megítélt szabadrú­gást Heidrich I. lőtte kapura, de Timler védett. Hét perc múlva a középhátvéd látvá­nyosan szerelte Márkust. Szünet után tíz percig lanyha volt a játék. Az 55. percben Nagy Ferenc labdá­ját Sebők rosszul találta el, utána Mile a büntető terüle­ten az egyik védővel ütkö­zött és elesett, de a játékve­zető nem látott szabálytalan­ságot. A 60. percben Sebőköt a 16-os vonal előtt letalpal­ták. A szabadrúgást Nagy F. lőtte. Timler kiütötte a lö­vést, Sebők ott termett és a felső kapufára fejelte a lab­dát. Nagy helyzet volt! Ku­szenda a 16-os vonaláról lőtt, Márkus éles beadását Ger­hát vetődve védte, — majd Nagy F. került jó helyzetbe, de a kifutó kapus mellett a kapu mellé lőtt. Csak idősza­kokra lángolt fel a játék, a 70. percben esett az amúgy sem túl erős iram. Az MTE cseréket határozott el. Mikor Pallait lehívták, a közönség füttykoncertbe kezdett. So­teft átadását Szabó a kifutó kapus mellett élesen lőtte a baloldali léc mellett a hálóba. 2:0. ( Szünet után a cserékkel felfrissített hazai együttes nagy ostromba kezdett, de a MÁV védelem, Fehérrel és Abonyival az élen mindent hárítani tudott. A Szabóval megerősített MÁV fedezet­pár nagyszerű játékkal fo­kozatosan megtörte a hazaiak lendületét. A 70. percben Szabó egyéni játékkal áttör­te a hazaiak védelmét és a kifutó kapust kicselezve újabb gólt szerzett 3:0. A szolnoki csapat ezen a mérkőzésen mind csapat­játékban. mind egyénileg kitűnő teljesítményt nyújtott és minden részében felül­múlta ellenfelét. A kapuban Fehér, a hátvédsorban Abo­nyi, a két középpályás B. Nagy és Földesi. a támadó­sorban Szabó, időszakonként a mezőny fölé emelkedett. H. Gy. Három fordulóban 4 pont Szolnoki Dózsa—Vasas 5:4 (1:2, 1:1, 2.1,1:0) JB LEHEL—SZEGEDI VSE 2:0 (1:0) Jászberény, 400 n. v.: Győri. Lehel: Vasas — Nagy, Benke, Gubicz, Sándor. Ju­hász, Urbán, Bugyi. Lukácsi. Révfy (Márczis). Kovács. Edző: Bíró István. SZVSE: Ludányi — Kovács I., Ko­vács II., Hajas. Farkas, Szá­lai, Kiss, Kakas (Kovács MEGYEI I. O. JÁSZSÁGI CSOPORT Űjszász—Tószeg 2:0 (1:0). Üjszász. 300 n. v.: Gere I. Űjszász: Dán cső — Tóth, Kovács, Konka, Fehér, Te- rék Kasza, Bota, Rátóti, Farkas I.. Farkas II. (Zsig­mondi. Edző: Varga László, Tószeg: Szőliősi — Zsidai S., Zsidad A., Kormos, Spá- nyik. Fekete, Bajári, Amb­rus, Vágó. Sárszegi. Kiss (Szabó D.) Edző: Buczkó László. Közepes iramú mérkőzés, csapkodó játék. Már az első félidőben a hazai csapat kezdeményezett többet, egy szép támadás révén a 24. percben ■ Rátóti kitört a vé­dők között és a hálóba lőtt. 1:0. A második félidőben a hazai csapat kezdett jobban, de a vendégek is belelen­dültek. Már-már a levegő­in.). Tóth, Szamosvölgyi, Kun (Zsurek). Edző: Laczi Ferenc. Mindvégig a Jászberényi Lehel irányította a játékot, helyzeteinek azonban, csak egy részét értékesítette. A vendégek a kapura nem sok veszélyt jelentettek. Góllövő: Bugyi, Kovács. Jó: Benke. Sándor, Lukácsi. Nagy, Bu­gyi, ill. Farkas, Hajas. Tóth, ben lógott a kiegyenlítés, amikor a mérkőzés befeje­zése előtt 8 perccel Kovács szabadrúgásból a rosszul helyezkedő sorfal és kapus mellett megszerezte a máso­dik gólt. Jó: Kovács I., Tóth. Terék. Bóta. Rátóti, ill. Zsi­dai A., Fekete, Vágó. Ifi: Tószeg—Űjszász 2:0. Varga Szolnoki MTE U.—Jászbe­rényi Vasas 3:0 (1:0). MÁV sporttelep, v.: Bakó E. G.: Rozsán (3). Ifi: Sz. MTE—Jb. Vasas 8:0. Jászárokszállás—Jb. Lehel II. 1:0 (0:0). Jászárokszállás, 800 n., v.: Pálinkás. G.: Kó- czián. Ifi: Jászárokszállás—Jb. Lehel 4:1. Szolnoki Génjavító—Szász­berek 4:1 (2:1). Cukorgyári pálva. 200 r,.. v.: Hoffer. G.: Kálmán (2). Szőnyi II. Zsi­dai, ill. Bali. mogyvári edző a játékos fá- radásával indokolta a cserét s fel akarta gyorsítani a tá­madójátékot. Ennek a későb­biekben meg is lett az ered­ménye. A .75. percben Nagy F. Jó átadását Mile nagy erő­vel lőtte a kapura, Timler szögletre öklözött. Egy ideig a Szállítók irányított, de a 80. percben Sebők szép feje­sét hárította Timler. A 85. percben; megszületett a má­sodik MTE gól. Heidrich II egy előrevágott labdával a kapu felé indult, miközben Pagella a büntetőterületen belül felvágta. A 11-estNagy F. a jobbsarokba lőtte, 2:0. Nem túlságosan dobogtatta meg a kevésszámú szurkoló szívét a mérkőzés irama és színvonala. Különösen ha az Eger elleni találkozóhoz ha- sonlíjuk. Időszakonként volt csak jó a játék, ekkor vi­szont az MTE támadott töb­bet, lendületesebb, harcosabb volt a játéka, több jó táma­dást vezetett, s teljesen meg­érdemelten győzött. Holnap viszont ennél többet kell nyújtani Debrecenben, ha si­keresen akarnak szerepelni. Jó: Heidrich I., (a mezőny legjobbja), Kovács, Papp II., Mile, illetve Keul, Simicska, Kanyó. (Pi) Tisza Cipő—Püspökladány 4:1 (3:0) Martfű, 250 n., v.: Kund- rák. Tisza Cipő: Bagi — Sz. Kiss, Mihovics, Nagy II, Szűcs, Mészáros, Katona, Nagy I, Botka, Komláti (Je­néi), Bodnár (Triz). Edző: Fazekas László. A mérkőzést végig a hazai együttes irányította és győ­zelmét már az első félidőben bebiztosította, a jobbára csak védekező Püspökladány el­len. Valamennyi martfűi gól szép támadás befejezéseként született. G-: Komláti (2), Katona, Botka, ill. Rábai. Jó: Mihovics, Katona, Nagy I, Komláti, ill. Seres, Máté, Oláh. Kilián FSE— Hajdúböszörményi Bocskai 1:0 (1:0) MÁV sporttelep, 100 n., v.: Vári II. Kilián: Szabó — Ba­logh, Hajdú I, Csősz, Kátai, Hajdú A-, Paitai, Karkusz, Kovács L., I., Kovács J. (Hudra 55), Kovács L. II (Kontér 75.) Edző: Lazányi Péter. Az első félidőben egyenlő ellenfelek küzdelme, a máso­dik félidőben a Hajdúböször­mény végig támadott, de a jól védekező Kilián mindent hárított. A gólt a 35. perc­ben Kovács L. I lőtte. Jó: Balogh (a mezőny legjobbja), Hajdú I, Csősz, Kátai, Ko­vács L. I, ill. Váradi, Gál, Nagy II. Ifi: ITSK—Szászberek 9:0. A Jászjákóhalma—Sz. Cu­korgyár mérkőzés elmaradt. KUNSÁGI CSOPORT Rákóczifalva—Kunhegyes 2:1 (1:1). Rákóczifalva, 300 n. v.: Balia Gy. G.: Perei, Komáromi, ill. Pásztor. Ifi: Rákóczifalva—Kunhe­gyes 1:1. Szolnoki MÁV II —Közép- tiszai MEDOSZ 2:1 (0:1). — Kenderes, 300 n. v.: Orbán. G.: Kántor, Sági I. (öngól), ill. Vadicska. Ifi: SZMAV—K MEDOSZ 1:0. Karcag—Kisújszállás 2:0 (2:0). Karcag. 300 n. v.: Grámán. G.: Mán^oki. örlős Ifi: Karcag—Kisújszállás 7:0. A Törökszevtmiklós—Me­zőtúr és a Türke ve—Kun­szer tmárton mérkőzés elma­radt. Sportuszoda, v.: Czapkó Szolnok: Cservenyák — Kul­csár dr.. Pintér — Vezsenyi — Kádár, Urbán, Koncz — Csere: Borzi, Kanizsa. Edző: Kanizsa Tivadar. G.: Koncz 2. Borzi, Urbán (4 m-esből), Kanizsa. , A Vasas kezdett jobban és 3:l-re majd. 4:2-re elhúzott, a Dózsások támadásainak be­fejezését ebben a játékrész­ben nem kísérte szerencse. Az idén Martfűn került sor az immár hagyományos Szolnok járás—jászberényi já­rás atlétikai verseny első for­dulójára. Pontversenyen kí­vül a MÁV atléták is részt vettek a versenyen. A férfi pontversenyben végig nagy küzdelem folyt, és csak a be­fejező 4x400 méteres váltó­futásban biztosította győzel­mét a jászberényi járás. A női pontversenyben végig ve­zetve biztosan győzött a szol­noki járás. Az első forduló pontverse­nyének végeredménye, nők: szolnoki járás—jászberényi járás 57:46. Férfiak: jászbe­rényi járás—szolnoki járás 51:49, összetett: szolnoki já­rás—jászberényi járás 106:97. Egyénileg a legeredménye­sebb férfi versenyző a mart­Sz. Vegyiművek—Mátészalka 1:1 (1:0) Mátészalka, 300 n., v.: Si­mon. Vegyiművek: Szőke — Czifra, Németh, Gógány, Palla, Polgár, Bíró (Korényi), Kovács, Kolláth, Orszáczki, Hernádi, Edző: Tóth László. Az első félidőben a Vegyi­művek nagy fölényben ját­szott, Orszáczki, Hernádi és Kovács hagyott ki gólhelyze­teket. A 40- percben kapu előtti akcióból Hernádi szer­zett vezetést. A 41. percben Orszáczki lefutotta a védel­met, a kifutó kapus mellett a labdát elgurította, de az egyik védő a gólvonalról há­rított. A második félidőben a hazai csapat vette át a já­ték irányítását és a 60. perc­ben közvetett szabadrúgás után egyenlített. A játék alapján az eredmény igazsá­gos. G.: Hernádi, ill. Gálfi. Jó: Szőke, Czifra, Németh, Pal­la, Polgár, ill. Uzonyi, Ba­logh, Gálfi. T. L. Mezőfi SE—Tiszaföldvár 2:1 (1:1) Tiszaföldvár, 400 n., v.: Walfisch. Tiszaföldvár: Var­ga — Aszódi, Kávási, Makai, Bige, Lovász, Németh III (György), Molnár, Németh II, Berta, Rékasi. A vezetést az első félidő­ben a hazai csapat szerezte meg, szünet után azonban a földvári középpályások rossz játékfelfogása miatt inkább a vendégcsapat támadott és a 90. percben a győztes gólt is megszerezte. A döntetlen igazságosabb lett volna, G.: Németh, Nagy, ill. Berta. Nyírbátori Dózsa— Szabó Lajos SE 1:0 (1:0) Nyírbátor, 200 n., v.: dr. Nagy. Szabó SE: Perendi — Czétényi, Pindák, Monori, Gombik, Bánhidi, Ipacs, Ig- lódi (Szarvas), Nyíkos, Pago­nyi, Hock. Edző: Márki Gá­bor. Mindkét csapat óvatos, biztonsági játékra rendezke­dett be és jobbára a két ti­zenhatos között folyt a já­ték. A 25. percben azonban a hazaiak megszerezték a ve­zetést Murzsa révén. A má­sodik félidőben váltakozó já­tékkal folytatódott a mérkő­zés, de az eredmény nem változott. A vendégcsapatból Perendi, Monori, Bánhidi, Pindák és Gombik játéka ér­demel dicséretet. — sindel — A Záhony—Szolnoki Olaj­bányász mérkőzés elmaradt. Mindkét csapat csaknem minden gólját emberelőny­ből szerezte. A harmadik és negyedik negyedben a szol­nokiak fokozatosan fejjöttek és megérdemelten nyertek. Ezzel befejeződött a pénteken kezdődött hármas forduló. A Szolnoki Dózsa a három nap alatt 4 pontot gyűjtött, s biztosan tartja második he­lyét a táblázaton. Jó: Cserve­nyák . Pintér, Koncz. fűi Rékasi lett, nőknél ki­emelkedett a martfűi K. Kiss, Jenei, valamint a jász­berényi Nagy Katalin. — A MÁV atléták közül jó ered­ményt ért el férfiaknál Fe­dor L. és Halász S., a nőknél Csapó. Jobb eredmények: férfiak; 100 m: 1. Babucs J. (J) 12.1 mp, 1500 m: 1. Lantos B. (J) 4.32 p, magasugrás: 1. Rékasi (Sz) 175 cm, 2. Tatai (J) 175 cm, diszkoszvetés: 1. Rékasi (Sz) 35.72 m, 2. Varga (J) 34.76 m, gerelyhajítás: 1. Varga(J) 47,60 m. Nők: 100 m: 1. Jenei (Sz) 13.3 mp, 2. Tasi (J) 13.3 mp. 800 m: 1. Jenei 2.31 p, magasugrása 1. K. Kiss (Sz) 145 cm, 2. Nagy K. (J) 145 cm,diszkoszvetés: 1. Göblyös (Sz) 29.75 m, gerely­hajít,ás: 1. Petrovics (Sz) 26.00 rm Szombaton Gyulán felázott pályán került lebonyolításra az Olimpiai Kupa második fordulója. A Szolnoki MÁV atléták közül Pásztor szere­pelt a legjobban, a nemzet­közi mezőnyben ötödik lett! A meghívásos ifjúsági távol­ugrás győztese, Csapó Er­zsébet, MÁV atléták eredményei: férfiak. 100 m: Hack M. 11 mp nők: 1500 m: 5. Pásztor 4.42 p. 400 m. Bata E. 60.9 mp., ifjúsági távol: 1. Csapó E. 528 cm. Két MÁV gyalogló Balas­sagyarmaton szerepelt és az 5 kilométeres gyaloglásban az első és második helyezést érték el: 1. Papp Gyula 24:44.4 p, 2. Papp János 24:46.2 p. A Szolnoki Vörös Meteor tornacsapota ezüstérmes A megyei torna szövetség vasárnap jól sikerült területi tornászba jnokságot rende­zett, amely Bács, Békés, Csongrád, Pest és Szolnok megye serdülő fiúcsapatainak színvonalas versenyét hozta. Az I. osztályúak versengé­sében a nagykőrösiek bizto­san előzték meg a tavalyi bajnok kiskunhalasiakat. A II. osztályban az első három helyezett csapat fej-fej mel­letti küzdelemben, szépen ki­dolgozott gyakorlatokkal, sportszerű keretek között döntötte el a bajnokság sor­sát. A Szolnoki Vörös Meteor fiatal tornászreménységei si­keresen szerepeltek. (Edző: Biber Pál.) Talajon, korláton és szekrényugrásban magas pontszámmal nyertek területi bajnokságot. Az összetett versenyben is lényegesen jobb körülmények között fel­készült egyesületeket, sport­iskolákat előztek meg, s így bejutottak a Székesfehérvá­ron rendezendő országos vi­dékbajnokság döntőjébe, amelyen mindkét osztály el­ső két helyezett együttese ve­het részt. A bajnokságon Bolók Kálmán a Magyar Tor­na Szövetség munkatársa is jelen volt, s a tornászután­pótlás felkészültségéről el­ismerően nyilatkozott. I. O.: 1. Nagykőrösi Sport­iskola 264 pont, 2. Kiskunha­lasi MÁV 256,6, 3. Békéscsa­bai Sportiskola 245,5. II. o.: 1. Ceglédi Építők 264,0, 2. Szolnoki Vörös Me­teor „A” 263,4, 3. Kiskunha­lasi MAV 259,6, 4. Nagykő­rösi Sportiskola 257,5, 5. Szol­noki Vörös Meteor „B” 236,3 pont. L. P. Elmaradt mérkőzések, hazai győzelmek Martfű vezet a labdarúgó NB Ill-ban Atléták Martfűn, Gyulán, Balassagyarmaton Táblázatok Megkezdődtek a helyosztó mér« kőzések a labdarugó KB T-ben. Az első helyért: Újpesti Dózaa— Ferencváros 3:2. A 3. helyért: Bp. Honvéd—MTK 3:1. Az 5. he­lyért: Vasas—Csepel 4:0. A 7. helyért: Pécsi Dózsa—Diósgyőr 4:1. A 9. helyért: Tatabánya— Dunaújváros 0:0. A 11. helyért: Videoton—Szombathely 7:1. A 13. helyért: Komló—Salgótarján 3:1. A 15. helyért: Rába ETO— Szeol 2:0. Labdarúgó NB I B A-csoport: 1. Pécsi Bány. 16 9 3 4 19: 9 21 2. Egyetértés 15 9 1 5 22:14 19 3. Oroszlány 15 8 3 4 21:15 19 4. ZTE 15 8 2 5 21:16 18 5. MAV DAC 15 5 7 3 16: 9 17 6. Ganz-M. 15 4 5 6 15:19 13 7. BKV Előre 15 4 4 7 10:15 12 8. Szfv. MAV 15 4 2 9 16:26 10 9. Várpalota 15 2 3 10 9:26 7 B-csoport: , 1. Bp. Spart. 15 7 4 4 23:15 18 2. Kecskemét 15 7 4 4 26 :19 18 3. Eger 15 8 2 5 22:22 18 4. FÖSPED 15 8 1 6 23:22 17 5. Bcs. Előre 15 8 ­7 23:21 16 6. Szó. MTE 15 5 4 6 21:21 14 7. Ózd 15 5 3 7 22 :26 13 8. Debrecen 15 4 4 7 18:21 12 9. BVSC 16 2 6 8 22:33 10 A-csoport: Pécsi Bányász—BKV Előre 1:0, Egyetértés—Oroszlány 4:1, MAV DAC—G.-MAVAG 4:0, Zalaegenszeg—Székesfehérvár 3:2. B-csoport: Békéscsaba—Bp. Spar­tacus 2:0, Ózd—BVSC 2:2, Kecs­kemét— DVSC 2:1. Labdarúgó NB II Keleti csoport 1. Szó. MAV 13 9 3 1 23 : 7 a 2. Középítők 13 7 3 3 23:12 17 3. Cegléd 13 6 3 4 21:14 15 4. Szarvas 13 6 3 4 17:14 15 5. Sz. VSE 13 6 3 4 17:14 15 6. Pénzügyőr 11 6 2 3 10: 9 14 7. KISET XT 13 5 3 5 25:20 13 8. Sz. Dózsa 12 5 3 4 11: 9 13 9. Lehel SC 12 5 2 5 14:13 12 10. K. Vasas 13 4 4 5 14:22 12 11. Budafok 12 3 5 4 13:13 11 12. DEAC 13 2 6 5 14:20 10 13. MGM D. 13 2 5 6 13:25 9 14. Vecsés 13 3 3 7 13:26 9 35. Gyula 12 3 2 7 11:18 8 16. Bocskai 13 3 2 8 11:23 8 További erdemények: Bocskai E—MGM Debrecen 1:1, Kiskun- ílegyháza—Budafok 1:1, Köz- ütők—Cegléd 2:1, Szarvasr-Ve- sés 3:1, Gyula—KISTEXT 1:0. énzügyőr—Szegedi Dózsa 1:1. | Labdarúgó NB Hl Északkeleti csoport , Tisza C. SE 12 8 2 2 17: 8 11: :. H-szoboszló 13 8 2 3 25:16 18 I. D. TIT ASZ 13 7 3 3 30:16 17 ,. H-böszörm. 13 8 1 4 23:13:17 i. Tuzsér 13 7 3 3 16:11,17 i. H. Vasas 13 7 2 4 16:12 16 '. Rakamaz 12 7 1 4 24:16 15 I. Nyírbátor 13 6 2 5 19:18 14 i. Szó. Vegyi. 13 5 4 4 11 :ll 14 l. Kilián FSE 13 5 1 7 18:17 11 . Záhony 12 3 4 5 23:20 10 :. P-ladány 13 3 4 6 17:22 10 1. Mátészalka 13 3 3 7 21:29 9 14. Szabó SE 13 3 3 7 15:23 9 15. Szó. Olajb. 12 1 3 8 4:16 5 16. Nagykálló 13 — 4 9 5:36 4 Megyei labdarúgó bajnokság Jászsági csoporti 1. J-árokszáll. 13 8 4 1 18: 9 20 2. Szó. Gépj. 13 7 3 3 22:17 17 3. Üjszász 12 6 4 2 20:14 16 4. Szó. MTE n 13 5 5 3 17:11 15 5. Tószeg 13 6 1 6 18:17 13 6. Szó. Cukor. 12 5 2 5 17:12 12 7. Jb. Vasas 13 4 3 6 23:19 11 8. Szászberek 12 2 5 5 14:17 9 9. Jákóhalma 12 2 5 5 13:18 9 10. Jb. Lehel II 13 1 2 10 9:37 4 Kunsági csoport: , 1. Szó. MAV n 13 8 3 2 26:14 19 2. T-miklós 12 7 3 2 28: 9 17 3. R-falva 13 7 2 4 21:12 16 4. Mezőtúr 12 6 2 4 19:12 14 5. Kunhegyes 13 3 5 5 13:21 11 6. K. MEDOSZ 13 3 5 5 9:17 11 7. K-márt. TE 12 3 4 5 10:15 10 8. Túrkeve 12 4 2 6 14:21 10 9. Karcag 13 2 6 5 10:21 10 10. K-szállás 13 2 4 7 12:20 8 % Vízilabda OB 1 [. A bajnokság állása 1. OSC 10 10 — — 56:23 20 2. Szó. Dózsa 10 7 2 1 49:36 16 3. FTC 10 7 — 3 39:30 14 4. Ü. Dózsa 10 5 2 3 42:33 12 5. Eger 10 4 3 3 39:39 11 6. V. Izzó 10 5 — 5 46:53 10 7. Bp. Spart 10 2 2 6 39:52 6 8. Vasas 10 2 — 8 36:44 4 9. Bp. Honvéd 10 1 2 7 33:48 4 10. BVSC 10 1 1 8 34:55 3 További eredmények: Újpesti Dózsa—Egri Dózsa 3:3, FTC—Bp. Spartacus 4:3, OSC—BVSC 7:2, Vasas Izzó—Bp. Honvéd 4:3. Az Állami Biztosító Törökszentmiklósi Járási Fiókja érettségizett, erkölcsi bi­zonyítvánnyal rendelkező tárgyalóképes erőt keres. munka­Jelentkezés munkanapo­kon 8—9 óra között.