Szolnok Megyei Néplap, 1969. november (20. évfolyam, 254-278. szám)

1969-11-04 / 256. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1969. novemer 4. Kitüntetések November 7 alkalmából Tegnap délelőtt kedves ünnepséget rendezték az MTS Szolnok megyei Tanácsának; székhazában. Sárkány Géza, a megyei TS elnöke üdvözölte a meghívottakat, a megye sport- mozgalmának, társadalmi munkásainak legjobbjait. Többek között elmondotta, hogy fáradtságot nem ismerő munkájuk­kal aktív részesei már évek óta az elért eredményeknek. Áldozatvállalásukkal méltán vívták ki az elismerést s vég­zett munkájuk egyenrangúvá lett más területen végzett társadalmi munkával. Mind több helyen ismerik el tevé­kenységüket a gazdasági vezetők és a lehetőségekhez mér­ten egy-egy alkalommal jutalomban is kifejezésre juttat­ják ezt. Sárkány Géza ezután átadta az MTS Elnöliségének ki­tüntetéseit. A Testnevelés és Sport Kiváló Dolgozója kitün­tetést kapott Szabó Albert, a tiszaföldvári Tsz SK elnökség; tagja, Csókái István, a karcagi városi asztalitenisz szakosz­tály elnökhelyettese, Varga József a jászboldoghazS Tsz SE el­nöke, S. Papp László a megyei labdarúgó szövetség főtit­kára, Hagymási Istvánná, a szolnoki közgazdasági szakkö­zépiskola testnevelő tanára, A Testnevelés és Sport Érde­mes Dolgozója kitüntetésben Lukács Zoltán, a törökszent­miklósi járási labdarúgó szakszövetség elnökhelyettese, Ga­lambos Tamás, a kisújszállási városi tanács vb titkára, Varga János, a cibakházi KSK elnökségi tagja, Buzi Lajos, a mező­túri Szabó Lajos SE elnökhelyettese, Oláh Lászh. az MTS szolnoki tanácsának tagja, Nagy József az MIS Szolnok megyei tanácsának pénztárosa részesült. Ezenkívül huszonné­gyen kaptak díszoklevelet társadalmi munkájuk elismeréséül. Gratulált a kitüntetetteknek Kácsor József a megyei pártbizottság munkatársa is. Említést tett arról, hogy a pártbizottságok és pártszervezetek nagyra értékelik a társa­dalmi munkások tevékenységét. A kitüntetettek nevében S. Papp László köszönte meg a figyelmességet. Jelenlévő társai, valamint a megye több száz társadalmi munkásának nevében ígéretet tett arra, hogy a jövőben is az eddigihez hasonló lelkesedéssel mun­kálkodnak a megye sportmozgalmának fejlesztésében. Csak az utolsó forduló dönti el, hogy ki lesz a megyei bajnok Szolnoki Olajbányász—Jász­berényi Vasas 6:2 (2:1) Jászberény, 200 néző, vezette: Kasza. Az 5. precben a Vasas szerezte meg a vezetési, az első félidőben kiegyenlített játék volt. A második félidő végén a Va-< sas védelem könnyelműségeit az Olajbányász csatárok eredménye­sen használták kL G.: Németh 4, Homonnai, Kapolcst, ill. Raf­fael, Buda. Jó: Németh (a me­zőny legjobbja), Homonnai, Ka- polcsi, Józsa, ill. Faff ad, Szarvas. Ifi: Jb. Vasas—Szolnoki Olaj­bányász 1:0. Túrkeve—Jászkisér 4a (2:1) Jászkisér, 250 néző, — vezette: Hamar. Az első percekben igen óvatos játék volt. A 15. percben egy ártalmatlannak látszó táma­dásból a vendégek vezetést sze-» reztek. Előnyüket további góllal növelték, de a hazaiak szépítet­tek. A vendégek jobbszélsőjét a játékvezető a 43. percben felese­lésért kiállította. A második fél-> időben szinte állandóan a ha­zaiak támadtak, mégis a vendé­gek rúgtak két gólt. 2:l-es állás­nál a hazaiak büntetőt hibáztak. Erélyes, jó játékvezetés mellett a gglarány túlzott. G.: Vitárizg 2, Havancsák, Borók, 11L Antal H. Jó: Vitárizs <a mezőny leg­jobbja), de az egész túrkevei csapat dicséretet érdemek A ha­zaiak felelőtlenül játszottak. Ifi: Túrkeve—Jászkisér 4:5 Agócs ' Karcag—Kunhegyes 2:1 (2rt) Karcag, 200 néző, vezette: Det- ki. A vendégek igen lelkesen, a hazaiak könnyedén, sok hibával játszottak. A mérkőzés egyetlen parázs jelenete, furcsa játékvezen tői döntés következtében a kar­cagi Szabados és Bede kiállításá­val zárult, a második félidő 70. percében. G.: Varga U., Kovács Cs., ill. Pásztor. — Jók: Szabói illetve Balogh, Tőta; Tarr. Ifi: Karcag—Kunhegyes 8:0. Szöllősi t Üjszász—Szolnoki Gépjavító I 4:0 (2:0) Üjszász, 300 néző, vezette: Csák I. Végig jóiramú mérkőzés, ha­zai fölnénnyel. Már az első fél­időben Is sok gólhelyzetet dol­gozott ki a hazai csapat. A ven­dégek Is vezettek egy-két veszé­lyes támadást, azonban meddő csatársora még 3 méterről sem tudta a hálóba rúgni a labdát. A második félidőben is folytató­dott a hazai fölény és a győze­lem még nagyobb arányú Is le­hetett volna. G.: Nagy í, Kovács n., Kálözi. Jó: Kovács I., Ko­vács n., Kálózl, Nagy, Bőta, ül. Vérségi, Nagy J.j Makal. Ifi: Üjszász—ITSK 1:0. A hazai csapat végig tíz emberrel játsz­va Is biztosan győzte le a szét- esően játszó bajnokjelöltet. Varga Kunszentmártoni TE—Rákóczi- falva 1» (1:0) Kunszentmárton, 200 néző, ve­zette: Fuchs. A mérkőzés egyet­len gólja már a 4. percben meg­született Tóth fejeséből. A ven­dégek a részükre tét nélküli mérkőzésen végig nagy akarás- sukkal, a helyiek pedig tervsze­rű, de tehetetlen csatárjátékuk­kal tűntek ki. Bagi, Perel, (Rá­kóczi), Mészáros (KUTE) kiállít­va. Kitűnő játékvezetés. — Jó: Varga, Harangozó, Földi, Bozsik, ül. Evenich, Bencsik, Varczag H. Ifi: Rákóczífalva—KUTE 2:0. Lázi Szó. Cukorgyár—K. MEDOSZ 1:0 (1:0) Cukorgyár! pálya, 1000 néző. vezette: Bokor. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a Cukorgyár többet támadott, — a vendégek Igen lelkesen és keményen el­lenálltak. A mérkőzést eldöntő gólt a 12. percben Kolláth sze­rezte. A 85. percben Vadicska a játékvezető megsértéséért kiállít­va. Jő: Csapó, Márkus, 111. Pá­dár, Sípos. Ifi: Szó. Cukorgyár—K. ME­DOSZ 5:0 Sokvári JSszSrokszáltás—Jászjákóhalma 3:1 (l:l) Jászárokszállás, 400 néző; ve­zette: C3ák n. Alacsony színvo­nalú mérkőzés. Jászárokszállás tartalékos volt, a kiesés ellen küzdő Jászjákóhalma pedig rossz felfogásban játszott. Sportszerű találkozón jó játékvezetés. — G.: Köc/ián, Muntyán, Garics, Hl. Kozmóczkt Jó: Cservölgyi, Bagi, Garics, a vendégek közül senki. Ifi: Jászjákóhalma—Jászárok­szállás 4:2. Farkas Mezőtúr! AFC—Tószeg 2:0 (0:0) Mezőtúr, 200 néző, vezette: Ra­gó. A hazai csapat teljes erővel támadásba lendült, a nagy igye­kezetben azonban sok helyzetet nem használtak ki. Szünet után is a MAFC irányította a játékot, a gólszerzés azonban nehezen si­került. Az eredmény nem tükrö­zi hlyen a játék kénét. A játék­vezetői hármas kitűnően műkö­dött. G.: esete, Iglödi. — Jók: Csete, Orosz, Hegyi, Mloch, Kun, 111. Bojárt; Sárezegi, Vágó, Kor­mos. Ifi: Mezőtúr—Tószeg 5:1. S. I. Öhölvívó íXIt II. Dimitrov SE— _ Sz olnoki MÁV 12:10 A Nyíregyházán lebonyo­lított találkozón nagy küz­delemben vesztett a kék­fehér gárda. A szolnokiak győzelmét Balázs, Vígh A., Török G., Paál szerezte, míg a Zsoldos—Fehér és n Mik­lós—Mincsik találkozó dön­tetlen eredményt hozott. — Miklós közel állt a győ­zelemhez, a reális eredmény 11:11 lett volna. H. Gy. Szolnoki siker a hat város kézi­labda tornáján A szolnoki 605. ITSK kézilabda szakosztálya volt az Idén a házi­gazda a hagyományos ,.hat vá­ros” tornáján. Az Igen jól fel­készített ITSK csapatok nagy harcot vívtak a két csoportban, majd a vasárnap délelőtti döntő méltó befejezése volt az igen jólsikerült kétnapos tornának. Az A csoportban Szolnok, Pécs, Budapest, a B csoportban Eger, Gyöngyös és Cegléd stzerepelt. — DÖNTÖK: Az 1. helyért Szolnok—Eger 12:11 (8:8). A 3. helyért Pécs—Gyön­gyös 19:11 (9:9). Az 5. helyért Budapest—Cegléd 21:14 (7:5). Békés döntetlen Szolnoki MTE—Békéscsabai Előre 0:0 MTE pálya, 2000 il, v.: Stenczel. Sz. MTE: Gerhát — Kecskó, Heidrich, Molnár, Sebők, Papp II (Bujdosó a szünetben), Kuluncsics (Szath- mári 47. p.), Himer II, Im- ri, Nagy F., Pallai. Edző:So- mogyvári József. B. Előre: Tóth — Kvasz, Dobó, Kiss. Lengyel, Ambrus, Bertók (Száraz 60. p.). Láza, Szűcs, Németh, Schneider. Edző: Pillér Sándor. Enyhe hazai fölényben el­telt tíz perc után a 14. perc­ben akadt az első említésre méltó esemény. Nagy F. elő­ször csúsztatott fejesével, majd felső léc alá tartó ívelt labdájával okozott gondot Tóth kapusnak. Ezután szü­netig kevés izgalmas percet éltünk át. Az MTE támadga­tott, de távoli lövései nem voltak sikeresek. A vendégek pedig döntetlen „taktikára” beállva, ügyesen védték ka­pujukat, s a mezőnyben sok oldaladogatással a já'ték las­sítására törekedtek, sikerrel. Szünet után a 47. percben Nagy F. 18 m-es lövését véd­te némi szerencsével Tóth. Egy kis időre beszorultak a vendégek, percekig kapujuk előtt pattogott a labda, gól azonban nem akart születni. Negyedóra elteltével feljöttek a csabaiak, s első félidei já­tékukat folytatva kiegyenlí­tetté tették n küzdelmet. A hajrá percei sem hoztak vál­tozást, egyedül a 82. percben Nagy F. közeli lövése ke­csegtetett góllal, de Tóth is­mét jól védett, Esemény nélküli, idényvé­gi „formában” küzdő csa­patok találkozóját láthattuk. Az erősen tartalékos hazai gárda erejéből ezen a mér­kőzésen csak ennyire tellett. Hiába játszott időnként fö­lényben az MTE, a szerve­zetten és jó taktikával vé­dekező vendégek ellen nem boldogult a körülményes szolnoki támadósor. A látot­tak alapján igazságos ered­mény született, egyik csapat sem érdemelt volna győzel­met. Jó: Heidrich. Sebők, Im­ii, Nagy F., ill. Tóth Dobó, Kiss, Szűcs. Somogyvári József: a tarta­lékos együttestől többet nem várhattunk, bár kis szeren­csével nyerhettünk volna K. E. A Lehel közelebb állt a győzelemhez Meg nem adott MAV-gólok Gyulai MEDOSZ - Jb. Lehel 1:1 (0:0) Gyula, 900 n.. v.: Mo­hácsi. Gyula: Barna — Guthi, Szilágyi, Géczi, Ké­kesi, Csőke, Mészáros. Tóth, Himer (Szőke), Petróczky, Horváth. Edző: Fábián Mi­hály. Jászberény: Vasas — Gubicz, Benke, Tóth, Sán­dor, Szonda, Bugyi, Sárközi, Ambrus. Keresztesi (Bathó), Fülöp. Edző: Bíró István. A hazai csapat kezdett job­ban, nagy akarással vetette magát a küzdelembe. A 10. percben jobboldali szögletrú­gás után Vasas nagyszerű érzékkel húzta le a labdát Több szöglet jelezte a ha­zaiak fölényét Félóra eltel­tével a Lehel átvette az irá­nyítást. a 32. percben egy jobboldali beadás után Fü­löp tisztán kapta a labdát nagy lövését azonban Barna bravúrral hárította. Négy perccel később ismét Fülöp- nek volt alkalma gólszerzés­re. de a kapus ismét védett Fordulás után ismét a hazaiak kezdeményeztek töb­bet és az 56. percben nagy védelmi hibából megszerez­ték a vezetést Mészáros ré­vén, 1:0. A gól után élén­kült az iram. A 78. percben Bathó száz százalékos gól­helyzetben, az 5-ösön a fek­vő kapust találta el. Szo­rongatott a Lehel. A 82. perc­ben Bathó cselsorozat után nagyszerűen tállat a felfutó Szonda elé, aki éles szögből kiegyenlített, 1:1. Az utolsó percekben is a vendégcsa­pat kezdeményezett. Alacsonyszínvonalú, csap­kodó játékot hozott a talál­kozó. A Lehel csak a gyulai gól után játszott elfogadha­tóan. A látottak alapján a vendégcsapatnak győzni kel­lett volna. Jók: Barna. Szi­lágyi, Kékesi, Mészáros, ill. Benke. Sándor. Szonda, Bu­gyi, Fülöp. László Kiskunfélegyházi Vasas— Szolnoki MÁV 3:1 (1:0) Kiskunfélegyháza 1400 n„ v.: Bali. K. Vasas: Bolya — Bense, Cserkó, Villányi — Sánta, Sahin — Kelemen. Bálint, Farkas. Ézsi. Cser­mák. Edző: Fejes József. Sz. MÁV: Donka — Füle, Abo- nyi, Tóth II. — B. Nagy, Földesd — Urbán (Kucser), Pintér I., Sülé, Szolnoki. Ke­lemen. Edző: Horváth János. A hazai csapat óriási becs­vággyal kezdte a mérkőzést, hogy visszavágjon az évek óta elszenvedett sorozatos szolnoki vereségért. Az első percek heves rohamai után a MÁV ellentámadásai jelle­mezték a játékot Előbb Ke­lemen futott el sokatígérően. majd Urbán és Szolnoki ki­ugrásai és Pintér hatalmas lövései veszélyeztették a ha­zai kaput. A szolnokiak med­dő percei után erősbödő ha­zai mezőnyfölény és két ki­hagyott gólhelyzetük okozott izgalmat. A 25. percben a jobbszárnyon Szolnoki átját­szotta a Vasas védelmét és éles szögből küldött lövése Bolya kezéről a kapuba vá­gódott. A bíró a határjelző közbelépésére visszavonta a szabályos gólt. a 35. perc­ben kapu előtti kavarodás után Csermák megszerezte a vezetést. 1:0.. Szünet után, izgalmakban bővelkedő mezőnyjáték köz­ben a 65. percben egy jobb­oldali beadásnál megtorpant a MÁV védelme és Csermák gyenge lövése gólba jutott. 2:0. A balszerencsés gól után a Szolnok hatalmas hajrába kezdett. A kapuratörő Szol­noki a kifutó kapust találta el, majd Pintér szabályos gólját a játékvezető nem ad­ta meg. Szolnoki újabb lövé­se a felső lécről vágódott le. Sülé és Urbán került jó helyzetbe, végül a 89. perc­ben Kelemen beadását Szol­nok védhetetlenül lőtte a jobb felső sarokba, 2:1. Még egy hazai ellentámadás, óri­ási kapushiba — és 3:1: A hevesiramú mérkőzé­sen a MÁV végig egyenran­gú ellenfél volt; a játék ké­pe és a helyzetei alapján döntetlent érdemelt volna. Berta Sándor határjelző sportszerűtlen, pártoskodó magatartásával hozzájárult az eredmény kialakulásához. H. Gy. Tisza földvár és Törökszentmiklós bravúrja az NB Ill-ban Tszaföldvár—Szegedi AK 2:1 (1:1) Üjszeged, 200 néző, — vezette: Vozár II. Tiszaföldvár: Németh — Bíró S., Kovács, Seres, Borza, Kávási, Horváth, Lovász, Makai, Berta, Rékasi. Edző: Tóth Béla. A 15. percben 11-esből lőtt gól­lal a hazai együttes szerzett ve­zetést, melyet a Földvár még a félidő befejezéséig ki tudott egyenlíteni. A második félidő elején Horváth egyéni akcióból vezetést szerzett. Ezután a hazai tizenegy került fölénybe, de erő­feszítései eredménytelennek bi­zonyultak, mert a jó napot ki­fogó Németh a biztos gólnak lát­szó lövéseket is védte. G.: Lo­vász, Horváth, ill. Bilcsik (11-es­ből). Jó: a földvári csapat, Né­meth (a mezőny legjobbja), ill Bilcsik, Vas II., Olasz. A 60. percben Kávási (Tiszaföldvár) kiállítva. — Lepsényi — Martfű—Balassagyarmati Dózsa 2:1 (1:1) Martfű, 250 néző, vezette: Ko­csis. Martfű: Bagi — Mihovits, Sütő, Novák, Rozsén, Szűcs. Ka­tona, (Nigy n.), Triz. (Busi), Nagy I., Komláti. Mezőteleki. — Edző: Mikus Ernő. Alacsony színvonalú gyenge iramú mérkőzésen a lélektelenül játszó, hazai együttes csak a 87 percben lőtt góljával tudott győz­ni a Ferencsis sérülése miatt 60 percen keresztül 10 emberrel játszó Dózsa ellen. A 30. perc­ben Ferencsik (B) sérülés miatt végleg kiállt. A 87. percben Gál (B) reklamálásért kiállítva. G.: Mezőteleki, Nagy I., — illetve: Rátóczki. Verbók Törökszentmiklós—Hajdú­szoboszló 3:1 (3:0) Hajdúszoboszló, 4*00 néző vezet­te: Tivadar Tm. Vasas: Lőrinczi — Öllé, Mátai, Antal — Hámor!, Orbán — Boda, Porhanda, Sán­dor (Csontos), Bukta, Juhász. Edző: Buczkó Ferenc. Jóiramú mérkőzésen, kitűnő játékvezetés mellett a helyzeteit jól kihasz­náló és fegyelmezetten játszó Vasas megérdemelten szerezte meg a két pontot az otthonában veretlen Szoboszló ellen. G. Boda (2), Bukta, — ill. Czil. Jó: Lő­rinczi, Porhanda, Bukta, Boda, ill. Szikszai, Németh, Halasi.- n. Kilián FSE—Mátészalka 1:1 (1:0) MTE-sporttelep, 500 néző, ve­zette: Honti Kilián: Nagy — Ba­logh, Hajdú I., Tóth, Csősz, Ká- tai, Balázs, Karkusz, Patai, Sza­bó P., Dorók. Edző: Lazányi Pé­ter. Jól kezdett az erős széllel hát­ban játszó Kilián. Patai révén a vezetést is megszerezte, Kátai zúgó kapufát lőtt. A 43. percben aztán váratlan dolog történt. A Kilián csatárokat ll-es gyanúsan szerelték a büntetőterületen be­lül. A játékvezető mégis kirúgást ítélt, majd utána legnagyobb megdöbbenésre kiállította Kar- kuszt. Szüne tután egy ideig hő­siesen küzdött a megfogyatko­zott Kilián, de a 63. percben egy szögletrúgás után a labda Nagy kezén irányt változtatva ju­tott a kapuba. A 77. percben Pa­tai egyedül kitört, de a kapusba lőtt. Honti játékvezető Karkusz kiállításával döntően hozzájárult a Kilián pontvesztéséhez. — Jó: Balogh, Hajdú I., Csősz. Debreceni EAC—Szabó Lajos SE 3:0 (0:0) Debrecen, 1000 néző, vezette: GásDár. Szabó SE: Perendi — Pindák. Egei. Sűrű. Jancsa — Nagy, Bánhidi — Pagonyi, Szűcs II., Bodzsár. Sánta, (Szűcs I Ed­ző: Máté Sándor. A bajnokságra törő egyetemi csapat 70 percig nem bírt a jól szervezett, biztonsági játékra tö­rekedő vendégcsapattal. A mér­kőzés hajrájában a DEAC csatá­rai megtalálták a rést a szilárd védelmi falon. A hazai csapat győzelme megérdemelt, a gól­arány azonban kissé túlzott. G.: Kiss (2), Szabó. Jó: Bencze, Sza­bó, Kiss II., Maróthy, illetve Pe­rendi, Jancsa, Pindák. — Sindel -* D. Kinizsi—Szó. Vegyiművek 1:0 Debrecen. Kosárlabdában a férfiak jól, a nők rosszul szerepeltek Szolgáltató Spartacus—Szolnoki Vörös Meteor 83:54 (38:23) Női: Budapest, vezette: GiUi, Szedlák. Szolnok: Molnár 4, Hor- váthné 4, Csabai 6, Harkai 1, Kovács 15. Cs.: Bognár 2, To­rok, Pagonyi, Hegedűs 6, Keszt­helyeié 14, Cseh, Palla 2. Amint várható volt, a Spartacus egész pályán letámadott. Az igen gyen­gén működő játékvezetők jóvol­tából a budapestiek nagyon sok labdát megszereztek. A mérkő­zésre végig inkább dulakodás, mint játék volt a jellemző. A vereség ellenére, a Meteor meg­tartotta vezető helyét és az utolsó 3 mérkőzését már hazai pályán játssza. Férfi: Szolnoki Olajbányász— Budapesti Spartacus 72:66 (35:32) Budapest, vezette: GiUi, szed­lák. Olajbányász: Várszegi 8, Balogh 12, Ácsai 25, Szabó 12, Pataki 13. Cs.: Tóth F., Váradi, Kollár 2, Balajti és VörvíBki. — Edző: Suba Sándor.. — Az első percekben az Olajbányász való­sággal lerohanta a Spartacus» és 12 pontos előnyre tett szert. A fővárosiak csak csökkenteni tud­ták ezt az előnyt és végig az Olajbányász vezetett. Lelkes já­tékukkal, betartva a taktikai utasításokat, végig irányították a játékot és értékes győzelmet szereztek. Mint érdekességet em­lítjük meg: a férfi mérkőzést már Jól vezették a játékvezetők. H. J. Ifi: Karcagi Fáklya—DASE 69:60 (30:31) Karcag, vezette: Virik, Zékény. Fáklya: Tapasztó 15, dr. Győrfi 9, Fazekas 24, Türke 4, Bodnár 2. Csere: Rimaszombati 13, dr. Jancsó, Horváth. Csanádi 2, Kiss. Rendkívül szoros és fe­szült légkörű első félidő után a mérkőzés második felében a Fáklya^ jól használta ki magas­sági fölényét, s néhány perces jó játékkal lerohanta ellenfelét. A harcosan és időnként jól ját­szó Fáklya győzelme teljesen megérdemelt. Sz. J. Birkózás: Siker Diósgyőr e'len Szombaton és vasárnap, Budapesten került megren­dezésre, a kötöttfogású NB II-es birkózó csapatbajnok­ság, ahol a Szolnoki MÁV versenyzői igen jól szerepel-, tek. Meglepetést okoztak az­zal, hogy az 1968-ban még NB I-es Diósgyőri csapatot 5,5:4,5 arányban legyőzték. Külön ki kell itt emelni a 74 kg-os súlycsoportban Iva- novics. Iván győzelmét, a többszörös válogatott és olimpián is résztvett Rusz- nyák elleni győzelmével. Részletes eredmények, (elől a Szolnoki MÁV ver­senyzői): 48 kg: Szolnok nem indított versenyzőt. 52 kg: Balogh János két vállal győ­zött Tóth József ellen. 57 kg: Nagy Ferenc pontozással győzött Puskás ellen. 62 kg: Balogh István döntetlenül birkózott a szintén többszö­rös válogatott Gonda Vik­torral. 68 kg: Bagi László döntetlenül mérkőzött Rácz- cal. 74 kg: Ivanovics ponto­zással győzött Rusznyák el­len. 82 kg: Gazdag András mérkőzés közben lesérült és visszalépett Berdóval szem­ben. 90 kg: László Márton döntetlen mérkőzést vívott, Budai Lajossal. 100 kg: Bagi László akcióhiány miatt le­léptetve Hajdú ellen. Nehéz­súly: Szőke Béla pontozással győzött Faragj ellen. Ezzel 2 pontot szerzett a Szolnoki MÁV felnőtt csapata és a csapatbajnokság során össze­sen 4 ponttal a 6. helyen végzett. Ezután mérkőzött még az Sz. MÁV, és a BVSC-től 9:1, azt követően pedig Dunaúivárostól 7.5:2.5 arányú vereséget szenvedett. Munkácsi Értesítés A SZOLNOK VÁROSI ÉS JÁRÁSI RENDŐRKAPI­TÁNYSÁG, — valamint az IBUSZ SZOLNOKI IRODÁ­JA értesíti az utazó közönsé­get, hogy 1969. november 1- től kezdődően az NDK. Cseh­szlovákia, Lengyelország Ro­mánia, Bulgáriába szóló útle­vélkérelmek kizárólagos be­adási helye: IBUSZ MEGYEI IRODA Szolnok, Kossuth L. u. 6—8. Ügyfélfogadás munkanapo­kon: 8—12 óráig, (x) j