Szolnok Megyei Néplap, 1968. június (19. évfolyam, 127-152. szám)

1968-06-04 / 129. szám

4 SZOLNOK MEGTEI NÉPLAP 1953, június A B* Nagy ragyogó sikere IMB II: Küzdelmes mérkőzések 11 JVß III: mérsékelt színvonal 11 Megyei I. o: Növekszik liszaf öldvár előnye SZOLNOKI MÁV—SZEGEDI VSE 2:1 (2:1) MÄV sporttelep, 1200 né­ző, v.: Tófalvi. Sz. MÁV: Fehér — Sülé, Atxxnyi, Roz- mis, B. Nagy, Földes!, Kar- kysz, Pintér I, Tóth II" (Jó- zsa), Szolnoki, Czifra. Edző: Horváth János. — SZVSE: Sima! — Csiger, Karsai, Há­jas, Farkas, Juhász (Szabó), Kiss, Bité, Salánki, Számos- völgyi, Viczián. — Edző: Láczi Ferenc; Mindkét együttes nagy lendülettel kezdte a játékot" Az első jó támadást 2 szol­nokiak vezették. A szege­diek ellenakciói igen veszé­lyesek voltak. A 7. percben Viczián ügyesen kihasználta a MÁV védelem pillanatnyi tétovázását és közelről meg­szerezte a vezetést. 0:1. A MÄV sorozatos támadásai csak a 30. percben hoztak gólt. Cziira perdített labdá­ját Szolnoki a hálóba vág­ta. 1:1. Az egyenlítés után szegedi percek következtek, cé csakhamar ismét a MÁV irányított és a 43. percben újra Szolnoki volt eredmé­nyes. 2:1. Békéscsaba, 3500 néző, v.i Bacsai Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Kuba (Sülé), Batke, Németh, Bertók, Száraz. — Edző: Pillér Sándor. Jász­berény: Kohári — Fekete II, Helle, Tóth, Józsa, Sárközi, Fülöp, Keresztesi, Moós, Bánhidi, Szántai. — Edző: Bukhár László. A mérkőzés elején a ven­dégcsapat táinadott többet. A 10. percben Moós 20 mé­terről futtában leadott lö­vését a kapus védte. A 34. percben Németh közeli feje­sét Kohári bravúrosan há­rította. A 44. percben sza­badrúgáshoz jutottak a ha­zaiak, a kaputól 25 méter­re. A lövést Kohári szöglet­re tolta. A 45. percben Szántai távoli lövése fölé szállt. , Szünet után is jó iramban folytatódott a mérkőzés, a hazaiak nagy erővel támad­tak. A 49. percb&n Bertók erős lövését Kohári szöglet­re nyomta. A 81. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. A 16-osról leadott lövést Kö- hári a leshelyzetben lévő Száraz elé ütötte és a bal­szélső közelről megszerezte Szolnoki Vegyiművek— Záhonyi VSC 2:1 (0:0) Vegyiművek pálya, 200 néző, v.: Pencz. Vegyimű­vek: IIocz — Három, Né­meth D., C'zétónyi, Mihályi, Germán, Németh F., Váral­jai, Kolláth (Molnár), Lé­vai, Stummer. Edző: So­mogj’vári József, Az első félidő változatos, közepes színvonalú játékot hozott. A Vegyiművek töb­bet, a Záhony veszélyeseb­ben támadott. Szünet után az 55. percben Erdei III. óriáSj bombája Hocz hálójá­ba vágódott. A befejezés előtt tíz perccel Németh F. 11-esbői szépített. Óriási volt a Vegyiművek nyomá­sa és Mihályi fejese beállí­totta a végeredményt. Jó: Németh D. (a mezőny leg­jobbja), Mihályi, Németh F., Stummer, ill. Gyuricska, Kecskés, Erdei II, Erdei III. — vári — Szabó SE—Hajdúböszörményi Bocskai 1:1 (1:1) Mezőtúr, 300 néző, v.: Migróczi. Szabó SE: Kerék­gyártó — Nagy II, Farkas. Jancsa, Szűcs, Sárkány, Űr­béli, Molnár. Nagy I, Bán­hidi, Kristály (Sánta). Edző: Podrnsniczki József. Már a 2. percben Urbán óriási helyzetet hagyott ki. Két perc múlva ugyanő nagy helyzetben az oidalhálóba lett. Ezután ellaposodott a Szünet után a kék-fehé­rek fergeteges ostromba kezdték és mintegy 20 per­cen át nagy nyomás nehe­zedett a szegedi védelemre! A MÁV sorozatos gólhely­zeteit azonban nem sikerült, értékesíteni. A 70. percben egy szegedi raj la ül és során viszont sakk-matt volt a MÁV védelem és csak nagy" szerencse mentette meg a szolnoki kaput az egyenlítő góltól. Az utolsó negyedórát változó irányú izgalmas me­zőnyjáték jellemezte. A kél jó formában lévő együttes találkozója heves iramú, vérbeli küzdelmet ho­zott. A szolnoki gárda a mérkőzés nagy részében dön­tő fölényt tudott kiharcol­ni, de gólokban ez nem ju­tott kifejezésre. A csapat minden tagja teljes erőbedo­bással, jól játszott. Egyéni­leg a Eöldesi, B. Nagy fede­zetpár, a támadók közül Czifra és Pintér munkabírá­sával. Szolnoki góljaival tűnt ki. H. Gy. a győztes gólt. 1:0. A gól után a Lehel támadott, de az egyenlítésre nem futotta erejéből. Végig nagyiramú mérkő­zésen a Lehel szervezett vé­dekezéssel okosan lelassítot­ta a hazaiak lendületét. Jó: Láza, Szűcs, Papp, ill. Ko­hári, Tóth, Helle, Józsa, Moós, — lászló — További eredmények; — Debreceni VSC—Cegléd 4:3, KISTEXT—Gázművek 4:0, Kecskeméti TE—Gyula 2:1, Kiskunfélegyháza—Debreceni Elektromos 3:2, MGM Deb­recen—Szegedi Dózsa 1:1. A bajnokság állása Keleti csoport 1. Békéscs, 12 8 3 1 17: 2 19 2. DVSC 12 7 2 3 21:15 16 3. Pénzügyőr 12 6 1 5 19:14 13 4. Szó. MÁV 12 6 1 5 15:13 13 5. SZVSE 12 5 3 4 11:10 13 6. Kecsk. TE 12 5 3 4 18:20 13 7. KISTEXT 12 3 6 3 18:12 12 8. Cegléd 32 4 4 4 22:20 12 9. D. Eleklr. 12 3 6 3 17:17 12 10. MCÍM Debr 12 4 3 5 8: 8 11 11. K-félegyh. 12 4 3 5 17:18 11 12. J-berény 12 2 6 4 17:21 10 13. K. Goldb. 12 3 4 5 13:19 10 14. Szeg. D. 12 2 5 5 11:14 9 15. Gyula 12 3 3 6 9:16 9 16. Gazmüvek 12 3 3 6 17:31 9 játék. G.: Bánhidi, ill. Csa­tári. Jó: Szarka, Nagy, K. Tóth, 2 Szabó SE-ből sen­kit sem lehet kiemelni. — sindel — Kisvárda—Tm. Vasas 0:0 Kisvárda, 300 néző, v.? Elekes. T-miklós: Vasas I — Csontos, Frikker, Fekete, Balázs, Szabó, Mezei, Ipacs, Szedlák, Németh II, Vasas II. Edző: Horváth Ferenc. Közepes iramú mérkőzé­sen egyik csatársor sem tud­ta kihasználni az adódó helyzeteket. A Vasas töb­bet támadott, de Németh korai sérülése megbontotta az egyébként is gyengélkedő csatársor egységét. A vendé­gek ha a helyzeteiket ki­használják, akár több góllal is győzhettek volna. Jó: Va­sas I, Csontos, Frikker, Ba­lázs, ill. az ellenfél vé­delme. — n. Hajdúszoboszlói Bocskai— Kilián SE 4:1 (1:1) Hajdúszoboszló, 1000, néző, v.: Dévényi, Kilián: Váral­jai — Füle. Űrt, Kövér, Juhász, Karkecz, Bodnár, Kollár (Boísó). Jánka, Sza­bó, Tóth. — Edző: Rákóczi Ferenc. Nagyiramú mérkőzésen a Kilián kapushibákból veszí­tette el a mérkőzést. — G.: Némethy 2, Kiss 11 2. ill. Kollár. Jó: Némethy, Kiss II, Kiss I, Halasi, ill. Bodnár, Kollár a sérülésig, Karkecz. R. F. r Eszakközép csoport Aszod—Martfű 3:2 (0:1) Aszód, 800 néző, v.: Kel­ler. Martfű: Lengyel — Szabó, Sütő, Nagy II, Mes­ter, Szűcs, Katona, Bíró, Mc- zőteleki, Nagy I, Kantér (Kovács), Edző: Mikus Ernő. Végig nagy iramú, válto­zatos küzdelemben a mart­fűi együttes idei legjobb .iá­tékát nyújtotta, de ezúttal balszerencsés mérkőzést.^ ví­vott. A 65. percben f><4-es állásnál a martfűi KoVács szabályos gólját a játékveze­tő nem adta meg. A mérkő­zést eldöntő gól a 90. perc­ben esett. Martfű legalább döntetlent érdemelt volna. G.: Kovács, Mundri, Truzsi, ill. Kontér, Nagy I — Jó: Karlovics, Truzsi, Fűzéi", Mudri, 111. Sütő, Nagy II, Mester, Szűcs, Mezőteleki. — verbók — Megyei I. o, Tiszaföldvár—Rákóczii alva 4:0 (2:0) Tiszaföldvár, 600 néző, v.: Szántó. A mérkőzést végig a Tiszaföldvár irányította, a gól­arány még nagyobb arányú is lehetett volna. G.: Makai, Berta 2—2. Jó: a Tiszaföldvár közvet­len * védelme, Berta, Makai, Rá­kóczi faivából senkit nem lehet kiemelni. Tiszaföldvár ifi—Rákóczifalva ifi 3:0. h— szabó —• Üjszász—Kunhegyes 4:1 (2:0) Kunhegyes, 300 néző, v.: Bal­czö. A mérkőzés' újszászi táma­dásokkal kezdődött ■ és "'az-' 5. percben már sikerült megsze­rezni a vezetést. Tíz percig kunhegyes! fölény volt* azonban gólt nem tudtak elérni az ügyet­len csatárok, — Szünet után a Kunhegyes még többet táma­dott, de a gólokat a szervezet­ten és jobban játszó vendégek rúgták. Üjszász győzelme meg­érdemelt, de a gólarány túlzott. Pártos játékvezetés. G.: Nagy 2. Mérész. Farkas, ill. Szabó J. Jó: Kovács, Takács* Nagy, ill. Szabó J., GorzáS. Kunhegyes iíí—Üjszász ifi 2:0. — kiss — Jászárokszállás—K. MEDOSZ 3:1 (3:0) Jászárokszállás, 500 né­ző, v.: Vágó K. A hazaiak az első félidőben szép, lendületes játékkal három gólos előnyt szereztek. A második félidőben kiegyensúlyozottá vált a küz­delem és a vendégek szépíteni tudtak. A sportszerű mérkőzést a játékvezetői hármas jól ve­zette. G.: Bagi 2, Zsólya* iU. Mészáros (lt-esből). Jó: Zsőlya, Rédeh Bagi, ill. Fábián,. Peré- nyi, Baktai, J-ároksz. ifi—MEDOSZ ifi 3:3. — farkas — Jb. Vasas—Szó. Olajbányász 0:0 Jászberény a 200 néző, v.t Dúl. Kezdés után a vendégek némi mezőnyfölényt harcoltak ki, több veszélyes támadást ve­zettek. Szünet után feljavult a Vasas, nagy iramot diktált, gólt azonban nem sikerült elérnie. A 64. percben az Olajbányász ki­hagyott egy 11-est. Jó: Sándor fa mezőny legjobbja), Táncsics, Pévfy. Bugyi* Inges, ill. Fejes, Bíró. Tapasztó, J-berény ifi—Olajb. ifi 2:2. B. I. Karcag — Jásziákóhalma 1:1 0 :0) Karcag, 700 néző, v,: Ger­gely. Hiába támadott többet, a karcagi csapat, erőtlen játéka miatt tehetetlen volt a végig lelkesen játszó és szívósan vé­dekező Jákóhalmával. A ven­dégek pontszerzése megérde­melt. G.: Vivát. ill. Kovács. .Tó: S7abó* Szabados, Antal. ill. Ko­vács, Koncsik, farkas. Koz- irmozki. Lukács ti. Karcag ifi—Jákóhalnm ifi 5:0. _ S^öllősi — K unszentmártoni TE—Mezőtú­ri AFC 1:1 (0:0) Kunszentmár- ton, 300 néző, v.: Hegedűs. Kö­zepes iramú* de mindvégig él­vezetes mérkőzésen a hazai csa­társor ismét csak hely/.etkidol- gozásra játszotta a futballt. A gólképtelen KUTE csatároknak tulajdonítható a döntetlen. — G.: Imrei, ill. Iglódi II. Jó: Földi, Gaál, Varga, Tóth, ill. Rácz, Fórizs* Tasi. MAFC ifi—KUTE Ifi 4:0. — lázi — Túrkevc—Cibakháza 6:1 (3:ö) Cibakháza, 200 néző, v.: Horváth J. Gyenge játékvezetés mellett alacsony színvonalú, — közepes iramú mérkőzés. — A Túrkeve minden csapatrésze jobban ját­szott a széteső formát mutató Cibakháza ellen. A Túrkeve akár kétszámjegyű eredményt is elérhetett volna. G.: Vitárts 3, F. Ki** a. ÜL Gaduü. Jó: Vi&ti. Faragó* Papp, Szabó, ill. Öze, Gachal. Túrkeve ifi—Cibakháza ifi 7:0, — petrik — A bajnokság állasa 1. T-földvár 11 fi 1 2 18: 4 17 2. Túrkeve 11 6 3 2 21: 9 15 3. Üjszász 11 7 1 3 29:15 15 4. Karcag 10 5 4 1 15: 8 14 5, Szó Olajb. U 5 4 2 17 :lu 14 6. M-túri AFC 11 5 4i 2 23:16 14 7. Jb. Vasas n 5 2 4 14:13 12 8, Tószeg n 5 2 4 15:17 12 9. K. MEDOSZ n 3 5 3 13:15 11 10, J-árokszáll. íi 4 2 5 21:16 10 11. Szó. Cuk., íi 3 4 4 20:24 10 12. R-falva íi 3 4 4 12:18 10 13. Jákőhalma íi 3 3 5 15:21 9 14, K-márt. TE íi 3 1 7 12:171 7 15. Cibakháza n 3 8 9:34 3 16. Kunhegyes 10 — 1 9 8:23 1 A Karcag—Kunhegyes ered­ményt nem számítottuk be. Az ifjúsági bajnokság allasa 1. Túrkeve lt 9 1 1 42:12' 19 2. Karcag 11 8 2 1 29:11 18 3. T-földvár 11 8 1 2 38:11 17 4. Szó. Cuk. 31 7 2 2 35:10 16 5. Üjszász 11 8 —­3 27:14 16 K. Szó Olajb. 31 7 1 3 40: 9 15 7. Jb. Vasas 11 6 3 2 42:15 15 8. MAFC 11 5 4 2 21.13 14 9. K-hegyes 11 4 3 4 27:12 11 .10. Tószeg 11 3 3 5 29:26 9 11. R-falva 11 2 3 & 13 ;20 7 12 K-márton 11 2 2 7 11:34 6 13. K. MED. 11 2 1 8 10:57 5 14. j-árokszáll. 11 l 1 9 5:49 3 15. Cibakháza 11 1 1 9 2:55 3 16. Jákóhalma 11 — 2 9 8:30 2 Cukorgyár ifi—Tószeg ifi 4:0. TEKE NB II FÉRFI Bp. Postás—Szolnoki MÁV 6:2. MÁV 4-es tekecsarnok, v.: Vörös, Dobos. A tavaszi idéoy utolsó mérkőzésén a MÁV tekézői hazai környe­zetben sem tudták legyőzni a higgadtabban versenyző fővárosiakat. A MÁV-nál ezúttal csak Dedrák (464) és Kántor F. (446) érte el a várt formát és így továbbra is a tabella alsó részében maradt a vasutas csapat. Labdarúgó NB I. FTC—Szeged 6:1, Bp. Hon­véd—MTK 2:0, Győr—Új­pest 1:1, Diósgyőr—Tatabá­nya 0:0, Dunaújváros—Sal­gótarján 2:1, Csepel—Video­ton 3:1,­A bajnokság állása 1, Vasas 12 9 1 2 36:15 19 2. Bp. Honv. 12 7 4 1 22: 8 18 3. Ü. Dózsa 12 6 4 2 26:13 16 4. FTC 11 6 3 2 24:14 15 5. Csepel 12 6 3 3 16:10 15 6. Szeged 12 4 5 3 15:22 13 7. Egyetértés 12 2 7 3 13:15 11 8. Dunaujv. 12 4 3 5 13:17 11 n. Szombath, 11 3 5 3 12:18 11 10. Pécs 12 3 5 4 7:1.6 11 11. MTK 12 3 4 5 13:13 10 12. Salgótarj, 12 3 4 5 15:20 10 13. Videoton 12 3 2 7 12:23 8 14. Tatabanya 12 1 6 5 6.T3 8 15, Győr 13 1 5 6 5:13 7 16. Diósgyőr 12 1 5 6 10:18 7 NB I B Eger — Kecskemét 2:2, Ganz-MAVAG—Győri Dózsa 3:1, Pécsi Bányász—Budafok 4:0, Oroszlány — Várpalota 0:0, Szállítók—Komló 0:0, Nagybátony—Miskolc 1:1, BVSC—Ózd 2:2. Bp. Előre— Nyíregyháza 1:0. A bajnokság állása 1. Komló 14 8 5 1 23: 8 21 2. Kecskemét 14 7 5 2 16:11 19 3. Eser 14» 5 8 1 19:12 18 4. Várpalota 14 3 6 3 16:12 16 5. Bp. Spart. 14 4 8 2 18:17 16 6. Oroszlány 14 6 3 5 20:12 15 7. Bp. Előre 14 6 3 5 14:10 15 8. MA VÁG 14 5 5 4 14:14 15 9. Szó. MTE 14 6 o 6 14:17 14 10. Szállítók 14 5 3 6 14:15 13 11. MVSC 14 3 7 4 12:13 13 1?. Nagyfát, 14 f 3 5 15:17 13 13. BVSC 14 3 2 7 21:22 12 14. Pécsi B. 14 4 4 6 15:17 12 15. Győri D. 14 3 5 6 14:21 11 1«. Nyíregvh. 14 3 4 7 9:15 10 17. Budafok 14 3 4 7 14:25 10 18. Özd 14 2 5 7 6:16 9 Totó eredmények 1. Győr—-Ujt». Dózsa X 1:1 2. Honvéd—MfK 1 2:0 3. Szeged—Ferencváros 2 1:6 4. Videoton-—Csépel 2 1:3 5. Dunaújváros—SBTC 1 2:1 6. Diósgyőr—Tatabánya X 0:0 7. Szállítók—Komló X 0:0 8. Nagybátony—MVSC X í:1 9 Eger—Kecskemét X 2:2 io] r:vse—Dvse 2 3:4 11. Szó. MÁV—SZVSE 1 2:1 i? 1 * :0 13. Zalka FSE—PFAC X 1:1-Ti 11. Siófok—Veszprém 1 4:1 Vasárnap rendezték meg a Játékcsamokban Budapest párbaj tőr-bajnokságát, ame­lyet dr. Duronnelly László vívómesterről neveztek el. Összesen 43-an léptek pást­ra, közöttük meghívottként B. Nagy Pál, a Szolnoki MÁV versenyzője és a ma­gyar öttusa válogatott. Az első és a második for­dulóból. B. Nagy veretlenül került a döntőbe. Itt először Szolnoki Dózsa—Vasas 7.3 (1:0, 2:0, 2:1, 2:2), Damjanich uszoda, 300 néző, v.: Haran­gozó. Dózsa: Cservenyák — Pintér, Kádár — Kanizsa — Urbán, Szabó, Koncz. Edző: Kanizsa Tivadar. Vasas: Da- rida — Bodnár II., Olajos — Togyeriska — Köröshegyi, Mahner, Váczi. Csere: Lau- kó, Kuczora, Magó. Edző: Hajdúk Gyula. Góldobó: Ur­bán 4 (2-t 4 m-ből), Kádár, Kanizsa, ill. Olajos 3 (mind 4 méteresből). Borzi és Vezsenyi a me­dence széléről nézte a mér­kőzést, mert mindketten a Komjádi csapatban jöttek számításba. Az első esemény Szabó szögletre ütött lövése volt. A Dózsa támadott töb­bet, egy felúszás végén Ká­dár a balsarokba ívelt. 1:0. Kanizsa a kapufára ejtett, egy nagy helyzet kimaradt, közben a Dózsa két jó pon­tot kapott. A második ne­gyed elején meg lett a har­madik is, ezt Urbán értéke­sítette. 2:0. a Vasas is dob­hatott büntetőt, de Togye­riska kapufára lőtt. Koncz is a kapufát találta el, utá­na viszont Kádár átadását szép doplerrel juttatta a há­lóba. 3:0. A harmadik negyedben cserélt a Vasas. Koncz át­adását Urbán elegánsan he­lyezte a kapuba 4:Ó, májd egy remek felúszás után Pin­tér a kapufát találta el. — Büntetőből lőtte első gólját a Vasas, támadott is, de sze­FGTSK Kecskemét—Martfii 28:25 (15:10), Kecskemét, 200, v.: Kapocsi. Martfű: Kenye­res — Kurilla, Fabulya, Kes- jár,. Gálik, Sándor, Barabás, cs.: Szaszák, Tóvizi, Boros, ,M. Tóth, Gellér. A hibás védekezési felfo­gásban játszó cipőgyáriak az első félidőben nem tudták kihasználni kapusaik jó tel­jesítményét. A két kapus a második félidőre ismét elké­szült erejével, de ekkor már a mezőnyjátékosok feljavu­lása sem volt elegendő a hátrány ledolgozására. G.: Kesjár 9, Fabulya 7, Gálik 6, Gellér 2, Kurilla. Jó: Kes- iár. Gálik, Fabulya. NB II. NŐI Makót VSC—Martfű 18:7 (11:3), 200, v.: Hortobágyi. Martfű: Ternák — Boros, Hrutka, Kovács, Szilágyi, Fújsz, Ábrók, cs.: Kollár, Kazinczy, Beke, Hernek. A múlt vasárnapi nagy­szerű teljesítmény után a hazaiak önfejű, szervezetlen támadójátékukkal, erélytelen és gyámoltalan védőjátékuk­kal rászolgáltak a vereségre, ha annak aránya túlzott is. Ennek jogosságát még az sem menti, hogy kapusuk nélkül, tartalékosán kellett kikapott, a délutáni foly­tatás azonban niég nem tisztázta az esélyeket. A döntő utolsó szakaszában Kulcsárral holtversenyben álltak az élen. Az újra vívás­ban B. Nagy 5:3-ra győzött s ezzel a Duronnelly emlék­verseny győztese lett. 2. Kul­csár (OSC), 3. Erdős G. (BVSC), 4, Fenyvesi (BVSC), 5. Préda dr. (CSC). relt a Dózsa védelem, az előrevágott labdát Urbán egyedül kapta és vízre vá­gott lövésével 5:1 lett az eredmény. Az utolsó negye­det ezúttal is kissé könnyen vette a Dózsa. Urbán bün­tetőjére Olajos kettővel vá­laszolt, 6:3. Urban szögletet harcolt ki, s a beívelt labdát Kanizsa a jobbsarokba ível­te. 7:3, Klassziskülönbség volt a két csapat között. A Dózsa nem játszott csúcsformájá­ban, de végig irányította a mérkőzést, sokat támadóit jóval nagyobb arányban is győzhetett volna. A szolnoki játékosok részéről időnként parádés megoldásokat és bosszantó átadási hibákat lehetett látni. Ezzel a Dózsa befejezte tavaszi mérkőzéseit. Kanizsa, Urbán, Koncz és Cservenyák Berlinbe, a Dó­zsa szpartakiádra utazott, Borzi és Vezsenyi a Svájcba készülő magyar ifjúsági vá­logatottnak a tagja. A má­sodik forduló július 6-án folytatódik. (pataki) A bajnokság állása X. FTC 9 8 1 — 63:21 17 2. OSC 8 ä 3 — 61:38 13 3. Bp. Honvéd 9 3 5 1 44:4111 4. 0. Dózsa 9 3 1 2 39:34 II) 5. Szolnok 9 4 2 3 46:49 19 6. Hp. Spartác, 8 3 2 3 33:35 * 7. Cs. Autó 8 1 4 3 32:38 6 8. BVSC 8 2 1 5 39:43 5 9. Eger 9 1 2 6 33:47 4 10. Vasas 9 — 2 7 28:52 2 Komjádi Kupa: Sz. Dózsa —Újpesti Dózsa 5:2, Szolnok, kiállni. G.: Kovács 3, Brnos, Fújsz 2—2. A Martfűből sen­kit sem lehet kiemelni. FÉRFI Kilián SE—Szegedi Építők 34:19 (13:9), Kilián pálya, v.: Tóth. Kilián SE: Hegedűs — Svhwertner 13, Bíró 3, Várai 5, Komáromi 2, Zobor 7, Szabó 3. Csere: Salamon^ Fagyai 1, Molnár, Dornyi. A szegediek kezdtek job­ban és 5:2-re elhúztak. A Ki­lián támadásait kezdetben nem kísérte szerencse, mivel több kapufát lőttek. A ha­zaiak az iram fokozásával lassan átvették az irányítást. A vendégek a játék lassítá­sára törekedtek, de ez nein járt sikerrel. A Kilián vé­delem gyors ki támadásokkal rendre megszerezte a labdát és 12:9-cel zárták a félidőt. A második játékrészt Ki­lián gól nyitotta meg. A ha­zaiak, különösein Schweriner révén, gyors, korszerű tá­madásokat vezettek és 20:12- re elhúztak. Az Építők nem tudta átvenni a nagy ira­mot. A Kilián a mérkőzés hajrájában még fokozni 13 tudott és megérdemelt nagy- gólarányú győzelmet aratott. Jó: Schweriner, Szabó, 'Zéfn bor, Várai. ,. BÉKÉSCSABAI ÉLŐRE—JB. LEHEL 1:0 (0:0) NB III. Északkeleti csoport Gokart verseny Jászberényben Az országos gokart baj­nokság 3. fordulóját a Jász­berényi Volán SC rendezte meg Jászberényben a Lehel téren, ahol 3 ezer néző he­lyezkedett el. A gokartosok az országos bajnoki címe­kért két kategóriában verse­nyeztek. A 125 kcm. széria- gépek kategóriájában 30 ver­senyző indult. 1. Pekári (Szigethalom), 2. Szarvas (Jb. Volán), 3. Szlovák (FAÜ), 4, László (Jb. Volán), 5. Szántó (Szigethalom). 125 kcm. sportgépek ka te­góriájában 18-an indultak. 1. Erdei (MALÉV), 2. Győri (MALÉV), 3. Tóth (Jb. Vo­lán), 4. Kizman (MALÉV), 5, Läufer (Csepeli Papír). A Jászberényi Volán külön serlegét Pekári Miklós (Szi­gethalom) nyerte. A 3, fordu­ló után az összetettben sport­gépeknél 1. Erdei 24 pont­tal, a jászberényi Tóthnak 10 pontja van. Szériagépek­nél első Szarvas (Jászberény) 14 ponttal, a verseny öt for­dulóból áll. L. S. Kézilabda l\l& hB Vízilabda OB I Utolsó tavaszi mérkőzés