Szolnok Megyei Néplap, 1967. november (18. évfolyam, 258-283. szám)

1967-11-09 / 265. szám

é SZOLNOK MEQíD NÉPLAP 1967- novanüMF 8. Köszöntjük Szolnok NB 1 B-s labdarúgó csapatát Mikor hétfőn délután Hegyes játékvezető hármat fújt a sípjába, véglegessé vált az, amiben idáig csalt bizakodtunk: a Szolnoki MTE labdarugó csapata megnyerte az NB II Keleti csoportjának bajnokságát. A mérkőzés végén vastapsra verődtek a tenyerek, előke­rült a felirat, amelyen üdvözölték az újdonsült bajnokot. Most már büszkén han­goztatjuk —, hogy Szol­noknak NB I/B-s labdarú­gó csapata van. Dicsőség ez megyénk, városunk labda­rúgó sportjának. Eredmé­nye a Munkás Testedző Egyesületnek, melynek fiai férfias küzdelemben, telje­sen megérdemelten vívták ki a fényes sikert. Nagy az öröm a szurkolók kö­zött. Kezet ráznak az utca­sarkon, felidézik a siker részleteit. Büszkék. Mi is köszöntjük az MTE nagyszerűen összeko­vácsolt gárdáját, gratulá­lunk az eredményhez és további sikereket kívá­nunk. Tudósítóink beszámolói a hétfői NB II-es mérkőzé­sekről. Nagy izgalommal készü­lődtek a Szolnoki MTE já­tékosai a Cegléd elleni ta­lálkozóra. Az öltözőben sok szó esett a mérkőzésről. — Egyöntetű volt a vélemény, ezt a bajnokságot már nem veszítik el. A jól helyezkedő Pál már az 5. percben meg­szerezte a vezetést. Me­zőnyfölényben játszott az MTE, de a vizes talajon so­kat csúszkáltak a játéko­sok. Szünet után Nagy F. távoli lövésével, majd Ka- rakas jól helyezett labdá­jával 3:0 lett az eredmény. Ezután azonban egy kis ,. rövidzárlat" következett. A csúszós talajon sokat bi­zonytalankodtak a védők, a csatárok elöl nem tudták tartani a labdát és a 80. percben Liptai (2) és Cson­tos góljával 3:3 lett az eredmény. A mérkőzés után a ceg­lédiek gratuláltak elsőnek a bajnokságot nyert piros- fekete gárda játékosainak. P. K. Jászberényben Debrecen már az első percben nagy helyzetet hagyott ki. Á 15. percben Keresztesi a kapussal összecsapott, megsérült, de a labda a gólvonalon túlra gurult, 1:0 a Lehel javára. Két perc múlva Némethi egyen­lített. Később ismét veszé­lyes helyzet adódott a Le­hel kapuja előtt, a 40. percben azonban Kereszte­si megszerezte a vezetést. Szünetben Bukhár edző alaposan megmosta a játé­kosok fejét — sokkal töb­bet várok, mondotta. Fel is javult a Lehel. — Egymás után gördültek a veszélyes támadások a debreceni kapura, a csatá­rok azonban a száz százalé­kos gólhelyzetek özönét kihagyták. Keresztesi, Gu­lyás, Fülöp az üres ka­pu mellé, vagy a kifutó kapusba lőtte a labdát. így maradt az eredmény 2:1 a Lehel javára. — lászló — A Szolnoki MÁV fiata­lokkal teletűzdelt csapat­tal lépett pályára Szege­den. — Abonyi betegsége miatt Verseghy Játszott középen, a jobbhét véd Pin­tér L., a balszélső Karkusz volt. Kezdés után Szeged nagy ostromba kezdett, majd negyedóra után a MÁV lendült ellentáma­dásba. Pagonyi lövését Si­mái Némethy fejére ütötte, de a fejes a felső lécről pattant ki. A 24 percben Salánkit (SZVSE) utánrú- gásért a játékvezető kiállí­totta. Átforrósodott a lég­kör, keményebb lett a já­ték. és Csábi egyik sze­relését a bíró szabálytalan- Mú minősítette a büntető­területen belül. Ezt Vörös értékesítette. Szünet után a Szeged irányított, de a MÁV vé­delem Fehérrel az élén, jól állta az ostromot. Az utolsó 25 percben táma­dásba lendült a MÁV, de egyik gólját les címén, a másikat magas lábemelés miatt a játékvezető nem adta meg, több esetben pe­dig Simái védett kitűnően H. Gy. Martfűn nem sokan vol­ta kkíváncsiak a labdarú­gó csapat utolsó hazai NB II-es mérkőzésére. Igaz, a hazai együttes sorsa mór hetekkel ezelőtt megpecsételődött és az sem vonzotta a nézőket, hogy- az ellenfél csapatában több NB I-es, sőt Pál szemé­lyében egy volt válogatott játékos is volt. A kisszámú közönség azonban nem a neves játékosoktól, hanem a martfűi csapat kapusá­tól, Németh Gézától lát­hatta a legjobb teljesít­ményt, aki a bravúros vé­dések egész sorozatát mu­tatta be és több gólnak lát­szó lövést hárított. A mérkőzés egyébként nem hozott élvezetes játé­kot, az egyetlen gól az 57. percben született, amikor egy baloldali szöglet után Sziklai mellel sódorla a labdát a kapuba. A Mart­fű fiatal játékosai közül eddig elsősorban a közép­hátvédet játszó Mihovics váltotta be a hozzá fűzött reményeket. — verbók — A bajnokság állása Keleti csoport 1, Szó. MTE 28 19 6 3 63:24 44 2. SZVSE 28 15 9 4 58:38 29 3. Budai Sp. 28 14 5 9 49:31 33 4. Jászber. 28 12 7 9 43:42 31 5. Cegléd 28 12 6 10 58:37 36 6. Kecském. 28 10 9 9 26:25 29 7. KISTEXT 28 11 6 11 49:35 28 8. Szó. MÁV 28 9 9 10 45:37 27 9. Pénzügy. 28 12 3 13 56:51 27 10. Gyula 28 11 5 12 40:54 27 11. MGM D. 28 9 8 11 36:43 26 12. Goldberg. 28 11 4 13 42:52 26 13. K.-félegy. 28 10 5 13 34:53 25 14. B.-csaba 28 9 6 13 26:39 24 15. Mk.-háza 23 7 3 18 23:57 17 16. Martfű 28 1 3 19 27:57 15 NB Ili. Északkeleti csoport Tiszafölávár— T-miklósi Vasas 1:0 (1:0) Tiszaföldvár, 200 nézó, v.: Papp. Változatos, erős iramú mérkőzésen Tiszaföldvár a 15. percben a Szarvák ál­lal rúgott góllal megérde­melten győzött. Jó: Gazsó, Borza, ilL Frikker. — szabó — Szabó L. SE— Debreceni Kinizsi 1:0 (1:0) Mezőtúr, 300 néző, v.: Tölgyesi. A Szabó SE ragadta ma­gához a kezdeményezést és ezt a mérkőzés végéig meg is tartotta. Magabiztos já­tékával megérdemelten Látványos küzdelmek a salak motorversenyen Háromezer néző volt ki­váncsi kedden a Szolnoki MTE országos meghívásos salakmotorversenyére. Saj­nos, a legjobbak közül né- hányan sérülés miatt hiá­nyoztak a küzdőtérről. Itt volt ugyan Gyuláról Gye­pes és Kreidl, de csak né­zőként. Sárkány János, az MTE főtitkára köszöntötte s felvonult tizenkét moto­rost. majd kezdetét vette a látványos, színvonalas és jónéhány futamban rend­kívül izgalmas verseny. A volt magyar bajnokok — Percnyi. Pásztor, Dajka — a feltörő fiatalok közül pe­dig Szőke és Zahorán íze­lítőt adtak a sportág szép­ségeiből. Méltán jutalmazta őket a közönség sűrűn fel­csattanó tapsa. Az első futamot Pász­tor szédületes tempóban nyerte Zahorán előtt. ez azonban csak a kezdet volt. a negyedikben Fe- rényi. Dajka összecsapása hozott remek küzdelmet, a hatodik futamban Szőke megverte Perényit és l:18.9-cei pályacsúcsot javí­tott. De nem sokáig! A tizedik futamban hatalmas verseny után Pásztor, Daj­ka, Szőke volt a sorrend és Pászor 1 perc 18.2 mp alatt futott négy kört. So­káig úgy tűnt, hogy Szó ke is beleszól az első há­rom hely sorsába. Derekasan küzdöttek az MTE-motorosok is. Lázár lengyel FIS motorját kivé­ve valamennyi versenyző csehszlovák ESŐ gépet nyergeit. Azonos pontszám esetén az egymás elleni he­lyezés döntött Végeredmény; 1. Perényi (Debreceni MHSZ) 11, 2. Pásztor (Debr. MF.DOSZ) 11. 3. Dajka (Misko'ci MHSZ) 10, 4. Zahorán (Sze­gedi MHSZ) 8. 5. Szőke (Miskolci MHSZ) 7, 8. Var­ga 5. 10—11. Lázár 3, 12 Urbán (valamennyi MTE) 1 ponttal. nyert. A győztes gól a 8. percben született. Földes! keresztlabdáját Urbán véd- hetetlenül vágta a hálóba. Tárgyilagos játékvezetés. — Jó: Jancsa (a mezőny leg­jobbja), Egei, Nagy XII, Ár­vái, ill. Oláh, Farkas, Nyá- rádi. H. F. Kilián SE—Nyírbátori Dózsa 1:1 (0:0) Délibáb út, 300 néző, v.: Sándor. Mindkét félidőt mezőny­játék jellemezte. A Kilián tervszerűbben, a Nyírbá­tor erőszakosabban játszott, egyenlítő gólját les előzte meg. G.: Kelemen, ill. Ráti. Jó: Kelemen, Kékesi, Kar- kecz, ill. Rág, Ráta, Sas. R. F. Északközép csoport Bp. Postás— Jb. Vasas 5:0 (1:0) Egresi út, 300 néző, v.: Wolszki. Szünetig egyenrangú küz­delem volt, szünet után a védelem könnyelműsködése miatt alakult ki ß. nagy gólarányú vereség. — G.: Nagy I (3, egyet 11-esbői), Nagy II (2). Jó: Nagv 1, Nagy II, ül. Muhari, Inges. ß. 1. /Hegyei I. osztály Rákóczifalva—Szó. Cukorgyár 1:1 (0:0), Rákóczi falva. 150 n.. v.: Höfflinger. C.: Nagy. M Dallos. Jó: Varczag 111.. Nagy 111 . ill. Hermann, Dallos. Rákóczifalva ifi—Cukorgyár Lű 3:1. , . — molnár — J&szároksz&llás—Túrkeve 2:0 (1:0), Jászárokszállás, 400 n.. v.: Elekes. Jó: a hazaiaknál az egész csapat, ill. a vendé­gek közvetlen <j/édelme. Góllö­vő: ördög. Kóczián. Túrkeve Ifi—Jászárokszállás Ifi 4:1. K-mártoni VM—Mezőtúr 3:1 (2:1), Kunszentmárton. 300, v.: Molnár. G.: B. Tóth. Csornán, Lazur. ill. Rácz. Jó: Kocsit, B. Tóth. Szabó, Csornán, 111. Juhász, Rácz, Csete. K-márton ifi—Mezőtúr ifi 4 :4. — lázi — Kunhegyes—Középtiszai ME­DOSZ 2:2 (2:0), Kunhegyes. 5C0, v.: Hegedűs. Gonda (Kh.) 88. percben durvaságért kiállít­va. G.: Szabó J. 2, ill. Vadics- ka, Szirákl. Jó: Kovács, Boda. Szabó J., ill. Farkas, Szirákl. Sipos, Fehér. Kunhegyes ifi—Kenderes ifi 5:0. Dózsa SE—Karcag 1:1 (1:1), Jászberény. 50, v.: Dobos. G.: Somos, ill. Kovács. Jó: Rédei (a mezőny legjobbja), Joó, Ko­csis, ill. Szabados, Mándoki, Takács. — őszi — Szó. Olajbányász—Kisújszál­lás 4:0 (1:0), Tisza-liget, 50. — v.: Baranyi. G.: Kovács 2% Ho- monnai, Fejes. — Jó: Bányai. Momonnai. Fejes, ill. Szepes- helyi, Barabás. K<sújszállás Ifi—Olajbányász Ifi 5:3. Sz. J. ☆ Üjszász—Jászapáti 4:3. Az Sz. Vegyiművek — Jásziákchalma mérkőzésre a vendégcsapat nem érkezett meg. A felnőtt bajnokság állása A Néplap TOTO-fíppje NB I 1 FTC—Újpest x 1 2. Bp. Honvéd—Vasas 2 3. Szombatit.—Csepel 1 4. Dunaújv.—Tatabány. 1 5. Komló—Győr 1 6. Eger—Salgótarján 1 x 7. Szeged—Pécs x 1 8. MTK—Diósgyőr 1 NB I/B 9. Pécsi B.—BVSC 1 10. B. Sp.—Szf-vár 2 x 11. Várpalota—Bp. Előre 1 Olasz bajnokság 12. Cagliari—Juventus x 2 13. Brescia—Internac. 2-f-1 (NB II) 14. Rudab.—III. kér. 2 x Pótmérkőzések 15. Fűzfő—Táncsics SE 1 18. Z. Dózsa—N-kanlzsa X 1. Sz.Vegyi. 28 24 4 — 98:22 52 2. Sz. Olaj. 29 20 5 4 64:21 45 3. Üjszász 29 15 8 6 58:37 38 4. Km. VM 29 12 10 7 54:35 34 5. Középt.M. 29 14 5 10 41:37 33 6. SZÓ. Cuk. 29 10 10 9 40 :31 20 7. K-hegyes 29 11 7 11 51:43 29 8. MAFC 29 13 2 14 50:65 28 Az FTC. az Egri és az Oj- esti Dózsa, a DVSC, a Bp. pítők és Spartacus, a Tata­bányai Bányász, a Szolnoki Dózsa és MÁV, valamint Ti­szaföldvár versenyzői indultak a szolnoki fedettuszoda első országos úszóversenyén, ame­lyen megjelent Takács Jenő. a MTJSZ elnöke és Marót! Lász­ló. a MUSZ főtitkára. Legjobban az egriek szere­peltek. akik 4 első. 3 második és 4 harmadik helyet szerez­tek. Az FTC 2—2 első. máso­dik és harmadik, a Szolnoki Dózsa 1 első. 3 második és ? harmadik helyet szerzett. EI- ményszámba ment a ÍOO m férfi gyors döntője, ahol né­gyen úsztak 1 percen belül, köztük a szolnoki Cservényák. Szép volt Kürti 100 újonc fiú (o«U«s álért győzelme, s 1W 9. Karcag 29 8 11 10 42:40 27 10. R-falva 29 9 9 11 46:49 27 11. Túrkeve 29 11 3 15 45:47 tfT 12. Jákóhalm. 28 7 9 12 32:35 23 13. J-éroksz. 29 9 4 16 39:54 22 14. Jászapáti 29 6 8 15 33:68 20 15. K-szállás 29 8 1 20 26:73 17 16. Dózsa SE 29 4 4 21 25:87 12 pillangóban Perényi nagy ver­senyben maradt alul. Dicsére­tes a tlszaföldváriak szerep­lése is. Jobb eredmények: 100 férfi gyors: 1. Mártonfy (Eger) 57.8. 2. Csatlós (Eger) 58.4, 3. Riskó (Bp. E.) 68.5, 4. Cservenyák (Szó. Dózsa) 59.5; 100 serd. fiú gyors: 1. Borlói (FTC) 1:00.3, 2. Rakonczal (Szó. Dózsa) 1:04: 100 férfi mell: 1. Szabó (Bp. Sp.) 1:14, ...4. Nagy (Szó. Dó­zsa) 1:17.7: 100 újonc fiú mell: t. Kürti Szó. Dózsa) 1:21: 106 férfi hát: 1. Mártonfy 1:04.2, 2. Perényi fSzo. Dózsa) 1:05.7. 3. Cservenyák 1:08. Vízilabda: Szó. Dózsa öreg- fiúk—Szó. Dózsa fiatalok 4:3. (0:2. 0:0. 1:1. .1:0). v.: Utas). G.: Kanizsa 3. (mind 4m-ből). Koncz, 111. Szabó, Pintér, Ur- bán. Kitűnő eredmémyek a fedettuszoda avatásán APRÓHIRDETÉSEK Állas AZ EM. Betonelem- gyárto Vállalat Szentendrei Beton- árugyára azonnali belépésre lelves2 magasnyomású ka­zánt ütő vizsgával rendelkező dolgozó­kat, valamim segéd­fűtőket. Munkásszál­ló és üzemi étkezes van. Felvétel szemé­lyes Jelenikezés ese­tén. Szentendre, Dó­zsa Gy. u. 34. sz. aLatt a gyáregység munkaügyi osztá­lyán. SZAKKÉPZETT Jól­főző szakácsnőt, — gyakorlott kézilányt, aki tőzni is tud, ta­karítónőt felvesz: Al­földi üzemi Vendég­látó Vállalat 19. sz. üzeme, Szolnok, Ve­gyiművek. A SURJÁNI Állami Gazdaság legalább 5 éves gyakorlattal ren­delkező mezőgazda- sági gépészmérnököt keres azonnali belé­péssel. Jelentkezés a gazdaság központjá­ban Törökszentmik- lós—Surján. Útikölt­séget csak felvétel esetén térítünk. A SZOLNOKI Ingat­lankezelő Vállalat felvételre keres épí­tőipari technikust, kőműves szakmun­kásokat és segéd­munkásokat. Jelent­kezés reggel 7—8-ig Szolnok, Kossuth tér 5 szám alatt. BEDOLGOZÓ varró­nőket, vasalókat és norvégmintás kesz­tyűkötőket — felve­szünk, helybeli var­rónőket — speciális gépre betanítunk. — Jelentkezés: Szolno­ki Háziipari Szövet­kezet, Magyar u. 14. BÉBI lányka ruhák gyártásában jártas időelemzőt azonnali belépéssel felve­szünk. — Háziipari Szövetkezet Szolnok, Magyar u. 14. A SZOLNOKI Jár­műjavító Üzemi vál­lalat asztalos, laka­tos, hegesztő, bognár szakmunkásokat és férfi segédmunkáso­kat keres azonnali felvételre. Jelentkez­ni lehet a vállalat munkaügyi osztá­lyán. Szolnok, Kö­rösi u. A SZOLNOKI Tégla­gyár nagy gyakor­lattal rendelkező ve­zető gépészt (vezető lakatost felvesz. Gép­lakatos és hegesztő vizsga szükséges. — Jelentkezés: Tégla­gyár Szolnok, Ugar 28. szám. INGATLAN KETTÖSZOBA kony- hás kisméretű félház 230 m* telekkel, mel­lékhelyiségekkel — azonnali beköltözhe- tőséggel sürgősen el­adó. Jószág tartásra is alkalmas. Szol­nok, Rét u. 10/b. Ér­deklődni egész nap. 2 SZOBÁS családi ház azonnali beköl- tözhetőséggel eladó. Szolnok, Veder u. 7. Beköltözhető szoba konyhás ház 1044 négyszögöl gyümöl­csössel eladó. Rákó­czifalva, Bartók B. u. 27. Érdeklődni: Szolnok, Virág Já­nos u. 4. Ball Jó­zsef. . SZANDASZÖLLÖS — Vörösmező úton 489 négyszögöl telek el­adó építési engedély- lyel. — Érdeklődni: Szolnok, Vágóhíd* u. 40 sz. 16 óra után. LAKÁSCSERE ELCSERÉLNÉM szol­noki — kettőszoba konyha mellékhelyi­séges lakásom buda­pesti lakásért, vagy adok egy budai sze­parált társbérletet és +■ a fenti szolnokit. Kérek cserébe buda­pesti — kettőszoba komfortosat. Szol­nok, Madách u. 4. EGYÉB Különbejáratú búto­rozott szoba kiadó Szolnok, Kolozsvári u. 84. sz. SZOLNOK, Szántó u. B sz. épületben 2 db pince helyiség bérbe kiadó, kereskedelmi raktárnak. Területe 48 m2. — Cím: 3 sz. Lakásszövetkezet — Szántó A/2 III. 14. alatt lehet érdeklőd­ni, vagy a házfel­ügyelőnél. ÉRTESÍTJÜK a T. ügyfeleinket, hogy a MÉH Vállalat Török­szentmiklósi Telepe Hunyadi tér 1. sz. alól a Mezőtúri útra költözött. Szolnok. Heves megyei MÉH Vállalat ROZS A TÖVEKET — nemzetközi újdonsá­gaimból. — Tulipán» 1ádnt. dísznövénvfé- lék Kérjen ingyenes fajtaismertetőt. Kol­ler Károly dísznö­vénykertészet« Bu­dapest. m. Bécsi út m Pt. n. RÖZSASZÜKS ÉGLE­TÉT mielőtt besze­rezné, kérje díjtalan árjegyzékemet, több mint 300 fajta bokor« futó és baba nem­zetközi rózsa külön­legességeimről. Szál­kái rózsakertészete, Pusztaszabolcs. TDÖS személyt el­tartanék házért. — Cím a kiadóban. Épület- autó- villamossági szerelőket gépműhelyünkhöz azonnali belépéssel keresünk. Fizetés készpénzben és megegyezés szerint. Lakást biztosítani nem tudunk. Cím: Zalka Máté Tsz Kunszentmárton. Telefonm: 32. A 7. sz. AKÖV szolnoki Üzemegysége felvételre keres gyakorlattal rendelkező autószerelő szakmunkást és kocsimosó segédmunkást. — Jelentkezni lehet: Szolnok, József Attila u. 91. — Műszaki Osztály. A budapesti Mezőgazdasági Gépgyár törökszent­miklósi Gyáregysége azonnali felvételre keres 1—3 éves kivitelezői gyakorlattal rendelkező ÉPÍTÉSZTECHNIKUST, vagy ÉPÍTÉSZMÉRNÖKÖT. Jelentkezni lehet a Gyáregység üzemgazdasági osz­tályán. A n tő szerviz üzem ünk megkezdte működését Üzemünk vállalja valamennyi típusú SZEMÉLYGÉPKOCSI és TEHERGÉPKOCSI szervizét, karbantartását és futó javítását, vala­mint. ellátja az új gépkocsik vevőszolgálati mun­kált. XVII sz. Autójavító Vállalat Szolnoki Üzeme Szolnok, Százados út Boné Utvta