Szolnok Megyei Néplap, 1968. május (19. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-07 / 105. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 196*. május 7. NB I. B: Balszerencsés gólok m 1\ B II: Verejtékes győzelmek i NB III: Vegyiművek siker idegenben Megyei I. o: Tömörül az élmezőny MVSC—SZOLNOKI MTE 2: Miskolc, 1500 néző, v.: Szlávik. MVSC: Czibere — Krompaszky, Luczó, Hemá- di, Temesvári, Molnár, Ma­rosi, Kiss II, Vasvári, Kiss I, Buczkó. Edző: Nagy György. MTE: Nagy P. — Papp II, Árvái. Thékes, Molnár, Mi­mer II, Papp Ij Pusztai, Pál, Nagy F., Pallai. Edző: Tóvizi István, Csere: Thékes helyett Palla (80. perc). A hazaiak kezdtek job­ban. Először Kiss II, majd Kiss I közeli lövését védte szépen Nagy P. A 12. perc­ben Pallai két csel után 18 méterről alig lőtt mellé. — Egy előrevágott labdának Thékes aláíutott, Árvái el­csúszott, Marosi egyedül hú­zott kapura és óriási hely­zetben Nagyba rúgta a lab­dát. A következő percben Hernádi 20 méteres szabad­rúgását bravúr-raj. öklözte ki a szolnoki kapus. A 26. percben Pál elől Luczó ha­zaadta a labdát, a kiindu­ló Czibere majdnem öngólt vétett. A 32. percben Ár­vái hátraollóaott labdájára Papp I indult rá, de leszo­rított kezére pattant a lab­da és Szlávik li-est ítélt. Szándékosságról szó sem lehetett. A büntetőt Krom- paszky értékesítette. 1:0. Szünet után egy ideig a hazaiak támadgattak, majd fokozatosain az MTE vette át az irányítást. Nagy Fe­renc és Pallai lövését véd­te Czibere. A 14. percben Himer II szöglete a kapufá­ról pattant vissza. A 20; percben Nagy Pálnak akadt dolga. A 24. percben Himer II váratlanul lőtt, a megle­pett kapus mellett a kapu­fát súrolta a labda. Három perc múlva óriási tűzijáték volt a miskolci kapu előtt — Pusztai, Nagy és Pallai lövése vágódott le a védők­ről. Egy miskolci és egy szolnoki sérülés fokozta az izgalmakat. (Thékes fején felszakadt a bőr.) A 36. percben Pallai közeli lövését védte szögletre Czibere. Ezzel M (1:0) ellőtte az MTE puskaporát. Ismét a hazaiak lendültek előre. Buczkó beívelt lab­dájával egymásra vártak a védők és Kiss I közelről a hálóba lőtt. 2:0. Hazai tá­madásokkal fejeződött be a mérkőzés. Az igen fontos bajnoki pontokért óriási küzdelmet vívott a két csapat. Mind a huszonkét játékos szinte ön­magát múlta felül, nem kí­mélték magukat. A csatárok számos gólhelyzetet terem­tettek, de befejezésre már alig maradt erejük. így ala­kulhatott egy vitatható il-essel és egy potyagóllal 5:0-ra az eredmény. A szol­nokiak ezúttal kiizdenitudás- ból vizsgáztak jelesre és ha Faijainak szerencséje van — másként is alakulhatott volna az eredmény, bár két­ségtelen, hogy az abszolút gólhelyzetek alapján megér­demelten nyerte első hazai mérkőzését az MVSC. Kitűnt: Hernádi, Molnár, Buczkó, ül. Nagy P., Himer II, Pallai. — kampier — További eredmények: — Ózd—Oroszlányi Bányász 0:0, Komló—Bp. Spartacus 3:0, BVSC—Nagybátony 6:0, Bp. Előre—Kecskeméti Dó­zsa 2:0, Várpalota—Buda­fok 3:1, Ganz-MÁVAG — Eger 0:0, Győri Dózsa—Pé­csi Bányász 3:1, Szállítók— Nyíregyháza 2:2; A labdarúgó NB I B állása 1. Komló 10 7 2 1 19: 6 16 2. Kecskemét 10 6 3 1 11: 3 15 3. Eger 10 3 6 1 11: 7 12 4. Bp. Spart. 10 4 4 2 13:12 12 5. Bp. Előre 10 5 1 4 11: 7 11 6. MA VÁG 10 3 5 2 6: 7 11 7. Oroszlány 10 4 2 4 13: 9 10 8, Várpalota 10 3 4> 3 12:10 10 9. Nyíregyh. 10 3 4 3 9: 9 10 10. Győri D. 10 3 4 3 13:14 10 11. Pécsit B. 10 3 3 4 9:11 9 12. SzálUtók 10 4 1 5 10:13 9 13. Szó. MTE 10 4 1 5 10:14 9 34. MVSC 10 2 4 4 6:10 8 15. BVSC 10 3 1 6 12:14 7 16. Nagybát. 10 2 3 5 10:16 7 17. Budafok 10 2 3 5 11:18 7 18. Ózd 10 2 3 5 3: 9 7 II. SZOLNOKI MÁV—KECSKEMÉTI TE 2:1 (2:1) MÄV sporttelep, 1500 né­ző, v.: Berta. MÁV: Fehér — Sülé, Abonyi, Kozmis, B. Nagy, Földes, Pagonyi, Pin­tér I, Dobos II, Tóth II (Pintér II), Szolnoki. Edző: Horváth János. KTE: Mol­nár — Frenczkó, Pavlovics, Gudricza, Páncsics, Beregi, ráírnál, Dinnyés, Sallai, Szappanos, Poós. — Edző: Lyka Antal. Heves szolnoki támadá­sokkal indult a mérkőzés és a harmadik preben ka­pufát lőttek a hazai csatá­rok. A 7. percben Szolnoki jól eltalált lövése a jobb felső sarokba vágódott. 1:0. A MÁV fokozta az iramot, de sok helyzetéből nem tudott eredményt elérni. A (szórványos, de lendületes kecskeméti ellentámadások után Pálmai kiegyenlített. 1:1. Az utolsó negyedórát váltakozó irányú lefutások jellemezték. A 30. percben Pagonyi 11-esből újabb gólt szerzett, 2:1, amelyre a KTE két kapufa lövéssel válaszolt. A 43. percben újabb 11-eshez jutott a MÁV, de Pagonyi rosszul lőtt büntetőjét Molnár ki­védte. Szünet után egy ideig a levegőben lógott a szolno­kiak újabb gólja, de 4—5 esetben el ügyetlenkedtek a helyzeteket. Az 57. percben a KTE li-eshez jutott. Dinnyés lövését azonban Fehér bravúrosan kivédte. Meglepetésre a hazaiak fo­kozatosan visszaestek, tá­madásaik erőtlenné váltak. A MÁV védelem csak na­gyon nehezen tudta tartani a meg-megújuló kecskemé­ti támadásokat. A találkozó érdekes és iz­galmas mérkőzést hozott. — Mindkét csapat a támadást szorgalmazta. Hatvan per­cen át úgy látszott, hogy Szolnok gólokkal nyer, de a csapat a nagy melegben ki- fúlladt. H. Gy. JB. LEHEL—SZEGEDI DÓZSA 2:1 <t:0) Jászberény, 800 néző, v.: Bürgés. Lehel: Kohári — Pecha, Gubicz, Tóth, Józsa, Sárközi, Fülöp, Keresztesi (Fekete II), Moós. Bánhidi, Gulyás. Edző: Bukhár Lász­ló. Szeged: Bánfi — Széli 1, Tanács, Csanádi, Zab, Ma­darász, Oravecz, Hegyes dr, Reményik dr. Tutrai, Bo­ros dr (Balogh). Edző: Ve­res László. A nagy melegben álmos iramban indult a mérkőzés A 9. percben jobboldali tá­madás futott a pályán, és Keresztesi áladásából Moós 15 méterről laposan a jobb sarokba lőtt. 1:0. A gól :itám is a hazaiak irányí­tottak, de távoli lövéseik pontatlanok voltak. Szünet után valamit élén- kült a játék. Az 50. perc­ben Keresztesinek az 5-ös sarkáról leadott lövését a kapus szögletre ütötte. Az 54. percben Keresztesi meg­sérült, helyette Fekete II állt be. Az 57. percben Bán- hidi a balszélről jól ívelte a labdát középre, és Moós 10 méterről a jobb alsó sarok­ba fejelt. 2:0. A 66. perc­ben szépített a szegedi csa­pat, Oravecz bombagólt rú­gott a bal felső sarokba. 2:1. A hátralévő időben a Lehel több helyzetet kiha­gyott. Alacsony színvonalú, lagy­matag játékot hozott a ta­lálkozó. Jó: Gubicz, Sárkö­zi. Tóth, Bánhidi, Moós, ÜL Tanács, Csanádi, Oravecz. — 1 ászló — További eredmények: — KISTEXT—Békéscsabai fi«­re 2:0, Gázművek—MGM Debrecen 1:0, Pénzügyőr— Cegléd 2:0, Szegedi VSE— Debreceni Elektromos 0:0, Debreceni VSC—Kelenföldi Gold. 5:0, Gyula—Kiskun­félegyháza. 1:0. A bajnokság állása 1. SZVSE 8 5 2 1 7: 2 12 2. Békéscsaba 8 4 3 1 8: 2 11 3. DVSC 8 4 2 2 14: 9 10 4. Szó. MÁV 8 4 1 3 11: 9 9 5. Gázművek 8 3 3 2 15:14 9 6. D. Elektr. 8 2 5 1 8:10 9 7. Pénzügyőr 8 4 — 4 12: 8 8 8. KISTEXT 8 2 4 2 11: 8 8 í>. Cegléd 8 3 2 3 13:11 8 10. Jászberény 8 2 4 2 14:16 8 11. MGM Deb. 8 3 1 4 5: 6 7 12. K. Goldb. 8 2 3 3 10:14 7 13. Gyula 8 2 3 3 7:10 7 14. K-félegyh. 8 2 1 5 10:14 5 15. Szegedi D. 8 1 3 4 6:10 5 16. Kecsk. TE 8 1 3 4 8:16 5 ZVK. III. * l-znkkeleti csoport Sz. Vegyiművek— Nagykálló 1:0 (0:0) Nagy kalló, 1000 néző, v.t Honnyák. Vegyiművek: Sző­ke — Molnár, Németh, Czé- tónyi, Mihályi, Gógány, Munkácsi, Váraljai, Kolláth, Lévai, Germán. Edző: So- mogyvári József. Nagyiramú színvonalas mérkőzést hozottakét újonc találkozója. A hazaiak töb­bet, a vendégek veszélye­sebben támadtak. A Vegyi­művek a második félidőben alkalmazott okos taktikával nyerte meg a találkozót. — G.: Kolláth. Jó: Mihályi* Gógány, Kolláth, Lévai, ill. Dorcsák, Perjék, Veres, Tiszaj •— vári — Törökszentmiklósi Vasas­Szabó L. SE 3:3 (3:0) Mezőtúr, 500 néző, v.: Migróczí. Szabó SÉ; Kerék­gyártó — Nagy II, Szűcs I, Jancsa, Sőrés (Farkas), Sár­kány, Urbán, Molnár, Nagy I, Bánhidi, Sántha; Edző: Podmanicz’ki József. Két ellentétes félidő. Az első félidőben a Vasas jól használta ki a hazaiak meg­ingásait. szünet után a fel­javult Szabó SE győzelmet érdemelt volna. A hazai csa­pat játékosait dicséret illeti, hogy 0:3 után sem adták fel. G.: Ipacs 2, Annus, illf Nagy I, Urbán, Bánhidi .Jó: Sárkány, Nagy I, ill. Vasas, Frikker, Annus. — sindel — Mátészalka— Kilián SE 1:1 (1:1) Mátészalka, 800 néző, v.: Pencz. Kilián: Váraljai — Füle, Kovács, Juhász (Tóth), Karkecz, Bodnár, Kollár, Jánka. Szabó, Kelemen, Ba- gi. Edző: Rákóczi Ferenc. Elhamarkodott játékveze­tői ítélet sújtotta a Kiliánt, mert az első percben Kol­lárt kiállította. Ennek el­lenére mindvégig jóiramú, önfeláldozó küzdeni akarás jellemezte a játékot. Jobb taktikával a 10 emberrel játszó Kilián megérdemel­ten szerezte meg az értékes pontot. Dicsérhető néhány játékos javuló formája és átlagon felüli teljesítménye. G.: Kelemen, ill. Szombati. Jó: Füle, Kovács, Karkecz, Kelemen (a mezőny leg­jobbja), Jánka, ill. Gálfi, Jakab, Huta. — rákoczi — északközép csoport Balassagyarmati Dózsa— Martfű 2:2 (2:1) Balassagyarmat, 300 né­ző, v.: Dany. Martfű: Né­meth — Sz. Kiss, Sütő, Mé­száros. Nagy II. Szűcs, Ka­tona (Kovács). Mester, Ká- tai, Hotiti, Mezőtelki. — Edző: Mikus Ernő. Végig nagyiramú, heves küzdelemben második fél­idei jobb játékával a mart­fűi együttes megérdemelten harcolta ki a döntetlent. G.: Melega II 2, ill. Szűcs, Ká- tal. Jó: Kalcsó, Melega TI, Melega I, ill. Nagy II, Szűcs, Mezőteleki; — verbok —< Megyei I. o. Tiszaföldvár—K. 1MEDOSZ 0:0 Tiszaíüldvár, 380 néző, v.: Mol­nár. A mérkőzésből 80 percig a Tiszaföldvár szinte a kapujáhoa szegezte a vendégeket, de ka­pusuk nagyszerűen védett, a tiszaföldvári csatársor játéka pedig meddő volt. A 88, perc­ben Sziráki és, Váradi (K. ME­DOSZ), illetve Szarvak (Tisza- íöldvár) kiállítva. Jó: Borza, György, Kovács, ill. a K, ME- DOSZ kapusa és védelme. Tiszaföldvár ifi—K. MEDOSZ ifi 10:!. — szabó — Cibakháza—Mezőtúri AFC 3:3 (2:1> Cibakháza. 350 néző, — v.: Balczó. A hőség ellenére nagy iramú változatos mérkőzés volt. A jó formában lévő Cibakháza végig egyenrangú ellenfele volt a listavezető Mezőtúrnak, sőt, helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez. Mezőtúr a 89. percben il-esből egyenlített. G.: Kocsis (11-esből), Aszódi, Réti, ill. Iglódi 2, Rácz (11-esből). Jó: Kocsis. Bíró (a mezőny leg­jobbja). Gál I.. Asfcódi, Hegyes, ill. Rácz. Gombás. Mezőtúr iíí—Cibakháza ifi 5:0. — petrik — Tószeg—Cjszász 1:0 (0:0) Tó­szeg, 550 néző, v.: Oravecz. A mérkőzés a hazaiak támadásai­val kezdődött. Több gólhelyzet adódott, de az első félidőben ezek kihasználatlanul maradtak. A második félidő 20. perce hoz­ta a győztes gólt, a győzelem nagyobb arányú is lehetett vol­na. Tószeg szép játékával nagy közönségsikert aratott. G. Papp. Dicséretet érdemel Tószeg min­den játékosa, ill. Kovács, Si­mon. Takács, Kálóczi. Üjszász ifi—Tószeg ifi 2:1. — spányik —■ Karcag—Kunszentmártoni TE 3:0 (0:0) Karcag, 300 néző, V.: Ragó. Hosszú időn át nagyjából kiegyenlített erők küzdelme. A jól szervezett KTE védőfal rend­re hárította a karcagi csatárok próbálkozásait. A 70. percben a hátvéd Pékár távoli ívelt lab­dája a meglepett kapus feje felett hullott a hálóba. — A gól megzavarta a vendégeket, Kar­cag fölénybe került, s az utolsó 5 percben két újabb gól szüle­tett a leálló KUTE védők mel­lett. G.: Pékár. Kovács T„ An­tal i, Jó: P Kovács, örlős. Ko­vács" T., ill. Földi, Pálinkás, Ve­res. Csornán. Karcag ifi-KÜTE ifi 2:2. — szöUősi — Szó. Cukorgyár—Jászjákóhalma 6:0 (2:0) Cukorgyári pálya, 100 néző, v. Gáli. A mérkőzést vé­gig a Cukorgyár irányította. A XI félidőben teljesen egyoldalú­vá vált a játék. a Cukorgyár tetszés szerint érte el góljait. A helyzetek alapján a győzelem nagyobb arányú is lehetett vol­na. 4;0-nál a jászjákóhalmi kö­zéphátvéd kiállítva. Kitűnő já­tékvezetés. G.: Munkácsi 4, Ka- polcsi. Kolláth (ll-esböl). Jó: Munkácsi (tt mezőny legjobbja), Márkus. Korányi. Major, ill. Nagy r„ Kozjnóczki. Cukorgyár ifi—Jászjákóhalma ifi 3:1. — sokvári — Szó. Olajbányász — Kunhegyes 3:2 <i:1) Kunhegyes. 300 néző, v.: Faggyasi. Már az első perc meghozta a vendégek vezetését. A gól után mindkét, kapu egy­formán forgott veszélyben, azon­ban — főleg a kunhegyes! csa­tárok — elügyetlenkedték a helyzeteket, A vendégek széteső játékuk ellenére megérdemelték a győzelmet, a gyengén és lé­lek nélkül játszó hazaiak ellen. .Tő játékvezetés. G. Fejes 2. Ko­vács, ill. Dobák 2. Jó: Draskóezi, Bányai, Papp. — Kunhegyesből senkit, nem lehet, kiemelni. Olajb. ifi—Kunhegyes ifi 1:0. — kiss — Túrkeve—Rákóczifalva 1:0 (1:0) Fákóczifalva, Jb. Vasas—Jászárokszállás 4:1 Jászberény. A bajnokság állása 1. Karcag 7 5 2 — 10: 4 12 2. M-túri AFC 7 4 3 — 19:11 11 3. Túrkeve 7 4 2 1. 10: 4 10 4. Szó. Olajb. 7 4* 1 2 11: 5 9 5. Üjszász 7 4 1 2 16: 8 9 fi. Jb. Vasas 7 4 1 *> 11: 6 9 7. Tiszaföldvár 7 4 1 o 5: 3 9 8. Tószeg 7 4 1 2 10:11 9 9. Szó. Cukor. 7 3 2 3 14:17 6 10. K. MEDOSZ 7 l 4 2 8:11 6 11. R-falva 7 2 2 3 7:11 6 12. J-árokszáll. 7 2 1 4 13:11 5 13. K-márt. TE 7 2 — 5 8:12 4 14. Jákőhalma 7 l 2 4 7:13 4 15. Cibakháza 7 — 2 5 4:20 2 16. Kunhegyes 7 — 1 6 5:11 1 Totó eredményeit f. Komló—Bp. Spartacus 1 3:0 2. Ganz-MA VÁG—Eger x 0:0 3. Nyíregyháza—Szállítók x 2:2 4. Ózd—Oroszlány x 0:0 5. Gy. Dózsa—P. Bányász I 3:1 fi. Bp. Előre—Kecskemét 1 2:0 7. Zalka FSE—Esztergom 1 1:0 8. Almásf.—Salgót. KSE 2 1:3 9. Veszprém—Táncsics x 2:2 10. Pécsi Ercb —ZTE x 1:1 11. Pápa.—Szombati». Cipő x 1 :t 12. Caglíari—Torino t 2:0 13. Atalanta—Bologna 1 t;0 4-1 14. Z. Dózsa—PVSK. 1 3» ismét együtt a magyar labdarúgó válogatott — Komora a keretben Rövid egynapos szabadság után hétfőn délben ismét összegyűltek a Sportszálló­ban a magyar labdarúgó vá­logatott tagjai. Sós Károly szövetségi kapitány 13 órára jelölte meg a gyülekezés ide­iét —, csak a vidékiek jö­hettek később — de már jó­val hamarább egymásnak adták a kilincset a játékosok. — Programunk teljesen készen van, egészen a csü­törtöki elutazásig, illetve fi szombati moszkvai mérkőzé­sig — mondotta a szövetségi kapitány­A kapitány ismét merész húzásra szánta el magát. Meghívta az együttesbe Ko­mora Imrét, a Bp. Honvéd játékosát, de arra vonatko­zólag, hogy milyen szerepet szán neki. ha sor kerül a játékára, nem akart nyilat­kozni. Biztos váratlan elkép­zelései akadtak sós Kóroly- nak a moszkvai visszavágó­val kapcsolatban. Botár Zoltánnak hétfőn ismét sok tennivalója akadt, alapos vizsgálatokat végzett a játékosokon, és azok akik sérülésre panaszkodtak, meg­felelő utasítást kaptak a gyógykezelésre. Albert Fló­rián is ott volt társai köré­ben és megjegyezte: — Nagyon szeretnék ját­szani a visszavágón, de hogy mennyire érzékeny a lábam, ezt csak az edzések döntik el. Sós Károly is felfigyelt a válogatott középcsatár „meg­jegyzésére”. hiszen szamara sem mindegy, hogy Moszk­vában játszhat-e vagy som. Végleges, hogy a szovjet fővárosban pénteken edzést tai't a magyar csapat és « szombati mérkőzésen, amely magyar idő szerint 17.30 óra­kor kezdődik a nyugatnémet Tschenseher lesz a játékve­zető. Hétfőn a sportszállóban a következő 19 játékos gyűlt össze: Fatér, Tamás, Szarka, Novák, Sólymost, Mészöly, Keglovich, Ihász. Mathesz, Szűcs, Fazekas. Göröcs, Var­ga, Rákosi. Farkas, Albert, Kozma, Dunai II. és Komora. Késilabda NB /. B. férfi Tatabánya—Martfű 25:15 (10:5) Martfű, 150 n. v.: Sápi. Martfű: Ancsin — Kurilla. Fabulya, Kesjár. Sándor, Tóvizi, Geller, cs.: Szaszák, Gálik, Barabás, Borois. A higgadtan, tervszerűen és nagy lelkesedéssel játszó vendégcsapatnak nem okozott különösebb gondot az ener- váltan, lélektelenül játszó hazai gárda legyőzése. A ci­pőgyáriák nem tudták meg­ismételni az A-válogatott ellen nyújtott nagyszerű tel­je« ítmén vüket és akarat nél­küli játékukkal teljesen ki­ábrándították az egyre gyé­rülő szurkoló gárdájukat. G-' Kesjár 5, Gálik 4, Sándor, Gellér 2—2, Fabulya, Kurilla 1—1. 1XB 11. női Martfű—Kiskörös 12:4 (4:3), Kiskőrös, 400 n. v.: Leányvárt II. Martfű Csaté — Hrutika, Kovács, Szilágyi; Hajdú, Fújsz, Ábrők, cs.: Kazihci, Sándor. A martfűi lányok ezen a mérkőzésen feledtetni tudták múlt vasárnapi gyenge tel­jesítményüket. Idegességüket fokozatosan levetkőzve őröl­ték fel a hazaiak kezdeti lendületét ős ellenállását. A második félidőben fölényes biztonsággal irányították a játékot. Jó teljesítményt nyújtottak, különösen Csató. aki léét büntetőt is hárított. G.: Kovács, Hajdú 4—4, Szilágyi 3, Fújsz 1. Jó: Csa- tó, Kovács, Hajdú, Abrók. — ruják — I Férfi Hódmezővásárhelyi Textil— Kilián SE 24:22 (12:12). Ki­lián pálya. Kilián; Kovács — Schweriner (6), Bíró, Szabó (1), Komáromi (3), Várai (8), Molnár, cs.: Zo- bor (4), Dornyi, Fagyai. A Textil támadásával in­dult a mérkőzés. A Kilián csatárok kapkodása követ­keztében több biztps gólhely­zet maradt kihasználatlanul; A vendegek támadásai ar „indiszponáltan” védő hazai kapus Jóvoltából rendre gól­lal fejeződtek be és 9:4 re el­húztak. A félidő hajrájában a Kilián csatárok feljavultak és kiegyenlítettek. A máso­dik félidő első időszakában a Kilián többet kezdeménye­zett és 20:18-ra vezetett. A mérkőzés befejezése előtt négy perccel Szabó fölösle­gesen szabálytalankodott,- amiért végleg kiállították. Az emberfölényt kihasználva az utolsó percekben lőtt gó­lokkal biztosította győzelmét a Textil. Tornássok úttörő olimpiája Az úttörő olimpia első osztá­lyú tomaversenyének megyei döntőjét öt fiú és három leány csapat részvételével rendezték meg Szolnokon. A verseny anyaga megegyezett n serdülő I. osztályú versenyanyaggal. Ez komoly erőpróbát jelentett nem­csak a fiatal tornászok, hanem a csapatokat áldozatos munká­val felkészítő nevelők számá­ra is. A csapatversenyt mindkét nemben biztosan nyerték a szolnoki Költői úti iskola jól felkészített tornászai. Az iskola leánytornászai megszakítás nél­kül, tizennegyedik alkalommal nyerték el a bajnokság örökös vándordíját. A versenyen csupán egyetlen, egyéni induló volt, a nagyon tehetséges törökszentmiklósi Ka­rakán Júlia. Nehéz elemeket tartalmazó gyakorlatai nagy si­kert arattak. A rendezőség éremdijazőssal jutalmazta a csapatverseny során nyújtott, legjobb egyéni teljesíményeket elérő tornászokat is. Eredmények. Leány csapát: 1. Szolnok Koltói Anna úti ált. isk. 135.1 (testnevelő: Bertalan Imréné). 2. Martfű ált. isk. 124.8 (Szécsényi Lászlóné), 3. Kunszentmárton Deák F. úti ifik. 121,7 pont (Gulyás Gyula- né). Egyéni: Karakas Julianna* Törökszentmiklos, Bethlen u, isk. 77 pont, — edző: Dómján László. A csapatverseny során nyújtott legjobb teljesítmények: 1. Bíró Katalin 2.2, 2. Urban Ibolya 27.5, 3. Korim Éva 26.3 pont. Valamennyi Szolnok, Kol* tói úti isk. Fiú csapat: l, Szolnok, Koltói úti isk. 134.4 (testnevelő: Kő*» vári Lászlóné), 2. Jászjákóhal- ma ált. isk. 128.5 (Gonzálesz Béla), 3. Szolnok Tallinn kör­zeti Iskola 128.4 pont (Józsa Károly). Legjobb egyéni telje­sítmények: 1. Kőszegi Attila 27.3, 2. Csapó Tamás 27.1, 3. Ulado-« nitzki István 26.5 pont. Vala* mennyi Szolnok Koltói úti isk« A II. o. bajnokság eredmé­nyei. Lányok: 1. Szolnok Kol*» tói A. úti isk. 12$.35 (testneve­lő: Bertalan Imréné), 2. Szolnok Achim András úti ált, isk. 128.65 (Juhász Katalin), 3. Kunszent-* márton Mátyás király úti ált« isk. (Dóka Dezső). Fiúk: 1. Szolnok, Koltói Ai u. ált. isk. 128.8 (testnevelő: Varga Józsefné), 2. Szolnok Bajcsy-Zs. úti ált. isk. 128.5 (Ba­dart Lászlóné), 3. Jászárokszál­lás, Köztársaság téri isk. 126.9 (André Béla) pont. A Vegyiművekét Szerelő Vállalat Szolnoki Kiren­deltsége a Tiszamenti Vegyiművek területén felvé­telt hirdet: mázoló, lakatos, csőszerelő, hegesztő és segédmunkások részére Munkaidő: 5 napos munkahét. Jelentkezni lehet: hétfőn 9 órától.