Szolnok Megyei Néplap, 1968. április (19. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-23 / 94. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1988. fpffft» Sít I\B I. B: Remekelt az egri csatársor — 1\B II: Jól játszott a MÁV — NB III; Törókszentmtklós idegenben nyert — Megyei I. o: Mezőtúri diadal Szolnokon EGRI DÓZSA—SZOLNOKI Eger, 6000 néző, vezet­te: Radó. Eger: Kovács — Mészáros, Kiss. Winkler, Tátrai, Berán, Faliszek, Varga, Kovács (Rajna 65. p.), Lakinger, Szűcs. — Edző: Szentmarjay Tibor, Szolnok: Nagy P. — Papp II, Sári, Thékes, Molnár, Pál, Papp I, Sebők, Himer II, Nagy F., Kolláth (Palla 62. p.). Edző: Tóvizi István; Óriási lendülettel kezdtek a hazaiak. A 3. percben Szűcs közeli lövését bravúr­ral védte Nagy P. Lakin­ger és Berán lövése alig ke­rülte el a kaput. Az első Kzolnoíd támadás végén a 15. percben Sebők közelről a kapufára lőtte a labdát. A 27. percben Tátrai szabadrú­gására Nagy P. kimozdult, Thékes fején irányt változ­tatott a labda és hosszú ív­ben a jobb felső sarokba hullott. öngőL 1:0. Néhány percig az MTE, ezután ismét a Dózsa kez­deményezett A 41. percben lak inger 18 méteres lövése bombaként vágódott a jobb sarokba. 2:0. Kapkodtak az MTE védők. Hárman is néz­ték, hogy a robbanékony Faliszek a 45. percben kö- Sselről a hálóba találjon. 3:0. Szünet után a 3; percben lakinger ugrott ki a balol­dalon, kitűnő lövése a kapu­fáról pattant be. 4:0. Nyo­masztó volt az egriek fölé­nye. A 11. percben Szűcs a mérkőzés legnagyobb hely­zetét hagyta ki. Ismét a 15. percben adódott lehetősége az MTE-raek, de Sebők 8 méterre a kaputól lyukat rúgott. A következő támadás már eredményesebb volt. A Hi­mer II buktatásáért megítélt büntetőt Nagy F. értékesí­tette. 4:1. Mindkét csapat cse­rélt, esett az iram. A követ­kezőkben Sári sorozatos szabálytalansága volt az ese­mény, a 23. percben kiállí­totta. Radó. Ezután néhány SZOLNOKI MA V—GYULAI MÁV-sport telep, 1890 né­ző, vezette: Lakatos. MÄV: Fehér — Sülé, Abonyi, Roz- mis. Földes. B. Nagy (Dobos II 75. p.), Pagonyi, Pintér I, Józsa, Tóth II, Szolnoki. — Edző: Horváth János. — MEDOSZ: Barna — Fábri, Szilágyi, Szőke, Himer I, Gu­tái, Mészáros, Nagy F., Bp- mzs. Vasvári, Nagy I. Edző: Vasvári Péter. Kezdés után a hazaiak lendültek támadásba, több gólveszélyes helyzetet te­remtettek; eredménytelenül. A gyulaiak átvették a tem­pót és ellentámadásaik so­rán megkavarták a MÁV védelmét, de jó lövésüket a felső léc mentette. — A 15. percben Pagonyi nagysze­rűin elfutott, beadását Tóth II védhetetlenül lőtte a há­lóba. 1:0. A gól után foko­zódott az iram. Jobbára a MÁV kezdeményezett, de támadásai gyakran elakad­tak a vendégcsapat lestakti­káján. A 32. percben verve volt a gyulai védelem, de Tóth II az üres kapu mel­lé gurított Szünet után a 49. percben Pagonyi, az alapvonalrói ke- resztbeivelt labdáját Tóth II a kapus kezei között fe­jelte a hálóba. 2:0. A MÁV széleken vezetett sorozatos támadása, több kitűnő lö­vése jellemezte ezt az idő­szakot. A 70. percben a gyu­lai kapus messze kifutva mentett. Pintér I felismer­te a lehetőséget és mintegy 35 méterről megszerezte a hamadik gólt. 3:0. A gyu­laiak a 75. percben Vasvá­ri közeli lövésével szépítet­tek. 3:1. Az utolsó negyed­órát a MÁV nyomasztó, de meddő fölénye jellemezte. A MÁV csapata ezen a mérkőzésen is igazolta javu­ló formáját — mind a véde­lem, mind a támadósor tel­jesítménye felülmúlta a ven­dégekét és győzelmük na­gyobb arányú is lehetett MTE 4:1 (3:0) percig az MTE irányított — eredmény nélkül. A hajrá­ban ismét a Dózsa rohamo­zott. Idei legjobb játékával fö­lényesen győzött az Egri Dózsa. Az MTE 25 percig lelkesen játszott, jól véde­kezett, a kapott öngólt azonban durva védelmi hi­bák sorozata követte. — A szolnokiak képtelenek voltak tartani a labdát, „zsebken- dőnyi” helyen próbáltak cse­lezni — sikertelenül. Ezzel szemben az egriek hosszú keresztlabdákkal indították a két gyors szélsőt és a gól­erős Lakingert, akik rend­szerint állva hagyták az MTE védőket. Az abszolút gólhelyzetek számát tekintve az Eger na­gyobb arányban is győzhe­tett volna az igen mérsékelt lelkesedéssel játszó MTE el­len. Kitűnt: Winkler, Berán, Faliszek, Lakinger, ill. Nagy P., Pál, Nagy F. Kampier Tibor További eredmények: Mis­kolci VSC—BVSC 1:0, Ganz- MÁVAG—Várpalotai Bá­nyász 2:1, Nyíregyházi Spar­tacus—Pécsi Bányász 1:0, Budafok — Szállítók 4:2, Oroszlány — Bp. Spartacus 3:0, Bp. Előre—Nagybátony 1:0, Győri Dózsa—Komlói Bányász 0:0, Kecskeméti Dózsa—Ózdi Kohász 1:0; A bajnokság állása 1. Kecskemét 8 3 3 _ 10: 1 13 2.. Komló o 5 2 1 13: 6 12 3. Bp. Spart. 8 4 3 1 13: 9 11 4. Eger 8 3 4 1 10: 6 10 5. Oroszlány 8 4 1 3 13: 7 9 6. MA VÁG 8 3 3 2 6: 7 9 7. Várpalota 8 2 4 2 9: 8 8 8. Nyíregyh. 8 3 2 3 7: 7 8 Pécsi B. 3 3 2 3 8: 8 8 10. Nagybátony 8 2 3 3 10: 9 7 11. Bp. Előre 8 3 1 4 7: 7 7 12. Győri Dó. 8 2 3 3 10:13 7 13. Szó. MTE 8 3 1 4 9:12 7 14. Budafok 8 2 2 4 9:14 6 15. Szállítók 8 3 — 5 7:11 6 16. Ózd 8 2 2 4 3: 6 6 17. BVSC 8 2 1 5 6:13 5 18. MVSC 8 X 3 4 4:10 5 MEDOSZ 3:1 (lü) volna. A sportszerű maga­tartás. a mindvégig megmu­tatkozó töretlen küzdőszel­lem és jó erőnlét — mindkét együttest dicséri. H. Gy. További eredmények: —■ KISTEXT — Kiskunfélegy­háza 3:0, Debreceni VSC— Gázművek 2:2, Kecskeméti TE—MGM Debrecen 1:0, Bé­késcsabai Előre—Kelenföldi G. 0:0, Debreceni Elektromos —Pénzügyőr 1:0. Ceglédi VSE—Szegedi Dózsa 2:2, SZVSE—Jb. Lehel 2:0. A bajnokság állása 1. Békéscsaba 6 4 2 — 8: 0 10 2. SZVSE 6 4 1 1 5: 1 9 3. Cegléd 6 3 o 1 11: 6 8 4. DVSC 6 3 2 1 8: 7 8 5. Szó. MÁV 6 3 1 2 8: 6 7 G. Gázművek 6 2 3 1 14:12 7 7. D. Elektr. 6 2 3 1 6: 8 7 8. Goldberger 6 2 2 2 9: 8 6 9. MGM Debr. 6 3 — 3 3: 3 6 10. KISTEXT 6 1 3 2 7: 6 5 11. Pénzügyőr 6 2 — 4 8: 8 4 Í2. Jászberény 6 — 4 2 10:14 4 13. Szeg. Dó. 6 1 2 3 5: 8 4 14. Gyula 6 1 2 3 4: 8 4 15. Kecsk. TE 6 1 2 3 6:13 4 16. K-félegyh. 6 1 1 4 7:11 3 NB III. Északkeled csoport Szabó Lu SE— Kilián SE 2:1 (2:1) Mezőtúr, 550 n., v.: Fagy- gyas. Szabó SE: Kerékgyár­tó — Nagy II, Farkas, Jan- csa. Szűcs I, Sárkány, Ur- bán, Molnár, Nagy I, Kris­tály (Bánhidi), Sánta. Edző: Podmaniczki József. Kilián SE: Váraljai — Füle, Ko­vács, Juhász, Karkecz, Sza­bó. Janka, Kelemen, Bagi (Fejes), Bodnár, Kollár. — Edző: Rákóczi Ferenc. Az első félidőben változa­tos, jóiramú volt a játék, a hazaiak megérdemelten sze­reztek egy gólos vezetést. — Szünet után a játékvezető erélytelensége miatt több szabálytalansággal és durva­sággal tarkított volt a téfc G.: Sánta, Molnár* ill. Jámka (11-esből). Jó: Nagy I, Kerékgyártó, Jancsa, Szűcsi, ill. Kovács, Karkecz, Kele­men, Váraljai. — sindel — T-miklósi Vasas— Debreceni Építők ÍH) (0:0) Debrecen, 100 n., v.: Töl­gyesi. T-miklós: Simái — Öllé, Frikker, Fekete, Erdős, Vasas II, Szedlák (Balázs), Ipacs, Annus, Katona, Me­zei. Edző: Horváth Ferenc. Közepes iramú mérkőzésen sok gólhelyzetet hagytak ki a vendégek, ennek ellenére győzelmük megérdemelt G.: Ipacs. Jó: Simái, Frikker, Ipacs, Öllé, a hazai csapat­ból a közvetlen védelem di­csérhető. — n. Nyírbátori Dózsa— Sz. Vegyiművek 2:1 (0:0) Nyírbátor, 400 n, v.: Ko­vács. Vegyiművek: Hocz — Molnár, Három, Németh D., Germán, Mihályi. Gógány, Munkácsi, Váraljai, Kolláth, Lévai (Nyikos). Edző: So­mogy vári József. A lelkes hazaiak „hajtós” játékukkal lepték meg a gyengén játszó Vegyiműve­ket A vendégcsapatnak sze­rencséje sem volt. A gyen­gén működő játékvezető nem ítélt meg egy H-est és egy szabályos körülmények kö­zött esett gól lehetőségétől fosztotta meg őket. G.: Pál, Pothuszki, ill. Kolláth. Jó: Kolezsán, Pál, ill. Hocz, Há­rom. — vári — f Eszakkőzép csoport Karancslapujtő— Martfű 4:1 (3:1) Karancslapujtő, 700 néző, v.: Búzás. Martfű: Németh (Lengyel) — Sz. Kiss, Sütő, Kátai (Katona), Mészáros, Szűcs, Nagy II, Mester, Kon­ti, Nagy I, Mezőteleki. Edző: Mikus Ernő. A keményen, de sportsze­rűen játszó hazai együttes a martfűi játékosok hibáiból érte el góljait. Győzelmük megérdemelt. A csere után Katona játszott jobbszélsőt, balhátvédnek Nagy II ment hátra. G.: Tórák 3, Lavaj, ill. Mezőteleki. — ver bók — Megyei I. osztály Mezőtúri AFC—Szó. Cukorgyár 7:3 (2:1), — Cukorgyárt pálya, 100 n, v.: csere. Negyven percig a Cukorgyár irányította a játé­kot. Ezután Hermann kapus és Munkácsi sérülése miatt vissza­esett, a Mezőtúr elhúzott 4:l-re. A cukorgyáriak: 4:3-ra feljöttek, de a Mezőtúr jól hajrázott. A játékvezető hibás ítéleteivel az eredményt befolyásolta. — G.: Gombás 4, Csete, 2, Iglódi, ill. Munkácsi; Gazdag. Kovács. Jó: Hócz, Gombás. Csete, iU. Kol­láth Hl., Gazdag. Cukorgyár ifi—Mezőtúr ifi 0:0. — sokvári — Kunszentmártoni TE—Cibak­háza 4:0 (3:0) Cibakháza, 300 n. Kitűnő játékvezetés mellett kö­zepes színvonalú mérkőzés. a két csatársor közötti különbség döntötte el a mérkőzés sorsát. G.: Kácsfalvi 2, Imrei, Csornán. Jó: Imrei, Bozsik, Csornán, B. Tóth, iU. Kollár, Vadász, Gál. Kunszentmarton ifi—Cibakháza iö 3:0. — petrik — Túrkeve—tJjszász 4:1 (1:1), Túrkeve, 800 n, v.: Balda. Nagy iram, kemény játék jeUemezle a mérkőzést. Az tJjszász az el­ső percben vezetést szerzett, utána Túrkeve átvette a irányítást és végig fölényben volt. A vendé­gek az utolsó 20 percben telje, sen visszaestek. Csak a szeren­cse mentette meg kapujukat az újabb góloktól. G,: F. Kiss 2, Einta (ll-esből), Vitárizs, ill. Farkas. — Jó: Nagy, Vígh, F Kiss, Piroska, Vitárizs, ül. Ko- Kovács I„ Kovács II. Túrkeve ifi—TJjszász ifi 3:1. Túrkeve serdülő—tJjszász ser­dülő 3:2. «— márki — Tószeg—Kenderes 2:2 (2:1), Tószeg, 400 n„ v.: Barta. Tó­szeg ^ nagy iramban kezdte a mérkőzést és az első öt percben két gólt ért el. Továbbra is támadásban maradtak, de a vendégek kapusa kitűnően há­rított. A vendégcsapat az első félidő 30, percében szépített, a második félidő a hazai csapat részéről kapkodó játékot hozott. Ezt a K. MEDOSZ kihasználta és kiegyenlített. Ezután csapko- dóvá vált a játék. G.: Zsidai I (2). ill. Vadicska (2). Jő: Zsi- dai I, Csinger, Kiss, Fekete, ill. Vadicska, Mészáros. Tószeg ifi—Kenderes ifi 8:1. — spányik — Rákóczira! va Tsz SK—Jászjá- kóhalma Tsz SK 1:0 (1:0) Rá­kóczifalva, 400 n, v.: Fehér. A mérkőzést eldöntő gól a ’ 33. percben esett, Bencsik szép fe­jeséből. A mérkőzést sok sza­bálytalanság tarkította, a ha­zaiak több gólhelyzetet kihasz­nálatlanul hagytak. A 78 perc­ben Nagy Pál, a 80. percben Koncsik (mindkettő Jászjákó- halma) kiállítva. A játékvezető gyenge napot fogott ki. a sza­bálytalanságokat korábbi kiállí­tásokkal megelőzhette volna — Jő: Varezag II, Szelei. Bencsik, Perei, ill. Farkas, Ignác, Mu­hart, Forgács. Kákóczifalvi ifi—Jászjákóhalmi ifi 4:0. szegi — A bajnokság állása 1. Tiszaföldvár 5 4 1 5: 2 8 2. M-túri AFC 5 i 3 2- 15 8 8 3. Karcag 5 3 2 ­5: 3 8 4. Jb. Vasas 5 3 1 1 7: 3 7 5. Ü,i szász 5 3 1 1 11: 6 7 6. Tószeg 5 3 1 1 3: 6 7 7. Túrkeve 5 2 2 1 7: 4 6 8. R-falva 5 2 2 1 6: 5 6 9. Szó. Olajb. 5 2 1 2 5: 2 5 10. J-árokszáll. 5 2 1 2 11: 5 5 11. Szó. Cukor. 5 1 2 2 7:13 4 12. Középt. M. 5 3 2 4:10 3 14. K-márt. TE 5 1 4 4: 6 2 14. Já kőhalma 5 2 3 2: 6 2 15. Kunhegyes 5 — 1 4 0: 4 1 16. Cibakháza 5 — 1 4 0:14 1 Az ifjúsági bajnokság állása 1. Karcag 5 4 1 _ 9 : 5 9 2. Tiszaföldvár 5 4 _ 1 1 2: 4 8 3. Túrkeve 5 4 _ 1 17 : 6 8 4. Üj szász 5 4 _ 1 1 4: 5 8 5. Tószeg 5 3 1 1 23: 4 7 6. Szó. Cukor. 5 3 1 1 12: 3 7 7. Jb. Vasas 5 3 1 1 16: 7 7 8. Mezőtúr 5 2 2 1 5 :6 6 9. R-falva 5 2 1 2 9: 6 5 10. Kunhegyes 5 2 3 13: 6 4 11. Szó. Olajb. 5 2 _ 3 6 : 7 4 12. Középt. M. 5 1 1 3 3:19 3 13. K-márton 5 1 4 5:14 2 14. J-árokszáll. 5 1 3 2:24 1 15. Cibakháza 5 _ 1 4 0 :22 1 16. Jákóhalma 5 — 5 3:11 Lnbdarú^ó 1XB í. Jb Vasas—Karcag 1:1 (1:0) Jászberény, 300 n, v.: Hegedűs. Kezdés után nagyiramú, szín­vonalas volt a játék. A Vasas megszerezte a vezetést, de Révfi sérülése után feljött a Karcag. Szünet után a Vasas nagy ira­mot diktált, körülményesen játszó csatárai azonban nem bírtak a jói záró karcagi véde­lemmel. G.: Inges, ill. Kovács. Jó: Páncsics, Inges, Vígh, Raf­fael. ill. Szabados, örlős, Vivát. Vasas ifi—Karcag ifi 2:2. B. I. Tiszaföldvár—Szó. Olajbányász 1:0 (0:0) Tiszaföldvár, 500 n,. v.: Hoffer. Eseménytelen első félidő után változatos, izgalmas volt a második játékrész. Ti­szaföldvár a 78. percben ll-est hibázott, a 80. percben aztán Pádár megszerezte a győztes gólt. Az Olajbányász a mezőny­ben szépen adogatott, de a ka­pu előtt határozatlan volt. Jó: Borza Gvörgy, Kovács, U. Sza­bó. ill. Balázs. Tiszaföldvár ifi—Olajbányász ifi 1:0. — szabó — Jászárok szállás—Kunhegyes 1:0 (0:0) Kunhegyes. 300 n. v.: Grá- mán. A mérkőzést kemény, de snorf szerű játék 1 ellem ezt e. Sok Gólhelyzet maradt kihasználat­lanul mindkét oldalon, a sze­rencsésebb esaoat győzött. G.: Kákái. Jó: Rédei, Bagi. ásóivá. Kiss B., ill. Nyúl; Szabó J., Gonda. Kunhegyes ifi—JászárofcsziUás ifi 4*- Ki» ­Egyetértés—Dunaújváros 3:1, Ferencváros—Diósgyőr 1:0, Új­pesti Dózsa—Vasas 3:0, Szeged- Győri ETO 1:1, Salgótarján—Vi­deoton 2:2, Szombathely—Csepel 2:2, Tatabánya—Bp. Honvéd 0:0, Pecs—MTK 1:0. A bajnokság állása 1. Vasas - ­2. Bp. Honv. 3. H. Dózsa 4. FTC 5. Szeged 6. Csepel. 7. Egyetértés 8. MTK 9. Dunaújv. 10. Szombath. 11. Videoton 12. Pécs 13. Salgótarján 14. Győr 15. Diósgyőr 16. Tatabánya A totó 9 5 3 1 16: 5 13 9 5 2 2 20: 8 12 9 5 2 2 16:11 12 9 4 3 2 14:16 11 9 4 2 3 11: 8 10 9 2 6 1 9: 8 10 9 2 4 3 9: 9 8 9 3 2 4 11:15 8 9 2 4 3 9:14 8 9 3 2 4 9:16 8 9 2 4 3 6:12 8 9 2 3 4 11:17 7 9 1 4 4 6: 9 6 9 1 3 5 7:13 5 9 — 16. 4 5 4:12 heti 4 I. V. Dózsa—Vasas 1 3:0 3. Tatabánya—Honvéd X 0:0 3. Szeged—Győr X 1:1 4. Pécs—MTK 1 1:0 5. Szombathely—Csepel X 2:2 S. Győri Dózsa—Komló X 0:0 7. Nagybátony—Előre 2 0:1 8. Oroszlány—Spartacus 1 3:0 9. Ózd—Kecskemét 2 0:1 1». Siófok—ZTE 2 0:3 11. N. Bányász—NVTK 1 3:2 12. Kaposv. K.—Dorog X 0:0 13. Gázmüvek—DVSC X 2:2 +1 H. D, Elektr.—Pénzügyőr 1 1:0 Kézilabda NB I. B FÉRFI: Debreceni Dózsa—Martfű 32:30 (12:10). Martfű, 400 B-, v.; Te- kauer. Martfű: Amcsin — Kurj.Ua, Fabulya. Sándor, Kesjár, Gálik, Gél!ér, es-: Szaszák, Boros, Tóvizi, Ba­rabás. Mindkét csapat nagy becs­vággyal, óriási lendülettel kezdett A labdabiztesabb vendégeknek sikerült a fél­idő végéig kétgólos előnyre szert tenniök. A hazaiak a második félidőben is sok labdát adtak el, annak el­lenére. hogy jól hajráztak, az említett hibák és a gyen­ge teljesítményt nyúitó ka­pusuk miatt nem tudták a vendégek előnyét kiegyenlí­teni. G.: Kesjár 9. Fabtílya 6, Gálik 2, Tóvizi, Geller, Kurilla. Jó: Fabulya, Kes­jár, GéUér. NB II: NŐI: Martfű—Szentesi Fáklya 6:5 (5:2). Szentes, 400 n., v.r Szabó. Martfű: Csató — Hrutka, Kovács, Hajdú, Szilágyi. Fújsz, Ábrák, cs.: Kazinci, Oros, Sándor. ötleáias támadójáték és nagyszerű védekezés jelle­mezte a cipőgyáriak első fél­időbeli játékát. A gólok mind korszerű támadás ré­vén születtek. A második félidőben a cipögyáriak a betöréseket erőltették és ezeket a jól tömörülő haza­iak rendre meg tudták aka­SAKK Szolnoki MTE—Budapesti Előre 4,5:7,5. (Bessenyei—Papp o :l. Ju­hos—Tornai t :0, Székely— Jáki 0:1, Pafféri—Wollák Vj, Horváth—Hegede 0:1, Ragó —Apáti */j. Makula—Bara­bás 0:1, Szenes—Csizmadia 1:0. Pete—Pintér 0:i, Kiss— Fiiszár 0:1, Dobos—Kele­men 1:0, Nagy—Karakas */;.) Juhos világossal, míg Do­bos sötéttel mintaszerűen győzött. Szenes kihasználva dályozmi. Három súlyos vé­delmi hiba következtében a vendéglátók szorossá tették a martfűi győzelmet. G.: Kovács 4, Hajdú, Szilágyi. Jó; Kovács. Csaté, Hajdú* Ábrák. — ruják — FÉRFI; Kilián SE—Váci Fonó 18:17 (10:10). Kilián pálya, vezette: Schneider. Kilián; Hegedűs — Molnár (2), Zabór (7), Szabó (3), Komáromi (3), Várai (1), Schweriner (2), csere: Gera, Bíró, Dornyi, Kovács. A váciak támadásával in­dult a mérkőzés. Az ellen­támadást szép akcióból Za­bór révén góllal fejezte be a Kilián. Nagy iramot dik­tált mindkét csapat, így szinte pillanatok alatt vál­tozott a játék a kapuk előtt. A Kilián 9:7-re elhúzott, de a félidő hajrájában a volt válogatott Braunsteiner ve­zérletével a Vác kiegyenlí­tett. A második félidőt a ha­zaiak jól kezdték és 14:ll-re elhúztak. A vendégek a já­ték felgyorsításával próbál­tak felzárkózni. A Kilián csa­tárok akcióit ebben az idő­szakban nem kísérte szeren­cse. A találkozó nagy ira­mot és színvonalas játékot hozott. A Kilián minden já­tékosa dicséretet érdemel a győzelemért mivel a Váci Fonó igen jó játékerőt kép­visel. H. J. DíB II. eUenfele időzavarát több tiszt előnyre tett szert. — Pafféri, Ropó és Nagy vi­lágossal biztosította a dön­tetlent — örvendetes a több év óta nem játszó Nagy La­jos csapatba való visszaté­rése. Alihoz azonban, hogy a csapat bentmaradjon — je­lenlegi tudásának megfelelő­en — sokkal jobb egyéni tel­jesítményeket keil elérnie. B. S. Ökölvívó NB II. MíGM Debrecen—Szolnoki MÁV 11:11, Debrecen, 500 n., v.: Demeter—Lettner. A találkozót mindvégig izzó légkör és hatalmas küz­delem jellemezte. A szol­noki gárda ezen a mérkőzé­sen is határtalan lelkese­déssel küzdött és közel állt a győzelemhez. A könnyebb súlycsopor­tokban Kusnyár, Köszier és Mátyus győzelmet érdemelt volna, de a pontozók dön­tetlenre ítélték mérkőzésü­ket. Miklós, Beviz, Török és különösen Paál óriási erő­bedobással végül is biztosí­tották az értékes bajnoki pontot Téglást vitathatóan lelép­tették. H. Gy. ASZTALITENISZ NB II. NŐT: Mid: ölei ÉMTE—Szolnoki MÁV 9:7, Ságvárí körúti tornaterem, vezette; Kovács —Halasi. Fej-fej melletti éles küz­delemben nyert a támadó fel fogásban játszó vendég­együttes. A MÁV játékát ezúttal nagy balszerencse és idegesség jellemezte. A szol­nokiaknál Kunráthné 3, Varga 2, Molnámé és Lévai 1—1 győzelmet szerzett, a vendégeiméi Molnár 4, Koz­ma 3, Rosenfeld és Földi 1—1 mérkőzésen volt ered­ményes. B. Gr. FÉRFI: Dunaújváros—Jb. Lehel 9:7, Jász.berény. A vendégek a döntő játsz­mákban idegileg felülmúlták a Lehel versenyzőit és nagy küzdelemben sikerült meg­szerezni a két bajnoki pon­tot Szarvas és Kovács mér­sékelten. Gyurkó mélyen formája alatt játszott. Gy.: Török 3, Sebestyén, ignácz, Várkonyi 2—2, ill. Reisz 3* Kovács—Szarvas 2—2. — lászló — ÚSZÁS Vasárnap az öt alföldi megye 11 úszószakosztályá­ból 200 versenyző indult a megyei úszó szövetség ez ért gyermek úszó seregszem­léjének első fordulójában. A találkozón a Hódmező­vásárhelyi MEDOSZ, a Bé­késcsabai Kötött, a Szentesi és a Kecskeméti Vízmű, a Gyulai MEDOSZ, a Szegedi Vasutas, a SZAK, a SZEAC, a Ceglédi Vasutas, a Szolno­ki MÁV és Dózsa legjobb gyermek úszói színvonalas versenyben mérték össze tu­dásukat. Fiúk versenyében a 11 Szolnoki Dózsa győzelem imponáló fölényt jelentett, míg a leányoknál a csabai­ak 6 győzelme mellett. a Szegedi AK és a Vasutas 3—3 első helye említésre méltó. Fiuknál a Dózsából Hasznos és Varga 3—3, míg Bogdán és Földi 2—2 győ­zelmével kiemelkedett a me­zőnyből. Leányoknál már jobban szóródott a mezőny: Fekete K. Szegedi Vasutas.- Mondovics Szegedi AK és Sas É. B.-csabai Kötött 2—3 győzelme értékes. ☆ Vízilabda Szolnoki Dózsa—Bp. Spar­tacus 9:1 (1:0. 2:1, 3:0, 3:0) Damjanich-uszoda. Dózsa; Esztergomi — Kozák, Cser­ven yák — Vezsenyi P. — Kuczora. Borzi, Csontos. Ed­ző; Kanizsa Tivadar Gól­dobók; Vezsenyi p. 6, Ku­czora, Borzi, Kozák. A Kom- jádi bajnokságban első győ­zelmét szerezte a Dózsa, Ezen a mérkőzésen öt bün­tetőt nem értékesítettek a szolnoki játékosok. Érdekes­ség, hogy három kapus ját­szott a csapatban; Esztergo­mi, Cservényük. Kozááfi. i