Szolnok Megyei Néplap, 1968. október (19. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-01 / 230. szám

4 SZOLNOK MEGVEI NÉPLAP 1968, október 1. NB I B: Remekelt az HTE, NB II: Már 3. a MÁV, NB III: Jól jó' zatt a Vegyiművek Hegyei I. o: Színvonalas rangadó Szolnoki mTE—Oroszlányi Bányász 4:0 (1:0) MTE pálya, 3000 n., v.: Egervári. Szó. MTE: Nagy P. — Balogh, Árvái, Mol­nár, Sári, Papp II, Himer II, Pál, Papp I, Nagy F., Imjri. Edző: Czigony István. Oroszlány: Fekete — Mil- chram, Msithé, Köteles, Cservenka, Kovács, Csinos, Sáliéi, Papp, Stein (Hor­váth 57. p.), Egyed. Edző: Galgóczi Ottó. Papp II kapáslövése je­lentette az első eseményt a 8. percben. Két perc múl­va Himer II bombája fog­lalkoztatta a Bányászok ka­puvédőjét. Nagy lendülettel támadott az MTE, a vendé­gek védekezésre kényszerül­tek, de egy-két előrevágott labda meg játszásával nem mondtak le a támadás le­hetőségéről. A 23. percben Imri csúsztatott fejesét Fe­kete bravúrral hárította. — Egy percen belül előbb Hi­mer II fejesét védte a ka­pus, majd Papp I óriási lö­vése veszélyeztette a kaput. A 28. percben góllá érett a mezőnyfölény. Nagy F. Papp I-hez továbbított, s ő 12 m-ről bombagólt lőtt a jobb felső sarokba. 1:0. A gól után is támadásban ma­radt az MTE. Szebbnél szebb akciók követték egymást, a közönség is lázba jött a ha­zaiak jó játéka láttán. Szünet után az 53. perc­ben növelte előnyét az MTE. Nagy F. előrevágott labdájával Himer II elfutott, a 16-oson belül járt, ami­kor buktatták. A megítélt büntetőt Nagy F. a bal alsó sarokba lőtte. 2:0. — Tíz perc múlva a mérkőzés leg­szebb gólja következett. Nagy F. pazarul pergette ki a labdát Pál elé, aki futtá­ból hatalmas gólt ragasztott a kapu bal felső sarkába; 3:0. A 69, percben már a negyedik gólnak örülhettek a nézők. Máthé könnyel­műen Himer II elé fejelte a labdát, s a csatár közelről nem hibázott. 4:0. Az utol­só negyedórában esett az iram, mezőnyjátékkal teltek a percek, a hazaiak látvá­nyos technikai megoldások­kal szórakoztatták közönsé­güket. Az utobhí hetek mérsé­kelt teljesítmenye után vég­re olyan .játékkal rukkolt ki az MTE, amilyet már na­gyon régen nem láthattunk, A mérkőzés első nercétől kezdve óriási becsvággyal és lelkesedéssel játszottak » hazaiak. Sokmozgasos, len­dületes játékukká! az első félidőben szinte percenként teremtettek gólhelyzeteket, de a, jól védő Fekete az utolsó pillanatban majd mindig közbe tudott avat­kozni, Szünet után mar jobban kihasználták helyze­teiket a csatárok, s akár még nagyobb arányú győze­lem is születhetett volna. Jó: Árvái, Molnár, Papp T, Pál, Nagy F„ Imri, íií, Feke­te, Kovács, Sáliéi Czigony István: Teljes mértékben elégedett vagyok a csapat teljesítményével, remélem ez a szép győzelem önbizalmat ad a további küzdelmekhez. K, E. További eredmények: — Bp- Spartacus—Nyíregyháza 1:0, Eger—Várpalota 1:0, Kecskemét — Ganz-MÁVAG 2:0. Győri Dózsa—Özd 1:0, Komlo—BVSC 1:0, Miskolc —Szállítók 2:0, Nagybátony —Budafok 5:1, Pécsi Bá­nyász—Bp. Előre 2:2; A bajnokság állása 1, Komló 26 15 8 3 39:14 38 2. Kecskemét 26 14 7 5 35:22 35 3. Eger 26 12 9 5 34 :25 33 4. Nagybát. 25 13 5 8 39:30 3! 5. Bp. Előre 26 9 9 8 25:19 27 6 Oroszlány 26 11 5 10 38:32 27 7. Várpalota 26 9 9 8 28:24 27 8 Győri D. 26 10 7 9 35:34 27 9. MA VÁG 26 10 7 9 25:25 27 10. Szállítók 26 11 4 11 36:29 26 11. Bp, Spart. 26 8 10 8 33:37 26 12. Szó. MTE 26 9 6 11 30 :37 24 13. Pécsi B, 26 9 6 11 27 3A M 14. MVSC 26 7 10 9 24 :*9 9* 15. BVSC 26 7 6 13 31:37 20 1A Nyíregyh. 26 5 8 13 21:32 18 ff* Ózd 26 5 8 13 18:31 18 4á. Rúd a fok 26 5 6 15 23:47 16 NB II. Szolnok} MÁV— Szegedi Dózsa 1:0 (0:0) Szeged, Dózsa sporttelep, 1500 néző, v.: Szabó I- — Szó. MÁV: Donka — Sülé, Abonyi, Rozmis, B. Nagy, Földesi, Kalmár (Karkusz), Tóth II, Pintér, Szolnoki, Dobos II. Edző: Horváth Já­nos. Sz. Dózsa: BánJi — Károlyi, Tanács, Csanádi, Kovács, Madarász, Balog, Csordás dr., Hegyes dr., Tutrai, Szlovák. — Edző: Veress László. Az első támadásokat a szolnokiak vezették, szögle­tek, majd Dobos II és Szolnoki kihagyott helyzetei okoztak izgalmat. Fokozódott az iram, egyre keményebb lett a játék. A 30. perctől a Dózsa csatárok kombinációs játékkal próbálták áttörni a szolnokiak védögyűrűjét, de csak egy lesgólt értek el. Szünet után 10 perces hul­lámzó játék, majd fokozódó szolnoki fölény volt a jel­lemző. Dobos II éles lövését bravúrosan védte, Bánfi. A 60. percben labdatartásért 12 méterről rúghatott köz­vetett szabadrúgást a Dó­zsa, de a sorfal és a kapu fölött zúgott el a labda, A MÁV nyomása egyre erőseb­bé vált. — A 69. percben Szolnoki egyedül tört ka­pura, de biztos helyzetben kapu mellé küldte a lab­dát. A következő támadás­nál Dobos II a balszámyon áttört és közeli lövését nem tudta védeni a kapus. 1:0. Karkusz jó átadása után Dobos újabb lövése elakadt á vetődő kapusban. A haj­rában a hazaiak ellentáma­dásba lendültek, de a kapu elé ívelt labdákat a jói záró szolnoki védelem sem­legesítette. A két csapat összecsapása kemény küzdelmet és végig jóiramú, izgalmas mérkőzést hozott. A salakos, fücsomók- kal borított játéktéren nem alakult ki folyamatos, szép játék, mindkét csapat nagy bibaszazalékka! kombinált, A szolnoki gárda jobb erőnlé­tével és töretlen küzdőszel­lemevei megérdemelten sze­rezte meg a 2 bajnoki pon­tot. A csapatot elkísérő szépszámú szurkolok kitörő örömmel fogadtak a vasutas csapat újabb idegenbeli si­kerei, H, Gy. Jászberényi Lehel— DVSC 0:0 Jászberény, 500 néző. v.: Szkokan. Jb. Lehel: Kohári — Gubicz, Helle, Tóth, Fekete TI, Sárközi, Bugyi, Moós, Keresztesi, Bánhidi, Gulyás. Edző: Bukhár Lász­ló. DVSC: Menes ■— Néme­thi, Magyar, Zágonyi, Heid- rich, Nagykaposi (Székely), Mezei, Zilahi, Ráczi, Vacz- lavik, Szabó. Edző: Sáros! László. Az első 20 percben a vendégcsapat kezdeménye­zett többet. Pontos adoga­tásokkal közelítette meg a Lehel kapuját. Az első gól­veszély is a hazaiak kapu­ja előtt adódott. Fekete II hazafejelte a labdát és Ko­hári nehezen tudta felszed­ni Szabó elől, A 25. perc­ben az előretörő jobbhát­véd, Némethi nagy erejű la­pos lövése a jobb kapufa mellé szállt. A 34. percben Gulyást' a középhátvéd a 16-oson becsúszva szerelte, a labda Keresztesi elé pat­tant, aki egyből lőtt, de fölé. Szünet után élénkült a játék. A Lehel kezdeménye­zett többet, de az átadások­ba sok hiba csúszott. A deb­receniek Magyarral és Nagy­kaposi va! az élen rendre hárítottak. A 77. percben nagy helyzetet hagyott ki a Lehel. Baloldali támadás végén Bugyihoz került a labda, aki az 5-ösről elha­markodottan mellé lőtt. A Lehel fölényével ért véget a találkozó. Jó mérkőzést láthatott a közönség. A vendégcsapat mezőnyben felülmúlta ellen­felét, de kapura nem volt veszélyes. A Lehel csatárso­ra ezúttal sok hibával ját­szott. Jó: Helle, Tóth, Sár­közi. illetve Magyar, Nagy­kaposi, Vaczlavik. — lászló — További eredmények: —j K. Goldberger KISTEXT 8:0, Kiskunfélegyháza—Sze­gedi VSE 1:1, Gyula—Gáz­művek 4:0, MGM Debrecen —Cegléd 0:0, KTE—Pénz­ügyőr 1:1, D. Elektromos— Békéscsaba 2:0. A A bajnokság állása 1. Békéscsaba 22 12 5 5 34:14 29 2. KISTEXT 22 10 7 5 48:30 27 3. Szó. MÁV 22 12 3 7 34 :26 27 4. Cegléd 22 9 9 4 40:31 27 5. DVSC 22 11 4 7 33:28 26 6. Pénzügyőr 22 9 4 9 35:29 22 7. Jászberény 22 7 8 7 36:36 22 8. MGM D 22 7 8 7 18:20 22 9. SZVSE 22 7 8 7 18:24 22 10. Kiskunt. 22 7 7 8 30:28 21 11. Sz. Dózsa 22 7 6 9 28:32 20 12. Goldberger 22 6 7 9 30:37 19 13. Gyula 22 7 5 10 23:30 19 14. Gázművek 22 5 8 9 32:49 18 15. KTE 22 6 5 11 27:4*3 17 16. D. Elektr. 22 4 6 12 28:37 14 NB III. Északkeleti csoport Szolnoki Vegyiművek— Hajdúböszörmény 3:0 (1:0) Vegyiművek pálya, 400 n., v.: Kozma. — Vegyiművek: Hocz — Czétényi, Német D., Gógány, Mihályi, Germán, Miklós, Váraljai, Kolláth, Lévai, Hernádi. Edző: So­mogyvárj József. Színvona­las mérkőzésen a hazaiak kezdeményeztek többet. Tá­madásaik formásak, átgon­doltak, tervszerűek voltak. A felfrissített és átszerve­zett Vegyiművek ellenállha­tatlanul játszott, győzelme megérdemelt. A játékvezető kifogástalanul működött. G.: Hernádi 2, Mihályi. — Jó: Germán, Gógány, Nyikos, Németh, ill. Nagy I, Ko­vács, Szarka. — vári — Téglás— Törökszentmiklós 2:0 (0:0) Török szentmi klós, 300 n., v.: Tivadar. Tm. Vasas: Va­sas — Kovács. Frikker, Csontos. Erdős, Szabó, An­nus, Hámori, ípacs, Urbán, Fekete. Edző: Horváth Fe­renc. A nagy fölényben ját­szó hazaiak erőtlen csatárso­ruk miatt megérdemelt ve­reséget szenvedtek. Góllövő: Kiss, Erdős (öngól); — Jó: Győri (a mezőny legjobbja), Szabó. Nagy, ill. Vasas, Frik­ker, Erdős. Hajdúszoboszlói Bocskai— Szabó L. SE 3:1 (2:1) Hajdúszoboszló, 500 n., v.: Migroczi. Szabó L. SE: Ke­rékgyártó — Pindák. Egei. Nagy, Szűcs I, Banhidi, Papp (Tóth), Szabó, Kris­tály, Bodzsár, Santha. — Edző: Pázmány József. A mérkőzés úgy indult, hogy a vendégek meglepe­tést, okoznak. A 40. percig t :0-ra vezettek. Ekkor két súlyos védelmi hibát a ha­zaiak góllá értékesítettek. Hajdúszoboszló szünet után már jobb volt és megérde­melten győzött. G.: Kiss II 2, Zalai, ill. Kristály. Jó: Havacs, Szikszai, Némethi, Kiss II, ill. Egei, Kristály, Bánhidi. — sindel — Essakkösép csoport Martfű—Bag 2:2 (0:1) Martfű, 400 n., v.: Laka­tos. MMSE: Németh — Sz. Kiss, Sütő, Mezőteleki, Mes­ter. Nagy II, Katona, Bíró (Fazekas), Nagy T, Homláti, Maszler. Edző: Mikus Ernő. Az első félidőben megle­petésre Bag játszott jobban és megérdemelten szerzett vezetést. Szünet után feljött a Martfű, 2:1 -re vezetett is, de 2 perccel a befejezés előtt a vendégeknek sikerült egyenlíteni. A látottak alapján Martfű állt köze­lebb a győzelemhez. — G.: Komláti, Nagy I, ill. Ger­gely II 2. Jó: Sütő, Nagy II, Fazekas, Komláti, ill. Karácsondi, Gergely I, Ger­gely II. — verbók — Megyei l. o. Szó. Olajbányász—Tiszaföldvár 1:0 (1:0) MTE sporttelep, 1000 n. V.: Kiss s. Végig jóiramú, változatos, időnként színvonal/!»« és kemény mérkőzés. Az Olaj­bányász többet és veszélyeseb­ben támadott, több helyzete volt. Ha csatárai a kapu előtt határozottabbak, a győzelem nagyobb arányú is lehetett vol­na. TiszafÖldvár csak a mezőny­ben játszott jól. G.: Serege. — Jó: Thoma (a mezőny legjobb­ja), serege, Draskóczi, Honion* nai, ill. Kávási, Berta, Borza. Ifi: T-földvár—Szó. Olajb. 2:1. Jászjákóbalma — Jlákóczifalva 5:0 (3:0) Jászjákóhalma, 200 n.. v.: Gere. A hazaiak változa­tos, gólra törő játékkal leptek meg a megfiatalított vendégcsapa­tot. A győzelem ebben az arány­ban is megérdemelt. G.: Nagy fXI-, 2, Lukácsi II., Farkas, Koz- móczki. A magára talált Jász- jákőhalma minden játékosát di­cséret illeti, —- a vendégeknél Kiss, Bagi és Varczag játszott jól. Ifi: R-falva—Jászjákóhalma 1:0. — Sass — K. MEDOSZ—Tószeg 5:0 (1:0) Kenderes, 300 n, v.: Kollai. — Jóir^mú találkozón élvezetes já­ték. A minden részében jobb tiazai csapat megérdemelten győ2őtt. A helyzetek alapján a győzelem nagyobb arányú is le­hetett volna. G.: Va dicska 3. Baktai* Mészáros. Jó: az egész hazai csapat, dicséretet érdemel lelkes játékáért, — ill. Fekete, Buczkó. Zsidei. Ifi; K. MEDOSZ—Tószeg 2:2. — fercnczi — Karcag—Jb. Vasas 1:1 (0:1) Karcag. 400 n, v.: Rékasi. Az 5. percben a Vasas szerezte meg a vezetést. Mag góljával. Az eredmény tartására törekvő ven­dégekkel szemben a ’ hazaiak mezőnyfölényben voltak, azon­ban csatáraik nehezen tudták áttörni a Vasas jól tömörülő vé­delmét. Az egyenlítő gól a 38. percben esett. Szögletrúgás után Varga II. csúsztatott fejesével szemben az egyébként jól védő Sándor tehetetlen volt. Jó: Ko­vács .1., Varga II.. örlős* — ill. Sándor. Pánesics, Révfi. Ifi: Karcag—Jb. Vasas 5:0. — szöllősi — Jászárokszállás—Kunhegyes 1:0 (0:0) JászárokszáUós. 800 n., v.: Sándor. A vendégek 7—8 em­berből álló védőfalát a hazaiak egyetlen esetben sem tudták át­törni. A mérkőzést eldöntő gól a 88. percben kapu előtti kava­rodásnál öngólból, esett, a győ­zelem. miután az árokszállás 80 percen keresztül támadott, meg­érdemelt. Jó: Redel, André, ill. a Kunhegyes védelme. Tfl: Kunhegyes—Jas2árokszál­lás 2:1. — farkas — MAFC—Szó. Cukorgyár S,u (0:0) Mezőtúr 300 n., v.: Zsákai. A Cukorgyár biztonsági játékra rendezkedett be es így a MAFC nem igen boldogult a jól záró vendégek kapuja előtt. Szünet után a feljavult hazai gárda biztosan győzött. Kapolcsl a 70, percben kiállítva. .Tó játékveze- lői hármas. G.: Iglódi, Kállai — Tó: Hegyi. Fórizs. Csete, Gom­bás S., Mikes, ill. Csapód Gyé­mánt, Kóródi, Munkácsi. Ifi: MAFC—Cukorgyár 4:1. — sindefí —* Túrkeve—Üjszász 1:0 (1:0) ÜJ- szász, 300 n., v.: Gergely. To­vább tart az Üjszász őszi hazai nyeretlensége. Hiába támadott mintegy 05—70 percet, ügyetlen csatársora a legjobb gólhelyze­teket, is kihasználatlanul hagy­ta. Az első félidőben lőtt. góllál a vendegek — megérdemelten győztek. A játékvezető a ll­esek meg népi Ítélésévé! mind' két csapat terhére tévedett. G.: Szabó. «Tó: Borok, Faragó, Papp, Finta, Ül. Kovács I., Konká, Boros. Ifi: Ojszász—Turkeve 3:2. — Varga — KUTE- Cibakháza 3:0 (ÜT) Kunszentmárton, 300 n., v. drá­mán. — Az újból megfiatalított Kunszentmárton csatársora ank gyors támadasvezetéssel mutat­kozott be. Fordulás után a ci- bakháziak is magukra találtak Kiegyensúlyozott játék közben sokszor kerültek kapuközeibe, de lövéshez nem jutottak. — G.: Csornán II. 2, Tmrei. Jó: Bozsik, Csornán II., Kupecki. Föld!, ill. Kollár. Gachal, Bíró, Kocsis. Ifi: K-márton—Cibakháza 2:á. — lázi » Nem megy a játék a martfűi férfiaknak Kézilabda JVß f B férfi Debreceni Dózsa—Martfű 27:17 (16:8), Debrecen, 800 n. v.: Kántor. Martfű: Aft- csin — Kurilla, Fabulya, Kesjár, Geller, Sándor, Bár­dos- Csere: Oros, Lukács, Szaszák. Mindkét félidő egy­forma képet mutatott. A ci­pőgyáriak kezdeményeztek, megszerezték és a félidő kö­zepéig tartani is tudták a vezetést. Utána megtorpanás, laza védekezés, lendület nél­küli támadásszövés, kiha­gyott gólhelyzetek következ­tek. Ekkor kaptak mindig lábra a vendéglátók és len­dületes. erőteljes játékukkal megérdemelten nyertek. A martfűi csapatból csak Kes- jár és Ancsin játéka érde­mel dicséretet. G.: Kesjár 8, Gellér 5, Kurilla 2, Bárdos, Fabulya 1—1. NB II. NŐI Martfű—Szentesi Fáklya 8:4 (2:2) Martfű, 200 n. v.: Auspitz. Martfű: Csató — Boros. Kovács, Szilágyi, Hajdú, Gőzön, Ábrók. Csere: Kazinczi, Bemát, Mecsák. — Nagy iramban kezdett mind­két csapat. A hazaiak gyors két gólját a vendégek a "fél­idő végéig ki tudták egyen­líteni, közben mindkét ka­pus ragyogó védéseket pro­dukált. A II. félidőben a cipőgyári alt négy góllal el­húztak és ezt az előnyüket végig tartani is tudták. A vendég-gólok fele büntetőből esett, míg a hazaiak három büntetőjüket nem tudták ér­tékesíteni. G.: Kovács 4, Hajdú 2, Ábrók, Szilágyi 1—1. — ruják — FÉRFI Váci Fonó—Kilián SE 27:8 (11:3), Vác, 1500 n. v.: Papp. Kiliári: Hegedűs — Dofn-yi. (1), Zobor (2), Szabó, Ko­r Általános és középiskolások atlétikai verseny# Lányok, 100 m: Molnár 13,6, 400 m: Bate 62,4, 80 gát: Pásztor 13,6, magas: Palla 140, súly: Balogh 8.70, 3x300 m váltó: Közgazdasá­gi Szakiskola (Baranyó, Bata, Molnár) 2:19,2. Az általános iskolások már közömbösebbék voltak a ver­seny iránt. Csak a Költői úti iskola küldött nagylétszámú versenyzőgárdát és a Rákó­czi úti I—2 versenyzőt, pe­dig minden szolnoki iskolát meghívtak. Egyetlen nevelő sem jelent meg és a kis is­kolások magukra hagyatva tanakodtak, hogy milyen számban induljanak. Győztesek, fiúk. 60 m: Széplaki 8,0, 300 m: Szép­laki 46,0, magas: Széplaki 135, súly: Szilágyi 9,60, 4x100 m: Költői u. (Nagy, Molnár, Biró, Széplaki) 58,2. Lányok, 60 m: Mada­ras 8.7, 300 m: Sági 50.7, magas: Pompór 130, súly: Zöld 7,41, 4x100 Költői u. (Simon, Pompor, Zöld, Ma- darasi) 58,9- A befejező for­duló október 3-án és 4-én lesz. A pontverseny győz­tese a városi TS serlegét kapja. A küzdelem még nyílt, döntést az utolsó for­duló hoz. Szabó Béla Totó eredmények 1. Várpalota—Eger s o;l Kecskemét—Ganz-M, l :* ,o 3. Nyíregyh.—Bp, Spart. 2 0:1 4. Budafok—Nagybárony 2 1:5 5. Bp. Előre—Pécsi B. x ?.:2 0. Miskolc—Szállítók 1 3H3 7. Szó. MTE—Oroszlány 1 4:0 8. Oebr. Elektr.—Békéscs. 1 :■ o 9. Goldberger—KISTEXT x 0:0 10. Kiskunt.—SZVSE x 1 :í 11. Jászberény—DVSC x 0:0 13. Atalanta—Juventus x 3:3 13. Lanerossi—Inter 2 9T +1 14. Roma—Fioreutma Z 1® A Szolnoki Városi Atléti­kai Szakszövetség ez év áp­rilisában írta kJ a város ál­talános és középiskolásai részére a négy fordulós at­létikai bajnokságot. Csütör­tökön a közép-, pénteken az általános iskolások versenyé­nek harmadik fordulójára került sor kedvező időben és népes mezőnnyel. Min­den középiskola indított csapatot és született néhány jó eredmény is. Kiemelkedi k Hack 100 síkon, Nanási 110 gáton és Bognár súlylökés­ben elért eredménye. Győztesek, fiúk 100 m: Hack 11,8, 400 m: Nánási 57,6. 1500 m: Hagyák 4:46,3, 110 gát: Nánási 16.5, 1500 akadály: Muhi 6:04,0, ma­gas: Mezei 165, távol: Hack 594, súly: Bognár 11,94, disz­kosz: B. Tóth 34,78, 4x100 m: Gépipari Technikum (Nánási, Törőcsik, Németh, Kontra) 49,0. A bajnokság állása 1, T-foldvár 24 17 1 6 39 111 35 2. J-ároksz 24 14 4 6 31:24 32 3. Szó. Olajb. 24 12 8 4 36:19 32 4. Mezőtúr 24 11 9 4 46:3l 31 5. Karcag 23 11 8 4 29:17 30 6. Túrkeve 24 11 7 6 35:19 29 7. Üj szász 24 11 5 8 46:32 27 8. Jb. Vasas 24 11 4 9 28:33 26 9. K. MED. 24 7 10 7 31:28 24 10. Szó. Cuk. 24 9 5 10 35:35 23 11. R-falva 24 8 7 9 26:35 23 12. Tószeg 24 8 5 11 29:41 21 13. Km TE 24 6 13 33 :»• »7 14. J-jákóhal. 24 4 9 11 29:49 17 15. K-hegyes 23 1 6 16 15 :36 8 16. Cibakháza 24 2 3 19 18:68 7 Az ifjúsági bajnokság állása: 1. Mezőtúr 24 17 5 2 72:19 39 2. Túrkeve 24 17 2 4 78 .22 36 3. T-földvar 24 17 2 5 73:26 36 4. Szó. Olajb. 24 15 1 8 67:28 31 5. Szó. Cuk. 24 12 5 7 62:37 29 6. Üjszász 24 12 5 7 53:28 29 7. Karcag 23 11 7 5 55:33 29 8. Jb. Vasas 24 12 4 8 69:52 28 9. Kunhegyes 23 10 4 9 53:40 24 10. R-falva 24 P 6 9 •M 11. Tószeg 24 6 5 13 46 -P« «•» 12. K-márton 24 7 3 14 28:66 17 13, Km. TE 24 6 5 13 33:39 17 14». J-ároksz . 24 4 4 16 24:7! 12 15. Cibakhaza 24 5 1 18 13:79 11 16. K. MED. 24 2 2 20 20:116 6 máromi. Várai (2), Schwet­ner (1). Csere: Salamon, Biró (2), Molnár, Fagyai. — Technikai okok miatt a Ki­lián 20 perccel később ér­kezett meg a döntőfontossá­gú mérkőzés színhelyére. Így bemelegítés nélkül azonnal kezdeni kellett. A hazai csapat hatalmas iramot dik­tált és fokozatosan húzott el az idegesen és a váci vé­dők túlkemény játéka miatt tartózkodóan játszó Kilián­tól. Az első félidőben meg fokozta á balszerencsét a Kilián csatárok részéről lőtt 12 kapufa. A másoik félidő első idő­szakában a Kilián fokoza­tosan szépített- A váciak vi­tatható emberelőnyhöz ju­tottak és ez végképp meg­pecsételte a Kilián sorsát. A mérkőzés hajrájában a Ki­lián csatárok kapufa csúcsot állítva, összesen 22-t lőttek. A mérkőzés kimenetelét nagyban befolyásolta a mér­kőzés előtti zavaró körül­mény. A Kilián megtartotta második helyét a listavezető Váci Fonó mögött. H. .1. Teke NB II Szolnoki MÁV—Szegedi IKV 7:1 (2591:2359). A MÁV 4-es tekercsamokában lebonyolí­tott találkozón a szolnoki gárda nagyszerű formában versenyzett és kiváló egyéni tel jesi tmén yci vei vissza vágott tavalyi legyőzőjének. A szol­nokiak közül ezen a verse­nyen Dedrák 470, Kántor F. 445, Kántor S. 427, Kalics 426, Vigh 422, Laurincsik 401 lat ütött. A vendégek pontját Terhes 421 fás ered­ményével szerezte­H. Gy.