Szolnok Megyei Néplap, 1969. április (20. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-29 / 96. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1969. április 29. Mérsékelt MTE teljesítmény, bravúros MÁV győzelem, védelmi hibák a Lehelnél NB I. B Szolnoki MTB—BKV Előre 0:0 MTE pálya, 2500 n., v.: Marton. Előre: Rothermel — Juga, Reif, Csider, Bata, Egervári, Arató, Tuba, Józsa, Raucsik, Kékesi (Matus 78. p.). Edző: Anda László. Sz. MTE: Nagy P. — Heidrich, Papp I., Molnár, Kolláth, Papp II., Sebők, Himer II., Imri, Nagy F., Kuluncsics. Edző: Czigony István. Hazai rohamokkal indult a játék. Néhány perc után már látni lehetett, hogy a vendé­gek teljesen védekezésre ren­dezkedtek be, s időhúzó passzív labdatartással meg is törték a szolnokiak kezdeti lendületét. Meddő MTE me­zőfölény után a 22. percben került először komolyabb ve­szélybe a fővárosi kapu, ami­kor Papp II. jobbalsó sarok­ba tartó kellemetlen lövését kellett hárítania a kapusnak. Egyes időszakokban nagyon nagy volt a hazaiak nyomá­sa, de a közlekedésiek védel­me kitűnően működött. Fél­óra eltel teltével megjött a vendégek támadókedve is, a labdát azonban változatlanul a hazaiak birtokolták többet. A félidő hajrájában szinte egykapura játszott az MTE, s a 40. percben Himer II., majd Sebők lövései után csak a szerencse mentette meg az Előre kapuját a góltól. Szünet után az első perc­ben Nagy F. hatalmas, 20 m- es lövését védte bravúrral Rothermel. öt perccel később jöttek át először a felezővo­nalon a vendégek. Az 53. percben ismét Nagy F. távo­li lövése jelentett újabb ese­ményt, majd nyolc perc múl­va szintén a balösszekötő felső sarokba tartó szabad­rúgását hárította a kiválóan védő Rothermel. Ebben az időszakban mintegy negyed­óráig, nagyon jól, szemre is szépen játszott az MTE, de a góllövés továbbra sem si­került. Ezután ellaposodott a játék. Alábbhagyott a szolno­kiak támadókedve, bosszantó átadási hibák vegyítették já­tékukat. Az Előre pedig ki­használva a fellazult, néha könnyelműsködő hazai védel­met, egy-két gyors ellentá­madást vezetett Mint az várható volt, a jóhírű vendégvédelem és a szolnoki csatársor párharcát láthattak. Sajnos, ebből a közlekedésiek kerültek ki győztesen, mert a körülmé­nyesen és időnként szétesöen játszó MTE támadók képte­lenek voltak még a gólhely­zetek kialakítására is. Egyéb­ként a mérkőzés mérsékelt iramú, közepes színvonalú volt, az eredmény reálisnak mondható. Jó: Rothermel, Ju­ga, Reif, Bata, ill. Papp I., Molnár, Nagy F., Kulun­csics. Czigony István: Gyen­ge középpályás játékunk miatt nem nyerhettünk. Kampier Ervin További eredmények: Székes- fehérvári MÁV—Pécsi Bá­nyász 0:0, Ganz-MÁVAG— Ózd 0:0 Oroszlány—Miskolc 0:0, Várpalota—Szállítók 5:3, Bp. Spartacus—SZEOL 2:2, Videoton—Kecskemét 4:1, Győri Dózsa—Nagybátony 0:0, Békéscsaba Zalaegerszeg 4:1. A bajnokság állása I. Videoton 9 6 1 2 23:10 tS 3. Várpalota 9 6 1 2 15: 9 13 3. ZTE 9 5 3 2 22:11 12 4. Kecskemét » 9 2 2 13:10 12 5. Pécsi B. 9 4 3 3 8:10 11 6. BKV Előre 9 3 4 2 6: 4 10 7. UAVAG 9 3 4 2 7: 6 10 8. Oroszlány 9 3 4 2 11:10 10 Szóin. MTE 9 3 4 2 11:10 10 10. SZEOU 9 3 3 3 13: 9 0 II. Bp. Spart. 9 2 5 2 11:11 8 12. Békéscsaba 9 3 2 4 10:12 8 13. Szí. MÁV 9 3 2 4 6:10 8 14. Ózd 9 2 3 4 7: 8 7 15. F. Szállítók 9 2 3 4 12:14 7 1«. MVSC 9 2 3 4 9:15 7 17. Nagybátony 9 1 1 7 3:15 S 1*. Győri Dózsa 9 — 3 6 1:13 3 NB II. Szóin. MÄV—Budafoki MTE 3:1 (2:0) Budafok, 1200 n., v.: Körös. Sz. MÁV: Donka — Sülé, Abonyi, Rozmis — B. Nagy, Földesi — Urbán, Kalmár, Pintér I., Szolnoki Tóth (I. Edző: Horváth János. BMTE: Németh — Kárpáti, Abrud- bányai, Dinnyés — Haraszti, Sebők (Nagy), Pataki, Sár­közi, Sebestyén, Kolbert, Ilia (Taschmer). Edző: Szollár Lajos. A hazaiak kezdték a játé­kot, széleken vezetett roha­maikkal több szögletet és je­lentős mezőnyfölényt értek el. A MÁV védekezésre kényszerült, csak az első ne­gyedóra után indultak meg az ellentámadások. A 22. percben Szolnoki átadásából Pintér a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. A váratlan gólra a hazaiak heves támadásokkal válaszoltak. A 28. percben Sárközi a felső lécet találta eL A 30. percben ritkán lát­ható esemény történt: a fő­városi kapus kapujából mesz- sze kifutva vágta ki a lab­dát; Szolnoki a középkor tá­járól ívelt és lövése a két­ségbeesetten visszafutó kapus fölött a léc alá vágódott 2:0. Kétgólos előnye birtokában magabiztosan, kitűnően ját­szott a szolnoki gárda. A 43. percben Földesi a léc alól fejelte ki a gólba tartó lab­dát. Szünet után a hazaiak nyo­mását a MÁV szervezett vé­dekezéssel és gyors rajtaüté­sekkel ellensúlyozta. A 65. percben Szolnoki faképnél hagyta a védelmet, de a ka­pus merész rávetődéssel men­tett A 76. percben Szolnoki jobboldali szabadrúgását Pintér élesen a balsarokba fejelte. 3:0. A 82. percben Sárközi révén szépített a Bu­dafok. 3:1. A tűző napsütés ellenére jóiramú, eseményekben gaz­dag, izgalmas mérkőzés volt. A szolnokiak bravúrosnak mondható győzelmüket első­sorban fegyelmezett csapat játékuknak, töretlen küzdő szellemüknek köszönhetik. A kitűnő átlagteljesítményt nyújtó együttesből kiemelke­dett Donka nagyszerű formá­ja, a védelem szilárdsága és a csatársor átütő ereje. HGY. Debreceni VSC—Jb. Lehel 3:0 (1:0) Debrecen, 4000 néző. V.: Czirják. DVSC: Szabó II. — Szabó I., Wächter, Lipők, Fohn, Vaczlavik, Mezei (Roz- gonyi), Ráczi, Dóczé, Vasvári, Kiss II. Edző: Nagyszalóki András. Jászberény: Vasas — Fekete II., Benke (Pathó), <Tóth, Sándor, Szonda, Bugyi, Ambrus, Sárközi, Bányai, FÜ- löp. Edző: Bíró István. A nagy érdeklődéssel várt találkozón a hazai csapat már a 3. percben megszerez­te a vezetést. Jobboldali szögletrúgás után a Lehel védői elaludtak és Kiss II. közelről a baloldali sarokba gurított, 1:0. A váratlan gól nem törte le a Lehel játéko­sokat, a mezőnyben jobban játszottak és több gólhelyze­tet is kidolgoztak. A 20. perc­ben Külöp több védőjátékos kicselezésével száz százalékos gólhelyzetbe került, de el- ügyetlenkedte. öt perccel ké­sőbb Ambrus nagyszerű be­adását Bányai közelről mellé fejelte. Szünet után a jóiramú, változatos játék tovább foly­tatódott. A 65. percben a baloldalról beívelt labda át­szállt a rosszul helyezkedő Benke fölött és a tisztán álló Dóczi a balsarokba lőtt. 2:0. Nem sokkal később Benke hazaadás helyett kivárt és Kiss II. a kifutó Vasas mel­lett a kapuba gurított. 3:0. A 84. percben Bathó hagyott ki helyzetet. Végig jóiramú, magasszín­vonalú mérkőzésen a gól­arány túlzottan fejezi ki a játék képéi. Súlyos védelmi hibák okozták a nagyarányú vereséget. Jó: Szabó I., Vacz- lavik, Ráczi, ill. Vasas, Sár­közi, Ambrus. László További eredmények: Gyula —Szegedi Dózsa 1:0, Szegedi VSE—Kecskemét 1:1, MGM Debrecen—Mezőkovácsháza 2:1, Pénzügyőr—Kistext 3:1, Bocskai SE—Kiskunfélegy­háza 6:5, K. Tűzálló—Cegléd 1:1. A bajnokság állása 1. DVSC 7 4 2 1 12: 2 10 2. Pénzügyőr 7 4 2 1 10: 5 10 3. SZVSE 7 4 2 1 11: 6 10 4. MGM Debr. 7 2 5 — 4:2 9 5. Budaíolc 7 3 3 1 10: 8 9 6. Jászberény 7 4 1 2 7: 6 9 7. Sz. MÁV 7 3 2 2 9: 6 8 8. Bocskai SE 7 3 2 2 19:16 8 9. Kistext 7 4 — 3 9:9 0 10. Gyula 7 3 1 3 6: 6 7 11. KTE 7 2 2 3 8:10 6 12. Cegléd 7 2 1 4 16: 9 5 13. K.-félgyh. 7 1 2 4 9:20 4 14. M.-kovh. 7 2 — 5 6:18 4 15. Sz. Dózsa 7 1 1 5 6:11 3 16. K. Tűzálló 7—251:92 NB III. Északkeleti csoport Szolnoki Vegyiművek—Ki­lián FSE 4:2 (2:1). MTE sporttelep 1000 n., v.: Dull. Vegyiművek: • Szőke — Kö­vér, Németh D., Szabó, Mi­hályi, Germán, Nyikos, Vár­szentmiklós lendült támadás­ba és Antal révén szép lö­vésből egyenlített. A győztes gól egy kapu előtti kavaro­dásból esett, a Vasas az egyik pontot megérdemelte volna. G.: Konyha, Szabó, ill. Antal. Jó: Kálmán, Szabó, Konyha, ill. Kiss Csontos, Mátai, Antal. —n— r Eszakköxép csoport Martfű—Karancslapujtő 4:1 (3:0). Martfű, 200 n., v.: Dar- nyi. MSE: Bagi — Szabó, Szűcs, Nagy II (Molnár I.). Sz. Kiss, Novák, Katona, Nagy I., Mezőteleki, Komláti, Triz (Kontér). Edző: Mikus Ernő. A minden csapatrészben jobb Martfű már az első percben vezetést szerzett és kapu előtti határozottabb játékával ilyen arányban is megérdemelten győzött. A mezőnyben időnként ügyesen adogató bányász együttes szépítő gólját 4:0 után vitat­ható 11-esből szerezte. A 4. percben Komláti büntetőt hibázott. G.: Mezőteleki 2, Komláti, Nagy I., ill. Lavaj (11-esből). Jó: Bagi, Szűcs, Katona, Nagy I., Mezőteleki, ilL Gordos, Bodor, Lavaj, Somoskői. Ver bők A Szolnoki Vegyiművek—Kilián FSE NB III-as labdarú­gó mérkőzésen a Vegyiművek negyedik gólja a Kilián hálójában aljai, Palla, Lévai, Czétényi. Edző: Somogyvári József. Kilián: Nagy — Juhász, Haj­dú I., Tóth, Szabó Gy., Ká- tai, Karkusz, Szabó P., Vas­vári, Patai, Bodnár. Edző: Rákóczi Ferenc. Az első félidőben kiegyen­súlyozott volt a játék, a ven­dégek 11-essel jutottak veze­téshez. Szünet után nyomasz­tó fölénybe került a Kilián, négy kapufát is lőtt, azonkí­vül a jól védekező Vegyimű­vek mindent hárított, győ­zelme szerencsés. G.: Palla, Germán (11-esből), Váraljai, Mihályi, ill.: Karkusz, Vas­vári. Jó: Szőke, Németh, Nyi­kos, Germán, ill. Juhász, Karkusz, Szabó Gy. R. F. Délkeleti csoport Tiszaföldvár—Hódmezővá­sárhelyi MEDOSZ 2:0 (0:0). Hódmezővásárhely, 900 n., v.: Mézes. Tiszaföldvár: Né­meth — Aszódi, Kovács, Ká- vási, Bíró, Borza, Horváth, Molnár, Berta (Rékasi), Ma­kai, Sinka. Edző: Fazekas László. A nagy akarással játszó és jól szervezett tiszaíöldvári védelemmel szemben a ME­DOSZ nem tudta gólhelyze­teit kihasználni. Tiszaföldvár ellentámadásai könnyen za­varba hozták a vásárhelyi védelmet, a gólok ;az utolsó öt percben estek. G.: Sinka, Makai. Jó: Németh, Kovács, Borza, Horváth, ill. Maczkó. Szabó Lajos SE—Nagykál- lói MEDOSZ 1:1 (1:0), Nagy- kálló, 600 n., v.: Pencz. Sza­bó SE: Perendi — Pindá'k, Egei, Szűcs I., Bánhidi, Nagy I., Pagonyi (Iglódi), Nagy II., Sánta, Bodzsár, Szűcs II. Ed­ző: Perlaki Pál. Végig a Szabó SE volt nagy fölényben, amit három kapufája is bizonyít A 25. percben Nagy szögletrúgását Sánta mintaszerűen fejelte a bal alsó sarokba. A hazai csa­pat a 70. percben egyenlített Kovács révén. A játékvezető kitűnően vezette a mérkő­zést. Jó: Nagy, Pindák, Sán­ta, ill. Szabó, Kiss, Kovács. Sindel Debreceni Elektromos—Tö­rökszentmiklósi Vasas 2:1 (1:0), Debrecen, 100 n., v.: Kun. Vasas: Lőrinczi — Kiss, Erdős, Csontos, Szedlák, (Há­mori), Szabó (Juhász), Or­bán, Ipacs, Mátai, Annus, Antal. Edző: Buczkó Ferenc. A Törökszentmiklósi Vasas megerősített védelme jól áll­ta az ellenfél rohamait, azon­ban a 30. percben egy beívelt labda átszállt a kapus felett és a kapufáról a hálóba pat­tant. Szünet után a Török­F. L. Megyei 1. osztály Szolnoki Olajbányász—Kunhe­syesi VM 1:0 (0:0) Kunhegyes. 300 n, V.: Ugrai F. Az Olajbá­nyász az első perctől támadott, de Szabó J. vezetésével a hazai védelem mindent hárított. A 25. percben Gonda J. közelről fejelt kapura. Gyémánt a léc alól bra­vúrosan ütötte ki a labdát. A második félidő egyenlő erők küzdelmét hozta, a gól egy té­vedésből megítélt szabadrúgás után esett. A játékvezető hatá­rozatlanul, sok tévedéssel vezet­te a mérkőzést. G.: Szabó L. — Tó: Homonnai, Gyémánt, Fejes, ill.: Szabó J. (a mezőny leg­jobbja), Tóta, Dobák. Kunhegyest Ifi — Olajbányász Ifi 2:2. Kiss Jászárokszállás—Mezőtúri AF.C • :1 (1:0) Mezőtúr. 300 n, v.: Me­gyeri. Az első félidőben mind­két kapu előtt adódtak helyze­tek, de a csatárok nem tudtak betalálni a hálóba. Szünet után a vendégek magukhoz ragadták a kezdeményezésé és megérde­melten győzték le az öreguras m játszó hazai együttest. G.: Bagi, Kóczián, 2 CservöleyI n-esből), ül. Gombás. — Jó: Bagi, Kiss. Cservölgyi, Kóczián. ül. Fórlzs. Mezőtúrt AFC ifi—Jászárokszál­lási ifi 2:0. Sindel Kunszentmártoni TE—Jászkisér 1:2 (1:1) Kunszentmárton, 200 n. v.: Hamar. A technikai fogya­tékosságok sorozatát Demutató hazai csapat meddő játéka lát­tán — a fellelkesült vendégek egyenlő elleniéiként játszották. Csak Oláh beállítása adott fényt a csatársornak a mérkőzés vé­gén. G.: Bozsik 2, Imrei, Haran­gozó, ül. Benda, Makai. Jó: Föl­di, Harangozó, Mészáros, Cso­rnán I., 111. Rentier, Mezei, Bo­kor. A játékvezetői hármas jól látta el feladatát. Kunsznetmárton ifi—Jászkisér Ifi 0:0. Lázi K. MEDOSZ—Rákóczifalva 2:1 (2:0) Kenderes, 300 n, v.: Füzesi. Jó játékvezetés mellett jóiramú találkozó. Az első félidőben a K. MEDOSZ játszott fölényben, szü­net után az érthetetlenül leálló hazaiak mellett feljött Rákóczi­falva és szorossá tette az ered­ményt. G.: Vadicska (2) — ill. Perjési. Jó: Fábián, Pádár, Si­pos, Várad!, 111. Susa, • Szelei. Rékási. Rákóczifalva ifi—K. MEDOSZ lü 3:0. Ferenczi Sport Héxilabda /VB II NŐI Martfű—Kiskörös 10:3 (4:3), Martfű, 400 n., v.: Hortobá­gyi. MSE: Csató — Sulyok, Kovács, Szilágyi, Hajdú, Ju­hász, Ábrók. Csere: Kazinci, Bíró. Edző: Ruják Eridre. Élvezetes, nagyiramú mér­kőzést vívott a két csapat. A tavaly óta erősen feljavult vendégek védekezési mód­szere nem nagyon ízlett a cipőgyári lányoknak, csak el­szánt küzdeni akarással tud­ták térdre kényszeríteni a gyors vendégeket. Főleg azért, mert a legtisztább gólhelyzetek — 12 esetben — a kapufán csattantak. G.: Juhász 7, Hajdú 2, Szilágyi 1. Jó: Csató, Juhász, Hajdú; Abrók. — rk — FÉRFI Túrkeve—Szó. Cukorgyár 1:0 (1:0) Szolnok, 100 n, v.: Höfflin- ger. A cukorgyár kezdett job­ban, az első 20 perebne több ki­hagyott helyzet és kapufa jelez­te fölényét. Túrkeve fokozato­san feljött a 35. percben Vitáris közelről lőtt a hálóba. A máso­dik félidő változatos játékot hozott. A lelkesen küzdő Túr­keve győzelme megérdemelt, a cukorgyár idei leggyengébb játé­kát mutatta. Jó: Nagy I., Nagy n., Piroska, Szamosfalvi, — ül. Csapó, Márkus. Sokvári jászberényi Vasas—Üjszász 1:1 (1:1) Jászberény, 100 n, v.: Hor­váth L. A Vasas kezdett jobban és Vígh góljával vezetést szer­zett. A félidő végén Üjszász vé­delmi hibából geyenlített. Szü­net után a Vasas nagy fölénybe került, csatársora azonban nem bírt a keménység határát sok­szor túllépő újszászi védelemmel. A 65. percben Vígh labdáját az újszászi kapus a gólvonalon túl­ról ütötte a kapufára. G.: Vígh, 111, Kovács H. Jó: Vígh (a me­zőny legjobbja), Csík, Gedei, Szarvas, ill. Kovács I., Dancsó, Mérész. Üjszász ifi—Jászberényi Vasas Ifi 2:0. Dr. B. I. Tószeg—Jászjákóhalma 1:0 §:©) Tóö'ieg, V.: Bakó. Alacsony szín­vonalú raérkőzésen csapkodó csa­tárjáték. Mindkét részről a vé- delenj teljesítménye volt kielégí­tő. G.: Zsidai B. Jáiszjákóhalma ifi—Tószeg ifi 4:1. Spányik Karcag—Szó. Gépjavító 2:0. A bajnokság állása 1. Sto. Olajb. 5 5-------17: 1 10 2. T ószeg §4119:59 3. Túrkeve 6 3 2 1 3: 1 8 4. Üjszász 6 3 2 1 8: 4 8 5. J-ároksEáU. « 4 — 2 9:5 8 6. Szó. Cukor. 6 4 — 2 9:5 8 7. Karcag 8 3 1 2 12: 3 7 8. K. MÉDOSZ 6 3 1 2 8:7 7 9. K-márt. TE 6 3 — 3 10: 8 6 10. Jb. Vasas 6 2 2 2 9 :10 6 U. Mezőtúr 6 1 2 3 7:16 4 12. J-jákóhalma 6 2 — 4 4:10 4 13. R-falva 5 1 1 3 3: 5 3 12. Szó. Gépj. 6 1 1 4 3:10 3 15. Kunhegyes 6 — 2 4 3: 9 2 16. Jászkisér 6 — 1 5 7:22 1 Totó eredmények 1. Tatabánya—FTC x 1:1 2. SBTC—Rába ETO x 0:0 3. DVTK—MTK 2 1:3 4. Sz. Haladás—Csepel 1 1:0 5. Szó. MTE—BKV Előre x 0:0 8. Várpalota—FöSPED 1 5:3 7. Békéscsaba—ZTE 1 4:1 8. Kecskemét—Videoton 2 1:4 9. Bauxitb.—MÁV DAC x 1:1 10. Fűzfő—Dorog x 1:1 11. Atalanta—Napoli x 0:0 12. Lanerossi—Juventus x 0:0 13. Pista—Bologna 2 0:1 4-1 14. Pénzügyőr—KISTEXT 1 3:1 Martfű — Ceglédi Építők 15:15 (8:10), Cegléd, 500 n., v.: Péli. MSE: Szaszák — Kurilla, Fabulya, Bárdos, Mé­száros, Gellért, Sándor. Cse­re: Ancsin, Lovas, Palotás, Kenyeres. A forró légkörben lezaj- loitt mérkőzést váltott, de in­kább hazai vezetés jellemez­te. A cipőgyáriak ezúttal halványabb teljesítményt nyújtottak, mint az első két fordulóban, bár taktikai­lag ezúttal is fegyelmezetten, lelkesen küzdöttek. Az egyik pont elvesztését főleg annak köszönhetik, hogy a kiállítá­sok miatt összesen 15 per­cig ember hátrányban ját­szottak. A mérkőzés után botrányos jelenet játszódott le: egy helyi néző súlyosan bántalmazta a játékvezetőt. G.: Fabulya 6, Gellért 4, Lo­vas és Kurilla 2—2, Sándor 1. Jó: Fabulya, Gellért. ••• „w • ff Dunakeszi MÁV—'fc Illán FSE 19:17 (13:12), Kilián pá­lya, v.: Lakányi. Kilián FSE: Hegedűs — Sándor (1), Szíj. jártó (3), Várai (3), Göndör. Kábái, Schwetner (9). Cse­re: Salamon, Grudmann (1). Varga, Fodor. Edző: Horváth József. 1 A tavalyi második helye­zett ellen jól kezdett a tarta­lékos Kilián és 2:0-ra veze­tett. A vendégek középen próbálták áttörni a bizony­talanul mozgó Kilián védel­met és ez sikerrel járt. Az iram fokozásával a hazaiak újra átvették a vezetést 9:7­re, de a félidő hajrájában a Dunakeszi gyors indítások­ból elhúzott. A második fél­időben főleg védekezésben nem tudott magára találni a Kilián és így csak szépítésre jutott ereje, a rutinosabb el­lenféllel szemben. A Kilián erősen • megérezte Szabó hiá­nyát, H. J. Danics figyelemreméltó eredménye Szombaton és vasárnap a Magyar Vívó Szövetség pár­bajtőr válogatót rendezett a Játékcsamokban. A Szolnoki MÁV-ból B. Nagy és Danics szerepelt. Szombaton 41-en indultak, B. Nagy lassan gyógyuló térdsérülése miatt a 7. helyen végzett. A vasárnapi második for­dulóban, ahol 44-en indultak, serülése kiújult, térde beda­gadt, járni alig tudott. Fel­vetődik a kérdés, hogy mi tette indokolttá B. Nagy in­dulását, láthatóan eléggé sú­lyos sérülése dacára is. ör­vendetes, hogy a vasárnapi fordulóban az igen jól vívó Danics az első mérkőzések során a válogatót nyert Schmittet kétszer is (5:0,' 5:3) legyőzte, majd Török Feren­cet verte meg. Bravúros sze­replésével meglepetésre a 7. helyen végzett. A Megyei Vívó Szövetség vasárnap Szolnokon országos II. o. női tőrversenyt rende­zett. Tizenhármán indultak, a szolnokiakon kívül meg egriek szerepeltek A döntő ievívása után Lapis végzett 'az első helyen. Energikus tá­madásaival. hegybiztonságá­val emelkedett ki. Ered- : ntények: 1. Lapis (Sz. MÁV) 7, 2. Danics (Sz. MÁV) 4, 3. Radács, (MÁV) 4. 4._ Szat- máriné ÍMÁV) 4 győzelem­mé' — G. Kiss —