Szolnok Megyei Néplap, 1968. november (19. évfolyam, 257-281. szám)

1968-11-12 / 265. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1068. november ÍZ. NB I. B: Megérdemelt győzelem — INB II: Folyta­tódott a MÁV jó és a Lehel rossz szereplése — NB III: 1 íz gólt lőtt a Kilián — Megyei I. o: Fejtetőre állított eredmények az utolsó fordulóban 1XB U. Szolnok! MTE—Miskolc! VSC 2:1 (0:0) MTE pálya, 1200 n„ v.: Vadas J. SZMTE: Bencsik — Balogh, Árvái, Molnár, Papp I., Papp II., Balázs, •Himer II., Imri, Nagy F., Pallai. Edző: Czigony Ist­ván. ÍVJ VSC: Serfőző — Loc­ker, Buna, Buczkó, Temes­vári. Marosi, Oláh, Krom- paszki. Vasvári, Molnár, Jó­nás. Edző: Nagy György. Kezdés után a hazaiak ke­rültek fölénybe, a vendégek teljesen beszorultak. Távoli lövésekkel kísérleteztek az MTE csatárok, de ered­ménytelenül. Negyedóra után enyhült a nagy nyo­más, a vasutasok is vezet­tek néhány támadást, de a játékot továbbra is az MTE irányította. Fél óra eltelté­vel sem változott a helyzet. A kiválóan működő miskol­ci védőfalat a rendszeres hazai támadások nem tud­ták áttörni. Szünet után az első perc­ben Papp I. majdnem öngólt vetett, a labda a kapufáról pattant ki. Az 55. percben Pallai pontos beadása jó helyzetben találta a belső­ket, de gól ezúttal sem szü­letett. Három perc múlva Bencsik hibájából Jónás ke­rült abszolút gólhelyzetbe, de ő is hibázott. Megélén­kült a játék, változatos, ki­egyenlített küzdelem folyt a pályán. A 65. percben végre gólt ért el az MTE. Himer II. a bal oldalról küldte be a labdát, pontosan Pallai elé, a csatár nagy lövése a kapufáról Nagy F. elé pat­tant, s 6 közelről a kapuba fejelt- Irt). Egy perc múlva Bencsik bravúrral védett egy veszélyes szabadrúgást. A vendégek kitámadtak, él­vezetesebb lett a játék. Né­hány percig miskolci roha­mokat láthattunk és a 76. percben sikerült is egyenlí­teniük, Oláh lőtt kapura, Bencsik kiütötte a labdát, Krompaszki közelről a háló­ba továbbított. 1:1; Nagy küzdelem indult a győztes gól megszerzéséért A 82. percben ismét vezetést sze­reztek a hazaiak, s a gól egyúttal a győzelmet is je­lentette. Imri ment el közé­pen jó cselekkel, Pallai elé tálalt, majd Nagy F. elé ke­rült a labda, akinek 16 m-es nagy lövése Molnár fejét sú­rolva került a kapu közepén a léc alá. A* első félidei meddő ha­zai mezőnyfölény után rit­kán látható küzdelmes, vál­tozatos játékot hozott a má­sodik játékrész. Ebben az időszakban a vendégek már egyenrangú ellenfelei voltak a lelkesen és jól küzdő szol­nokiaknak, s Így az egyéb­ként teljesen megérdemelt győzelmet csak nehezen tudta megszerezni az MTE. Jó: Balogh, Árvái, Molnár, Papp II., Nagy F„ (a mezőny legjobbja), ill. Buna, Bucz­kó. Marosi, Oláh. Czigony István: Küzdelmes mérkőzé­sen reális eredmény szüle­teti, a hátralevő mérkőzé­seinken megpróbálunk még feljebb kerülni a tabellán. Kampier Ervin További eredmények: Bp. Spartacus—Komló 1:0, Eger —Ganz-MÁVAG 5:1, Nagy- bátony—BVSC 1:0, Pécsi Bá­nyász—Győri Dózsa 1:0, Oroszlány—Ózd 2:2, Buda­fok—Várpalota 2:0, Szállítók —Nyíregyháza 4:2, Kecske­mét—Bp. Előre 0:2. A bajnokság állása 1, Komló 32 17 10 5 44:19 44 2. Eger 32 17 10 5 46:28 44 3. Kecskemét 32 15 9 8 39:30 39 4. Bp. Előre ?,2 12 12 8 34:23 36 5. Nagybátony 32 15 6 11 46:39 36 6. Oroszlány 32 13 9 10 49:40 35 7. Várpalota 23 12 9 11 37:32 33 8. Pécsi B. 32 13 6 13 33:38 32 9. Szállítók 32 13 5 14 45:38 31 10. Győri D. 32 11 9 12 43:44 31 1U Bp. Spart. 32 9 13 10 36:41 31 12. MÁVAG 32 11 9 12 31:36 31 13. Szó- MTE 32 12 7 13 37:44 31 14». MVSC 32 10 lt 11 30:37 31 lfc ózd M 7 11 14 26:35 25 16. BVSC 32 8 7 17 35:45 23 J7. Nyíregyh. 32 7 8 17 28:45 22 ML Budafok 32 1 1 18 3C U Szolnoki MÁV—Ceglédi VSE 2:1 (2:0) Cegléd, 2000 néző. V.: Fáth. Sz. MÁV: Donka — Var­ga, Abonyi, Rozmis, Földesi, B. Nagy, Kalmár, Tóth II., Pintér I., Szolnoki, Dobos II. Edző: Horváth János. CVSE: Hamza — Cseh, Tóth, Vágó, Kábák, Halmi, Csurgai, Zá­tonyi (Török), Csontos, Lip­tai, Papadimitrusz. Edző: Szigeti Ferenc. Kezdés után a hazaiak lendültek támadásba és már a 3-ik percben Csontos sza­badrúgása okozott izgalmat, nehezen szabadult fel a szol­noki kapu. A 10. percben az egyik ceglédi védő a 11- es pont táján kézzel ütötte el a labdát. A megítélt bün­tetőt Szolnoki biztosan ér­tékesítette. 1:0. A gól után a ceglédiek heves iramot diktáltak, a szolnoki véde­lem azonban biztosan rom­bolt. A ritkább szolnoki raj­taütések gólveszélvesebbek voltak: előbb Kalmár cse­lezte ki a piros-fehér védel­met, de az 5-ös sarkán lyu­kat rúgott, később pedig az előrehúzódott Abonyi éles fejese suhant el az oldal­léc mellett. A 40. percben Szolnoki remek csellel be­csapta a ceglédi védelmet és biztosan helyezett a kapu közepébe. 2:0. Szünet után fergeteges ostromba kezdett a hazai gárda. A 60. percben Cson­tos nagyerejű lövése az ol­dallécről visszapattant és Liptai közelről szépített. 2:1. A 70. perctől kiegyenlített, szikrázó összecsapásokkal tarkított volt a játék képe, a hajrában Tóth II. oldal­kapufa lövése okozott izgal­mat; A két vasutas csapat ta­lálkozója ritkán látható vér­beli bajnoki küzdelmet ho­zott. A MÁV közvetlen vé­delme Donkával és Abonyi- val az élen kiváló teljesít­ményt nyújtott. A B. Nagy— Földesi fedezetpár Tóth II. és Pintérrel megerősítve — még a közismerten gólképes, fürge ceglédi csatárok részé­re Is áttörhetetlennek bizo­nyult. A csatársort néhány ügyes ellentámadása és Szolnoki 2 gólja dicsért. A ceglédiek ezen a mérkőzésen is hatalmas becsvággyal és győzniakarással játszottak a szolnoki rivális ellen, de most Szolnoknak jött ki job­ban a lépés. H. Gy. MGM Debrecen— Jászberényi Lehel 4:1 (0:1) Debrecen, 500 néző. V.: Neuber dr. MGM Debrecen: Borók — Kardos, Koródi, Si- dó, Kádár, Oláh, Molnár, Kovács II. Kraszni, Szabó, Kovács I. Edző: Imri István. Jászberény: Szekeres — Ambrus, Helle, Tóth (Dom- bai), Oláh, Sárközi, Bugyi, Keresztesi, Moós, Gulyás, Fülöp. Edző: Bukhár László. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, előbb a vendégek kaptak lábra. Sárközi két lövése mellé. Gulyás bombá­ja fölé szállt. A hazaiak pró­bálkozásait a Lehel védelme biztosan hárította. A 27. percben baloldalon vezetett a Lehel egy támadást és Sárközi a kifutó Borók fö­lött a hálóba emelte a lab­dát. 0:1. Erősödött az iram, ideges hangulatban folytató­dott a játék; A második félidő nagy gólhelyzettel kezdődött, de Gulyás hosszan szöktetett és Borók felszedte előle a lab­dát. Az 52. percben Oláh szabálytalanul szerelte a debreceni balszélsőt, a játék­vezető 11-est ítélt, amit Ko­vács II. értékesített. 1:1. Négy perccel később kapu előtti kavarodásból Molnár megszerezte a vezetést. 2:1. A gól után Bugyj lövését a gólvonalon álló jobbhátvéd szögletre mentette. A 70 percben Tóth megsérült, he­lyette Dom'oai állt be. Az utolsó tíz percben a hazaiak voltak fölényben. Molnár és Szabó góljaival 4:l-re ala­kult az eredmény. Végig nagyiramú, küzdel­mes mérkőzést láthatott a közönség. A hazaiak jobban bírták idegileg és az eldön­tötte a mérkőzés sorsát. Jó: Borók, Kóródi. Sidó, Molnár, ill.: Ambrus, Helle, Sárközi, Keresztesi. — lászló — További eredmények: K. Goldberger—Gyula 0:0. Sze­gedi Dózsa—Kiskunfélegyhá­za 2:1, Békéscsaba—SZVSE 2-0, KTE—Gázművek 5:3, Pénzügyőr—KISTEXT 4:2, DVSC—D. Elektromos 3:1. A bajnokság állása 1. Békéscsaba 28 17 6 5 51:16 10 3. Szó. MÁV 28 17 3 8 49:29 37 3. KISTEXT 28 13 8 7 60:41 34 4. Cegléd 28 12 10 6 52:41 34 5. DVSC 28 13 6 9 42:37 32 6. Pénzügyőr 28 13 5 10 48:37 31 7. Kiskunt. 28 9 9 10 39:36 27 ». MGM D. 28 9 9 10 28:29 27 9. sz. Dózsa 28 10 7 11 32:36 27 10. SZVSE 28 8 9 11 24:36 29 11. Jászberény 28 8 8 12 46 .58 24 12. KTE 28 8 8 12 36:50 24 13. Gyula 28 8 8 12 28:41 24 14. Gázművek 28 6 11 11 #7:61 23 15. Goldberger 28 6 10 12 32:50 3« I«. D. Eiektr. 28 5 7 16 36:51 17 NB III. Északkeleti csoport Szolnoki Vegyiművek—Pe­tőfi SE 3:1 (1:1) Vegyiművek p. 200 n. V: Tölgyesi. Vegyi­művek: Hocz — Czétényi, Németh D., Gógány, Mihályi, Germán, Nyikos, Stummer (Lévai), Váraljai, Kotláth, Hernádi. Edző: Somogy vári József. Petőfi: Magyar I. (Csontos) — Magyar II., Bó- vágó, Perényi, Tóth, Siklósi, Szarvas, Koritár, Takács, Budai (Tim.), Puskás. Edző:. Nagy Mihály. . Kitűnő játékvezetés mel­lett sportszerű, jóiramú, ma­gasszínvonalú mérkőzést ho­zott a két csapat találkozó­ja. Az idei bajnokot a ha­zaiak fegyelmezett, ügyes játékkal fektették kétvállra. Helyzeteik alapján a győze­lem megérdemelt, sőt na- gyobbarányú is lehetett vol­na. G: Kolláth 2, Stummer, ill. Takács. Jó: a Vegyimű­vek minden játékosát dicsé­ret illeti. — ill. Magyar II., Siklósi, Koritár, Takács. •— vári — Kilián SE—Kisvárdai Va­sas 10:0 (5:0) MÁV sportte­lep, 300 n. V: Elekes. Kilián: Nagy (Amócz) — Füle, Kö­vér, Juhász, Karkecz, Kátai (Vadas), Karkusz, Fejes, Ke­lemen, Szabó, Bodnár. Edző: Rákóczi Ferenc. A már biztos kieső Kis- várda ellen imponáló fö­lénnyel, ilyen nagyarányban is megérdemelten nyert a Kilián. Góllövő: Kelemen 3, Szabó 2, Karkusz, Fejes, Bodnár, Kátai, Vadas. — Jó: Kövér, Karkecz, Kelemen, Bodnár, Fejes. Az ellenfél­ből senkit nem lehet meg­dicsérni; R. F. Törökszentmiklósi Vasas— Mátészalka 3:2 (1:1) Török- szentmiklós, 200. V: Nagy S. Tm.: Vasas — Öllé, Erikkor, Fekete, Szedlák, Szabó, Ipacs, Hámori, Szőke, Erdős, Juhász. Edző: Horváth Fe­renc. A végig támadó és lelke­sen játszó hazai csapat na­gyobb arányban is nyerhe­tett volna, az egyébként ve­szélyesen támadó, jól játszó vendégek ellen. Frikker 11- est hibázott. Jakab (Mától a 75. p-ben kiállítva. G: Há­mori, Juhász. Ipacs. ill. Vá­sárhelyi, Uzonyi. Jó: Frik­ker, Hámori. Szőke, Ipacs, illetve: Vásárhelyi, Uzonyi, Szántó. — n — D. Kinizsi—Szabó L. SE 0:0 Debrecen. 200 n. V: Mig- róczi. Szabó SE: Kerékgyár­tó — Pindák, Egei I., Jan- csa, Szűcs I, Egei II., Szabó (Papp). Nagy, Kristály, Bán- hídi, Bodzsár. E: Pázmány József. Küzdelmes mérkőzésen az első félidőben a Kinizsi ját­szott jobban, de a vendégek védelme szilárd volt. Szünet után változott a játék, a Szabó SE irányított, gólt azonban nem tudott elérni. A döntetlen igazságos. Jó: Dézsán, Oláh, Bartha, Far­kas, ill. Kerékgyártó, Pin­dák, Egei II., Kristály. — sindel — Eszakközép csoport Martfű—Rákoskeresztúr 5:1 (1:1) Martfű, 300 n. V: Bú­zás. MSE: Németh — Sz. Kiss, Sütő, Nagy II., Mester, Szűcs, Katona, Nagy I., Hon­fi (Fazekas), Komláti, Mező­teleki. Edző: Mikus Ernő. Az első félidő kiegyenlí­tett játékot hozott, az 5. p- ben a vendégcsapat 11-est hibázott. Szünet után fölény­be került a Martfű és kapu előtti határozott játékával biztosan nyerte a találkozót. Feltűnően gyenge játékveze­tés. G: Komláti 2, Nagy I., Katona, Fazekas, ill. Barto- sik. Jó: Sütő, Nagy II.. Nagy L, Fazekas, Komláti, ill. Pot- horszki, Filipeczki, Bartosik. — verbók — Megyei 1. o. Tiszaföldvár^—Rákóczifalva 2:1 (2:0) Rákóczifalva, 300 n. V: Lá­zár. A mérkőzés előtt Rákóczi­falva köszöntötte a bajnok Ti- szaföldvárt. A 19. p-ben Nagy büntetőjét Szélinél! hárította. A megfiatalított hazai csapat lel­kesen, jól játszott, egyenrangú ellenfele volt a bajnoknak. G: Makai (11-esből), Bíró, ill. Var- ezag n. Jók: Szelindi, Kovács, Borza, UL Varczag II-, Bagt Susa, Ifi: Tiszaföldvór—R-falva 1:0. Türkeve—Cibakháza 11:0 (6:0) Túrkeve, 400 n. V: Bencsik. A hazaiak lelkesen végigtámadták a mérkőzést. A Cibakháza tel­jesen alárendelt szerepet ját­szott, 11-est is kihagyott. G.: F. Kiss 8, Faragó, Vitáris, Havan- csák. Jó: Borók. Vígh, Faragó, F. Kiss, Havancsák. Cibakházá­ból senkit sem lehet kiemelni. Ifi: Túrkeve—Cibakháza 2:0. Cibakháza késése miatt egy félidőt játszottak. — márki — Szolnoki Olajbányász—Jászbe­rényi Vasas 3:2 (1:1) Tlsza-liget, 50 n. V: Bokor. Sáros, mély­talajú pályán megérdemelt ha­zai győzelem. — G. Homonnai, Cziraák, Fejes, ill. Balázs (ön­gól). Révfi. Jó: Fejes, Czimák, Fodor, — ill. Kohári, Páncsics« Révfi. Ifi: Olajb.—Jb. Vasas 8:1. — Sz. J. — Szolnoki Cukorgyár—Tószeg 2:0 (1:0) Tószeg, 100 n. V: Marsi. — Nehéz, csúszós talajon nagy iramban kezdett a két csapat. A Cukorgyár a 25. percben meg­szerezte a vezetést. Szünet után a fáradtság jelei mutatkoztak. — csökkent az iram. A Cukorgyár a 70. percben volt ismét ered­ményes. G: Munkácsi 2. Ifi: Cukorgyár—Tószeg 2:0. — spányik — Kunszentmártoni TE—Mezőtúri AFC 3:2 (0:0) Mezőtúr, 200 n. V: Asztalos. Gyenge színvonalú, unalmas, csapkodó játék, ami nem ütötte meg a megyei szin­tet. A vendégek csak ritkán ke­rültek a hazaiak kapujához, de akkor gólt rúgtak. — A MAFC csak 0:3 után kapcsolt rá. — G: Csornán I 2, Imrei, ill. Gombos (li-esből), Csete. Csornán n. (KUTE) a 40., Varga (KUTE> a 60.. Dávid (MAFC) a 75. percben kiállítva. Ifi: MAFC—KUTE 3:0. — sindel — Ujszász—Kunhegyes 2:2 (2:1) Üi szász. 150 n. V: Vincze. Mély­tálaid pályán végig jó iramú mérkőzés. A hazaiak többet tá­madtak; de a vendégek kapusa parádésan védett. Kovács T. 11- est hibázott. A második félidő­ben több. kemény belemené* volt mindkét részről, amelynek eredményeként a 73. percben Kovács T és Szabó a kiállítás sorsára jutott. G: Nagy* Farkas, ill. Szabó F., Szabó T-. Jó: Mé­száros. Nagy. Terek. Farkas, ill. az egész vendégcsapat Kiss ka­pussal az. élen. aki 11-est is hárí­tott és a mezőn.v legiobbia volt. Ifi: Ojszász—Kunhegves 2:1. — vrirga — Közéntlszal M^DOSZ-^Tásr­árokszálHs 2:2 (2:0) Kenderes. 150 n. V: Szántó J. Sportszerű találkozó. igazságos eredménv. Az elcő félidőben a kenderpgipk. a másodikban a vendégek 1át- rzot+ak jobban. Jó játékvezetés. a: vadWks. Bodnár, ill. Ba*i 2. .Tó: Bodnár*. vá*-pdi. v^dm^ka, «ho s. ill. Farag*», ásóivá. Tfi: Kövéntiszai MEDOSZ—Jász- árokszállás 2:1. t- ferenczl -w Kosárlabda NB II. NŐI Sz. Vörös Meteor—Duna Cipő 66:47 (34:20), Szolnak, vezette: Skodik, Tóth. Vörös Meteor: Jándi 14, Horváth- né 14 — Bodnár — Falusi 11, Farkas 2. Csere: Csabai, Hegedűs. Cseh Zs., 23, Mol­nár, Cseh É. 2, Pagonyi. — Edző: Horváth János. A két régi rivális talál­kozója óriási iramban kez­dődött, mindkét kosár alatt akadtak helyzetek, azonban ezek kihasználatlanul marad­tak. A második percben érte el a Meteor az első kosarát. Ettől kezdve kezébe vette a a játék Irányítását, nagy lendülettel és gyorsan ját­szott, amit az ellenfél a já­ték lelassításával, helyenként kemélységgel igyekezett el­lensúlyozni. Nagy harcot vívott a szol­noki Horváthné a vendégek legjobb játékosával, Herczeg- nével. s ez külön eseménye volt a mérkőzésnek. A végén mindkét csapatból többen kipontozódtak. azonban ez sem ment a színvonal rová­sára, hatalmas küzdelemben született meg a Vörös Me­teor győzelme. A Duna Cipő legjobb dobói: Herczegné 15, Maróthi 7. K. T. FÉRFI Karcagi Fáklya—Miskolci VSC 73:70 (29:29), Török­szentmiklós, vezette: Hávéf, Fáklya: Horváth 18, Rima- szombati 15 — Tapasztó 13 — Szabados 8, Cs. Nagy 14. Csere: Nagy E. 2, Bodnár 2, Láng 1, Favári, Szerepi. — Edző: Szepesvári Gábor. Érdekesen alakult az ered­mény. Az első félidő elején az MVSC, a másodikban a Fáklya húzott el 10 pont­tal. Mindkét játékrészben a befejezés előtti percekben vált rendkívül szorossá a mérkőzés. A karcagiak óriási erőfeszítése vegülis megérde­melt győzelmet eredménye­zett. A Fáklyából a kezdő ötös mellett a cserejátéko­sok is dicséretet érdemelnek a nagyszerű győzelem kiví­vásáért. / — szöllősi — Teke NB II Szolnoki MÁV—Kecskeméti Petőfi 5:3 (2461:2421). — A Kecskeméten megrendezett találkozón fej-fej melletti küzdelemben tudott csak győzni a kiesés ellen küzdő kék-fehér gárda. A szolno­kiak pontjait Kalics 426, Dodrák 442, Asztalos 414 fával szerezték. A táblázat állása a forduló többi mér­kőzéseinek eredménye isme­retében kerül nyilvánosságra. Ökölvívó NB II. A jobb csapat győzött Székesfehérvári MÁV—Szol­noki MÁV 15:7. Járműjavító, 250 n., v.: Takács, Demeter. Amint az várahtó volt, a baj­nok-esélyes vendégek felül­múlták a MÁV-ot. Egysége^ sebb csapat, versenyzői job­ban fel vannak készítve, győ­zelmük nem volt vitás. A MÁV papírsúlyban nem in­dított versenyzőt Légsúly­ban Kusnyár az első menet­ben feladta Harangozó el­len. Harmatsúlyban Kapo- csány Tieger ellen adta fel. Pehelysúlyban Matusinka alacsony színvonalú mérkő­zésen pontozással győzött Horkai ellen. Könnyűsúlyban Balázs pontozással vesztett Magyar ellen. Kisváltósúly­ban Vígh pontozásos vere­séget szenvedett Rajkótól. Váltósúlyban Téglás—Rozner döntetlen. Nagyváltósúlyban Miklós pontozásos vereséget szenvedett Székelytől. Közép­súlyban Antal ellen Horto­bágyi az első menetben fel­adta. Félnehézsúlyban Török az első menetben kiütötte Holtit. Nehézsúlyban Paál pontozásos vereséget szenve­dett Antaltól. Előlállók a MÁV versenyzői. MEXIKÓI TÖRIÉXETEK Harmadnaponként új kerítés Négy önkiszolgáló éttermet állítottak fel, ezekbe osztot­tak szét bennünket, égtájak, kontinensek, lehetőleg azonos étkezési szokások szerint. Mi a lengyelekkel, osztrákokkal, románokkal, jugoszlávokkal. izlandiakkal voltunk egy koszton. Szabadon választot­tuk a mexikói szakácsok főztjét, de már az első na­pokban rájöttünk, hogy ke­vés^ a magyar szájnak megfe­lelő étel. Leginkább a szár­nyasok közelítették meg a magyar ízeket. Ezért egy hónapig majdnem minden nap paprikáscsirkét ettünk. Mondanom sem kell, hogy mennyire meguntuk. Mikor hazaérkeztem, a jár­műjavítóban és otthon is csirkével vártak. Pedig szí­vesebben ettem volna egy tányér paprikás krumplit, vagv babfőzeléket: Mexikó olimpiai lázban égett. Büszkék voltak a meg­bízatás^ nagyon. A forma­ruhás sportolókat mindenütt megkülönböztetett szeretettel, figyelemmel vették körül. A* jelvények nagyon kapósak voltak, mindegy, hogy mi­lyen, csak jelvény legyen, s érte bármit lehetett cserélni. Gyalog nem volt tanácsos utcára menni, mert másfél­két órába került, míg valaki átvergődött az autogramké­rők gyűrűjén. Az olimpiai faluba 20 peso lefizetése ellenében lehetett belépni. Ezért az összegéit a látogatók körbejárhatták a falut. Napról napra több- száz méteres sorokban vára­koztak az emberek, hogy be­léphessenek. Persze, nem mindenki ál­dozott annyit a belépődíjra, másoknak viszont nem volt türelme a sorbanállásra. — Ezért sokan felkapaszkodtak az olimpiai falut körülvevő hullámlemezbő] készült kerí­tésre. Olyan nagy volt az érdeklődés, annyian csüng­tek mindig rajta, hogy le­nyomták és háromnaponként új kerítést kellett csinálni. (Folytatjuk) — pataki — Játzjákóhalma—Karcait 0:» JászJákóhalma, 150 n. V: Hoff? Közepes színvonal — gyenge j tékvezetés mellett a többet 1 madó. lelkes helyi csapat me dó küzdelmet vívott rutinosa ellenfelével. Csere: Nagy tt. h Ivett Kovács n,. Bede helv< P. Kovács. Jó: Szöllősi. Konc? rr.. Kantás. 111. Szabó, Tüdős. Ifi: Karcag—J-halma 2:0 (0: 10. 11. 12. 13. 14. 15. ló. A bajnokság v . T-földvár 20 !. Szó Olajb. 50 Karcag J-ároksz. Mezőtúr Túrkeve ÜJszász Jb. Vasas Szó. Cuk. H-falva K. MED. R-márt. TE 50 Tószeg 50 J-iákőhal. 30 Kunhegyes 30 CihaKháw JO 16 9 16 9 16 6 >3 11 13 10 — sas égeredménye 1 3 6 50:16 45 5 55:?7 41 5 39:20 41 3 66:34 38 6 65:49 37 7 51:24 36 12 8 10 57:46 32 13 6 11 38:43 32 12 7 11 47:40 31 9 10 11 36:44 28 8 11 11 45:39 27 8 7 15 72:48 23 8 7 15 34:54 23 6 11 13 34:58 23 2 9 19 27:71 13 3 123 27:10010 Totó eredmények 1. FTC—Dunaújváros i 3:0 2. Egyetértés—Győr i 2:1 3. Tatabánya—Videoton i 3:0 4. Bp. Spartacus—Komló i t :0 5. Budafok—Várpalota i 2:0 6. S7jO. MTE—MVSC i 2.1 7. ZTE—Dorog i 1:0 8. PVSK—Pécsi Crcbány. i 2:0 9. Ormosbánya—Kazincb. i 1:0 10. Atalanta—Milan X OH) 11. Bologna—Napoli 1 2:1 12. Lanerossi—Fiorentina X 0:0 13. Palermo—Torino t Ml-ki 14. CVSE—SzO. MÁV HU