Szolnok Megyei Néplap, 1967. november (18. évfolyam, 258-283. szám)

1967-11-14 / 269. szám

4 SZOLNOK MÜŰYKI NEPLAf 1967. november 14 NB II: A Lehel kitűnő játékkal győzött NB III: Hég a, Kilián is kieshet Hegyei I. o: Ujszászon kikapott a Vegyiművek, kiesett Jászapáti, Kisújszállás és a Dózsa SE 3b. Lehel —Szeged 3:0 (1:0) Jászberény, 600 néző, v.: Barcs. Lehel: Szekeres — Juhász, Helle, Tóth, Józsa, Pech a, Sántha, Keresztesi, Gulyás, Bánhidi, Fülöp. — %iző: Bukhár László. — SZVSE: Simái — Török, Karsai, Hájas, Juhász, Sza­ru osvölgyi, Tóth, Vörös, Bite, Sajtos, Majzik. Edző: Möchmer Jenő. Élénk iramban indult a mérkőzés. A 9. percben Sajtos lövését Szekeres ki­ütötte, de Tóth az üres kapu mellé lőtt. A 10. percben Gulyás átadásával Keresztesi kiugrott és a kifutó Simái mellett a bal alsó sarokba helyezte a labdát 1:0. Továbbra is a Lehel maradt támadás­ban. A 28. percben Sántha beadását Gulyás mellé gu­rította, majd Bánhidi a kapusba lőtt. A vendég­csapat szórványos támadá­sait a hazai védők bizto­san hárították. A 47. percben Gulyást 5-ösön elnyomták a szege­di védők, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Helle értékesítette. 2:0. A 64. percben Gulyás—Fülöp —Sántha volt a labda út­ja és a jobbszélső 14 mé­teres lövése a kapufáról pattant a hálóba. 3:0. Változatos, izgalmas mér­kőzésen a Lehel jó játék­kal biztosan győzött a ta­bella második helyezettje ellen. Jó: Józsa, Pccha, Gulyás, Bánhidi, Keresz­tesi, ill. Török, Karsai, Sza- mosvölgyi, Sajtos. — lészló — MGH Debrecen —Szolnoki HAV 1:1 (1:0) Debrecen, 400 néző, v.: Móré. MGM: Simon — Kovács II. Kóródi. Terényi, Nagy. Oláh, Némethy, Si- dó, Kiss, Patai, Kovács I. Edző: Szilágyi Sándor. — MÁV: Fehér — Józsa, Abo- nyi, Varga, Pintér B., Szabó. Pagonyi, Pintér L., Némethy, Csábi. Németh. Edző: Horváth János. A mérkőzésre a kiesés elleni küzdelem nyomta rá a bélyegét, mindkét csapat teljes erőbedobással, de sok hibával játszott. — Az első percekben a hazaiak két rajtaütése . gólhelyze­tet hozott Az elsőt nem sikerült értékesíteni, de az 5. percben egy baloldali lefutás után Sidó megsze­rezte a vezetést. 1:0. — A MÁV ellentámadásai egyre, sűrűbbek lettek. Csábi lö­vése, Pintér fejese és szög­letsorozat jelezte a vasuta­sok támadókedvét. Szünet után a hazaiak nagy erővel támadtak. A szolnokiak átvették a tem­pót és Józsa szabadrúgását a 60. percben Csábi bom­bafejessel küldte a hálóba. 1:1. öt perc múlva Csábi nagyszerűen kitört, de a lövés pillanatában csúnyán felvágták. A megítélt bün­tetőt Józsa gyengén talál­ta el és Simon kiütötte. — Ismét hullámzó lett a já­ték, de a MÁV támadásai gól veszélyes ebbek voltak. A 75. percben előbb Né­methy, egy perc múlva Pintér sérülése okozott iz­galmat. Jó Iramú, kemény össze­csapásokkal tarkított mér­kőzésen a szolnokiak ez­úttal bajtársias küzdőszel­lemükkel, önfeláldozó, lel­kes játékukkal tűntek ki és közel álltak a győzelem­hez. H. Gy. Pénzügyőr Szolnoki HTE 1:0 (0:0) Szolnok, 800 néző, v.: Borzási. Pénzügyőr: Bole- mányi — Ábrahám, Tolnai. Tenta, Bihámi, Pitz, Tóth, Koroly, Szabó, Sülé, Ba­logh. Edző: Horváth Ödön. MTE: Nagy P. — Papp II, Sári, Papp I. Molnár, Pál, Kolláth, Sebők, Pallai, Nagy F., Karakas. Edző: Tóvizi István. MTE támadásokkal kez­dődött a mérkőzés, a Pénzügyőr hosszú előrevá­gott labdáit az MTE védők biztosan verték vissza. A hazaiak részéről nem volt folyamatos a játék, sok el­adott labda, fölösleges cse­lezés jellemezte az első félidőt. Igazi gólhelyzet csak a 37. percben alakult ki. Karakas labdájával Nagy F. elfutott, a kapus felett a hálóba lőtt, de les címén a játékvezető nem adta meg a gólt. A második félidőt Pal­lai kapufája vezette be. Az MTE támadott, de gólt nem sikerült szerezni. A Pénzügyőr védelme szoro­san fedezte a csatárokat, elől pedig két játékosuk tartózkodott. A 85. percben Koroly távoli lövését Nagy P. elnézte és felette a há­lóban kötött ki a labda. — 1:0. Az MTE játéka csalódást okozott, a Pénzügyőr meg­érdemelten győzött. A já­tékvezető feltűnően rosszul bíráskodott. A játékosok önuralmának köszönhető, hogy a mérkőzés nem durvult el. Jó: Bolemányl, Ábrahám, Tolnai. Koroly, Ul. Papp I, Pál. Kolláth, Molnár, Sebők. P. K. Békéscsabai Előre—Martfűi HSE 2:0(2:0) Békéscsaba. 1500 néző. v.: Dér. Előre: Kucsera — Kassai, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Hoffmann, Ko­vács, Batke, Zahorán. Szá­raz. Edző: — Szombati György. Martfű: Németh — Jakab, Sz. Kiss. Miho- , vies, Mezőteleki, Katona, Bodnár, Szűcs, Kátai, Nagy I. Nagy II. — Edző: Mikus Ernő. Élénk iramú mérkőzé­sen végig a' Békéscsaba irányította a játékot, töb­bet támadott, s a játékidő nagy részében fölényben játszott. Az 54. percben Mezőtelekit kiállították. — G.: Zahorán 2 (egvet 11-es- ből). Jó: Kiss. Szűcs, Zaho­rán, ill. Nagy I, Kátai. A bajnokság állása Keleti csoport 1. Szó. MTE 29 19 6 4 63:25 44 2. SZVSE 29 15 9 5 58:41 39 3. Budai Sp. 29 15 5 9 51:32 35 4. Jászber. 29 13 7 9 46:42 33 5. Cegléd 29 12 7 10 60 :?9 31 C. KISTEXT 29 12 6 11 50:35 30 7. Kecském. 29 10 10 9,27:26 30 8. Pénzügy. 29 13 3 13 57:51 29 9. Szó. MÁV Z9 9 10 10 46:38 20 10. Gyula 29 11 6 12 42:56 28 11 MGM D. 29 9 9 11 37:44 27 12. Goldberg. 29 11 5 13 43:53 27 13. B-csaba 29 10 6 13 28:39 26 14 K-félegy. 29 10 5 14 35:55 23 15. Mk.-báza 29 7 3 19 f>3 :ff8 17 16. Martfű 29 6 3 20 27:59 15 NB KI. Északkeleti csoport Hajdúböszörmény— Kilián SE 2:1 (1:1) További eredmények: — Cegléd-Gyula 2:2, Kelen­földi Gold.—Kecskeméti TE 1:1, KISTEXT—Mező- kovácsház 1:0, Budai Sr.— Kiskunfélegyháza 2:1. Szolnok. 200 néző. vezet­te: Migróczi. Kilián: Lő- rinczi — Keserű, Kovács. Kövér, Karkecz. Kékesi, Kelemen, Csorna, Rozgo- nyl, Bagi. Jánka. — Edző: Rákóczi Feree'*­A Kilián minden részé­ben jobb volt, de az ellen­fél csatársora a védelem kétszeri megingását kihasz­nálta. A döntetlen igazsá­gosabb lett volna. G.: Ár­va, Lévai 111, ill. Jánka (11-esből). Jp: Kovács, Szarka. Árva, ill. Kar­kecz, Csorna. R. F. Záhony— Törökszentmiklós 1:0 (0:0) Törökszentmiklós, 300 né­ző, v.: Hegedűs. T-miklós: Vasas — öllé. Frikker, Fe­kete. Balázs, Szabó, Mezei, Porhanda. Erdős. Katona. Juhász. Edző: Szántó Jó­zsef. A lelkesen játszó vendé­gek megérdemelten győz­ték le a formájában telje­sen visszaesett hazaiakat. Ezzel a Vasas elvesztette az egész bajnokság alatti hazai veretlenségét. — G.: Erdei. Jó: Kovács, Veres, Erdei, ill. Balázs, Szabó, Frikker. — n. Mátészalka— Szabó SE 3:1 (0:0) Mátészalka, 500 néző, v.: Nagy S. Szabó SE: Kerék­gyártó — Jancsa. Egei, Nagy III, Szűcs I. Árvái. Urbán, Nagy I. Molnár, Sánta. Farkas. Edző: Hor­váth Ferenc. A tartalékos vendégcsa­pat csak egy félidőt tudott ellenállni a hihetetlen lel­kesedéssel küzdő hazaiak­nak. A második félidőben a Má'észalka igyekezetét szép gólokra váltotta, biz­tosan nyerte a fontos talál­kozót. G.: Jakab. Lengyel. Balogh, ill. Molnár. Jó: látva, Jakab, Lengyel, Ba- 1* eh. ill. Kerékgyártó, Nagy III. Szűcs I, Árvái. Kitű­nő játékvezetés. H. F. Petőfi SE— Tiszaföldvár 9:3 Debrecen, v.: Tivadar. Tiszaföldvár: SzelJndi — Polyóka, Gazsó. U. Szabó, György, Barcza, Sinka, Lukács, Szarvák, Berta. Rékasi. — Tiszaföldvár végig alárendelt szerepet jászott — szabó — sza!< özép csoport Bagi Tsz SK— Jb. Vasas 1:1 (0:1) Bag, 500 néző, v.: Bé­kési. J-berény: Zlinszki' — Sebestyén. Benke, Fülöp, Iványi, Gedei. Muhari, In­ges, Rigó, Kövér, Boros. — Edző: Udvarias János. Szünetig a Vasas irányí­totta a játékot. Szünet után kiegyensúlyozott erők küzdelme, igazságos döntet­lennel. Az 55. percben Ben­ke kiállítva. G.: Kékesi, ill. Boros. Jó: Anódi. Kékesi, ül. Boros, Muhgri, Fülöp. B. I Megyei I. o. Üjszász—Szó. Vegyiművek 3:2 (2:0), Üjszász, 400 néző, — v.: Magyar. Üj szászon ritkán lá­tott nagyiramú, — változatos mérkőzésen a közönség bizta­tása mellett Üjszász 2:0-ra el­húzott. A második télidőben a veretlenségét védő bajnok­csapat U-esből és egy korsze­rű akcióból született góllal kiegyenlített. Nagy harc Indult a győzelemért, amit S perccel a befejezés előtt U-esből ÜJ- szász.nak sikerült megszerezni. Ezzel a bajnokcsapat elvesz­tette veretlenségét. G.: Mérése, Farkas. Kovács Gy. (U-esből), ill. Kolláth (U-esből), Váraljai I. Jő: Kálózi, Simon (a me­zőny legjobbja), Boros. Lévai A., de a többiek Is dicséretet érdemelnek. 111. Czétényl, 06- gány, Németh F„ Váraljai L Üjszász Ifi—Vegyiművek Ifi 4 :S. Sz. J. Jászjákőhalma—Dózsa SE 1:0 (lk)) Jásziákóhalma. 150 néző, V.: Szántó J. Mindkét részről csak a közvetlen védelem di­csérhető — a csapkodó, gyen­ge teljesítményt nyújtó csatá­rokkal szemben. Cl.: Szőiősl. Jó: Szőlősi, Muhari, Nagy I., Koncsik II., 1U. Kidéi, Kocsis, Forgács. — sas — Szó. Cukorgyár—Szó. Olajbá­nyász 6:1 (2:1), Délibáb út, 100 nézó, v.: Bokor. A Jó napot kifogó Cukorgyár a 3. gól megadása után szinte tetszés szerint érte el további góljait az erősen visszaesett Olajbá­nyásszal szemben. Q.: Munká­csi 3, Kokoval, Csapó, Három, ill. Serege. Jó: Nagy, Kokoval, Munkácsi, Három, 111. Serege, Fejes, Berta. Cukorgyár ifi—Olajbányász ifi 3:1. — szebeni — Középtiszai MEDOSZ—Jász­apáti 3:1 (2:0), Kenderes. 200 nézó. V.: dr. Csaba. Az első percek fölényes hazai győzel­met ígértek, de néhány ken­deres! Játékos sportszerűtlen viselkedése miatt majdnem meglepetés született. Az egyre Jobban Játszó Jászapáti ellen csak az utolsó percekben si­került a győzelmet biztosítani. Jó játékvezetés. G.: Váradi, Baktai, Ballai, 111. Fazekas. Jó: Antal, Farkas. Pádár, Sípos, ill. Gulyás, Bálint, Szlrze, Nyírt. Kőzéptlszal 1H—Jászapáti Ifi 2:2. — ferenczi ~ TúrkevS—Kunhegyes 3:0 (0:0) Túrkeve. 300 néző. v.: Aszta­los. Az első félidőben kiegyen­súlyozott küzdelem és csapko­dó Játék volt. Szünet után föl­jött a hazai együttes, s gya­kori támadásai után sok gól­helyzetet dolgozott ki. K'túnó játékvezetés. G.: Finta (íi-es- ből). F. Kiss. Mloch. Jó: Deb­receni, Finta. Deák. F. Kiss, 111 Nyúl, Szabó J.. Szabó F. Túrkeve ifi—Kunhegyes ifi j:i. — márki — Mezőtúri AFC—Rákóczifalva 3:2 (2:1), Mezőíúr, 100 néző — v.: Bontovirs. Soorf-zerű mé-­kőzésen kitűnő játékvezetés mellett a hazai csapat megér­demelten győzött. A MAFC csatárok sok helyzetet k lmgv- tak. G.: Iglódl. Hock. Rácz n , Perel. Veres. Jó: Csete. Hegyi. Iglódl, Hock. — ill. Varczag I. Susa, Csabai. Mezőtúr lft—R-falva IP 1:1. — sindel — Jászárokszállás—JUsúiszállás 4-0 (1:0), Kisújszállás. 50 né­ző. A Jászárokszállás ,1ő Játék­kal megérdemelte a győzelmet. O.: Sinekt 5 (mindkettő ll-es- bŐK. Bag* s Jás-árs-kszállás ifi—Kisújszál­lás ifi 1:0. D. L. Karcag—Kunszentmártoni VM 3:0 (1:0). Karcag 200 n, — v.: Belező. A határtalan l-lk-se- déssel játszó Karcag megérde­melten evőzőtt. A PS. nercben Imrei (Km.) és K'ss (Ka.) ki­állítva. G.: Kovács 2. K)sg — rvcsérrtrt érdemel minden kar­CO<Tt lát^kOR. Karcag ifi—K-márton *ro. T. L. A bajnokság állása 1 Sz.V^vl. ?q 24 4 1 100 -9“ "2 2 «70. olaj. 30 rn a 5 «8:27 *~ 3. Üjszász 30 10 8 6 81:’9 40 4 20 15 8 10 44 '"B .98 5. Km. VM .90 ií 10 8 84:88 74 0 «to ?n ii io o 46:*>7 **> 7. TUTAPC !?n 14 7 14 8 Kzrrnz ?n 9 11 10 4*:40 ?9 'Tf-hr'mfpf! 70 11 7 17 *4« ÖO 10. "Túrkeve 30 17 9 18 40*47 27 11 ■°-^1va 70 9 9 19 48-82 27 19. .TákúhnTm 99 8 9 12 r,9-''S 95 17 .T-ár*ok«5T. 20 10 4 10 .«9:e4 74 14 ,T*c?nr)4fi 70 o 8 18 50 18 V-ej-F^ll^q 70 8 1 71 7« *77 J7 lß. Dózsa SE 30 4 4 22 25:°8 17 Az ifí’j.ságf bajnokság áP.ása 1 MA Vf? 98 70 7 1 10«; *99 A" *> ■nr.v.ocrves 9«t iq 7 fí 100 -78 4i 9 "Túrkeve 98 77 7 4 79:**» 41 4 Karra sr 99 19 9 8 91 -99 M K T>.fa1vq 98 18 5 8 88-9p 7=: 0 98 15 4 9 7"-47 94 9 S?o Cuk. 98 12 319 74-40 97 8. Szo.Ve°vi. 97 8 8 11 80:cl 94 , 8. Szó. 01*1. 28 11 — 17 49-88 2* 10-11. .T-balm. 27 8 4 18 40:°2 20 J-ároksz. 29 9 2 17 40 *9 "o 19. K-mjárton 28 7 p 16 30:79 io 11. K-s?á11£s 29 5 g i8 91:88 i* 14. .Tászanáti 28 0 4 1« r 15. Középt. 28 4 5 19 29:76 13 Totó eredmények 1. FTC—O. Dózsa X 3:3 Z. Honvéd—Vasas 1 2:1 3. Szombalh—Csepel 1 1:0 4. Dunaújv.—Tatabánya 1 2:0 5. Komié—Gyöi 1 3:2 6. Eger—SBTC X 2:2 7 Szeged—Pécs 1 2:1 8. MTK-DVTK 1 2:0 S. Pécsi Bány —BVSC 2 1:2 1®. Bp. Spart.—Székest. 1 2:1 11. Várpalota—Bp. Flór!* 1 2:0 12. Cagliari—Juventus' 1 2:0 13. Brescia—Inter. 1 2:0 4-1 16. Budabánya—m. kér. 2 0:2 Kosárlabda NB II. Szolnoki Vörös Meteor— Békés Vörös Meteor 80:64 (39:33), Közgazdasági Tech­nikum, v.: Talián. Vörös Meteor: Nagy Á. 8, Hor- váthné 19, Fodor 20, Har­isai 7, Falusi 6, csere: Pal­la 2, Csabai 8, Farkas 10. Edző: Horváth János. A tartalékosán kiálló szolnoki csapat (a két Cseh iskolai eltiltása, Jándi tá­volléte miatt) biztosan győ­zött a tét nélküli mérkőzé­sen. Az elmúlt héten már tisztázódott, hogy a szol­noki lányok nem jutnak fel, a Békés viszont kiesett az NB II-bőL A mérkőzésen nem a taktika és a küzdelem ér­vényesült, hanem a játék, ezzel magyarázható a sok kosár. Békés legjobb do­bója: Egress 15, Takács 11, Muosiné 16. K. Asztalitenisz NB II. NŐI Szolnoki MÁV—Kecske­méti Vörös Meteor 16:4. A Kecskeméten lebonyolí­tott találkozón a legjobb együttesével kiálló MÁV ebben az arányban is meg­érdemelten nyerte a fontos két bajnoki pontot. A MÁV-ból kiemelkedett a nagyszerű formában játszó Kunráthné, aki veszteség nélkül minden egyes mér­kőzést megnyert. Dicsére­tes Molnárné, Lévai, Szi­lágyi és Varga kitűnő já­téka is. A győzelmek meg­oszlása: Kun ráthné—Mól ­nárné pár. Szilágyi—Varga pár 2—2, Kunráthné 4, Lé­vai. Molnámé 3—3 és Szi­lágyi 2. H. Gy. Szeged—Mezőtúri MEDOSZ 14:6. A mezőtúri győzel­mek megoszlása: Tóth, Far­kas 2—2, Herczegh, Dras­kovics 1—1. — sindel — FÉRFI Jb. Lehel—Gödöllői Va­sas 14:6. A Jászberényben sorra került találkozón a Lehel a vártnál könnyebb győzelmet aratott. Különö­sen Szarvas és Reisz lát­szott jól, minden ellenfe­lüket legyőzték. Jelenleg 16 ponttal a 7. helyen áll a Lehel. Győz: Reisz 4, Szarvas 4. Kovács 2, And­rási 1, Reisz—Kovács pár 2, Szarvas—Andrási pár 1. — lészló — Ökölvívó NB II. özdi Kohász—Szó. MÁV 14:8. A kiesés ellen küzdő ózdiaknak némi bírói se­gédlettel sikerült a vissza­vágás. A szolnokiak Miklós és Mondok sérülése miatt csak 9 fővel állhatták sző­ri tóba. A nap legjobb mérkőzé­sét a Halász—Berki és a Beviz—Kunkli pár hozta. Ezen a pontozóbírók ha­zaiakat hirdettek ki győz­tesnek. A szolnokiak ré­széről Mátvus, Balázs I., Ignácz, Török győzött a forró légkörű küzdelemben. H. Gy, Egyenletesen fejlődik a törökszentmiklósi járás sportja Az MTS törökszentmik­lósi járásának konferenciá­ján megjelent Fekete Ká­roly, az MTS OT munka­társa és Rátfai József, az MTS megyei tanácsának főelőadója. A beszámolót Lesán Já­nos járási TS elnök tar­totta. Elmondotta, hogy a II. kongresszus előtt a szervezeti kérdéseken kívül értékelni kell az elmúlt négy év munkáját, ered­ményeit, meg kell vizs­gálni a hibák okait és meg kell határozni a fejlődést elősegítő feladatokat. — Az elmúlt négy év alatt sokat erősödtünk, ja­vultak a sportolás és test­nevelés feltételei, nőtt a sportolók száma és javul­tak az eredmények is — hangsúlyozta. A járás te­rületén 1963-ban 17 egye­sület volt, ez a szám négy év alatt 25-re emelkedett, a sportegyesületi tagok szá­ma pedig 13 százalékkal több. Szó volt még a szakszö­vetségek, a szakbizottságok munkájáról, a tömegsport­ról és az egyesületek gaz-, dálkodásáról. A konferen­cia meghatározta a járás további feladatait. A be­számolóhoz tizenhatan szóltak hozzá és valameny- nyien a nevelésről, egy-egy terület sporteredményeiről, a járás előtt álló felada­tokról beszéltek. Az össze­foglaló után megválasztot­ták a 27 tagú tanácsot, va­lamint a megyei konferen­cia küldötteit. R gi arany, es ü britliáns. drágahő tárgyait megvásároljuk fővárosi szakértő közre­működésével készpénzfizetés ellenében: Szolnak Kossuth L. u. 25. sz. alatti ÓRA-ÉKSZERBOLTBAN XI. 13—17-ig. ÁLLAMI GAZDASÁG AZONNALI BELÉPÉSRE KERES TÖRB ÉVES GYAKORLATTAL REN­DELKEZŐ kontírozó könyvelőt. Fizetési igény megjelöléssel ajánlatokat: „sürgős” jel­igére a kiadóhivatalba kérjük. A Tiszamenti Vegyiművek most beinduló porfes­ték üzemébe 40 órás csökkentett munkaidőben foglalkoztatott ÜZEMLAKATOSOKAT és SEGÉDMUNKÁSOKAT vesz fel. Jelentkezés a Munkaügyi Osztályon.